دوشنبه , ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه

نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه

روش برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه 99
نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همه داوطلبان کنکور به خوبی اهمیت برنامه ریزی را درک می کنند و می دانند که برای رسیدن به هدف ، داشتن برنامه ای مناسب ضروری است. برنامه ریزی صحیح ، علاوه بر بالا بردن بازده مطالعه ، موجب آرامش روحی و روانی فرد شده و بی دقتی را نیز کاهش می دهد. برنامه ریزی به سه نوع کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شود. در این مقاله قصد داریم به برنامه ریزی کنکور به صورت کوتاه مدت (هفتگی و ماهانه) بپردازیم. اگر شما نیز داوطلب شرکت در کنکور 99 هستید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

تنها راه موفقیت در کنکور ، داشتن یک برنامه ریزی منعطف ، کارآمد و اجرای دقیق آن است.

اصول و ویژگی های برنامه ریزی کنکور 99

به دلیل رقابت بسیار زیاد داوطلبان در کنکور سراسری ، جهت کسب موفقیت در آن می بایست یک برنامه ریزی اصولی انجام داده و مطابق آن پیش بروید. برنامه ریزی باید متناسب با هدفی که برای خود تعیین کرده اید باشد تا با انجام آن ، گام به گام به هدفتان نزدیک تر شوید. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که در یک برنامه ریزی اصولی چه نکاتی باید مد نظر قرار گرفته شود؟ پاسخ این سوال چیزی نیست جز: نحوه صحیح مطالعه ، میزان ساعات مطالعه ، خلاصه نویسی ، منحصر به فرد بودن برنامه ، انعطاف پذیری ، قابل ارزیابی بودن و توجه به ساعات استراحت.

در کل یکی از مواردی که در برنامه ریزی کنکور از اهمیت زیادی برخوردار است ، توجه به این موضوع است که باید کلی خواندن را فراموش کنید و یاد بگیرید که کنکوری بخوانید! کنکوری خواندن یعنی کتاب های درسی را مفهومی تر و با دقت و وسواس بیشتری مطالعه کنید و مطالب را حفظ نکنید بلکه با مفهومی خواندن ، آن ها را به خاطر بسپارید. در ادامه به نحوه مطالعه کنکوری می پردازیم.

 • حاشیه نویسی: حاشیه نویسی یک روش مناسب برای درک عمیق مطالب و خواندن کتب درسی نیست ولی می تواند برای یادگیری مطالب و نکاتی که از اهمیت چندانی برخوردار نیستند اما خواندن آن ها الزامی است مورد استفاده قرار گیرد.
 • خلاصه نویسی: در خلاصه نویسی باید ابتدا مطالب را مورد مطالعه قرار داده ، کاملا آن ها را به خاطر بسپارید و سپس آن ها را یادداشت کنید. بهترین کار این است که پس از درک مطالب ، نکات و کلمات کلیدی و مهم را یادداشت کنید. ” کلمات کلیدی کوتاه ترین ، بهترین و پر معنی ترین کلماتی هستند که با دیدن آن مفهوم جمله برایتان تداعی می شود. “ خلاصه نویسی هنگام مرور کردن قسمت های مهم در زمان نزدیک به کنکور روش بسیار خوبی است.
 • تست زنی: سعی کنید برای تسلط بر مباحث دروس اختصاصی ، بعد از 24 ساعت از مطالعه‌ هر مبحث تست بزنید. (البته برای دروس اختصاصی می توانید بلافاصله بعد از مطالعه ، تست های مربوط به آن مبحث را حل کرده و هر 24 ساعت یک بار نیز جهت تسلط بیشتر تست های بیشتری بزنید ولی برای دروس عمومی حتما 24 تا 48 ساعت پس از مطالعه شروع به تست زدن کنید.)
 • مکان مطالعه: تغییر مکان در هنگام درس خواندن می تواند موجب بر هم خوردن تمرکز شود. بنابراین بهتر است جای آرام و مشخصی برای مطالعه در نظر بگیرید.
 • قابل ارزیابی بودن: برنامه ریزی باید به گونه ای باشد که میزان پیشرفت و یا افت مطالعه را نشان دهد این ویژگی می تواند شما را در شناخت نقاط ضعف و قوتتان راهنمایی کند تا در برنامه ریزی های بعدی نقاط ضعف خود را برطرف کنید.
 • اختصاصی بودن برای هر فرد: از آن جا که هوش و ویژگی های هر فرد با دیگری متفاوت است ، هر داوطلب باید برای مطالعه ، برنامه ریزی خاص و متناسب با ویژگی های خود را داشته باشد. بنابراین فکر نکنید اگر دوست و یا هم کلاسی شما 10 ساعت در روز مطالعه می کند شما نیز باید همان قدر مطالعه کنید. در صورت تمایل جهت دریافت یک برنامه ریزی متناسب با ویژگی های خود می توانید با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.
 • انعطاف پذیری: همان طور که می دانید ممکن است در طول روز اتفاقات غیر منتظره ای برایمان رخ دهد. بنابراین باید در برنامه ریزی خود ساعت هایی را برای درس هایی اختصاص دهیم که در طول هفته نتوانسته ایم آن ها را مطالعه کنیم.

برنامه ریزی در تابستان 98

اگر از رتبه های برتر کنکور سال های گذشته ، در رابطه با عوامل موفقیتشان بپرسید حتما یکی از نکات مشترکی که تمامی رتبه های برتر به آن اشاره خواهند کرد ، مطالعه در تابستان و از دست ندادن 3 ماه طلایی تابستان خواهد بود. از آن جایی که درس های سال دوازدهم نیز به نسبت سنگین بوده و زمان برای مطالعه و جمع بندی دروس هم نسبتا محدود است ؛ بهترین کار ، استفاده از 3 ماه تابستان می باشد.

برخی از مشاوران به دانش آموزان پیشنهاد می کنند که در تابستان دروس سال دهم را مطالعه و جمع بندی کنند و برخی پیشنهاد می کنند که چون دانش آموزان تازه امتحانات پایان ترم سال یازدهم را پشت سر گذاشته اند برای ثبات و تکمیل یادگیری در تابستان به مرور و جمع بندی دروس پایه یازدهم بپردازند.

پیشنهاد ما به شما داوطلبان کنکور 99 این است که در تابستان به طور هم زمان به جمع بندی دروس دهم و یازدهم بپردازید و برای مطالعه و جمع بندی دروس پایه دهم زمان بیشتر و برای مرور و جمع بندی دروس پایه یازدهم نیز زمان کم تری را صرف کنید چرا که زمان زیادی از مطالعه دروس یازدهم برای امتحانات پایان ترم نگذشته و مطالب بیشتری از این دروس را به یاد دارید.

روش صحیح برنامه ریزی هفتگی کنکور 99

روش برنامه ریزی هفتگی کنکور 99
روش صحیح برنامه ریزی هفتگی کنکور 99

لازم است در ابتدا و قبل از شروع برنامه ریزی مطالبی را که قرار است در طول هفته مطالعه کنید مشخص نمایید. در مرحله بعدی با توجه به این که روزانه چند ساعت می توانید درس بخوانید ، مجموع ساعت های یک هفته را مشخص کنید. زمان مطالعه هفتگی را واقع بینانه انتخاب کنید زیرا اگر در روزهای قبل روزانه 3 ساعت مطالعه می کردید و هنگام برنامه ریزی برای 8 ساعت مطالعه برنامه ریزی کنید قطعا با مشکل مواجه خواهید شد. بلکه باید به تدریج زمان مطالعه را بالا ببرید.

در مرحله دوم زمانی را که لازم است در طول هفته برای مطالعه هر درس اختصاص دهید مشخص کنید. توجه داشته باشید که این زمان را باید بر اساس اهمیت و ضریب هر درس مشخص کنید. یعنی اگر در طول روز 5 ساعت درس می خوانید (35 ساعت در هفته) ، می بایست این زمان را بر اساس ضریب و اهمیت دروس بین درس های مختلف تقسیم کنید. مثلا اگر شما داوطلب رشته علوم تجربی هستید و قرار است 35 ساعت در هفته مطالعه کنید (روزانه 5 ساعت) ، 10 تا 11 ساعت را به درس زیست شناسی ، 3 تا 4 ساعت را به درس ریاضی ، 4 تا 5 ساعت را به درس فیزیک ، 4 تا 5 ساعت را به درس شیمی ، حدودا 4 ساعت را به درس ادبیات ، 2 تا 3 ساعت را به درس عربی 2 تا 3 ساعت را به زبان انگلیسی و حدودا 3 ساعت را به درس دین و زندگی اختصاص دهید.

در گام بعدی درس هایی را که قرار است در هر روز خوانده شود مشخص کنید. به این نکته هم توجه داشته باشید که هر روز را به یک درس اختصاص ندهید بلکه در روز 3 تا 4 درس مختلف را مطالعه کنید. نکته مهم دیگر این است که اگر قرار است در روز 4 درس را مطالعه کنید هر 4 درس جزو دروس اختصاصی نباشند بلکه دو درس اختصاصی و 2 درس عمومی مطالعه کنید و زمان هایی را نیز برای استراحت و تفریح مشخص کنید.

در پایان هفته نیز روزی را مشخص کنید که اگر در طول هفته بنا به هر دلیلی نتوانستید درسی را مطابق با برنامه ریزی مطالعه کنید در آن روز بتوانید جبران کنید. مثلا می توانید پایان هفته را به این کار اختصاص دهید. حتما در برنامه ریزی خود زمان هایی را نیز به مرور درس های خوانده شده اختصاص دهید. زمانی را در پایان روز برای مرور درس هایی که در طول روز خوانده اید و ساعاتی را هم در پایان هفته برای مرور درس هایی که در طول هفته مطالعه کرده اید ، قرار دهید.

 

نمونه جدول برنامه ریزی هفتگی کنکور تجربی

در این قسمت ، یک نمونه برنامه ریزی کنکور تجربی را برای داوطلبان این گروه آزمایشی قرار داده ایم. توجه داشته باشید که طبق جدول زیر ، بیشترین زمان را بایستی به مطالعه دروس تخصصی رشته خود اختصاص دهید و در برنامه ریزی خود به دلیل شباهت دروس ریاضی با فیزیک و درس زبان انگلیسی با عربی این درس ها را در یک روز نگنجانید. اگر این نکات را در برنامه ریزی خود رعایت کنید مطمئنا انجام این برنامه موفقیت آمیز و ثمربخش خواهد بود. برای اطلاع از برنامه ریزی درسی ، بهترین منابع کنکور ریاضی ،برنامه ریزی کنکور انسانی بر روی لینک کلیک نمایید.

 برنامه مطالعاتی هفتگی
شنبه زیست پایه یازدهم
(فصل اول / گفتار1)
3 ساعت

فیزیک پایه یازدهم
(مبحث بار الکتریکی)
2 ساعت

دین و زندگی پایه یازدهم
(بخش اول / درس اول)
1 ساعت و 30 دقیقه

زبان انگلیسی پایه یازدهم (گرامردرس 1)
1 ساعت و 30 دقیقه
10 تست زبان و 10 تست زیست شناسی
یکشنبهشیمی پایه یازدهم
(تا ابتدای رفتار عنصرها و شعاع اتم)
2 ساعت
 ریاضی پایه یازدهم
(هندسه تحلیلی / درس 1)
2 ساعت
عربی پایه یازدهم (لغات و قواعد درس 1)
1 ساعت و 30 دقیقه
فارسی پایه یازدهم (درس 1)
1 ساعت و 30 دقیقه
10 تست زیست ، 10 تست شیمی و 10 تست دین و زندگی
دوشنبهزیست پایه یازدهم
(فصل اول / گفتار2)
3 ساعت
فیزیک پایه یازدهم
(قانون کولن)
2 ساعت
دین و زندگی پایه یازدهم
(بخش اول / درس 2 و 3)
2 ساعت
زبان انگلیسی پایه یازدهم
(لغات درس 1)
1 ساعت
10 تست ریاضی ، 10 تست عربی
سه شنبهشیمی پایه یازدهم
(رفتار عنصرها و شعاع اتم) 
2 ساعت
ریاضی پایه یازدهم
(هندسه تحلیلی / درس 2)
2 ساعت
زبان انگلیسی پایه یازدهم
(گرامر درس 2)
1 ساعت
فارسی پایه یازدهم(درس 2)
1 ساعت
10 تست شیمی ، 10 تست فیزیک ، 10 تست دینی
چهارشنبهزیست پایه یازدهم
(فصل دوم / گفتار1)
2 ساعت
فیزیک پایه یازدهم
(مبحث میدان الکتریکی)
2/5 ساعت
دین و زندگی پایه یازدهم
(بخش اول / درس 4)
1 ساعت
عربی پایه یازدهم (لغات و قواعد درس 2)
1/5 ساعت
10 تست زیست ، 10 تست ادبیات ، 10 تست ریاضی
پنجشنبهشیمی پایه یازدهم
(عنصرهای دسته d)
2 ساعت
ریاضی پایه یازدهم
(هندسه تحلیلی / درس 3)
2/5 ساعت
زبان انگلیسی پایه یازدهم (لغات درس 2)
2 ساعت
فارسی پایه یازدهم
(درس 3)
1/5 ساعت
10 تست زیست ، 10 تست فیزیک ، 10 تست دینی
جمعهمرور نکات یادداشت شده در طی هفته10 تست زیست ، 10 تست ریاضی ، 5 تست ادبیات ، 5 تست زبان انگلیسی

جدول فوق صرفا به عنوان یک راهنمای برنامه ریزی هفتگی و به عنوان مثال درج شده است. هر دانش آموز می بایست با توجه به توانایی ها و شرایط خود و هم چنین با مشورت یک فرد آگاه اقدام به برنامه ریزی نماید و با در نظر گرفتن این موارد دروس پایه دهم را نیز در برنامه خود بگنجاند.

روش صحیح برنامه ریزی ماهانه 

برای انجام برنامه ریزی کنکور 99 به صورت ماهانه نیز می بایست طبق همان چیزی که در برنامه ریزی هفتگی به آن اشاره کردیم، عمل کنیم. یعنی مدت زمان مطالعه ماهانه خود را حساب کنیم تا به تدریج ساعت مطالعه روزانه و در نهایت ماهانه خود را افزایش دهیم. نکته مهم در برنامه ریزی ماهانه این است که مشخص کنیم در بازه زمانی یک ماهه باید کدام مباحث را مطالعه کنیم و آن را در هفته های مختلف تقسیم کنیم تا در نهایت در بازه زمانی یک ماهه آن مبحث را مطالعه و جمع بندی کنیم.

نمونه جدول برنامه ریزی ماهانه کنکور

لازم است در ابتدا یک برنامه ریزی ماهانه برای خود انجام دهید و طبق جدول زیر مشخص کنید که قرار است طی یک ماه آینده چه دروسی را مطالعه کنید و پس از طراحی این جدول بایستی یک برنامه هفتگی بنویسید. در واقع برای اجرایی کردن برنامه ماهانه خود بایستی 4 برنامه هفتگی بنویسید تا به اهدافی که در برنامه ماهانه مشخص کرده اید دست یابید. در برنامه ماهانه زیر نیز صرفا دروس پایه یازدهم در نظر گرفته شده ، شما عزیزان با در نظر گرفتن تمامی نکات ، می بایست برنامه ریزی ماهانه خود را برای مطالعه دروس مختلف انجام دهید.

برنامه مطالعاتی ماهانه
زیست پایه یازدهمتنظیم عصبی – حواس – دستگاه حرکتی – تنظیم شیمیایی – ایمنی
ریاضی پایه یازدهمهندسه تحلیلی و جبر – هندسه – تابع
شیمی پایه یازدهمفصل اول
فیزیک پایه یازدهمفصل 1 (الکتریسیته ساکن) – فصل 2 (جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم)
زبان انگلیسی پایه یازدهمدرس 1 تا 3
ادبیات فارسی پایه یازدهمدرس 1 تا 12
دین و زندگی پایه یازدهمدرس 1 تا 10
عربی پایه یازدهمدرس 1 تا 7

جهت دریافت یک برنامه ریزی دقیق و متناسب برای کنکور سراسری تجربی ، کنکور سراسری هنر ، کنکور سراسری منحصرا زبان و کنکور سراسری ریاضی با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

بودجه بندی کنکور

سوالات متداول

1- چگونه برای مطالعه درس های خود برنامه ریزی کنیم؟

بهترین شیوه برای برنامه ریزی این است که ابتدا به صورت ماهانه و سپس به صورت هفتگی و روزانه برنامه خود را تنظیم نمایید.

2- برای کنکور روزانه چند ساعت درس بخوانیم؟

میزان ساعات مطالعه با توجه به شرایط و ویژگی های هر شخص متفاوت است اما این زمان به طور میانگین 8 ساعت می باشد.

3- روزانه چند درس را در برنامه ریزی خود بگنجانیم؟

بهتر است که در یک روز درس های متنوعی را مطالعه کنید تا از درس خواندن خسته نشوید. معمولا 4 درس در یک روز توسط مشاوران پیشنهاد می گردد که بهتر است شامل دو درس عمومی و دو درس اختصاصی باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۷ نظر

 1. Avatar

  سلام من از فردا میخوام برای کنکور نظام جدید انسانی بخونم و دانشجو هستم و آشناییتی با کنکور نظام جدید و مطالب مهم ندارم
  میشه راهنمایی کنید که چه دروسی مهم هستند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به زمان باقی مانده تا برگزاری آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، شما با توجه به رشته هایی که قصد ادامه تحصیل در آن ها را دارید، می بایست برای مطالعه دروسی که دارای ضریب بالایی هستند مانند (ادبیات فارسی ، زبان عربی و …) زمان بیشتری در نظر بگیرید. استفاده از کتاب های کمک آموزشی و شرکت در آزمون های آزمایشی مختلف نیز در کسب رتبه لازم موثر است. یکی از رموز موفقیت در آزمون سراسری مرور فراوان مباحث می باشد.

 2. Avatar

  سلام ببخشید اگه امسال امتحانات عقب بیفتده ما سه ماه تابستون میشه دو ماه اون موقع چیکار کنیم ؟ باید موقع از موقع امتحانات شروع کنیم؟ به خاطر کرونا می گم. کنکور۱۴۰۰ هستم

  • ایران مشاوره

   سلام ، با توجه به نامشخص بودن زمان بازگشایی مدارس و برگزاری امتحانات در سال ۱۳۹۹ ، شما می توانید از زمان تعطیلی مدارس بهترین استفاده را داشته باشید ، و علاوه بر مطالعه دروس پایه یازدهم ، به مرور و خلاصه نویسی دروس پایه دهم نیز بپردازید ، دارابودن یک برنامه ریزی مناسب جهت مطالعه دروس و استفاده از منابع کمک آموزشی ، به شما در مطالعه صحیح دروس کمک شایانی خواهد کرد .

 3. Avatar

  باسلام من الان دانشجوی ورودی ۹۷ هستم و ترم ۲.این ترم تموم شه میخوام انصراف بدم و کنکور ۹۹ شرکت کنم.میخواسم بدونم اگه فقط نظام جدید باشه میتونم کنکور نظام جدیدو بدم ؟چون دیپلمم مال نظام قدیمه.مرسی.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله چنانچه کنکور سراسری سال ۹۹ طبق منابع نظام جدید برگزار شود می بایست با دارا بودن دیپلم نظام قدیم نیز منابع نظام جدید را برای شرکت در آزمون مطالعه نمایید.

 4. Avatar

  سلام خسته نباشید..من رشتم ریاضیه و واس کنکور ک دارم میخونم..همش از خودم ناامید میشم .به خاطر وضعیت مالی ام نرفتم توی ازمونا شرکت کنم و درکل فقط درسای دوازدهم خودمو خوندم..
  میخوام فقط مهندسی صنایع اصفهانو بیارم..ولی خوب اصلا نمیدونم در چ وضعیتی ام و باید چ رتبه ایی رو بیارم.اگ میشه کمکم کنید*-*

 5. Avatar

  سلام.من دانشجوی روزانه مقطع کارشناسی رشته عمران هستم و میخواستم کاردانی بگیرم و بعد برای زبان شرکت کنم آیا میتونم از عمران به زبان برای کاردانی به کارشناسی شرکت کنم و به نظرتون کاردانی به کارشناسی زبان شرکت کنم یا کنکور سراسری؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   جهت ثبت نام در مقطع کاردانی به کارشناسی در رشته زبان صرفا میتوانید در دانشگاه آزاد ثبت نام داشته باشید، در دوره های سراسری فقط ویژه ی فرهنگیان پذیرش صورت میگیرد، پیشنهاد میگردد جهت تحصیل این رشته از مقطع کاردانی شروع نمایید.

 6. Avatar
  امیر محمد نامداری

  سلام خسته نباشید .من حدود یک هفته هست که شروع به درس خوندم کردم ولی یه برنامه خوب برای منظم کردن درسام ندارم از شما میخوام که کمکم کنید .من رشتم تجربیه و میخوام رشته پرستاری بخونم .البته من به دلیل وضعیت مالی ضعیف نمیتونم برنامه تهیه کنم از شما میخوام به من کمک کنید .من واقعا به برنامه احتیاج دارم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   جهت تهیه ی برنامه مناسب شرایط و وضعیت شما باید مورد بررسی قرار گیرد ، پیشنهاد میگردد توسط مشاور راهنمایی لازم صورت گیرد.

 7. Avatar

  سلام
  لطفا به من جواب بدید خواهش میکنم
  من به دلیل مشکل مالی نمیتونم کتاب تست بخرم آیا میشه تعداد مرور رو بالا برد و تست نزد؟
  اصلا امیدی هست من بتونم ادامه تحصیل بدم
  رشتمم تجربیه

  • Avatar

   با سلام
   یکی از موارد لازم برای قبولی در کنکور سراسری تکنیک تست زنی میباشد و در حد توان شما باید سعی نمایید که چندین کتاب مرتبط با تست های جامع را خریداری نمایید و بعد از آن با نحوه ی تست زنی در کنکور سراسری آشنا شوید .

  • Avatar

   باسلام من محمدرضا هستم و دانش اموز سال دوازدهمم ومعدل سال دهمم ۱۹.۲۰ومعدل سال یازدهمم۱۹.۴۵ ومتولد سال۸۰ هستم چگونه میتونم در رشته تربیت معلمی دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم باتشکر لطفا کامل توضیح دهید

 8. Avatar

  سلام خسته نباشید من دانش آموز دوازدهمی هستم راستش الان یکماه هست که گذشته و من هرروز دارم سرد تر میشم نسبت به خوندنم نیاز دارم که یکی همراهیم کنه نمیدونم چطور باید این مشکلو حل کنم

  • Avatar

   با سلام
   شما برای برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی میتوانید با بخش مشاوران تماس حاصل نمایید .

 9. Avatar

  سلام من فارغ التحصیل سالهای قبل نظام قدیم هستم امسال قصد شرکت در کنکور دارم با توجه به دو سری بودن سوالات من اجبارا باید سوالات نظام قدیم رو جواب بدن یا میتونم انتخاب کنم و سوالات نظام جدید رو پاسخ بدم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   با توجه به دیپلم شما نوع سوالات مشخص خواهد شد. یعنی در صورتی که دیپلم شما نظام قدیم باشد، شما به دفترچه سوالات نظام قدیم پاسخ خواهید داد.

 10. Avatar

  سلام در رابطه نحوه مرور ماهیانه سوال داشتم و هزینه برنامه ریزی

 11. Avatar

  سلام ببخشید من سال پیش رو بنا به مشکلاتی ک داشتم مدرسه نرفتم والان در دی ماه امتحانات پیش و باید بدم.الان تو این ۱ماه باقی مونده تابستون من کتابای پیش و تموم کنم بهتره یا دروس پایه(سال دوم و سوم )و جمع بندی کنم؟!میخام ک به کنکور۹۸برسم و نتیجه خوبی بگیرم.لطفا کمکم کنین

 12. Avatar

  سلام من یه برنامه خوب و مطمن برای کنکور ۹۸ میخواستم من پشت کنکورم و وقتم زیاده ممنون

 13. Avatar

  سلام خسته نباشید. من ارشد زیست شناسی گرایش فیزیولوژی خوندم فقط پایان نامه ام مونده که خرداد۹۸ دفاع میکنم سر ۲راهی موندم که دکترامو تو زیر شاخه های رشته خودم بخونم یا کنکور سراسری ۹۸ رو بدم .میشه کمکم کنید اگه ممکنه بهم ایمیل بزنید ممنون میشم

 14. Avatar

  سلام ببخشیدمن کنکور۹۲دادم رفتم دانسگاه فرهنگیان پارسال فارغ التحصیل شدم و امسال سرکاربودم ولی میخام امسال کنکور یدم میخاستم ببینم کنکور نظام قدیم امسال هست؟سال۹۸و۹۹هردو سال هست؟

  • ایران مشاوره

   سلام شما در صورت تمام کردن دوره ی تعهد خود میتوانید در کنکور شرکت کنید و به احتمال بالا کنکور ۹۸ دارای دو سری سوال (نظام قدیم و نظام جدید) باشد و در مورد سال های آینده نمیتوان نظر قطعی داد.

 15. Avatar

  با سلام
  من امسال دوازدهم هستم و میخوام در کنکور منحصرا زبان شرکت کنم و برای کسب رتبه تک رقمی هدفگزاری کردم متاسفانه در تبریز به جز رشته های اصلی و نامی برای رشته های دیگه برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی پیدا نکردم خوشحال میشم اگه به من در این مورد کمک کنید.راستش نمی دونم مشاوره از راه دور تا چه حد می تونه کارساز باشه

 16. Avatar

  ببخشید این شماره مشاوره ها ک گذاشتید رایگان پاسخ می دن یا باید هزینه ای پرداخت کنیم؟

 17. Avatar

  سلام خسته نباشین
  من الان دارم برای کنکور ۹۸ می خونم میخواستم ببینم برای جمع بندی دروس دهم و یازدهم به ترتیب فصل ها پیش برم ( مثلا در زیست اگر فصل ۱ دهم رو تموم کردم فصل ۱ یازدهم رو هم تموم کنم )) یا ابتدا کتابای دهم رو کلا تموم کنم بعد برم سراغ یازدهم ؟
  ممنوم میشم زود جواب بدین

  • Avatar

   سلام پیشنهاد میکنیم یا به صورت مقطعی دروس رو بخونید و یا به صورت مبحثی. برای مثال در روش مقطعی ابتدا دروس سال دهم را بخوانید و بعد دروس در یازدهم. و در روش مبحثی میتوانید ابتدا یک مبحث را به صورت کامل بخوانید و بعد به سراغ مبحث بعدی بروید مثلا ابتدا مبحث لگاریتم و بعد مبحث مشتق را مطالعه کنید

 18. Avatar

  سلام من برای کنکور ۹۸دارم میخونم و امسال سال دوازدهم میرم و میخام بدونم ابتدا دروس سال یازدهم رو باید تموم کنم یا دهم؟؟

  • Avatar

   با سلام شما با استفاده از یک برنامه مدون ابتدا باید درسهای مربوط به دهم بعد درس های سال یازدهم را مطالعه کنید

 19. Avatar

  من بعد از سالها میخواهم کنکور بدهم. البته سال گذشته کتابهای کمک آموزشی خریدم که برای یک کنکوریه سال ۹۵ بود. آیا کنکور سال ۹۸ رو میتونم از این منابع کنکوری استفاده کنم؟

  • ایران مشاوره

   سلام شما نظام قدیم محسوب میشوید و باید سال چاپ منابع را با منابع موجود برای کنکور نظام قدیم سال۹۸ مطابقت دهید، و اگر تغییری نداشته باشد میتوانید استفاده کنید.

 20. Avatar

  سلام.من رشتم تجربیه و میخوام واسه کنکور ۹۸ برنامه ریزی کنکم.اصلا انگیزه درس خوندن ندارم و همش حس میکنم بقیه از من خیلی بهتر میخونن.چیکار کنم از کجا شروع کنم.

  • Avatar

   سلام پیشنهاد میکنم هرچه زودتر شروع کنید. زمان زیادی تا کنکور ۹۸ باقی مانده است نباید امید خود را از دست بدهید. فرصت باقیست همه چیز به میزان تلاش شما بستگی دارد.

  • Avatar

   سلام.من بنا به مشکلاتی ک داشتم سال پیش و مدرسه نرفتم و در دی ماه امتحانات پیشو دارم من تو این یک ماهه باقی مونده از تابستون کتابای دوم و سوم و مرورو جمع بندی کنم و یا دروس پیش و تموم کنم؟!میخام نتیجه خوبی تو کنکور بگیرم

دریافت مشاوره تخمین رتبه 99