تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1400
اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400

متقاضیانی که در کنکور سراسری شرکت نموده و پس از کسب رتبه قبولی با توجه به نتایج کنکور 1400 فرآیند انتخاب رشته خود در هر یک از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، مجازی، پردیس خودگردان، ظرفیت مازاد و دانشگاه آزاد را به انجام رسانده اند، اکنون با پایان یافتن مهلت انتخاب رشته کنکور 1400 بی صبرانه منتظر اعلام نتایج نهایی این آزمون هستند تا ثمره عملکرد خود را ببینند. چنانچه شما نیز به دنبال اطلاع از زمان انتشار این نتایج و نحوه دسترسی به آن هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

داوطلبان برای مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1400 می توانند از روز 4 مهر ماه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400

متقاضیان گروه های آزمایشی اصلی و شناور که در زمان انتخاب رشته سراسری 1400 اقدام به ثبت کد رشته محل های مورد علاقه خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور نموده اند، مشتاقانه پیگیر اخبار مربوط به اعلام نتایج این مرحله هستند. نتایج نهایی کنکور دانشگاه های سراسری قرار بود در هفته پایانی شهریور ماه اعلام گردد اما سرانجام نتایج انتخاب رشته داوطلبان شرکت کننده در رشته های با آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی کنکور دانشگاه های سراسری در تاریخ 4 مهر ماه 1400 و به صورت اینترنتی منتشر شد.

توجه داشته باشید که نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 1400 رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی با نتایج انتخاب رشته دانشگاه های سراسری به صورت همزمان از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1400

برای این که به نتایج انتخاب رشته آزمون سراسری دسترسی پیدا کنید، لازم است با در دست داشتن اطلاعات مورد نیاز به صفحه کاربری خود در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری که همان سایت اختصاصی سازمان سنجش است، مراجعه نموده و با پیمودن مراحل زیر، نتیجه نهایی پذیرش خود را دریافت کنید.

 • در ابتدا وارد سایت سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول اعلام نتایج نهایی کنکور 1400

 • سپس بر روی گزینه “نتایج نهایی آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال 1400” کلیک کنید.

مرحله دوم اعلام نتایج نهایی کنکور

 • در این مرحله می بایست اطلاعات خواسته شده را به یکی از دو روش زیر وارد نمایید.
 1. در روش اول از طریق وارد کردن “شماره داوطلبی” و “شماره شناسنامه” امکان مشاهده نتایج برای شما مهیا می گردد.
 2. در روش دوم نیز از طریق ثبت “شماره پرونده” و “شماره شناسنامه” می توانید به نتایج نهایی خود دسترسی داشته باشید.

مرحله سوم اعلام نتایج نهایی کنکور 1400

قابل ذکر است که اگر به شماره داوطلبی و شماره پرونده خود دسترسی ندارید، می توانید از طریق ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش نسبت به بازیابی اطلاعات خود اقدام نمایید.

اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1400

شرکت کنندگانی که از رشته محل پذیرفته شده خود رضایت نداشته باشند، می توانند در فرصتی که سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار آن ها قرار می دهد، از طریق یکی از روش هایی که در ادامه مطلب بیان خواهیم کرد درخواست خود مبنی بر بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بندی در فرم مربوطه را با این سازمان در میان بگذارند و پاسخ خود را 24 الی 72 ساعت پس از آن دریافت نمایند.

اعتراض از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش

 • به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و بر روی عبارت “ورود به سیستم پاسخگویی” موجود در منوی سمت چپ سامانه کلیک نمایید. (همچنین می توانید به طور مستقیم به آدرس الکترونیکی request.sanjesh.org وارد شوید.)
 • قبل از هر اقدامی لازم است که در این سامانه عضویت داشته باشید؛ پس اگر پیش از این عضو بوده اید، با کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم” درخواست خود را مطرح نمایید ولی در صورت عدم عضویت می بایست ابتدا در سایت ثبت نام کنید.
 • پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه تیک عبارت “تایید می کنم که توضیحات مندرج در بالای صفحه را خوانده ام و تمامی موارد خواسته شده را رعایت کرده ام و مسئولیت عدم رعایت موارد ذکر شده را می پذیرم.” را فعال نمایید. پس از آن با کلیک بر روی گزینه “تایید”، شناسه کاربری و رمز عبور برای شما ارسال خواهد شد.
 • اکنون لازم است بر روی گزینه “ورود” کلیک کرده و به صفحه ثبت اعتراض وارد شوید. چنانچه قبلا عضویت داشته اما رمز عبور خود را فراموش کرده اید نیز می توانید با استفاده از لینک مربوط به آن، بازیابی رمز خود را پیگیری نمایید.
 • اکنون می توانید با انتخاب گزینه “درخواست جدید” به صفحه اصلی ارسال درخواست منتقل شوید.
 • پس از انتخاب انتخاب نوع آزمون و سال برگزاری آن، کلید “جستجو” را فشرده و در صفحه ای که نمایان می گردد، به ثبت درخواست و یا اعتراض خود بپردازید.

اعتراض از طریق سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

یکی دیگر از راه هایی که متقاضیان می توانند اعتراض خود را به اطلاع سازمان سنجش برسانند، ارسال درخواست از طریق پیشخوان خدمات الکترونیک این سازمان می باشد که به صورت زیر انجام می گیرد.

 • مراجعه به سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش به نشانی darkhast.sanjesh.org، و فشردن کلید “ثبت” پس از درج اطلاعات مورد نیاز در کادرهای مربوطه
 •  وارد نمودن کد کاربری ارسال شده به شماره همراه و کلیک بر روی گزینه “ثبت”
 • بارگذاری تصویر مربوط به متن درخواست خود با فرمت های تعیین شده در سامانه و فشردن مجددا کلید “ثبت”

پس از انجام تمامی مراحل فوق، برای متقاضی یک پیامک دیگر ارسال خواهد شد که شامل شماره نامه و کد رهگیری می باشد. داوطلبان می توانند با استفاده از این اطلاعات به سامانه رهگیری اینترنتی مکاتبات سازمان سنجش به نشانی rahgiri.sanjesh.org مراجعه نموده و وضعیت درخواست خود را پیگیری نمایند.

در صورتی که داوطلبان دانشگاه آزاد نیز نسبت به نتایج انتخاب رشته این دانشگاه معترض باشند، می توانند با ورود به سامانه ticket.azmoon.iau.ac.ir فرآیند ثبت اعتراض خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1400

 هر سال پس از مشخص شدن نتایج نهایی کنکور سراسری، برخی از داوطلبان بنا به دلایل مختلف مایل به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی خود نیستند. از همین رو، ممکن است ظرفیت برخی از رشته محل ها تکمیل نشده و فرصت دوباره ای جهت تکمیل ظرفیت کنکور در اختیار علاقه مندان قرار گیرد تا بتوانند مجددا شانس خود را برای قبولی در رشته تحصیلی مورد نظر خود امتحان نمایند. در صورت برگزاری این مرحله در سال جاری، لازم است متقاضیان پس از بررسی جزئیات دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1400 در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و اقدامات لازم را در این راستا به انجام برسانند.

یکی دیگر از گزینه هایی که افراد برای ورود به دانشگاه می توانند آن را در نظر داشته باشند، تحصیل در رشته های بدون کنکور 1400 می باشد. بنابراین افرادی که دارای شرایط ثبت نام بدون کنکور 1400 هستند، می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام کنند. با کلیک بر روی هر یک از لینک های موجود می توانید به اطلاعات کاملی در این زمینه دست پیدا کنید.

 

سوالات متداول

1- نتایج نهایی کنکور سراسری 1400 در چه تاریخی منتشر می گردد؟

این نتایج در روز یکشنبه 4 مهر ماه 1400 در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

2- نتایج نهایی کنکور سراسری 1400 از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟

این نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اعلام می شود.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1400 وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند با مراجعه به سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش و یا سامانه پیشخوان خدمات الکترونیکی این سازمان، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۹ نظر

 1. سلام من کنکور فنی و ریاضی دادم الان از کنکور فنی آموزشکده روزانه شیراز قبول شدم حالا منتظر جواب کنکور ریاضی هستم اگه از ریاضی قبول نشدم و بخوام ۱ سال دیگه بخونم و آموزشکده روزانه هم ثبت نام نکنم برای سال دیگه از کنکور ریاضی هم محروم میشم یا فقط از کنکور فنی محروم میشم؟

  • با سلام، در صورتی که شما در دوره کاردانی فنی و حرفه ای، دوره روزانه پذیرفته شوید، برای سال ۱۴۰۱ از انتخاب رشته های دوره روزانه دانشگاه ها محروم هستید و محدودیتی جهت شرکت در کنکور و انتخاب رشته های دوره روزانه دانشگاه های سراسری نخواهید داشت.

 2. سلام خسته نباشین
  من رتبم توی رشته ریاضی رتبم در سهمیه یک ۲۱۱۵۷ شده شانسم برای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد مشهد چقدره؟

  • با سلام، با استناد به آخرین ترازهای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد سال ۱۳۹۸، حداقل تراز لازم برای قبولی حدودی (۲۱۰۰_۲۰۰۰) می باشد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره تخمین رتبه