شنبه , ۲۶ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / نمونه دولتی / ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

زمان و شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مدارس نمونه دولتی یا مدارس نمونه مردمی به دلیل کیفیت آموزشی مناسب تر نسبت به مدارس دولتی باعث جذب بسیاری از دانش آموزان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم شده است.ضمن اینکه نحوه ورود در اینگونه مدارس طبق روال هر ساله از طریق برگزاری آزمون ورودی صورت می گیرد.مدارس‌ نمونه‌ دولتی نیز همانند دیگر مدارس در 2 نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می گردد.ضمن اینکه ادامه‌ تحصیل‌ در این‌ گونه مدارس‌ مشروط به‌ انجام فعالیت‌ های مثبت‌ پرورشی و آموزشی دانش‌آموزان خواهد بود.با مطالعه ادامه مطلب می توانید از مواردی چون شرایط و زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی،زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی،زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی و شرایط انصراف از تحصیل، نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی و … مطلع شوید و با آگاهی کامل برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی اقدام کنید.

 

شرایط و زمان ثبت نام در آزمون نمونه دولتی 97 – 98

دانش آموزان در پایه ششم به هفتم و نهم به دهم می توانند از 28 فروردین 97 الی 5 اردیبهشت ماه 97 برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی  اقدام کنند.از شرایط ثبت نام در آزمون نمونه دولتی دانش آموزان پایه ششم به هفتم کسب مقیاس خیلی خوب در دروس و کسب معدل 17 نیز از شرایط ثبت نام در آزمون نمونه دولتی برای دانش آموزان پایه نهم به دهم خواهد بود. در اوایل تیرماه داوطلبان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم فرصت خواهند داشت تا به مدارس مربوطه خود جهت دریافت کارت آزمون نمونه دولتی مراجعه  و از نشانی و محل دقیق حوزه امتحانی آگاه شوند و فراموش نکنید که از شرایط شرکت در جلسه آزمون نمونه دولتی دارا بودن کارت آزمون نمونه دولتی خواهد بود.بنابراین در صورت عدم دارا بودن کارت آزمون نمونه دولتی امکان شرکت در آزمون نمونه دولتی را نخواهید داشت.پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرامی نمونه دولتی از زمان دقیق ثبت نام در آزمون نمونه دولتی مطلع شوید و یا با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی  ایران مشاوره  تماس بگیرید.

 

 

مراحل ثبت نام مدارس نمونه دولتی 97 – 98

1- داوطلبان برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی باید به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه کنند و کد ملی و رمز همگام خود را که از مدیر مدرسه خود
دریافت نموده اند ،همانند تصویر زیر در قسمت های مربوط وارد نمایند.اگر بنا به هر دلیلی ، کد ملی یا رمز همگام اشتباه باشد باید به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه نموده و  مشکل خود را رفع نمایند.

2- پس از ورود به سامانه ، نقش (دانش آموز ) و عنوان سازمانی ( نام مدرسه محل تحصیل ) خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه تایید کنید.

3-  با ورود به صفحه بعدی دانش آموز باید تعهد نامه را با دقت مطالعه نموده و در صورت موافقت با تعهد دکمه « ذخیره و بعدی » را انتخاب نماید.

4- با ورود به صفحه بعدی ، باید نسبت به تکمیل مشخصات عمومی خود را وارد نمایید 

5- در صورت داشتن خواهر و برادر همزاد ، شرکت کننده در این آزمون باید پس از انتخاب گزینه 11 ، کد ملی دوقلو یا چند قلو خود را تکمیل کند.

6- مشخصاتی مانند(نام ونام خانوادگی، کد ملی، جنسیت، نام و کد دبیرستان، منطقه و استان محل تحصیل )به صورت خودکار نمایش داده خواهد شد و دقت داشته باشید که امکان ویرایش برای دانش آموز وجود نخواهد داشت.

7- برای عکس دانش آموز ابعاد و حجم فایل محدودی مشخص شده است. به منظور آماده سازی فایل در ابعاد خواسته شده می توانید از نرم افزارهای مربوطه استفاده نمایید.در قسمت درج معدل، چنانچه معدل دانش آموز از حد تعیین شده کمتر باشد، داوطلب امکان ثبت نام در سامانه را ندارد.

8- اگر متقاضی دارای سهمیه شاهد می باشد، باید در گزینه سهمیه شاهد نوع سهمیه خود را انتخاب نماید.

9 – در آخر گزینه تأیید صحت اطلاعات وارد شده را بزنید و برروی دکمه « ذخیره و بعدی » کلیک نمایید. توجه داشته باشید که تا قبل از پرداخت هزینه ، امکان ویرایش اطلاعات برای دانش آموز وجود دارد . اما پس از پرداخت هزینه و دریافت شماره پیگیری، امکان ویرایش اطلاعات را نخواهید داشت.

10- در مرحله بعدی ، پرداخت هزینه را مطابق مراحلی که در صفحه زیر نمایش داده شده است ، انجام دهید.با کلیک بر روی ( علامت + ) در بخش مدیریت پیام « در صورت انتخاب این گزینه و پرداخت وجه، ثبت نام نهایی شده و مشخصات شما قابل ویرایش نمی باشد. آیا نسبت به ادامه فرآیند اطمینان دارید؟ » برای شما نمایش داده خواهد شد که در صورت تایید، وارد مرحله پرداخت هزینه می شوید.

11- جهت پرداخت هزینه ثبت نام، از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب با داشتن رمز دوم و CVV2 استفاده نمایید.

12 –  پس از پرداخت هزینه ، رسید پرداخت الکترونیکی دانش آموز نمایش داده خواهد شد که داوطلب باید توجه داشته باشد که این رسید به منزله رسید ثبت نام و شماره پیگیری شما نمی باشد. بنابراین برای دریافت رسید ثبت نام و شماره پیگیری روی عبارت ( بازگشت به صفحه در خواشت پرداخت ) کلیک کرده و رسید ثبت نام خود را چاپ نمایید.

 

 

منابع آزمون مدارس نمونه دولتی 

منابع آزمون نمونه دولتی ششم:

 • هدیه های آسمانی و قرآن ضریب  2
 • فارسی ضریب  2
 • مطالعات اجتماعی  ضریب 2
 • علوم تجربی  ضریب  2
 • ریاضی  ضریب  2

منابع آزمون نمونه دولتی نهم :

 • هدیه های آسمانی ضریب  2
 • ادبیات فارسی ضریب  2
 • عربی ضریب  1
 • مطالعات اجتماعی (تاریخ،جغرافیا،اجتماعی) ضریب  1
 • انگلیسی ضریب  1
 • علوم تجربی ضریب  2
 • ریاضی ضریب  3

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی و شرایط انصراف از تحصیل 97 – 98

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی تقریبا 20 روز پس از برگزاری آزمون نمونه دولتی خواهد بود.دانش آموزان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم باید پس از مشاهده نتایج، در صورت کسب نمره قبولی در این آزمون در مدت زمان تعیین شده بابه همراه داشتن مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام حضوری در مدرسه پذیرفته شده اقدام نمایند.پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی داوطلبان در صورت کسب نمره قبولی باید نسبت به ثبت نام حضوری در مدسه پذیرفته شده نیز اقدام نمایند زیرا در صورت عدم مراجعه به موقع به مدرسه پذیرفته شده جهت ثبت نام حضوری انصراف از تحصیل منظور خواهد شد.داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون نمونه دولتی نشده اند این امکان را خواهند داشت تا برای تجدید نظر در نتیجه آزمون نمونه دولتی اقدام نمایند که در ادامه مطلب نحوه انجام اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی را توضیح داده ایم.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 97 – 98

ثبت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی در اواخر تیرماه در نظر گرفته شده است.بنابراین پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی دانش آموزانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون نشده اند می توانند برای اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی اقدام نمایند و خواستار تجدید نظر در نتیجه آزمون شوند که ممکن است دانش آموزان در فرایند اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی موفق به کسب نمره قبولی در آزمون می شوند.نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی به صورت اینترنتی با استفاده از کد رهگیری و کد ملی دانش آموزان خواهد بود ضمن اینکه دانش آموزان می بایست از هر گونه مراجعه حضوری و تلفنی به ادارات آموزش و پرورش و مدارس خودداری نمایند.در صورت تمایل می توانید ثبت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی خود را به مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  بسپارید و یا از زمان و شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98  و  اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 96 – 97 مطلع شوید.

برای اطلاع از آخرین اخبار ثبت نام و اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 97 فرم زیر را تکمیل و برای ما ارسال نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید