پنجشنبه , ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96

نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96

اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96

نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96
نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از تحصیل در کارشناسی ارشد آزمونی از داوطلبان  متقاضی تحصیل در مقطع بالاتر گرفته شده و افراد شرکت کننده در این آزمون با قبولی در مرحله ی آزمون کتبی و مصاحبه می توانند در این مقطع تحصیل نموده و با توجه به تحصیلات تخصصی خود شغل دلخواه و پر درآمدی را کسب نمایند. در سال 96 تعداد داوطلبانی که در آزمون دکتری ثبت نام نموده و در آن شرکت کرده اند 260 هزار و 83 نفر می باشد که  اگر بخواهیم به تفکیک رشته ها بیان کنیم در گروه علوم انسانی 149 هزار 221 داوطلب شرکت کرده اند که نسبت به گروه های دیگر تعداد بسیار بالاتری را در بر داشته است . با توجه به مواردی که بیان کردیم در چندین سال گذشته تحصیل در مقاطع بالاتر در کشور ما طرفداران بسیاری داشته است و حتی خانم ها هم در  مقطع دکتری حدود 110 هزار نفر در این آزمون شرکت کرده اند و این تعداد نسبت به سال های قبل نشان از توجه و اهمیتی است که تحصیل در بین مردم کشور و بانوان دارد. با توجه به اینکه پس از انتخاب رشته و شرکت در مصاحبه شما داوطلبان در انتظار اعلام نتایج هستید در این مقاله مرکز ایران مشاوره زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 و همچنین یکسری نکات را با توجه به حجم سوالات شما بیان نموده اند.

نحوه و زمان انتخاب رشته دکتری سراسری 96

چنانچه شما داوطلبان در تاریخ 6 اسفند در آزمون دکتری ثبت نام کرده و با توجه به ادغام آزمون دکتری سراسری و آزاد در یک روز در آزمون شرکت کرده اید توجه داشته باشید که پس از اعلام نتایج در اواخر فروردین ماه افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند می توانند از 9 اردیبهشت تا 13  اردیبهشت دست به انتخاب رشته بزنند. در رابطه با انتخاب رشته دکتری سراسری بایستی بگوییم هر داوطلب می تواند 50 انتخاب براساس علاقه شخصی خود داشته و با توجه به دفترچه کد رشته محل های انتخابی خود را در فرم انتخاب رشته وارد نماید . همچنین نکته ی مهمی که وجود دارد شما بایستی انتخاب های اول خود را حتما براساس علاقه وارد نموده  و سپس انتخاب هایی که در اولویت کمتری هستند را در فرم خود ثبت نمایید و همچنین علاوه بر آن گزینه هایی مانند کیفیت علمی دانشگاه , هزینه ها , محل دانشگاه را هم در نظر بگیرید.

اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96

پس از انجام مرحله ی انتخاب رشته دکتری ۹۶  شما داوطلبان با توجه به اعلامیه ی سازمان سنجش اگر دعوت به مصاحبه شده اید می توانید در یکی از روزهایی که دانشگاه تعیین می کند مراجعه کرده و در مصاحبه شرکت نمایید . همچنین توجه داشته باشید که در تاریخ 7 تا 16 خرداد ماه به سایت سازمان سنجش مراجعه و فرم بررسی صلاحیت عمومی دکتری را تکمیل نمایید. پس از شرکت در مصاحبه نوبت به اعلام نتایج می رسد که برخلاف دانشگاه های آزاد ، دانشگاه های سراسری خود شخصا با داوطلب تماس حاصل نموده و نتایج مصاحبه را اعلام می نمایند.

نحوه و شرایط مصاحبه دکتری سراسری 96

همانطور که بیان کردیم پس از اعلام نتایج اولیه و صدور کارنامه آزمون دکتری و همچنین انتخاب رشته  ، هر دانشگاه حد نصاب قبولی رشته های  خود را مشخص می کند و داوطلبان به مصاحبه  دکتری سراسری به دانشگاه هایی که در دفترچه انتخاب رشته دکتری 96 نام برده شده رجوع می کنند و پس از آن اساتیدی که برای جذب دانشجوی دکتری ظرفیت دارند به همراه 1 یا 2 نفر برای نظارت در این جلسه شرکت نموده و سوالاتی مانند تسلط شما بر پایان نامه کارشناسی ارشد ، زبان انگلیسی ، زبان فارسی و همچنین سوابق علمی و پژوهشی سوال پرسیده می شود.

رعایت چند نکته در مصاحبه دکتری سراسری 96

  • داوطلبان مصاحبه دکتری سراسری 96 توجه داشته یاسید که شما نمی دانید که در روز مصاحبه چه چیزی در انتظار شماست و چه سوالاتی پرسیده می شود پس راه حلی که می توانیم به شما ارائه دهیم این است که با پرس و جو از داوطلبانی که در رشته و دانشگاه شما دعوت به مصاحبه شده اند تا حدود زیادی با نحوه سوالات آشنا شوید.
  • داشتن اعتماد به نفس و باور توانایی های خود کمک بزرگی به دید مصاحبه کننده نسبت به شما خواهد داشت زیرا که قرار است در آینده در موقعیت یک استاد در جامعه ظاهر شوید پس داشتن اعتماد به نفس ضروری است حتی اگر تسلط کامل بر روی مطالب پرسیده شده ندارید می توانید با حفظ اعتماد به نفس خود و زیرکی تمام صحبت را به  مطالبی بکشانید که خود در آن مسلط هستید.
  • پوشیدن لباس های رسمی و مرتب و همچنین آرام و شمرده صحبت کردن در جلسه مصاحب به نگرش مصاحبه کننده نسبت به شما کمک بزرگی خواهد نمود.
  • خبر خوبی که در پایان لازم دانستیم به شما بگوییم این است که در صورتی که در آزمون دکتری شرکت کرده و مجاز شده باشید می توانید در انتخاب رشته دکتری دانشگاه ازاد و همچنین پس از آن در مصاحبه دکتری دانشگاه ازاد 96 شرکت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره