جمعه , ۲ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه

نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه

نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه
نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همه داوطلبان کنکور به خوبی اهمیت برنامه ریزی را درک می کنند و می دانند که برای رسیدن به هدف ، داشتن برنامه ای مناسب ضروری است. برنامه ریزی صحیح ، علاوه بر بالا بردن بازده مطالعه ، آرامشتان را هم بیشتر می کند و بی دقتی را کاهش می دهد. برنامه ریزی به سه نوع کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شود. در این مقاله قصد داریم به برنامه ریزی کنکور به صورت کوتاه مدت (هفتگی و ماهانه) بپردازیم. اگر شما نیز داوطلب شرکت در کنکور 98 هستید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

تنها راه موفقیت در کنکور ، داشتن یک برنامه ریزی منعطف ، کارآمد و اجرای دقیق آن است.

اصول و ویژگی های برنامه ریزی کنکور 98

به دلیل رقابت بسیار زیاد داوطلبان در کنکور سراسری ، جهت کسب موفقیت در آن می بایست یک برنامه ریزی اصولی انجام داده و مطابق آن پیش بروید. برنامه ریزی باید متناسب با هدفی که برای خود تعیین کرده اید باشد تا با انجام آن ، گام به گام به هدفتان نزدیک تر شوید. شاید الان با خود بگویید که در یک برنامه ریزی اصولی باید به چه نکاتی پرداخته شود؟ پاسخ این سوال چیزی نیست جز: نحوه صحیح مطالعه ، میزان ساعات مطالعه ، خلاصه نویسی ، منحصر به فرد بودن برنامه ، انعطاف پذیری ، قابل ارزیابی بودن ، توجه به ساعات استراحت. در کل یکی از مهمترین مواردی که می بایست در برنامه ریزی کنکور باید به آن توجه کرد این است که باید کلی خواندن را فراموش کنید و یاد بگیرید که کنکوری بخوانید! کنکوری خواندن یعنی کتاب های درسی را مفهومی تر و با دقت و وسواس بیشتری مطالعه کنید و مطالب را حفظ نکنید بلکه با مفهومی خواندن آن ها را به خاطر بسپارید. در ادامه به نحوه مطالعه کنکوری می پردازیم:

 • حاشیه نویسی: حاشیه نویسی یک روش مناسب برای درک عمیق مطالب و خواندن کتب درسی نیست ولی می تواند برای یادگیری مطالب و نکاتی که از اهمیت چندانی برخوردار نیستند اما خواندن آنها الزامی است مورد استفاده قرار گیرد.
 • خلاصه نویسی: در خلاصه نویسی باید ابتدا مطالب را مطالعه قرار بدهید و کاملا آن را به خاطر بسپارید سپس آن ها را یادداشت کنید. بهترین کار این است که پس از درک مطالب نکات و کلمات کلیدی و مهم را یادداشت کنید. * کلمات کلیدی کوتاه ترین ، بهترین و پر معنی ترین کلماتی هستند که با دیدن آن مفهوم جمله برایتان تداعی می شود. * خلاصه نویسی هنگام مرور کردن قسمت های مهم در زمان نزدیک به کنکور روش بسیار خوبی است.
 • تست زنی: سعی کنید برای تسلط بر مباحث دروس اختصاصی بعد 24 ساعت مطالعه‌ هر مبحث تست بزنید. (البته برای دروس اختصاصی می توانید بلافاصله بعد از مطالعه تست های مربوط به آن مبحث را بزنید و هر 24 ساعت یک بار نیز جهت تسلط بیشتر تست های بیشتری بزنید ولی برای دروس عمومی حتما 24 تا 48 ساعت پس از مطالعه شروع به تست زدن بکنید)
 • مکان مطالعه: تغییر مکان در هنگام درس خواندن می تواند موجب بر هم خوردن تمرکز شود. بنابراین بهتر است جای آرام و مشخصی برای مطالعه در نظر بگیرید.
 • قابل ارزیابی بودن: برنامه ریزی باید به گونه ای باشد که میزان پیشرفت و یا افت مطالعه را نشان دهد این ویژگی می تواند شما را در شناخت نقاط ضعف و قوتتان راهنمایی کند تا در برنامه ریزی های بعدی نقاط ضعف خود را برطرف کنید.
 • اختصاصی بودن برای هر فرد: از آن جا که هوش و ویژگی های هر فرد با دیگری متفاوت است بنابراین هر داوطلب باید برای مطالعه ، برنامه ریزی خاص و متناسب با ویژگی های خود را داشته باشد. بنابراین فکر نکنید اگر دوست و یا همکلاسی شما 10 ساعت در روز مطالعه می کند شما نیز باید همان قدر مطالعه کنید. در صورت تمایل جهت دریافت یک برنامه ریزی متناسب با ویژگی های خود می توانید با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.
 • انعطاف پذیری: همانطور که می دانید ممکن است در طول روز اتفاقات غیر منتظره ای برایمان رخ دهد. بنابراین باید در برنامه ریزی خود ساعت هایی را برای درس هایی اختصاص دهیم که در طول هفته نتواسته ایم آن ها را مطالعه کنیم.

برنامه ریزی در تابستان 97

برنامه ریزی کنکور

اگر از رتبه های برتر کنکور سال های گذشته ، در رابطه با عوامل موفقیتشان بپرسید حتما یکی از نقاط مشترکی که تمامی رتبه های برتر به آن اشاره خواهند کرد ، مطالعه در تابستان و از دست ندادن 3 ماه طلایی خواهد بود. از آن جا که درس های سال چهارم دبیرستان (پیش دانشگاهی) سنگین است و زمان نیز برای مطالعه و جمع بندی دروس محدود است در نتیجه بهترین کار، استفاده از 3 ماه تابستان می باشد. برخی از مشاوران به دانش آموزان پیشنهاد می کنند که در تابستان دروس سال دوم را مطالعه و جمع بندی کنند و برخی پیشنهاد می کنند که چون دانش آموزان تازه امتحانات پایان ترم سال سوم را پشت سر گذاشته اند برای ثبات و تکمیل یادگیری در تابستان به مرور و جمع بندی دروس سال سوم بپردازند.

ولی پیشنهاد ما به شما داوطلبان کنکور 98 این است که در تابستان به طور همزمان به جمع بندی دروس دوم و سوم بپردازید و برای مطالعه و جمع بندی دروس دوم دبیرستان زمان بیشتر و برای مرور و جمع بندی دروس سوم دبیرستان زمان کمتری صرف کنید چرا که زمان زیادی از مطالعه دروس سوم دبیرستان برای امتحانات پایان ترم سال سوم نگذشته و مطالب بیشتری از دروس سال سوم به یاد دارید.

جهت گرفتن مشاوره و برنامه ریزی دقیق و اختصاصی برای تابستان ، می توانید با مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. 

روش صحیح برنامه ریزی هفتگی کنکور 98

لازم است در ابتدا، قبل از شروع برنامه ریزی مطالبی را که قرار است در طول هفته مطالعه کنید، مشخص نمایید. در مرحله بعدی با توجه به اینکه روزانه چند ساعت می توانید درس بخوانید مجموع ساعت های یک هفته را مشخص کنید (این ساعت را واقع بینانه انتخاب کنید زیرا اگر در روزهای قبل روزانه 3 ساعت مطالعه می کردید و هنگام برنامه ریزی برای 8 ساعت مطالعه برنامه ریزی کنید قطعا با مشکل مواجه خواهید شد. بلکه باید به تدریج ساعت مطالعه را بالا ببرید)

در مرحله دوم زمانی را که لازم است در طول هفته برای مطالعه هر درس اخصاص دهید مشخص کنید. توجه داشته باشید که این زمان را باید بر اساس اهمیت و ضریب هر درس مشخص کنید. یعنی اگر در طول روز 5 ساعت درس می خوانید (35 ساعت در هفته) این زمان را بر اساس ضریب و اهمیت دروس بین درس های مختلف تقسیم کنید. مثلا اگر شما داوطلب رشته علوم تجربی هستید و قرار است 35 ساعت در هفته مطالعه کنید (روزانه 5 ساعت)  ، 10 تا 11 ساعت را به درس زیست شناسی ، 3 تا 4 ساعت را به درس ریاضی ، 4 تا 5 ساعت را به درس فیزیک ، 4 تا 5 ساعت را به درس شیمی ، حدودا 4 ساعت را به درس ادبیات ، 2 تا 3 ساعت را به درس عربی 2 تا 3 ساعت را به زبان انگلیسی و حدودا 3 ساعت را به درس دین و زندگی اختصاص دهید.

در گام بعدی درس هایی را که قرار است در هر روز خوانده شود را مشخص کنید. به این نکته هم توجه داشته باشید که هر روز را به یک درس اختصاص ندهید بلکه در روز 3 تا 4 درس مختلف را مطالعه کنید. نکته مهم دیگر این است که اگر قرار است در روز 4 درس را مطالعه کنید هر 4 درس جزو دروس اختصاصی نباشند بلکه دو درس اختصاصی و 2 درس عمومی مطالعه کنید. و زمان هایی را نیز برای استراحت و تفریح مشخص کنید. در پایان هفته نیز روزی را مشخص کنید که اگر در طول هفته بنابر دلایلی نتوانستید درسی را مطابق با برنامه ریزی مطالعه کنید در آن روز جبران کنید. مثلا می توانید پایان هفته را به این کار اختصاص دهید. حتما در برنامه ریزی خود زمان هایی را نیز به مرور درس های خوانده شده اختصاص دهید. زمانی را در پایان روز برای مرور درس هایی که در طول روز خوانده اید و ساعاتی را هم در پایان هفته برای مرور درس هایی که در طول هفته مطالعه کرده اید ، قرار دهید.

نمونه جدول برنامه ریزی هفتگی کنکور تجربی

در این قسمت ، جدول نمونه برنامه ریزی کنکور تجربی را برای داوطلبان این گروه آزمایشی قرار داده ایم. توجه داشته باشید که طبق جدول زیر، بیشترین زمان را بایستی به مطالعه دروس تخصصی رشته خود اختصاص دهید و در برنامه ریزی خود به دلیل شباهت دروس ریاضی با فیزیک و درس زبان انگلیسی با عربی این درس ها را در یک روز نگنجانید. اگر این نکات را در برنامه ریزی خود رعایت کنید مطمئنا انجام این برنامه موفقیت آمیز و ثمربخش خواهد بود. برای اطلاع از برنامه ریزی درسی ، بهترین منابع کنکور ریاضی ،برنامه ریزی کنکور انسانی بر روی لینک کلیک نمایید.

 برنامه مطالعاتی هفتگی
شنبه  زیست دوم دبیرستان
( فصل اول )
3 ساعت

فیزیک دوم دبیرستان
(فصل اول)
2 ساعت

دین و زندگی دوم
( درس اول )
1/5 ساعت

زبان انگلیسی دوم (لغات و گرامردرس1)
1/5 ساعت
10 تست زبان و 10 تست زیست شناسی
یکشنبه شیمی سوم
( استوکیومتری )
2 ساعت
 ریاضی دوم دبیرستان
( الگو و دنباله )
2 ساعت
عربی دوم دبیرستان (لغات و قواعد درس1)
1/5 ساعت
ادبیات فارسی دوم (لغات و بیاموزیم 1)
1/5 ساعت
10 تست زیست، 10 تست شیمی و 10 تست دین و زندگی
دوشنبه زیست دوم دبیرستان
( فصل دوم )
3 ساعت
فیزیک دوم دبیرستان
( فصل دوم )
2 ساعت
دین و زندگی دوم
( درس دوم و سوم )
2 ساعت
زبان انگلیسی دوم
( لغات درس 2 )
1 ساعت
10 تست ریاضی، 10 تست عربی
سه شنبه شیمی سوم
( استوکیومتری )
2 ساعت
ریاضی دوم
( معادله و نامعادله )
2 ساعت
زبان انگلیسی دوم
( گرامر درس 2 )
1 ساعت
ادبیات فارسی دوم (لغات و بیاموزیم 2)
1 ساعت
10 تست شیمی، 10 تست فیزیک، 10 تست دینی
چهارشنبه زیست دوم دبیرستان
( فصل دوم )
2 ساعت
فیزیک دوم دبیرستان
( فصل سوم )
2/5 ساعت
دین و زندگی دوم
( درس چهارم )
1 ساعت
عربی دوم دبیرستان (لغات و قواع درس2)
1/5 ساعت
10 تست زیست، 10 تست ادبیات، 10 تست ریاضی
پنجشنبه شیمی دوم
( فصل 1 )
2 ساعت
ریاضی دوم
( تابع )
2/5 ساعت
زبان انگلیسی دوم (لغات و گرامر درس3)
2 ساعت
ادبیات فارسی دوم
( درس 3 و 4 )
1/5 ساعت
10 تست زیست، 10 تست فیزیک، 10 تست دینی
جمعه مرور نکات یادداشت شده در طی هفته 10 تست زیست، 10 تست ریاضی، 5 تست ادبیات، 5 تست زبان انگلیسی

روش صحیح برنامه ریزی ماهانه 

برای انجام برنامه ریزی کنکور 98 به صورت ماهانه نیز می بایست طبق همان چیزی که در برنامه ریزی هفتگی به آن اشاره کردیم، عمل کنیم. یعنی مدت زمان مطالعه ماهانه خود را حساب کنیم تا به تدریج ساعت مطالعه روزانه و در نهایت ماهانه خود را افزایش دهیم. نکته مهم در برنامه ریزی ماهانه این است که مشخص کنیم در بازه زمانی یک ماهه باید کدام مباحث را مطالعه کنیم و آن را در هفته های مختلف تقسیم کنیم تا در نهایت در بازه زمانی یک ماهه آن مبحث را مطالعه و جمع بندی کنیم.

نمونه جدول برنامه ریزی ماهانه کنکور

لازم است در ابتدا یک برنامه ریزی ماهانه برای خود انجام دهید و طبق جدول زیر مشخص کنید که قرار است طی یک ماه آینده چه دروسی را مطالعه کنید و پس از طراحی این جدول بایستی یک برنامه هفتگی بنویسید. در واقع برای اجرایی کردن برنامه ماهانه خود بایستی 4 برنامه هفتگی بنویسید تا به اهدافی که در برنامه ماهانه مشخص کرده اید دست یابید.

  برنامه مطالعاتی ماهانه
زیست دوم دبیرستان   مولکول های زیستی – سفری به درون سلول – سفری در دنیای جانداران – گوارش – تبادل گازها – گردش مواد
ریاضی دوم دبیرستان الگو و دنباله – شناخت تابع – معادلات و نامعادلات – توابع خاص – توابع نمایی و لگاریتمی
شیمی دوم دبیرستان ساختار اتم – خواص تناوبی عنصرها – پیوند یونی و ترکیب های یونی
شیمی سوم دبیرستان استوکیومتری
فیزیک دوم دبیرستان حرکت شناسی – دینامیک
زبان انگلیسی دوم درس 1 تا 6
ادبیات فارسی دوم درس 1 تا 16
دین و زندگی دوم درس 1 تا 10
عربی دوم دبیرستان درس 1 تا 8

جهت دریافت یک برنامه ریزی دقیق و متناسب برای کنکور سراسری تجربی ، کنکور سراسری هنر ، کنکور سراسری منحصرا زبان و کنکور سراسری ریاضی با مشاوران ما در بخش  مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

منابع کنکور تجربی 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۲ نظر

 1. باسلام من الان دانشجوی ورودی ۹۷ هستم و ترم ۲.این ترم تموم شه میخوام انصراف بدم و کنکور ۹۹ شرکت کنم.میخواسم بدونم اگه فقط نظام جدید باشه میتونم کنکور نظام جدیدو بدم ؟چون دیپلمم مال نظام قدیمه.مرسی.

  • با سلام
   بله چنانچه کنکور سراسری سال ۹۹ طبق منابع نظام جدید برگزار شود می بایست با دارا بودن دیپلم نظام قدیم نیز منابع نظام جدید را برای شرکت در آزمون مطالعه نمایید.

 2. سلام.من دانشجوی روزانه مقطع کارشناسی رشته عمران هستم و میخواستم کاردانی بگیرم و بعد برای زبان شرکت کنم آیا میتونم از عمران به زبان برای کاردانی به کارشناسی شرکت کنم و به نظرتون کاردانی به کارشناسی زبان شرکت کنم یا کنکور سراسری؟؟؟

  • با سلام
   جهت ثبت نام در مقطع کاردانی به کارشناسی در رشته زبان صرفا میتوانید در دانشگاه آزاد ثبت نام داشته باشید، در دوره های سراسری فقط ویژه ی فرهنگیان پذیرش صورت میگیرد، پیشنهاد میگردد جهت تحصیل این رشته از مقطع کاردانی شروع نمایید.

 3. امیر محمد نامداری

  سلام خسته نباشید .من حدود یک هفته هست که شروع به درس خوندم کردم ولی یه برنامه خوب برای منظم کردن درسام ندارم از شما میخوام که کمکم کنید .من رشتم تجربیه و میخوام رشته پرستاری بخونم .البته من به دلیل وضعیت مالی ضعیف نمیتونم برنامه تهیه کنم از شما میخوام به من کمک کنید .من واقعا به برنامه احتیاج دارم

  • با سلام
   جهت تهیه ی برنامه مناسب شرایط و وضعیت شما باید مورد بررسی قرار گیرد ، پیشنهاد میگردد توسط مشاور راهنمایی لازم صورت گیرد.

 4. سلام
  لطفا به من جواب بدید خواهش میکنم
  من به دلیل مشکل مالی نمیتونم کتاب تست بخرم آیا میشه تعداد مرور رو بالا برد و تست نزد؟
  اصلا امیدی هست من بتونم ادامه تحصیل بدم
  رشتمم تجربیه

  • با سلام
   یکی از موارد لازم برای قبولی در کنکور سراسری تکنیک تست زنی میباشد و در حد توان شما باید سعی نمایید که چندین کتاب مرتبط با تست های جامع را خریداری نمایید و بعد از آن با نحوه ی تست زنی در کنکور سراسری آشنا شوید .

  • باسلام من محمدرضا هستم و دانش اموز سال دوازدهمم ومعدل سال دهمم ۱۹٫۲۰ومعدل سال یازدهمم۱۹٫۴۵ ومتولد سال۸۰ هستم چگونه میتونم در رشته تربیت معلمی دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم باتشکر لطفا کامل توضیح دهید

 5. سلام خسته نباشید من دانش آموز دوازدهمی هستم راستش الان یکماه هست که گذشته و من هرروز دارم سرد تر میشم نسبت به خوندنم نیاز دارم که یکی همراهیم کنه نمیدونم چطور باید این مشکلو حل کنم

 6. سلام من فارغ التحصیل سالهای قبل نظام قدیم هستم امسال قصد شرکت در کنکور دارم با توجه به دو سری بودن سوالات من اجبارا باید سوالات نظام قدیم رو جواب بدن یا میتونم انتخاب کنم و سوالات نظام جدید رو پاسخ بدم

  • با سلام.
   با توجه به دیپلم شما نوع سوالات مشخص خواهد شد. یعنی در صورتی که دیپلم شما نظام قدیم باشد، شما به دفترچه سوالات نظام قدیم پاسخ خواهید داد.

 7. سلام در رابطه نحوه مرور ماهیانه سوال داشتم و هزینه برنامه ریزی

 8. سلام ببخشید من سال پیش رو بنا به مشکلاتی ک داشتم مدرسه نرفتم والان در دی ماه امتحانات پیش و باید بدم.الان تو این ۱ماه باقی مونده تابستون من کتابای پیش و تموم کنم بهتره یا دروس پایه(سال دوم و سوم )و جمع بندی کنم؟!میخام ک به کنکور۹۸برسم و نتیجه خوبی بگیرم.لطفا کمکم کنین

 9. سلام من یه برنامه خوب و مطمن برای کنکور ۹۸ میخواستم من پشت کنکورم و وقتم زیاده ممنون

 10. لیلا شاه قاسمی

  سلام خسته نباشید. من ارشد زیست شناسی گرایش فیزیولوژی خوندم فقط پایان نامه ام مونده که خرداد۹۸ دفاع میکنم سر ۲راهی موندم که دکترامو تو زیر شاخه های رشته خودم بخونم یا کنکور سراسری ۹۸ رو بدم .میشه کمکم کنید اگه ممکنه بهم ایمیل بزنید ممنون میشم

 11. سلام ببخشیدمن کنکور۹۲دادم رفتم دانسگاه فرهنگیان پارسال فارغ التحصیل شدم و امسال سرکاربودم ولی میخام امسال کنکور یدم میخاستم ببینم کنکور نظام قدیم امسال هست؟سال۹۸و۹۹هردو سال هست؟

  • سلام شما در صورت تمام کردن دوره ی تعهد خود میتوانید در کنکور شرکت کنید و به احتمال بالا کنکور ۹۸ دارای دو سری سوال (نظام قدیم و نظام جدید) باشد و در مورد سال های آینده نمیتوان نظر قطعی داد.

 12. با سلام
  من امسال دوازدهم هستم و میخوام در کنکور منحصرا زبان شرکت کنم و برای کسب رتبه تک رقمی هدفگزاری کردم متاسفانه در تبریز به جز رشته های اصلی و نامی برای رشته های دیگه برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی پیدا نکردم خوشحال میشم اگه به من در این مورد کمک کنید.راستش نمی دونم مشاوره از راه دور تا چه حد می تونه کارساز باشه

 13. ببخشید این شماره مشاوره ها ک گذاشتید رایگان پاسخ می دن یا باید هزینه ای پرداخت کنیم؟

 14. سلام خسته نباشین
  من الان دارم برای کنکور ۹۸ می خونم میخواستم ببینم برای جمع بندی دروس دهم و یازدهم به ترتیب فصل ها پیش برم ( مثلا در زیست اگر فصل ۱ دهم رو تموم کردم فصل ۱ یازدهم رو هم تموم کنم )) یا ابتدا کتابای دهم رو کلا تموم کنم بعد برم سراغ یازدهم ؟
  ممنوم میشم زود جواب بدین

  • سلام پیشنهاد میکنیم یا به صورت مقطعی دروس رو بخونید و یا به صورت مبحثی. برای مثال در روش مقطعی ابتدا دروس سال دهم را بخوانید و بعد دروس در یازدهم. و در روش مبحثی میتوانید ابتدا یک مبحث را به صورت کامل بخوانید و بعد به سراغ مبحث بعدی بروید مثلا ابتدا مبحث لگاریتم و بعد مبحث مشتق را مطالعه کنید

 15. سلام من برای کنکور ۹۸دارم میخونم و امسال سال دوازدهم میرم و میخام بدونم ابتدا دروس سال یازدهم رو باید تموم کنم یا دهم؟؟

  • با سلام شما با استفاده از یک برنامه مدون ابتدا باید درسهای مربوط به دهم بعد درس های سال یازدهم را مطالعه کنید

 16. من بعد از سالها میخواهم کنکور بدهم. البته سال گذشته کتابهای کمک آموزشی خریدم که برای یک کنکوریه سال ۹۵ بود. آیا کنکور سال ۹۸ رو میتونم از این منابع کنکوری استفاده کنم؟

  • سلام شما نظام قدیم محسوب میشوید و باید سال چاپ منابع را با منابع موجود برای کنکور نظام قدیم سال۹۸ مطابقت دهید، و اگر تغییری نداشته باشد میتوانید استفاده کنید.

 17. سلام.من رشتم تجربیه و میخوام واسه کنکور ۹۸ برنامه ریزی کنکم.اصلا انگیزه درس خوندن ندارم و همش حس میکنم بقیه از من خیلی بهتر میخونن.چیکار کنم از کجا شروع کنم.

  • سلام پیشنهاد میکنم هرچه زودتر شروع کنید. زمان زیادی تا کنکور ۹۸ باقی مانده است نباید امید خود را از دست بدهید. فرصت باقیست همه چیز به میزان تلاش شما بستگی دارد.

   • سلام.من بنا به مشکلاتی ک داشتم سال پیش و مدرسه نرفتم و در دی ماه امتحانات پیشو دارم من تو این یک ماهه باقی مونده از تابستون کتابای دوم و سوم و مرورو جمع بندی کنم و یا دروس پیش و تموم کنم؟!میخام نتیجه خوبی تو کنکور بگیرم

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید