خانه دکتری زمان مصاحبه دکتری 1401

زمان مصاحبه دکتری 1401

نحوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری 1401
زمان مصاحبه دکتری 1401

پذیرش در مقطع دکتری نسبت به سایر مقاطع تحصیلی، شکل متفاوت تری دارد. داوطلبان برای ورود به این مقطع، باید در آزمون آن شرکت کرده و پس از کسب رتبه قبولی دکتری، رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند. اما همان طور که می دانید، صرفا پذیرش در رشته مربوطه، مجوز ورود به این مقطع محسوب نمی شود و داوطلبان می بایست در مرحله مصاحبه نیز نمره قبولی لازم را کسب نمایند.

از این رو متقاضیان بایستی پس از دریافت نتایج انتخاب رشته خود، با توجه به زمان بندی دانشگاه محل پذیرش به محل برگزاری مصاحبه بروند یا اگر این فرآیند به صورت مجازی برگزار می شود، در بازه زمانی اعلام شده به سایت مصاحبه آنلاین دانشگاه خود مراجعه کنند. تاریخ مصاحبه بعد از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری از طریق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه محل قبولی افراد اعلام می شود و به همین دلیل، زمان اجرایی آن برای هر دانشگاه متفاوت خواهد بود.

داوطلبان برای اطلاع از زمان، مدارک و همچنین چگونگی برگزاری مصاحبه آزمون دکتری بایستی به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نمایند.

زمان مصاحبه دکتری 1401

پس از انجام انتخاب رشته دکتری 1401 نتایج این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می شود. کسانی که موفق به کسب حدنصاب علمی در آزمون کتبی شده اند، در صورت قبولی در هر یک از رشته های انتخابی خود، به مصاحبه یک یا چند دانشگاه دعوت می شوند. در واقع مدتی پس از انتشار اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1401 “سازمان سنجش” اطلاعیه ای مبنی بر مدارک لازم و زمان مراجعه به سایت رسمی دانشگاه محل قبولی داوطلبان برای اطلاع از تاریخ دقیق و محل مصاحبه منتشر می کند.

زمان مصاحبه دکتری 1401 ممکن است برای هر دانشگاه متفاوت باشد اما تاریخ انجام مرحله مصاحبه از طرف سایت سازمان سنجش اعلام می شود، یکسان است که زمانبندی انجام مرحله مصاحبه دکتری 1401 طی اطلاعیه ای از طریق سایت این سازمان منتشر گردید و ما جهت سهولت در دسترسی شما عزیزان، لینک دانلود ان را در جدول زیر قرار داده ایم.  همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره از آخرین اخبار پیرامون آزمون دکتری و امور مربوط به آن در اسرع وقت مطلع گردید.

جدول زمانبندی مصاحبه دکتری 1401
دانلود فایل زمانبندی مصاحبه دکتری 1401 بر اساس کد رشته محل و نام دانشگاه ها 

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

نحوه مصاحبه دکتری 1401

داوطلبان برای تحصیل در مقطع دکتری می بایست علاوه بر پذیرفته شدن در آزمون کتبی، در مصاحبه دانشگاهی که به آن دعوت شده اند نیز نمره قبولی را کسب نمایند. شرکت در مصاحبه دکتری سراسری 1401  نیازمند پرداخت هزینه می باشد، از این رو باید مبلغ مورد نظر به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org پرداخت گردد. در این مصاحبه که حدودا 20 تا 30 دقیقه به طول می انجامد، پرسشگران سوالاتی درباره خود فرد، مقاطع قبلی تحصیلی، پایان نامه، مقالات نوشته شده، وضعیت اشتغال و…از فرد داوطلب می پرسند که گاها ممکن است این سوالات به زبان انگلیسی مطرح گردد. علاوه بر این همراه داشتن برخی مدارک نیز اهمیت بالایی دارد به همین دلیل در ادامه به توضیح مختصری درباره هریک از آنها پرداختیم.

مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه

اصل شناسنامه و یا کارت ملی

اصل مدرک کارشناسی ارشد یا کارنامه ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد

اصل مدرک کارشناسی یا کارنامه ریزنمرات

فرم تایید صلاحیت عمومی دکتری

مدارک زبان انگلیسی

مدارک مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی

آن‌دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده‌اند، می بایست گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی «رسمی- قطعی» و یا «رسمی- آزمایشی» تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، ارائه دهند.

ارائه گواهی تایید شده از سوی دانشگاه برای دانشجویانی که هنوز فارغ التحصیل نشده اند.

زمانی که فرآیند مصاحبه و بررسی صلاحیت های داوطلبان پایان می یابد، زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1401 فرا می رسد. این نتایج در سایت سازمان سنجش آموزش کشور  منتشر می شود و پذیرفته شدگان نهایی پس از دریافت آن، می توانند برای تکمیل ثبت نام خود به دانشگاه محل قبولیشان مراجعه نمایند.

 

سوالات متداول

1- مصاحبه آزمون دکتری سال 1401 در چه زمانی برگزار می شود؟

متاسفانه زمان برگزاری این مرحله برای سال 1401 هنوز مشخص نیست.

2- مصاحبه دکتری سال 1401 به چه صورت برگزار خواهد شد؟

مطابق با دوره گذشته، پیش بینی می شود که مصاحبه این مقطع به صورت مجازی برگزار گردد.

3- داوطلبان برای شرکت در مصاحبه دکتری می بایست به چه سایتی مراجعه کنند؟

آدرس سایت مصاحبه مجازی از طریق اطلاعیه موجود در سایت اختصاصی دانشگاه مربوطه در اختیار افراد قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری