تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری 1400

کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری 1400

راهنمای دریافت کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری 1400
کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری 1400

نتایج مصاحبه دکتری 1400 برای داوطلبانی که در آزمون سراسری مقطع دکتری دانشگاه های سراسری شرکت کرده و پس از فرآیند انتخاب رشته دکتری در برخی از کد رشته محل ها دعوت به مصاحبه شده اند، معمولا با گذشت یک الی دو هفته بعد از مرحله مصاحبه دکتری 1400، اعلام می گردد و کارنامه ای تحت عنوان کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری برای شرکت کنندگان این آزمون ها منتشر می شود.

این کارنامه وضعیت نمرات داوطلبان را در کد رشته محل هایی که در مصاحبه آن ها شرکت کرده اند، نشان می دهد. متقاضیان می توانند به منظور مشاهده و دریافت این اطلاعات، در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام کنند. وضعیت علمی داوطلب در کد رشته محل های مختلف، حد نصاب نمره مورد نظر دانشگاه ها، نمرات آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی، رتبه و تراز داوطلب و قیاس آن با آخرین رتبه پذیرفته شده از جمله مواردی می باشد که در کارنامه نهایی دکتری به آن اشاره می گردد.

کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری 1400 در تاریخ 30 مرداد بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

زمان انتشار کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری 1400

داوطلبانی که موفق به انجام ثبت نام دکتری 1400 شده و در آزمون آن شرکت نموده اند، طی چند مرحله نتایج دکتری خود را دریافت می کنند. ابتدا نتیجه آزمون کتبی منتشر شده و به موجب آن، داوطلبان مجاز می توانند به انتخاب رشته بپردازند. اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400 مرحله بعدی است که در آن لیست افراد دعوت شده به مصاحبه منتشر می گردد. مرحله آخر نیز مربوط به اعلام نتایج عملکرد افرادی است که در مصاحبه این آزمون شرکت نموده اند. این افراد در صورت کسب حدنصاب کافی می توانند در دانشگاه موردنظر خود مشغول به تحصیل شوند.

کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری که حاوی اطلاعات مهمی از جمله رتبه قبولی دکتری، نتایج مراحل اول و دوم آزمون و… می باشد، هر ساله معمولا با فاصله چند روز پس از اعلام نتایج نهایی این آزمون از طریق سایت sanjesh.org منتشر می گردد. کارنامه دکتری 1400 دانشگاه سراسری نیز کمی بعد از اعلام نتایج نهایی این آزمون و در تاریخ 30 مرداد بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.

نحوه دریافت کارنامه نهایی دکتری سراسری 1400

کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری در زمان مقرر و به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل مشاهده می باشد. مراحل لازم جهت دریافت این کارنامه به صورت گام به گام در ادامه بیان شده است.

 • در ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و مطابق تصویر از منوی سمت راست، گزینه “دکترای تخصصی” را انتخاب نمایید.

مرحله اول دریافت کارنامه نهایی دکتری سراسری

 • اگر در زمان مناسبی به سایت مراجعه کرده باشید، لینک فعال “کارنامه نهایی آزمون دکتری 1400” را در صفحه جدید مشاهده خواهید کرد.

مرحله دوم دریافت کارنامه نهایی دکتری سراسری

 • در ادامه صفحه ای برای شما نمایان می شود که می بایست اطلاعات خواسته شده را با کمک یکی از دو روش زیر وارد کنید.

روش اول: کادرهای مربوط به شماره پرونده، شماره شناسنامه، سال تولد و کد امنیتی را تکمیل نموده و در نهایت بر روی آیکون “جستجو” کلیک نمایید.

روش دوم: اطلاعات خود را در فیلدهای شماره داوطلبی، شماره شناسنامه، سال تولد و کد امنیتی وارد نمایید. و سپس کلید “جستجو” را فشار دهید.

مرحله سوم نحوه دریافت کارنامه نهایی دکتری سراسری

مندرجات کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری 1400

کارنامه ای که پس از اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1400 منتشر می شود، شامل نکات و موارد مختلفی است و به طور کلی ظاهر آن با کارنامه نهایی دکتری آزاد متفاوت است. در واقع چند جدول را در این کارنامه مشاهده می کنید که یکی از آن ها به مشخصات فردی داوطلب مربوط می گردد و جداول دیگر نیز اطلاعات تحصیلی و وضعیت داوطلب را در سایر انتخاب ها نشان می دهند.

کارنامه نهایی دکتری

در قسمت بالایی کارنامه، جدولی با یک سطر و چند ستون مشاهده می کنید که توضیح ستون های آن به شرح زیر می باشد.

 • شماره پرونده
 • نام و نام خانوادگی داوطلب
 • جنسیت (مرد/زن)
 • شماره شناسنامه
 • سال تولد
 • سهمیه ثبت نامی
 • سهمیه نهایی
 • دارای مدرک دکتری حرفه ای یا کارشناسی ارشد پیوسته
 • مربی رسمی آزمایشی یا رسمی قطعی

در ادامه جدولی دیگر وجود دارد که حاوی اطلاعاتی از قبیل شماره داوطلبی، کد رشته امتحانی، نام رشته امتحانی و عکس پرسنلی فرد می باشد. در بخش دیگری از این کارنامه هم اطلاعات تحصیلی داوطلب دیده می شود. جدول اول این قسمت مربوط به سابقه تحصیلی متقاضی می باشد که توضیح آن به شرح زیر است.

 • ماه و سال فراغت از تحصیل
 • نام رشته فارغ التحصیلی
 • نام موسسه فارغ التحصیلی
 • معدل فارغ التحصیلی

تمامی اطلاعات فوق برای مقاطع تحصیلی پیشین بیان می شود. پس از این موارد، می توان وضعیت قبولی یا عدم قبولی را مشاهده کرد که طی دو جدول بیان می شود. جدول اول، نتیجه نهایی آزمون را تنها با عنوان قبول یا مردود نشان می دهد و جدول بعدی، بیانگر مشخصات مربوط به رشته قبولی است که عبارتند از:

 • کد محل قبولی
 • نام رشته و گرایش قبولی
 • موسسه قبولی
 • سهمیه قبولی

در نهایت به آخرین قسمت این کارنامه و شاید مهم ترین بخش آن برای داوطلبان می رسیم. جدولی که نشان دهنده نمره و وضعیت داوطلب در انتخاب های دیگرش می باشد.

 • ردیف: تنها یک شمارنده می باشد.
 • کد رشته محل انتخابی: این بخش همان طور که از نامش پیداست، شامل کد رشته محل هایی می باشد که داوطلب در لیست انتخاب رشته خود وارد نموده است. (چه آن هایی که در مصاحبه شان شرکت کرده و چه آن هایی که شرکت نکرده است.)
 • نمره کل مرحله اول آزمون: این ستون، نمره داوطلب را در آزمون کتبی وی نشان می دهد.
 • حد نصاب موسسه: این قسمت بیانگر حد نصاب نمره ای است که از سوی موسسه پذیرنده و به منظور پذیرش داوطلبان، تعیین شده و ممکن است با هم متفاوت باشند.
 • نمره موسسه: در این بخش امتیازی که داوطلب، به موجب شرکت در جلسه مصاحبه موفق به کسب آن شده است، درج می گردد. (معنای ردیف هایی که عنوان غایب در آن ها درج شده، این می باشد که داوطلب در مصاحبه آن کد رشته محل شرکت به عمل نیاورده است.)
 • نمره کل نهایی: پس از محاسباتی که بر روی نمره مرحله اول آزمون و نمره مصاحبه اعمال می شود، عددی به دست می آید که تحت عنوان نمره کل نهایی در این قسمت درج می شود.
 • رتبه: این ستون، رتبه مکتسبه داوطلب را در هر انتخاب نشان می دهد. چنانچه داوطلب موفق به کسب حد نصاب نمره نشده باشد، رتبه ای برای او درج نخواهد شد و وضعیت او با خط تیره نمایش داده می شود.
 • آخرین رتبه قبولی: این قسمت برای کد رشته محل هایی که داوطلب موفق به اخذ حد نصاب نمره شده باشد، دارای مقدار بوده و همان طور که از عنوانش پیداست، رتبه آخرین نفری که مورد پذیرش در این کد رشته محل شده را نشان می دهد.
 • نتیجه: ستون آخر که با عنوان نتیجه بیان می شود، حاوی دو مقدار خواهد بود (علامت * و عدد 5). علامت * تنها یک بار در این ستون وجود دارد اما چرا؟ به این علت که بیانگر کد رشته محل قبولی داوطلب می باشد اما عدد 5 برای کد رشته محل هایی درج می شود که داوطلب در آن ها مورد قبول واقع نشده است. به همین دلیل ممکن است شاهد تکرار چند مرتبه ای عدد 5 در این ستون باشیم.

در توضیحات کارنامه نهایی دکتری یک سری اطلاعات فردی به همراه نتیجه سایر انتخاب های داوطلب وجود دارد که وضعیت وی را در هر کدام از این انتخاب ها نشان می دهد. این کارنامه تنها جهت مشاهده صادر می شود و امکان تغییر اولویت را برای داوطلبان فراهم نمی کند. پذیرفته شدگان نهایی می بایست نسبت به انجام پروسه نام نویسی در مراکز دانشگاهی و آموزش عالی سراسری اقدام نمایند و افرادی هم که در هیچ کد رشته محلی پذیرفته نشده اند، می توانند شانس خود را از طریق شرکت در آزمون تکمیل ظرفیت دکتری سراسری امتحان کنند یا این که با کمک برنامه ریزی آزمون دکتری خود را برای شرکت در آزمون سال بعد آماده نمایند.

در نهایت لازم است تاکید کنیم که پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400 و انتشار کارنامه دکتری، امکان تغییر اولویت برای داوطلبان وجود نخواهد داشت و این کارنامه تنها جهت آگاهی آن ها صادر می شود که داوطلبان می توانند با فشردن کلید “چاپ کارنامه” که در انتهای صفحه وجود دارد، نسبت به چاپ آن اقدام نمایند. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد، می توانید روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول 

1- کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری 1400 در چه زمانی منتشر شد؟

کارنامه نتایج مصاحبه دکتری 1400 در تاریخ 30 مرداد ماه منتشر شده است.

2- کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری 1400 از طریق چه سایتی قابل دریافت می باشد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت sanjesh.org نسبت به دریافت کارنامه نهایی خود اقدام نمایید.

3- کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری 1400 شامل چه اطلاعاتی می باشد؟

از مندرجات موجود در کارنامه نهایی دکتری می توان به اطلاعات تحصیلی، رشته قبولی و... اشاره نمود که به طور کامل در مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری