تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان مصاحبه دکتری 1401

زمان مصاحبه دکتری 1401

نحوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری 1401
زمان مصاحبه دکتری 1401

پذیرش در مقطع دکتری نسبت به سایر مقاطع تحصیلی، شکل متفاوت تری دارد. داوطلبان برای ورود به این مقطع، باید در آزمون آن شرکت کرده و پس از کسب رتبه قبولی دکتری، رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند. اما همان طور که می دانید، صرفا پذیرش در رشته مربوطه، مجوز ورود به این مقطع محسوب نمی شود و داوطلبان می بایست در مرحله مصاحبه نیز نمره قبولی لازم را کسب نمایند.

از این رو متقاضیان بایستی پس از دریافت نتایج انتخاب رشته خود، با توجه به زمان بندی دانشگاه محل پذیرش به محل برگزاری مصاحبه بروند یا اگر این فرآیند به صورت مجازی برگزار می شود، در بازه زمانی اعلام شده به سایت مصاحبه آنلاین دانشگاه خود مراجعه کنند. تاریخ مصاحبه بعد از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری از طریق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه محل قبولی افراد اعلام می شود و به همین دلیل، زمان اجرایی آن برای هر دانشگاه متفاوت خواهد بود.

داوطلبان برای اطلاع از زمان، مدارک و همچنین چگونگی برگزاری مصاحبه آزمون دکتری بایستی به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نمایند.

زمان مصاحبه دکتری 1401

پس از انجام انتخاب رشته دکتری نتایج این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می شود. کسانی که موفق به کسب حدنصاب علمی در آزمون کتبی شده اند، در صورت قبولی در هر یک از رشته های انتخابی خود، به مصاحبه یک یا چند دانشگاه دعوت می شوند. در واقع مدتی پس از انتشار اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری “سازمان سنجش” اطلاعیه ای مبنی بر مدارک لازم و زمان مراجعه به سایت رسمی دانشگاه محل قبولی داوطلبان برای اطلاع از تاریخ دقیق و محل مصاحبه منتشر می کند.

زمان مصاحبه دکتری 1401 ممکن است برای هر دانشگاه متفاوت باشد اما تاریخ مراجعه به سایت دانشگاه ها که از طرف سایت سازمان سنجش اعلام می شود، یکسان است که برای سال 1401 هنوز مشخص نیست. در دوره گذشته زمان رجوع به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه های محل پذیرش داوطلبان، اواخر اردیبهشت ماه یعنی مدتی پس از اعلام نتایج انتخاب رشته این آزمون بود که انتظار می رود این روند برای سال 1401 نیز به همین شکل باشد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره از آخرین اخبار پیرامون آزمون دکتری و امور مربوط به آن در اسرع وقت مطلع گردید.

نحوه مصاحبه دکتری 1401

داوطلبان برای تحصیل در مقطع دکتری می بایست علاوه بر پذیرفته شدن در آزمون کتبی، در مصاحبه دانشگاهی که به آن دعوت شده اند نیز نمره قبولی را کسب نمایند. شرکت در مصاحبه دکتری سراسری نیازمند پرداخت هزینه می باشد، از این رو باید مبلغ مورد نظر به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org پرداخت گردد. پس از پرداخت هزینه متقاضیان بایستی فرم بررسی صلاحیت عمومی آزمون دکتری را دریافت و تکمیل نمایند. بدیهی است افرادی که نسبت به تکمیل فرم مذکور اقدام نکنند، از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

در دوره گذشته طبق تصمیمات اخذ شده توسط ارگان های مربوطه، مصاحبه آزمون دکتری در دانشگاه‌ های سراسری، به صورت مجازی و غیر حضوری برگزار گردید که ارسال مدارک و مستندات از طریق سایت اختصاصی هر دانشگاه به انجام رسید. از این رو پیش بینی می شود برای سال جاری نیز مصاحبه آزمون این مقطع به همین صورت اجرا شود که البته در صورت بهبود شرایط همه گیری بیماری کرونا، امکان حضوری شدن این فرآیند در سال 1401 وجود دارد.

زمانی که فرآیند مصاحبه و بررسی صلاحیت های داوطلبان پایان می یابد، زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری فرا می رسد. این نتایج در سایت سازمان سنجش آموزش کشور  منتشر می شود و پذیرفته شدگان نهایی پس از دریافت آن، می توانند برای تکمیل ثبت نام خود به دانشگاه محل قبولیشان مراجعه نمایند.

 

سوالات متداول

1- مصاحبه آزمون دکتری سال 1401 در چه زمانی برگزار می شود؟

متاسفانه زمان برگزاری این مرحله برای سال 1401 هنوز مشخص نیست.

2- مصاحبه دکتری سال 1401 به چه صورت برگزار خواهد شد؟

مطابق با دوره گذشته، پیش بینی می شود که مصاحبه این مقطع به صورت مجازی برگزار گردد.

3- داوطلبان برای شرکت در مصاحبه دکتری می بایست به چه سایتی مراجعه کنند؟

آدرس سایت مصاحبه مجازی از طریق اطلاعیه موجود در سایت اختصاصی دانشگاه مربوطه در اختیار افراد قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری