تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 1400

اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 1400

تاریخ اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 1400
اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 1400

برای تمام داوطلبانی که در جلسه آزمون دکتری حضور داشته اند، کارنامه ای صادر می گردد که وضعیت علمی متقاضی را نسبت به سایر شرکت کنندگان مشخص می کند. نتایج آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد که شامل تراز خام و نمره کل می باشد، بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در هر یک از دانشگاه های مذکور را دارند، می بایست ازطریق دو سایت جداگانه نسبت به انجام این فرآیند اقدام کنند.

در گام بعدی متقاضیان می بایست در جلسه مصاحبه دکتری حضور یافته و در صورتی که این مرحله را نیز با موفقیت طی کنند، به عنوان دانشجویان دکتری تحصیلات خود را در این مقطع آغاز می نمایند. در ادامه قصد داریم اطلاعاتی در خصوص زمان و نحوه اعلام نتایج هر کدام از مراحل ذکر شده ارائه نماییم.

نتایج اولیه آزمون دکتری سال 1400، در روز یکشنبه 29 فروردین ماه 1400 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 1400

آزمون دکتری سراسری این دوره در روز 15 اسفند ماه 99 برگزار شد و علاقه مندانی که در زمان مذکور در حوزه های امتحانی حضور یافته و در این آزمون شرکت کرده بودند، پیگیر اخبار مربوط به زمان اعلام نتایج آزمون دکتری 1400 می باشند. نتایج این آزمون در 3 مرحله به صورت زیر منتشر می گردد.

زمان اعلام نتایج اولیه

متقاضیانی که در تاریخ مقرر در آزمون دکتری شرکت کرده اند، جهت مشاهده کارنامه اولیه خود می بایست در روز یکشنبه 29 فروردین ماه 1400 به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات کاربری خود که به طور دقیق تر در ادامه مقاله ذکر می گردد، به این نتایج دست یابند. آن دسته از داوطلبانی که حدنصاب لازم را کسب نموده و مجاز به انتخاب رشته دکتری 1400 شده باشند، باید از روز دوشنبه 30 فروردین ماه لغایت پنجشنبه 2 اردیبهشت ماه به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در سایت مذکور بپردازند. لازم به ذکر است که تعداد کد رشته های انتخابی متقاضیانی نباید از 50 رشته محل بیشتر باشد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 در عصر روز یکشنبه 29 فروردین ماه بر روی سایت انتخاب رشته آزمون دکتری قرار می گیرد. به داوطلبان این آزمون توصیه می گردد ابتدا با دقت تمام دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 را مورد مطالعه قرار دهند و سپس کد رشته محل های مربوط به رشته امتحانی خود را به ترتیب علاقه اولویت بندی نموده و نهایتا نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته

مدتی بعد، نتایج این مرحله نیز اعلام می گردد و از این طریق می توان از اسامی افرادی که به مصاحبه راه یافته اند باخبر شد. همان طور که اشاره شد، داوطلبانی که موفق به کسب امتیازات این مرحله گردند، در لیست پذیرفته شدگان قطعی قرار خواهند گرفت. کارنامه انتخاب رشته کنندگان متقاضیان آزمون دکتری سال جاری در روز سه شنبه 28 اردیبهشت ماه 1400 منتشر شده و بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار گرفت. داوطلبانی که در هر یک از کد رشته محل های انتخابی خود پذیرفته شده اند، می توانند از روز چهارشنبه 29 اردیبهشت با مراجعه به سایت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مربوطه از جزئیات مصاحبه مطلع شده و سپس اقدامات لازم را به انجام رسانند.

افرادی که بر اساس نتیجه انتخاب رشته خود موفق به کسب حدنصاب لازم جهت شرکت در آزمون شفاهی دانشگاه ها هستند، باید از تاریخ 28 اردیبهشت ماه لغایت 10 تیر ماه به لینک اعلام نتایج در سایت سازمان مذکور مراجعه نموده و هزینه مصاحبه دکتری 1400 به مبلغ 88 هزار تومان را پرداخت نموده و پس از آن نسبت به دریافت و تکمیل فرم بررسی صلاحیت عمومی آزمون دکتری 1400 اقدام کنند. توجه کنید که پس از تکمیل این فرم کد رهگیری صادر شده را دریافت نمایید.

توجه: در صورتی که فرم مذکور را تکمیل نکنید، از گزینش نهایی حذف خواهید شد.

زمان اعلام نتایج نهایی

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری به طور معمول دانشگاه‌ ها یک ماه فرصت دارند تا نسبت به برگزاری مصاحبه اقدام نمایند. در طی این مرحله، سوابق علمی و پژوهشی داوطلبان مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج آن به صورت کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می گردد.

راهنمای مشاهده نتایج آزمون دکتری سراسری 1400

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، داوطلبان می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه خود را مشاهده نمایند. این مرحله برای داوطلبان دانشگاه های سراسری و آزاد مشترک بوده و مسیر آن ها از مرحله انتخاب رشته متفاوت خواهد بود. 

  • با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، گزینه “دکترای تخصصی” را از منوی سمت راست صفحه انتخاب کنید.

مرحله اول مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری

  • در گام بعدی لازم است روی لینک فعال “کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری سال 1400” کلیک نمایید.

مرحله دوم مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری

  • در این مرحله وارد سیستم مشاهده نتایج می شوید که در این بخش، دو روش برای مشاهده نتایج آزمون دکتری در پیش رو دارید.

مرحله سوم مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری

روش اول: در روش اول می توانید از طریق وارد کردن شماره داوطلبی و شماره پرونده، یا  نتایج آزمون دکتری سراسری را مشاهده نمایید.

روش دوم: می توانید از طریق درج کردن اطلاعات شخصی مثل شماره شناسنامه و سال تولد، به مشاهده نتیجه آزمون خود بپردازید.

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری سراسری 1400

متقاضیانی که پس از مشخص شدن نتایج آزمون دکتری خود نسبت به مواردی اعم از اعمال نشدن سهمیه ها، رتبه و نمره درج شده در کارنامه اولیه خود و… معترض باشند، می توانند اعتراض خود را از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور ثبت و پیگیری مطابق مراحل زیر ثبت نمایند.

  • به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و به بخش “ارسال درخواست”وارد شوید.

اعتراض به نتایج دکتری

  •  در صورتی که از قبل در این سیستم عضویت نداشته اید، بر روی گزینه “عضویت در سایت” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج دکتری

  • جهت عضویت در سایت لازم است اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه درج نموده و در نهایت گزینه تایید را انتخاب نمایید.

اعتراض به نتایج دکتری

 

  • پس از تایید اطلاعات وارد شده، رمز عبور سیستم به شماره تلفن همراهی که ثبت کرده اید، ارسال خواهد شد. نام کاربری نیز به صورت ایمیل شما تعریف می گردد.

اعتراض به نتایج دکتری

اعتراض به نتایج دکتری

  •  در این صفحه، گزینه “درخواست جدید” را از منوی موجود در سمت راست انتخاب نمایید.

اعتراض به نتایج دکتری 6

  • نهایتا با ورود به صفحه جدید، در قسمت آزمون، “دکتری” و در قسمت سال، “1400” را انتخاب کرده و سپس دکمه جستجو را بفشارید.

پس از فرا رسیدن زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 مرحله دوم آزمون یعنی مصاحبه دکتری 1400 برای پذیرفته شدگان این دانشگاه نیز آغاز می شود. لازم است بدانید که برای حضور در جلسه مصاحبه می بایست مبلغی را به عنوان هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.org پرداخت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر کدام از موارد فوق می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 1400 چه زمانی اعلام می گردد؟

نتایجاین مرحله از این آزمون در روز سه شنبه 28 اردیبهشت ماه 1400 منتشر می شود.

2- کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 1400 را از چه طریقی می توان دریافت کرد؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توان به نتایج آزمون دکتری دسترسی یافت.

3- شرکت کنندگان معترض به نتایج آزمون دکتری سراسری 1400 از چه طریقی می توانند اعتراض خود را ثبت کنند؟

با مراجعه به یکی از سامانه های sanjesh.org و یا darkhast.sanjesh.org می توان نسبت به ثبت اعتراض اقدام کرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری