خانه مدارس ورود به سامانه پادا | pada.medu.ir

ورود به سامانه پادا | pada.medu.ir

 در راستای تغییر و تحولات در سامانه ‌های وزارت آموزش و پرورش و گسترش دولت الکترونیک، سامانه پادا (پرونده الکترونیکی دانش آموزی) به نشانی pada.medu.ir که جز سامانه های اینترنتی دانش آموزان می باشد، جهت ارائه خدمات به صورت آنلاین و غیر حضوری راه اندازی شده و افتتاح آن در روزهای کرونایی بوده است. دانش آموزان برای ورود به این سامانه نیاز به دریافت رمز عبور پادا  و نام کاربری خواهند داشت که اخذ این رمز از طریق مراجعه حضوری به مدرسه امکان پذیر می باشد. با ورود به این سامانه با بخش های مختلفی مواجه خواهید شد که در ادامه به توضیح هر بخش، به طور تصویری پرداخته ایم.

لینک مستقیم ورود به سایت پادا

والدین و دانش آموزان می توانند جهت دریافت کارنامه به سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان به نشانی pada.medu.ir مراجعه نمایند.

معرفی سامانه پادا

سامانه پادا که درواقع عبارت “پرونده الکترونیکی دانش آموزان” می باشد، با هدف ارائه تمامی خدمات در قالب مجازی و جلوگیری از مراجعه حضوری به مدارس و ادارات آموزشی تاسیس شده است. همان طور که گفته شد، ورود به این سامانه به نشانی الکترونیکی pada.medu.ir از طریق اطلاعات ثبت شده دانش آموزان در سامانه سیدا و همچنین دریافت رمز عبور از طریق مراجعه حضوری به مدرسه امکان پذیر می باشد. زمانی که وارد سایت پادا می شوید، با دو گزینه “پرورشی” و “آموزشی” برخورد خواهید کرد که با کلیک بر روی هر یک، به دنیای متفاوتی راه خواهید یافت که در ادامه به توضیح هر کدام از آن ها پرداخته ایم.

 • شماره 1: هنگام فشردن گزینه “پرورشی”، صفحه ای برای شما به نمایش در می آید که با درج نام کاربری و کلمه عبور می توانید وارد سامانه شوید.
 • شماره 2: در صورتی که گزینه “آموزشی” را انتخاب کنید، با قسمت های مختلفی اعم از نقل و انتقال دانش آموزان سمپاد، وقفه و تعیین پایه، دریافت کارنامه از سامانه پادا و … که در ادامه به تمامی موارد ذکر شده است، مواجه خواهید شد.

بخش “پرورشی”

پس از آن که روی گزینه “پرورشی” کلیک نمایید، صفحه زیر برای شما باز می شود که نام کاربری دانش آموزان برای ورود به این بخش، کد ملی ایشان می باشد. لذا برای  وارد شدن، در فیلد مربوط به نام کاربری همان کد ملی خودتان را بدون صفر اول بنویسید و رمز عبوری که از مدرسه دریافت نموده اید را، در کادر دوم درج کنید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

بخش “آموزشی”

هنگام فشردن بخش “آموزشی” در سایت پادا، صفحه زیر را مشاهده خواهید نمود. این بخش شامل کلیه خدماتی است که این سایت در اختیار کاربران قرار داده و افراد از این طریق می توانند، بدون مراجعه حضوری به مدرسه یا سازمان موردنظر، به انجام فرآیند هایی همچون، مشاهده کارنامه، دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات، وقفه و تعیین پایه و… بپردازند، که البته توضیحات مربوط به هریک از این موارد در جدول زیر ذکر شده است.

معرفی سامانه پادا

نکته: با کلیک بر روی هر یک از لینک ها، وارد صفحه مورد نظر خواهید شد.

خدمات سامانه پادا
شمارهنوع خدماتتوضیحات
1نقل و انتقال دانش آموزان سمپادکلیه تیزهوشان برای انجام امور نقل و انتقالات خود باید به این سامانه مراجعه کنند.
2آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان آزمون مدارس تیزهوشان هر ساله برای ورود به پایه هفتم و دهم به صورت جداگانه برگزار می شود که از طریق سایت پادا می باشد.
3ثبت نام آزمون المپیادجز آیکون های جدید سامانه پادا و مربوط به المپیاد دانش آموزی می باشد که برای ورود به بخش مربوطه می بایست نام کاربری و رمز عبور داشته باشید.
4نقل و انتقال دانش آموزانافرادی که خواهان تغییر مدرسه محل تحصیل خود هستند، می توانند از طریق این آیکون و بارگذاری نمرات، مدارک آموزشی و… که توسط مدرسه مهر و امضا شده، به انجام این عملیات بپردازند.
5جشنوارهجز آیکون های جدید سامانه پادا بوده و برای ورود به بخش مربوطه می بایست نام کاربری و رمز عبور داشته باشید.
6وقفه و تعیین پایهآن دسته از دانش آموزانی که به هر دلیل نمی توانند دوره تحصیلی خود را ادامه دهند، با انتخاب این گزینه این امکان را خواهند داشت تا به مدت یک سال، در این دوره وقفه ایجاد نموده و سال آینده پایه مذکور را بگذرانند.
6مشاهده کارنامه محصلین به جهت مشاهده کارنامه خود، باید از طریق سایت پادا اقدام نمایند.
8ارزیابی سواد حرکتی دانش آموزبخش مذکور نیز برای اطلاع آموزش و پرورش از وضعیت سلامت جسمی و روانی محصلین تعبیه شده است.
9پیش ثبت نام مدارس شاهد ثبت نام مدارس شاهد نیز در پایه اول از طریق این سامانه انجام می گیرد.
10بازیابی کلمه عبوراین قسمت برای دست یابی به رمز عبور دانش آموزان در صورت مفقود شدن طراحی شده است.

نحوه ورود به سامانه پادا

اطلاعات تحصیلی دانش آموزان در سامانه دانش آموزی سیدا ثبت و ذخیره می شود و از طریق سایت پادا به نشانی الکترونیکی pada.medu.ir در اختیار آن ها قرار می گیرد. لازم به ذکر است در ادامه توضیحات لازم برای ورود به هر بخش ارائه شده است.

نقل و انتقال دانش آموزان سمپاد/ آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان/ ثبت نام آزمون المپیاد

 • در ابتدا، وارد سایت pada.medu.ir شده و به بخش “آموزشی” مراجعه نمایید.

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • سپس، از میان آیکون های قابل مشاهده گزینه مورد نظر خود را از بین “نقل و انتقال دانش آموزان سمپاد”، “آزمون ورودی مدارس تیزهوشان” و “ثبت نام آزمون المپیاد” انتخاب نمایید.

 • در ادامه، با درج نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی در کادرهای مربوطه بر روی گزینه “ورود کاربران” کلیک نمایید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • پس از ورود به پنل کاربری، می توانید با درج کردن اطلاعات فردی و تحصیلی خود و همچنین پرداخت هزینه تعیین شده فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایید.

نقل و انتقال دانش آموزان/ جشنواره/ مشاهده کارنامه

یکی از خدمات اصلی که در سامانه پادا دانش آموزی انجام می شود، دریافت کارنامه است. در دوره های پیشین دریافت کارنامه از سایت سیدا امکان پذیر بود. اما در حال حاضر، افراد می توانند با ورود به  سامانه پادا به نشانی pada.medu.ir کارنامه تحصیلی خود را دریافت نمایند.

 • ورود به سایت پادا به  آدرس اینترنتی pada.medu.ir  و انتخاب گزینه “آموزشی” با توجه به فلش.

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • از میان آیکون های قابل مشاهده گزینه مورد نظر خود را از بین “نقل و انتقال دانش آموزان”، “جشنواره” و “مشاهده کارنامه” انتخاب کنید.

 • نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی را در فیلدهای مربوطه وارد نموده و در انتها بر روی گزینه “ورود کاربران” کلیک نمایید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • پس از ورود به پنل کاربری، می توانید با درج کردن اطلاعات فردی و تحصیلی خود و همچنین پرداخت هزینه تعیین شده فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایید.

نکته: در صورت نیاز می توانید بر روی لینک راهنمای دریافت کارنامه از سامانه پادا کلیک نموده و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.

بخش وقفه و تعیین پایه

 • مراجعه به سایت پادا به نشانی pada.medu.ir  و انتخاب گزینه “آموزشی

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • “وقفه و تعیین پایه” انتخاب کنید.

 • ابتدا تیک وقفه تحصیلی یک ساله و تعیین پایه را فعال نموده و سپس در کادرهای مربوطه، کدملی دانش آموز و کد امنیتی را وارد نمایید و در آخر گزینه “استعلام” را بفشارید.

بخش ارزیابی سواد حرکتی دانش آموزان

 • در ابتدا، وارد سایت pada.medu.ir شده و به بخش “آموزشی” مراجعه نمایید.

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • “ارزیابی سواد حرکتی دانش آموز” انتخاب کنید.

 • با صفحه ای مطابق تصویر زیر مواجه خواهید شد که در این مرحله باید پس درج اطلاعات خواسته شده، شامل کد ملی و عبارت امنیتی موجود، گزینه ” جستجوی” را برگزینید.

 • پس این مرحله باید به تکمیل سوالات مشاهده شده در فرم پیش رو بپردازید.

نکته: در صورت نیاز می توانید بر روی لینک ارزیابی سواد حرکتی در سامانه پادا کلیک نموده و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.

بخش پیش ثبت نام مدارس شاهد

 • در ابتدا، وارد سایت pada.medu.ir شده و به بخش “آموزشی” مراجعه نمایید.

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • “پیش ثبت نام مدارس شاهد” را انتخاب کنید.

 • موارد ذکر شده را مطالعه نموده و در قسمت “ملیت” نام کشور را وارد کنید.

 • پس از درج نام ملیت در کادر مربوطه، فیلد هایی برای شما باز می شوند که می بایست با اطلاعات خواسته شده آن را تکمیل نموده و در انتها گزینه “جستجوی” را بفشارید.

چگونه رمز عبور به سامانه پادا را بازیابی نماییم؟

دانش آموزان در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده باشند، می توانند برای دریافت رمز عبور پادا با انتخاب این گزینه به بازیابی آن بپردازند.

 • ورود به سایت pada.medu.ir و انتخاب گزینه “آموزشی

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • “بازیابی کلمه عبور” را انتخاب کنید.

 • بدین منظور، باید پس از انتخاب کلید مربوطه در صفحه ابتدایی سایت و ورود به صفحه ذیل، کلید “ثبت” را بفشارند.

آیا دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان از سایت پادا امکان پذیر است؟

دانش آموزانی که به هردلیلی تمایل دارند در مدرسه دیگری به ادامه تحصیل بپردازند، می بایست پرونده تحصیلی خود را به مدرسه جدید ارائه دهند. از این رو ممکن است برای این دسته از افراد سوال پیش آید که آیا می توانند از طریق سامانه پادا پرونده خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که جهت دریافت پرونده به منظور انتقال به مدارس دیگر، لازم است دانش آموزان درخواست جابه جایی خود را از طریق سایت پادا در قسمت “نقل و انتقال دانش آموز” را به ثبت رسانده و سپس بعد از تایید درخواست، برای گرفتن مدارک و ثبت نام در مدرسه جدید به صورت حضوری به مدرسه خود مراجعه کنند. این بدان معناست که دریافت پرونده به صورت الکترونیکی وجود نداشته و افراد یک سری مراحل اولیه را می توانند در این سامانه جهت اخذ پرونده طی کنند.

ورود به سامانه نورینو در سامانه پادا

شاید اسم سامانه نورینو به گوش شما نیز خورده باشد. جهت ورود به این سایت، تنها داشتن نام کاربری و رمز عبوری که به شما برای ورود به سامانه پادا داده شده است کفایت می کند. در واقع، نورینو یکی از بخش های موجود در سامانه پادا بوده که خود دارای قسمت های مختلفی اعم از موارد زیر می باشد:

 • مسابقات قران، عترت و نماز
 • ثبت نام در کلاس های دارالقرآن
 • هیئت مذهبی
 • عطر انتظار
 • واحد آموزشی
 • پرسش های دینی و اعتقادی
 • طرح پیوند مسجد، مدرسه و منزل
 • مصباح الهدی

نحوه ورود به سامانه نورینو

 • از طریق موبایل یا رایانه خود به سامانه پادا به آدرس الکترونیکی pada.medu.ir مراجعه نمایید و آیکون “پرورشی” را برگزینید.

ورود به سامانه نورینو در سامانه پادا

 • هم اکنون صفحه ای برای شما به نمایش در خواهد آمد که می بایست در فیلدهای مربوطه نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و بر روی گزینه “ورود کاربران” کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • پس از طی مراحل بالا برای شما منویی باز خواهد شد که در ابتدا آن ها را ذکر نمودیم و شما می توانید با کلیک بر روی هر یک از آن ها، به بخش های مربوطه وارد شوید.

رفع مشکلات ورود به سامانه پادا pada.medu.ir

عدم ورود به سامانه پادا ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد، که در ادامه به برخی از این موارد می پردازیم.

 1. از اطلاعات مهمی که باید هنگام ورود به بخش های مختلف این سامانه به همراه داشت می توان به، کد ملی و یا کد اتباع برای دانش آموزان غیر ایرانی به عنوان نام کاربری و رمز پادا که توسط مدیر مدرسه در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد، اشاره نمود. بدیهی است دردست نداشتن و یا به درستی وارد نکردن هر یک از این موارد می تواند باعث بروز مشکل در روند ورود به سامانه شود.
 2. از آن جایی که اطلاعات دانش آموزان از قبل در این سامانه ثبت شده است، شماره تلفنی که به هنگام ورود به سامانه درج می نمایید، باید همان شماره ای باشد که مدیر مدرسه در سایت سیدا وارد کرده است، در غیر این صورت راهیابی به این سامانه امکان پذیر نمی باشد.
 3. در برخی موارد نیز این امکان وجود دارد، در صورتی که تعداد زیادی از کاربران در زمان های مخصوصی مثل نام نویسی یک پایه، در سایت حضور داشته باشند، خطای ورود به سامانه پیش آمد کند. در این صورت بهتر است انجام عملیات مورد نظر را به زمان دیگری موکول کنید.
 4. به دلیل آن که سامانه پادا برای کاربران داخلی طراحی شده و برای افراد خارج از ایران دارای محدودیت هایی می باشد در صورتی که فیلتر شکن شما فعال باشد، ممکن است فرآیند مورد نظر شما در این سایت دچار اختلال گردد.
 5.  توصیه می شود در صورت وجود اختلال در نمایش اطلاعات ورودی سایت دانش اموزی پادا از مرورگر fire fox برای ورود به سامانه استفاده نمایید.

 دانلود برنامه پادا برای موبایل

به جهت استفاده راحت تر از این سامانه و به تبع آن دسترسی بهتر به امکانات و اطلاعات موجود در پادا، همچنین به دلیل آن که امروزه نرم افزار های موبایلی فراگیری بیشتری در بین دانش آموزان دارد، مسئولین مربوطه در نظر دارند اپلیکیشنی را طراحی نموده و ارائه دهند تا بدین وسیله دستیابی دانش آموزان برای مشاهده نتایج ارزشیابی های مربوطه آسان تر شده و تلاش بیشتری برای کسب نمرات بهتر کنند. البته هنوز اقدامات لازم در این راستا به نتیجه نرسیده است و به محض انتشار اپلیکیشن این سامانه، لینک دانلود برنامه پادا در جدول زیر قرار خواهد گرفت.

اپلیکیشن سامانه پادا برای موبایل
دانلود اپلیکیشن سامانه پادا برای موبایل

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

کلیه دانش آموزان هر یک از مقاطع تحصیلی می توانند علاوه بر مراجعه به سایت پادا، با ورود به حساب کاربری خود در سامانه همگام نیز کارنامه خود را دریافت نمایند. جهت آشنایی با نحوه ورود به این سامانه و چگونگی دریافت کارنامه از این طریق می توانید روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- هدف از ایجاد سامانه پادا چیست؟

هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات الکترونیکی به دانش آموزان بوده و این خدمات شامل ورود به بخش نقل و انتقال دانش آموزان سمپاد، آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان، ثبت نام آزمون المپیاد و... می باشد.

2- برای ورود به سامانه پادا به کدام نشانی الکترونیکی باید مراجعه کرد؟

به نشانی اینترنتی pada.medu.ir مراجعه نمایید.

3- برای ورود به سامانه پادا به چه اطلاعاتی نیاز است؟

دانش آموزان جهت استفاده از خدمات مختلف این سامانه نیاز به رمز عبور و نام کاربری خواهند داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷۵۵ نظر

 1. با سلام آقا تو پادای من بخش پیش ثبت نام رشته ها برام اولویت بندی شده مثلا تجربی ب ریاضی الف من اصلا فرم هدایت تحصیلیم نیومده چجوری اولویت بندی شده تو بخش پیش ثبت نام

 2. ثبت نام میان پایه مدارس شاهد کی انجام میشه؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج مدارس