سه شنبه , ۱۷ تیر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری

اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری

تاریخ اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 99
اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همان طور که می دانید ، آزمون دکترای دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است بنابراین با برگزاری آن ، نتایج آزمون دکتری آزاد 99 و نتایج آزمون دکتری سراسری 99 به صورت همزمان اعلام می شود.

برای تمام داوطلبانی که در جلسه آزمون حضور داشته اند ، کارنامه ای صادر می گردد که وضعیت علمی متقاضی را نسبت به سایر شرکت کنندگان مشخص می کند. شرکت کنندگانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته شده باشند باید در موعد مقرر و پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری 99 ، نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام کنند.

نتایج اولیه آزمون دکتری سال 99 ، به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 99

زمان برگزاری آزمون دکتری 99 جهت ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد. بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور ، آزمون ورودی مقطع دکتری برای سال تحصیلی 99 – 1400 که قرار بود در صبح روز جمعه 9 اسفند ماه 98 برگزار شود ، به صبح روز پنج شنبه مورخ 26 تیر ماه 99 موکول شد.

با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 99 ، قرار بود نتایج اولیه این آزمون در هفته اول اردیبهشت ماه اعلام شده و چند روز پس از آن نیز فرآیند انتخاب رشته پذیرفته شدگان آغاز گردد. اما با توجه به تغییرات به وجود آمده در تاریخ برگزاری آزمون دکتری و عدم انتشار اطلاعیه درمورد زمان صدور کارنامه اولیه شرکت کنندگان این آزمون از سوی سازمان سنجش ، نمی توان درمورد زمان دقیق اعلام نتایج آن اظهار نظر نمود.

اما معمولا نتایج اولیه در فاصله دو ماه پس از برگزاری آزمون به صورت اینترنتی اعلام می شود. با این تفاسیر ، توصیه می کنیم برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج آزمون دکتری سال 99 و سایر اخبار مرتبط با آن ، در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

راهنمای مشاهده نتایج آزمون دکتری سراسری 99

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ، داوطلبان می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org ، کارنامه خود را مشاهده نمایند. پس از ورود به سایت و انتخاب گزینه “دکترای تخصصی” از منوی سمت راست صفحه ، لازم است روی لینک فعال “پاسخنامه ، کلید نهایی و کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 99” کلیک کرده و وارد سیستم مشاهده نتایج شوید. در این بخش ، دو روش برای مشاهده نتایج آزمون دکتری در پیش رو دارید.

  • روش اول: در روش اول می توانید از طریق وارد کردن شماره شناسنامه ، شماره پرونده و سال تولد ، نتایج آزمون دکتری سراسری را مشاهده نمایید.
  •  روش دوم: می توانید از طریق وارد کردن اطلاعات شخصی مثل نام و نام خانوادگی ، شماره داوطلبی و سال تولد ، نتایج اولیه این آزمون را مشاهده کنید.

مشاهده نتایج

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری سراسری 99

پس از مشخص شدن نتایج آزمون دکتری سراسری 99 همانند سایر آزمون ها ، شما نیز در صورت داشتن اعتراض به نتایج آزمون اعم از اعمال نشدن سهمیه ها ، رتبه و نمره درج شده در کارنامه اولیه خود و… می توانید اعتراض خود را از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور ثبت و پیگیری نمایید. بدین منظور لازم است به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و پس از ورود به بخش پاسخگویی اینترنتی سایت ، اعتراض خود را با ذکر دلیل ثبت نمایید. برای آگاهی از نحوه ثبت درخواست در سایت سنجش می توانید روی لینک مربوط به آن کلیک نمایید.

چنانچه در هر یک از مراحل ثبت اعتراض به نتایج آزمون دکتری 99 با مشکلی مواجه شدید می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است که جهت مشاهده نتایج اعتراض خود می بایست مجددا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور (بخش پاسخگویی اینترنتی) مراجعه نمایید چرا که پاسخ سازمان در این بخش درج می گردد.

زمان انتخاب رشته دکتری سراسری 99

پس از اعلام نتایج آزمون دکترای سراسری ، در صورتی که مجاز به انتخاب رشته دکتری 99 شده باشید ، می توانید در زمان مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنید. کلیه مراحل مربوط به انتخاب رشته آزمون دکتری به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org انجام می پذیرد. اما پیش از هر اقدامی لازم است ابتدا دفترچه مربوطه را از سایت مذکور دریافت نموده و پس از مطالعه آن و انتخاب کد رشته های مورد نظر ، به درج کد رشته های انتخابی خود بپردازید.

با اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99 ، از پذیرفته شدگان این مرحله جهت حضور در مصاحبه دعوت به عمل خواهد آمد. داوطلبانی که در انتخاب رشته دکتری پذیرفته نشوند ، فرصتی تحت عنوان تکمیل ظرفیت دکتری 99 در اختیارشان قرار می گیرد و بدین ترتیب می توانند مجددا شانس خود را جهت قبولی در کد رشته محل مورد علاقه خود بیازمایند. توجه داشته باشید که پیش از حضور در جلسه مصاحبه دکتری 99 می بایست هزینه مصاحبه دکتری 99 را از طریق سایت دانشگاه محل پذیرش خود پرداخت نمایید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از مباحث فوق می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- وضعیت مجاز یا غیر مجاز شدن به انتخاب رشته را چه زمانی می توان مشاهده کرد؟

پس از انتشار کارنامه اولیه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور ، داوطلبان می توانند از وضعیت قبولی خود مطلع گردند.

2- سایت اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری سراسری چیست؟

سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور

3- آیا بلافاصله پس از اعلام نتایج ، فرآیند انتخاب رشته آزمون دکتری آغاز می شود؟

معمولا چند روز بین اعلام نتایج اولیه و شروع فرآیند انتخاب رشته ، فاصله است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره