تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور | sanjesh.org

ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور | sanjesh.org

سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور
سایت سازمان سنجش آموزش کشور

همه افراد به خصوص دانش آموزان کنکوری و دانشجویان، با نام سازمان سنجش بسیار آشنا هستند و از خدمات آن بارها استفاده کرده اند. سازمان سنجش آموزش کشور امکانات فراوانی را در حوزه ارزیابی توانمندی های هر یک از داوطلبان شرکت در آزمون های علمی و استخدامی ایران ارائه می دهد که هر کدام در راستای اهدافی راه اندازی شده اند.

عمده مطلبی که تمامی افراد درباره این مرکز آزمون شناسی کشور اطلاع دارند این است که با همکاری دانشگاه های مختلف به گزینش دانشجو می پردازد اما در واقع عده کمی دارای اطلاعاتی کامل راجع به تمام وظایف این نهاد سنجش علمی کشور می باشند. بسیاری از وظایف و خدمات این سازمان از طریق درگاه اینترنتی آن یعنی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود که امروز نیز قصد داریم به بررسی مطالب مربوط به این سامانه بپردازیم.

لینک مستقیم ورود به سامانه سازمان سنجش آموزش کشور

علاوه بر ثبت نام آزمون های علمی، نام نویسی آزمون های استخدامی سازمان های دولتی و غیردولتی نیز از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

معرفی سایت سازمان سنجش آموزش کشور 

از آن جایی که این مرکز آزمون شناسی ایران برای سنجش و تعیین میزان سواد افراد، سالانه آزمون های مختلف زیادی را جهت ورود به دانشگاه ها و استخدام دستگاه های اجرایی برگزار می کند، برای برقراری ارتباط با تعداد بالای دانشجویان و در راستای داشتن یک برنامه منظم، از سال 85 سعی به الکترونیکی کردن کلیه خدمات خود نمود و سامانه اینترنتی خود یعنی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org را راه اندازی کرد که تقریبا 80 درصد خدمات مربوط به آزمون های مذکور، از طریق آن ارائه می شوند.

سایت سازمان سنجش شامل بخش های مختلفی با مطالب گسترده در اکثر زمینه های علمی و آموزشی می شود که هر کدام دارای کاربرد های بسیاری می باشد و خدمات زیادی را در زمان بندی مناسب ارائه می دهد. در ادامه این متن به بررسی برخی از فواید قسمت های مختلف درگاه اینترنتی سازمان سنجش کشور می پردازیم:

 • طراحی و برگزاری آزمون های علمی، استخدامی و ورودی دانشگاه ها در سراسر کشور با توجه به ضوابط مورد نظر مانند المپیاد علمی دانشجویی، کنکور سراسری گروه های آزمایشی مختلف، آزمون کاردانی فنی و حرفه ای و آزمون TOLIMO و …
 • برگزاری مسابقات علمی دانشجویان در رشته ها و مقاطع مختلف در تمامی سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی
 • ارزیابی کیفیت موسسات آموزش عالی و نظارت بر برگزاری آزمون ها توسط مراکز تحصیلی و علمی و تبادل نظر با متخصصان موسسات آموزشی علمی ایران و کشور های خارجه
 • صدور گواهی آزمون، کارنامه و اعلام نتیجه
 • رسیدگی به اعتراضات و پیشنهادات در برگزاری آزمون های مختلف
 • انتخاب رشته داوطلبان برای ورود به مقاطع مختلف دانشگاهی
 • ارائه دفترچه های راهنمای مختلف مانند دفترچه انتخاب رشته کنکور و اطلاع رسانی به موقع به داوطلبان

بخش های مختلف سایت سازمان سنجش آموزش کشور 

با به کارگیری طراحی خوب و مناسب، سامانه الکترونیکی سازمان سنجش در چند بخش مختلف امکانات بسیاری را برای کمک رسانی به متقاضیان فراهم کرده است. بخش های مختلف آن شامل اخبار، سیستم پاسخگویی، دسترسی سریع، منو آزمون ها و پیوند های مرتبط می شود که در متن زیر به بررسی آن ها می پردازیم.

اخبار و اطلاعیه ها

در قسمت میانی سایت با یک سری از اخبار و اطلاعیه ها مواجه خواهید شد که عنوان آزمون های مختلف در آنجا نمایان می باشد. در ابتدایی ترین بخش این اطلاعیه ها، معمولا “اخبار ویژه دیده می شود که مهم ترین و ضروری ترین خبرها در این بخش به چشم می خورد.

بعد از آن ممکن است خبری با عنوان “عمومی” را مشاهده کنید که شامل اطلاعیه های کلی مربوط به تمامی داوطلبان رشته ها یا آزمون های مختلف می شود. در ادامه این بخش از سایت نیز تازه ترین و جدیدترین اخبار منتشر شده به تفکیک هر آزمون وجود دارد که این اطلاعیه ها در یک دسته بندی مشخص در بخش مخصوص به مقطع آن آزمون قرار گرفته اند.

اخبار و اطلاعیه های سایت سازمان سنجش آموزش کشور

سیستم پاسخگویی

در قسمت بالا ودر سمت چپ سایت سنجش آموزش کشور، بخشی با نام “سیستم پاسخگویی” وجود دارد که برای جواب دادن به درخواست ها و پرسش های داوطلبان راه اندازی شده است. این قسمت خود شامل پنج بخش زیر می شود:

 • ورود به سیستم پاسخگویی
 • سوالات متداول
 • ارسال درخواست
 • ارسال انتقادها و پیشنهاد ها
 • دریافت شماره پرونده و پیگیری

برای پاسخگویی بهتر و سریع تر افراد می توانند با توجه به هدفی که دارند، به هر کدام از قسمت های نام برده شده در بالا مراجعه کنند و با ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش مسئله خود را بیان نمایند. قابل ذکر است که در صورت ورود به هر کدام از بخش های بالا صفحه ای یکسان از سایت سنجش برایتان باز خواهد شد که خود شامل موارد مختلف می شود. به این صورت که از قسمت بالای صفحه برای ثبت درخواست، سوال، اعتراض، پیشنهاد و دریافت شماره رهگیری، پیگیری یا داوطلبی می توانید اقدام نمایید.

البته توجه داشته باشید که متقاضیان قبل از طرح پرسش یا ثبت درخواست و عضویت در سامانه می توانند در قسمت پایین صفحه باز شده، سوالات متداول را مشاهده کنند و بعد از مطالعه آن ها با مشخص کردن نوع آزمون، موضوع و سوال، پرسش خود را در صورت وجود، جستجو نمایند. چنانچه جواب پرسش خود را در سوالات متداول پیدا نکردید، باید درخواست خود را شخصا در سایت سنجش ثبت کنید. به منظور انجام این کار بایستی در سامانه حساب کاربری داشته باشید و با فشردن گزینه “عضویت در سایت” اطلاعات شخصی خود را بعد از خواندن توضیحات مندرج در بالای صفحه، وارد نمایید.

سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور

دسترسی سریع

در قسمت پایین سیستم پاسخگویی و در سمت چپ، بخشی با عنوان “دسترسی سریع” وجود دارد. در صورتی که در زمان بندی مشخص اطلاعیه مورد نظر را در قسمت اخبار صفحه اول سایت مشاهده نکردید و یا کنجکاو هستید تا سازمان سنجش آموزش کشور را بیشتر بشناسید و با وظایف آن آشنا شوید، می توانید با مشاهده و جستجو در این بخش به موارد مهم اطلاعیه های منتشر شده مانند کارت ورود به جلسه کنکور سراسری، دفترچه انتخاب رشته کنکور و… دسترسی یابید. این قسمت شامل موارد زیر می شود:

 • خرید کارت اعتباری
 • دریافت فایل
 • اطلاعیه بخش حفاظت آزمون های سازمان
 • خدمات آزمون سنجش آموزش کشور
 • میز خدمت
 • سنجش رضایت از خدمات
 • بیانیه حریم خصوصی سازمان سنجش
 • بیانیه توافق سطح خدمات در تارنمای سازمان سنجش

الزامی است که داوطلبان قبل از نام نویسی در هر آزمونی، کارت اعتباری (سریال ثبت نام) را خریداری نمایند و سپس به ادامه فرآیند ثبت نام بپردازند که با کلیک بر روی قسمت “خرید کارت اعتباری” می توانند این کار را انجام دهند. در بخش “دریافت فایل” نیز می توانید تمام دفترچه های راهنما و فهرست حذفیات آزمون های مختلف را مشاهده نمایید و با توجه به نوع و سال برگزاری آزمون، فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.

دسترسی سریع سایت سازمان سنجش آموزش کشور

آزمون ها

یکی از وظایف سازمان سنجش آموزش کشور برگزاری آزمون برای مراکز آموزش عالی دولتی کشور می باشد. از آن جایی که این سازمان وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، جهت سنجش علمی و آموزشی افراد، سالانه آزمون های علمی مختلفی را برگزار می نماید که علاوه بر آن، آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی و دیگر سازمان ها را نیز شامل می شود. در این راستا شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال و یا برای بهره مندی از مشاوره ثبت نام آزمون های استخدامی، از کارشناسان مرکز ایران مشاوره کمک بگیرید.

در قسمت بالا در سمت راست صفحه نخست سایت سنجش، با یک منو رنگی از این آزمون ها در حوزه های گوناگون رو به رو می شوید. با کلیک کردن بر روی هر کدام از این گزینه ها، اطلاعیه های منتشر شده مربوط به آن از چند سال اخیر تا به امروز، دفترچه های انتخاب رشته یا دفترچه های راهنما، کارنامه، نتیجه اولیه و نهایی، سیستم انتخاب رشته کنکور گروه های مختلف آزمایشی و پرسش های متداول در صورت وجود نمایش داده خواهد شد. آزمون هایی که سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات مذکور درباره آن ها را ارائه می دهند، به ترتیب زیر می باشند:

 • کنکور سراسری
 • کارشناسی ارشد
 • کاردانی به کارشناسی
 • کاردانی فنی و حرفه ای
 • جامع علمی کاربردی
 • دکتری تخصصی
 • پیام نور
 • آزمون های بین الملل
 • استعداد های درخشان
 • TOLIMO
 • سایر آزمون های استخدامی
 • آزمون های استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی
 • عمومی
 •  آزمون سامفا 

آزمون های سایت سازمان سنجش آموزش کشور

پیوندهای مرتبط

در این قسمت، لینک سایت های مهم و مرتبط با سایت سازمان سنجش از جمله سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی، مرکز المپیاد علمی دانشجویی سازمان سنجش و… دیده می شود که برخی از اطلاعیه های مربوط به آن ها از درگاه های اینترنتی موجود در این بخش ارائه می گردند.

پیوندهای مرتبط سایت سازمان سنجش آموزش کشور

سازمان سنجش آموزش کشور علاوه بر فراهم آوردن روش های علمی مختلف با انجام تحقیقات و پژوهش های لازم و ارائه خدمات گسترده در راستای برگزاری آزمون های سنجشی، کانال‌های اطلاع رسانی در فضای مجازی برای افراد محصل و شاغل تاسیس کرده است. توجه کنید که این کانال ها در پیام رسان های داخلی کشور قابل دسترسی می باشند که نشانی مستقیم آن ها در متن ذیل برای شما عزیزان آورده شده است:

نشانی اینترنتی کانال های اطلاع رسانی سازمان سنجش در پیام رسانی های داخلی کشور
 نام پیام رسان  آدرس کانال
سروش  sanjeshprnoet
آی گپ  prnoetir
گپ  prnoetir
بله  prnoetir
ایتا  prnoetir

 

سوالات متداول 

1- متقاضیان چگونه از اطلاعیه های مقطع تحصیلی خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور مطلع شوند؟

در این مقاله تمام اطلاعات لازم در رابطه با نحوه دریافت اخبار جدید از سایت سازمان سنجش بیان شده است.

2- سایت سازمان سنجش آموزش کشور چه اطلاعاتی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد؟

سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعاتی مانند نتایج کنکورهای سراسری و آزاد، دفترچه های راهنما، اطلاعیه های آزمون های استخدامی و ... را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

3- ثبت اعتراض یا درخواست در سایت سازمان سنجش آموزش کشور چگونه انجام می شود؟

برای ثبت اعتراض یا درخواست در سایت سازمان سنجش آموزش کشور باید به بخش سیستم پاسخگویی مراجعه نمایید که نحوه ثبت آن در این مقاله برای شما ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۲ نظر

 1. Avatar

  سلام. وقت تون بخیر
  از چه طریق متوجه بشم آزمون فراگیر پیام نور ۱۴۰۰ برای نوبت مهر ماه برگزار میشه یا نه؟
  و اینکه ممکنه منابع تغییر کنه؟

 2. Avatar

  سلام، تاثیر معدل نهایی در کنکور ۱۴۰۱ به چه صورت هست؟؟؟
  من‌ دانش آموز نظام قدیم هستم
  آیا راهی برای ارتقا معدل هست؟؟؟؟؟

 3. Avatar

  سلام وقت بخیر باقبولی طاعات و عبادات و ضمن خسته نباشین بنده میخواستم ببینم امکانش هستش به صورت بدون کنکور از مهرماه سرکلاسات حضور بهم برسونم چراکه از ثبت نام کنکور جاموندم سپاسگزارم

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، برای ثبت نام در کنکور سراسری، شما می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش ارسال در خواست انجام دهید. لازم به ذکر است در حال حاضر لیست رشته های بدون کنکور (براساس سوابق تحصیلی) منتشر نشده است.

 4. Avatar

  سلا من از ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ جاموندم امکان داره دوباره ثبت نام را تمدید کنن

 5. Avatar

  سلام من میخواستم معدلمو ویرایش کنم ولی گزینه غیر فعال شده نوشته تعداد ویرایش تکمیل شده،در صورتی اینطور نیست،چه کاری باید انجام بدم،مشکلی پیش میاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی می بایست درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش اموزش کشور به ثبت برسانید.

 6. Avatar

  سلام ببخشید ایا کنکور باز تمدید میشه

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای در این زمینه منتشر نشده است. شما می توانید در سایت سازمان سنجش، ارسال درخواست انجام دهید.

 7. Avatar

  سلام علیکم

  ببخشید زمان ثبت نام آزمون عمومی قضاوت کی هستش؟

 8. Avatar
  زهرا سادات حسینی

  سلام و وقت بخیر .. اعلام نتایج مصاحبه استخدامی اموزش و پرورش کی هست ؟ به نظر زیاد طول کشیده .

 9. Avatar

  سلام .. ببخشید حذفیات کنکور ۱۴۰۰ کی اعلام میشه ؟؟

 10. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  چرا دانشگاه فرهنگیان درخواست تکمیل ظرفیت نمیزنه؟؟؟
  امکانش هست تا اخر اسفند بزنه؟؟
  یا کلا امسال نمیزنه؟

 11. Avatar

  سلام خسته نباشید
  زمان شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان کی هست؟؟
  ایا امسال استان لرستان درخواست تکمیل ظرفیت میزنه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان منتشر نشده است.

 12. Avatar

  سلام وقت بخیر..برداشته شدن کنکور معماری قطعیه؟!
  امکان داره که امسال کنکور معماری برگزار بشه

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با آخرین اطلاعیه ی سایت سنجش در خصوص کاردانی فنی حرفه ای سال ۱۴۰۰، رشته ی معماری براساس سوابق تحصیلی می باشد.

 13. Avatar

  سلام
  چقدر طول میکشه کارشناسان پاسخمونو بدن

 14. Avatar

  سلام برای کنکور ۱۴۰۰شرکت کردم برایم تابعیت افغانستان می اورد میگن مشکل سایت سنجش من ا ثبت نام جامیمونم بایدچیکارکنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش، درخواست خود را مبنی بر ثبت نام کنکور سراسری ثبت نمایید.

 15. Avatar

  با سلام من به کنکور سراسری ۱۴۰۰ ثبت نام کردم الان میخوام اطلاعتم رو ویرایش کنم خطا میاره مشکل چیه منظور از خطا این هست که سایت شلوغه؟

 16. Avatar

  باسلام من سال ۹۵ارشد روانشناسی دوره روزانه قبول شدم ولی در همون سال بدون انصراف دانشگاه رو رها کردم الان برای شرکت در آزمون ارشد با مشکل مواجه نمیشم؟تا امروزم ثبت نام نکردم آیا دوباره تاریخ ثبت نام و تمدید میکنن؟باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، برای ثبت نام مجدد شما در کنکور محدودیتی وجود ندارد،(لازم به ذکر است اگر مدارکی جهت ثبت نام به دانشگاه محل قبولی داده اید، اقدام به انصراف قطعی از دانشگاه نماید) زمان ثبت نام ازمون کارشناسی ارشد ناپیوسته۱۴۰۰ به پایان رسیده است.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره