سه شنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / نمونه دولتی / ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

زمان و نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 99 - 1400
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مدارس نمونه دولتی یا نمونه مردمی به دلیل کیفیت آموزشی مناسب تر نسبت به مدارس دولتی ، باعث جذب بسیاری از دانش آموزان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم شده است. ضمن اینکه نحوه ورود در این مدارس طبق روال هر ساله از طریق برگزاری آزمون ورودی صورت می گیرد ، ادامه‌ تحصیل‌ در آن ها مشروط به‌ انجام فعالیت‌ های مثبت‌ پرورشی و آموزشی دانش‌آموزان خواهد بود. دانش آموزان می توانند در صورت داشتن شرایط ثبت نام نمونه دولتی در زمان مشخص شده نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند. ثبت نام آزمون نمونه دولتی در 19فروردین ماه انجام می گیرد ، لازم به ذکر است که با توجه به ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ثبت نام هر دو آزمون نیز در یک زمان و به صورت مشترک انجام می شود.

آزمون نمونه دولتی پایه ششم حذف شده و ثبت نام آن صرفا بر اساس سوابق تحصیلی انجام خواهد شد.

زمان ثبت نام در آزمون نمونه دولتی 98 -99

همانطور که پیش تر گفته شد ثبت نام نمونه دولتی ششم (الکترونیکی) از سال گذشته حذف شده و پذیرش آن صرفا براساس سوابق تحصیلی انجام خواهد شد. ثبت نام نمونه دولتی نهم از تاریخ 19 فروردین لغایت 2 اردیبهشت ماه 98 از طریق سایت Azmoon.medu.ir به صورت اینترنتی و با پرداخت هزینه به مبلغ 18 هزار تومان انجام می شود. البته به دلیل تقاضای زیاد داوطلبان مهلت ثبت نام تا روز 4 اردیبهشت ماه تمدید گردید. باید توجه داشته باشید که قبل از شروع فرآیند ثبت نام دفترچه آن را به دقت مطالعه نموده تا در جریان کامل آن قرار بگیرید چرا که این امر به پروسه ثبت نام شما سرعت خواهد بخشید.

مراحل ثبت نام مدارس نمونه دولتی 98 – 99

 • داوطلبان برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی باید به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه کنند و رمز ورود همگام را از مدیر مدرسه خود دریافت نمایند.

 •  پس از ورود به سامانه ، نقش (دانش آموز) و عنوان سازمانی (نام مدرسه محل تحصیل) خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه تایید کنید.

 • با ورود به صفحه بعدی ، دانش آموز باید تعهد نامه را با دقت مطالعه نموده و در صورت موافقت با تعهد دکمه «ذخیره و بعدی» را انتخاب نماید.

 • با ورود به صفحه بعدی ، باید نسبت به تکمیل مشخصات عمومی خود اقدام نمایید.

مرحله چهارم

 • در صورت داشتن خواهر و برادر همزاد ، شرکت کننده در این آزمون باید پس از انتخاب گزینه 11 ، کد ملی خواهر یا برادر دوقلو یا چندقلو خود را تکمیل کند.

مرحله پنجم

 • اطلاعات شماره 16 تا 20 (در تصویر زیر) به صورت خودکار نمایش داده خواهد شد و دقت داشته باشید که امکان ویرایش برای دانش آموز وجود نخواهد داشت.

مرحله هفتم

 • برای عکس دانش آموز ابعاد و حجم مشخصی تعیین شده است. به منظور آماده سازی فایل در ابعاد خواسته شده می توانید از نرم افزارهای مربوطه استفاده نمایید. در قسمت درج معدل ، چنانچه معدل دانش آموز از حد تعیین شده کمتر باشد ، داوطلب امکان ثبت نام در سامانه را ندارد.

مرحله هشتم

 • چنانچه اطلاعات وارد شده در این بخش را تایید می کنید ، بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.

تایید و ادامه

 • در این مرحله باید اطلاعات مربوط به مدارس استعداد درخشان مورد نظر را وارد نمایید. سپس بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.

اطلاعات استعداد درخشان

 • حالا نوبت به اطلاعات مدارس نمونه دولتی می رسد. اگر دارای سهمیه شاهد می باشید ، باید در قسمت “سهمیه شاهد” نوع سهمیه خود را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.

مرحله نهم

 • در آخر گزینه “تأیید صحت اطلاعات” وارد شده را بزنید و بر روی دکمه «ذخیره و بعدی» کلیک نمایید. توجه داشته باشید که تا قبل از پرداخت هزینه ، امکان ویرایش اطلاعات برای دانش آموز وجود دارد . اما پس از پرداخت هزینه و دریافت شماره پیگیری ، امکان ویرایش اطلاعات را نخواهید داشت.

پرداخت هزینه

هزینه آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان همزمان با دریافت کارت ورود به جلسه قابل پرداخت می باشد. لذا داوطلبان می توانند از 24 لغایت 31 خرداد ماه با مراجعه به سایت ، هزینه آزمون را پرداخت نمایند.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

داوطلبان علاقمند به تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی مدارس نمونه دولتی ابتدا باید دفترچه ثبت نام مقطع مورد نظر را دریافت نموده ، سپس فرآیند ثبت نام را انجام دهند.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 98 – 99

(برای دانلود دفترچه بر روی لینک کلیک کنید)

ثبت نام نمونه دولتی ششم انجام نمی گیرد و پذیرش در این مقطع تحصیلی با بررسی سوابق تحصیلی دانش آموز انجام خواهد شد. در خصوص ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم باید بگوییم که با توجه به  ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ثبت نام آن ها نیز به صورت مشترک و از طریق سایت Azmoon.medu.ir انجام خواهد شد. دانش آموزان علاقمند به تحصیل در مدارس نمونه دولتی می توانند از تاریخ 19 فروردین تا 4 اردیبهشت ماه نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  برای من اون به علاوه واسه پرداخت نمیاد چی شده؟

دریافت مشاوره