تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / انتخاب رشته / مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت مجدد انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 99
مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی به صورت همزمان با آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. پس از برگزاری و اعلام نتایج اولیه این آزمون ، نوبت به مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته می رسد. برخلاف برگزاری آزمون ، که برای هر دو گروه داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های سراسری به صورت یکسان برگزار می شود ، انتخاب رشته این دانشگاه ها به صورت مجزا و از طریق سایت های مربوطه صورت می گیرد.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد پس از انتخاب رشته دانشگاه های سراسری این مقطع آغاز می شود. معمولا برخی از داوطلبان به هر علتی ، در بازه زمانی مقرر ، موفق به انجام انتخاب رشته نمی شوند ؛ به همین دلیل هرساله پس از اتمام مهلت درنظر گرفته شده جهت انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی ، مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه معمولا فرصت مجددی را در اختیار داوطلبان و علاقه مندان قرار می دهد تا در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنند.

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد هر ساله حداقل یک بار تمدید می شود اما بهتر است داوطلبان در بازه زمانی اولیه تعیین شده نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد در هفته اول اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، انتخاب رشته دانشگاه های سراسری آغاز خواهد شد و پس از آن نوبت به انتخاب رشته داوطلبانی می رسد که قصد دارند مقطع کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه های آزاد بگذرانند. انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اوایل تیر ماه می باشد.

معمولا تعدادی از داوطلبان خیلی دیر تصمیم به انتخاب رشته دانشگاه آزاد می گیرند ، عده ای از داوطلبان نیز هستند که به هر دلیلی موفق به انتخاب رشته در زمان مقرر نمی شوند. این ها عواملی است که باعث می شوند مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به تمدید مهلت انتخاب رشته اقدام کند و فرصت جدیدی را در اختیار جاماندگان از انتخاب رشته این دانشگاه قرار دهد.

مطابق سال های گذشته می توان گفت که انتخاب رشته دانشگاه آزاد حداقل یک بار تمدید خواهد شد. البته در سال 97 این زمان دو بار تمدید شد. پیش بینی می شود که تمدید مهلت انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد موجب شود تا مدت زمان در نظر گرفته شده برای انتخاب رشته 3 روز الی یک هفته افزایش یابد.

با توجه به زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد سال 99 ، مراحل اعلام نتایج اولیه ، در هفته آخر خرداد ماه انجام می گیرد. بنابراین به داوطلبانی که قصد انجام انتخاب رشته ارشد آزاد را دارند توصیه می کنیم که انتخاب رشته خود را در روزهای آغازین بازه زمانی مقرر انجام دهند تا در صورتی که مهلت انتخاب رشته تمدید نشد به مشکل برنخورند.

در مهلت مجدد ثبت نام ، علاوه بر این که داوطلبان اجازه انتخاب رشته دارند ، امکان ویرایش انتخاب رشته نیز برای داوطلبانی که قبلا انتخاب رشته خود را انجام داده اند وجود خواهد داشت. در ادامه مطلب نحوه انجام و ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد را شرح خواهیم داد.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 

  • ابتدا دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دانلود و مطالعه نمایید.
  • در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، شما مجاز به انتخاب 100 کد رشته محل هستید. بنابراین رشته محل های مورد علاقه خود را اولویت بندی کنید و کد رشته محل های مربوط به آن ها را یادداشت نمایید.
  • سپس وارد سایت azmoon.org شوید.
  • کدملی و کد شناسه انتخاب رشته خود را در محل مربوطه درج کنید تا وارد صفحه انتخاب رشته خود شوید.
  • در این صفحه اطلاعات کاربری و کد رشته امتحانی شما نمایش داده خواهد شد. حال با توجه به رشته امتحانی خود قادر خواهید بود حداکثر 100 کدرشته محل را به ترتیب علاقه خود و اولویت هایی که از پیش تعیین کرده اید وارد سایت کنید.

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

در صورتی که قصد دارید به کدرشته محل های قبلی خود رشته ای را بیفزایید و یا کدرشته محل های انتخابی خود را حذف و جابه جا کنید ، می توانید از فرصت مجددی که برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار داوطلبان قرار داده می شود نیز استفاده کنید. در صورتی که قصد ویرایش انتخاب رشته خود را دارید می توانید مطابق زیر عمل کنید.

  • به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس azmoon.org مراجعه کنید.
  • اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید تا وارد صفحه انتخاب رشته خود شوید.
  • از منوی سمت راست در صفحه گشوده شده ، گزینه ” ویرایش انتخاب رشته “ را انتخاب نمایید.
  • حال می توانید تمامی انتخاب های قبلی خود را مشاهده کنید.
  • در این قسمت می توانید رشته های انتخابی خود را حذف و جابه جا کرده و یا رشته جدیدی را به آن ها بیفزایید.

برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مهلت مجددی که برای آن در نظر گرفته شده است ، پیش از هر کاری باید نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اقدام کنید. جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته و هم چنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز ، می توانید روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره