خانه سامانه و سایت ورود به سامانه پادا | pada.medu.ir | سایت دریافت کارنامه

ورود به سامانه پادا | pada.medu.ir | سایت دریافت کارنامه

ورود به سامانه پادا

 در راستای تغییر و تحولات در سامانه ‌های وزارت آموزش و پرورش و گسترش دولت الکترونیک، سامانه پادا (پرونده الکترونیکی دانش آموزی) به نشانی pada.medu.ir که جز سامانه های اینترنتی دانش آموزان می باشد، جهت ارائه خدمات به صورت آنلاین و غیر حضوری راه اندازی گردید و افتتاح آن در روزهای کرونایی بوده است. دانش آموزان برای ورود به این سامانه نیاز به دریافت رمز عبور پادا و نام کاربری خواهند داشت که اخذ این رمز از طریق مراجعه حضوری به مدرسه امکان پذیر می باشد. با ورود به این سامانه با بخش های مختلفی همچون سامانه نورینو و همچنین ارزیابی سواد حرکتی در پادا  مواجه خواهید شد که در ادامه به توضیح هر بخش، به طور تصویری پرداخته ایم.

✅ لینک مستقیم ورود به سایت پادا

لینک مستقیم ورود به سایت پادا

 

والدین و دانش آموزان می توانند جهت دریافت کارنامه به سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان به نشانی pada.medu.ir مراجعه نمایند.

معرفی سامانه پادا

سامانه پادا که درواقع همان سامانه “پرونده الکترونیکی دانش آموزان” می باشد، با هدف ارائه تمامی خدمات در قالب مجازی و جلوگیری از مراجعه حضوری به مدارس و ادارات آموزشی تاسیس شده است. همان طور که گفته شد، ورود به این سامانه به نشانی الکترونیکی pada.medu.ir از طریق اطلاعات ثبت شده دانش آموزان در سامانه سیدا و همچنین دریافت رمز عبور از طریق مراجعه حضوری به مدرسه امکان پذیر می باشد. زمانی که وارد سایت پادا می شوید، با دو گزینه “پرورشی” و “آموزشی” برخورد خواهید کرد که با کلیک بر روی هر یک، به دنیای متفاوتی راه خواهید یافت که در ادامه به توضیح هر کدام از آن ها پرداخته ایم.

 • شماره 1: هنگام فشردن گزینه “پرورشی”، صفحه ای برای شما به نمایش در می آید که با درج نام کاربری و کلمه عبور می توانید وارد سامانه شوید.
 • شماره 2: در صورتی که گزینه “آموزشی” را انتخاب کنید، با قسمت های مختلفی اعم از نقل و انتقال دانش آموزان سمپاد، وقفه و تعیین پایه، دریافت کارنامه از سامانه پادا و … مواجه خواهید شد.

بخش “پرورشی”

پس از آن که روی گزینه “پرورشی” کلیک نمایید، صفحه زیر برای شما باز می شود که نام کاربری دانش آموزان برای ورود به این بخش، کد ملی ایشان می باشد. لذا برای  وارد شدن، در فیلد مربوط به نام کاربری همان کد ملی خودتان را بدون صفر اول بنویسید و رمز عبوری که از مدرسه دریافت نموده اید را، در کادر دوم درج کنید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

بخش “آموزشی”

هنگام فشردن بخش “آموزشی” در سایت پادا، صفحه زیر را مشاهده خواهید نمود. این بخش شامل کلیه خدماتی است که این سایت در اختیار کاربران قرار داده و افراد از این طریق می توانند، بدون مراجعه حضوری به مدرسه یا سازمان موردنظر، به انجام فرآیند هایی همچون، مشاهده کارنامه، دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات، وقفه و تعیین پایه و… بپردازند، که البته توضیحات مربوط به هریک از این موارد در جدول زیر ذکر شده است.

معرفی سامانه پادا

نکته: با کلیک بر روی هر یک از لینک ها، وارد صفحه مورد نظر خواهید شد.

خدمات سامانه پادا
شمارهنوع خدماتتوضیحات
1نقل و انتقال دانش آموزان سمپادکلیه تیزهوشان برای انجام امور نقل و انتقالات خود باید به این سامانه مراجعه کنند.
2آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان آزمون مدارس تیزهوشان هر ساله برای ورود به پایه هفتم و دهم به صورت جداگانه برگزار می شود که از طریق سایت پادا می باشد.
3ثبت نام آزمون المپیادجز آیکون های جدید سامانه پادا و مربوط به المپیاد دانش آموزی می باشد که برای ورود به بخش مربوطه می بایست نام کاربری و رمز عبور داشته باشید.
4نقل و انتقال دانش آموزانافرادی که خواهان تغییر مدرسه محل تحصیل خود هستند، می توانند از طریق این آیکون و بارگذاری نمرات، مدارک آموزشی و… که توسط مدرسه مهر و امضا شده، به انجام این عملیات بپردازند.
5جشنوارهجز آیکون های جدید سامانه پادا بوده و برای ورود به بخش مربوطه می بایست نام کاربری و رمز عبور داشته باشید.
6وقفه و تعیین پایهآن دسته از دانش آموزانی که به هر دلیل نمی توانند دوره تحصیلی خود را ادامه دهند، با انتخاب این گزینه این امکان را خواهند داشت تا به مدت یک سال، در این دوره وقفه ایجاد نموده و سال آینده پایه مذکور را بگذرانند.
6مشاهده کارنامه محصلین به جهت مشاهده کارنامه خود، باید از طریق سایت پادا اقدام نمایند.
8ارزیابی سواد حرکتی دانش آموزبخش مذکور نیز برای اطلاع آموزش و پرورش از وضعیت سلامت جسمی و روانی محصلین تعبیه شده است.
9پیش ثبت نام مدارس شاهد ثبت نام مدارس شاهد نیز در پایه اول از طریق این سامانه انجام می گیرد.
10بازیابی کلمه عبوراین قسمت برای دست یابی به رمز عبور دانش آموزان در صورت مفقود شدن طراحی شده است.
11دریافت کارت ورود به جلسه آزموندانش آموزان به منظور ورود به جلسات امتحانی و آزمون مدارس تیزهوشان می توانند در موعد مقرر با مراجعه به این سامانه کارت خود را مشاهده و دریافت نمایند.

نحوه ورود به سامانه پادا

اطلاعات تحصیلی دانش آموزان در سامانه سیدا ثبت و ذخیره می شود و از طریق سایت پادا به نشانی الکترونیکی pada.medu.ir در اختیار آن ها قرار می گیرد. لازم به ذکر است در ادامه توضیحات لازم برای ورود به هر بخش ارائه شده است.

نقل و انتقال دانش آموزان سمپاد/ آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان/ ثبت نام آزمون المپیاد

 • در ابتدا، وارد سایت pada.medu.ir شده و به بخش “آموزشی” مراجعه نمایید.

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • سپس، از میان آیکون های قابل مشاهده گزینه مورد نظر خود را از بین “نقل و انتقال دانش آموزان سمپاد”، “آزمون ورودی مدارس تیزهوشان” و “ثبت نام آزمون المپیاد” انتخاب نمایید.

 • در ادامه، با درج نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی در کادرهای مربوطه بر روی گزینه “ورود کاربران” کلیک نمایید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • پس از ورود به پنل کاربری، می توانید با درج کردن اطلاعات فردی و تحصیلی خود و همچنین پرداخت هزینه تعیین شده فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایید.

نقل و انتقال دانش آموزان/ جشنواره/ مشاهده کارنامه

یکی از خدمات اصلی که در سامانه پادا دانش آموزی انجام می شود، دریافت کارنامه است. در دوره های پیشین دریافت کارنامه از سایت سیدا امکان پذیر بود. اما در حال حاضر، افراد می توانند با ورود به  سامانه پادا به نشانی pada.medu.ir کارنامه تحصیلی خود را دریافت نمایند.

 • ورود به سایت پادا به  آدرس اینترنتی pada.medu.ir  و انتخاب گزینه “آموزشی” با توجه به فلش.

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • از میان آیکون های قابل مشاهده گزینه مورد نظر خود را از بین “نقل و انتقال دانش آموزان”، “جشنواره” و “مشاهده کارنامه” انتخاب کنید.

 • نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی را در فیلدهای مربوطه وارد نموده و در انتها بر روی گزینه “ورود کاربران” کلیک نمایید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • پس از ورود به پنل کاربری، می توانید با درج کردن اطلاعات فردی و تحصیلی خود و همچنین پرداخت هزینه تعیین شده فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایید.

بخش وقفه و تعیین پایه

 • مراجعه به سایت پادا به نشانی pada.medu.ir  و انتخاب گزینه “آموزشی

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • “وقفه و تعیین پایه” انتخاب کنید.

 • ابتدا تیک وقفه تحصیلی یک ساله و تعیین پایه را فعال نموده و سپس در کادرهای مربوطه، کدملی دانش آموز و کد امنیتی را وارد نمایید و در آخر گزینه “استعلام” را بفشارید.

بخش ارزیابی سواد حرکتی دانش آموزان

 • در ابتدا، وارد سایت pada.medu.ir شده و به بخش “آموزشی” مراجعه نمایید.

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • “ارزیابی سواد حرکتی دانش آموز” انتخاب کنید.

 • با صفحه ای مطابق تصویر زیر مواجه خواهید شد که در این مرحله باید پس درج اطلاعات خواسته شده، شامل کد ملی و عبارت امنیتی موجود، گزینه ” جستجوی” را برگزینید.

 • پس این مرحله باید به تکمیل سوالات مشاهده شده در فرم پیش رو بپردازید.

بخش پیش ثبت نام مدارس شاهد

 • در ابتدا، وارد سایت pada.medu.ir شده و به بخش “آموزشی” مراجعه نمایید.

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • “پیش ثبت نام مدارس شاهد” را انتخاب کنید.

 • موارد ذکر شده را مطالعه نموده و در قسمت “ملیت” نام کشور را وارد کنید.

 • پس از درج نام ملیت در کادر مربوطه، فیلد هایی برای شما باز می شوند که می بایست با اطلاعات خواسته شده آن را تکمیل نموده و در انتها گزینه “جستجوی” را بفشارید.

نکته: روند ورود دانش آموزان اتباع نیز مشابه مراحل فوق بوده با این تفاوت که می بایست کد اتباع خود را به جای کد ملی در سایت درج نموده و همچنین به جای شناسنامه، پاسپورت خود را ارائه دهند.

چگونه رمز عبور به سامانه پادا را بازیابی نماییم؟

یکی از خدمات مهم این سامانه در مواقع فراموشی رمز سامانه پادا امکان بازیابی مجدد آن بدون مراجعه حضوری می باشد. دانش آموزان در صورتی که گذر واژه خود را فراموش و یا گم کرده باشند، می توانند نسبت به دریافت رمز عبور پادا طی مراحل ذیل اقدام نمایند.

 • ورود به سایت pada.medu.ir و انتخاب گزینه “آموزشی

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • “بازیابی کلمه عبور” را انتخاب کنید.

 • بدین منظور، باید پس از انتخاب کلید مربوطه در صفحه ابتدایی سایت و ورود به صفحه ذیل، کلید “ثبت” را بفشارند.

آیا دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان از سایت پادا امکان پذیر است؟

دانش آموزانی که به هردلیلی تمایل دارند در مدرسه دیگری به ادامه تحصیل بپردازند، می بایست پرونده تحصیلی خود را به مدرسه جدید ارائه دهند. از این رو ممکن است برای این دسته از افراد سوال پیش آید که آیا می توانند از طریق سامانه پادا پرونده خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که جهت دریافت پرونده به منظور انتقال به مدارس دیگر، لازم است دانش آموزان درخواست جابه جایی خود را از طریق سایت پادا در قسمت “نقل و انتقال دانش آموز” به ثبت رسانده و سپس بعد از تایید درخواست، برای گرفتن مدارک و ثبت نام در مدرسه جدید به صورت حضوری به مدرسه خود مراجعه کنند. این بدان معناست که دریافت پرونده به صورت الکترونیکی وجود نداشته و افراد یک سری مراحل اولیه را می توانند در این سامانه جهت اخذ پرونده طی کنند.

ورود به سامانه نورینو در سامانه پادا

شاید اسم سامانه نورینو به گوش شما نیز خورده باشد. جهت ورود به این سایت، تنها داشتن نام کاربری و رمز عبوری که به شما برای ورود به سامانه پادا داده شده است کفایت می کند. در واقع، نورینو یکی از بخش های موجود در سامانه پادا بوده که خود دارای قسمت های مختلفی اعم از موارد زیر می باشد:

 • مسابقات قران، عترت و نماز
 • ثبت نام در کلاس های دارالقرآن
 • هیئت مذهبی
 • عطر انتظار
 • واحد آموزشی
 • پرسش های دینی و اعتقادی
 • طرح پیوند مسجد، مدرسه و منزل
 • مصباح الهدی

نحوه ورود به سامانه نورینو

 • از طریق موبایل یا رایانه خود به سامانه پادا به آدرس الکترونیکی pada.medu.ir مراجعه نمایید و آیکون “پرورشی” را برگزینید.

ورود به سامانه نورینو در سامانه پادا

 • هم اکنون صفحه ای برای شما به نمایش در خواهد آمد که می بایست در فیلدهای مربوطه نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و بر روی گزینه “ورود کاربران” کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403

 • پس از طی مراحل بالا برای شما منویی باز خواهد شد که در ابتدا آن ها را ذکر نمودیم و شما می توانید با کلیک بر روی هر یک از آن ها، به بخش های مربوطه وارد شوید.

رفع مشکلات ورود به سامانه پادا 

عدم ورود به سامانه پادا ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد، که در ادامه به برخی از این موارد می پردازیم.

 1. از اطلاعات مهمی که باید هنگام ورود به بخش های مختلف این سامانه به همراه داشت می توان به کد ملی و یا کد اتباع برای دانش آموزان غیر ایرانی به عنوان نام کاربری و رمز پادا که توسط مدیر مدرسه در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد، اشاره نمود. بدیهی است در دست نداشتن و یا به درستی وارد نکردن هر یک از این موارد می تواند باعث بروز مشکل در روند ورود به سامانه شود.
 2. از آن جایی که اطلاعات دانش آموزان از قبل در این سامانه ثبت شده است، شماره تلفنی که به هنگام ورود به سامانه درج می نمایید، باید همان شماره ای باشد که مدیر مدرسه در سایت سیدا وارد کرده است، در غیر این صورت راهیابی به این سامانه امکان پذیر نمی باشد.
 3. در برخی موارد نیز این امکان وجود دارد، در صورتی که تعداد زیادی از کاربران در زمان های مخصوصی مثل نام نویسی یک پایه، در سایت حضور داشته باشند، خطای ورود به سامانه پیش آمد کند. در این صورت بهتر است انجام عملیات مورد نظر را به زمان دیگری موکول کنید.
 4. به دلیل آن که سامانه پادا برای کاربران داخلی طراحی شده و برای افراد خارج از ایران دارای محدودیت هایی می باشد در صورتی که فیلتر شکن شما فعال باشد، ممکن است فرآیند مورد نظر شما در این سایت دچار اختلال گردد.
 5.  توصیه می شود در صورت وجود اختلال در نمایش اطلاعات ورودی سایت دانش آموزی پادا از مرورگر fire fox برای ورود به سامانه استفاده نمایید.
 6. اگر سایت، بالا نمی آید، حافظه یا کش مرورگر خود را پاک کنید و مجددا وارد شوید.
 7. تمامی برنامه های در حال اجرا را ببندید.

 دانلود برنامه پادا برای موبایل

به جهت استفاده راحت تر از این سامانه و به تبع آن دسترسی بهتر به امکانات و اطلاعات موجود در پادا، همچنین به دلیل آن که امروزه نرم افزار های موبایلی، فراگیری بیشتری در بین دانش آموزان دارد، مسئولین مربوطه در نظر دارند اپلیکیشنی را طراحی نموده و ارائه دهند تا بدین وسیله دستیابی دانش آموزان برای مشاهده نتایج ارزشیابی های مربوطه آسان تر شده و تلاش بیشتری برای کسب نمرات بهتر کنند. البته هنوز اقدامات لازم در این راستا به نتیجه نرسیده است و به محض انتشار اپلیکیشن این سامانه، لینک دانلود برنامه پادا در جدول زیر قرار خواهد گرفت.

اپلیکیشن سامانه پادا برای موبایل
دانلود اپلیکیشن سامانه پادا برای موبایل

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

کلیه دانش آموزان هر یک از مقاطع تحصیلی می توانند علاوه بر مراجعه به سایت پادا، با ورود به حساب کاربری خود در سامانه همگام نیز کارنامه خود را دریافت نمایند. جهت آشنایی با نحوه ورود به این سامانه و چگونگی دریافت کارنامه از این طریق می توانید روی لینک مربوطه کلیک کنید.

ویرایش اطلاعات در سامانه پادا

اطلاعات فردی و تحصیلی ثبت شده دانش آموزان در این سامانه بسیار حائز اهمیت می باشد، چرا که تنها بدین وسیله می توانند از امکانات سایت بهره مند شوند. اما لازم است بدانید که امکان ویرایش اطلاعات نادرست از طریق سامانه پادا توسط خود دانش آموز وجود نداشته و در این مواقع می بایست با مراجعه به مدرسه مورد تحصیل خود، ویرایش این اطلاعات را از مدیر مدرسه درخواست کنید تا با ورود به سامانه سیدا اصلاحات لازم را اعمال نماید.

 

سوالات متداول

1- هدف از ایجاد سامانه پادا چیست؟

هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات الکترونیکی به دانش آموزان بوده و این خدمات شامل ورود به بخش نقل و انتقال دانش آموزان سمپاد، آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان، ثبت نام آزمون المپیاد و... می باشد.

2- برای ورود به سامانه پادا به کدام نشانی الکترونیکی باید مراجعه کرد؟

به نشانی اینترنتی pada.medu.ir مراجعه نمایید.

3- برای ورود به سامانه پادا به چه اطلاعاتی نیاز است؟

دانش آموزان جهت استفاده از خدمات مختلف این سامانه نیاز به رمز عبور و نام کاربری خواهند داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۲۶ نظر
 1. Ilia

  سلام وقت بخیر بنده پایه یازدهم هستم یک بار به سایت پادا وارد شدم همه چی رو به روال بود ولی بعد دو روز زدم نرفت نوشت کاربری با این مشخصات یافت نشد مشکل از کجاست ؟؟
  رمز و همه چی هم درسته!

  • ایران مشاوره

   با سلام، سایت در حال به روز رسانی است، لذا توصیه می شود در ساعات دیگری مجددا امتحان نمائید.

 2. امیر

  برمن فقط بخش \رورشی میاد چکار کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود شما باید وارد سامانه my.medu شوید.

 3. رضائی

  سلام من پایه پنجم هستم میخوام کارنامه ام رو دریافت کنم ولی سایت باز نمیشه لطفا رسیدگی کنید

  • ایران مشاوره

   باسلام، متاسفانه سایت مدتی است با اختلال رو به رو است، لذا توصیه می شود در ساعات دیگری مجددا امتحان نمائید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره