سه شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

وجه ثبت نامی رشته های بدون کنکور پیام نور 99
هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

با توجه به مصوبه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو و اطلاعیه سازمان سنجش ، 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و با معیار معدل کتبی دیپلم و بدون نیاز به شرکت در کنکور انجام می گیرد. از جمله دانشگاه هایی که این شیوه پذیرش در آن ها اجرا می گردد، دانشگاه پیام نور می باشد. متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در رشته های بدون کنکور پیام نور هستند، برای انجام ثبت نام بدون کنکور پیام نور و انتخاب رشته های بدون آزمون این دانشگاه می بایست کارت اعتباری مربوطه را خریداری کرده و به این وسیله، علاقه مندی خود را اعلام نمایند. اما این هزینه چه زمانی و به چه نحوی باید پرداخت گردد؟

خرید کارت اعتباری ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور یک فرآیند اینترنتی می باشد و لینک مربوط به آن همزمان با شروع مهلت نام نویسی در سامانه فعال می گردد.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه پیام نور دو نوبت در سال انجام می گیرد. سازمان سنجش آموزش کشور دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور مربوط به هر یک از نیمسال های تحصیلی را همزمان و یا مدتی پیش از شروع مهلت ثبت نام بر روی سایت خود منتشر می کند. شرکت در هر آزمون و یا پذیرش بدون کنکور مستلزم پرداخت هزینه آن می باشد. متقاضیان در قبال پرداخت این هزینه مجاز به نام نویسی شده و یک شماره سریال 12 رقمی دریافت می کنند که لازم است از آن در تکمیل فرم ثبت نام خود استفاده نمایند.

وجهی که داوطلبان در مهر ماه سال جاری جهت انجام این فرآیند پرداخت می کردند، معادل 37 هزار تومان بود که پس از اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه مشخص شد این مبلغ برای ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی نیز همین مقدار می باشد. در ادامه مطلب، راهنمای پرداخت در سامانه مربوطه را ارائه کرده ایم.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 99

واجدین شرایط ثبت نام پیام نور 99 می بایست پس از کسب اطلاعات کافی و آشنایی با لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در یکی از نوبت های مهر و یا بهمن ماه با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نام نویسی کنند. فرآیند انتخاب رشته و ثبت نام در پذیرش بدون کنکور این دانشگاه همزمان و با طی مراحل زیر صورت می گیرد.

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sangesh.org مراجعه نمایید، سپس از منوی رنگی موجود در سمت راست صفحه به بخش “سراسری” وارد شوید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله اول

  • با ورود به این صفحه لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری – مهر / بهمن ماه 1399” را مشاهده می کنید که لازم است بر روی آن کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله دوم

  • در صفحه ای که مقابلتان گشوده می شود گزینه “خرید کارت” را برگزینید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله سوم

  • اکنون دکمه “سریال ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1399” را فشرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کیند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله چهارم

  • در این صفحه باید اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله پنجم

  • پس از مشاهده اطلاعات نشان داده شده را تایید نموده و با کلیک بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” به مرحله بعدی منتقل شوید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله ششم

  • اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در قسمت های مشخص شده وارد کنید و بر روی گزینه پرداخت کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هفتم

توجه: فراموش نکنید که از سریال 12 رقمی ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و یا آن را یادداشت کنید. چرا که به این شماره سریال در تکمیل فرم تقاضانامه نیاز خواهید داشت.

با توجه به این که ثبت نام بدون کنکور پیام نور 99 در هر دو نیمسال تنحصیلی به صورت اینترنتی و از طریق  سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور انجام می گیرد، داوطلبان می توانند جهت اطلاع از قبولی یا عدم قبولی خود نیز به همین سایت مراجعه کنند. در واقع با اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور اسامی پذیرفته شدگان مشخص می شود و متقاضیان می بایست جهت انجام سایر مراحل پذیرش خود اقدام نمایند. اگر می خواهید از تاریخ دقیق اعلام نتایج این پذیرش آگاه شوید، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور دارای هزینه می باشد؟

بله، داوطلبان جهت شرکت در این پذیرش در هر یک از نیمسال های تحصیلی می بایست 37 هزار تومان به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت نمایند.

2- هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه از چه طریقی پرداخت می گردد؟

پرداخت این هزینه به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

3- مبلغ قابل پرداخت برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور از چه طریقی اعلام می شود؟

هزینه مربوطه در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری ذکر می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره