خانه نمونه دولتی نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی
نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403

تحصیل در مدارس نمونه دولتی به دلیل کیفیت و برنامه ریزی آموزشی مناسب تر، امکانات بیشتر و درجه علمی بالاتر، متقاضیان و علاقه مندان زیادی در بین دانش آموزان و والدین آن ها دارد اما افراد جهت ورود به مدارس نمونه دولتی در پایه دهم، باید ابتدا در آزمون ورودی این مدارس ثبت نام کرده و شرکت نمایند و در صورت قبولی می توانند مشغول به تحصیل شوند. ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی از طریق مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان محل سکونت داوطلب در طی بازه زمانی اعلام شده انجام می گیرد. متقاضیان باید  دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1402  را پس از انتشار از سایت مربوطه دریافت کرده و با توجه به دستورالعمل گفته شده اقدام به ثبت نام کنند.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی از طریق یک سایت مشترک صورت نمی گیرد و متقاضیان باید به سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان محل سکونت خود مراجعه کنند.

نحوه پذیرش مدارس نمونه دولتی پایه هفتم و دهم

در سال های گذشته ورود از پایه ششم به هفتم و همچنین از پایه نهم به دهم مدارس نمونه دولتی از طریق آزمون ورودی انجام می گرفت. اما در حال حاضر آزمون ورودی پایه هفتم این مدارس حذف گردیده و پذیرش دانش آموز در پایه هفتم فقط با توجه به سوابق تحصیلی صورت می گیرد. همچنین ثبت نام پایه هفتم مدارس نمونه دولتی دیگر به شکل اینترنتی نبوده و دانش آموزان واجد شرایط باید برای نام نویسی به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر مراجعه کنند.

اما بر خلاف پایه هفتم، پذیرش در پایه دهم این مدارس هنوز از طریق آزمون ورودی انجام می شود و ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سامانه نام نویسی مدارس نمونه دولتی استان محل سکونت دانش آموز می باشد. زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم، به دلیل عدم انتشار دفترچه ثبت نام آن هنوز مشخص نیست اما با توجه به دوره گذشته زمان تقریبی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم در استان های مختلف احتمالا از اواخر فروردین تا اواخر اردیبهشت ماه باشد.

سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403

همانطور که ذکر شد، نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی کشور از طریق یک سامانه واحد انجام نمی گیرد و داوطلبان این آزمون باید به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان محل سکونت خود مراجعه نمایند. در جدول زیر آدرس اینترنتی سامانه نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی تمامی استان ها آورده شده است که با کلیک بر روی هر کدام از آن ها می توانید وارد سامانه مورد نظر خود شوید.

سامانه های استانی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم
استانآدرس اینترنتی سامانه
آذربایجان شرقیnamatest.ir
آذربایجان غربیsnj.awaedu.ir
اردبیلarta.medu.ir
اصفهانsanjesh.isfedu.ir
البرزazmoon.albmedu.ir
ایلامilam.natije.ir
بوشهرbuedu.ir
تهرانazmoon.tehranedu.ir
تهران (شهرستان ها)sanjesh.teo.ir
چهارمحال و بختیاریsanjesh.chbedu.ir
خراسان جنوبیazmoon.skedu.ir
خراسان رضویrazavi.medu.ir
خراسان شمالیazmoon.nkhedu.ir
خوزستانazmoon.khouzedu.ir
زنجانsabtenam.zanjanedu.ir
سمنانiranschl.ir
سیستان و بلوچستانsb.medu.ir
فارسsanjesh.farsedu.ir
قزوینnemooneh.qazvinedu.ir
قمqom.natije.ir
کردستانkurd.medu.ir
کرمانsanjesh.kermanedu.ir
کرمانشاهazmoonkedu.ir
کهگیلویه و بویراحمدazmoon.kbedu.ir
گلستانnemooneh.goledu.ir
گیلانsanjesh.giledu.ir
لرستانlorestan.natije.ir
مازندرانmazand.medu.ir
مرکزیmarkazi.natije.ir
هرمزگانhormozgan.medu.ir
همدانhamedan.natije.ir
یزدresult.yazdedu.ir

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403

به دلیل این که آموزش و پرورش هر استان سایت اختصاصی خود را برای نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی راه اندازی کرده است، امکان بررسی مراحل ثبت نام در سامانه هر استان به طور جداگانه در این مطلب وجود ندارد. اما روش ثبت نام در این سامانه ها تقریبا مشابه یکدیگر بوده و شامل مراحل زیر می باشد.

 • ابتدا به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان مورد نظر وارد شوید و هزینه آزمون را از محل مشخص شده پرداخت نمایید.
 • پس از اینکه هزینه ثبت نام را پرداخت کردید، کلمه عبور داده شده توسط سیستم را یادداشت کنید.
 • سپس دوباره به صفحه اصلی سامانه رفته و روی لینک “ثبت نام در آزمون” کلیک کنید و با استفاده از کد ملی دانش آموز و کلمه عبور گرفته شده در مرحله قبل، وارد بخش ثبت نام شوید. پس از تکمیل اطلاعات و بارگذاری مدارک خواسته شده، روی گزینهثبت نهاییکلیک کرده و کد رهگیری نمایش داده شده را یادداشت کنید یا از صفحه نهایی پرینت بگیرید.

در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1402 نیز باید در زمان های اعلام شده به همین سامانه مراجعه نمایید.

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403

از آنجا که احتمال می رود دانش آموزان در زمان انجام ثبت نام آزمون نمونه دولتی و درج اطلاعات خود دچار اشتباه گردند، آموزش و پرورش هر استان هر سال طی اطلاعیه ای بازه زمانی مشخصی را برای ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون نمونه دولتی اعلام می کند که دانش آموزان جهت ویرایش اطلاعات خود باید مجددا به سامانه ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان خود مراجعه کنند. دانش آموزان در صورت وجود اشتباه در درج اطلاعات حتما باید آن را ویرایش نمایند، در غیر این صورت از ورود آن ها به جلسه آزمون جلوگیری خواهد شد یا در صورت ورود و قبولی در آزمون به آن ها اجازه ثبت نام و تحصیل در مدرسه نمونه دولتی مورد نظر داده نخواهد شد.

متقاضیان می توانند در بازه های زمانی زیر که تاریخ دقیق آن ها توسط آموزش و پرورش هر استان اعلام می شود با مراجعه به سامانه استانی ثبت نام آزمون نمونه دولتی اقدام به ویرایش مشخصات خود نمایند.

مراحل ویرایش اطلاعات در سامانه های استانی ثبت نام آزمون نمونه دولتی نیز به طور کلی دارای مراحل زیر می باشد.

 • وارد شدن به سامانه  استانی ثبت نام آزمون نمونه دولتی
 • کلیک بر روی “ویرایش اطلاعات ثبت نام”
 • پر کردن کادرهای مربوطه با کد ملی و رمز عبور استفاده شده در مرحله ثبت نام و سپس ورود به صفحه شخصی
 • انجام ویرایش های مورد نظر و در نهایت انتخاب گزینه “ثبت در سامانه”
 • مشاهده و یادداشت کد پیگیری ثبت نام

فراموشی رمز عبور

چنانچه داوطلبان به هر علتی رمز ورود خود به سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی را فراموش کنند، باید با مراجعه حضوری به مدرسه و یا اداره آموزش و پرورش ناحیه استان نسبت به دریافت رمز عبور جدید از این مراکز اقدام کنند.

شرایط و ضوابط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403

اگرچه مدارس نمونه دولتی هر استان دارای برخی ضوابط خاص برای پذیرش دانش آموز هستند اما برای شرکت در آزمون ورودی این مدارس بیشتر شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتیدر بین استان های مختلف، مشترک می باشند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • کسب حداقل معدل 17 در نوبت دوم پایه نهم
 • ثبت نام در داخل محدوده محل سکونت دانش آموز
 • داوطلبان حق انتخاب فقط یکی از رشته های نظری (ریاضی فیزیک، علوم تجربی یا علوم انسانی) را خواهند داشت.
 • متقاضیان هنرستان های نمونه دولتی امکان انتخاب مدرسه در خارج از منطقه، ناحیه یا شهرستان محل سکونت خود را دارا می باشند.
 • در پذیرش مدارس نمونه دولتی، معدل دانش آموز 50 درصد و نمره آزمون ورودی نیز 50 درصد موثر می باشد.
 • دانش آموزان عشایر امکان ثبت نام در هر یک از مدارس نمونه دولتی استان خود را دارند.
 • داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی حتما باید در حال تحصیل در پایه نهم باشند.
 • 10 درصد از ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی به فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران اختصاص دارد.
 • در مناطقی که ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم برای دو مدرسه امکان پذیر باشد، دانش آموز قادر خواهد بود که مطابق با اولویت بندی ها هر دو مدرسه را در فرم ثبت نام خود درج کنند.
 • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی در میان داوطلبان شهر و یا شهرستان ها، بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه انجام می پذیرد.

 

سوالات متداول

1- نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 - 1403 به چه صورت است؟

داوطلبان باید در بازه زمانی اعلام شده به سامانه استانی ثبت نام آزمون نمونه دولتی رفته و سپس طبق مراحل ذکر شده در این مقاله عمل کنند.

2- ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی از طریق چه سامانه ای انجام می شود؟

برای نام نویسی این آزمون یک سامانه واحد کشوری وجود ندارد و داوطلبان برای ثبت نام باید به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان خود مراجعه کنند.

3- آیا ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم نیز اینترنتی می باشد؟

خیر، این دسته از دانش آموزان می بایست جهت نام نویسی حضورا به مدرسه مورد نظر خود مراجعه نمایند.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید …دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج کنکور