چهارشنبه , ۳۰ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه پیام نور / میزان شهریه دانشگاه پیام نور 97

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 97

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 97
میزان شهریه دانشگاه پیام نور 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره میزان شهریه دانشگاه پیام نور 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

طبق روال هر ساله شاهد پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور به دو صورت با آزمون (شرکت در کنکور سراسری ) و بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی) هستیم که در طی چندین سال گذشته ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور طرفداران بسیاری پیدا کرده است.برای آشنایی بیشتر با ضوابط و شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور لازم است بگوییم که متقاضیان در هر یک از گروه های علوم پایه، گروه علوم انسانی، گروه فنی و مهندسی، گروه کشاورزی و هنر در صورت شرکت در آزمون گروه های ذیربط و همچنین در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته امکان تحصیل در دانشگاه پیام نور را خواهند داشت.ضمن اینکه پذیرش داوطلبان در کد رشته محل ها به روش متمرکز می باشد بنابراین در صورتی که تعداد متقاضیان کمتر از ظرفیت رشته محل باشد در این صورت گزینش داوطلبان مطابق حد نصاب علمی صورت می گیرد.بنابراین چنانچه خواستار تحصیل در دانشگاه پیام نور هستید در ادامه مطلب می توانید از میزان شهریه این دانشگاه در تمامی مقاطع این دانشگاه مطلع شوید.

هر سال تقریبا 10 الی 15 درصد به شهریه مقاطع مختلف دانشگاه پیام نور افزوده می شود.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 97

در رابطه با میزان شهریه دانشگاه پیام نور توجه داشته باشید که میزان شهریه این دانشگاه با تصویب هیات امنا افزایش می یابد و در حال حاضر نرخ افزایش سالانه حدود 15 درصد می باشد که میزان شهریه متغیر دروس خودخوان 50 درصد شهریه های متغیر مربوط است و میزان شهریه ثابت (ترم تابستانی) 50 درصد شهریه ثابت مربوط می باشد. میزان شهریه متغیر بر اساس نوع واحد عملی و نظری متفاوت است.ضمن اینکه به این نکته توجه داشته باشید که تفاوتی بین میزان شهریه رشته های مختلف در گروه های مختلف از قبیل فنی و مهندسی با رشته های علوم انسانی وجود ندارد و میزان شهریه در تمامی دوره ها (سراسری – فراگیر – بدون آزمون) برابر است.

میزان شهریه مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور 97

در جدول زیر 15 درصد به شهریه کارشناسی سال 96 افزوده و در اختیار شما قرار داده ایم. چرا که هر ساله 10 تا 15 درصد به شهریه ها افزوده می شود. به محض مشخص شدن شهریه دقیق کارشناسی پیام نور، از طریق سایت و کانال تلگرامی ایران مشاوره، اطلاع رسانی های لازم را اتجام خواهیم داد.

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی 98 – 97
گروه آموزشی شهریه ثابت شهریه دروس نظری به ازای هر واحد شهریه دروس عملی به ازای هر واحد
دورس عمومی دروس پایه نظری دروس اصلی و تخصصی عملی کم هزینه عملی پر هزینه پایان نامه
علوم انسانی 172,270
تومان
19000
تومان
23,805
تومان
25,875
تومان
59,570
تومان
79,465
تومان
199,180
تومان
علوم پایه 172,270
تومان
19000
تومان
25,875
تومان
27,830
تومان
79,465
تومان
119,140
تومان
199,180
تومان
فنی و مهندسی، کشاورزی، معماری و هنر 172,270
تومان
19000
تومان
26,910
تومان
29,780
تومان
79,465
تومان
119,140
تومان
199,180
تومان

میزان شهریه مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 97

دانشجویان گرامی در خصوص میزان شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد توجه داشته باشید که هر ساله 10 الی 15 درصد به میزان شهریه ها افزوده می شود. از این رو 15 درصد به شهریه سال گذشته افزوده و در جدول زیر در اختیار شما قرار داده ایم. 

فراموش نکنید که میزان شهریه متغیر بر اساس نوع واحد عملی و نظری متفاوت می باشد.در این مقطع هم تفاوتی بین شهریه رشته های مختلف در گروه های مختلف از قبیل فنی و مهندسی با رشته های علوم انسانی وجود ندارد و همچنین شهریه در تمامی دوره ها (سراسری – فراگیر – بدون آزمون) یکسان می باشد.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی 97 – 98
گروه آزمایشی شهریه ثابت شهریه متغیر به ازای هر واحد درسی
دروس نظری دروس عملی کم هزینه دروس عملی پرهزینه و پایان نامه
علوم انسانی 1,066,000 تومان 106,500 تومان 319,500 تومان 509,200 تومان
سایر گروه ها 1,066,000 تومان 106,500 تومان 319,500 تومان 509,200 تومان

میزان شهریه مقطع دکتری دانشگاه پیام نور 97

دانشگاه پیام نور از طریق ارزیابی تخصصی و مصاحبه از بین معرفی شدگان چند برابر ظرفیت آزمون دوره دکتری تخصصی نیمه متمرکز، دانشجو می پذیرد و شرایط پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق علمی داوطلبان و سنجش علمی از طریق ارزیابی سوابق علمی – پژوهشی و برگزاری مصاحبه علمی می باشد.برای متقاضیانی که توسط سازمان سنجش کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) صادر شده است در صورت داشتن حدنصاب این دانشگاه قادر خواهند بود با مراجعه به پرتال اختصاصی دانشگاه پیام نور از چگونگی شرکت در جلسات ارزیابی تخصصی این دانشگاه آگاهی لازم را بدست آورند.ضمن اینکه حدنصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگری 70 درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان حائز شرایط ‌، 80 درصد حدنصاب اعلام شده داوطلبان آزاد خواهد بود.در جدول زیر میزان شهریه در مقطع دکتری دانشگاه پیام نور 97 را در اختیارتان قرار داده ایم.

میزان شهریه دکتری دانشگاه پیام نور 97
گروه آموزشی شهریه ثابت
(تومان)
شهریه متغیر به ازای هر واحد درسی جبرانی (تومان) شهریه دروس متغییر به ازای یک واحد درسی (تومان) شهریه هر واحد رساله
(تومان)
عمومی پایه
(نظری)
اصلی و تخصصی
(نظری)
علوم انسانی 2,596,480 171,580 171,580 171,580 663,900 663,900
فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی 2,596,480 171,580 171,580 171,580 875,100 663,900

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره میزان شهریه دانشگاه پیام نور 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۷ نظر

 1. سلام. یک دوستم از اقلیم کردستان می خواهد بیاد دانشگاه پیام نور تهران برای ارشد حقوق. شهریه برای هر نیم سال چند می‌شه؟ و لازمه چکار کنیم برای. ثبت نامش؟
  با تشکر…

  • باسلام
   شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد در هر ترم برای رشته حقوق ۲/۰۰۰/۰۰۰ الی ۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان می باشد. داوطلبان از طریق شرکت در کنکور ارشد و همچنین از طریق شرکت در آزمون طرح فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور ، در صورت کسب نمره قبولی و پذیرش ، می توانند در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنند.

 2. باسلام.ببخشید من بخوام برای کنکور ارشد شرکت کنم .باید چه منابعی رو بخونم؟رشته خودم تربیت معلم قران.ولی میخوام علوم ترببتی قبول بشم.گرایش مدیریت

  • با سلام
   شما علاوه بر مواد درسی رشته علوم تربیتی با گرایش مدیریت ؛ میتوانید منابع کمک آموزشی مدرسان شریف و جزوات دانشگاه تهران برای قبولی در مقطع ارشد بهره مند شوید.

 3. با سلام شهریه کارشناسی ارشد پیام نور برای رشته حسابداری چقدر هستش؟
  من شنیدم کسانی که فراگیر شرکت میکنند از ترم دوم وارد دانشگاه میشن آیا درسته؟

  • باسلام
   شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته حسابداری ۲/۰۰۰/۰۰۰ الی ۳/۰۰۰/۰۰۰ در هر ترم می باشد. داوطلبان پذیرفته شده در آزمون فراگیر ارشد در بهمن ماه وارد دانشگاه می شوند.

 4. سلام
  قیمت واحدارو مطمئنید؟
  اخه من شهریه ثابت رو امسال ۱۸۹ تومن پرداخت کردم

  • باسلام
   شهریه دانشگاه پیام نور برای گروه انسانی ۷۰۰،۰۰۰الی ۹۵۰،۰۰۰ تومان می باشد و گروه فنی مهندسی ۷۵۰،۰۰۰ الی ۱،۳۰۰،۰۰۰ تومان می باشد.

 5. باسلام.من فارغ التحصیل کارشناسی تربیت معلم قرآن هستم.میخواستم برای ارشد،در رشته علوم تربیتی گرایش مدیریت ادامه تحصیل بدم.امکانش هست؟و زمان ثبت نام ورودی مهر و بهمن کِی هست؟….باتشکر

  • با سلام شما میتوانید در اذر ماه در کنکور سراسری ثبت نام کنید و در ازمون کارشناسی ارشد که در اذر ماه برگزار میشود شرکت کنید .

   • ازمون سراسری؟فراگیر کی برگزار میشه؟به نظر شما سراسری معتبرتره یا فراگیر.واینده بهتری داره؟

    • با سلام از نظر اعتبار مدرک دانشگاه های سراسری قطعا از اعتبار بیشتری برخوردار است همچنین ازمون فراگیر پیام نور در ۲۳ اذر ماه انجام میشود .

 6. با سلام میخواستم واسه ارشد مدیریت ساخت به صورت غیر حضوری ثبت نام کنم البته اگه وقتش نگذشته بود. در ضمن شهریه رو هم اقساطی بدم اگه امکانش بود . و اینکه ترمهای بعدی حدودا چقدر هزینه داره و کلا چند ترمه و وام میدن یا نه و اینکه این رشته در کرج هست من میتونم تبریز امتحان بدم و ثبت نام کنم یا نه

  • با سلام . متاسفانه تاریخ ثبت نام دوره های فراگیر پیام نور روز گذشته به اتمام رسید و لینک ثبت نام هم از سایت سنجش برداشته شده است .

 7. سلام
  من دیپلم تجربی دارم و مدرک پیشم رو دی ماه میگیرم میخواستم هزینه و شرایط رشته ی حسابداری رو بدونم و اینکه مهلت ثبت نام تا کی است

  • با سلام
   میزان شهریه هر ترم رشته حسابداری در دانشگاه پیام نور برای مقطع کارشناسی بین ۷۰۰٫۰۰۰ الی ۹۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد، اگر قصد داشته باشید به صورت سوابق تحصیلی در رشته حسابداری تحصیل نمایید، معمولا ثبت نام بدون آزمون برای دانشگاه پیام نور در مرداد ماه همزمان با انتخاب رشته می باشد. برای بهمن ماه اگر ظرفیت اعلام کنند، ثبت نام صورت خواهد گرفت.

 8. سلام وقت بخیر .با مدرک کاردانی اگه بخوام کارشناسی اموزش ابتدایی بخونم شهریش چقده

  • با سلام
   تحصیل در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی به صورت پیوسته میباشد (کاردانی به کارشناسی ندارد)و شهریه ی هر ترم رشته ی اموزش ابتدایی در مقطع کارشناسی ۷۰۰/۰۰۰ الی ۹۵۰/۰۰۰ تومان میباشد.

   • سلام. مطمئن هستید؟ چون من توی سایت دانشگاه پیام نور، لیست رشته ها رو که نگاه می‌کردم نوشته بود “لیست رشته های کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته”

    • با سلام
     بله، دانشگاه پیام نور مقطع ناپیوسته ندارد، اما اگر مدرک کاردانی داشته باشید، میتوانید در صورت داشتن شرایط تطبیق واحد بزنید، و در نهایت مدرک مقطع پیوسته دریافت خواهیدکرد.

 9. سلام روزتون بخیر.دانشگاه پیام نور ارشد پرستاری داره؟اگر داره چه گرایشایی و چه استانایی؟و شهریه هر ترم حدودا چند میشه؟

 10. با سلام
  مرسی از مطالبتون
  درس تربیت بدنی در رشته شیمی کاربردی برای پرداخت شهریه جزو عمومیا حساب میشه یا عملی؟
  مثلا ۱۹۰۰۰ تومان حساب میشه یا ۷۹۰۰۰ تومن ؟

  و میخواستم بدونم هزینه هر ترم در مقطع کارشناسی رشته شیمی کاربردی پیام نور چقدر میشه؟

  • با سلام
   درس تربیت بدنی در رشته ی شیمی کاربردی جز درس های عمومی به حساب می اید و شهریه ی هر ترم رشته ی شیمی کاربردی در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ۷۰۰/۰۰۰ الی ۹۵۰/۰۰۰ تومان میباشد.

 11. محمد علی خواجه

  سلام من لیسانس حسابداری دارم ارشد فراگیر روانشناسی تربیتی ثبت نام کردهام می خواهم بدانم شهر ی کامل ارشد غیر مرتبط روانشناسی تربتی چقدر می شود؟

 12. با سلام من کارشناسی تاپیوسته مهندسی کامپیوتر دارم شهزیه ارشدش چقدر میشه واینکه مشکلی نیست براش چون ناپیوسته هستم؟؟؟؟

  • باسلام
   شهریه دانشگاه پیام نور مقطع ارشد رشته ی مهندسی کامپیوتر حدودی ۲،۴۰۰،۰۰۰ الی ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان می باشد، و مشکلی برای شرکت کردن شما در فراگیر پیام نور وجود ندارد.

 13. سلام. رشته مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور شهریه اش چقدره واسه یه ترم بصورت تقریبی مثلا ؟؟ برای ناحیه ۳

 14. با عرض سلام.هزینه هر ترم دانشگاه پیام نور برای کارشناسی ارشد روانشناسی و تربیت بدنی چقدر هست؟

  • با سلام
   هزینه شهریه هر ترم مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برای رشته های روانشناسی و تربیت بدنی ۲۰۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰۰ تومان می‎باشد.

 15. سلام، وقت بخیر، شهریه ی رشته ی مترجمی زبان انگلیسی چقد درمیاد؟ممنون

  • باسلام، شهریه ی رشته ی مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه پیام نور حدودی ۷۰۰،۰۰۰ الی ۹۵۰،۰۰۰ تومان می باشد.

 16. سلام .وقت بخیر.هزینه حقوق حدودا ترمی چقدر میشه؟به چه صورت هست(در مقطع کاردانی و کارشناسی)

  • با سلام
   با توجه به رشته ی شما هزینه ی هر ترم رشته ی حقوق در دانشگاه های پیام نور تقریبا بین ۷۰۰ الی ۹۵۰ هزار تومان میباشد .

  • با سلام . شهریه رشته مد نظر شما در دانشگاه پیام نور بین ۷۰۰/۰۰۰ تا ۹۵۰/۰۰۰ متغیر میباشد که بستگی به تعداد انتخاب واحد شما دارد .

 17. سلام هزینه هر ترم شهریه رشته روانشناسی چقد میشه؟

  • باسلام
   شهریه ی دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی رشته روانشناسی حدودی ۷۰۰،۰۰۰ الی ۹۵۰،۰۰۰ تومان می باشد.

 18. سلام خسته نباشید اگه دیپلم از هنرستان باشه و بخوام حسابداری تو دانشگاه پیام نور بخونم امکانش هس؟؟؟

  • باسلام
   لازمه ی شرکت در دانشگاه پیام نور دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی وکاردانی می باشد، اگر شما فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی هستید نمی توانید در دانشگاه پیام نور شرکت کنید.

 19. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم شهریه ی رشته ی مهندسی پزشکی کارشناسی چقدره

  • با سلام.
   میزان شهریه هر ترم رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه پیام نور برای مقطع کارشناسی بین ۷۵۰٫۰۰۰ الی ۱٫۳۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد.

 20. سلام خسته نباشید
  من با مدرک کاردانی میتونم تو پیام نور ادامه تحصیل بدم؟

  • باسلام
   معمولا سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور کارشناسی پیوسته قبول می کند و اگر شما دیپلم هنرستان دارید،می توانید باداشتن مدرک کاردانی به عنوان پیش دانشگاهی وارد دانشگاه پیام نور شوید.

 21. ببخشید شهریه رو میشه اقساط پرداخت کرد؟

 22. ببخشید شهریه رشته علوم و قرآن و یا کلام اسلامی مقطع کارشناسی چقدر ست؟

  • با سلام . هزینه ی هر ترم رشته ی علوم و قرآن یا کلام اسلامی در دانشگاه های پیام نور حدودا بین ۷۰۰ الی ۹۵۰ هزار تومان میباشد و البته این هزینه میتواند در سایر دانشگاه ها و سایر استان ها مقداری تفاوت داشته باشد .

 23. سلام و وقت بخیر من میخوام واسه کنکور بخونم و واسه اینکه سربازی نرم مجبورم به صورت سوری دانشجو بشم واسه رشته کاردانی ناپیوسته اموزش ابتدایی دانشگاه ازاد اینترنتی ثبت نام کردم ولی شنیدم پیام نور ام مجدد واسه کارشناسی بدون کنکور واسه مهر دانشجو میگیره ؟ تفاوت شهریه هاشون چقدره ؟ ارزون ترین رشته تو پیام نور چیه ؟ با توجه به اینکه من دفترچه اعزام پر کردم و تا ۱۹ ابان فرصت دارم میرسم به پیام نور ؟ نظر شما چیه ممنون و سپاس

  • باسلام هزینه شهریه های دانشگاه پیام نور حدود ۳۰۰٫۰۰۰ تومان پایین تر از شهریه های دانشگاه ازاد میباشد

 24. سلام خسته نباشید ببخشید شهریه علوم تربیتی پیام نور ترمی چقد میشه؟ ممنون میشم جوهاب بدید

  • با سلام . با توجه به رشته ی شما هزینه ی هر ترم رشته علوم تربیتی دانشگاه های پیام نور حدودا بین ۷۰۰ الی ۹۵۰ هزار تومان میباشد و البته این هزینه میتواند در سایر استان ها متغییر نیز باشد .

 25. سلام.شهریه رشته تربیت بدنی در پیام نور چقدر؟

  • با سلام . شهریه رشته مد نظر شما بین ۶۰۰ هزار تومان تا ۹۰۰ هزار تومان در دانشگاه های پیام نور متغیر میباشد .

 26. با سلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد کی اعلام میشه ؟

 27. سلام و خسته نباشید
  ببخشید شهریه رشته حسابداری ترمه چقد میشه؟؟
  تقریبا هم بگید خوبه

  • با سلام.
   میزان شهریه هرترم رشته حسابداری در دانشگاه پیام نور برای مقطع کارشناسی ۵۰۰٫۰۰۰ الی ۸۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد.

 28. سلام من پیام نور انتخاب رشته نکردم میتونم برم پیام نور ثبتنام کنم؟اگه میتونم کی باید برم؟تکمیل ظرفیتی چیزی نداره///لطفا جوابمو بدین تا عید بیشتر معافیت تحصیلی ندارم

 29. با عرض سلام و خسته نباشید.من پیام نور انتخا رشته نکردم الان میتونم برم پیام نور ثبتنام کنم؟اگه میتونم باید کی برم///لطفا جوابمو بدین دارم به مشکل سربازی بر میخورم

 30. سلام. میشه بفرمایید کل شهریه دوره دکتری دانشگاه پیام نور برای رشته های علوم پایه تقریبا چقدره؟
  و اینکه آیا این میزان شهریه برای فرزندگان رزمندگان با سهمیه ۵ درصد تخفیفی داره یا نه؟
  با تشکر

 31. سلام، آیا امکان پرداخت شهریه به صورت اقساط هست و شرایطش در دانشگاه پیام نور به چه صورت؟

  • با سلام
   معمولا شرایط پرداخت شهریه به دو صورت می باشد یک شهریه ثابت و دو شهریه متغیر می باشد. و بر حسب رشته انتخابی شما میزان شهریه متفاوت خواهد بود.

 32. سلام
  رشته مهندسی عمران دانشگاه پیام نور قبول شدم مبخواستم ببینم شهریش هرترم حدودا چقدر میشه
  ممنون میشم جواب بدید

 33. سلام توروخداااا جواب بدیییییین
  میخوام رسته مترجمی زبان تو دانشگاه پیام نوربخونم ولی نمیدونم چه رتبه ای لازمه یانمیدونم شهریش چجوریه لطفا کمک کنین و جواب بدین لطفااااااا مرسی

 34. با سلام
  کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نوری که از طریق آزمون سرارسری میباشد با دانشگاه فراگیر پیام نور اون هم تو مقطع ارشد که ازمونش جداس از لحاظ شهریه چه تفاوتی باهم دارند؟؟

 35. سلام من شماره مشاوره میگیرم باعرض تاسف ونمیگیره.ببخشیدمیخواستم بپرسم مهمان شدن درارشدفراگیردرتهران چقدرتفاوت قیمت داره باخوددانشگاه(مثلادانشگاه بهشهر)

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید