تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان مصاحبه دکتری 1400

زمان مصاحبه دکتری 1400

مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری 1400
زمان مصاحبه دکتری 1400

پذیرش مقطع دکتری، نسبت به سایر مقاطع تحصیلی، شکل رسمی تری به خود می گیرد. داوطلبان شرکت در مقطع دکتری، حدودا یک ماه پس از زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد  نتایج آن را تحت عنوان کارنامه دکتری را دریافت می کنند و با توجه به رتبه و ترازی که در آزمون کسب کرده اند، اجازه انتخاب رشته در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری برای آن ها صادر می شود. اما همان طور که واقف هستید، صرفا قبولی در آزمون دکتری مجوز ورود به مقطع دکتری محسوب نشده و داوطلبان می بایست در مرحله مصاحبه نیز نمره قبولی لازم را کسب نمایند. شیوه پذیرش در مقطع دکتری به 2 صورت آموزشی – پژوهشی و پژوهش محور انجام می شود که سهم آزمون و مصاحبه در دوره های مختلف پذیرش متفاوت می باشد.

برای رشته هایی که شیوه پذیرش آن ها به صورت آموزشی – پژوهشی است، نمره کل حاصل از 50 درصد نمره آزمون کتبی و 50 درصد نمره مصاحبه تشکیل می شود و در رشته هایی که شیوه پذیرش آن ها به صورت پژوهش محور است، 30 درصد از نمره کل را آزمون کتبی و 70 درصد آن را نمره مصاحبه (امتیازات سوابق تحصیلی و طرحواره) شامل می شود. لذا به دلیل اهمیت بالای مصاحبه در پذیرش داوطلبان مقطع دکتری تصمیم به نگارش این مقاله گرفتیم، تا در آن تمامی اطلاعات لازم در رابطه با مصاحبه دکتری را در اختیار شما عزیزان داوطلب قرار دهیم.

زمان برگزاری مصاحبه دکتری 1400 در قالب تقویم زمانی دعوت به مصاحبه دانشگاه های مختلف در موعد مقرر بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

زمان مصاحبه دکتری 1400

پس از انجام انتخاب رشته دکتری نتایج آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر خواهد شد. داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب علمی در آزمون کتبی شده اند، در صورت قبولی در هر یک از انتخاب های خود به مصاحبه یک یا چند دانشگاه دعوت می شوند. مدتی پس از انتشار اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری “سازمان سنجش” برنامه زمانی دعوت به مصاحبه از معرفی شدگان هر دانشگاه را در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

از آن جایی که انتخاب رشته در سال گذشته از 3 تا 6 شهریور ماه انجام شد و نتایج آن درروز 20 شهریور ماه 99 منتشر گشت و به دنبال آن تقویم زمانی دعوت به مصاحبه دانشگاه های مختلف از تاریخ 23 شهریور از طریق سایت مذکور در دسترس متقاضیان قرار گرفت و با توجه به این که اطلاعی در خصوص زمان و سایر جزئیات مصاحبه این آزمون در سال 1400 در دست نیست، پیش بینی می گردد که فاصله زمانی بین اعلام نتایج مرحله دوم و برگزاری مصاحبه، روندی مشابه سال گذشته داشته باشد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره، از آخرین اخبار پیرامون آزمون دکتری و امور مربوط به آن مطلع گردید.

نحوه مصاحبه دکتری 1400

همان طور که مستحضر هستید، داوطلبان برای تحصیل در مقطع دکتری می بایست علاوه بر پذیرفته شدن در آزمون کتبی، در مصاحبه دانشگاهی که به آن دعوت شده اند نیز، نمره قبولی را کسب نمایند. شرکت در مصاحبه تمام دانشگاه ها، اعم از مصاحبه دکتری سراسری و آزاد مصاحبه دکتری دانشگاه پیام نور، مصاحبه دکتری دانشگاه پردیس خودگردان و مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی نیازمند پرداخت هزینه مصاحبه می باشد که به طرق مختلف قابل پرداخت خواهد بود. بدیهی است متقاضیانی که نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی اقدام ننمایند از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

مطابق با تصمیمات اخذ شده توسط ارگان های مربوطه و اعلام معاون آموزشی وزارت علوم تمام جلسات مصاحبه دکتری در دانشگاه‌ های سراسری، به صورت مجازی و غیر حضوری می باشد. همچنین سامانه ثبت نام مصاحبه مجازی، همان پرتال اختصاصی هر دانشگاه است که ارسال مدارک و مستندات از طریق آن انجام می شود.

لازم به ذکر است که دانشگاه ها و مؤسسات مجری دوره های دکتری، چگونگی تشکیل پرونده متقاضیان، زمان و مکان برگزاری آزمون، نحوه مصاحبه علمی یا برگزاری آزمون تخصصی را از طریق پایگاه اطلاع رسانی آن ها و سازمان سنجش به داوطلبان اعلام خواهند کرد.

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری لیست اسامی پذیرفته شدگان به واحدهای دانشگاهی موردنظر جهت دعوت به مصاحبه ارسال می شود؛ که داوطلبان پس از پرداخت هزینه مصاحبه دکتری مجاز به شرکت در آن خواهند بود. متقاضیان می توانند برنامه زمانی مصاحبه دکتری را از سایت مربوط دریافت کرده و از زمان دقیق مصاحبه خود آگاه شوند.

 

سوالات متداول

1- مصاحبه آزمون دکتری سال 1400 در چه زمانی برگزار می شود؟

زمان برگزاری این مرحله در سال 1400 هنوز مشخص نیست. اما به محض دریافت اطلاعات جدید، اخبار آن در کانال دکتری ایران مشاوره به اشتراک گذاشته می شود.

2- چگونه می توان از زمان مصاحبه دکتری 1400 با خبر شد؟

با انتشار کارنامه انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری، برنامه زمانی شرکت در مصاحبه آزمون دکتری توسط سازمان سنجش منتشر می شود.

3- اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1400 از چه طریقی صورت می گیرد؟

نتایج نهایی این آزمون از طریق سایت sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج دکتری