تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 99

مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 99

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور کاردانی آزاد 99
مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 99

در سال های اخیر، رشته های زیادی به صورت بدون کنکور در دانشگاه های مختلف سطح کشور، ارائه شده است. یکی از آن ها دانشگاه های آزاد هستند که برای سال تحصیلی 99 – 1400 رشته های زیادی را در دوره های کاردانی پیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، ارائه کردند. در این مقاله نیز علاوه بر نحوه ثبت نام، بازه زمانی نام نویسی که برای علاقه مندان به تحصیل در رشته های بدون کنکور آزاد در نظر گرفته شده، در ادامه طور کامل ذکر شده اند.

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی، معمولا در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود.

مهلت تمدید ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد 99

زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 در دفترچه راهنما به صورت کاملا واضح بیان شده و داوطلبان می توانند با استناد بر آن، در زمان مشخص به سایت مربوطه وارد شوند. در سال 99 نیز پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون در دانشگاه آزاد تنها در مقاطع کاردانی ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته انجام می شود اما از آن جایی که زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد در نیمسال های اول و دوم، متفاوت از یکدیگر می باشد، در ادامه این مقاله زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه و مهر ماه به تفکیک شرح داده شده است. 

نیمسال تحصیلی مهر ماه

با توجه به دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد، ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان تحصیل در رشته های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته مهر ماه سال 99 از روز 5 مرداد ماه شروع شده و تا 2 شهریور ماه نیز ادامه داشت. افرادی که نتوانستند در این بازه زمانی ثبت نام کنند، تا تاریخ 14 مهر ماه 99 نیز فرصت مجدد داشتند که جهت تکمیل مراحل نام نویسی اقدام نمایند.

نیمسال تحصیلی بهمن ماه

زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 در نیمسال دوم تحصیلی که تحت عنوان تکمیل ظرفیت در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه نیز شناخته می شود، از روز یکشنبه 30 آذر ماه از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد آغاز می گردد در نتیجه، افراد می توانند با مراجعه به سایت مذکور در زمان مقرر، نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام خود اقدام نمایند.

در حال حاضر تمدید زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد بهمن برای سال 99 در دسترس نیست به همین دلیل، شما عزیزان می توانید با پیوستن به کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در صورت تمدید، از تاریخ آن در اسرع وقت مطلع شوید.

نحوه ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد 99

متقاضیان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 می توانند از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، و همچنین با مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد، در مهلت تمدید شده مراحل نام نویسی خود را مطابق با مراحل ذیل تکمیل نمایند.

  • مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir و کلیک روی لینک “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 – 1399”

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

  • انتخاب “خرید کارت” از قسمت راست پایین صفحه

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

  • فشردن دکمه ” ادامه” بعد از مطالعه مندرجات صفحه

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

  • انتخاب دوره مورد نظر که در اینجا مقطع کاردانی ناپیوسته است.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

  • فشردن کلمه “بله” جهت ادامه روند ثبت نام

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

 

  • درج نمودن نام و نام خانوادگی، جنسیت، تابعیت، کد ملی، شماره تلفن همراه، آدرس پست الکترونیک، گروه و نظام آموزشی در کادر های مربوطه سپس فشردن عبارت “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید”، جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

 

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

بعد از تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته، سایت رسمی دانشگاه آزاد یک کد پیگیری برای شما صادر خواهد کرد که بهتر است آن را تا زمان اعلام نتایج بدون کنکور آزاد 99 نزد خود نگهدارید یا یک نسخه پرینت شده از آن تهیه نمایید.

معمولا بازه های ثبت نام، مشمول تمدید مهلت می شوند اما بهتر است به امید چند روز مهلت مجدد، ثبت نام و انتخاب رشته خود را به تعویق نیاندازید. چرا که هیچ چیز قطعی نبوده و ممکن است در دوره جاری، به طور کلی مهلت مجددی تعیین نشود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور، می توانید از لینک های موجود در مطلب، استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 99 چگونه انجام می گیرد؟

این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه انجام می شود که مراحل آن به طور کامل در این مقاله ذکر شده است.

2- مهلت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 99 تا چه تاریخی تمدید شده است؟

در حال حاضر تاریخ دقیقی از تمدید مهلت این فرآیند در سال 99 وجود ندارد.

3- ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 99 از چه تاریخی آغاز می شود؟

این فرآیند از 30 آذر ماه آغاز می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره