تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1400

ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1400

نام نویسی آزمون عملی تربیت بدنی 1400
ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1400

دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، برای پذیرش متقاضیان رشته آموزش تربیت بدنی، یک آزمون عملی برگزار می نمایند. همچنین این آزمون عملی، برای داوطلبان ورود به رشته علوم ورزشی نیز اجرا می شود. علاقه مندان می بایست برای شرکت در آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، اعلام آمادگی و علاقه مندی نمایند که برگزاری آن در دو مرحله مقدماتی و تخصصی انجام می پذیرد. بنابراین سایت سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص ثبت نام متقاضیان برای تحصیل در رشته مذکور، لینک اعلام علاقه مندی به منظور نام نویسی اینترنتی در این آزمون عملی را فعال نموده است.

متقاضیان رشته علوم ورزشی و تربیت بدنی برای پذیرش در این رشته می بایست در هر دو مرحله مقدماتی و تخصصی آزمون عملی، حدنصاب نمره لازم را کسب نمایند.

زمان ثبت نام و اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی 1400

رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی، از آن دسته رشته های پرطرفدار می باشد که هر ساله متقاضیان زیادی را به خود اختصاص می دهد. صرفا داوطلبانی که دارای شرایط خاص باشند و بتوانند در هر دو مرحله آزمون مقدماتی و کتبی موفق ظاهر شوند، در این رشته پذیرش خواهند شد. در سال گذشته، فرآیند نام نویسی در آزمون عملی تربیت بدنی همزمان با برگزاری کنکور سراسری صورت گرفت اما در سال 1400، لینک ثبت نام مربوطه در تاریخ یکشنبه 6 تیر ماه و قبل از زمان برگزاری کنکور فعال گشته و تا روز شنبه 12 تیر ماه سال جاری ادامه خواهد داشت. 

لازم به ذکر است، داوطلبان می توانند در زمان فعال بودن لینک ثبت نام و اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی، نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود نیز اقدام فرمایند. همچنین امکان تمدید مجدد بازه زمانی نام نویسی در آزمون عملی تربیت بدنی سال 1400 وجود دارد که شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره، از جدیدترین اخبار در این زمینه مطلع شوید.

راهنمای ثبت نام و اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی 1400

امکان پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری برای نام نویسی در آزمون عملی تربیت بدنی در سال 1400، پیش از تاریخ برگزاری کنکور و همزمان با صدور کارت ورود به جلسه کنکور سراسری فراهم شده است. از همین رو، علاقه مندان می توانند در زمان مقرر با مراجعه به سامانه مذکور، هزینه آزمون به مبلغ 70 هزار تومان را پرداخت کرده و فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. روند خرید کارت اعتباری در راهنمای تصویری زیر ارائه شده است.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید. 

  مرحله اول ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

 • لینک مربوط به سریال هزینه آزمون عملی علاقه مندی به رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی  1400 را تیک زده و گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید. 

  مرحله دوم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

 • کادرهای موجود در صفحه نمایش داده شده را به درستی تکمیل نموده و سپس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله سوم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی
 • اطلاعاتی که در سامانه وارد نموده اید به شما نمایش داده می شود که می بایست پس از فعال کردن تیک عبارت موجود در عکس زیر، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

  مرحله چهارم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

   

 • در نهایت می بایست پس از تکمیل کادرهای مربوط به اطلاعات کارت بانکی خود، گزینه “پرداخت” را بفشارید. در صورتی که عملیات پرداخت با موفقیت صورت گرفته باشد، می توانید کد رهگیری پرداخت خود را دریافت نموده و آن را تا پایان مراحل پذیرش نزد خود حفظ کنید.

  مرحله پنجم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

   

 • مجددا به صفحه اول سایت سنجش وارد شده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست صفحه پیش رو انتخاب نمایید.

  مرحله اول ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

 • روی لینک فعال “اعلام علاقه مندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر و علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی 1400” کلیک نمایید.

  مرحله دوم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

 • در صفحه زیر سه روش برای انجام فرآیند مربوطه وجود دارد که داوطلبان می توانند به منظور ثبت نام در آزمون عملی تربیت بدنی از روش اول و دوم و به منظور ویرایش اطلاعات، از روش سوم اقدام کنند. 

  مرحله سوم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

نکات مربوط به ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1400

 • علاقه مندان به تحصیل رشته تربیت بدنی به صورت متمرکز دارای شرایط خاص (همراه با مصاحبه) پذیرش خواهند شد و نتایج نهایی قبولی یا عدم قبولی آن ها همراه با سایر رشته های متمرکز اعلام خواهد شد.
 • صرفا شرکت کنندگان کنکور سراسری در یکی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی که ثبت نام خود را با خرید کارت اعتباری مربوطه در تاریخ مشخص انجام داده و در روز برگزاری در جلسه آزمون حاضر بوده باشند، امکان شرکت در آزمون عملی را خواهند داشت.
 • داوطلبانی که به شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی (در بخش پذیرش با آزمون) تمایل دارند، می بایست پس از اعلام نتایج کنکور سراسری نسبت به ثبت کد رشته محل های مربوطه در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری، بر اساس اولویت بندی های خود اقدام نمایند چراکه متقاضیان بر اساس اولویت بندی موجود، گزینش خواهند شد.
 • شرکت کنندگان در این آزمون، باید از دارا بودن سلامت کامل جسمانی علی الخصوص سلامت قلبی و ریوی خود اطمینان حاصل کنند و آمادگی های لازم برای انجام تست های آزمون عملی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها و مراکز آموزش تربیت بدنی را داشته باشند. اما با توجه به انجام معاینات پزشکی در حوزه برگزاری آزمون، نیاز به ارائه گواهی سلامت و تندرستی نمی باشد.
 • پذیرفته شدگان آزمون تخصصی تربیت بدنی می بایست در مصاحبه تشخیص صلاحیت های عمومی که در دو قسمت مجزا توسط آموزش و پرورش برگزار خواهد شد، شرکت نمایند.
 • برگزاری آزمون عملی رشته تربیت بدنی در دهه دوم مرداد ماه خواهد بود که اطلاعیه مربوط به زمان دقیق این آزمون در تاریخ 6 مرداد ماه 1400 منتشر خواهد شد.

توجه نمایید که آزمون کتبی رشته تربیت بدنی با ثبت نام کنکور سراسری و شرکت در آن صورت می گیرد و افرادی که در زمان مقرر برای نام نویسی در آزمون عملی اقدام کرده باشند، می توانند در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری نسبت به انتخاب کدرشته های مربوطه اقدام کنند. سپس متقاضیان دارای شرایط این رشته به جلسه آزمون عملی دعوت خواهند شد که نتایج نهایی پذیرش و عدم پذیرش این افراد، همزمان با اعلام نتایج نهایی کنکور و به صورت اینترنتی منتشر می گردد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1400 در چه زمانی انجام می شود؟

لینک مربوط به اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی از 7 تیر ماه فعال شد.

2- پذیرش در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی چه شرایطی دارد؟

صرفا داوطلبان واجد شرایط که بتوانند در هر دو مرحله آزمون کتبی و عملی مربوطه موفق شوند، در این رشته پذیرش خواهند شد

3- آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی 1400 در چه زمانی برگزار می شود؟

آزمون مربوطه در هفته دوم مرداد ماه خواهد بود اما شما می توانید با عضویت در کانال تلگرامی ایران مشاوره از زمان دقیق آن مطلع شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ نظر

 1. سلام الان فرصت هست که ثبت نام کنیم؟

 2. سلام میشه الان ثبت نام کرد؟؟؟

  • با سلام، با توجه به اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش، شما می توانید هم زمان با شروع زمان دریافت کارت ورود به جلسه برای آزمون عملی رشته های علوم ورزشی و تربیت بدنی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ تا ۱۴۰۰/۰۶/۰۱، با در دست داشتن مدارک ذکر شده، به باجه های رفع نقص مراجعه کرده و در صورت موافقت، ثبت نام خود را انجام دهید.

 3. سلام من خودم ثبت نام کردم و کد پیگیری ندارم یعنی اون موقع اسکرین شات گرفتم ولی نمیدونم چیشد حالا باید چیکار کنم ؟ راهی نیست ک استعلام بگیرم ؟

  • با سلام و درود، جهت بررسی و رفع مشکل خود، می توانید نسبت به ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

 4. سلام اطلاعیه در خصوص ثبت نام مجدد ازمون عملی تربیت بدنی اومد؟

 5. ببخشید الان نمیشه دیگ واس تربیت بدنی ثبت نام کرد

  • با سلام و درود، در صورتی که از ثبت نام جا مانده اید می توانید درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانید.

 6. سلام آیا زمان ثبت نام تربیت بدنی تمدید می شود اگر شد زمانش کی هست

 7. سلام
  برای شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی باید کارت ورد به جلسه داشته باشیم یا نه همون برگه ثبت نام رو؟
  چه چیزای دیگه ای هم باید داشته‌ باشیم؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با سنوات گذشته، کارت ورود به جلسه آزمون عملی رشته تربیت بدنی منتشر خواهد شد.

 8. ببخشید ما که نتوستیم آزمون عملی ثبت نام کنیم و مهلت تموم شده دیه شانسی نداریم؟؟

  • با سلام و درود، جهت ثبت نام در آزمون عملی رشته های هنر می بایست درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به ثبت برسانید.

دریافت مشاوره تخمین رتبه