تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / کنکور نظام جدید 1400

کنکور نظام جدید 1400

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون نظام جدید 1400
کنکور نظام جدید 1400

دانش آموزان نظام آموزشی جدید اولین بار در سال 98، کنکور سراسری را تجربه کردند. در سال اول برگزاری کنکور نظام جدید، داوطلبان نظام قدیم هم مشارکت داشته و دو نوع سوال بین این دو گروه توزیع شد که طراحان کنکور از برخی مباحث به صورت مشترک با نظام جدید سوال طرح کردند. چنین آزمون مشترکی قرار نبود که بار دیگر تکرار شود اما طی اطلاعیه ای مشخص گردید که آزمون سال 99 نیز به همین شکل خواهد بود و همین یک فرصت طلایی برای داوطلبان نظام قدیم محسوب می شد.

اما طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده از پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور، کنکور سراسری 1400 و بعد از آن تنها با برگزاری یک آزمون انجام می شود. از این رو، داوطلبان مایل به ثبت نام کنکور 1400 بایستی با مطالعه منابع دروس نظام آموزشی جدید یا همان نظام 3 – 3 – 6 ( 6 سال در مقطع ابتدایی، 3 سال در دوره اول متوسطه و 3 سال در دوره دوم متوسطه) خود را برای این آزمون چالش برانگیز آماده سازند.

از سال 1400 به بعد، کنکور سراسری به صورت یک آزمون و بر اساس منابع درسی نظام آموزشی جدید (3 – 3 – 6) برگزار خواهد شد.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور نظام جدید 1400

یکی از دغدغه های دانش آموزان این است که آیا کنکور حذف می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر. طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده از سایت رسمی سازمان سنجش، کنکور 1400 همچنان پا برجاست و داوطلبان بایستی در موعد مقرر اقدامات لازم را جهت نام نویسی خود در این آزمون انجام دهند. لازم است بدانید که از سال 1400 به بعد، داوطلبان بایستی با مطالعه دروس نظام 3 – 3 – 6 این آزمون را سپری نمایند.

معمولا زمان ثبت نام کنکور سراسری 1400 و زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 دستخوش تغییرات چشمگیری نمی شود و ممکن است زمان آن تنها به اندازه چند روز جا به جا گردد مگر این که شرایط خاصی به وجود آید. این بازه زمانی جهت نام نویسی در کنکور سراسری 1400 از یکشنبه مورخ 12 بهمن ماه 99 شروع می شود و تا شنبه مورخ 18 بهمن ماه 99 ادامه دارد.

تمام مراحل ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی صورت می گیرد که از این رو، داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور در زمان مقرر، نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. داوطلب پس از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور 1400 با عنوان “خرید سریال ثبت نام” که برای هر زیرگروه جداگانه پرداخت می شود، مجوز شروع فرآیند ثبت نام را اخذ می کنند و با استفاده از مدارک ثبت نام کنکور 1400، اطلاعات خواسته شده را در سایت مربوطه درج می نمایند.

همچنین کسانی که در بازه زمانی مشخص شده موفق به ثبت نام در کنکور سراسری نمی شوند، می توانند جهت اطلاع از مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1400 در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره عضو شده و به محض انتشار تاریخ آن، از زمان بندی جدید اطلاع یابند.

زمان برگزاری آزمون سراسری نظام جدید 1400

در رابطه با زمان اجرایی شدن کنکور سال بعد نیز باید گفت که بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تاریخ برگزاری این آزمون برای گروه های آزمایشی اصلی، هنر و زبان های خارجی، پنجشنبه مورخ 10 تیر ماه و جمعه مورخ 11 تیر ماه سال 1400 در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که پیش از حضور در جلسه آزمون داوطلبان بایستی مجددا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و از طریق سامانه اخذ کارت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1400 خود بپردازند. این کارت حاوی اطلاعات جامع هویتی مانند شماره شناسنامه، تاریخ تولد، نام پدر و… می باشد اما در کنار این ها، یک شماره داوطلبی نیز درج می شود که می توان گفت مهم ترین بخش کارت است و باید آن را تا آخرین روز اعلام نتایج نهایی نزد خود حفظ نمود.

همچنین توجه نمایید که تاثیر معدل در کنکور 1400 حداکثر 30 درصد و به صورت مثبت در نتایج کنکور 1400 داوطلبان اعمال می شود. از این رو، در صورت داشتن شرایط ترمیم معدل در کنکور سراسری می توانید در جهت کسب رتبه قبولی کنکور، نمرات خود را ارتقا دهید.

تفاوت کنکور نظام جدید و نظام قدیم 1400

اگرچه کنکور سراسری از سال 1400 به بعد تنها بر اساس منابع نظام آموزشی جدید برگزار می گردد اما با توجه به تغییرات نظام آموزشی در دو سال اخیر، کنکور نظام جدید با قدیم کمی متفاوت بود. از جمله مهم ترین این تغییرات نوع سوالاتیست که مطرح می شد.

مباحث درسی که دانش آموزان نظام جدید به مطالعه آن ها می پردازند، مشابه با نظام قدیم است اما مبحثی را که دانش آموزان در نظام آموزشی قدیم طی یک سال تحصیلی فرا می گرفتند، در نظام جدید با اندکی تغییر به صورت تدریجی و ممکن است طی چند سال آموزش داده شود.

یکی دیگر از تفاوت های کنکور این دو نظام، حجم دروسی است که باید مورد مطالعه قرار گیرند. به گفته بسیاری از دانش آموزان و معلمان، حجم کتاب ها در نظام آموزشی جدید کاهش یافته و همچنین به اعتقاد برخی حتی سطح دشواری کنکور نظام جدید کمتر از نظام قدیم می باشد. این خود می تواند دلیلی بر تفاوت بودجه بندی کنکور 1400 برای دو نظام آموزشی مذکور باشد.

دیگر این که منابع کمک آموزشی این دو گروه از داوطلبان با هم فرق داشت و هر کدام مبنی بر کتاب های درسی همان نظام، در نظر گرفته می شد. لازم به ذکر است که چاپ جدیدی برای منابع مورد نیاز داوطلبان نظام قدیم، موجود نبود و همین شاید یک امتیاز مثبت برای این متقاضیان محسوب می شد اما برای دانش آموزان نظام آموزشی 3 – 3 – 6 روزانه منابع جدیدتری به بازار عرضه می شوند و مسلما هر چه تنوع بیشتر باشد، قدرت تصمیم گیری سخت تر است.

منابع کنکور نظام جدید 1400

از آن جا که مباحث درسی نظام جدید دچار تغییر و تحول شده است، علامت سوال بزرگی در ذهن متقاضیان به لحاظ انتخاب بهترین منابع کنکور 1400 وجود دارد. منابعی که برای سال کنکور مناسب بوده و از سوی داوطلبان سال های قبل نیز مورد استفاده قرار گرفته است معمولا متعلق به انتشارات معروف مانند خیلی سبز، گاج، قلم چی، مهر و ماه، نشر الگو، مبتکران و… می باشد. لازم به ذکر است که بهترین منابع برای داوطلبین کنکور، همان کتب درسی هستند و استفاده از کتاب های کمک آموزشی تنها به تفهیم و اثبات مطالب درسی کمک می کنند.

در ادامه، برخی از کتاب های کمک آموزشی دروس عمومی کنکور سراسری ریاضی، کنکور سراسری تجربی و سایر گروه های آزمایشی معرفی شده است. در نظر داشته باشید که نحوه مطالعه دروس عمومی کنکور با توجه به حذفیات کنکور سراسری نیز بسیار مهم می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید برای بهره مندی از مشاوره تحصیلی کنکور جهت برنامه ریزی کنکور به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه، از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی با کادر مجرب ایران مشاوره ارتباط برقرار نمایید.

بهترین منابع دروس عمومی کنکور 99
ادبیات فارسی
ادبیات موضوعی کامل – میکروطلایی گاج

پنج گنج ادبیات جامع – مهر و ماه

عربی
مرجع کامل پرسش های چهار گزینه ای عربی کنکور – نشر الگو

عربی جامع – مهر و ماه

پرسش های چهار گزینه ای عربی جامع – خیلی سبز

دین و زندگی
کتاب جامع دین و زندگی – نشر الگو

زبان انگلیسی
زبان انگلیسی جامع کنکور – مبتکران

همچنین با کلیک بر روی هر یک از لینک های موجود در جدول زیر می توانید با منابع اختصاصی مناسب و کتاب های درسی کنکور هر 5 گروه آزمایشی آشنا شوید.

بهترین منابع کنکور سراسری 99
منابع کنکور ریاضی
منابع کنکور تجربی
منابع کنکور انسانی
منابع کنکور منحصرا زبان
منابع کنکور هنر

یکی دیگر از ابزار کمک آموزشی که می تواند موجب موفقیت شما در کنکور شود، استفاده از دی وی دی های کنکور می باشد. اما باز هم نیاز به تاکید است که تمام ابزار کمک آموزشی در کنار کتاب های درسی معنی و مفهوم خود را پیدا می کنند. شاید از خود بپرسید که با وجود این همه منابع علمی کمک درسی، چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ شما عزیزان می توانید با داشتن روش مطالعه مناسب برای کنکور در عید نوروز و خلاصه نویسی صحیح، جمع بندی خود را در بازه زمانی کوتاه انجام دهید.

علاقه مندان شرکت در کنکور سراسری می توانند برای آشنایی بهتر با نمونه سوالات کنکوری، دفترچه سوالات کنکور گروه های آزمایشی برای سال های اخیر را دریافت نمایند و با حل تست های آن با نحوه طراحی سوالات کنکور آشنا شوند. همچنین متقاضیان می توانند تا قبل از اعلام نتایج کنکور سراسری 1400، با استفاده از نرم افزار تخمین رتبه کنکور ایران مشاوره، از نتیجه کارنامه خود تا حدودی آگاه شوند.

 تغییر نظام آموزشی می تواند تغییرات زیادی را به همراه خود داشته باشد. از این رو داوطلبانی که تمایل دارند در کنکور نظام جدید ثبت نام کنند بهتر است ابتدا تمام شرایط ثبت نام کنکور 1400 را به دقت مطالعه کرده تا در زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزای 1400 با مشکل مواجه نشوند.

 

سوالات متداول

1- کنکور نظام جدید 1400 در چه تاریخی برگزار می شود؟

این آزمون در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 10 و 11 تیر ماه سال 1400 برگزار می گردد.

2- چگونه می توان از لیست منابع کمک آموزشی کنکور نظام جدید 1400 مطلع شد؟

اسامی منابع درسی کنکور سراسری برای سال 1400 در این مقاله ذکر شده است.

3- مهلت ثبت نام کنکور نظام جدید برای سال 1400 به چه صورت می باشد؟

این بازه زمانی از روز یکشنبه مورخ 12 بهمن ماه 99 شروع می شود و تا روز شنبه مورخ 18 بهمن ماه 99 نیز ادامه دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه