شنبه , ۴ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / منابع کنکور تجربی 97

منابع کنکور تجربی 97

منابع کنکور تجربی 97

منابع کنکور تجربی 97
منابع کنکور تجربی 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع کنکور تجربی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

بدون شک تمامی داوطلبان کنکوری می دانند که رشته تجربی در میان دیگر رشته های نظری از محبوبیت بیشتری برخوردار است که این میزان محبوبیت را می توان از تعداد متقاضیان شرکت کننده در کنکور تجربی و رقابت داوطلبان برای کسب رتبه قبولی در کنکور تجربی متوجه شد.اگر شما هم علاقه مند به شرکت در کنکور تجربی 97 هستید لازم است بدانید که صرفا علاقه به رشته تجربی تضمین کننده قبولی شما داوطلبان در کنکور تجربی نخواهد بود بنابراین اطلاع از مواردی چون منابع درسی رشته تجربی،ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور تجربی ،منابع کمک آموزشی دروس تخصصی کنکور تجربی و منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور تجربی می تواند در کسب رتبه قبولی شما داوطلبان در این رشته تاثیر فراوانی داشته باشد که با مطالعه این مقاله می توانید از تمامی موارد ذکر شده مطلع شوید.

منابع درسی رشته علوم تجربی

کسب اطلاع از منابع درسی و منابع کمک آموزشی مربوط به رشته تحصیلی تان می تواند در موفقیت و کسب رتبه قبولی شما داوطلبان عزیز سهم بسزایی داشته باشد .بنابراین توصیه می کنیم پیش از شروع مطالعه کنکور از منابع درسی و ضرایب رشته مورد نظرتان آگاهی لازم را بدست آورید.جدول زیر منابع درسی تمامی دروس رشته تجربی را در اختیارتان قرار داده ایم.

ادبیات ادبیات فارسی سال دوم و سوم – زبان فارسی سال سوم – زبان و ادبیات فارسی پیش دانشگاهی
عربی عربی سال دوم و سوم دبیرستان
معارف دین و زندگی سال دوم و سوم و پیش دانشگاهی
زبان انگلیسی زبان انگلیسی سال سوم و پیش دانشگاهی
ریاضی هندسه 1 – ریاضی دوم  – آمار و مدل سازی – ریاضی سوم و  پیش دانشگاهی
فیزیک فیزیک سال اول فقط دو فصل آخر- فیزیک سال دوم و سوم و پیش دانشگاهی
شیمی شیمی سال دوم و سوم و پیش دانشگاهی
زیست شناسی زیست شناسی سال دوم و سوم و پیش دانشگاهی
زمین شناسی زمین شناسی سال سوم و پیش دانشگاهی

معرفی منابع کمک آموزشی دروس تخصصی کنکور تجربی 97

زیست شناسی : درس زیست شناسی از دروس بسیار مهم در رشته تجربی می باشد. بنابراین پس از مطالعه دقیق کتاب درسی و تسلط بر روی آن کتاب های کمک آموزشی فاگوزیست هم گزینه مناسبی برای مطالعه می باشد.این کتاب برخلاف حجم زیادی که دارد اما با زبان ساده ای نوشته شده است .از دیگر کتاب های کمک آموزشی می توانیم به کتاب همایش دکتر عمارلو ،کتاب های نشر الگو هاشمی و از کتاب های جامع در خصوص ژنتیک ،کتاب ژنتیک آرام فر از انتشارات تخته سیاه و کتاب زیست گیاهی انتشارات تخته سیاه هم درخصوص مباحث گیاهی منابع مناسبی خواهند بود.

 

فیزیک : درس فیزیک جزو دروس یادگیری است به همین خاطر جهت تسلط بر روی این کتاب می بایست تمرین های بسیاری را انجام دهید.پس از تسلط روی کتاب درسی پیشنهاد می کنیم از درسنامه های گاج نقره ای که شامل تست های کنکوری است و از کتاب نشر الگو برای تست های تالیفی استفاده کنید.

شیمی : شیمی از دروسی است که اهمیت زیادی برای دانش آموزان رشته ی تجربی دارد که درصد بالا در این درس تاثیر زیادی در قبولی داوطلبان در کنکور خواهد داشت.به همین دلیل ما به شما کتاب کمک آموزشی شیمی مبتکران و خیلی سبز را پیشنهاد می کنیم.

ریاضی : ریاضی جزو دروسی است که تعدادی از دانش آموزان رشته ی تجربی معمولا ارتباط خوبی با آن برقرار نمی کنند و در یادگیری این درس دچار مشکل هستند.بنابراین برای آن دسته از داوطلبانی که در درس ریاضی ضعیف هستند کتاب آبی قلم چی و برای دانش آموزان متوسط کتاب جامع مهر و ماه و برای دانش آموزان سطح بالاتر کتاب جامع خیلی سبز انتخاب مناسبی خواهد بود.

زمین شناسی : برای درس زمین شناسی کتاب های کمک آموزشی خیلی سبز و کتاب زمین شناسی مهر و ماه و یا DVD دکتر چلاجور برای مطالعه مناسب هستند.

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور تجربی 97

ضرایب دروس اختصاصی:                                          

زیست شناسی :ضریب 12
ریاضی : ضریب 6
فیزیک: ضریب 6
شیمی :ضریب 9
زمین شناسی : ضریب 0
ضرایب دروس عمومی :

ادبیات فارسی: ضریب 4
دین و زندگی :ضریب 3
زبان عربی :ضریب 2
زبان خارجی : ضریب 2

منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور تجربی 97 

متاسفانه برخی از داوطلبان به دلیل اینکه دروس عمومی از ضرایب پایین تری نسبت به دروس اختصاصی برخوردار است را بهانه مناسبی می دانند تا اهمیت کمتری برای مطالعه این دروس قائل شوند.اما تاثیر دروس عمومی در کارنامه های مختلف کنکور کاملا مشهود هست و توصیه می کنیم که از مطالعه دروس عمومی به هیچ وجه غافل نشوید و به صورت موازی با دروس اختصاصی مطالعه و تست زنی این دروس را در برنامه خود بگنجانید.

دین و زندگی : ابتدا کتاب را به صورت کامل و دقیق بخوانید و بعد از تسلط کامل بر متن کتاب به سراغ کتاب های کمک آموزشی از جمله کتاب جامع گاج و کتاب دین و زندگی خیلی سبز ،همایش نشر دریافت – آیات نکات گاج – میکرو طبقه بندی گاج بروید .کتاب جامع گاج شامل تست های سراسری  و تالیفی می باشد ولی کتاب خیلی سبز با زبانی ساده تر و خلاصه تر نوشته شده است.

زبان عربی : کتاب کمک آموزشی گاج نقره ای ماهینی به همراه لوح فشرده برای آن دسته از داوطلبانی که در درک مطالب درس عربی دچار مشکل هستند و سطح ضعیفی دارند گزینه مناسبی خواهد بود.همچنین کتاب فوت و فن خیلی سبز نیز برای دانش آموزان سطوح بالاتر مناسب می باشد.کتاب جامع عربی همگامان ،کتاب زیپ فائق تالیف آقای ایاد فیلی – کتاب فوت و فن خیلی سبز – گاج نقره ای ماهینی – کتاب های تست تخته سیاه تالیف مهدی شریفی هم از دیگر منابع کنکوری مناسب درس عربی می باشند.

زبان انگلیسی :کتاب کمک آموزشی جامع مبتکران تالیف شهاب اناری و برای تسلط بیشتر در ریدینگ کتاب از متن نترسیم” کیاسالار و برای درک مطلب کتاب به همین سادگی از انتشارات گاج را توصیه می کنیم.از دیگر کتاب های کمک آموزشی می توانیم به خط ویژه تالیف آقای ارشاد عظیم و کتاب گاج نقره ای اشاره کنیم.

ادبیات فارسی : کتاب های پیشنهادی ما به شما برای درس ادبیات فارسی، کتاب سیب مهر و ماه ، کتاب هامون سبطی ، ادبیات موضوعی گاج، تاریخ ادبیات : کتاب تاریخ ادبیات نشر دریافت  –  آرایه ها و قرابت معنایی : کتاب های نشر الگو و نشر دریافت – کلک معلم می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع کنکور تجربی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ نظر

 1. Avatar

  اگر ممکنه سوال منو جواب بدید دیگه دیوانه شدم ازبس براتون فرستادم
  امسال برای قبولی پرستاری ازاد چه درصدهایی توی دروس تخصصی و عمومی لازمه؟

 2. Avatar
  عباس جاودان زاده

  سلام همکاران محترم وقتتون بخیر من لیسانس وفوق مهندسی شیمی دارم ازدانشگاه آزاد میخوام دررشته تجربی امتحان بدم برای سال ۹۹یا۱۴۰۰ آیامیتونم واگه میتونم باید نظام جدید بخونم یا نظام قدیم لازم به ذکر است من ۴۵ سال سن. دارم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   چنانچه کنکور سراسری سال ۹۹ یا ۱۴۰۰ نظام جدید برگزار شود می بایست منابع درسی جدید را برای شرکت در این آزمون مطالعه نمایید. همچنین، شرکت در کنکور سراسری محدودیت سنی نخواهد داشت و می توانید شرکت نمایید.

 3. Avatar

  سلام من فوق لیسانس محیط زیست دارم ۲۷ سالمه. دیپلم تجربی دارم. به نظر شما میتونم دوباره بخونم کنکور بدم برای پرستاری؟؟؟
  اصلا کار درستیه؟

  • Avatar

   با سلام
   بله شما میتوانید در کنکور سراسری سال آینده شرکت نمایید و در ضمن این کنکور برای شما و با توجه به گذشت چندین سال از کنکور کار نسبتا صحیحی نمیباشد مگر آنکه توانایی قبولی در این کنکور را داشته باشید .

 4. Avatar

  با سلام و عرض ادب
  ۳سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید
  ۱-میخواستم بدونم اگه امسال شبانه قبول شدم میتونم سال بعد کنکور بدم اینم بگم که مشکل سربازی ندارم
  ۲-ایا درسته میگن کنکور ۹۸ به ۲ صورت برگذار میشه یکی برای داوطلبین که قبل ۹۷ دیپلم گرفتن و یکی برای داوطلبین که بعد از سال ۹۷ دیپلم گرفتن
  ۳-شرایط سوابق تحصیلی برای کنکور ۹۸ به چه شکل خواهد بود تاثیر به صورت مثبت خواهد بود یا تاثیر قطعی
  با تشکر

 5. Avatar

  با سلام و عرض ادب
  ۳سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید
  ۱-میخواستم بدونم اگه امسال شبانه قبول شدم میتونم سال بعد کنکور بدم اینم بگم که مشکل سربازی ندارم
  ۲-ایا درسته میگن کنکور ۹۸ به ۲ صورت برگذار میشه یکی برای داوطلبین که قبل ۹۷ دیپلم گرفتن و یکی برای داوطلبین که بعد از سال ۹۷ دیپلم گرفتن
  ۳-شرایط سوابق تحصیلی برای کنکور ۹۸ به چه شکل خواهد بود تاثیر به صورت مثبت خواهد بود یا تاثیر قطعی

  • ایران مشاوره

   با سلام . شما اگر شبانه یا نوبت دوم قبول شوید میتوانید سال دیگه مجدد آزمون شرکت کنید .بله سال ۹۸ آزمون به دو صورت برگزار خواهد شد.برای تاثیر معدل در سال ۹۸ باید دفترچه سال ۹۸ مشاهده شوند اگر تبصره وجود داشته باشد حتما اعلام خواهد شد.

 6. Avatar

  سلام من کارشناسی علوم اجتماعی دارم میتونم برا کنکور سرارسری تجربی شرکت کنم دیپلم انسانی است

 7. Avatar

  سلام وقتتون بخیر لطفاً جواب منو بدین واقعا من نمیدانم چه رشته ای برم من کاردانی مترجمی اسناد و مدارک از دانشگاه علمی کاربردی گرفتم می خواستم از تون بپرسم می توانم در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته در رشته پزشکی شرکت کنم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.خیر نمیتوانید در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته رشته های پزشکی شرکت کنید. باید از طرق کنکور سراسری گروه تجربی وارد رشته های پزشکی و یا پیرا پزشکی شوید.

 8. Avatar

  من دیپلم و فوق دیپلم و لیسانسم حسابداری بوده آیا برای کنکور تجربی پیش هم باید بخوانم یانه

  • ایران مشاوره

   سلام. خیر نیازی نیست شما مجدد پیش دانشگاهی بگیرین مدرک فوق دیپلم شما معادل پیش دانشگاهی حساب میشه و شما برای شرکت در کنکور مشکلی ندارید.

 9. Avatar

  سلام ممنونم ازسایت بسیارخوبتون
  خواستم راهنماییم کنید من دانشجوی کارشناسی فیزیک دانشگاه پیام نور هستم کاردانیشو گفتم حالا ب فکر این افتادم ک ب رشته های پرستاری و پیراپزشکی علاقه بسیاری دارم شماچه نظری دررابطه باشرایط بنده دارید

 10. Avatar

  سلام
  ببخشید خواستم بپرسم من کتابای درسیم از سالِ ۹۳به بعد هست میشه واسه کنکور ۹۷ تجربی از همونا استفاده کنم؟؟؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین
  باتشکر

 11. Avatar

  سلام.وقت بخیر.من ورودی ۸۷ رشته نرم افزار بودم.به دلایلی نتونستم ادامه تحصیل بدم.الان قصد دارم شروع کنم ولی به رشته دانشگاهیم علاقه ندارم.به پزشکی علاقمندم.می خواستم ببینم میتونم کنکور شرکت کنم و دانشگاه دولتی قبول شم.واینکه دیر نشده؟

 12. Avatar

  سلام. سال ۹۱ رشته بهداشت حرفه ای روزانه فارغ التحصیل شده ام.امسال می خواهم کنکور تجربی شرکت کنم.می خوام رتبه خوبی بیارم.اگر لطف کنید راهنمایی کنید از کجا شروع کنم.ممنون می شم.

 13. Avatar

  سلام و عرض خسته نباشید به همه کارکنان این سایت ،
  من داوطلب کنکور سراسری تجربی ۹۷ هستم و با توجه به اینکه امسال دیپلمم رو تازه گرفتم و سال دیگه باید پیش روهم بخونم وقت زیادی و ازادی برای کنکور ندارم و میخواستم زیست رو در محدوده ۶۰ تا ۷۰ درصد بزنم که بتونم پزشکی دولتی قبول بشم یا دندان پزشکی ، باید به بقیه درسام هم برسم ولی زیست خیلی مطلب داره میخواستم بدونم کدوم فصلای زیست رو الویت قرار بدم تا بتونم حدقل همین درصدی که گفتم رو توی زیست بزنم ؟ چون درسای دیگمم هستن نمیتونم کله وقتمو روی زیست بزارم وقتمم هم محدوده
  باتشکر از این سایت خوب

  • Avatar

   سلام ممنون ازشما،مهم ترین مباحث زیست عبارتند از: آغازیان ،ژنتیک و خاستگاه آن،ژنتیک جمعیت،گردش مواد،شارش انرژی درجانداران وگوارش

دریافت مشاوره