تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1400
مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت همزمان با آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری برگزار می شود. پس از اعلام نتایج اولیه این آزمون، نوبت به مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته ارشد آزاد می رسد. برخلاف سایر فرآیندهای مربوط به آزمون که برای هر دو گروه داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری به صورت یکسان انجام می شود، انتخاب رشته این دانشگاه ها به صورت مجزا و از طریق سایت های جداگانه صورت می گیرد.

معمولا برخی از داوطلبان بنا به دلایل مختلف، در بازه زمانی مقرر موفق به ثبت کد رشته های مورد نظر نمی شوند. به همین دلیل هرساله پس از اتمام مهلت درنظر گرفته شده، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد معمولا فرصت مجددی را در اختیار داوطلبان و علاقه مندان قرار می دهد تا در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنند.

در مهلت مجدد انتخاب رشته دانشگاه آزاد امکان ویرایش کد رشته محل های ثبت شده نیز وجود دارد.

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد آزاد، به فاصله حدودا یک ماه پس از برگزاری آزمون صورت می گیرد و معمولا دو الی سه روز بعد، انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز می گردد.

آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیلی از جمله عدم آگاهی از زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، نداشتن شرایط انتخاب رشته و یا تصمیم گیری دیر هنگام، موفق به انجام این فرآیند در مهلت اولیه نمی شوند. این افراد می بایست منتظر بمانند تا در صورت تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، بتوانند در این مرحله شرکت کنند. متقاضیان آزمون ارشد سال جاری که در روز 8 شهریور ماه کارنامه اولیه خود را دریافت کرده بودند، فرصت داشتند در بازه زمانی 10 الی 19 شهریور ماه نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند.

البته پس از پایان مهلت اولیه و طبق اطلاعیه منتشر شده در سایت دانشگاه آزاد، فرآیند انتخاب رشته داوطلبان واجد شرایط تا روز جمعه مورخ 26 شهریور ماه تمدید شد. توجه داشته باشید در مهلت مجددی که به منظور انتخاب رشته کارشناسی ارشد این دانشگاه در نظر گرفته شده است، می توان نسبت به ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد نیز اقدام نمود.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

همان طور که گفته شد، انتخاب رشته یکی از مراحل و بخش های مهم و حائز اهمیت می باشد و بهتر است داوطلبین انتخاب رشته خود را در زمان اولیه مشخص شده به اتمام رسانند و به روزهای آخر موکول نکنند. بنابراین افرادی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد می باشند، بایستی طبق مراحل زیر نسبت به تمکیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور تحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و روی لینک فعال “سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 دانشگاه آزاد اسلامی” کلیک نمایید.
  • در این مرحله، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 را دانلود و مطالعه نمایید و پس از مطالعه دقیق دفترچه و انتخاب کد رشته های مورد نظر خود، آن ها را اولویت بندی کرده و یادداشت کنید. بعد از انجام روند فوق، مجددا وارد سایت شده و در کادر اول موجود در تصویر “کد دسترسی 7 رقمی مندرج در کارنامه اولیه” و کادر دوم را با “کد ملی یا کد 13 رقمی اتباع خارجی” پر کنید. سپس دکمه “ورود” را فشار دهید.
  • در این صفحه اطلاعات و مشخصات فردی شما نمایش داده خواهد شد، اما قبل از پر کردن فرم انتخاب رشته تقبل هزینه قابل پرداخت که در پایین صفحه ذکر شده است، الزامی می باشد. جهت انجام فرایند ذکر شده، کلید “پرداخت” را بفشارید.
  • در این مرحله به درگاه اینترنتی پرداخت عضو شبکه شتاب منتقل خواهید شد که می بایست، با توجه به “مبلغ قابل پرداخت”، اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نموده و گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید.
  • حال با توجه به مجموعه امتحانی خود قادر خواهید بود حداکثر 100 کدرشته محل را به ترتیب علاقه خود و اولویت هایی که از پیش تعیین کرده اید، وارد سامانه نمایید.

پس از این که متقاضیان انتخاب رشته خود را به انجام رساندند، باید منتظر اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 باشند تا از وضعیت قبولی خود مطلع شوند. پذیرفته شدگان مرحله انتخاب رشته می توانند با مراجعه به پایگاه الکترونیکی دانشگاه محل قبولی از زمان و سایر جزئیات ثبت نام آگاه شده و در مهلت مقرر اقدامات لازم را به انجام برسانند. متقاضیان پذیرفته نشده یا ناراضی از نتیجه نهایی آزمون خود نیز می توانند در خصوص شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به کسب اطلاعات پرداخته و در صورت انتشار فراخوان پذیرش دانشجو به این شیوه، نسبت به شرکت در آن اعلام علاقه مندی نمایند.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 چه زمانی انجام می شود؟

با توجه به اتمام مهلت اولیه در روز 19 شهریور ماه، این فرآیند تا روز جمعه مورخ 26 شهریور تمدید شد.

2- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق چه سایتی انجام می گیرد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org نسبت به تکمیل مراحل مربوطه اقدام نمایند.

3- آیا در مهلت مجدد انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد می توان به ویرایش کد رشته محل های انتخابی پرداخت؟

بله، متقاضیان می توانند در صورت نیاز فرم انتخاب رشته خود را در بازه زمانی مقرر ویرایش کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد