چهارشنبه , ۲ مهر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 99
مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت همزمان با آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری به طور معمول در مرداد ماه برگزار می شود. پس از برگزاری و اعلام نتایج اولیه این آزمون، نوبت به مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته ارشد آزاد می رسد. برخلاف برگزاری آزمون، که برای هر دو گروه داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری به صورت یکسان برگزار می شود، انتخاب رشته این دانشگاه ها به صورت مجزا و از طریق سایت های مربوطه صورت می گیرد.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد پس از انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری این مقطع آغاز می شود. معمولا برخی از داوطلبان بنا به دلایل مختلف، در بازه زمانی مقرر، موفق به انجام انتخاب رشته نمی شوند، به همین دلیل هرساله پس از اتمام مهلت درنظر گرفته شده جهت انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه معمولا فرصت مجددی را در اختیار داوطلبان و علاقه مندان قرار می دهد تا در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنند.

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 در مقطع کارشناسی ارشد مجددا تمدید شد، اما بهتر است هر ساله داوطلبان در بازه زمانی اولیه تعیین شده، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

در اولین تصمیم گیری توسط سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، تصمیم بر آن بود که زمان برگزاری کنکور ارشد سراسری و آزاد، در روزهای 2 و 3 مرداد ماه 99 برگزار شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری این آزمون به تاریخ 16، 17 و 18 مرداد ماه 99 موکول گشت. پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد آزاد، انتخاب رشته دانشگاه های سراسری آغاز شد و پس از آن نوبت به انتخاب رشته داوطلبانی رسید که قصد دارند مقطع کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه های آزاد بگذرانند. انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال گذشته اوایل تیر ماه بوده است اما در سال جاری و با تغییرات پیش آمده، در تاریخ 16 الی 25 شهریور ماه قابل انجام بود.

معمولا تعدادی از داوطلبان کمی دیر تصمیم به انتخاب رشته دانشگاه آزاد می گیرند و عده ای از داوطلبان نیز هستند که به هر دلیلی موفق به انتخاب رشته در زمان مقرر نمی شوند. این ها عواملی است که باعث می شوند مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به تمدید مهلت انتخاب رشته اقدام کند و فرصت جدیدی را در اختیار جاماندگان از انتخاب رشته این دانشگاه قرار دهد. از این رو مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد مجددا تا ساعت 24 تاریخ 28 شهریور ماه 99 تمدید شد و مهلت انتخاب رشته سه روز دیگر افزایش یافت.

با توجه به تاخیر زمان برگزاری کنکور ارشد سراسری و آزاد سال 99 زمان اعلام نتایج نهایی آن به طور دقیق قابل بیان نیست. بنابراین به داوطلبانی که قصد اطلاع یابی از زمان دقیق اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد آزاد را دارند توصیه می کنیم تا در کانال تلگرام کارشناسی ارشد مرکز ایران مشاوره عضو شوند تا در صورت مشخص شدن زمان دقیق اعلام نتایج، آگاهی لازم را کسب نمایند.

در مهلت مجدد ثبت نام، علاوه بر این که داوطلبان اجازه انتخاب رشته دارند، امکان ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد نیز برای داوطلبانی که قبلا انتخاب رشته خود را انجام داده اند وجود خواهد داشت. در ادامه مطلب نحوه انجام و ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد را شرح خواهیم داد.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

همان طور که گفته شد، انتخاب رشته یکی از مراحل و بخش های مهم و حائز اهمیت می باشد و بهتر است داوطلبین انتخاب رشته خود را در زمان اولیه مشخص شده به اتمام رسانند و به روزهای آخر موکول نکنند. با توجه به تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا تاریخ 28 شهریور ماه 99 افرادی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد می باشند بایستی طبق مراحل زیر نسبت به تمکیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور تحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه فرمایید و روی لینک فعال “انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1399” کلیک نمایید. مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
  • در این مرحله، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزادرا دانلود و مطالعه نمایید و پس از مطالعه دقیق دفترچه و انتخاب کد رشته های مورد نظر خود، آن ها را اولویت بندی کرده و یادداشت کنید. بعد از انجام روند فوق، مجددا وارد سایت شده و در کادر اول موجود در تصویر “کد دسترسی 7 رقمی مندرج در کارنامه اولیه” و کادر دوم را با “کد ملی یا کد 13 رقمی اتباع خارجی” پر کنید. سپس دکمه “ورود” را فشار دهید.
    مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 2
  • در این صفحه اطلاعات و “مشخصات فردی” شما نمایش داده خواهد شد، اما قبل از پر کردن فرم انتخاب رشته نیاز به تقبل هزینه قابل پرداخت که در پایین صفحه ذکر شده است می باشید. جهت انجام فرایند ذکر شده، گزینه “پرداخت” را بفشارید.مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 3
  • در این مرحله به درگاه اینترنتی پرداخت عضو شبکه شتاب منتقل خواهید شد که می بایست، با توجه به “مبلغ قابل پرداخت” که در تصویر نشان داده شده است، اطلاعات کارتی خود را وارد نموده و گزینه “پرداخت” را بفشارید.
    مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 4
  • حال با توجه به رشته امتحانی خود قادر خواهید بود حداکثر 100 کدرشته محل را به ترتیب علاقه خود و اولویت هایی که از پیش تعیین کرده اید وارد سایت کنید. در صورتی که قصد دارید به کدرشته محل های قبلی خود رشته ای را بیفزایید و یا کدرشته محل های انتخابی خود را حذف و جابه جا کنید، می توانید با گزینه های نشان داده شده در تصویر زیر آن ها را ویرایش کنید.مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 5

در صورتی که در حین انجام مراحل فوق، دچار هر گونه مشکل یا نقص شدید، می توانید در جهت دریافت راهنمایی های لازم، با کارشناسان مجرب مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

توجه کنید که انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی انجام می شود و برای انجام انتخاب رشته بعد از تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد که برای آن در نظر گرفته شده است (تا تاریخ 28 شهریور ماه 99)، پیش از هر کاری باید نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد اقدام کنید و سپس هزینه ثبت نام کنکور ارشد آزاد را پرداخت نمایید. جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته ارشد آزاد نیز، می توانید روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه های آزاد 99 تا چه زمانی تمدید شده است؟

داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد، برای انجام انتخاب رشته خود تا تاریخ 28 شهریور ماه 99 زمان خواهند داشت.

2- امکان ویرایش برای داوطلبانی که انتخاب رشته خود را در مقطع کارشناسی ارشد آزاد 99 انجام داده اند، تا چه زمانی وجود دارد؟

ویرایش انتخاب رشته ارشد آزاد 99 تا پایان مهلت انتخاب رشته، یعنی 28 شهریور ماه 99 امکان پذیر می باشد.

3- آیا امکان تمدید مجدد مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 برای داوطلبان وجود دارد؟

با توجه به اینکه مهلت تکمیل فرم انتخاب رشته دو بار تمدید شده است، امکان تمدید مجدد آن بعد از تاریخ 28 شهریور ماه 99 بسیار اندک است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره