تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

زمان و نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1400 - 1401
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

مدارس نمونه دولتی یا نمونه مردمی به دلیل کیفیت آموزشی مناسب تر نسبت به مدارس دولتی، باعث جذب بسیاری از دانش آموزان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم شده است. امسال نیز همانند سال گذشته، شاهد عدم برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم می باشیم. بنابراین پذیرش این دست از داوطلبان در مدارس نمونه دولتی، صرفا براساس سوابق تحصیلی آن ها انجام می پذیرد.

اما دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی که قصد دارند تحصیلات خود را در پایه دهم این مدارس ادامه دهند، می بایست در آزمون ورودی آن شرکت کرده و حدنصاب نمره را کسب کنند. هر یک از داوطلبان باید در موعد مقرر و پس از اطلاع از شرایط و ضوابط مربوطه، نسبت به انجام مراحل ثبت نام خود اقدام نمایند.

آزمون نمونه دولتی پایه ششم حذف شده است و ثبت نام آن صرفا بر اساس سوابق تحصیلی انجام خواهد شد.

زمان ثبت نام در آزمون نمونه دولتی 1400 – 1401

همان طور که پیش تر گفته شد، ثبت نام نمونه دولتی ششم به صورت اینترنتی حذف شده است و احتمالا در سال 1400 نیز پذیرش دانش آموزان صرفا براساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می پذیرد. بنابراین داوطلبان می توانند در مدت زمان مقرر به مدارس مورد نظر خود مراجعه نموده و فرآیند نام نویسی خود را به صورت حضوری به انجام برسانند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 در فروردین ماه به اطلاع متقاضیان این آزمون رسانده شد؛ به این ترتیب که دانش آموزان پایه نهم از روز شنبه 21 فروردین لغایت سه شنبه 31 فروردین ماه فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان نسبت به دریافت دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 و کسب اطلاعات لازم، نام نویسی خود را به انجام رسانند.

اگر مایل اید در اسرع وقت از اخبار مربوط به تمدید مهلت ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 و سایر جزئیات آگاه گردید می توانید در کانال تلگرام نمونه دولتی ایران مشاوره عضو شوید.

راهنمای ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم طبق روال سال های اخیر بر اساس سوابق تحصیلی دانش آموزان انجام می شود و آزمونی برای آن برگزار نخواهد شد. از همین رو، متقاضیان می توانند در زمان اعلام شده به مدرسه مورد نظر خود مراجعه نموده و حضورا نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 نیز به صورت استانی انجام می پذیرد. بنابراین لازم است متقاضیان برای انجام فرآیند ثبت نام، به سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان محل سکونت خود مراجعه نمایند. لینک مستقیم تمامی سامانه های مذکور در جدول زیر ارائه شده است.

سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم 1400 – 1401
استان آدرس سامانه
آذربایجان شرقی namatest.ir
آذربایجان غربی snj.awaedu.ir
اردبیل 217.219.153.218
اصفهان sanjesh.isfedu.ir
البرز azmoon.albmedu.ir
ایلام ilam.natije.ir
بوشهر buedu.ir
تهران azmoon.tehranedu.ir
تهران (شهرستان ها) sanjesh.teo.ir
چهارمحال و بختیاری sanjesh.chbedu.ir
خراسان جنوبی azmoon.skedu.ir
خراسان رضوی 10.69.78.13
خراسان شمالی azmoon.nkhedu.ir
خوزستان azmoon.khouzedu.ir
زنجان sabtenam.zanjanedu.ir
سمنان iranschl.ir
سیستان و بلوچستان 78.38.114.105
فارس sanjesh.farsedu.ir
قزوین nemooneh.qazvinedu.ir
قم qom.natije.ir
کردستان 10.249.7.204
کرمان sanjesh.kermanedu.ir
کرمانشاه azmoonkedu.ir
کهگیلویه و بویراحمد azmoon.kbedu.ir
گلستان nemooneh.goledu.ir
گیلان sanjesh.giledu.ir
لرستان lorestan.natije.ir
مازندران 217.219.172.53
مرکزی markazi.natije.ir
هرمزگان 10.187.50.22
همدان hamedan.natije.ir
یزد result.yazdedu.ir

با توجه به این که نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی هر یک از استان ها از طریق سامانه مختص خود انجام می پذیرد، نمی توان توضیحات دقیقی را پیرامون راهنمای نام نویسی آن ها ارائه نمود. اما تمامی دانش آموزان می بایست یک سری مراحل کلی که در ادامه مقاله ارائه شده است را برای تکمیل روند ثبت نام خود به انجام برسانند.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

شرکت در آزمون ورودی و همچنین پذیرش در مدارس نمونه دولتی مشروط به داشتن شرایط مختص خود می باشد. بنابراین تنها دانش آموزانی که از شرایط تعیین شده برخوردار هستند، می توانند شانس خود را برای تحصیل در این مدارس امتحان کنند.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم

 • داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
 • دارا بودن حداقل معدل 17 در پایه نهم سال تحصیلی 99 – 1400
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم ابتدایی
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن می توانند در هر منطقه ای از استان محل سکونت خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.
 • در مناطقی که امکان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم برای دو مدرسه وجود داشته باشد، دانش آموزان می توانند مطابق با اولویت بندی خود هر دو مدرسه را در فرم ثبت نام اینترنتی خود قید نمایند.
 • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه انجام می پذیرد.
 • ابتدا وارد سایت ثبت آزمون مدارس نمونه دولتی استان محل سکونت خود شوید و به منظور آشنایی با ضوابط و مقررات آزمون، دفترچه مربوطه را دریافت کرده و مطالعه نمایید.
 • پس از مطالعه دفترچه می بایست هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتت 1400 – 1401 را به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنید.
 • بعد از پرداخت هزینه آزمون لازم است فایل اسکن شده عکس پرسنلی خود را در سامانه مربوطه بارگذاری نمایید. توجه داشته باشید که باید از عکس پرسنلی خود مطابق با مشخصات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون، اسکن تهیه نمایید.
 • در این مرحله می بایست فرم تقاضانه اینترنتی را تکمیل نموده و اطلاعات مورد درخواست را در سامانه وارد کنید.
 • پس از انجام تمامی مراحل فوق و تایید نهایی، سامانه کدی را تحت عنوان کد رهگیری صادر می کند که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتت 1400 – 1401 نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید که هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتت 1400 – 1401 پس از واریز قابل استرداد نخواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم پیش از آن که بخواهید اقدامی در این راستا انجام دهید، ابتدا دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 را با دقت مطالعه نمایید تا در جریان تمامی جزئیات و ضوابط برگزاری این آزمون قرار بگیرید.

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 - 1401 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند در بازه زمانی بین شنبه 21 فروردین لغایت سه شنبه 31 فروردین ماه 1400 انجام می گیرد.

2- از چه طریقی می توان ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم را انجام داد؟

نام نویسی متقاضیان این پایه به صورت اینترنتی از طریق سامانه ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش هر استان انجام می پذیرد.

3- دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم را چگونه می توانم دریافت کنم؟

این دفترچه از طریق سایت ثبت نام آموزش و پرورش استان در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ نظر

 1. Avatar

  سلام. من میخوام توی مدرسه نمونه دولتی هفتم ثبت نام کنم اما این لینکی که شما در این سایت گذاشتین برای نهم است اگر میشه لینک ثبت نام هفتم را هم بزارین.

 2. Avatar

  سلام

  چگونه میتوان برای پایع یازدهم ثبت نام کرد

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، شما می توانید به صورت حضوری به مدارس مراجعه نمایید، در صورتی که مدارس دارای ظرفیت باشتد، ثبت نام شما انجام خواهد شد.

 3. Avatar

  سلام.برای آزمون نمونه گفتن که باید حتما با لپ تاپ یا کامپیوتر ثبت نام کرد ولی من در دسترس ندارم و عکسی هم که حجمش کم باشه فقط در گوشی دارم و بلد نیستم چطوری در لپ تاپ رسید ثبت نام بگیرم.اشکالی نداره با گوشی ثبت نام کنم؟ لطفا راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت ثبت نام سهل و آسان برای آزمون نمونه دولتی می توانید از سیستم های دیگری استفاده نمایید.

 4. Avatar

  سلام
  مراحل ثبت نام انجام دادم هزینه ثبت نام هم ازم کم شد ولی
  کد رهگیری نیامد برام؟!
  چرا؟

 5. Avatar

  سلام چرا ثبت نام شهرستانهای تهران شروع نمیشه من الان دو روز منتظرم هنوز شروع نشده؟

 6. Avatar

  سلام،خواهرم آزمون تیزهوشان ثبت نام کرده برای ششم به هفتم.
  امکانش هست که منتظر نتیجه تیزهوشان باشیم بعد برای نمونه دولتی ثبت نام کنیم یا فقط توی فروردین ماه امکان ثبت نام وجود داره؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید در بازه زمانی مشخص شده، در هر دو آزمون (تیزهوشان و نمونه دولتی) ثبت نام کنید و در صورتی که برای هر دو قبول شدید، می توانید به دلخواه، یکی را انتخاب کنید.

 7. Avatar

  سلام
  من برای آزمون مدارس استعدادهای درخشان ثبت نام کردم ، موردی نداره که تو این آزمون هم شرکت کنم ؟
  ) پایه نهم هستم (

 8. Avatar

  سلام من دانش آموز کلاس نهم هستم و به دلیل مطلع نبودن داخل آزمون نمونه دولتی ثبت نام نکردم فقط داخل تیزهوشان ثبت نام کردم می خواستم ببینم حالا که مهلت ثبت نام تموم شده راه دیگه ای برای آزمون دادن هست؟

  • ایران مشاوره

   سلام، مطابق با اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۹، زمان و جزئیات ثبت نام مدارس نمونه دولتی تاکنون آغاز نشده است و متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

 9. Avatar

  زمان ثبت نام کی شروع میشه

  • ایران مشاوره

   با سلام ، با توجه به شرایط حال حاضر ، تاکنون از وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه ای در رابطه با زمان و جزئیات ثبت نام مدارس نمونه دولتی در سال ۱۳۹۹ منتشر نشده است . پیشنهاد می شود جهت اطلاع از زمان ثبت نام عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 10. Avatar

  برای من اون به علاوه واسه پرداخت نمیاد چی شده؟

دریافت مشاوره