خانه کنکور کنکور انسانی 96

کنکور انسانی 96

تاریخ برگزاری و انتخاب رشته کنکور انسانی 96

کنکور انسانی 96کنکور انسانی 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کنکور انسانی 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

امروزه تحصیل در رشته هایی که در جامعه از بازار کار خوبی برخوردار است در میان داوطلبان کنکوری جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. برای مثال کسب رتبه قبولی در کنکور انسانی برای تحصیل در رشته هایی چون حقوق،روانشناسی و مدیریت برای داوطلبان رشته انسانی اهمیت بسیاری دارد و هرساله شاهد رقابت داوطلبان گروه علوم انسانی برای کسب رتبه قبولی و تحصیل در این رشته ها هستیم.در سال 96 تعداد ثبت نام کنندگان در گروه آزمایشی علوم انسانی 184 هزار و 122 داوطلب ثبت شده است که تعداد شرکت کنندگان از کنکور سال 89 تا کنکور سال 96 با نوساناتی همراه بوده است که در جدولی که در ادامه مطلب در اختیارتان قرار داده ایم می توانید این تغییرات را مشاهده نمایید.

پیش از این مشاوران مرکز ایران مشاوره  به طور اختصاصی به بررسی مواردی چون حذفیات کنکور 96 ،جمع بندی کنکور 96 و همچنین بودجه بندی کنکور 96 پرداخته اند که مطالعه این مطالب می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت داوطلبان کنکوری داشته باشد.اما در ادامه این مقاله به بررسی دیگر موارد از جمله شرایط ،زمان و برگزاری کنکور انسانی 96 و انتخاب رشته کنکور انسانی و … پرداخته ایم که مطالعه آن را پیشنهاد می کنیم.

زمان دریافت کارت و برگزاری کنکور انسانی 96

در بهمن ماه 95 به داوطلبان علاقمند به شرکت در کنکور سراسری 96 فرصت داده شد تا در صورت داشتن مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی (برای هنرستانی ها مدرک کاردانی)به صورت اینترنتی اقدامات لازم را نسبت به ثبت نام خود انجام دهند و کد رهگیری خود را نیز دریافت نمایند. همانطور که مطلع هستید دارا بودن کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 96 از الزامات شرکت در کنکور سراسری خواهد بود بنابراین پیش از برگزاری آزمون می بایست نسبت به دریافت کارت آزمون ورود به جلسه اقدام نمایید.کارت ورود به جلسه  آزمون سراسری سال 96 از روز یکشنبه 11 تیر ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان تا ساعت 24 روز چهارشنبه 14 تیرماه برای دریافت پرینت کارت خود فرصت دارند به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.ضمن اینکه تاریخ برگزاری کنکور 96 در پنج گروه آزمایشی روزهای پنجشنبه  96/04/15 و جمعه 96/04/16 در سراسر کشور برگزار خواهد بود.برای آگاهی از نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کلیک نمایید.

 ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور انسانی 96

ضرایب دروس اختصاصی به تفکیک زیر گروه های آزمایشی

کنکور انسانی مواد امتحانی زیرگروه ۱ زیرگروه۲ زیرگروه۳ زیرگروه ۴

زیرگروه ۵ 

ریاضیات 2 4 4 3 3
اقتصاد 1 2 3 2 2
زبان وادبیات فارسی 4 2 2 2 2
زبان عربی 4 1 1 1 1
تاریخ و جغرافیا 1 1 1 3 1
علوم اجتماعی 1 3 2 2 3
فلسفه و منطق 3 1 1 2 2
روانشناسی 1 2 1 3 3

 

دروس عمومی

ضریب

زبان و ادبیات فارسی

4

زبان عربی

2

فرهنگ و معارف اسلامی

3

زبان خارجه

2

تاریخ اعلام نتایج و انتخاب رشته کنکور انسانی 96

در مرداد ماه 96 نتایج اولیه کنکور روی سایت قابل مشاهده خواهد بود.داوطلبان در صورت مجاز شدن می توانند در مرحله انتخاب رشته کنکور انسانی 96 شرکت نمایند.انتخاب رشته تقریبا یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور یعنی در نیمه دوم مرداد ماه خواهد بود.برای انجام  انتخاب رشته کنکور انسانی 96 توصیه می کنیم از مواردی از جمله رتبه منطقه ای ، رتبه کشوری، رتبه در زیرگروه و تراز (نمره کل) آگاهی لازم را بدست آورید که بتوانید با در نظر گرفتن این اطلاعات یک انتخاب رشته صحیح و اصولی انجام دهید همچنین برای کسب آگاهی از رتبه های قبولی سال های قبل و یافتن پاسخ پرسش های خود در این زمینه میبایست از  کارنامه سبز کنکور که همه این اطلاعات در آن گنجانده شده است استفاده کنید.

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور 96 نیز در نیمه اول شهریور ماه بر روی سایت قرار خواهد گرفت که داوطلبان در صورت قبولی در این مرحله می بایست در زمان مشخص نسبت به انجام ثبت نام حضوری خود در دانشگاه محل قبولی خود اقدام نمایند.اما داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته نشده اند می توانند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 و یا تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 شانس خود را جهت قبولی در رشته مورد نظرشان امتحان نمایند.

مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی 96

مرحله انتخاب رشته به دلیل حساسیت هایی که دارد، استرس زیادی به داوطلبان کنکوری منتقل می کند.اما جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود. به این دلیل که با راهکار های مناسبی که مشاوران مرکز ایران مشاوره در خصوص انتخاب رشته کنکور انسانی 96 در اختیارتان قرار خواهند داد می توانید نسبت به کسب موفقیت در این مرحله امیدوار باشد و خودتان را در دانشگاه مورد علاقه خود تصور کنید.

1-در مرحله اول با دقت دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 96 را مطالعه نمایید و از شرایط انتخاب رشته های مورد نظر و نحوه قبولی در رشته ها ، ظرفیت رشته ها ، کد رشته ها و… مطلع شوید.

2-بدون در نظر گرفتن تراز و رتبه ی رشته های مورد علاقه خود آنها را جدا کنید و در دفترچه ای یادداشت کنید.

3- انتخاب های خود را به 3گروه انتخاب خوشبینانه ، انتخاب منطقی و انتخاب بدبینانه تقسیم بندی کنید.بعد از انجام این کار 20 درصد از کل رشته ها ( بر حسب علاقه بیشتر) را در لیست انتخاب های خوشبینانه قرار دهید و سپس 50 درصد را در لیست انتخاب های منطقی و 30 درصد هم در لیست انتخاب های بدبینانه قرار دهید.

4-  بر اساس اولویت علاقه شخصی رشته های اضافی را حذف کنید. ( دقت کنید که علاقه به برخی رشته ها فقط از روی بی اطلاعی از رشته مورد نظر است ، در مورد رشته ها به خوبی تحقیق کنید و بازار کار و شرایط آنها را بسنجید تا در آینده دچار مشکل نشوید)

5- در آخر پس از انجام انتخاب رشته ویرایش و تغییرات نهایی را در انتخاب رشته خود اعمال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کنکور انسانی 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کنکور