پنج شنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98

کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98

کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98
کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اگر شما هم مانند قشر وسیعی از داوطلبان کارشناسی ارشد در پی زمان دقیق انتشار کارنامه نهایی (سبز) کارشناسی ارشد 98 می باشید، توصیه می شود این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید. هر ساله پس از پایان مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد که عموما در خرداد ماه انجام می شود کلیه داوطلبان بی صبرانه منتظر اعلام نتایج اولیه و نهایی انتخاب رشته خود هستند. از آنجائیکه نتایج اولیه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 97 در روز دوازدهم شهریور ماه اعلام شد، انتظار می رود نتایج اولیه انتخاب رشته امسال (98) نیز در نیمه اول شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار بگیرد. کارنامه نهایی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد به فاصله چند روز پس از اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش منتشر می شود. کارنامه نهایی داوطلبان در سال 97 در تاریخ 12 شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

برای داوطلبان واجد شرایط گزینش، کارنامه ای حاوی اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده کنکور کارشناسی ارشد 98 تنظیم خواهد شد.

منظور از کارنامه نهایی چیست؟

کارنامه نهایی یا سبز برای داوطلبانی که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد مجاز شده و انتخاب رشته را نیز انجام داده اند منتشر می شود. در حقیقت کارنامه نهایی همان فرم انتخاب رشته متقاضیان است با این تفاوت که در توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد علاوه بر رتبه داوطلب، آخرین رتبه قبولی کد رشته انتخابی نیز قابل مشاهده است. داوطلبان با دریافت کارنامه سبز متوجه خواهند شد که در کدام انتخاب یا انتخاب های بعد از کد رشته قبولی، موفق به کسب حد نصاب نمره شده اند و چنانچه یکی از این کدرشته ها را در الویت های بالاتر وارد می کردند، در آن کد رشته پذیرفته می شدند. عنوان رشته در کارنامه سبز نوشته نشده و رشته ها با کد مشخص شده اند. نمونه ای از کارنامه نهایی در پایین این مطلب آمده است.

 

کارنامه نهایی کارشناسی ارشد 98 در چه زمانی منتشر می شود؟

طبق سال های گذشته کارنامه نهایی یا سبز یک هفته پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می شود. این کارنامه در 15 شهریور سال 97 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت. چنانچه در خصوص کارنامه سبز نیازمند دریافت اطلاعات بیشتر می باشید، توصیه می شود با مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

نحوه مشاهده کارنامه نهایی کارشناسی ارشد 98

برای مشاهده کارنامه نهایی (سبز) کارشناسی ارشد 98 همانند سایر مراحل شامل  ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری ، اعلام نتایج اولیه، انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری به سامانه سنجش مراجعه نمایید، سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

1- پس از ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org همانند تصویر پایین از سمت راست صفحه گزینه کارشناسی ارشد را انتخاب نمایید.

 

2- با کلیک بر روی عبارت کارشناسی ارشد پنجره جدیدی همانند تصویر پایین باز می شود. بر روی عبارت سامانه جامع آزمون تحصیلات تکمیلی سال 1398 (اعلام نتایج نهایی) کلیک کنید.

 

3- در مرحله سوم پنجره ی دیگری باز می شود. همان طور که در تصویر پایین مشاهده می کنید به دو روش می توانید به نتایج کارنامه نهایی دست پیدا کنید.

  • در روش اول می بایست شماره پرونده 7 رقمی و کد ملی را در کادر مشخص شده درج نمایید.
  • در روش دوم با وارد کردن شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری می توانید وارد منوی اصلی نتایج شوید.

توجه: چنانچه داوطلبی شماره پرونده یا کد پیگیری خود را فراموش کرده باشد می توانند از طریق سایت سنجش به قسمت ارسال درخواست مراجعه و تقاضای خود را مبنی بر در یافت شماره پرونده یا کد پیگیری مطرح کند.

4- در انتها صفحه جدیدی باز شده و تعدادی آیکون پیش روی داوطلب قرار می گیرد. با کلیک بر روی عبارت مشاهده نتایج می توانید کارنامه نهایی یا سبز را دریافت نمایید.

نحوه استفاده از کارنامه نهایی کارشناسی ارشد 98

اگر رتبه داوطلب در کارنامه نهایی کمتر ( بهتر) یا برابر رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در کدرشته انتخابی باشد به این معنی است که امکان قبولی فرد در کدرشته محل انتخابی وجود دارد، این دسته از افراد در صورت تمایل می توانند در مرحله  تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری شرکت کنند و کد رشته یا کدرشته هایی را که در آنها قبول شده اند را انتخاب نمایند. توجه داشته باشید امکان انتقالی یا جابجایی تنها با موافقت دانشگاه مبدا و مقصد برای علاقمندان به تحصیل در انتخاب های پایین تر وجود دارد و سازمان سنجش هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نیست.

اولین گام برای استفاده از کارنامه نهایی پیدا کردن محل قبولی است. برای این کار به ستون نتیجه در کارنامه نگاه کنید وجود علامت ستاره در ستون نتیجه کارنامه دلیلی بر قبولی شما در کد رشته محل انتخابی است. در برخی موارد در ستون نتیجه همراه علامت ستاره اعدای نیز نوشته می شود که هر کدام مفهوم خاصی دارد. در ادامه به تفسیر این اعداد می پردازیم.

1-نمایش عدد یک به این معنی است داوطلب رشته های با شرایط خاص را انتخاب کرده است.

2- اگر عدد 2 در ستون نتیجه کارنامه نهایی ظاهر شود به این معنی است که شما حداقل در یک کد رشته محل پس از اعلام نتایج نهایی دعوت به مصاحبه شده اید.

3- عدد 3 بدین معنی است که داوطلب در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی و یا جنسیت دیگر پذیرفته شده است.

4- اگر وضعیت علمی و عمومی داوطلب در کد رشته انتخابی توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی باشد عدد 4 در ستون نتیجه ظاهر می شود.

5- اگر داوطلب در رشته های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی موفق به کسب امتیاز مورد نیاز نشده باشد عدد 5 نمایش داده می شود. البته این دسته از داوطلبان می توانند درخواست بررسی دوباره پرونده را به هسته گزینش آموزش و پرورش استان بدهند.

7- نمایش عدد 6 به معنی عدم کسب امتیاز لازم در مصاحبه تخصصی یا نداشتن شرایطی چون سن، معدل، ویژگی های جسمانی و غیبت در مصاحبه است.

8- اگر داوطلب در رشته های چند گروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد یا تربیت معلم سابق پذیرفته شده باشد عدد 8 ظاهر می شود.

9- چنانچه وضعیت علمی و عمومی داوطلب در یکی از دانشگاه های شاهد، بقیه الله(عج)، دکتری پیوسته بیو تکنولوژی، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، غیر انتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری در حال بررسی باشد عدد 9 ظاهر می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره