تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / ورود به سامانه پادا

ورود به سامانه پادا

ورود به سامانه پادا
ورود به سامانه پادا

 در راستای تغییر و تحولات در سامانه ‌های وزارت آموزش و پرورش و گسترش دولت الکترونیک، سامانه پادا (پرونده الکترونیکی دانش آموزی) به تازگی جهت دریافت کارنامه و پرونده تحصیلی به صورت آنلاین و غیر حضوری راه اندازی شده است که دانش آموزان برای ورود به این سامانه نیاز به رمز عبور و نام کاربری خواهند داشت.

با توجه به شرایط حاکم بر جامعه به علت شیوع بیماری کرونا بیشتر امور مرتبط با آموزش به صورت غیر حضوری انجام می شود. بنابراین سایت مذکور فرصتی ایجاد کرده است تا در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به مراجعه حضوری به مدراس دانش آموزان یا والدین آن ها بتوانند نسبت به ثبت نام کلاس اول در سامانه پادا و همچنین دریافت کارنامه اقدام کنند. در ادامه قصد داریم به بررسی خدمات این سامانه و نحوه دریافت کارنامه بپردازیم.

لینک مستقیم ورود به سایت پادا

والدین و دانش آموزان می توانند جهت دریافت کارنامه یا پرونده تحصیلی خود به سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان به نشانی pada.medu.ir مراجعه نمایند.

معرفی سامانه پادا

سامانه پادا با محوریت مشاهده کارنامه دانش آموزان به صورت اینترنتی در تمامی پایه های تحصیلی راه اندازی شده است. البته قرار است به مرور با تکمیل اطلاعات، کلیه سوابق تحصیلی هر دانش آموز در این سامانه قابل دسترس باشد. همان طور که گفته شد، ورود به این سامانه به نشانی الکترونیکی pada.medu.ir از طریق اطلاعات ثبت شده دانش آموزان در سایت سیدا و همچنین دریافت رمز عبور از طریق مراجعه حضوری به مدرسه امکان پذیر می باشد.

معرفی سامانه پادا

شماره 1:  این بخش شامل کلیه امکاناتی است که این سایت در اختیار کاربران قرار داده و افراد از این طریق می توانند، بدون مراجعه حضوری به مدرسه یا سازمان موردنظر، به انجام فرآیند هایی همچون، مشاهده کارنامه، دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات، ثبت نام پایه اول مدارس شاهد و… بپردازند، که البته توضیحات مربوط به هریک از این موارد در جدول زیر ذکر شده است.

خدمات سامانه پادا
نوع خدمات توضیحات
وقفه و تعیین پایه آن دسته از دانش آموزانی که به هر دلیل نمی توانند دوره تحصیلی خود را ادامه دهند، با انتخاب این گزینه این امکان را خواهند داشت تا به مدت یک سال، در این دوره وقفه ایجاد نموده و سال آینده پایه مذکور را بگذرانند.
نقل و انتقال دانش آموزان افرادی که خواهان تغییر مدرسه محل تحصیل خود هستند، می توانند از طریق این آیکون و بارگذاری نمرات، مدارک آموزشی و… که توسط مدرسه مهر و امضا شده، به انجام این عملیات بپردازند.
پیش ثبت نام پایه هفتم و دهم دانش آموزان پایه هفتم و دهم برای انجام مراحل ابتدایی نام نویسی خود باید به این گزینه مراجعه نموده و پس از آن در موعد مقرر برای انجام گام های بعدی در مدرسه حضور یابند.
ثبت نام پیش دبستانی همچنین کسانی که قصد ثبت نام در مقطع پیش دبستانی را دارند نیز، می توانند از این طریق اقدام نمایند.
ثبت نام دانش آموزان جدیدالورود اتباع دانش آموزان اتباعی که قصد نام نویسی در مدارس ایران را داشته باشند، بدین وسیله با سهولت بیشتری امکان انجام این عملیات را خواهند داشت.
ثبت نام پایه اول مدارس شاهد  ثبت نام مدارس شاهد نیز در پایه اول از طریق این سامانه انجام می گیرد.
مشاهده کارنامه  محصلین به جهت مشاهده کارنامه خود، باید از طریق سایت پادا اقدام نمایند.
دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات کارت ورود به جلسه برای شرکت در امتحانات نیز از این روش قابل دریافت می باشد.
بازیابی کلمه عبور این قسمت برای دست یابی به رمز عبور دانش آموزان در صورت مفقود شدن طراحی شده است.
ارزیابی سواد حرکتی دانش آموز بخش مذکور نیز برای اطلاع آموزش و پرورش از وضعیت سلامت جسمی و روانی محصلین تعبیه شده است.

نحوه ورود به سامانه پادا

اطلاعات تحصیلی دانش آموزان در سامانه دانش آموزی سیدا ثبت و ذخیره می شود و از طریق سایت پادا به نشانی الکترونیکی pada.medu.ir در اختیار آن ها قرار می گیرد. لازم به ذکر است در ادامه توضیحات لازم برای ورود به هر بخش ارائه شده است.

راهنمای ثبت نام مدارس شاهد و جدیدالورود اتباع در سامانه پادا

در سال های گذشته ثبت نام پایه های ورودی و اول متوسطه مدارس شاهد از طریق سامانه پیش ثبت نام سجا صورت می گرفت. اما در سال جاری دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس شاهد می بایست به سامانه پادا مراجعه نموده و مطابق مراحل زیر عمل نمایند. همچنین این مراحل برای دانش آموزان جدیدالورد اتباع نیز یکسان خواهد بود.

نکته: زمان بازگشایی این مرحله نرسیده است.

 • مراجعه به سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان (پادا)به نشانی pada.medu.ir و کلیک بر روی گزینه “ثبت نام دانش آموزان جدید الورود اتباع”

راهنمای ثبت نام مدارس شاهد و جدیدالورود اتباع در سامانه پادا

 

 • تکمیل کادرهای خالی را به وسیله اطلاعات خواسته شده یعنی کد ملی ولی یا سرپرست و شماره همراه ولی یا سرپرست به همراه کد ملی دانش آموز و سپس فشردن کلید “جستجو” (دانش آموزان اتباع باید در این مرحله کد اتباع خود را وارد نمایند.)
 • دریافت فرم تقاضانامه اینترنتی مربوطه و تکمیل آن و درج کردن انتخاب های خود از بین مدارس شاهد موجود

نکته: با توجه به این که سامانه تغییر می کند تمامی نکات برای سال جاری بوده و در صورت تغییر، اطلاعات مقاله پیش رو به روز رسانی می شود.

راهنمای ثبت نام نقل و انتقال دانش آموزان، مشاهده کارنامه و دریافت کارت ورود به جلسه 

 • متقاضیان انجام فرآیند های مذکور باید در صفحه اول با انتخاب هر یک از آیکون های مربوطه عملیات مورد نظر خود را به صورت زیر به انجام برسانند.

راهنمای ثبت نام نقل و انتقال دانش آموزان، مشاهده کارنامه و دریافت کارت ورود به جلسه  در سامانه پادا

 • سپس با مشاهده صفحه پیش رو اطلاعات خواسته شده از قبیل نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نموده و پس از درج عبارت امنیتی، کلید “ورود کاربران” را انتخاب کنید.

مرحله دوم راهنمای ثبت نام نقل و انتقال دانش آموزان، مشاهده کارنامه و دریافت کارت ورود به جلسه  در سامانه پادا

 

راهنمای پیش ثبت نام پایه هفتم و دهم

داوطلبان ثبت نام متوسطه اول در سامانه پادا پس از انتخاب گزینه مذکور در صفحه ابتدایی سایت، و مشاهده صفحه ورود به سامانه که در بخش قبلی ذکر شد، می توانند در این قسمت به تکمیل فرم ثبت نام پرداخته و دانش آموزان پایه دهم می توانند، لیست مدارسی که امکان نام نویسی در آن ها وجود دارد را مشاهده نموده و با فشردن گزینه “تایید نهایی” این مرحله را به پایان برسانند.

چگونه رمز عبور خود را بازیابی کنیم؟

دانش آموزان در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده باشند، می توانند برای دریافت رمز عبور پادا با انتخاب این گزینه به بازیابی آن بپردازند. بدین منظور، باید پس از انتخاب کلید مربوطه در صفحه ابتدایی سایت و ورود به صفحه ذیل، کلید “ثبت” را بفشارند.

 بازیابی رمز در سامانه پادا

نحوه ارزیابی سواد حرکتی دانش آموز

 • برای انجام این عملیات می بایست پس از آن که در صفحه نخست، کلید مربوطه یعنی “ارزیابی سواد حرکتی دانش آموز” را انتخاب نمودید، با صفحه ای که در ادامه خواهد آمد مواجه شده که در این مرحله باید پس درج اطلاعات خواسته شده، شامل کد ملی و عبارت امنیتی موجود، گزینه ” جستجوی” را برگزینید.

نحوه ارزیابی سواد حرکتی دانش آموز

 

 • پس این مرحله باید به تکمیل سوالات مشاهده شده در فرم پیش رو بپردازید.

در نهایت باید خاطر نشان کرد که، ثبت نام پیش دبستانی و همچنین وقفه و تعیین پایه نیز از طریق این سایت با فشردن کلید های مربوط به آن ها نیز در زمان های مقرر انجام خواهد شد.

مشکلات ورود به سامانه پادا

عدم ورود به سامانه پادا ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد، که در ادامه به برخی از این موارد می پردازیم.

 1. از اطلاعات مهمی که باید هنگام ورود به بخش های مختلف این سامانه به همراه داشت می توان به، کد ملی و یا کد اتباع برای دانش آموزان غیر ایرانی به عنوان نام کاربری و رمز پادا که توسط مدیر مدرسه در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد، اشاره نمود. بدیهی است دردست نداشتن و یا به درستی وارد نکردن هر یک از این موارد می تواند باعث بروز مشکل در روند ورود به سامانه شود.
 2. از آن جایی که اطلاعات دانش آموزان از قبل در این سامانه ثبت شده است، شماره تلفنی که به هنگام ورود به سامانه درج می نمایید، باید همان شماره ای باشد که مدیر مدرسه در سایت سیدا وارد کرده است، در غیر این صورت راهیابی به این سامانه امکان پذیر نمی باشد.
 3. در برخی موارد نیز این امکان وجود دارد، در صورتی که تعداد زیادی از کاربران در زمان های مخصوصی مثل نام نویسی یک پایه، در سایت حضور داشته باشند، خطای ورود به سامانه پیش آمد کند. در این صورت بهتر است انجام عملیات مورد نظر را به زمان دیگری موکول کنید.
 4. به دلیل آن که سامانه پادا برای کاربران داخلی طراحی شده و برای افراد خارج از ایران دارای محدودیت هایی می باشد در صورتی که فیلتر شکن شما فعال باشد، ممکن است فرآیند مورد نظر شما در این سایت دچار اختلال گردد.

 برنامه سامانه پادا برای موبایل

به جهت استفاده راحت تر از این سامانه و به تبع آن دسترسی بهتر به امکانات و اطلاعات موجود در پادا، همچنین به دلیل آن که امروزه نرم افزار های موبایلی فراگیری بیشتری در بین دانش آموزان دارد، مسئولین مربوطه در نظر دارند، اپلیکیشنی را طراحی نموده و ارائه دهند تا بدین وسیله دستیابی دانش آموزان برای مشاهده نتایج ارزشیابی های مربوطه آسان تر شده و تلاش بیشتری برای کسب نمرات بهتر کنند.

البته هنوز برنامه مذکور منتشر نشده است، اما به محض انتشار لینک دانلود آن در جدول زیر فعال خواهد شد.

اپلیکیشن سامانه پادا برای موبایل
دانلود اپلیکیشن سامانه پادا برای موبایل

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

کلیه دانش آموزان هر یک از مقاطع تحصیلی می توانند علاوه بر مراجعه به سایت پادا، با ورود به حساب کاربری خود در سامانه همگام نیز کارنامه خود را دریافت نمایند. جهت آشنایی با نحوه ورود به این سامانه و چگونگی دریافت کارنامه از این طریق می توانید روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- هدف از ایجاد سامانه پادا چیست؟

هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات الکترونیکی به دانش آموزان بوده و این خدمات شامل دریافت کارنامه و پرونده تحصیلی و... می باشد.

2- برای ورود به سامانه پادا به کدام نشانی الکترونیکی باید مراجعه کرد؟

نشانی اینترنتی این سایت pada.medu.ir مراجعه نمایید.

3- برای ورود به سامانه پادا به چه اطلاعاتی نیاز است؟

جهت استفاده از خدمات مختلف این سامانه اطلاعات متفاوتی نیاز است که به طور کامل در متن مقاله آورده ایم.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۷۵۱ نظر

 1. باسلام برای ثبت نام مدارس شاهد پایه دهم هنوز باز نشده فقط پایه هفتم هست کی سایت باز میشه

 2. سلام
  پیش ثبت نام مارس شاهد دهم کی باز میشه؟؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر پیش ثبت نام مدارس شاهد دوره متوسطه دوم آغاز شده است و تا ۲۰ تیر ماه ادامه دارد.

 3. سلام چرا پیش ثبت نام پایه هفتم و دهم هنوز باز نشده نمیدونید کی باز میشه ؟؟

 4. سلام ثبت نام پایه اول ابتدایی کی شروع میشه؟
  تومدارس اعلام کردن ۸تا ۲۰ خرداد….لطفا راهنمایی کنید ممنون

 5. سلام،زمان ثبت نام پایه اول از کی شروع میشه

 6. سلام چطور میتونم کارنامه ی سال قبلمو ببینم؟
  لطفا راهنمایی کنین باید با رمز سال قبل برم؟یا رمز جدید؟
  مال سال قبلو میزنم خطا میده و نمیره

 7. سلام من میخوام کارنامه ام را مشاهده کنم ولی می زنم نمیاره

 8. اصلاهم هردفعه میزنیم بالا نمیازه خطامیده همش مزخرفه

 9. سلام.من چند روز هست جهت دیدن کارنامه وارد میشم ولی هیچ اطلاعاتی ارایه نمیده لطف کنید مشکل برطرف کنید.با سپاس.

 10. سلام و خسته نباشیدبه سازنده این نرم افزار مزخرف که همیشه در حال خطا دادنه فقط مردم را الاف خودتون کردین

 11. سلام،خسته نباشید،من چند روزه سعی میکنم کارنامه هارو ببینم نمیتونم،صفحه خالی میاره

 12. سلام و خسته نباشید
  من رمز ندارم .چگونه میتوان از رمز های سایت استفاده کرد؟
  آیا سایت پادا رمز برای کاربران دارد؟

  • با سلام و احترام، صرفا با دارا بودن رمز عبور دریافتی از مدرسه محل تحصیل خود، میتوانید وارد سامانه شوید.

 13. سلام از من می خوام کارنامه بگیرم یه صفحه ی دیگه می یاد کارنامم نمی یاد چرا

 14. ملینا مشتاقی پنجم الف

  سلام چرا هرچی وارد سواد حرکتی میشم نیاورد؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر سامانه پادا دچار مشکل شده است؛ در ساعات آتی مجددا نسبت به ورود اقدام نمایید.

 15. سلام چرا هر کاری میکنم برای پیش ثبت نام سامانه پادا خطا میزنه ونام هنرستان‌ها رو نمیاره

 16. سلام، چرا نمی‌تونیم کتابامونو پیش ثبت نام کنیم؟

 17. سلام وقتتون به خیر
  چجوری باید برای کتاب ثبت نام کنم؟

 18. سلام وقتتون بخیر.
  سامانه هنوز مشکل داره.
  از مدرسه با ما تماس گرفتند که حتما باید در سامانه پادا ثبت نام کنیم وگرنه کتاب هاش مدرسه نمیاد. سامانه هم که مدام حطا می ده . کی مشکل برطرف میشه؟ ممنون میشم پاسخ بفرمایید.
  با سپاس

  • با سلام و درود، در حال حاضر سایت پادا دچار اختلال شده است؛ می بایست در ساعات آتی مجددا نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

 19. سلام چند روزیست سامانه پادا فعال نیست چرا ؟

 20. سایپ‌ پادا پیش ثبت نام چرا باز نمیشه؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر سایت پادا دچار اختلال شده است؛ می توانید در ساعات آتی جهت ورود مجدد اقدام نمایید.

 21. سلام
  من هرکار میکنم کلمه عبور که از مدرسه بهمون دادن تایپ نمیشه
  چکار کنم؟

  • با سلام و درود، رمز عبور سامانه پادا صرفا از اعداد تشکیل شده است و امکان وارد کردن حروف انگلیسی وجود ندارد.

 22. سلام
  برای ثبت نام در سامانه پادا پیام میده خطا در پردازش اطلاعات شما رخ داده در زمان دیگری وارد شوید. هزار بار وارد شدیم ولی مشکل ما حل نشد. علت چیست؟؟؟؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر سامانه پادا دچار مشکل شده است؛ می بایست در ساعات بعدی نسبت به ورود اقدام نمایید.

 23. ببخشید کارنامه باز نمیشه همش میگه اختلالی پیش آمده…
  کی درست میشه؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر سامانه پادا دچار اختلال شده است؛ می بایست در ساعات بعدی نسبت به ورود مجدد اقدام نمایید.

 24. سلام و درود
  از مدرسه فقط یه کد ۸ رقمی به ما دادن
  میخواستم ببینم این کد کلمه عبوره یا رمز هستش

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره