سه شنبه , ۴ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام دوره های آموزش ضمن خدمت فرهنگیان 99

ثبت نام دوره های آموزش ضمن خدمت فرهنگیان 99

نام نویسی دوره های آموزش ضمن خدمت فرهنگیان 99
ثبت نام دوره های آموزش ضمن خدمت فرهنگیان 99

دوره های ضمن خدمت فرهنگیان با هدف بهبود روند آموزش در مدارس کشور و همچنین ارتقای سطح اطلاعات علمی و دانش عمومی معلمان و سایر کادر اجرایی مدارس برگزار می گردد. در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان که با همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برپا می شوند، کلیه پرسنل اداری مدارس از جمله معاونین پرورشی، آموزگاران، مدیران، دبیران و همچنین هنرآموزان مجاز به ثبت نام می باشند. نام نویسی متقاضیان در موعد مقرر به صورت اینترنتی انجام شده و در پایان هر دوره نیز به منظور اعطای مدرک مورد نظر، آزمونی جامع برگزار می شود.

فرهنگیان متقاضی شرکت در هر یک از دوره های ضمن خدمت می توانند فرآیند ثبت نام خود را از طریق سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به انجام برسانند.

زمان ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان 99

در رابطه با زمان ثبت نام دوره های آموزش ضمن خدمت نمی توان اطلاعات دقیقی را ارائه نموده چرا که اداره آموزش و پرورش هر یک از استان های کشور به صورت مجزا اقدام به برگزاری دوره های مذکور می نمایند و طبیعتا زمان و محتوای آموزشی مختص خود را نیز برای این کلاس ها تعیین می کنند. بنابراین در هر دوره از زمان برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت فرهنگیان، داوطلبان می بایست پیگیر اخبار مربوطه باشند تا در صورت تمایل بتوانند اقدامات لازم در اسرع وقت به انجام برسانند.

علاوه بر تعداد بالای دوره های فوق، متفاوت بودن زمان نام نویسی فرهنگیان در هر کدام از استان های کشور موجب می شود که نتوان لیست تمامی آن ها را در قالب این مقاله ارائه نمود. چنانچه داوطلب حضور در کلاس های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان می باشید، می توانید برای اطلاع از زمان ثبت نام دوره های استان محل سکونت خود با کارشناسان مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. البته داوطلبانی که پیش از این یک بار در دوره های آموزشی ثبت نام نموده و کد رهگیری دریافت کرده اند، می توانند با وارد نمودن اطلاعات خود در سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان، به لیست دوره های فعال دسترسی پیدا کنند.

راهنمای تصویری ثبت نام در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان 99

ثبت نام در تمامی دوره های ضمن خدمت فرهنگیان به صورت اینترنتی از طریق سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به نشانی ltms.medu.ir انجام می شود. بنابراین داوطلبانی که قصد دارند در دوره های کوتاه مدت شرکت نمایند، می توانند فرآیند نام نویسی خود را مطابق با راهنمای زیر انجام دهند.

توجه: علاوه بر عوامل اجرایی مدارس دولتی، کادر اداری و آموزشی مدارس غیردولتی نیز مجاز به ثبت نام و شرکت در دوره های مذکور می باشند. روند نام نویسی این دسته از متقاضیان نیز در ادامه مقاله ارائه شده است.

  • با مراجعه به سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به نشانی ltms.medu.ir، تصویر زیر برایتان نمایان می شود. همان طور که مشاهده می کنید این سایت از بخش های گوناگونی تشکیل شده است که جهت نام نویسی بایستی گزینه “ثبت نام متقاضیان مدرس” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

  • با انتخاب گزینه “ثبت نام متقاضیان مدرس”، با صفحه زیر رو به رو می شوید که می بایست شرایط و ضوابط مندرج در این صفحه را با دقت مطالعه کرده و سپس عبارت “مطالب فوق را مطالعه کردم و مایل به ثبت نام می باشم” را با انتخاب خود فعال کنید.

مرحله دوم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

  • حال متقاضیان باید دستگاه، استان و منطقه مورد تقاضای خود برای تدریس را به ترتیب انتخاب نموده و پس از آن، کلید “تایید و ادامه” را بفشارند.

مرحله سوم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

  • همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در این بخش فرم ثبت نام دوره های آموزشی کوتاه مدت فرهنگیان در اختیار شما قرار می گیرد که بخش اول آن شامل وارد نمودن اطلاعاتی همچون مشخصات فردی، مدرک تحصیلی، سهمیه ایثارگری، مهارت در فناوری اطلاعات و… می باشد.

مرحله چهارم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

  • در بخش دوم فرم ثبت نام اینترنتی نیز لازم است اطلاعات مورد درخواست را در کادرهای مربوط به خود درج نموده و در نهایت، روی گزینه “ثبت اطلاعات” کلیک کنید.

مرحله پنجم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

در صورت اشتغال در هر یک از مدارس غیردولتی کشور، می توانید با انتخاب گزینه “ثبت نام کادر اداری و آموزشی مدارس غیردولتی” و ثبت اطلاعات مورد نیاز، کلید “ارسال اطلاعات” را بفشارید که در این صورت یک نام کاربری و یک رمز عبور در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

  • سپس مجددا به صفحه نخستین سایت مراجعه کنید و بخش “فراگیران” را بفشارید.

مرحله چهارم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

  • با درج اطلاعات شخصی اعم از نام کاربری و رمز عبور، و سپس فشردن دکمه “ورود به سامانه” می توانید وارد پنل شخصی خود شوید.

مرحله پنجم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

پس از ورود به صفحه بعدی، قسمت های “مشخصات فردی” و “وضعیت کاری فراگیر” را تکمیل کنید و در آخر، روی عبارت “ذخیره اطلاعات” کلیک نمایید.

در صورتی که تمامی مراحل مذکور با موفقیت انجام شوند، کدی تحت عنوان “کد رهگیری” از سوی سامانه صادر می شود که می بایست آن را برای ورود مجدد به حساب کاربری خود و یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی، نزد خود نگه دارید. همچنین اگر قصد ویرایش اطلاعات خود را دارید، می توانید با ورود مجدد به بخش “فراگیران” و درج نام کاربری (کد ملی)، رمز عبور (کد رهگیری) و کد امنیتی مندرج، اصلاحات لازم را در پنل شخصی خود انجام دهید.

چند نکته مهم:

  • ثبت نام متقاضیان پس از آغاز نام نویسی دوره های آموزشی، توسط فراگیر و یا کارشناس آموزش نیروی انسانی از طریق سامانه LTMS انجام می پذیرد.
  • مراحل ذکر شده در این مقاله مختص ثبت نام اولیه می باشد و داوطلبان می توانند برای شرکت در سایر دوره ها، با استفاده از اطلاعات مورد نیاز (نام کاربری و رمز عبور) به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کرده و پس از انتخاب گزینه “ثبت نام در دوره ها” و مشاهده لیست دوره های فعال، در کلاس آموزشی مورد نظر خود نام نویسی نمایند.
  • در روش ثبت نام داوطلبان توسط کارشناس آموزش نیروی انسانی، کارشناس مورد نظر می بایست پس از ورود به بخش “معرفی فراگیران دوره‌های متمرکز” سامانه مربوطه، نسبت به معرفی شخص فراگیر و ارائه کد پرسنلی وی، جهت ثبت نام در دوره های کوتاه مدت ضمن خدمت فرهنگیان اقدام نماید.

زمان و نحوه برگزاری آزمون ضمن خدمت فرهنگیان 99

معمولا هر ساله برای هر یک از مباحث مربوطه از جمله حوزه تربیت، سیاسی اجتماعی، مشاوره، تربیت قرآنی و… در 4 مرحله آزمون برگزار می شود که مجموع نمرات کسب شده توسط شرکت کنندگان در طول آزمون های میان دوره‌ای،‌ قسمتی از نمره نهایی آن ها را تشکیل می دهد. بنابراین کلیه فراگیران می بایست در تمامی آزمون های تعیین شده شرکت کنند تا بتوانند نمره کامل دوره را دریافت نمایند. به صورت میانگین در فاصله یک الی سه هفته پس از پایان جلسات دوره آموزشی، آزمون مربوط به آن برگزار می گردد.

آزمون های هر دوره ممکن است در بازه های زمانی مختلف به صورت حضوری و یا الکترونیکی برگزار شوند که پیش از آن، اطلاعات لازم در این خصوص در اختیار فرهنگیان گرامی قرار می گیرد. نکته قابل توجه آن است که برای هر آزمون، یک آزمون تکرار در نظر گرفته می شود تا فراگیرانی که به هر دلیل موفق به شرکت در آزمون اولیه نشده و یا نتوانسته اند نمره قبولی را کسب نمایند، امکان حضور مجدد در جلسه آزمون را داشته باشند.

نکته مهمی که می بایست در نظر بگیرید آن است که پیش از شرکت در آزمون های آنلاین دوره های کوتاه مدت فرهنگیان می بایست ابتدا وارد سامانه ارائه محتوا به آدرس LMS.rayadars.com شوید و نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایید تا نام شما در دوره مورد نظر به ثبت برسد چرا که در غیر این صورت، در زمان برگزاری آزمون و هنگام ورود به سامانه با خطای “رمز عبور اشتباه است” مواجه شده و قادر به شرکت در آزمون نخواهید بود.

در رابطه با نمره قبولی این آزمون نیز باید بگوییم فراگیرانی که موفق به کسب نمره 12 از مجموع 20 نمره شوند، می توانند گواهی پایان دوره آموزشی خود را دریافت کنند. همان طور که گفته شد، این نمره با توجه به عملکرد فرهنگیان در 4 مرحله آزمون به آن ها تعلق می گیرد.

لیست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان 99

عناوینی که در هر دوره از برگزاری کلاس های آموزشی کوتاه مدت ضمن خدمت فرهنگیان ارائه می گردند بسیار متنوع بوده و موضوعاتی را در حوزه روانشناسی، آموزش، مهارت های icdl و … شامل می شوند. به هر یک از این دوره های کوتاه مدت یک کد منحصر به فرد اختصاص می یابد و مدت زمان آموزش هر عنوان نیز با سایر عناوین متفاوت می باشد. به منظور آشنایی شما عزیزان با نحوه زمان بندی و تعیین سرفصل های دوره های ضمن خدمت فرهنگیان، لینک دانلود فایل pdf مربوط به دوره آموزشی مهارت های icdl را در کادر زیر قرار داده ایم.

توجه: شایان ذکر است که ثبت نام‌ کنندگان می توانند محتوای دوره آموزشی مورد نظر خود را از طریق سامانه LMS.rayadars.com دریافت نمایند.

لیست دوره های کوتاه مدت آموزش مهارت های icdl ضمن خدمت فرهنگیان

در آخر لازم است بدانید که نام نویسی فراگیران در سامانه ltms.medu.ir با داشتن شرایط دوره و رعایت سقف ساعت سالانه دوره آموزشی، انجام می پذیرد. توجه داشته باشید که فراگیر می تواند پیش از شرکت در دوره مورد نظر جهت اطمینان از ثبت‌نام خود، قسمت “دوره‌های ثبت‌نام شده” را بررسی نماید. پس از حضور داوطلبان در کلاس های آموزشی و کسب نمره قبولی در آزمون پایانی هر دوره، پذیرفته شدگان می توانند گواهینامه خود را دریافت نمایند. شما همراهان گرامی می توانید سوالات خود را پیرامون ثبت نام دوره ضمن خدمت فرهنگیان و شرایط آن، با کارشناسان مجرب مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره در میان بگذارید.

 

سوالات متداول

1- از چه طریقی می توان در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان شرکت کرد؟

برای شرکت در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ابتدا می بایست در سامانه ltms.medu.ir ثبت نام نمایید.

2- چگونه می توان به لیست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان دسترسی پیدا کرد؟

فهرست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان از طریق حساب کاربری هر یک از فراگیران و همچنین سامانه LMS.rayadars.com قابل مشاهده می باشد.

3- حدنصاب نمره لازم در آزمون پایانی هر کدام از دوره های ضمن خدمت فرهنگیان جهت اخذ مدرک مربوطه چقدر است؟

کسب حداقل نمره 12 از مجموع 20 نمره آزمون، لازمه اخذ گواهی پایان دوره آموزشی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره