تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

 

تمدید فرصت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401
مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

پس از دریافت نتایج اولیه کنکور ارشد، کسانی که مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد  شده باشند، می توانند با توجه به دانشگاه انتخابی خود (سراسری یا آزاد) نسبت به انجام این امر اقدام کنند. از آن جایی که سایت انتخاب رشته ازاد تفاوت می باشد، زمان به انجام رساندن آن نیز فرق دارد. البته گاهی اوقات متقاضیان در بازه اولیه زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد یا تمدید شده موفق به انتخاب رشته نمی شوند.

در این حین دانشگاه آزاد فرصت مجددی در اختیار افراد قرار می دهد تا امکان ثبت کدرشته یا ویرایش فرم برای کسانی که قبلا در این فرآیند شرکت کرده اند، همچنان وجود داشته باشد که زمان دقیق آن هر ساله از طریق سایت اختصاصی این دانشگاه اطلاع رسانی می شود.

در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 علاوه بر ثبت کد رشته ها می توانید به ویرایش اطلاعات خود بپردازید.

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

برای آن دسته از متقاضیانی که در زمان اولیه موفق به ثبت کد رشته های خود نمی گردند، تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد صورت می پذیرد. خوب است بدانید که در این بازه زمانی که به آن مهلت مجدد می گویند، امکان ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد نیز وجود دارد و داوطلبانی که متوجه اشتباه در وارد نمودن کدرشته ها شده اند، می توانند لیست انتخاب رشته خود را اصلاح نمایند.

در حال حاضر اطلاعیه ای در زمینه تاریخ انتخاب رشته ارشد آزاد 1401 و تمدید آن در دسترس قرار نگرفته است اما مطابق با جداول زمانی سال های گذشته تا اواخر این ماه این مهلت اعلام می گردد. در صورت انتشار هرگونه خبر در زمینه زمان دقیق انتخاب رشته، این مقاله به روزرسانی خواهد شد. همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره از آخرین اطلاعیه های منتشر شده، مطلع گردید.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

توصیه می گردد که داوطلبان در بازه زمانی اولیه برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدامات لازم را انجام داده و آن را به روز های آخر موکول نکنند. برای این منظور باید وارد سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد شده و پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و تعیین اولویت های خود، مطابق راهنمای زیر جهت ثبت کد رشته ها عمل نمایید.

  • ابتدا به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و روی لینک فعال “انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1401” کلیک کنید.
  • کادرهای موجود در این صفحه را با استفاده از “کد دسترسی 7 رقمی مندرج در کارنامه اولیه” و “کد ملی یا کد 13 رقمی اتباع خارجی” پر کرده و دکمه “ورود” را بفشارید.
  • در این صفحه اطلاعات و مشخصات فردی شما نمایش داده خواهد شد، اما قبل از پر کردن فرم انتخاب رشته پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد آزاد الزامی می باشد. جهت انجام فرایند ذکر شده، گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید.
  • در این مرحله به درگاه اینترنتی پرداخت عضو شبکه شتاب منتقل خواهید شد که می بایست، با توجه به “مبلغ قابل پرداخت”، اطلاعات کارتی خود را وارد نموده و گزینه “پرداخت” را بفشارید.
  • حال با توجه به رشته امتحانی خود قادر خواهید بود حداکثر 100 کدرشته محل را به ترتیب علاقه خود و اولویت هایی که از پیش تعیین کرده اید وارد سایت کنید. در صورتی که قصد دارید به کدرشته محل های قبلی خود رشته ای را بیفزایید و یا کدرشته محل های انتخابی خود را حذف و جابه جا کنید، می توانید با گزینه های نشان داده شده در تصویر زیر آن ها را ویرایش کنید.

توجه نمایید که برای ویرایش اطلاعات خود، نیاز به پرداخت مجدد هزینه نمی باشد و فقط با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده به پروفایل شخصی و لیست انتخاب رشته خود دسترسی خواهید داشت.

 

سوالات متداول

1- مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 تا چه زمانی تمدید شده است؟

در حال حاضر مهلت اولیه انتخاب رشته این دانشگاه اعلام نشده، در نتیجه زمان تمدید آن نیز مشخص نمی باشد.

2- آیا امکان ویرایش اطلاعات در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد وجود دارد؟

بله، امکان اصلاح اطلاعات در این بازه زمانی برای داوطلبان فراهم گردیده است.

3- نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به چه صورت می باشد؟

متقاضیان با مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد