تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

نام نویسی آزمون عملی تربیت بدنی 99
ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 99

دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، برای پذیرش متقاضیان رشته آموزش تربیت بدنی، یک آزمون عملی برگزار می نمایند. همچنین این آزمون عملی، برای داوطلبان ورود به رشته علوم ورزشی نیز اجرا می شود. علاقه مندان می بایست برای شرکت در آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، اعلام آمادگی و علاقه مندی نمایند که برگزاری آن در دو مرحله مقدماتی و تخصصی انجام می پذیرد. سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص ثبت نام متقاضیان برای تحصیل در رشته مذکور، امسال روند متفاوتی را در پیش گرفته است. به این ترتیب که لینک مربوط به خرید کارت اعتباری و اعلام علاقه مندی را قبل از اعلام نتایج کنکور سراسری، فعال نموده است.

متقاضیان رشته علوم ورزشی و تربیت بدنی برای پذیرش در این رشته می بایست در هر دو مرحله مقدماتی و تخصصی آزمون عملی، حدنصاب نمره لازم را کسب نمایند.

زمان ثبت نام و اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی 99

رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی، از آن دسته رشته های پرطرفدار می باشد که هر ساله متقاضیان زیادی را به خود اختصاص می دهد. صرفا داوطلبانی که دارای شرایط خاص باشند و بتوانند در هر دو مرحله آزمون مقدماتی و کتبی موفق ظاهر شوند، در این رشته پذیرش خواهند شد. در سال های گذشته، شرکت کنندگان پس از اعلام نتایج کنکور سراسری در صورتی که حدنصاب قبولی در آزمون کتبی را کسب می کردند و مجاز به انتخاب این رشته می شدند، می توانستند نسبت به ثبت نام در آزمون عملی اقدام نمایند. اما این روند در سال جاری دستخوش تغییر گشت و بر همین مبنا، نام نویسی داوطلبان از تاریخ 28 لغایت 3 مرداد ماه 99، همزمان با برگزاری کنکور سراسری صورت گرفت.

شرکت کنندگانی که در تاریخ مقرر شده نسبت پرداخت هزینه آزمون و اعلام علاقه مندی اقدام نکرده اند، مشروط بر آن که در کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی در روزهای پنجشنبه 30 مرداد 99 و جمعه 31 مرداد 99 حاضر بوده باشند، می توانند با در دست داشتن دو قطعه عکس، کارت شناسایی معتبر، شماره داوطلبی و پرونده گروه مورد نظر، با توجه به اطلاعیه ای که در 23 شهریور ماه منتشر خواهد شد، به نماینده سازمان سنجش در شهرستان خود مراجعه نمایند.

راهنمای ثبت نام و اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی 99

امکان پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری برای نام نویسی در آزمون عملی تربیت بدنی در سال 99، پیش از زمان برگزاری کنکور و همزمان با صدور کارت ورود به جلسه کنکور سراسریفراهم شده است. از همین رو، علاقه مندان می توانند از تاریخ 28 مرداد 99 لغایت 3 شهریور 99 با مراجعه به سامانه مذکور، هزینه آزمون به مبلغ 42 هزار تومان را پرداخت کرده و فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. روند خرید کارت اعتباری در راهنمای تصویری زیر ارائه شده است.

 •  به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست صفحه پیش رو انتخاب نمایید.

مرحله اول پرداخت هزینه آزمون عملی تربیت بدنی 99

 

 •  روی لینک فعال “خرید کارت اعتباری اعلام علاقه مندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر و علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی کنکور سال 1399” کلیک نمایید.

مرحله دوم پرداخت هزینه آزمون عملی تربیت بدنی 99

 

 • بر روی عبارت “سریال هزینه آزمون عملی رشته های تربیت بدنی سراسری 99” کلیک نموده و سپس کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله سوم پرداخت هزینه آزمون عملی تربیت بدنی 99

 • اکنون می بایست مشخصات خود را در بخش های مربوطه وارد نموده و کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید تا به مراحل بعدی پرداخت، هدایت شوید.

مرحله چهارم پرداخت هزینه آزمون عملی تربیت بدنی 99

 • در نهایت اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را ثبت نموده و روی عبارت “پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله پنجم پرداخت هزینه آزمون عملی تربیت بدنی 99

در صورتی که عملیات پرداخت با موفقیت صورت گرفته باشد، می توانید کد رهگیری پرداخت خود را دریافت نموده و آن را تا پایان مراحل پذیرش نزد خود حفظ کنید. پس از خرید سریال اعتباری نیز باید فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایید که با استفاده از یکی از روش های زیر می توانید وارد صفحه ثبت نام شوید.

 1.  از طریق اطلاعات مربوط به شماره پرونده و شماره داوطلبی
 2.  با در دست داشتن شماره پرونده و رسید ثبت نام
 3. استفاده از شماره پرونده و رسید انتخاب رشته علاقه مندی رشته های خاص

نکات مربوط به ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 99

 • علاقه مندان به تحصیل رشته تربیت بدنی به صورت متمرکز دارای شرایط خاص (همراه با مصاحبه) پذیرش خواهند شد و نتایج نهایی قبولی یا عدم قبولی آن ها همراه با سایر رشته های متمرکز اعلام خواهد شد.
 • صرفا شرکت کنندگان کنکور سراسری در یکی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی که ثبت نام خود را با خرید کارت اعتباری مربوطه از تاریخ 28 مرداد لغایت 3 شهریور ماه 99 انجام داده باشند و در روز برگزاری در جلسه آزمون حاضر بوده باشند، امکان شرکت در آزمون عملی را خواهند داشت.
 • داوطلبانی که تمایل به شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی (در بخش پذیرش با آزمون) دارند، می بایست پس از اعلام نتایج کنکور سراسری نسبت به ثبت کد رشته محل های مربوطه در فرم انتخاب رشته، بر اساس اولویت بندی های خود اقدام نمایند. چرا که متقاضیان بر اساس اولویت بندی موجود، گزینش خواهند شد.
 • شرکت کنندگان در این آزمون، باید از دارا بودن سلامت کامل جسمانی علی الخصوص سلامت قلبی و ریوی خود اطمینان حاصل کنند و آمادگی های لازم برای انجام تست های آزمون عملی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها و مراکز آموزش تربیت بدنی را داشته باشند. اما با توجه به انجام معاینات پزشکی در حوزه برگزاری آزمون، نیاز به ارائه گواهی سلامت و تندرستی نمی باشد.
 • پذیرفته شدگان آزمون تخصصی تربیت بدنی می بایست در مصاحبه تشخیص صلاحیت های عمومی که در دو قسمت مجزا توسط آموزش و پرورش برگزار خواهد شد، شرکت نمایند.
 • زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی در دهه دوم مهر ماه اعلام می گردد.
 •  منتخبین نهایی حق ثبت‌ نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1400 به منظور انتخاب رشته محل‌های دوره روزانه را نخواهند داشت.
 • شرکت کنندگان علاوه بر هزینه ای که برای خرید کارت اعتباری پرداخت کرده اند، لازم است وجهی دیگر به مبلغ 45 هزار تومان را به عنوان هزینه معاینات واریز نموده و اصل فیش واریزی را در روز آزمون به همراه داشته باشند.

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، پذیرفته شدگان بر اساس دوره هایی که در آن مجاز به انتخاب رشته کنکور شده اند، می توانند در بازه زمانی تعیین شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، کد رشته محل های مربوطه را مطابق اولویت بندی های مورد نظر خود ثبت نمایند و در صورت قبولی، در مرحله تخصصی آزمون عملی حضور به عمل آورند. مطابق اعلام سازمان سنجش این آزمون به هیچ وجه قابل تمدید و تکرار نمی باشد.

اما داوطلبانی که در تاریخ برگزاری، به بیماری کرونا مبتلا شده و یا دارای نشانه های ابتلا باشند، می بایست در روزهای 22 لغایت 23 شهریور با مراجعه به سامانه خودارزیابی بیماری کرونا داوطلبان کنکور فرم خوداظهاری مبتلایان به بیماری کرونا را تکمیل نموده و گواهی مربوطه را دریافت کنند. لازم به ذکر است که این دست از شرکت کنندگان در تاریخ دیگری که به آن ها اطلاع رسانی می گردد، در آزمون مربوطه شرکت خواهند کرد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی در چه زمانی انجام می شود؟

لینک مربوط به اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی از 28 مرداد 99 فعال شده و ثبت نام آن تا تاریخ 3 شهریور 99 ادامه دارد.

2- پذیرش در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی چه شرایطی دارد؟

صرفا داوطلبان واجد شرایط که بتوانند در هر دو مرحله آزمون کتبی و عملی مربوطه موفق شوند، در این رشته پذیرش خواهند شد

3- آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی در چه زمانی برگزار می شود؟

این آزمون دو مرحله دارد که زمان برگزاری مرحله اول آن هنوز اعلام نشده است و مرحله دوم آن پس از انتخاب رشته کنکور سراسری اجرا خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره