تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1400
اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400

پس از ثبت نام در کنکور سراسری 99 و شرکت در این آزمون چالش برانگیز، متقاضیان می توانند نتایج کنکور 99 را در زمان مقرر مشاهده نمایند و در صورت کسب رتبه قبولی کنکور، در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، مجازی، پردیس خودگردان، ظرفیت مازاد و دانشگاه آزاد به انتخاب رشته کنکور 99 بپردازند. با پایان یافتن مهلت این فرآیند، داوطلبان بی صبرانه منتظر زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 99 هستند تا ثمره عملکرد خود را ببینند.

داوطلبان برای مشاهده نتایج انتخاب رشته خود می توانند از روز جمعه مورخ 9 آبان ماه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

زمان دقیق اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 99

متقاضیان پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 و ثبت کد رشته محل های مورد نظر، خود می توانند در زمان انتخاب رشته سراسری 99 فرآیند مربوطه را آغاز نمایند. با توجه به تعویق کنکور سراسری سال جاری، نهایتا سازمان سنجش آموزش کشور نتایج نهایی این آزمون را در روز جمعه مورخ 9 آبان ماه از طریق سایت رسمی خود به نشانی sanjesh.org اعلام کرد.

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 99

داوطلبان جهت مشاهده نتایج انتخاب رشته خود می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده به صفحه کاربری خود منتقل شوند. در این قسمت راهنمای گام به گام مشاهده آن را در دسترس شما عزیزان قرار داده ایم.

 • در ابتدا وارد پایگاه اینترنتی سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول اعلام نتایج نهایی کنکور 99

 • در صفحه ای که برای شما باز می شود، بر روی گزینه “نتایج نهایی آزمون سراسری (رشته های با آزمون) سال 1399 “ کلیک کنید.

مرحله دوم اعلام نتایج نهایی کنکور

 

در این مرحله می بایست اطلاعات خواسته شده را به یکی از دو روش موجود، وارد نمایید.

 1. در روش اول از طریق وارد کردن شماره داوطلبی و شماره شناسنامه امکان مشاهده نتایج برای شما مهیا می گردد.
 2. در روش دوم نیز از طریق ثبت شماره پرونده و شماره شناسنامه می توانید به نتایج نهایی خود دسترسی داشته باشید.

مرحله سوم اعلام نتایج نهایی کنکور 99

 • در صورتی که در کنکور سراسری 99 موفق به پذیرش شده باشید، کارنامه شما به شکل زیر خواهد بود.

 • چنانچه در کنکور سراسری 99 قبول نشده باشید، با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد.

اگر به شماره داوطلبی و شماره پرونده خود دسترسی ندارید، می توانید از طریق ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش نسبت به بازیابی اطلاعات خود اقدام نمایید. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره کمک بگیرید.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

پس از انتشار نتایج نهایی کنکور سراسری امسال در 15 آبان ماه 99، شرکت کنندگانی که نسبت به کارنامه خود رضایت نداشته باشند، تا حداکثر 23 آبان فرصت دارند تا از طریق یکی از روش هایی که در ادامه مطلب بیان خواهیم کرد اعتراض خود را نسبت به بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بندی در فرم انتخاب رشته با سازمان سنجش در میان بگذارند و پاسخ خود را 24 الی 72 ساعت پس از آن دریافت نمایند.

اعتراض از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش

روش اول اقدام نمودن از طریق مراجعه به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به نشانی request.sanjesh.org می باشد؛ نحوه ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99 در این روش به صورت زیر است.

 •  به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید و بر روی عبارت “ورود به سیستم پاسخگویی” موجود در منوی سمت چپ سامانه کلیک فرمایید.

مرحله اول ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • قبل از هر اقدامی لازم است که در این سامانه عضویت داشته باشید؛ پس اگر پیش از این عضو بوده باشید، با کلیک بر روی عبارت «ورود به سیستم» درخواست خود را مطرح نمایید ولی در صورت عدم عضویت می توانید به صورت مراحل زیر در سایت ثبت نام کنید.

مرحله دوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

عضویت در سایت

 • پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه تیک عبارت “تایید می کنم که توضیحات مندرج در بالای صفحه را خوانده ام و تمامی موارد خواسته شده را رعایت کرده ام و مسئولیت عدم رعایت موارد ذکر شده را می پذیرم.” را فعال نمایید و با کلیک بر روی گزینه “تایید” شناسه کاربری و رمز عبور برای شما ارسال خواهد شد.

مرحله سوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • این شناسه کاربری از طریق یک پیامک به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد. اکنون لازم است بر روی گزینه “ورود” کلیک کرده و به صحه ثبت اعتراض وارد شوید. چنانچه قبلا عضویت داشته و رمز عبور خود را فراموش کرده اید می توانید با استفاده از لینک مربوط به آن، بازیابی رمز خود را پیگیری نمایید.

مرحله چهارم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • در این صفحه می توانید با انتخاب گزینه “درخواست جدید” به صفحه اصلی ارسال درخواست منتقل شوید.

مرحله پنجم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • پس از انتخاب انتخاب نوع آزمون و سال برگزاری آن، به ثبت درخواست و یا اعتراض خود اقدام نمایید.

مرحله ششم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

اعتراض از طریق سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

یکی دیگر از راه هایی که متقاضیان می توانند اعتراض خود را به اطلاع سازمان سنجش برسانند، اقدام از طریق پیشخوان خدمات الکترونیک این سازمان می باشد که به صورت زیر انجام می گیرد.

 • مراجعه به سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش به نشانی darkhast.sanjesh.org، درج درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و فشردن کلید “ثبت”

مرحله اول اعتراض از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

 •  وارد نمودن کد کاربری ارسال شده به شماره همراه در کادر مشخص شده و کلیک بر روی گزینه “ثبت” 

مرحله دوم اعتراض از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

 • گرفتن عکس از متن درخواست خود عکسی در فرمت های تعیین شده و بارگذاری در قسمت های تعیین شده

مرحله سوم اعتراض به نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد از طریق سیستم خدمات الکترونیک سازمان سنجش

فراموش نکنید که در پایان مرحله باید بر روی گزینه “ثبت” کلیک نمایید تا به مرحله بعدی راه یابید. به این ترتیب شما با استفاده از دو شیوه ای که بیان کردیم، می توانید سوالات و درخواست خود را با سازمان سنجش در میان گذاشته و ظرف مدت 24 تا 72 ساعت پاسخ خود را دریافت کنید.

در نهایت برای متقاضی یک پیامک دیگر ارسال خواهد شد که شامل شماره نامه و کد رهگیری می باشد. داوطلبان می توانند با استفاده از این اطلاعات به سامانه رهگیری اینترنتی مکاتبات به نشانی rahgiri.sanjesh.org مراجعه نموده و وضعیت درخواست خود را پیگیری نمایند.

اعتراض به نتایج دانشگاه آزاد 99  

در صورتی که داوطلبان دانشگاه آزاد نیز نسبت به نتایج انتخاب رشته در این دانشگاه معترض باشند و مایل به ثبت تقاضایی مبنی بر بررسی مجدد نسبت به نتایج پذیرش با آزمون و یا بدون آزمون باشند می توانند از طریق راهنمای زیر با مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ارتباط برقرار کرده و درخواست خود را اعلام کنند.

 •  به “سامانه ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد” به نشانی seda.iau.ac.ir مراجعه نمایید و با ثبت اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی گزینه “ورود”

شناسه برای داوطلبان آزمون سراسری به صورت کد دسترسی انتخاب رشته در دانشگاه آزاد تعریف شده است و گذر واژه شامل کد ملی او می باشد.

مرحله اول اعتراض به نتایج کنکور دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

 هر سال پس از مشخص شدن نتایج نهایی کنکور سراسری، برخی از داوطلبان اقدامی جهت ثبت نام در رشته محل پذیرفته شده انجام نمی دهند. از همین رو، ممکن است ظرفیت برخی از رشته محل ها تکمیل نشده و فرصت مجددی جهت تکمیل ظرفیت کنکور در اختیار داوطلبان قرار گیرد تا بتوانند مجددا شانس خود را برای قبولی در رشته محل های مورد علاقه خود امتحان نمایند.

برای انجام این فرآیند، لازم است که متقاضیان جزئیات دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99 را به دقت مورد مطالعه قرار دهند و از این فرصت استفاده نمایند. افراد می توانند در زمان مقرر به سایت سنجش مراجعه کنند و با مشاهده اعلام نتایج تکمیل ظرفیت سراسری 99 در صورت قبولی از دانشگاه محل پذیرش خود آگاه شوند.

لازم به ذکر است که در سال 97 فرصتی با عنوان تکمیل ظرفیت تعیین نشده بود، بلکه تنها مهلت مجددی جهت انتخاب رشته در دانشگاه های شهریه پرداز برای داوطلبان در نظر گرفته شد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص زمان تکمیل ظرفیت کنکور و این که آیا امسال هم این فرصت برای داوطلبان در نظر گرفته می شود یا خیر، می توانید در کانال تلگرام کنکور عضو شوید.

نتایج نهایی کنکور 99 به روایت آمار و ارقام

 

سوالات متداول

1- نتایج نهایی کنکور سراسری برای سال 99 در چه تاریخی منتشر می گردد؟

این نتایج از روز جمعه مورخ 9 آبان ماه در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

2- نتایج نهایی کنکور سراسری 99 را چگونه می توان مشاهده نمود؟

این نتایج در زمان مقرر بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 99 وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند با مراجعه به سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش و یا سامانه پیشخوان خدمات الکترونیکی این سازمان، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۷ نظر

 1. سلام خسته نباشین
  من رتبم توی رشته ریاضی رتبم در سهمیه یک ۲۱۱۵۷ شده شانسم برای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد مشهد چقدره؟

  • با سلام، با استناد به آخرین ترازهای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد سال ۱۳۹۸، حداقل تراز لازم برای قبولی حدودی (۲۱۰۰_۲۰۰۰) می باشد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره تخمین رتبه