خانه کنکور اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1402

متقاضیانی که در کنکور سراسری سال جاری شرکت نموده و پس از کسب رتبه قبولی کنکور و اتمام فرآیند انتخاب رشته خود در هر یک از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، مجازی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد، اکنون بی صبرانه منتظر اعلام نتایج نهایی این آزمون بوده تا ثمره عملکرد خود را ببینند. نتایج نهایی کنکور برای سال ۱۴۰۳ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد و داوطلبان می توانند در این بازه زمانی با در دست داشتن شماره پرونده یا شماره داوطلبی از طریق سایت مذکور به نتیجه انتخاب رشته خود دست یابند.

 

لینک مستقیم اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1403 (اردیبهشت و تیر ماه)

به محض اعلام نتایج لینک فعال می گردد

 

✅لینک مستقیم مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 1403

به محض اعلام نتایج لینک فعال می گردد

لینک مستقیم نتایج نهایی دانشگاه ازاد

 

نتایج نهایی کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد تیر و اردیبهشت ماه بصورت همزمان و در نیمه دوم مهر ماه 1403 منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳

متقاضیان گروه های آزمایشی اصلی و شناور که در زمان انتخاب رشته اقدام به ثبت کد رشته محل های مورد علاقه خود در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری نموده اند، مشتاقانه پیگیر اخبار مربوط به اعلام نتایج کنکور هستند. از آنجایی که در سال ۱۴۰۳ کنکور مطابق آخرین تغییرات کنکور، طی دو نوبت شد، برخلاف تصور تنها یک نتیجه نهایی منتشر خواهد شد.

 

بنابراین نتایج کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد اردیبهشت ماه 1403 و همچنین تیر ماه ۱۴۰۳، در  نیمه دوم مهر ماه 1403 از طریق سایت های مربوطه منتشر خواهد شد. طبق اطلاعیه سازمان سنجش کارنامه علمی حاوی رتبه داوطلب در هر کد که متعاقبا اعلام میشود منتشر خواهد شد. لذا پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره، از آخرین اخبار موجود در این زمینه اطلاع حاصل نمایید.

 

توجه داشته باشید که نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی با نتایج انتخاب رشته دانشگاه های سراسری به صورت همزمان از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

 

لازم به ذکر است که طبق زمانبدی اعلام شده در ابتدا، قرار بود که نتایج نهایی کنکور 1403 در نیمه دوم شهریور منتشر شود که با توجه به تغییر زمان برگزاری آزمون سراسری نوبت دوم به نیمه دوم مهر ماه تغییر کرد.

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۳

برای دسترسی به نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ چه در نوبت اول و چه در نوبت دوم، بایستی به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و ضمن در دست داشتن اطلاعات مورد نیاز، مراحل زیر را به ترتیب انجام داده تا نتیجه نهایی پذیرش خود را دریافت نمود.

مشاهده نتایج نهایی دانشگاه های سراسری

 • پس از ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

نتایج نهایی کنکور 1

 • در صفحه جدید روی لینک “اعلام نتیجه نهایی آزمون سراسری سال 1403″ کلیک کنید.

نتایج نهایی کنکور 2

 • مجدد لینک فعال “مشاهده اعلام نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳” را بفشارید.

نتایج نهایی کنکور 3

نتایج نهایی کنکور 4

برای بازیابی رمز عبور کنکور می توانید به لینک ارائه شده مراجعه و اطلاعات لازم را کسب کنید.

اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1403

با توجه به آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، درخواست های مبنی بر اشتباه در انتخاب رشته و یا بررسی اولویت بعدی از سوی این سازمان بررسی نخواهد شد و تنها در صورتی که داوطلبان نسبت به مندرجات کارنامه نهایی ۱۴۰۳ سوالی داشته باشند، می توانند با طی نمودن مراحل ذیل، پرسش های خود را مطرح نمایند.

 • به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و بر روی آیکون مشخص شده در تصویر زیر کلیک نمایید. (همچنین می توانید به طور مستقیم به آدرس الکترونیکی request.sanjesh.org وارد شوید.)

مرحله دوم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری

 

 • کادرهای مشخص شده را به درستی تکمیل کرده و سپس با کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم” درخواست خود را مطرح نمایید. (در صورت عدم عضویت می بایست ابتدا در سایت ثبت نام کنید.) در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک اعتراض به نتایج کنکور سراسری کلیک کنید.

مرحله دوم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری

 • اطلاعات خواسته شده شامل پست الکترونیکی، رمز عبور و کدملی خود را وارد کرده و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری

 • همان طور که با فلش به آن اشاره شده بر روی گزینه “درخواست جدید” کلیک نمایید تا وارد صفحه ارسال درخواست شوید.

مرحله چهارم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری

 • در این مرحله نوع آزمون را مشخص کرده (کنکور سراسری) و سال مربوطه را انتخاب کنید.

مرحله پنجم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری

 • نوع مشکل خود را از منو مربوطه انتخاب کرده و درخواست خود را در قسمت “پیام” یادداشت کنید. لازم است در متن پیام شماره ملی، شماره داوطلبی، شماره پرونده و موارد دیگری را که لازم است، ذکر نمایید.

مرحله ششم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

نکته: داوطلبان دانشگاه آزاد نیز نسبت به نتایج انتخاب رشته این دانشگاه معترض باشند، می توانند با ورود به سامانه ticket.azmoon.iau.ac.ir فرآیند ثبت اعتراض خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

 

نکته: در ضمن این دسته از افراد علاوه بر روش فوق می توانند تا تاریخ اعلام شده در ساعات و روزهای اداری با شماره تلفن 42163-021 تماس حاصل نمایند.

مشاهده نتایج نهایی دانشگاه های آزاد

 • ایتدا به سایت azmoon.org مراجعه کرده و گزینه “اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ دانشگاه آزاد اسلامی (به جز رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دام پزشکی)” را انتخاب نمایید.

نتایج نهایی دانشگاه ازاد 1

 • سپس موارد خواسته شده را وارد نموده و “ورود” را انتخاب کنید تا نتایج نهایی شما نمایان شود.

نتایج نهایی دانشگاه ازاد 2

توضیح کارنامه نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳

کارنامه نهایی دانشگاه های سراسری

این کارنامه حاوی اطلاعاتی همانند شماره پرونده، شماره داوطلبی و اطلاعات هویتی داوطلب است و پس از آن در فیلد دوم از وضعیت قبولی داوطب در رشته و دانشگاه داوطلب است.

کارنامه نهایی دانشگاه های آزاد

تفاوت کارنامه دانشگاه های سراسری و آزاد در این است که کارنامه دانشگاه های آزاد علاوه بر اطلاعات و هویتی داوطلب انتخاب های او را تا رشته و دانشگاه قبولی اش نشان خواهند داد.

کارنامه نهایی دانشگاه آزاد

در سال های گذشته پس از اعلام نتایج انتخاب رشته پذیرفته شدگان کنکور سراسری ۱۴۰۳، کارنامه نهایی تحت عنوان کارنامه سبز کنکور منتشر می گشت. کارنامه مذکور که با نام کارنامه محرمانه نیز شناخته می شد که حاوی اطلاعاتی راجع به انتخاب رشته داوطلب بوده و در واقع نشان می داد که شخص مورد نظر در کدام یک از کد رشته محل های انتخابی، که در اولویت های بعدی قرار داشته قبول شده است. همچنین این کارنامه برای افرادی که تمایل دارند در کد رشته های انتخاب شده در اولویت های بعدی تحصیل نمایند، کابرد داشت. با اینحال در سال جاری این کارنامه از سر سفره کنکور حذف شده است.

راهنمای پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1403

پذیرفته شدگان نهایی کنکور ۱۴۰۳ بایستی پس از دریافت نتیجه نهایی به سایت دانشگاه پذیرفته شده مراجعه و اخبار مربوط به زمان و نحوه ثبت نام این دانشگاه را پیگیری نماید. در این خصوص اطلاعیه ای پیرامون زمان، نحوه و مدارک لازم در خصوص ثبت نام حضوری متقاضیان در سایت اطلاع رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی اطلاع رسانی می شود تا افراد بتوانند با در دست داشتن مدارک مربوطه به صورت حضوری به دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه نمایند.

 

نکته: زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه ها با هم متفاوت بوده و دانشجو بایستی از طریق سایت دانشگاه، اطلاعات لازم را دریافت کنند. البته در حالت کلی ثبت نام در دانشگاه ها در مهر ماه ۱۴۰۳ آغاز می گردد.

افراد پذیرفته شده در خصوص ثبت نام چه مراحلی را باید طی کنند؟

قدم اول: ارائه نمودن کارنامه و سوابق تحصیلی داوطلبان پذیرفته شده به صورت اینترنتی در سامانه تأییدیه تحصیلی به نشانی emt.medu.ir امکان پذیر است از این رو افراد می بایست به سامانه مذکور مراجعه کرده و پس از مشخص نمودن نظام آموزشی، گزینه سوابق تحصیلی را انتخاب کرده و درخواست ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل های تحصیل دوره دوم متوسطه به دانشگاهی که در آن پذیرش شده اند را داشته باشند.

 

قدم دوم: پس از طی نمودن مراحل بالا، یک کد در اختیار افراد قرار داده خواهد شد که با تحویل این کد به دانشگاه مربوطه، مدارک درخواست شده توسط دانشگاه از سامانه kemt.medu.ir قابل اخذ می باشد.

 

قدم سوم: دریافت تاییدیه تحصیلی از سامانه kemt.medu.ir (برای استعلام گیرندگان) و emt.medu.ir (برای متقاضیان) و اصل مدرک دیپلم از تمامی پذیرفته شدگان به وسیله دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی.

 

مهم: افراد داوطلبی که در شهریور سال 1395 و پس از آن فارغ التحصیل شده اند لزومی ندارد که به مدارس و مناطق آموزش و پرورش مراجعه کنند اما فارغ التحصیلان خرداد سال 1395 و پیش از آن باید با کد پیگیری از سامانه ذکر شده و مدارک اعلام شده به منظور نام نویسی در دانشگاه ها، به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ التحصیل خود مراجعه کرده تا مدارک تحصیلی توسط مسئول مربوطه بررسی و سپس در سامانه بارگذاری شود.

مدارک لازم جهت ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۳
اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام قدیم و یا جدید با امضا و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش
گواهی اخذ مدرک کاردانی (داوطلبانی که مدرک دیپلم نظام جدید و یا مدرک پیش دانشگاهی ندارند.)
اصل و یا گواهی مدرک پیش دانشگاهی
اصل شناسنامه و کارت ملی (کپی از تمامی صفحات)
6 قطعه عکس 3*4 جدید
ارائه دفترچه بیمه در صورت دارا بودن
مدرک نظام وظیفه (داوطلبان آقا)
ارائه اصل حکم مرخصی سالانه یا موافقت رسمی و بدون قید و شرط برای کارمندان دولت
اصل و یا گواهی مدرک دوره کاردانی (فوق دیپلم) برای دارندگان مدرک کاردانی
ارائه موافقت نامه رسمی و بدون قید و شرط  مدیریت حوزه های علمیه و یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان یا اصفهان
اصل فرم انصراف از تحصیل( برای دانشجویان اخراجی و یا انصرافی از دانشگاه و یا موسسات آموزشی عالی)

چنانچه برای این دوره از کنکور سراسری نیز تمهیداتی در خصوص برگزاری فرآیند تکمیل ظرفیت انجام پذیرد، جزئیات آن از طریق لینک تکمیل ظرفیت کنکور قابل دسترسی خواهد بود. همچنین داوطلبان می بایست پیش از اقدام بدین منظور از مندرجات دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری نیز آگاهی داشته باشند که البته با توجه برگزاری کنکور ۱۴۰۳، طی دو نوبت و وجود رشته های بدون کنکور، ممکن است دیگر فرآیند مذکور انجام نپذیرفته و داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام نمایند.

 

نکات مهم ⭐
 • طبق آخرین اخبار منتشر شده، زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد نیمه دوم مهر ماه مشخص خواهد شد.
 • برای دریافت نتایج کنکور دانشگاه های سراسری داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند.
 • برای دریافت نتایج نهایی کنک.ر دانشگاه های آزاد داوطلبان می بایست به azmoon.org مراجعه کنند.
 • طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش، به درخواست هایی مثل اشتباه در انتخاب رشته و یا بررسی اولویت بعدی، ترتیب اثر داده نمی شود و فقط داوطلبانی که سوالی در رابطه با کارنامه نهایی داشته باشند، می توانند از طریق سایت مربوطه اقدام کنند.
 • پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1403 باید به سایت دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کرده و اطلاعات لازم مربوط به زمان و نحوه ثبت نام را دریافت نمایند.

 

سوالات متداول

1- نتایج نهایی نوبت اول و دوم کنکور سراسری ۱۴۰۳ در چه تاریخی منتشر می گردد؟

نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه های آزاد در نیمه دوم مهر ماه 1403 منتشر خواهد شد.

2- نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟

نتایج نهایی کنکور دانشگاه های سراسری از طریق sanjesh.org و دانشگاه های آزاد azmoon.org اعلام می شود. توضیحات تکمیلی را در متن مقاله جست و جو کنید.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ وجود دارد؟

بله داوطلبان می توانند از طریق سایت مربوطه به این امر اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷۱ نظر
 1. محمدرضا

  سلام اسامی چندبرابر ظرفیت رشته های خاص یکبار اعلام میشه یا دو بار؟

  • ایران مشاوره

   با سلام تاکنون اطلاعیه دقیقی در این بازه منتشر نشده است. اما با توجه به اینکه فرایند انتخاب رشته یکبار و در نیمه دوم مرداد انجام خواهد شد، اسامی چند برابر رشته های خاص نیز یکبار و پس از برگزاری کنکور دی و تیر انجام خواهد گرفت.

 2. علیرضا

  سلام من کنکور فنی و ریاضی دادم الان از کنکور فنی آموزشکده روزانه شیراز قبول شدم حالا منتظر جواب کنکور ریاضی هستم اگه از ریاضی قبول نشدم و بخوام ۱ سال دیگه بخونم و آموزشکده روزانه هم ثبت نام نکنم برای سال دیگه از کنکور ریاضی هم محروم میشم یا فقط از کنکور فنی محروم میشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که شما در دوره کاردانی فنی و حرفه ای، دوره روزانه پذیرفته شوید، برای سال ۱۴۰۱ از انتخاب رشته های دوره روزانه دانشگاه ها محروم هستید و محدودیتی جهت شرکت در کنکور و انتخاب رشته های دوره روزانه دانشگاه های سراسری نخواهید داشت.

 3. وحید

  سلام خسته نباشین
  من رتبم توی رشته ریاضی رتبم در سهمیه یک ۲۱۱۵۷ شده شانسم برای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد مشهد چقدره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با استناد به آخرین ترازهای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد سال ۱۳۹۸، حداقل تراز لازم برای قبولی حدودی (۲۱۰۰_۲۰۰۰) می باشد.

 4. )-:

  سلام خسته نباشید
  سرباز هستم در مرحله ی اموزشی
  میخواستم بدونم در صورت قبولی در دانشگاه میتونم ثبت نام کنم و ترخیص میشم؟ یا باید خدمت سربازیم تموم بشه

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید از ایست خدمت استفاده نمایید و به تحصیل در دانشگاه بپردازید.

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت قبولی در دانشگاه در حین خدمت سربازی می توانید از شرایط ایست از خدمت سربازی استفاده نمایید.

 5. صابر

  با سلام
  با رتبه ی ۵۵۰۰ منطقه٢ در رشته ی انسانی
  شانسم برای رشته حقوق دانشگاه بجنورد چقدر است
  ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه آخرین رتبه قبولی در سال ۱۳۹۸، شما با رتبه ۵۵۰۰ شانس قبولی در رشته حقوق دانشگاه بجنورد را دارا می باشید.

 6. مریم

  سلام خدا قوت بارتبه در سهمیه زیر گروه ۱ ۵۲۰۰ وتراز ۹۱۲۰ وکشوری ۱۱۰۰۰ دانشگاه ازاد وپردیس ازاد پزشکی چایی میارم ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله با توجه به آخرین قبولی های سال ۹۸ شما با تراز ۹۱۲۰ شانس قبولی در دانشگاه های آزاد و خودگردان آزاد رشته پزشکی را دارید.

 7. مهرداد

  سلام،من یکی از رشته های پذیرش سوابق تحصیلی قبول شدم و فرصت ثبت نام تا سوم آبان هست،همچنین کنکور هم ثبت نام کردم منتظر اعلام نتایج هستم،اگر نتایج تا سوم نیاد و دانشگاه ثبت نام کنم و بعدا یکی از رشته های کنکور قبول بشم میتونم ثبت نام قبلی رو لغو و دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به اطلاعیه های منتشر شده توسط سازمان سنجش و دانشگاه آزاد اسلامی، شما می توانید در رشته و دانشگاه قبولی ثبت نام خود را انجام دهید، پس از اعلام نتایج کنکور سراسری در صورت قبولی در رشته و دانشگاه دیگر، شما می توانید مدارک خود را از دانشگاهی که بر اساس سوابق تحصیلی در آن ثبت نام کرده اید، بگیرید و در دانشگاهی که بر اساس کنکور سراسری قبولی کسب کرده اید، ثبت نام کنید.

 8. سینا

  سلام. من فوریت های پزشکی رو تو اولویت های آخرم زده بودم و به مصاحبه دعوت شدم.این یعنی تو کد رشته های بالاتر قبول نشدم؟ممنون میشم پاسخ بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که برای رشته فوریت پزشکی دعوت به مصاحبه شده باشید به این معنی می باشد که در انتخاب های قبل آن قبولی نیاوردید و در صورتی که در مصاحبه شرکت نکنید انتخاب های بعدی شما مورد بررسی قرار می گیرد.

 9. حمید

  سلام پاسخ رشته های متمرکز و نیمه متمرکز به صورت همزمان و در یک کارنامه میاد یا نه ما بینشون حق انتخاب داریم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری فقط یک رشته تحصیلی به عنوان قبولی نهایی برای شما اعلام می شود و حق انتخابی برای شما وجود ندارد.

 10. امیرحسین

  سلام من در نتایج اولیه فرهنگیان پذیرفته شدم ولی اولویت اصلی من نیست یک قانونی هست که میگه اگر در رشته نیمه متمرکز قبول بشید و شرکت نکنید باعث محرومیت میشه. خواستم بپرسم حتی اگر در مصاحبه هم شرکت نکنم شامل محدودیت خواهم شد یا نه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که دانشگاه فرهنگیان اولویت شما نمی باشد، می توانید در مصاحبه شرکت نکنید و برای شما محرومیتی به همراه نخواهد داشت.

 11. مسیح

  سلام. برای ثبت‌نام دانشگاه چه باید کرد؟ آیا امسال هم حضوری هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای بابت ثبت نام در دانشگاه ها منتشر نشده است. شما می توانید پس از اعلام نتایج نهایی کنکور منتظر اطلاعیه های دانشگاه ها باشید.

 12. sajad_photographerr

  سلام . من انتخاب رشته هم انجام دادم . حالا باید چیکار کنم ؟ کی جوابش میاد که دانشگاه قبولم یا نه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه های منتشر شده، هفته ی اول آبان ماه زمان اعلام نتایج انتخاب رشته می باشد.

 13. Hana

  سلام برای فیزیوتراپی یا فیزیولوژی چ رتبه ای لازمه؟!
  اصلا فرقیم دارن باهم؟!

 14. علیرضا

  سلام خسته نباشید، ببخشید مزاحم شدم
  میدونم زوده ولی در هنگام ثبت نام در کنکور ۹۹
  چون سال دومم هست که شرکت میکنم
  هنگام ثبت نام همون شماره پرونده و اطلاعات رو باید وارد کرد یا نه اطلاعات جدید؟

 15. علیرضا

  سلام، من نتیجه مردود رو مشاهده کردم
  میخواستم بدونم برای کنکور ۹۹ از محرومیتی چه روزانه چه آزاد برخوردارم؟ و آیا شرایط من مانند کسانی هست‌که اصلن انتخاب رشته نکرده اند؟

  • ایران مشاوره

   سلام
   خیر محرومیتی برای شما ایجاد نمی شود , تنها در صورتی که در دوره ی روزانه پذیرش شده باشید و انصراف دهید , یک سال از شرکت در دوره ی روزانه , محروم می شوید .

 16. parisa

  سلام نتایج ازمون صرفا با سوابق تحصیلی کی میاد ؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام , در حال حاضر اطلاعیه خاصی مبنی بر زمان انتشار نتایج انتخاب رشته دانشگاه های پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی منتشر نشده است . شما جهت اطلاع از زمان اعلام نتایج می توانید عضو کانال تلگرام انتخاب رشته باشید .

 17. باران

  سلام من مشهدی هستم دانشگاه گناباد مدیریت بازرگانی وروان شناسی نوبت دوم قبول شدم به نظر شما کدوم رشته بهتره وآینده کاری بهتری داره؟
  نوبت دوم ایا امکان انتقالی به روزانه رو داره؟اگه نداره نرم بهتره ایا؟

 18. Hana

  سلام خسته نباشید برای رشته های رادیولوژی فیزیوتراپی و سونو گرافی حدودی باید چه رتبه ای در دانشگاه دولتی و ازاد داشت؟!
  کمترین درصدی ک میشه تو کنکور برای قبولی این رشته داشت؟!

 19. علیرضا

  سلام
  من پزشکی مازاد اراک قبول شدم و برای وزارت دفاع و سپاه هم دعوت به مصاحبه شده بودم و رفتم .
  الان که دانشگاه اراک قبول شدم یعنی بقیه الله و وزارت دفاع نیاوردم یا اینکه نتایج این دو بعداً اعلام میشه؟
  من برای مصاحبه ارتش دعوت نشدم ولی کد رشتشو زدم و الان در صفحه اعلام نتابجم نوشته داوطلب گرامی وضعیت شما در رشته های بورسیه ارتش در دست بررسی است میخواستم بدونم این یعنی چی؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
مشاوره کنکور پیج کنکور