یکشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / کارت ورود به جلسه کنکور سراسری98

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری98

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری
کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارت ورود به جلسه کنکور سراسری98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور 98 می بایست اطلاعات کافی درباره شرایط شرکت در این آزمون را داشته باشند، بنابراین ما قصد داریم در این مقاله به تمام اطلاعاتی که یک داوطلب باید از آن آگاه باشد، بپردازیم. اطلاعات ذکر شده در این مقاله براساس دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ، نوشته شده زیرا اصولا شرایط شرکت در کنکور سراسری در سال های گذشته یکسان بوده و فقط هرساله تغییرات اندکی در آن اعمال می شود که به محض منتشر شدن دفترچه سراسری سال 98 از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور خدمت شما داوطبین عزیز اطلاع رسانی خواهیم کرد. به طور کلی شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 به دو قسمت شرایط عمومی شرکت در آزمون سراسری و شرایط اختصاصی شرکت در آزمون سراسری تقسیم می شود و شرایط شرکت در گروه های تجربی ، علوم انسانی و سایر گروه های آزمایش یکسان می باشد.

شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری 98

در ابتدا به شرایط عمومی شرکت در ثبت نام کنکور سراسری 98 و سپس به شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 98 خواهیم پرداخت. از مهمترین موضوعات مندرج در شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری، سلامت جسمی، وضعیت دینی و عدم سوءسابقه می باشد. داوطلبان باید دارای شرایط زیر باشند:

 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی
 • رعایت واجبات و دوری از محرمات دین انتخابی خود
 • عدم اعتیاد به هرگونه مواد مخدر
 • سلامت جسمی کامل متناسب با رشته درخواستی
 • عدم سوءسابقه در رابطه با اعمال خلاف شئونات اسلامی،تحصیلی و شغلی

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 98

حال پس از پرداختن به شرایط عمومی مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری می پردازیم. موضوعات مندرج در قسمت شرایط اختصاصی دفترچه شامل موضوعاتی همچون  مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه سراسری سال 98، مسائل نظام وظیفه آقایان، تحصیل رایگان در رشته پزشکی،  شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه می باشد. 

 • داوطلبان شرکت در کنکور سراسری 98 می بایست دارای مدرک 4 ساله نظام قدیم و یا مدرک کاردانی باشند. داوطلبانی هم که تا شهریور سال ثبت نام کنکور سراسری 98 ، موفق به دریافت مدرک پیش دانشگاهی خود شوند می توانند در این آزمون شرکت کنند.
 • دانشجویان دوره روزانه در هر یک از مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا دکتری فقط در صورتی مجاز به ثبت نام در آزمون سراسری 98 می شوند که تا 30 بهمن 97 از دانشگاه انصراف دهند، درغیر این صورت مجاز به ثبت نام کنکور سراسری نخواهند بود.
 • اگر داوطلبی در کنکور سراسری 97 شرکت کرده و در یکی از دوره های روزانه در دانشگاهی در حال تحصیل باشد فقط به شرط انصراف تا 30 بهمن 97 و به شرط انتخاب دانشگاه های غیرروزانه ( شبانه ، مجازی ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و آزاد ) مجاز به ثبت نام کنکور سراسری واهد بود.
 • اگر داوطلبی در کنکور سراسری 97 شرکت کرده و در یکی از دوره های غیر روزانه ( شبانه ، مجازی ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و آزاد ) در حال تحصیل باشد، میتواند بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری 98 ثبت نام و چس از قبولی در کنکور از دانشگاه قبلی انصراف دهد.
 • داوطلبانی که بعد از سال 64 تا کنون دو بار در کنکور سراسری شرکت کرده و در یکی از رشته محل های دوره روزانه پذیرفته شده اند حق شرکت در کنکور سراسری 98 را نخواهند داشت.
 • داوطلبانی که در یکی از رشته های مقطع کارشناسی در دوره روزانه به صورت رایگان تحصیل کرده اند طبق رای دیوان عدالت اداری مجاز به شرکت در دوره های روزانه دکتری پزشکی هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی کلیک کنید.

در ادامه به یک خبر خوش برای فارغ التحصیلان رشته های با طرح اجباری که مایلند در کنکور تجربی شرکت کنند، اشاره شده است. 

3 نکته مهم درباره شرکت در آزمون سراسری 98

1- داوطبانی که در رشته های علوم پزشکی مدرک کاردانی داشته و قصد ثبت نام کنکور سراسری را دارند، می بایست تا تاریخ 31 شهریور 98 ( برای ورودی های مهر ) و 30 بهمن 98 ( برای ورودی های بهمن ) طرح نیروی انسانی خود را به اتمام برسانند.

2- آقایانی که قصد ثبت نام در کنکور سراسری 98 را دارند می بایست حتما از شرایط مربوط به معافیت تحصیلی با خبر شوند و سپس برای ثبت نام در کنکور سراسری اقدام کنند.

3- اگر دانشجوی آقا قصد انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارد فقط در صورتی مجاز به ثبت نام است که قبلا سابقه ی انصراف نداشته باشد و در این حالت می تواند تا یک سال از معافیت تحصیلی انصراف استفاده کند. در صورت سابقه انصراف حق شرکت نخواهد داشت.

زمان ثبت نام کنکور سراسری و دریافت کارت ورود به جلسه 

طبق روال معمول سال های گذشته ثبت نام کنکور سراسری ازتاریخ 24 بهمن ماه 97 آغاز شده و تا 2 اسفند ماه ادامه خواهد داشت و با توجه به زمان برگزاری در ناریخ 13 و 14 تیر ماه داوطلبان می بایست سه روز قبل آزمون کارت ورود به جلسه کنکور سراسری خود را دریافت کنند . داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org کارت خود را دریافت و چاپ کنند. دریافت کارت برای تمام داوطلبان اجباری است و در آن نکات مهمی همچون شماره داوطلبی، تاریخ و محل برگزاری آزمون درج شده است.

راهنمای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 98 

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری و آزاد تنها از طریق سایت سازمان سنجش و به صورت اینترنتی قابل دریافت می باشد. دو روش برای دریافت کارت وجود دارد :

1- وارد کردن کد رهگیری – شماره پرونده – شماره شناسنامه

2- وارد کردن کد ملی – شماره پرونده – سریال شناسنامه

برای دریافت کارت ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org شوید و در صفحه اول روی لینک ” کارت شرکت در آزمون سراسری 1397 ” کلیک کنید. و به یکی از دو روشی که ذکر شد کارت خود را دریافت کنید.

رفع نقص کارت ورود به جلسه 

ممکن است پس از دریافت کارت ورود به جلسه خود متوجه شوید که اطلاعات درج شده روی کارت با اطلاعاتی که در فرم ثبت نام وارد کرده اید تفاوت دارد. مثلا ممکن است در تصویر داوطلب ، شهر محل سکونت و یا گروه آزمایشی اشکالاتی باشد. بدون هیچ گونه نگرانی می توانید با مراجعه به باجه های رفع نقص سازمان سنجش که همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 97 فعالیت خود را آغاز خواهند کرد اقدام به تصحیح اطلاعات کارت خود کنید. آدرس باجه های رفع نقص سازمان سنجش در همین مقاله قرار داده شده است. برای ارتباط با مشاوران ایران مشاوره می توانید از خدمات مشاوره تلفنی کنکور استفاده کنید.

 

آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 97

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارت ورود به جلسه کنکور سراسری98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره