تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه 1400

نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه 1400

روش برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه 1400
نحوه برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه 1400

برنامه ریزی از ملزومات زندگی هر انسان می باشد و افراد برای سازمان دهی اعمال روزانه و یا امور کاری و تحصیلی خود نیاز به داشتن یک نقشه راه و یا همان برنامه ریزی دارند. از این رو افراد به منظور نظم بخشی و موفقیت بیشتر در فعالیت های خود به تنظیم برنامه اقدام می نمایند.

امور تحصیلی و از جمله مقوله پر مخاطب کنکور، یکی از مواردی است که افراد در آن، برای دستیابی به اهداف والای خود، نیاز به برنامه ریزی دارند. همه داوطلبان کنکور به خوبی اهمیت برنامه ریزی را درک می کنند و می دانند که برای رسیدن به هدف، داشتن برنامه ای مناسب ضروری است. برنامه ریزی صحیح، علاوه بر بالا بردن بازده مطالعه، موجب آرامش روحی و روانی فرد شده و بی دقتی را نیز کاهش می دهد. برنامه ریزی به سه نوع کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شود که در این مقاله قصد داریم به توضیح نحوه برنامه ریزی کنکور به صورت کوتاه مدت (هفتگی و ماهانه) بپردازیم. اگر شما نیز داوطلب شرکت در کنکور سراسری 1400 هستید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

تنها راه موفقیت در کنکور، داشتن یک برنامه ریزی منعطف، کارآمد و اجرای دقیق آن به همراه تلاش و پشکار فراوان است.

اصول و ویژگی های برنامه ریزی کنکور 1400

کاملا واضح است که با گذشت هر سال، رقابت داوطلبان در کنکور سراسری بیشتر و بیشتر شده که منجر به افزایش سطح دلهره و نگرانی بسیاری از شرکت کنندگان می گردد. به همین دلیل متقاضیان می بایست با داشتن یک برنامه ریزی اصولی با آمادگی بیشتر به نبرد تن به تن با دیو دو سر کنکور بروند.

برنامه ریزی باید با هدفی که برای خود تعیین کرده اید متناسب باشد تا با انجام آن، گام به گام به هدفتان نزدیک تر شوید. سوالی که مطرح خواهد شد این است که در یک برنامه ریزی اصولی چه نکاتی باید مد نظر قرار گرفته شود؟ پاسخ این سوال عبارت است از نحوه صحیح مطالعه، میزان ساعات مطالعه، خلاصه نویسی، منحصر به فرد بودن برنامه، انعطاف پذیری، قابل ارزیابی بودن و توجه به ساعات استراحت.

در کل یکی از مواردی که در برنامه ریزی کنکور از اهمیت زیادی برخوردار است، توجه به این موضوع است که باید کلی خواندن را فراموش کنید و یاد بگیرید که با داشتن برنامه ریزی درسی مناسب، کنکوری بخوانید! کنکوری خواندن یعنی کتاب های درسی را مفهومی تر و با دقت و وسواس بیشتری مطالعه کنید و مطالبی که در گذشته از نظرتان حائز اهمیت نبوده و سرسری از آن ها عبور می کردید را با دقت بیشتری مطالعه نمایید.

توجه داشته باشید که مطالب را حفظ نکنید بلکه با مفهومی خواندن، آن ها را به خاطر بسپارید. در ادامه به نحوه مطالعه کنکوری می پردازیم.

 • حاشیه نویسی: حاشیه نویسی یک روش مناسب برای درک عمیق مطالب و خواندن کتب درسی نیست ولی می تواند برای یادگیری مطالب و نکاتی که از اهمیت چندانی برخوردار نیستند اما خواندن آن ها الزامی است مورد استفاده قرار گیرد.
 • خلاصه نویسی: در خلاصه نویسی باید ابتدا مطالب را مورد مطالعه قرار داده، کاملا آن ها را به خاطر بسپارید و سپس از نکات مهم و کاربردی آن یادداشت برداری نمایید. بهترین کار این است که پس از درک مطالب، نکات و کلمات کلیدی و مهم را یادداشت کنید. “کلمات کلیدی” کوتاه ترین، بهترین و پر معنی ترین کلماتی هستند که با دیدن آن مفهوم جمله برایتان تداعی می شود. خلاصه نویسی هنگام مرور کردن قسمت های مهم در زمان نزدیک به کنکور روش بسیار کارآمدی است.
 • تست زنی: سعی کنید برای تسلط بر مباحث درسی، بعد از 24 ساعت از مطالعه‌ هر مبحث تست بزنید. (البته برای دروس اختصاصی می توانید بلافاصله بعد از مطالعه، تست های مربوط به آن مبحث را حل کرده و هر 24 ساعت یک بار نیز جهت تسلط بیشتر به حل کردن تست های بیشتری بپردازید ولی برای دروس عمومی حتما 24 تا 48 ساعت پس از مطالعه، تست زنی خود را آغاز کنید.)
 • مکان مطالعه: تغییر مکان در هنگام درس خواندن می تواند موجب بر هم خوردن تمرکز شود. بنابراین بهتر است جای آرام و مشخصی برای مطالعه در نظر بگیرید.
 • قابل ارزیابی بودن: برنامه ریزی باید به گونه ای باشد که میزان پیشرفت و یا افت مطالعه را نشان دهد این ویژگی می تواند شما را در شناخت نقاط ضعف و قوتتان راهنمایی کند تا در برنامه ریزی های بعدی نقاط ضعف خود را برطرف کنید.
 • اختصاصی بودن برای هر فرد: از آن جا که هوش و ویژگی های هر فرد با دیگری متفاوت است، هر داوطلب باید برای مطالعه برنامه ریزی خاص و متناسب با ویژگی های خود را داشته باشد و اصل واقع بینی را رعایت نماید. بنابراین فکر نکنید اگر دوست و یا هم کلاسی شما 10 ساعت در روز مطالعه می کند شما نیز باید همان قدر مطالعه کنید. در صورت تمایل جهت دریافت یک برنامه ریزی متناسب با ویژگی های خود می توانید با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.
 • انعطاف پذیری: همان طور که می دانید ممکن است در طول روز اتفاقات غیر منتظره ای برایمان رخ دهد. بنابراین باید در محتوای برنامه ریزی خود، ساعاتی را تحت عنوان “زمان جبرانی” برای درس هایی اختصاص دهیم که در طول هفته نتوانسته ایم به مطالعه آنها بپردازیم.

برنامه ریزی در تابستان 

اگر از رتبه های برتر کنکور سال های گذشته، در رابطه با عوامل موفقیتشان بپرسید حتما یکی از نکات مشترکی که تمامی رتبه های برتر به آن اشاره می کنند، مطالعه در تابستان و از دست ندادن 3 ماه طلایی تابستان خواهد بود. از آن جایی که درس های سال دوازدهم نیز به نسبت سنگین بوده و زمان برای مطالعه و جمع بندی دروس هم نسبتا محدود است؛ استفاده از 3 ماه تابستان برای داوطلبان همچون سکوی پرش عمل خواهد کرد.

برخی از مشاوران به دانش آموزان پیشنهاد می کنند که در تابستان دروس سال دهم را مطالعه و جمع بندی کنند و برخی پیشنهاد می کنند که چون دانش آموزان تازه امتحانات پایان ترم سال یازدهم را پشت سر گذاشته اند برای ثبات و تکمیل یادگیری، در تابستان به مرور و جمع بندی دروس پایه یازدهم بپردازند.

پیشنهاد ما به شما داوطلبان کنکور 1400 این است که در تابستان به طور هم زمان و موازی با یکدیگر به جمع بندی دروس دهم و یازدهم بپردازید و برای مطالعه و جمع بندی دروس پایه دهم زمان بیشتر و برای مرور و جمع بندی دروس پایه یازدهم نیز زمان کم تری را صرف کنید چرا که زمان زیادی از مطالعه دروس یازدهم برای امتحانات پایان ترم نگذشته و مطالب بیشتری از این دروس را به یاد دارید. شما می توانید از بهترین دی وی دی های کنکور به عنوان منابع کمک آموزشی و تست زنی استفاده نمایید.

روش صحیح برنامه ریزی هفتگی کنکور 1400

روش برنامه ریزی هفتگی کنکور 1400
روش صحیح برنامه ریزی هفتگی کنکور 1400

لازم است در ابتدا و قبل از شروع برنامه ریزی، مطالبی را که قرار است در طول هفته مطالعه کنید، مشخص نمایید. در مرحله بعدی با توجه به این که روزانه چند ساعت می توانید درس بخوانید، مجموع ساعت های یک هفته را مشخص کنید. زمان مطالعه هفتگی را واقع بینانه انتخاب نمایید زیرا اگر در روزهای قبل روزانه 3 ساعت مطالعه می کردید و هنگام برنامه ریزی برای 8 ساعت مطالعه برنامه ریزی کنید قطعا با مشکل مواجه خواهید شد، بلکه باید به تدریج زمان مطالعه را بالا ببرید.

در مرحله دوم زمانی را که لازم است در طول هفته برای مطالعه هر درس اختصاص دهید مشخص نمایید. توجه داشته باشید که این زمان را باید بر اساس اهمیت و ضریب هر درس مشخص کنید، یعنی اگر در طول روز 5 ساعت درس می خوانید (35 ساعت در هفته)، می بایست این زمان را بر اساس ضریب و اهمیت دروس بین درس های مختلف تقسیم کنید. مثلا اگر شما داوطلب رشته علوم تجربی هستید و قرار است 35 ساعت در هفته مطالعه کنید (روزانه 5 ساعت)، 10 تا 11 ساعت را به درس زیست شناسی، 3 تا 4 ساعت را به درس ریاضی، 4 تا 5 ساعت را به درس فیزیک، 4 تا 5 ساعت را به درس شیمی، حدودا 4 ساعت را به درس ادبیات، 2 تا 3 ساعت را به درس عربی، 2 تا 3 ساعت را به زبان انگلیسی و حدودا 3 ساعت را به درس دین و زندگی اختصاص دهید.

در گام بعدی درس هایی را که قرار است در هر روز خوانده شود مشخص کنید. به این نکته هم توجه داشته باشید که هر روز را به یک درس اختصاص ندهید بلکه در روز 3 تا 4 درس مختلف را مطالعه کنید. نکته مهم دیگر این است که اگر قرار است در روز 4 درس را مطالعه نمایید هر 4 درس جزو دروس اختصاصی نباشند بلکه دو درس اختصاصی و 2 درس عمومی مطالعه کنید و زمان هایی را نیز برای استراحت و تفریح مشخص کنید.

در پایان هفته نیز روزی را مشخص کنید که اگر در طول هفته بنا به هر دلیلی نتوانستید درسی را مطابق با برنامه ریزی مطالعه کنید در آن روز بتوانید جبران کنید. مثلا می توانید پایان هفته را به این کار اختصاص داده و حتما در برنامه ریزی خود زمان هایی را نیز به مرور درس های خوانده شده اختصاص دهید، زیرا که مرور یکی از مهم ترین قسمت های مطالعه شماست و بخش اعظم یادگیری و فراگیری مباحث به مرور آن ها مربوط می شود. زمانی را در پایان روز برای مرور درس هایی که در طول روز خوانده اید و ساعاتی را هم در پایان هفته برای مرور درس هایی که در طول هفته مطالعه کرده اید، قرار دهید.

نمونه جدول برنامه ریزی هفتگی کنکور تجربی 1400

در این قسمت، یک نمونه برنامه ریزی کنکور تجربی را برای داوطلبان این گروه آزمایشی قرار داده ایم. توجه داشته باشید که طبق جدول زیر، بیشترین زمان را بایستی به مطالعه دروس تخصصی رشته خود اختصاص دهید و در برنامه ریزی خود به دلیل شباهت دروس ریاضی با فیزیک و درس زبان انگلیسی با عربی این درس ها را در یک روز نگنجانید. اگر این نکات را در برنامه ریزی خود رعایت کنید مطمئنا انجام این برنامه موفقیت آمیز و ثمربخش خواهد بود. شما می توانید برای اطلاع از بهترین منابع کنکور ریاضی، برنامه ریزی کنکور انسانی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

برنامه هفتگی
شنبه
 زیست پایه یازدهم
(فصل اول / گفتار1)
3 ساعت
فیزیک پایه یازدهم
(مبحث بار الکتریکی)
2 ساعت
دین و زندگی پایه یازدهم
(بخش اول / درس اول)
1 ساعت و 30 دقیقه
زبان انگلیسی پایه یازدهم (گرامردرس 1)
1 ساعت و 30 دقیقه
10 تست زبان و 10 تست زیست شناسی
یکشنبه
شیمی پایه یازدهم
(تا ابتدای رفتار عنصرها و شعاع اتم)
2 ساعت
ریاضی پایه یازدهم
(هندسه تحلیلی / درس 1)
2 ساعت
عربی پایه یازدهم (لغات و قواعد درس 1)
1 ساعت و 30 دقیقه
فارسی پایه یازدهم (درس 1)
1 ساعت و 30 دقیقه
دوشنبه
زیست پایه یازدهم
(فصل اول / گفتار2)
3 ساعت
فیزیک پایه یازدهم
(قانون کولن)
2 ساعت
دین و زندگی پایه یازدهم
(بخش اول / درس 2 و 3)
2 ساعت
زبان انگلیسی پایه یازدهم
(لغات درس 1)
1 ساعت
10 تست ریاضی و 10 تست عربی
سه شنبه
شیمی پایه یازدهم
(رفتار عنصرها و شعاع اتم)
2 ساعت
ریاضی پایه یازدهم
(هندسه تحلیلی / درس 2)
2 ساعت
زبان انگلیسی پایه یازدهم
(گرامر درس 2)
1 ساعت
فارسی پایه یازدهم (درس 2)
1 ساعت
10 تست شیمی، 10 تست فیزیک و 10 تست دینی
چهارشنبه
زیست پایه یازدهم
(فصل دوم / گفتار1)
2 ساعت
فیزیک پایه یازدهم
(مبحث میدان الکتریکی)
2/5 ساعت
دین و زندگی پایه یازدهم
(بخش اول / درس 4)
1 ساعت
عربی پایه یازدهم (لغات و قواعد درس 2)
1/5 ساعت
10 تست زیست، 10 تست ادبیات و 10 تست ریاضی
پنج شنبه
شیمی پایه یازدهم
(عنصرهای دسته d)
2 ساعت
ریاضی پایه یازدهم
(هندسه تحلیلی / درس 3)
2/5 ساعت
زبان انگلیسی پایه یازدهم (لغات درس 2)
2 ساعت
فارسی پایه یازدهم
(درس 3)
1/5 ساعت
10 تست زیست، 10 تست فیزیک و 10 تست دینی
جمعه
مرور نکات یادداشت شده در طی هفته 10 تست زیست، 10 تست ریاضی، 5 تست ادبیات و 5 تست زبان انگلیسی

جدول فوق صرفا به عنوان یک راهنمای برنامه ریزی هفتگی و به عنوان مثال درج شده است. هر دانش آموز می بایست با توجه به توانایی ها و شرایط خود و همچنین با مشورت یک فرد آگاه اقدام به برنامه ریزی نماید و با در نظر گرفتن این موارد دروس پایه دهم را نیز در برنامه خود بگنجاند.

روش صحیح برنامه ریزی ماهانه کنکور 1400

برای انجام برنامه ریزی کنکور 1400 به صورت ماهانه نیز، می بایست طبق همان چیزی که در برنامه ریزی هفتگی به آن اشاره کردیم، عمل کنید. یعنی مدت زمان مطالعه ماهانه خود را حساب کرده و به تدریج ساعت مطالعه روزانه و در نهایت ماهانه خود را افزایش دهید. نکته مهم در برنامه ریزی ماهانه این است که مشخص کنید در بازه زمانی یک ماهه باید کدام مباحث را مورد مطالعه قرار دهید و آن را در هفته های مختلف تقسیم نمایید تا در نهایت بتوانید در بازه زمانی یک ماهه آن مبحث را مطالعه و جمع بندی کنید. یکی از عواملی که بهتر است به صورت دو هفته یک بار یا ماهانه انجام شود، شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور سراسری می باشد. با نام نویسی در این آزمون های آزمایشی می توانید از میزان تسلط خود نسبت به مطالبی که در بازه زمانی خاص مطالعه کردید، آگاهی پیدا کنید و برای تست زنی و کنکور سراسری آمادگی لازم را کسب نمایید.

نمونه جدول برنامه ریزی ماهانه کنکور 1400

لازم است در ابتدا یک برنامه ریزی ماهانه برای خود انجام دهید و طبق جدول زیر مشخص کنید که طی یک ماه آینده چه دروسی را مورد مطالعه قرار می دهید و پس از طراحی این جدول بایستی یک برنامه هفتگی بنویسید. در واقع برای اجرایی کردن برنامه ماهانه خود بایستی 4 برنامه هفتگی آماده کنید تا به اهدافی که در برنامه ماهانه مشخص شده است، دست یابید. در برنامه ماهانه زیر صرفا دروس پایه یازدهم در نظر گرفته شده که شما عزیزان با در نظر گرفتن تمامی نکات، می بایست برنامه ریزی ماهانه خود را برای مطالعه دروس مختلف انجام دهید.

برنامه مطالعاتی ماهانه
زیست پایه یازدهم تنظیم عصبی – حواس – دستگاه حرکتی – تنظیم شیمیایی – ایمنی
ریاضی پایه یازدهم هندسه تحلیلی و جبر – هندسه – تابع
شیمی پایه یازدهم فصل اول
فیزیک پایه یازدهم فصل 1 (الکتریسیته ساکن) – فصل 2 (جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم)
زبان انگلیسی پایه یازدهم درس 1 تا 3
ادبیات فارسی پایه یازدهم درس 1 تا 12
دین و زندگی پایه یازدهم درس 1 تا 10
عربی پایه یازدهم درس 1 تا 7

همان طور که اشاره کردیم جهت طراحی یک برنامه ریزی دقیق و متناسب برای کنکور سراسری تجربی، کنکور سراسری هنر، کنکور سراسری منحصرا زبان و کنکور سراسری ریاضی بایستی مطابق یا ویژگی های فردی و توانایی های خود تصمیم بگیرید، زیرا استعداد و مهارت های هر شخص با دیگری متفاوت است. کنکور یکی از مراحل مهم و حساس زندگی هر فرد محسوب می گردد که قطعا با داشتن یک برنامه ریزی درست و دریافت مشاوره تحصیلی کنکور از افراد آگاه، به موفقیت دست خواهید یافت

بودجه بندی کنکور

سوالات متداول

1- چگونه برای مطالعه درس های خود برنامه ریزی کنیم؟

بهترین شیوه برای برنامه ریزی این است که ابتدا به صورت ماهانه و سپس به صورت هفتگی و روزانه برنامه خود را تنظیم نمایید.

2- برای کنکور، روزانه چند ساعت درس بخوانیم؟

میزان ساعات مطالعه با توجه به شرایط و ویژگی های هر شخص متفاوت است اما این زمان به طور میانگین 8 ساعت می باشد.

3- روزانه چند درس را در برنامه ریزی خود بگنجانیم؟

بهتر است که در یک روز درس های متنوعی را مطالعه کنید تا از درس خواندن خسته نشوید. معمولا 4 درس در یک روز توسط مشاوران پیشنهاد می گردد که بهتر است شامل دو درس عمومی و دو درس اختصاصی باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۵ نظر

 1. سلام خسته نباشید من رشتم انسانیه و داوطلب کنکور ۱۴۰۱ هستم میخواستم بدونم من میتونم از کتابایی که برای کنکور۹۹ بودند استفاده کنم یا باید جدید تهیه کنم؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که محتوای کتاب براساس دروس نظام جدید باشد، محدودیتی جهت استفاده برای شما وجود ندارد.

 2. سلام
  من امسال کنکور دارم تا الان هیچ چیز خاصی نخوندم ب نظرتون اگه الان شروع کنم ب خوندن دانشگاه فرهنگیان قبول میشم ؟! امیدی هست ؟

  • با سلام و درود، مطالعه دقیق، اجرای برنامه ریزی ها و استفاده از منابع مناسب در این زمان می تواند در موفقیت شما نقش بسزایی داشته باشد.

 3. سلام .من از دانشگاه دولتی فارق التحصیل شدم (باکنکور تجربی) آیا میتونم در سال۱۴۰۱ دوباره کنکور تجربی بدم؟

  • با سلام و درود، با توجه به قوانین نظام وظیفه عمومی در صورت داشتن کارت پایان خدمت سرابزی محدودیتی جهت شرکت مجدد در کنکور سراسری برای شما وجود ندارد.

 4. با سلام و خسته نباشید. خیلی منمون در مورد سوال قبلی . خب من پیش دانشگاهی رو بگیرم امسال میتونم کنکور سال ۱۴۰۱ و شرکت کنم . در ضمن اصلا میتونم الان برم واحد های پیش و پاس کنم . اگه من الان کتاب های نظام جدید و بخونم و پیش دانشگاهی رو پاس کنم بعد میتونم کنکور نظام جدید و شرکت کنم من ک نظام قدیمم میتونم کنکور نظام جدید و شرکت کنم . خیلی ممنونم . این سوال ها رو ک ارتون میپرسم سوال برای چندین نفراشنا پیش اونده . ممنون میشم جواب بدین

  • با سلام و وقت بخیر، شما با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی مجاز به شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ خواهید بود. لازم به ذکر است برای ادامه تحصیل، به اموزش و پرورش منطقه سکونت خود مراجعه نموده و با دریافت ادرس مدارس بزرگسال، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید.

 5. سلام خسته نباشید. من دیپلم نظام قدیم و دارم . و میخوام کنکور بدم سال ۱۴۰۱ ولی پیش دانشگاهی و پاس نکردم چند واحدش مونده الان من میخوام از پایه شروع کنم و نظام جدید و بخونم کتاباش و . من میتونم شرکت کنم یا نه . یا حتما باید پیش و پاس کنم در ضمن میتونم کنکور نظام جدیدو شروع کنم

  • با سلام، خیر مجاز به ثبت نام نمی باشید زیرا داشتن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم، پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام جدید از شرایط ثبت نام می باشد.

 6. سلام من انسانی هستم می تونم در کنار کنکور انسانی کنکور تجربی هم شرکت کنم؟بعد ی سوال داشتم من نمی دونم چرا وقت کم می اورم برای درس خواندن در طول روز مثلا با خودم امروز فلان درس رو بخونم ومی بینم شب شده اما هنوز هم رو نتوانستم اجرایی کنم و این موکول می شود به فردا باید چی کار کنم در کنار دوازدهم پایه رو سریع ببندم؟!

 7. سلام ببخشید میخواستم بدونم برای ۱۴۰۱ میشه همزمان در کنکور هنر هم شرکت کنم چون من رشته ام انسانیه؟!!!!

 8. سلام
  من دوازدهم فنی هستم میخواستم بدونم میتونم کنکور انسانی شرکت کنم.
  ممنونم

 9. سلام…
  من فارغ التحصیل رشته تجربی هستم میخوام برای سال ۱۴۰۰ دوباره کنکور بدهم.
  برای برنامه ریزی حتما باید دو پایه رو باهم جلو برد مثلا دهم با دوازدهم و سپس یازدهم با دوازدهم.
  یا نه میشه اول یک پایه رو به طور کامل بست سپس پایه بعد رو شروع کرد.؟!!
  خیلی ممنون میشم اگه پاسخ بدید چون خیلی برام مهمه…تشکر^

  • با سلام و درود، جهت مطالعه برای کنکور سراسری سال ۱۴۰۰، می بایست ابتدا هر یک از پایه ها را جداگانه و دقیق مطالعه نمایید، سپس دروسی مثل زیست شناسی و… را به صورت ترکیبی پیش ببرید

 10. وقت بخیر من دیپلم کامپیوترم رو سال ۹۲ گرفتم و پیش انسانی رو سال ۹۶،میتونم توی کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت کنم؟؟

  • با سلام، بله شما با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی مجاز به شرکت در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ می باشید.

 11. سلام و خسته نباشید .من دیپلم تجربی نظام قدیم رو دارم و میخوام کنکور انسانی ۱۴۰۰نظام جدید شرکت کنم میشه؟و باید چیکار کنم؟

  • با سلام و درود، در صورت داشتن مدرک دیپلم (نظام قدیم، نظام جدید) و مدرک پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی) ، می توانید در گروه آزمایشی مورد نظر خود ثبت نام نمایید.

 12. سلام وقت بخیر من ۱۴۰۰ کنکور ریاضی دارم اگه الان شروع کنم برا سه رقمی دیر شده؟؟؟

  • با سلام. با برنامه ریزی دقیق و جامع ودارا بودن جدیت و پشتکار می توانید به هدف خود دست یابید. برای رسیدن به موفقیت هیچ زمانی دیر نیست.

 13. سلام من میخام انسانی۱۴۰۰ بخونم سال۹۹ تجربی دادم ولی میخام دانشگاه فرهنگیان ارومیه قبول بشم(ظرفیت پذیرش زیاد) آیا میتونم تا کنکور۱۴۰۰ کتابارو بخونم؟کدوم آزمون آزمایشی خوبه؟

  • با سلام. پیشنهاد میکنم هرچه سریعتر با امید و پشتکار شروع کرده و با برنامه ریزی جامع و کامل پیش بروید.
   فرصت باقیست همه چیز به میزان تلاش شما بستگی دارد.

 14. سلام
  من داوطلب کنکور انسانی ۱۴۰۰ هستم
  ولی به صورت جدی شروع نکردم اگه از همین الان شروع کنم میتوانم به رقبا برسم یا نه؟

  • با سلام. شما با داشتن جدیت و پشتکار می توانید شروع به مطالعه نموده و با برنامه ریزی دقیق و تخصصی به نتیجه ی دلخواه دست یابید.

 15. سلام من از فردا میخوام برای کنکور نظام جدید انسانی بخونم و دانشجو هستم و آشناییتی با کنکور نظام جدید و مطالب مهم ندارم
  میشه راهنمایی کنید که چه دروسی مهم هستند؟

  • با سلام، با توجه به زمان باقی مانده تا برگزاری آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، شما با توجه به رشته هایی که قصد ادامه تحصیل در آن ها را دارید، می بایست برای مطالعه دروسی که دارای ضریب بالایی هستند مانند (ادبیات فارسی ، زبان عربی و …) زمان بیشتری در نظر بگیرید. استفاده از کتاب های کمک آموزشی و شرکت در آزمون های آزمایشی مختلف نیز در کسب رتبه لازم موثر است. یکی از رموز موفقیت در آزمون سراسری مرور فراوان مباحث می باشد.

 16. سلام ببخشید اگه امسال امتحانات عقب بیفتده ما سه ماه تابستون میشه دو ماه اون موقع چیکار کنیم ؟ باید موقع از موقع امتحانات شروع کنیم؟ به خاطر کرونا می گم. کنکور۱۴۰۰ هستم

  • سلام ، با توجه به نامشخص بودن زمان بازگشایی مدارس و برگزاری امتحانات در سال ۱۳۹۹ ، شما می توانید از زمان تعطیلی مدارس بهترین استفاده را داشته باشید ، و علاوه بر مطالعه دروس پایه یازدهم ، به مرور و خلاصه نویسی دروس پایه دهم نیز بپردازید ، دارابودن یک برنامه ریزی مناسب جهت مطالعه دروس و استفاده از منابع کمک آموزشی ، به شما در مطالعه صحیح دروس کمک شایانی خواهد کرد .

 17. باسلام من الان دانشجوی ورودی ۹۷ هستم و ترم ۲.این ترم تموم شه میخوام انصراف بدم و کنکور ۹۹ شرکت کنم.میخواسم بدونم اگه فقط نظام جدید باشه میتونم کنکور نظام جدیدو بدم ؟چون دیپلمم مال نظام قدیمه.مرسی.

  • با سلام
   بله چنانچه کنکور سراسری سال ۹۹ طبق منابع نظام جدید برگزار شود می بایست با دارا بودن دیپلم نظام قدیم نیز منابع نظام جدید را برای شرکت در آزمون مطالعه نمایید.

 18. سلام خسته نباشید..من رشتم ریاضیه و واس کنکور ک دارم میخونم..همش از خودم ناامید میشم .به خاطر وضعیت مالی ام نرفتم توی ازمونا شرکت کنم و درکل فقط درسای دوازدهم خودمو خوندم..
  میخوام فقط مهندسی صنایع اصفهانو بیارم..ولی خوب اصلا نمیدونم در چ وضعیتی ام و باید چ رتبه ایی رو بیارم.اگ میشه کمکم کنید*-*

 19. سلام.من دانشجوی روزانه مقطع کارشناسی رشته عمران هستم و میخواستم کاردانی بگیرم و بعد برای زبان شرکت کنم آیا میتونم از عمران به زبان برای کاردانی به کارشناسی شرکت کنم و به نظرتون کاردانی به کارشناسی زبان شرکت کنم یا کنکور سراسری؟؟؟

  • با سلام
   جهت ثبت نام در مقطع کاردانی به کارشناسی در رشته زبان صرفا میتوانید در دانشگاه آزاد ثبت نام داشته باشید، در دوره های سراسری فقط ویژه ی فرهنگیان پذیرش صورت میگیرد، پیشنهاد میگردد جهت تحصیل این رشته از مقطع کاردانی شروع نمایید.

 20. امیر محمد نامداری

  سلام خسته نباشید .من حدود یک هفته هست که شروع به درس خوندم کردم ولی یه برنامه خوب برای منظم کردن درسام ندارم از شما میخوام که کمکم کنید .من رشتم تجربیه و میخوام رشته پرستاری بخونم .البته من به دلیل وضعیت مالی ضعیف نمیتونم برنامه تهیه کنم از شما میخوام به من کمک کنید .من واقعا به برنامه احتیاج دارم

  • با سلام
   جهت تهیه ی برنامه مناسب شرایط و وضعیت شما باید مورد بررسی قرار گیرد ، پیشنهاد میگردد توسط مشاور راهنمایی لازم صورت گیرد.

 21. سلام
  لطفا به من جواب بدید خواهش میکنم
  من به دلیل مشکل مالی نمیتونم کتاب تست بخرم آیا میشه تعداد مرور رو بالا برد و تست نزد؟
  اصلا امیدی هست من بتونم ادامه تحصیل بدم
  رشتمم تجربیه

  • با سلام
   یکی از موارد لازم برای قبولی در کنکور سراسری تکنیک تست زنی میباشد و در حد توان شما باید سعی نمایید که چندین کتاب مرتبط با تست های جامع را خریداری نمایید و بعد از آن با نحوه ی تست زنی در کنکور سراسری آشنا شوید .

  • باسلام من محمدرضا هستم و دانش اموز سال دوازدهمم ومعدل سال دهمم ۱۹.۲۰ومعدل سال یازدهمم۱۹.۴۵ ومتولد سال۸۰ هستم چگونه میتونم در رشته تربیت معلمی دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم باتشکر لطفا کامل توضیح دهید

 22. سلام خسته نباشید من دانش آموز دوازدهمی هستم راستش الان یکماه هست که گذشته و من هرروز دارم سرد تر میشم نسبت به خوندنم نیاز دارم که یکی همراهیم کنه نمیدونم چطور باید این مشکلو حل کنم

  • با سلام
   شما برای برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی میتوانید با بخش مشاوران تماس حاصل نمایید .

 23. سلام من فارغ التحصیل سالهای قبل نظام قدیم هستم امسال قصد شرکت در کنکور دارم با توجه به دو سری بودن سوالات من اجبارا باید سوالات نظام قدیم رو جواب بدن یا میتونم انتخاب کنم و سوالات نظام جدید رو پاسخ بدم

  • با سلام.
   با توجه به دیپلم شما نوع سوالات مشخص خواهد شد. یعنی در صورتی که دیپلم شما نظام قدیم باشد، شما به دفترچه سوالات نظام قدیم پاسخ خواهید داد.

 24. سلام در رابطه نحوه مرور ماهیانه سوال داشتم و هزینه برنامه ریزی

 25. سلام ببخشید من سال پیش رو بنا به مشکلاتی ک داشتم مدرسه نرفتم والان در دی ماه امتحانات پیش و باید بدم.الان تو این ۱ماه باقی مونده تابستون من کتابای پیش و تموم کنم بهتره یا دروس پایه(سال دوم و سوم )و جمع بندی کنم؟!میخام ک به کنکور۹۸برسم و نتیجه خوبی بگیرم.لطفا کمکم کنین

 26. سلام من یه برنامه خوب و مطمن برای کنکور ۹۸ میخواستم من پشت کنکورم و وقتم زیاده ممنون

 27. لیلا شاه قاسمی

  سلام خسته نباشید. من ارشد زیست شناسی گرایش فیزیولوژی خوندم فقط پایان نامه ام مونده که خرداد۹۸ دفاع میکنم سر ۲راهی موندم که دکترامو تو زیر شاخه های رشته خودم بخونم یا کنکور سراسری ۹۸ رو بدم .میشه کمکم کنید اگه ممکنه بهم ایمیل بزنید ممنون میشم

 28. سلام ببخشیدمن کنکور۹۲دادم رفتم دانسگاه فرهنگیان پارسال فارغ التحصیل شدم و امسال سرکاربودم ولی میخام امسال کنکور یدم میخاستم ببینم کنکور نظام قدیم امسال هست؟سال۹۸و۹۹هردو سال هست؟

  • سلام شما در صورت تمام کردن دوره ی تعهد خود میتوانید در کنکور شرکت کنید و به احتمال بالا کنکور ۹۸ دارای دو سری سوال (نظام قدیم و نظام جدید) باشد و در مورد سال های آینده نمیتوان نظر قطعی داد.

 29. با سلام
  من امسال دوازدهم هستم و میخوام در کنکور منحصرا زبان شرکت کنم و برای کسب رتبه تک رقمی هدفگزاری کردم متاسفانه در تبریز به جز رشته های اصلی و نامی برای رشته های دیگه برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی پیدا نکردم خوشحال میشم اگه به من در این مورد کمک کنید.راستش نمی دونم مشاوره از راه دور تا چه حد می تونه کارساز باشه

 30. ببخشید این شماره مشاوره ها ک گذاشتید رایگان پاسخ می دن یا باید هزینه ای پرداخت کنیم؟

 31. سلام خسته نباشین
  من الان دارم برای کنکور ۹۸ می خونم میخواستم ببینم برای جمع بندی دروس دهم و یازدهم به ترتیب فصل ها پیش برم ( مثلا در زیست اگر فصل ۱ دهم رو تموم کردم فصل ۱ یازدهم رو هم تموم کنم )) یا ابتدا کتابای دهم رو کلا تموم کنم بعد برم سراغ یازدهم ؟
  ممنوم میشم زود جواب بدین

  • سلام پیشنهاد میکنیم یا به صورت مقطعی دروس رو بخونید و یا به صورت مبحثی. برای مثال در روش مقطعی ابتدا دروس سال دهم را بخوانید و بعد دروس در یازدهم. و در روش مبحثی میتوانید ابتدا یک مبحث را به صورت کامل بخوانید و بعد به سراغ مبحث بعدی بروید مثلا ابتدا مبحث لگاریتم و بعد مبحث مشتق را مطالعه کنید

 32. سلام من برای کنکور ۹۸دارم میخونم و امسال سال دوازدهم میرم و میخام بدونم ابتدا دروس سال یازدهم رو باید تموم کنم یا دهم؟؟

  • با سلام شما با استفاده از یک برنامه مدون ابتدا باید درسهای مربوط به دهم بعد درس های سال یازدهم را مطالعه کنید

 33. من بعد از سالها میخواهم کنکور بدهم. البته سال گذشته کتابهای کمک آموزشی خریدم که برای یک کنکوریه سال ۹۵ بود. آیا کنکور سال ۹۸ رو میتونم از این منابع کنکوری استفاده کنم؟

  • سلام شما نظام قدیم محسوب میشوید و باید سال چاپ منابع را با منابع موجود برای کنکور نظام قدیم سال۹۸ مطابقت دهید، و اگر تغییری نداشته باشد میتوانید استفاده کنید.

 34. سلام.من رشتم تجربیه و میخوام واسه کنکور ۹۸ برنامه ریزی کنکم.اصلا انگیزه درس خوندن ندارم و همش حس میکنم بقیه از من خیلی بهتر میخونن.چیکار کنم از کجا شروع کنم.

  • سلام پیشنهاد میکنم هرچه زودتر شروع کنید. زمان زیادی تا کنکور ۹۸ باقی مانده است نباید امید خود را از دست بدهید. فرصت باقیست همه چیز به میزان تلاش شما بستگی دارد.

  • سلام.من بنا به مشکلاتی ک داشتم سال پیش و مدرسه نرفتم و در دی ماه امتحانات پیشو دارم من تو این یک ماهه باقی مونده از تابستون کتابای دوم و سوم و مرورو جمع بندی کنم و یا دروس پیش و تموم کنم؟!میخام نتیجه خوبی تو کنکور بگیرم

دریافت مشاوره تخمین رتبه