خانه کنکور اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری دی و تیر 1402

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری دی و تیر 1402

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1402
اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1402

متقاضیانی که در کنکور سراسری سال جاری شرکت نموده و پس از کسب رتبه قبولی کنکور و اتمام فرآیند انتخاب رشته خود در هر یک از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، مجازی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد، اکنون بی صبرانه منتظر اعلام نتایج نهایی این آزمون بوده تا ثمره عملکرد خود را ببینند.

نتایج نهایی کنکور برای سال 1402 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد و داوطلبان می توانند در این بازه زمانی با در دست داشتن شماره پرونده یا شماره داوطلبی از طریق سایت مذکور به نتیجه انتخاب رشته خود دست یابند.

لینک مستقیم اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1402 (دی و تیر ماه)

( در صورت انتشار لینک فوق فعال خواهد شد.)

لینک مستقیک اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری

نتایج نهایی کنکور سراسری 1402 در نوبت اول و دوم از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1402

متقاضیان گروه های آزمایشی اصلی و شناور که در زمان انتخاب رشته اقدام به ثبت کد رشته محل های مورد علاقه خود در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری نموده اند، مشتاقانه پیگیر اخبار مربوط به اعلام نتایج کنکور 1402 هستند. از آنجایی که دوره بعدی کنکور قرار است مطابق آخرین تغییرات کنکور 1402 طی دو نوبت برگزار شود، برخلاف تصور تنها یک نتیجه نهایی منتشر خواهد شد.

بنابراین داوطلبان کنکور سراسری دی ماه 1401 و همچنین تیر ماه 1402 با هم انتخاب رشته کرده و در نتیجه یک اعلام نتایج نهایی منتشر خواهد شد. البته هنوز زمان دقیق این فرآیند مشخص نشده است، لذا طبق اخبار منتشر شده احتمالا زمان اعلام نتایج نهایی نیمه دوم شهریور ماه باشد بنابراین توصیه می شود با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره از آخرین اخبار موجود در این زمینه اطلاع حاصل نمایید.

توجه داشته باشید که نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 1402 رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی با نتایج انتخاب رشته دانشگاه های سراسری به صورت همزمان از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1402

برای دسترسی به نتایج نهایی کنکور سراسری 1402 چه در نوبت اول و چه در نوبت دوم، بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و ضمن در دست داشتن اطلاعات مورد نیاز، مراحل زیر را به ترتیب انجام داده تا نتیجه نهایی پذیرش خود را دریافت نمود.

 • پس از ورود به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org از منوی سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری

 • سپس بر روی گزینه “نتایج نهایی آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال 1402 (مربوط به دی ماه 1401 / تیر ماه 1402) کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری

 • در این مرحله می بایست اطلاعات خواسته شده را به یکی از دو روش زیر وارد کرده و سپس گزینه “مشاهده نتایج” را انتخاب نمود:
 1. در روش اول از طریق وارد کردن “شماره داوطلبی” و “شماره شناسنامه” امکان مشاهده نتایج برای شما مهیا می گردد.
 2. در روش دوم نیز از طریق ثبت “شماره پرونده” و “شماره شناسنامه” می توانید به نتایج نهایی خود دسترسی داشته باشید.

مرحله سوم مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری

قابل ذکر است که اگر به شماره داوطلبی و شماره پرونده خود دسترسی ندارید، می توانید از طریق ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش نسبت به بازیابی اطلاعات خود اقدام نمایید.

اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1402

با توجه به آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، درخواست های مبنی بر اشتباه در انتخاب رشته و یا بررسی اولویت بعدی از سوی این سازمان بررسی نخواهد شد و تنها در صورتی که داوطلبان نسبت به مندرجات کارنامه نهایی سوالی داشته باشند، می توانند با طی نمودن مراحل ذیل، پرسش های خود را مطرح نمایند.

 • به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و بر روی عبارت “ورود به سیستم پاسخگویی” موجود در منوی سمت چپ سامانه کلیک نمایید. (همچنین می توانید به طور مستقیم به آدرس الکترونیکی request.sanjesh.org وارد شوید.)

اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 • کادرهای مشخص شده را به درستی تکمیل کرده و سپس با کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم” درخواست خود را مطرح نمایید. (در صورت عدم عضویت می بایست ابتدا در سایت ثبت نام کنید.) در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402 کلیک کنید.

مرحله دوم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 • اطلاعات خواسته شده شامل پست الکترونیکی، رمز عبور و کدملی خود را وارد کرده و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 • همان طور که با فلش به آن اشاره شده بر روی گزینه “درخواست جدید” کلیک نمایید تا وارد صفحه ارسال درخواست شوید.

مرحله چهارم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 • در این مرحله نوع آزمون را مشخص کرده (کنکور سراسری) و سال مربوطه را انتخاب کنید.

مرحله پنجم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 • نوع مشکل خود را از منو مربوطه انتخاب کرده و درخواست خود را در قسمت “پیام” یادداشت کنید. لازم است در متن پیام شماره ملی، شماره داوطلبی، شماره پرونده و موارد دیگری را که لازم است، ذکر نمایید.

مرحله ششم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

نکته: داوطلبان دانشگاه آزاد نیز نسبت به نتایج انتخاب رشته این دانشگاه معترض باشند، می توانند با ورود به سامانه ticket.azmoon.iau.ac.ir فرآیند ثبت اعتراض خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

نکته: در ضمن این دسته از افراد علاوه بر روش فوق می توانند تا تاریخ اعلام شده در ساعات و روزهای اداری با شماره تلفن 42163-021 تماس حاصل نمایند.

توضیح کارنامه نهایی کنکور سراسری 1402

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته پذیرفته شدگان کنکور سراسری، کارنامه نهایی تحت عنوان کارنامه سبز کنکور منتشر می گردد. کارنامه مذکور که با نام کارنامه محرمانه نیز شناخته می شود، حاوی اطلاعاتی راجع به انتخاب رشته داوطلب بوده و در واقع نشان می دهد که شخص مورد نظر در کدام یک از کد رشته محل های انتخابی، که در اولویت های بعدی قرار داشته قبول شده است.

همچنین این کارنامه برای افرادی که تمایل دارند در کد رشته های انتخاب شده در اولویت های بعدی تحصیل نمایند، کابرد خواهد داشت.

راهنمای پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1402

پذیرفته شدگان نهایی کنکور 1402 بایستی پس از دریافت نتیجه نهایی به سایت دانشگاه پذیرفته شده مراجعه و اخبار مربوط به زمان و نحوه ثبت نام این دانشگاه را پیگیری نماید. در این خصوص اطلاعیه ای پیرامون زمان، نحوه و مدارک لازم در خصوص ثبت نام حضوری متقاضیان در سایت اطلاع رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی اطلاع رسانی می شود تا افراد بتوانند با در دست داشتن مدارک مربوطه به صورت حضوری به دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه نمایند.

نکته: زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه ها با هم متفاوت بوده و دانشجو بایستی از طریق سایت دانشگاه، اطلاعات لازم را دریافت کنند. همچنین افرادی که در دانشگاه های سراسری دوره روزانه پذیرفته شده اند، باید بدانند که در صورت انصراف از ثبت نام قطعی و نهایی در دانشگاه محل پذیرش، مشمول محرومیت از انتخاب رشته در دوره روزانه کنکور سال بعد خواهند شد.

افراد پذیرفته شده در خصوص ثبت نام چه مراحلی را باید طی کنند؟

قدم اول: ارائه نمودن کارنامه و سوابق تحصیلی داوطلبان پذیرفته شده به صورت اینترنتی در سامانه تأییدیه تحصیلی به نشانی emt.medu.ir امکان پذیر است از این رو افراد می بایست به سامانه مذکور مراجعه کرده و پس از مشخص نمودن نظام آموزشی، گزینه سوابق تحصیلی را انتخاب کرده و درخواست ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل های تحصیل دوره دوم متوسطه به دانشگاهی که در آن پذیرش شده اند را داشته باشند.

قدم دوم: پس از طی نمودن مراحل بالا، یک کد در اختیار افراد قرار داده خواهد شد که با تحویل این کد به دانشگاه مربوطه، مدارک درخواست شده توسط دانشگاه از سامانه kemt.medu.ir قابل اخذ می باشد.

قدم سوم: دریافت تاییدیه تحصیلی از سامانه kemt.medu.ir (برای استعلام گیرندگان) و emt.medu.ir (برای متقاضیان) و اصل مدرک دیپلم از تمامی پذیرفته شدگان به وسیله دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی.

مهم: افراد داوطلبی که در شهریور سال 1395 و پس از آن فارغ التحصیل شده اند لزومی ندارد که به مدارس و مناطق آموزش و پرورش مراجعه کنند اما فارغ التحصیلان خرداد سال 1395 و پیش از آن باید با کد پیگیری از سامانه ذکر شده و مدارک اعلام شده به منظور نام نویسی در دانشگاه ها، به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ التحصیل خود مراجعه کرده تا مدارک تحصیلی توسط مسئول مربوطه بررسی و سپس در سامانه بارگذاری شود.

مدارک لازم جهت ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 1402
اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام قدیم و یا جدید با امضا و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش
گواهی اخذ مدرک کاردانی (داوطلبانی که مدرک دیپلم نظام جدید و یا مدرک پیش دانشگاهی ندارند.)
اصل و یا گواهی مدرک پیش دانشگاهی
اصل شناسنامه و کارت ملی (کپی از تمامی صفحات)
6 قطعه عکس 3*4 جدید
ارائه دفترچه بیمه در صورت دارا بودن
مدرک نظام وظیفه (داوطلبان آقا)
ارائه اصل حکم مرخصی سالانه یا موافقت رسمی و بدون قید و شرط برای کارمندان دولت
اصل و یا گواهی مدرک دوره کاردانی (فوق دیپلم) برای دارندگان مدرک کاردانی
ارائه موافقت نامه رسمی و بدون قید و شرط  مدیریت حوزه های علمیه و یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان یا اصفهان
اصل فرم انصراف از تحصیل( برای دانشجویان اخراجی و یا انصرافی از دانشگاه و یا موسسات آموزشی عالی)

چنانچه برای این دوره از کنکور سراسری نیز تمهیداتی در خصوص برگزاری فرآیند تکمیل ظرفیت انجام پذیرد، جزئیات آن از طریق لینک تکمیل ظرفیت کنکور 1402 قابل دسترسی خواهد بود.

همچنین داوطلبان می بایست پیش از اقدام بدین منظور از مندرجات دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری  نیز آگاهی داشته باشند که البته با توجه برگزاری کنکور 1402، طی دو نوبت و وجود رشته های بدون کنکور، ممکن است دیگر فرآیند مذکور انجام نپذیرفته و داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام نمایند.

سوالات متداول

1- نتایج نهایی نوبت اول و دوم کنکور سراسری 1402 در چه تاریخی منتشر می گردد؟

هنوز زمان دقیق برای انجام این فرآیند در نظر گرفته نشده است اما احتمال می رود که نتایج دو نوبت به صورت همزمان و در نیمه دوم شهریور ماه منتشر گردد.

2- نتایج نهایی کنکور سراسری 1402 از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟

نتایج نهایی کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اعلام می شود.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1402 وجود دارد؟

خیر، طبق روند سال گذشته داوطلبان می توانند تنها در صورتی که سوالی در خصوص مندرجات کارنامه خود داشته باشند، با مراجعه به سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش نسبت به طرح پرسش خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷۱ نظر
 1. سلام اسامی چندبرابر ظرفیت رشته های خاص یکبار اعلام میشه یا دو بار؟

  • با سلام تاکنون اطلاعیه دقیقی در این بازه منتشر نشده است. اما با توجه به اینکه فرایند انتخاب رشته یکبار و در نیمه دوم مرداد انجام خواهد شد، اسامی چند برابر رشته های خاص نیز یکبار و پس از برگزاری کنکور دی و تیر انجام خواهد گرفت.

 2. سلام من کنکور فنی و ریاضی دادم الان از کنکور فنی آموزشکده روزانه شیراز قبول شدم حالا منتظر جواب کنکور ریاضی هستم اگه از ریاضی قبول نشدم و بخوام ۱ سال دیگه بخونم و آموزشکده روزانه هم ثبت نام نکنم برای سال دیگه از کنکور ریاضی هم محروم میشم یا فقط از کنکور فنی محروم میشم؟

  • با سلام، در صورتی که شما در دوره کاردانی فنی و حرفه ای، دوره روزانه پذیرفته شوید، برای سال ۱۴۰۱ از انتخاب رشته های دوره روزانه دانشگاه ها محروم هستید و محدودیتی جهت شرکت در کنکور و انتخاب رشته های دوره روزانه دانشگاه های سراسری نخواهید داشت.

 3. سلام خسته نباشین
  من رتبم توی رشته ریاضی رتبم در سهمیه یک ۲۱۱۵۷ شده شانسم برای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد مشهد چقدره؟

  • با سلام، با استناد به آخرین ترازهای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد سال ۱۳۹۸، حداقل تراز لازم برای قبولی حدودی (۲۱۰۰_۲۰۰۰) می باشد.

 4. سلام خسته نباشید
  سرباز هستم در مرحله ی اموزشی
  میخواستم بدونم در صورت قبولی در دانشگاه میتونم ثبت نام کنم و ترخیص میشم؟ یا باید خدمت سربازیم تموم بشه

  • با سلام، شما می توانید از ایست خدمت استفاده نمایید و به تحصیل در دانشگاه بپردازید.

  • با سلام و درود، در صورت قبولی در دانشگاه در حین خدمت سربازی می توانید از شرایط ایست از خدمت سربازی استفاده نمایید.

 5. با سلام
  با رتبه ی ۵۵۰۰ منطقه٢ در رشته ی انسانی
  شانسم برای رشته حقوق دانشگاه بجنورد چقدر است
  ممنونم

  • با سلام و درود، با توجه آخرین رتبه قبولی در سال ۱۳۹۸، شما با رتبه ۵۵۰۰ شانس قبولی در رشته حقوق دانشگاه بجنورد را دارا می باشید.

 6. سلام خدا قوت بارتبه در سهمیه زیر گروه ۱ ۵۲۰۰ وتراز ۹۱۲۰ وکشوری ۱۱۰۰۰ دانشگاه ازاد وپردیس ازاد پزشکی چایی میارم ممنون

  • با سلام، بله با توجه به آخرین قبولی های سال ۹۸ شما با تراز ۹۱۲۰ شانس قبولی در دانشگاه های آزاد و خودگردان آزاد رشته پزشکی را دارید.

 7. سلام،من یکی از رشته های پذیرش سوابق تحصیلی قبول شدم و فرصت ثبت نام تا سوم آبان هست،همچنین کنکور هم ثبت نام کردم منتظر اعلام نتایج هستم،اگر نتایج تا سوم نیاد و دانشگاه ثبت نام کنم و بعدا یکی از رشته های کنکور قبول بشم میتونم ثبت نام قبلی رو لغو و دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟

  • با سلام، با توجه به اطلاعیه های منتشر شده توسط سازمان سنجش و دانشگاه آزاد اسلامی، شما می توانید در رشته و دانشگاه قبولی ثبت نام خود را انجام دهید، پس از اعلام نتایج کنکور سراسری در صورت قبولی در رشته و دانشگاه دیگر، شما می توانید مدارک خود را از دانشگاهی که بر اساس سوابق تحصیلی در آن ثبت نام کرده اید، بگیرید و در دانشگاهی که بر اساس کنکور سراسری قبولی کسب کرده اید، ثبت نام کنید.

 8. سلام. من فوریت های پزشکی رو تو اولویت های آخرم زده بودم و به مصاحبه دعوت شدم.این یعنی تو کد رشته های بالاتر قبول نشدم؟ممنون میشم پاسخ بدید

  • با سلام، در صورتی که برای رشته فوریت پزشکی دعوت به مصاحبه شده باشید به این معنی می باشد که در انتخاب های قبل آن قبولی نیاوردید و در صورتی که در مصاحبه شرکت نکنید انتخاب های بعدی شما مورد بررسی قرار می گیرد.

 9. سلام پاسخ رشته های متمرکز و نیمه متمرکز به صورت همزمان و در یک کارنامه میاد یا نه ما بینشون حق انتخاب داریم؟؟

  • با سلام، در اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری فقط یک رشته تحصیلی به عنوان قبولی نهایی برای شما اعلام می شود و حق انتخابی برای شما وجود ندارد.

 10. سلام من در نتایج اولیه فرهنگیان پذیرفته شدم ولی اولویت اصلی من نیست یک قانونی هست که میگه اگر در رشته نیمه متمرکز قبول بشید و شرکت نکنید باعث محرومیت میشه. خواستم بپرسم حتی اگر در مصاحبه هم شرکت نکنم شامل محدودیت خواهم شد یا نه؟؟

  • با سلام، در صورتی که دانشگاه فرهنگیان اولویت شما نمی باشد، می توانید در مصاحبه شرکت نکنید و برای شما محرومیتی به همراه نخواهد داشت.

 11. سلام. برای ثبت‌نام دانشگاه چه باید کرد؟ آیا امسال هم حضوری هست؟

  • با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای بابت ثبت نام در دانشگاه ها منتشر نشده است. شما می توانید پس از اعلام نتایج نهایی کنکور منتظر اطلاعیه های دانشگاه ها باشید.

 12. سلام . من انتخاب رشته هم انجام دادم . حالا باید چیکار کنم ؟ کی جوابش میاد که دانشگاه قبولم یا نه؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه های منتشر شده، هفته ی اول آبان ماه زمان اعلام نتایج انتخاب رشته می باشد.

 13. سلام برای فیزیوتراپی یا فیزیولوژی چ رتبه ای لازمه؟!
  اصلا فرقیم دارن باهم؟!

 14. سلام خسته نباشید، ببخشید مزاحم شدم
  میدونم زوده ولی در هنگام ثبت نام در کنکور ۹۹
  چون سال دومم هست که شرکت میکنم
  هنگام ثبت نام همون شماره پرونده و اطلاعات رو باید وارد کرد یا نه اطلاعات جدید؟

 15. سلام، من نتیجه مردود رو مشاهده کردم
  میخواستم بدونم برای کنکور ۹۹ از محرومیتی چه روزانه چه آزاد برخوردارم؟ و آیا شرایط من مانند کسانی هست‌که اصلن انتخاب رشته نکرده اند؟

  • سلام
   خیر محرومیتی برای شما ایجاد نمی شود , تنها در صورتی که در دوره ی روزانه پذیرش شده باشید و انصراف دهید , یک سال از شرکت در دوره ی روزانه , محروم می شوید .

 16. سلام نتایج ازمون صرفا با سوابق تحصیلی کی میاد ؟!

 17. سلام من مشهدی هستم دانشگاه گناباد مدیریت بازرگانی وروان شناسی نوبت دوم قبول شدم به نظر شما کدوم رشته بهتره وآینده کاری بهتری داره؟
  نوبت دوم ایا امکان انتقالی به روزانه رو داره؟اگه نداره نرم بهتره ایا؟

 18. سلام خسته نباشید برای رشته های رادیولوژی فیزیوتراپی و سونو گرافی حدودی باید چه رتبه ای در دانشگاه دولتی و ازاد داشت؟!
  کمترین درصدی ک میشه تو کنکور برای قبولی این رشته داشت؟!

 19. سلام
  من پزشکی مازاد اراک قبول شدم و برای وزارت دفاع و سپاه هم دعوت به مصاحبه شده بودم و رفتم .
  الان که دانشگاه اراک قبول شدم یعنی بقیه الله و وزارت دفاع نیاوردم یا اینکه نتایج این دو بعداً اعلام میشه؟
  من برای مصاحبه ارتش دعوت نشدم ولی کد رشتشو زدم و الان در صفحه اعلام نتابجم نوشته داوطلب گرامی وضعیت شما در رشته های بورسیه ارتش در دست بررسی است میخواستم بدونم این یعنی چی؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
مشاوره کنکور پیج کنکور