تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1401
اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

متقاضیانی که در کنکور سراسری شرکت نموده و پس از کسب رتبه قبولی با توجه به نتایج کنکور 1401 فرآیند انتخاب رشته خود در هر یک از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، مجازی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد را به انجام رسانده اند، اکنون با پایان یافتن مهلت انتخاب رشته کنکور 1401 بی صبرانه منتظر اعلام نتایج نهایی این آزمون بوده تا ثمره عملکرد خود را ببینند. نتایج نهایی کنکور از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد و داوطلبان می توانند در زمان مقرر با در دست داشتن شماره پرونده یا شماره داوطلبی از طریق سایت مذکور به نتیجه انتخاب رشته خود دست یابند.

نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری در نیمه دوم شهریور ماه 1401 منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

متقاضیان گروه های آزمایشی اصلی و شناور که در زمان انتخاب رشته سراسری 1401 اقدام به ثبت کد رشته محل های مورد علاقه خود در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری نموده اند، مشتاقانه پیگیر اخبار مربوط به اعلام نتایج این مرحله هستند. نتایج نهایی کنکور دانشگاه های سراسری در نیمه دوم شهریور ماه 1401 و از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد شد. در صورت انتشار هر گونه خبر در رباطه با زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره و یا از طریق همین مقاله مطلع شوید.

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

برای دسترسی به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و ضمن در دست داشتن اطلاعات مورد نیاز، مراحل زیر را به ترتیب انجام داده تا نتیجه نهایی پذیرش خود را دریافت نمود.

 • پس از ورود به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org از منوی سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.
راهنمای اعلام نتایج نهایی کنکور 1401
مرحله اول اعلام نتایج نهایی کنکور 1401
 • سپس بر روی گزینه “نتایج نهایی آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال 1401” کلیک کنید.
راهنمای اعلام نتایج نهایی کنکور 1401
مرحله دوم اعلام نتایج نهایی کنکور 1401
 • در این مرحله می بایست اطلاعات خواسته شده را به یکی از دو روش زیر وارد کرده و سپس گزینه “مشاهده نتایج” را انتخاب نمود:
 1. در روش اول از طریق وارد کردن “شماره داوطلبی” و “شماره شناسنامه” امکان مشاهده نتایج برای شما مهیا می گردد.
 2. در روش دوم نیز از طریق ثبت “شماره پرونده” و “شماره شناسنامه” می توانید به نتایج نهایی خود دسترسی داشته باشید.
راهنمای اعلام نتایج نهایی کنکور 1401
مرحله سوم اعلام نتایج نهایی کنکور 1401

قابل ذکر است که اگر به شماره داوطلبی و شماره پرونده خود دسترسی ندارید، می توانید از طریق ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش نسبت به بازیابی اطلاعات خود اقدام نمایید.

اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

کسانی که نسبت به نتیجه نهایی کنکور خود معترض می باشند، می توانند در زمان مقرری که از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد، اعتراض خود را نسبت به نتایج نهایی کنکور به اطلاع سازمان سنجش برسانند. داوطلبان بایستی درخواست خود مبنی بر بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بندی در فرم مربوطه را به یکی از روش های زیر به اطلاع این سازمان برسانند.

 • سیستم پاسخگویی سازمان سنجش
 • سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

در ادامه نحوه انجام این کار با هر دو روش تشریح خواهد شد.

اعتراض از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش

برای ارسال اعتراض به نتایج انتخاب رشته 1401 از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش می توانید طبق مراحل زیر اقدام نمایید:

 1. به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و بر روی عبارت “ورود به سیستم پاسخگویی” موجود در منوی سمت چپ سامانه کلیک نمایید. (همچنین می توانید به طور مستقیم به آدرس الکترونیکی request.sanjesh.org وارد شوید.)
 2. قبل از هر اقدامی لازم است که در این سامانه عضویت داشته باشید؛ پس اگر پیش از این عضو بوده اید، با کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم” درخواست خود را مطرح نمایید. (در صورت عدم عضویت می بایست ابتدا در سایت ثبت نام کنید.)
 3. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه تیک عبارت “تایید می کنم که توضیحات مندرج در بالای صفحه را خوانده ام و تمامی موارد خواسته شده را رعایت کرده ام و مسئولیت عدم رعایت موارد ذکر شده را می پذیرم.” را فعال نمایید. پس از آن با کلیک بر روی گزینه “تایید”، شناسه کاربری و رمز عبور برای شما ارسال خواهد شد.
 4. اکنون لازم است بر روی گزینه “ورود” کلیک کرده و به صفحه ثبت اعتراض وارد شوید. چنانچه قبلا عضویت داشته اما رمز عبور خود را فراموش کرده اید نیز می توانید با استفاده از لینک مربوط به آن، بازیابی رمز خود را پیگیری نمایید.
 5. اکنون می توانید با انتخاب گزینه “درخواست جدید” به صفحه اصلی ارسال درخواست منتقل شوید.
 6. پس از انتخاب نوع آزمون و سال برگزاری آن، کلید “جستجو” را فشرده و در صفحه ای که نمایان می گردد، به ثبت درخواست و یا اعتراض خود بپردازید.

اعتراض از طریق سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

یکی دیگر از راه هایی که متقاضیان می توانند اعتراض خود را به اطلاع سازمان سنجش برسانند، ارسال درخواست از طریق پیشخوان خدمات الکترونیک این سازمان می باشد که به صورت زیر انجام می گیرد.

 • مراجعه به سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش به نشانی darkhast.sanjesh.org، و فشردن کلید “ثبت” پس از درج اطلاعات مورد نیاز در کادرهای مربوطه
 •  وارد نمودن کد کاربری ارسال شده به شماره همراه و کلیک بر روی گزینه “ثبت”
 • بارگذاری تصویر مربوط به متن درخواست خود با فرمت های تعیین شده در سامانه و فشردن مجددا کلید “ثبت”

پس از انجام تمامی مراحل فوق، برای متقاضی یک پیامک دیگر ارسال خواهد شد که شامل شماره نامه و کد رهگیری می باشد. داوطلبان می توانند با استفاده از این اطلاعات به سامانه رهگیری اینترنتی مکاتبات سازمان سنجش به نشانی rahgiri.sanjesh.org مراجعه نموده و وضعیت درخواست خود را پیگیری نمایند.

در صورتی که داوطلبان دانشگاه آزاد نیز نسبت به نتایج انتخاب رشته این دانشگاه معترض باشند، می توانند با ورود به سامانه ticket.azmoon.iau.ac.ir فرآیند ثبت اعتراض خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1401

 هر سال پس از مشخص شدن نتایج نهایی کنکور سراسری، برخی از داوطلبان بنا به دلایل مختلف مایل به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی خود نیستند. از همین رو، ممکن است ظرفیت برخی از رشته محل ها تکمیل نشده و فرصت دوباره ای جهت تکمیل ظرفیت کنکور 1401 در اختیار علاقه مندان قرار گیرد تا بتوانند مجددا شانس خود را برای قبولی در رشته تحصیلی مورد نظر خود امتحان نمایند. در صورت برگزاری این مرحله در سال جاری، لازم است متقاضیان پس از بررسی جزئیات دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1401 در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و اقدامات لازم را در این راستا به انجام برسانند.

یکی دیگر از گزینه هایی که افراد برای ورود به دانشگاه می توانند آن را در نظر داشته باشند، تحصیل در رشته های بدون کنکور 1401 می باشد. بنابراین افرادی که دارای شرایط ثبت نام بدون کنکور 1401 هستند، می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت سنجش نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام کنند. با کلیک بر روی هر یک از لینک های موجود می توانید به اطلاعات کاملی در زمینه رشته های بدون آزمون دست پیدا کنید.

 

سوالات متداول

1- نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 در چه تاریخی منتشر می گردد؟

نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 در نیمه دوم شهریور ماه 1401 در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

2- نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟

نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اعلام می شود.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند با مراجعه به سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش و یا سامانه پیشخوان خدمات الکترونیکی این سازمان نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶۹ نظر

 1. سلام من کنکور فنی و ریاضی دادم الان از کنکور فنی آموزشکده روزانه شیراز قبول شدم حالا منتظر جواب کنکور ریاضی هستم اگه از ریاضی قبول نشدم و بخوام ۱ سال دیگه بخونم و آموزشکده روزانه هم ثبت نام نکنم برای سال دیگه از کنکور ریاضی هم محروم میشم یا فقط از کنکور فنی محروم میشم؟

  • با سلام، در صورتی که شما در دوره کاردانی فنی و حرفه ای، دوره روزانه پذیرفته شوید، برای سال ۱۴۰۱ از انتخاب رشته های دوره روزانه دانشگاه ها محروم هستید و محدودیتی جهت شرکت در کنکور و انتخاب رشته های دوره روزانه دانشگاه های سراسری نخواهید داشت.

 2. سلام خسته نباشین
  من رتبم توی رشته ریاضی رتبم در سهمیه یک ۲۱۱۵۷ شده شانسم برای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد مشهد چقدره؟

  • با سلام، با استناد به آخرین ترازهای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد سال ۱۳۹۸، حداقل تراز لازم برای قبولی حدودی (۲۱۰۰_۲۰۰۰) می باشد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور