تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / کنکور نظام جدید 1401

کنکور نظام جدید 1401

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون نظام جدید 1401
کنکور نظام جدید 1401

دانش آموزان نظام آموزشی جدید اولین بار در سال 98، کنکور سراسری را تجربه کردند. در سال اول برگزاری کنکور نظام جدید، داوطلبان نظام قدیم هم مشارکت داشته و دو نوع سوال بین این دو گروه توزیع شد که طراحان کنکور از برخی مباحث به صورت مشترک با نظام جدید سوال طرح کردند. اما طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده از پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور، کنکور سراسری 1401 و بعد از آن تنها با برگزاری یک آزمون انجام می شود. از این رو، داوطلبان مایل به ثبت نام کنکور 1401 بایستی با مطالعه منابع دروس نظام آموزشی جدید یا همان نظام 3 – 3 – 6 ( 6 سال در مقطع ابتدایی، 3 سال در دوره اول متوسطه و 3 سال در دوره دوم متوسطه) خود را برای این آزمون چالش برانگیز آماده سازند.

از سال 1401 به بعد، کنکور سراسری به صورت یک آزمون و بر اساس منابع درسی نظام آموزشی جدید (3 – 3 – 6) برگزار خواهد شد.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور نظام جدید 1401

یکی از دغدغه های دانش آموزان این است که آیا کنکور حذف می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر. طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده از سایت رسمی سازمان سنجش، کنکور 1401 همچنان پا برجاست و داوطلبان بایستی در مهلت تعیین شده کنکور سراسری 1401  اقدامات لازم را جهت نام نویسی خود در این آزمون انجام دهند. لازم است بدانید که از سال 1400 به بعد، داوطلبان بایستی با مطالعه دروس نظام 3 – 3 – 6 این آزمون را سپری نمایند.

لازم است بدانید، بازه زمانی 10 الی 17 بهمن ماه سال 1400 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 اعلام شده است. بنابراین داوطلبان می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور به نشانی sanjesh.org که همان سایت اختصاصی سازمان مذکور می باشد، نسبت به نام نویسی و تکمیل فرم تقاضانامه خود اقدام نمایند. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه ثبت نام کنکور 1401 و دریافت شماره سریال 12 رقمی جهت ورود به سیستم نام نویسی این سایت الزامی می باشد.

همچنین با توجه به این که هر ساله تمدید و مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری برای افراد بازمانده از نام نویسی در این دوره در نظر گرفته می شود، این روند برای سال 1401 نیز اجرا شد که زمان های مربوطه در جدول زیر بیان گشته است.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401
عنوان  تاریخ
زمان اولیه 10 لغایت 17 بهمن ماه 1400
تمدید مهلت تا روز 20 بهمن ماه 1400
مهلت مجدد 1 لغایت 4 اسفند ماه 1400

شما می توانید جهت اطلاع از اخبار مرتبط با مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1401، ما را در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره همراهی نمایید.

زمان برگزاری آزمون سراسری نظام جدید 1401

در رابطه با زمان اجرایی شدن کنکور سال 1401 نیز باید گفت که بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، این آزمون قرار است در روزهای روزهای 8 الی 11 تیر ماه سال 1401 برگزار شود اما هنوز اخباری مبنی بر این که هر یک از آزمون ها دقیقا در چه تاریخی برگزار خواهد شد، منتشر نشده است. در صورت انتشار اطلاعیه ای موثق در این خصوص، اخبار آن از طریق این مقاله در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که پیش از حضور در جلسه آزمون داوطلبان بایستی مجددا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و از طریق سامانه اخذ کارت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1401 خود بپردازند. این کارت حاوی اطلاعات جامع هویتی مانند شماره شناسنامه، تاریخ تولد، نام پدر و… می باشد اما در کنار این ها، یک شماره داوطلبی نیز درج می شود که می توان گفت مهم ترین بخش کارت است و باید آن را تا آخرین روز اعلام نتایج نهایی نزد خود حفظ نمود.

همچنین توجه نمایید که تاثیر معدل در کنکور 1401 حداکثر 30 درصد و به صورت مثبت در نتایج کنکور 1401 داوطلبان اعمال می شود. از این رو، در صورت داشتن شرایط ترمیم معدل در کنکور سراسری می توانید در جهت کسب رتبه قبولی کنکور، نمرات خود را ارتقا دهید.

تفاوت کنکور نظام جدید و نظام قدیم 1401

اگرچه کنکور سراسری از سال 1401 به بعد تنها بر اساس منابع نظام آموزشی جدید برگزار می گردد اما با توجه به تغییرات نظام آموزشی در دو سال اخیر، کنکور نظام جدید با قدیم کمی متفاوت بود. از جمله مهم ترین این تغییرات نوع سوالاتیست که مطرح می شد.

مباحث درسی که دانش آموزان نظام جدید به مطالعه آن ها می پردازند، مشابه با نظام قدیم است اما مبحثی را که دانش آموزان در نظام آموزشی قدیم طی یک سال تحصیلی فرا می گرفتند، در نظام جدید با اندکی تغییر به صورت تدریجی و ممکن است طی چند سال آموزش داده شود.

یکی دیگر از تفاوت های کنکور این دو نظام، حجم دروسی است که باید مورد مطالعه قرار گیرند. به گفته بسیاری از دانش آموزان و معلمان، حجم کتاب ها در نظام آموزشی جدید کاهش یافته و همچنین به اعتقاد برخی حتی سطح دشواری کنکور نظام جدید کمتر از نظام قدیم می باشد. این خود می تواند دلیلی بر تفاوت بودجه بندی کنکور 1401 برای دو نظام آموزشی مذکور باشد.

دیگر این که منابع کمک آموزشی این دو گروه از داوطلبان با هم فرق داشت و هر کدام مبنی بر کتاب های درسی همان نظام، در نظر گرفته می شد. لازم به ذکر است که چاپ جدیدی برای منابع مورد نیاز داوطلبان نظام قدیم، موجود نبود و همین شاید یک امتیاز مثبت برای این متقاضیان محسوب می شد اما برای دانش آموزان نظام آموزشی 3 – 3 – 6 روزانه منابع جدیدتری به بازار عرضه می شوند و مسلما هر چه تنوع بیشتر باشد، قدرت تصمیم گیری سخت تر است.

منابع کنکور نظام جدید 1401

از آن جا که مباحث درسی نظام جدید دچار تغییر و تحول شده است، علامت سوال بزرگی در ذهن متقاضیان به لحاظ انتخاب بهترین منابع کنکور 1401 وجود دارد. منابعی که برای سال کنکور مناسب بوده و از سوی داوطلبان سال های قبل نیز مورد استفاده قرار گرفته است معمولا متعلق به انتشارات معروف مانند خیلی سبز، گاج، قلم چی، مهر و ماه، نشر الگو، مبتکران و… می باشد. لازم به ذکر است که بهترین منابع برای داوطلبین کنکور، همان کتب درسی هستند و استفاده از کتاب های کمک آموزشی تنها به تفهیم و اثبات مطالب درسی کمک می کنند.

در ادامه، برخی از کتاب های کمک آموزشی دروس عمومی کنکور سراسری ریاضی، کنکور سراسری تجربی و سایر گروه های آزمایشی معرفی شده است. در نظر داشته باشید که نحوه مطالعه دروس عمومی کنکور با توجه به حذفیات کنکور سراسری نیز بسیار مهم می باشد.

بهترین منابع کنکور سراسری 1401
معرفی بهترین منابع کنکور ریاضی 1401

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

معرفی بهترین منابع کنکور تجربی 1401

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

معرفی بهترین منابع کنکور انسانی 1401

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

معرفی بهترنی منابع کنکور منحصرا زبان 1401

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

معرفی بهترین منابع کنکور هنر 1401

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

یکی دیگر از ابزار کمک آموزشی که می تواند موجب موفقیت شما در کنکور شود، استفاده از دی وی دی های کنکور می باشد. اما باز هم نیاز به تاکید است که تمام ابزار کمک آموزشی در کنار کتاب های درسی معنی و مفهوم خود را پیدا می کنند. شاید از خود بپرسید که با وجود این همه منابع علمی کمک درسی، چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ شما عزیزان می توانید با داشتن روش مطالعه مناسب برای کنکور در عید نوروز و خلاصه نویسی صحیح، جمع بندی خود را در بازه زمانی کوتاه انجام دهید.

علاقه مندان شرکت در کنکور سراسری می توانند برای آشنایی بهتر با نمونه سوالات کنکوری، دفترچه سوالات کنکور گروه های آزمایشی برای سال های اخیر را دریافت نمایند و با حل تست های آن با نحوه طراحی سوالات کنکور آشنا شوند. همچنین متقاضیان می توانند تا قبل از اعلام نتایج کنکور سراسری 1401، با استفاده از نرم افزار تخمین رتبه کنکور ایران مشاوره، از نتیجه کارنامه خود تا حدودی آگاه شوند.

 تغییر نظام آموزشی می تواند تغییرات زیادی را به همراه خود داشته باشد. از این رو داوطلبانی که تمایل دارند در کنکور نظام جدید ثبت نام کنند بهتر است ابتدا تمام شرایط ثبت نام کنکور 1401 را به دقت مطالعه کرده تا در زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزای 1401 با مشکل مواجه نشوند.

 

سوالات متداول

1- کنکور نظام جدید 1401 در چه تاریخی برگزار می شود؟

این آزمون برای گروه های آزمایشی مختلف قرار است طی روزهای 8 الی 11 تیر ماه برگزار شود.

2- مهلت ثبت نام کنکور نظام جدید برای سال 1401 به چه صورت می باشد؟

فرآیند نام نویسی داوطلبان در بازه زمانی 10 الی 17 بهمن ماه تعیین شده بود که ابتدا تا روز 20 بهمن تمدید و سپس مهلت مجدد آن در بازه زمانی 1 الی 4 اسفند ماه 1400 در نظر گرفته شد.

3- چگونه می توان از لیست منابع کمک آموزشی کنکور نظام جدید 1401 مطلع شد؟

بدین منظور می توانید به لینک های موجود در این مقاله مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کنکور