خانه فرهنگیان سامانه فیش حقوقی فرهنگیان | my.medu.ir

سامانه فیش حقوقی فرهنگیان | my.medu.ir

 

لینک مستقیم ورود به سامانه فیش حقوقی فرهنگیان
سامانه فیش حقوقی فرهنگیان

نظام آموزش و پرورش، یک خانواده بسیار بزرگ است که کل اعضای این خانواده برای ارتقاء سطح دانش آینده سازان تلاش می کنند. میزان کارآمدی آموزش و توسعه ملی، نتیجه فعالیت معلمان و قشر فرهنگی کشور و ادای رسالت آن ها به کشور می باشد که در واقع مسیر اصلی توسعه، رشد و پیشرفت کشور از تلاش معلمان عبور می کند.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و با هدف تسریع انجام امور اداری این قشر پرکار، در چند سال اخیر فیش حقوقی فرهنگیان به صورت اینترنتی در اختیار آن ها قرار گرفت اما همچنان امکان تهیه این فیش ها به صورت حضوری نیز وجود دارد. جهت اطلاع از نحوه دریافت فیش حقوقی و آشنایی با سامانه مربوطه تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

لینک مستقیم ورود به سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

لینک مستقیم ورود به سامانه فیش حقوقی فرهنگیان

دریافت فیش حقوقی معلمان آموزش و پرورش، با به همراه داشتن کد ملی و رمز عبور از طریق سایت my.medu.ir انجام می گیرد.

معرفی سامانه فیش حقوقی فرهنگیان

یکی از اسناد مهمی که فرهنگیان محترم به صورت ماهانه دریافت می کنند، فیش حقوقی ایشان است. در این فیش اطلاعاتی چون دریافتی ماهانه، اضافه کاری، مالیات و… درج شده است. مواردی مثل اقساط و بدهی ها، حق بیمه و… نیز با جزئیات کامل در این سند به ثبت رسیده است و به همین دلیل، فرهنگیان در پی دریافت آن هستند که این امر چند سالی است که به صورت غیرحضوری نیز (از طریق سامانه my.medu.ir) امکان پذیر می باشد. در ادامه به معرفی این سامانه و روش دریافت فیش حقوقی از طریق آن می پردازیم.

معرفی سامانه فیش حقوقی فرهنگیان

شماره 1: کاربران از طریق این بخش می توانند به سایت سازمان های تابعه (سازمان نهضت سواد آموزی، آموزش و پرورش استثنائی، مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی) دسترسی یابند.

شماره 2: افراد با کلیک بر روی این گزینه به بخش راهنما منتقل شده و می توانند روش های ورود به سامانه را مشاهده نمایند.

شماره 3: دسترسی به پرتال اصلی وزارت آموزش و پرورش کشور از طریق فشردن این گزینه امکان پذیر می باشد.

شماره 4: بسیاری از سوالاتی که ممکن است با ورود به سامانه برای شما پیش آید، از قبل توسط پشتیبان ها پاسخ داده شده اند. از طریق مراجعه به بخش نشان داده شده، می توانید سوالات متداول و پاسخ های مربوطه را مشاهده نمایید.

شماره 5: خدماتی که فرهنگیان محترم می توانند به صورت اینترنتی آن ها را به انجام برسانند، در ابن منو ارائه شده است. مواردی که در حال حاضر فعال هستند، شامل: دریافت فیش حقوقی،  دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان، مشاهده خلاصه سوابق، پیش نویس ابلاغ و سامانه رتبه بندی معلمان می شوند.

شماره 6: انجام مواردی چون دریافت فایل کتاب های درسی و کارنامه، پیش ثبت نام مدارس و… از طریق این منو برای دانش آموزان و والدین محترم فراهم است.

شماره 7: عموم کاربران نیز می توانند با مراجعه به این سامانه از خدماتی مثل استعلام مدرک تحصیلی، ثبت نظرات و شکایات، بررسی شهریه مدارس غیردولتی و مشارکت در مدرسه سازی و… بهره ببرند.

شماره 8: با کلیک بر روی این آیکون می توانید معکوس کردن رنگ نوشته، روشن کردن متن، سیاه و سفید کردن و افزایش اندازه متن را به انجام برسانید.

از چه طریق می توان فیش حقوقی فرهنگیان را دریافت نمود؟

در دهه های قبل، دریافت فیش حقوقی قشر فرهنگی تنها از طریق مراجعه حضوری به اداره آموزش و پرورش منطقه یا ناحیه محل خدمت وی یا مراجعه به مدیر مدرسه محل خدمت انجام می شد.

امروزه از آن جایی که قشر فرهنگی یکی از پرکارترین و زحمت کش ترین اقشار کشور به شمار می رود، مراجعات حضوری و پی در پی به اداره آموزش و پرورش و پیگیری های مکرر این قشر دغدغه مند جهت دریافت فیش حقوقی، امری مشکل و وقت گیر خواهد بود، در نتیجه سامانه ای بدین منظور طراحی شده است تا برای انجام راحت تر این امر آن ها را یاری نماید. البته لازم به ذکر است که هنوز هم به صورت حضوری می توان برای دریافت این فیش اقدام نمود.

اطلاعات لازم برای دریافت فیش حقوقی 

 • کدملی (نام کاربری)
 • رمز عبور (رمز مورد نظر، همان گذرواژه سامانه رتبه بندی است.)

نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

فرهنگیان محترم جهت دریافت فیش حقوقی خود می بایست از سایت دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش اقدامات لازم را انجام دهند که روند انجام این امر به صورت زیر می باشد.

 • به سامانه my.medu.ir مراجعه کرده و بر روی گزینه “فیش حقوقی” کلیک نمایید.

مرحله اول ورود به سامانه فیش حقوقی فرهنگیان

 • کد ملی، رمز عبور و کد امنیتی را در کادرهای نمایش داده شده وارد نمایید. سپس گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

مرحله دوم ورود به سامانه فیش حقوقی فرهنگیان

 • در ادامه بر روی آیکون فیش حقوقی کلیک نمایید.
 • لیست نمایش داده شده، دریافتی ماهانه شما را نشان می دهد، جهت مشاهده جزئیات و تهیه پرینت می توانید بر روی + سبز رنگ کلیک کنید.

نکته: لازم به ذکر است که دریافت این فیش از طریق شماره حساب ممکن نخواهد بود و متقاضیان، درصورت عدم تمایل به دریافت اینترنتی می توانند با مراجعه به اداره آموزش و پرورش نسبت به دریافت حضوری آن اقدام فرمایند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه با مشاوران تخصصی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

گذرواژه همگام خود را چگونه دریافت کنیم؟

گذرواژه سامانه فیش حقوقی همان گذرواژه سامانه همگام می باشد. در صورت فعال نبودن این گذرواژه، پیامی تحت عنوان “پنل شما در سامانه همگام فعال نیست” دریافت خواهید کرد که در این حالت شما ملزم به تعریف یک گذرواژه هستید. برای انجام این کار از فرآیند زیر پیروی کنید.

 • پس از مراجعه کردن به سامانه همگام به آدرس hamgam.medu.ir، از طریق منوی “ورود” وارد سامانه شوید.

مرحله اول دریافت رمز همگام

 • در کادر های مشخص شده، کد ملی و رمز ورود را وارد کرده و پس از فشردن کلید “ورود” به نمایه خود مراجعه کنید. (توجه داشته باشید که، رمز ورود به این سامانه را باید از مدرسه دریافت نمایید.)

مرحله دوم دریافت رمز عبور همگام

 • در نهایت گزینه “تغییر کلمه عبور” را انتخاب کرده و گذرواژه دلخواهتان را تعیین و تایید نمایید.

در این حالت، رمز یا همان گذرواژه سامانه همگام شما فعال خواهد شد. آن را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارید؛ چرا که در دفعات بعدی ورود به سامانه به آن نیاز خواهید داشت.

اگر از صحت اطلاعات درج شده اطمینان کامل دارید ولی مجددا با پیامی تحت عنوان “عدم ثبت اطلاعات فرهنگی” رو به رو می شوید، لازم است برای رفع این مشکل به کارشناس هوشمند سازی اداره فناوری اطلاعات منطقه خود مراجعه فرمایید.

بازیابی کلمه عبور سامانه فیش حقوقی

چنانچه متقاضیان به هر دلیلی رمز عبور خود را فراموش نموده و از دست بدهند، می توانند با طی نمودن مراحل ذیل، جهت بازیابی آن اقدام نمایند.

 • ورود به آدرس اینترنتی my.medu.ir و کلیک بر گزینه “فیش حقوقی”

مرحله اول ورود به سامانه فیش حقوقی فرهنگیان

 • فشردن عبارت “رمز خود را فراموش کرده اید؟”

مرحله دوم ورود به سامانه فیش حقوقی فرهنگیان

 • کد ملی، کد پرسنلی و شماره تلفن همراه خود را در کادرهای نمایش داده شده درج نموده و پس از گزینش روش اعتبار سنجی، بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید. در ادامه رمز جدید برایتان ارسال می گردد.

مرحله سوم ورود به سامانه فیش حقوقی فرهنگیان

لینک مستقیم ورود به برخی بخش های مهم سامانه

لینک مستقیم ورود به بخش دریافت فیش حقوقی
لینک مستقیم ورود به بخش دریافت گواهی اشتغال به تحصیل دانش آموزان
لینک مستقیم ورود به بخش ثبت شکایات
لینک مستقیم ورود به سامانه رتبه بندی فرهنگیان
لینک مستقیم ورود به بخش سوالات پرتکرار

فیش حقوقی فرهنگیان شامل چه بخش هایی می شود؟ 

بعد از دریافت فیش حقوقی می توانید بخش های مختلفی را در آن مشاهده نمایید که هر کدام در قسمت های مختلف جدول موجود بر روی فیش به چشم می خورند.

 • یکی از بخش ها “حقوق و مزایای فرهنگی” است که مقدار دریافتی شما در ماه جاری را نشان می دهد.
 •  در صورت وجود مبلغ معوقه، می توانید بخشی تحت عنوان “معوقه” نیز در جدول مربوطه مشاهده کنید.
 • قسمت دیگر نیز شامل وام هایی می شود که از اداره آموزش و پرورش دریافت نموده اید در واقع، می توانید مبلغ کسری ماهیانه بابت وام دریافتی را در قسمت کسری ها و بدهی های فرهنگی ببینید.
 • از بخش های دیگر می توان به کمک به صندوق مسکن، صندوق ضروری، کشت و صنعت اشاره نمود.
 • همچنین کمک به صندوق قرض الحسنه باز و وام باز نیز در این فیش نمایان است.
 • لازم به ذکر است که به جز موارد مذکور، برای فرهنگیان آقا بخشی تحت عنوان “حق اولاد” نیز وجود دارد که جزئیات آن در فیش حقوقی ذکر شده است.

نکات مهم:

 •  تمامی کارکنان آموزش و پرورش کشور در صورت داشتن کد پرسنلی، می توانند از طریق سایت مربوطه به فیش حقوقی سال مد نظر خود دسترسی یابند.
 • در صورت مواجه شدن با خطای عدم ثبت پس از وارد نمودن اطلاعات خواسته شده، می بایست به کارشناس هوشمند سازی اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش ناحیه یا منطقه خود مراجعه نموده و این مشکل را حل نمایید.

 

سوالات متداول

1- دریافت فیش حقوق فرهنگیان از طریق کدام سایت صورت می گیرد؟

فرهنگیان می توانند با مراجعه به سایت my.medu.ir فیش حقوقی خود را دریافت کنند.

2- آیا امکان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به صورت حضوری نیز وجود دارد؟

بله، به صورت حضوری نیز می توان نسبت به دریافت فیش حقوقی اقدام نمود.

3- در صورت فراموشی رمز ورود به سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان، چه می توان کرد؟

برای دریافت مجدد رمز می توانید از روش های گفته شده در متن مقاله همچون گزینه بازیابی رمز عبور موجود در سایت بهره ببرید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره