تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / تیزهوشان / نحوه نقل و انتقال مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دهم

نحوه نقل و انتقال مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دهم

ثبت نام نقل و انتقال مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 98 - 99
نحوه نقل و انتقال مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دهم 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه نقل و انتقال مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دهم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون مدارس تیزهوشان ، جهت ورود دانش آموزان پایه نهم به دوره دوم متوسطه ، در تاریخ 31 خردادماه برگزار می شود. در ثبت نام تیزهوشان نهم و در فرم مشخصات عمومی ، قسمتی در نظر گرفته شده است که داوطلب می بایست مدارس مورد نظر خود را که قصد ادامه تحصیل در یکی از آن ها را دارد به ترتیب شرایط خود اولویت بندی نماید. دانش آموزانی که پس از زمان ثبت نام و یا پس از شرکت در جلسه آزمون به هر دلیلی قادر نباشند که در اولویت ها و مدارس انتخابی خود در مرحله ثبت نام تحصیل کنند ، می توانند در صورت داشتن شرایط لازم ، نسبت به تغییر شهرستان و یا استان محل تحصیل خود اقدام کنند.

انتقال دانش آموزان پذیرفته شده در مدارس نمونه دولتی تا پایان دوره تحصیلی ، به مدارس استعدادهای درخشان ممنوع است.

نقل و انتقال دانش آموزان مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی – پایه نهم به دهم 98 – 99

دانش آموزانی که پس از زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و یا پس از زمان برگزاری تیزهوشان و نمونه دولتی 98 – 99 ، به هر دلیلی مجبور می شوند محل زندگی خود را تغییر دهند و در شهرستانی به غیر از شهرستان محل سکونت فعلی خود اقامت کنند ، در صورتی که در آزمون پذیرفته شوند و شرایط لازم را داشته باشند می توانند نسبت به تغییر مدرسه خود اقدام کنند. البته نقل و انتقال دانش آموزان به همین سادگی نیست و داوطلبان باید شرایط تعیین شده جهت نقل و انتقال مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی را داشته باشند.

شرایط و ضوابط نقل و انتقال دانش آموز

  1. داوطلبانی که در آزمون مدارس تیزهوشان یا نمونه دولتی پایه نهم به دهم ثبت نام و یا شرکت کرده اند و قصد دارند در شهرستان و یا استانی غیر از شهرستان و استان محل سکونت فعلی خود تحصیل کنند ، تنها در صورتی که شرایط زیر را دارا باشند می توانند تحصیل خود را در مدارس تیزهوشان یا نمونه دولتی شهرستان مقصد نیز آغاز کنند.
  • در یکی از مدارس انتخاب شده خود در شهرستان مبدا قبول شده باشند.
  • امتیاز کف قبولی مدرسه شهرستان مقصد را داشته باشند.
  • مدرسه ای که در شهرستان مقصد برای تحصیل خود انتخاب کرده اند ، دارای ظرفیت باشد.
  • ادارات کل آموزش و پرورش استان های مبدا و مقصد با انتقال دانش آموز موافقت کنند.

2. در مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی به غیر از هنرستان های فنی حرفه ای ، در داخل یک شهرستان ، حتی در صورت دارا بودن نمره کف قبولی مدرسه مقصد ، انتقال دانش آموزان در پایه دهم ممنوع می باشد. بنابراین لازم است تا داوطلبان نسبت به انتخاب و اولویت بندی مدارس انتخابی خود ، دقت کافی را به خرج دهند تا دچار مشکل نشوند.

نکات مهم پیرامون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

گاهی اوقات ممکن است یک سری تصورات غلط موجب شود تا دانش آموزان در انتخاب و اولویت بندی مدارس دچار اشتباه شوند. مانند این موضوع که گاهی برخی بدون توجه به مسافت مدرسه از محل زندگی خود و با این فرض که مدارس تیزهوشان یا نمونه دولتی دارای خوابگاه و امکانات هستند نسبت به انتخاب و اولویت بندی مدارس اقدام می کنند و شانس تحصیل در این مدارس را از خود می گیرند.

لازم است تا داوطلبان پیش از انجام ثبت نام ، نکات درج شده در دفترچه ثبت نام تیزهوشان نهم را به طور کامل و با جزئیات مطالعه کنند. در ادامه به نکاتی که داوطلبان و شرکت کنندگان در آزمون این مدارس می بایست از آن ها مطلع شوند اشاره خواهیم نمود.

  • مدارس استعدادهای درخشان ، فاقد امکانات خوابگاهی و رفاهی هستند.
  • طبق مصوبه هیئت امنای سمپاد ، تحصیل دانش آموزان پذیرفته شده در مدارس استعدادهای درخشان مستلزم پرداخت شهریه می باشد. این شهریه به میزان 50 درصد شهریه مصوب مدارس غیر دولتی شهرستان مربوطه است. جهت کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید روی لینک شهریه مدارس تیزهوشان کلیک کنید.
  • دانش آموزان این مدارس حداکثر به مدت 42 ساعت در هفته ، در مدرسه حضور خواهند داشت. هزینه فعالیت های فوق برنامه این مدارس نیز به صورت جداگانه محاسبه و دریافت می شود.
  • دانش آموزانی می توانند از سهمیه روستایی استفاده کنند که تحصیل خود را در پایه هشتم و نهم در مدارس روستایی سپری کرده باشند.

در صورتی که در آزمون مدارس تیزهوشان شرکت کرده اید و اکنون قصد دارید به شهرستان یا استان دیگری مهاجرت کنید می توانید با دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 98- 99 ، از تمامی شرایط ، نکات و قوانین مربوط به نقل و انتقال دانش آموز در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی پایه نهم به دهم مطلع شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه نقل و انتقال مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دهم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره