تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 1400

اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 1400

تاریخ اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 1400
اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 1400

آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد که هرساله توسط سازمان سنجش برگزار می شوند، در سال های اخیر با یکدیگر ادغام شده اند اما اعلام نتایج این آزمون پس از برگزاری به صورت مجزا تحت عنوان، نتایج آزمون دکتری آزاد 99 و نتایج آزمون دکتری سراسری 99 اعلام خواهد شد.

طبق روال همه آزمون ها برای تمام داوطلبانی که در جلسه آزمون حضور داشته اند، کارنامه ای صادر می گردد که وضعیت علمی متقاضی را نسبت به سایر شرکت کنندگان مشخص می کند. شرکت کنندگانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می بایست در موعد مقرر و پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری 99، نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام کنند. مدتی بعد، نتایج این مرحله نیز برای شرکت کنندگانی که انتخاب رشته نموده اند اعلام می گردد و از این طریق می توان از اسامی افرادی که به مصاحبه راه یافته اند باخبر شد. داوطلبانی که موفق به کسب امتیازات مرحله مصاحبه گردند، در لیست پذیرفته شدگان قطعی قرار خواهند گرفت.

نتایج اولیه آزمون دکتری سال جاری، در روز شنبه 1 شهریور 99 از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 99

زمان برگزاری آزمون دکتری 99 جهت ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد به منظور پیش گیری از شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد. بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون ورودی مقطع دکتری برای سال تحصیلی 99 – 1400 که قرار بود در صبح روز جمعه 9 اسفند ماه 98 برگزار شود، به صبح روز پنج شنبه مورخ 9 مرداد ماه 99 موکول شد که به دنبال آن، اعلام نتایج اولیه در شهریور ماه صورت گرفت.

زمان اعلام نتایج اولیه

با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 99، نتایج اولیه این آزمون در روز شنبه 1 شهریور 99 اعلام گشت و داوطلبانی که بر اساس کارنامه منتشر شده، مجاز به انتخاب رشته بودند، نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر در سایت ثبت نام آزمون دکتری اقدام نمودند.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته

پس از اتمام مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری، نتایج آن در تاریخ پنجشنبه 20 شهریور ماه به صورت اینترنتی اعلام می شود. اما با توجه به شرایط کنونی و تعویق زمان آزمون، زمان اعلام نتایج انتخاب رشته نیز به تعویق افتاده و به زمان دیگری موکول خواهد شد. اما تاریخ دقیق آن مشخصا اعلام نشده است. اما پیش بینی می شود که در دهه سوم شهریورماه 99 نتایج از طریق سایت سازمان سنجش در دسترس قرار گیرد.

زمان اعلام نتایج نهایی

پس ازاعلام نتایج انتخاب رشته دکتری، دانشگاه‌ ها یک ماه فرصت دارند تا نسبت به برگزاری مصاحبه اقدام نمایند. پس از برگزاری جلسه مصاحبه، نتایج نهایی پذیرفته شدگان داشگاه سراسری به صورت اینترنتی در اختیار قرار می گیرد. نظر به تغییر زمان برگزاری و تاخیر 5 ماهه آن، طبیعی است که زمان مشخصی برای اعلام نتایج مصاحبه دکتری در نظر گرفته نشده باشد. با توجه به این که زمان شروع ترم تحصیلی دانشگاه ها تا حد زیادی وابسته به اعلام نتایج نهایی مقطع دکتری است، لذا پیش بینی می شود که تا اواخر مهر ماه 99 نتایج نهایی پذیرفته شدگان دکتری در سایت سنجش اعلام شود.

راهنمای مشاهده نتایج آزمون دکتری سراسری 99

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، داوطلبان می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، کارنامه خود را مشاهده نمایند.

1.با ورود به سایت، گزینه “دکترای تخصصی” را از منوی سمت راست صفحه انتخاب کنید.

مرحله اول دریافت نتایج دکتری سراسری

2.در گام بعدی لازم است روی لینک فعال “پاسخنامه و کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری سال 99” کلیک نمایید.

مرحله دوم دریافت نتایج آزمون دکتری سراسری 99

3.در این مرحله وارد سیستم مشاهده نتایج می شوید که در این بخش، دو روش برای مشاهده نتایج آزمون دکتری در پیش رو دارید.

  • روش اول: در روش اول می توانید از طریق وارد کردن شماره شناسنامه، شماره پرونده و سال تولد، نتایج آزمون دکتری سراسری را مشاهده نمایید.
  •  روش دوم: می توانید از طریق وارد کردن اطلاعات شخصی مثل نام و نام خانوادگی، شماره داوطلبی و سال تولد، نتایج اولیه این آزمون را مشاهده کنید.

مرحله سوم دریافت نتایج آزمون دکتری سراسری 99

داوطلبانی که مطابق کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند درصدد انتخاب رشته خود برآیند. چند روز پس از انجام انتخاب رشته نتایج آن از طریق سایت مذکور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. بنابراین داوطلبان می توانند برای مشاهده نتایج انتخاب رشته خود به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و از طریق لینک “کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری 99”، نتایج انتخاب رشته خود را مشاهده فرمایند.

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری سراسری 99

پس از مشخص شدن نتایج آزمون دکتری سراسری 99 همانند سایر آزمون ها، شما نیز در صورت داشتن اعتراض به نتایج آزمون اعم از اعمال نشدن سهمیه ها، رتبه و نمره درج شده در کارنامه اولیه خود و… می توانید اعتراض خود را از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور ثبت و پیگیری نمایید. بدین منظور لازم است به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و پس از ورود به بخش پاسخگویی اینترنتی سایت، اعتراض خود را با ذکر دلیل ثبت نمایید. برای ثبت در خواست خود کافی است مطابق شکل زیر بر روی گزینه “ارسال درخواست” کلیک کرده و وارد صفحه آن شوید.

اعتراض به نتایج دکتری

 

صفحه پیش رو، جهت آگاهی از وضعیت عضویت شما در سیستم پاسخگویی باز خواهد شد. در صورتی که از قبل در یان سیستم عضویت نداشته اید، به روی گزینه “عضویت در سایت” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج دکتری

با کلیک بر روی گزینه عضویت در سایت صفحه ای مشابه تصویر زیر پیش روی شما باز خواهد شد؛ شما می بایست جهت عضویت در سایت اطلاعات خواسته شده را تکمیل فرموده و در نهایت گزینه تایید را اتخاب نمایید.

اعتراض به نتایج دکتری

 

پس از تایید اطلاعات وارد شده، رمز عبور سیستم به ایمیل وارد شده ارسال خواهد شد. پس از دریافت ایمیل مربوطه می بایست مجددا وارد سامانه سنجش شده و وارد بخش “ارسال در خواست” شوید. اما با این تفاوت که در این مرحله باید گزینه “ورود به سیستم” را انتخاب کرده و وارد صفحه ای مشابه تصویر زیر شوید. در این مرحله لازم است نام کاربری و رمز عبور دریافتی را وارد کرده و روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج دکتری

اعتراض به نتایج دکتری

پس از کلیک بر روی گزینه ورود، به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد که می بایست در آن صفحه، گزینه “درخواست جدید” را انتخاب نمایید.

اعتراض به نتایج دکتری 6

نهایتا با ورود به صفحه جدید، در قسمت آزمون، “دکتری” و در قسمت سال، “99” را انتخاب کرده و سپس دکمه جستجو را بفشارید. ناگفته نماند که اعتراض به نتایج قبولی در زمان انتشار کارنامه فعال خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با نحوه ثبت درخواست در سایت سنجشمی توانید روی لینک مربوط به آن کلیک نمایید و چنانچه در هر یک از مراحل ثبت اعتراض به نتایج آزمون دکتری 99 با مشکلی مواجه شدید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند در تاریخ مقرر، نسبت به انتخاب رشته اقدام به عمل آورند. که در یک فاصله زمانی کوتاه، نتایج آن در سایت سازمان سنجش قرار گرفته و داوطلبان تا چندین برابر ظرفیت هر دانشگاه دعوت به مصاحبه دکتری خواهند شد. پس از برگزاری جلسه مصاحبه نیز داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب علمی تعیین شده توسط هر دانشگاه شوند، مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون دکتری سراسری 99 چه زمانی اعلام می گردد؟

نتایج مصاحبه آزمون دکتری سراسری 99 در روز شنبه 1 شهریور ماه 99 منتشر شد.

2- کارنامه اولیه آزمون دکتری سراسری 99 را از چه طریقی می توان دریافت کرد؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توان به نتایج نهایی آزمون دکتری دسترسی یافت.

3- شرکت کنندگان معترض به نتایج آزمون دکتری سراسری 99 از چه طریقی می توانند اعتراض خود را ثبت کنند؟

با مراجعه به یکی از سامانه های sanjesh.org و یا darkhast.sanjesh.org می توان نسبت به ثبت اعتراض اقدام کرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره