تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1400
مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت همزمان با آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری به طور معمول در خرداد ماه برگزار می شود. پس از برگزاری و اعلام نتایج اولیه این آزمون، نوبت به مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته ارشد آزاد می رسد. برخلاف برگزاری آزمون، که برای هر دو گروه داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری به صورت یکسان برگزار می شود، انتخاب رشته این دانشگاه ها به صورت مجزا و از طریق سایت های مربوطه صورت می گیرد.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد پس از انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری این مقطع آغاز می شود. معمولا برخی از داوطلبان بنا به دلایل مختلف، در بازه زمانی مقرر، موفق به انجام انتخاب رشته نمی شوند، به همین دلیل هرساله پس از اتمام مهلت درنظر گرفته شده جهت انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه معمولا فرصت مجددی را در اختیار داوطلبان و علاقه مندان قرار می دهد تا در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنند.

معمولا مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد تمدید می شود اما بهتر است هر ساله داوطلبان در بازه زمانی اولیه تعیین شده نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد آزاد، انتخاب رشته این دسته از دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد آغاز خواهد شد که معمولا به فاصله دو تا سه روز پس از زمان اعلام نتایج آزمون ارشد در نظر گرفته می شود.

معمولا تعدادی از داوطلبان کمی دیر تصمیم به انتخاب رشته دانشگاه آزاد می گیرند و عده ای از داوطلبان نیز هستند که به هر دلیلی موفق به انتخاب رشته در زمان مقرر نمی شوند. این ها عواملی است که باعث می شوند مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اقدام کند و فرصت جدیدی را در اختیار جاماندگان از انتخاب رشته این دانشگاه قرار دهد.

در حال حاضر اطلاعیه ای در زمینه تاریخ انتخاب رشته ارشد آزاد و تمدید آن در دسترس قرار نگرفته است بنابراین به داوطلبانی که قصد اطلاع یابی از زمان دقیق اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد آزاد را دارند، توصیه می کنیم تا در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضو شوند تا در صورت مشخص شدن زمان دقیق اعلام نتایج، آگاهی لازم را کسب نمایند.

در مهلت مجدد ثبت نام، علاوه بر این که داوطلبان اجازه انتخاب رشته دارند، امکان ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد نیز برای افرادی که قبلا انتخاب رشته خود را انجام داده اند وجود خواهد داشت. در ادامه مطلب نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و ویرایش آن را شرح خواهیم داد.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

همان طور که گفته شد، انتخاب رشته یکی از مراحل و بخش های مهم و حائز اهمیت می باشد و بهتر است داوطلبین انتخاب رشته خود را در زمان اولیه مشخص شده به اتمام رسانند و به روزهای آخر موکول نکنند. بنابراین افرادی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد می باشند، بایستی طبق مراحل زیر نسبت به تمکیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور تحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه فرمایید و روی لینک فعال “انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1400” کلیک نمایید. مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
  • در این مرحله، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 را دانلود و مطالعه نمایید و پس از مطالعه دقیق دفترچه و انتخاب کد رشته های مورد نظر خود، آن ها را اولویت بندی کرده و یادداشت کنید. بعد از انجام روند فوق، مجددا وارد سایت شده و در کادر اول موجود در تصویر “کد دسترسی 7 رقمی مندرج در کارنامه اولیه” و کادر دوم را با “کد ملی یا کد 13 رقمی اتباع خارجی” پر کنید. سپس دکمه “ورود” را فشار دهید.
    مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 2
  • در این صفحه اطلاعات و مشخصات فردی شما نمایش داده خواهد شد، اما قبل از پر کردن فرم انتخاب رشته تقبل هزینه قابل پرداخت که در پایین صفحه ذکر شده است، الزامی می باشد. جهت انجام فرایند ذکر شده، گزینه “پرداخت” را بفشارید.مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 3
  • در این مرحله به درگاه اینترنتی پرداخت عضو شبکه شتاب منتقل خواهید شد که می بایست، با توجه به “مبلغ قابل پرداخت”، اطلاعات کارتی خود را وارد نموده و گزینه “پرداخت” را بفشارید.
    مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 4
  • حال با توجه به رشته امتحانی خود قادر خواهید بود حداکثر 100 کدرشته محل را به ترتیب علاقه خود و اولویت هایی که از پیش تعیین کرده اید وارد سایت کنید. در صورتی که قصد دارید به کدرشته محل های قبلی خود رشته ای را بیفزایید و یا کدرشته محل های انتخابی خود را حذف و جابه جا کنید، می توانید با گزینه های نشان داده شده در تصویر زیر آن ها را ویرایش کنید.مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 5

در صورتی که در حین انجام مراحل فوق دچار هر گونه مشکل یا نقص شدید می توانید در جهت دریافت راهنمایی های لازم با کارشناسان مجرب مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

افراد جامانده از زمان اولیه انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه های آزاد توجه کننده که انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی انجام می شود و برای انجام انتخاب رشته بعد از تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد، پیش از هر کاری باید نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد اقدام کنند و سپس هزینه ثبت نام کنکور ارشد آزاد را پرداخت نمایید. جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته ارشد آزاد نیز، می توانید روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه های آزاد 1400 تا چه زمانی تمدید شده است؟

هم اکنون زمان دقیقی برای این امر معین نگشته است اما در صورت انتشار، در کانال تلگرامی ایران مشاوره اعلام خواهد شد.

2- امکان ویرایش برای داوطلبانی که انتخاب رشته خود را در مقطع کارشناسی ارشد آزاد 1400 انجام داده اند، تا چه زمانی وجود دارد؟

در حال حاضر اطلاعیه و اخبار دقیقی در این باره منتشر نشده است.

3- آیا امکان تمدید مجدد مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 برای داوطلبان وجود دارد؟

با توجه به این که معمولا هر ساله زمان تکمیل فرم انتخاب رشته تمدید شده است، امکان در نظر گرفتن مهلت مجدد برای آن وجود دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد