تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام آزمون های آزمایشی سنجش 99 – 1400

ثبت نام آزمون های آزمایشی سنجش 99 – 1400

نام نویسی آزمون آزمایشی سنجش 99 - 1400
ثبت نام آزمون های آزمایشی سنجش 99 – 1400

دغدغه و مسئله اصلی داوطلبان کنکور و خانواده های آن ها معمولا قبولی در رشته های دانشگاه های برتر کشور می باشد. از جمله گام های موثر جهت موفقیت در این آزمون بزرگ، هدف گذاری، داشتن برنامه ریزی درسی منعطف و همچنین شرکت در یک آزمون مشابه با کنکور است.

آزمون های آزمایشی سنجش شامل آزمون های تابستانی، مرحله ای و جامع است که برای پایه های دهم، یازدهم، دوازدهم و فارغ التحصیلان مقطع پیش دانشگاهی (نظام قدیم) برگزار می گردد. یکی از دلایلی که داوطلبان را جذب آزمون های آزمایشی سنجش می کند، تشابه سوالات این آزمون به  سوالات کنکور است که همین امر موجب افزایش جامعه آماری آن شده است. از دیگر مزایای آزمون آزمایشی سنجش که می شود به آن اشاره کرد هزینه مناسب ثبت نام، توجه به بودجه بندی کنکور و نزدیک بودن رتبه این آزمون به رتبه های کنکور می باشند.

بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش مطابق برنامه آموزشی مدارس و با هدف مطالعه و مرور دروس، برنامه ریزی شده است.

زمان ثبت نام آزمون های آزمایشی سنجش 99 – 1400

هر ساله زمان ثبت نام آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع سنجش از طریق سامانه شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می شود و داوطلبان پایه دهم تا دوازدهم و همچنین فارغ التحصیلان مقطع پیش دانشگاهی (نظام قدیم) در تمامی رشته های تحصیلی با توجه به جدول زمان بندی موجود در این سایت می توانند برنامه زمانی و مواد درسی آزمون خود را مشاهده کنند و در نهایت، فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

علاقه مندان به شرکت در آزمون آزمایشی سنجش می توانند مطابق با جدول زمان بندی منتشر شده از طریق سایت sanjeshserv.ir و آگاهی از مهلت نام نویسی دوره های مختلف این آزمون، نسبت به ثبت نام خود در دوره مورد نظر اقدام نمایند. همچنین لازم به ذکر است که آزمون مرحله دوم به صورت غیر حضوری (آنلاین) و از طریق مراجعه به سامانه آزمون های آزمایشی سنجش برگزار می گردد.

جدول زمان بندی ثبت نام آزمون های آزمایشی سنجش 99 – 1400
مقطع تحصیلی آزمون های آزمایشی

مهلت ثبت نام / تمدید

تاریخ برگزاری آزمون
یازدهم و دوازدهم اول تابستانه 7 مرداد 99 24 مرداد 99
دوم تابستانه 28 مرداد 99 14 شهریور 99
سوم تابستانه 10 شهریور 99 28 شهریور 99
دهم، یازدهم و دوازدهم مرحله اول 21 مهر 99 25 مهر 99
مرحله دوم تا تاریخ 29 مهر 99 23 آبان 99
مرحله سوم تا تاریخ 20 آبان 99 / تاریخ 26 آبان ماه 99 7 آذر 99
مرحله چهارم تا تاریخ 11 آذر 99 / تاریخ 24 آذر ماه 99 28 آذر99
مرحله پنجم تا تاریخ 2 دی 99 / تاریخ 15 دی ماه 99 19دی 99
مرحله ششم تا تاریخ 23 دی 99 / تاریخ 6 بهمن ماه 99 10 بهمن 99
مرحله هفتم تا تاریخ 14 بهمن 99 / تاریخ 27 بهمن ماه 99 1اسفند 99
مرحله هشتم تا تاریخ 21 بهمن 99 / تاریخ 11 اسفند ماه 99 15 اسفند 99
نوبت اول جامع تا تاریخ 19 اسفند 99 / تاریخ 23 فروردین ماه 1400 27 فروردین 1400
نوبت دوم جامع تا تاریخ 31 فروردین 1400 / تاریخ 6 اردیبهشت ماه 1400 17 اردیبهشت 1400
نوبت سوم جامع تا تاریخ 21 اردیبهشت 1400 / تاریخ 3 خرداد 1400 7 خرداد 1400
نوبت چهارم جامع تا تاریخ 11 خرداد 1400 / تاریخ 29 خرداد 1400 28 خرداد 1400

تاریخ جدید برگزاری: 31 خرداد ماه 1400

راهنمای ثبت نام آزمون های آزمایشی سنجش 99 – 1400

متقاضیان به منظور شرکت در آزمون های آزمایشی سنجش می توانند پس از اطلاع از روند نام نویسی آزمون و مشاهده برنامه زمانی هر دوره، فرآیند ثبت نام خود را مطابق مراحل زیر تکمیل نمایند.

 • ابتدا وارد سایت آزمون های آزمایشی سنجش به نشانی sanjeshserv.ir شوید و از کادر ثبت نام در منوی سمت چپ صفحه مقابل خود، روی لینک “ثبت نام آزمون های آزمایشی سنجش (سال تحصیلی 99 – 1400)” کلیک نمایید.

مرحله اول ثبت نام آزمون آزمایشی سنجش

 • در این مرحله، برنامه زمان بندی هر آزمون را مشاهده خواهید کرد که لازم است از سمت راست همین صفحه، گزینه “خرید کارت” را انتخاب کنید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون آزمایشی سنجش

 • در این صفحه، دکمه رادیویی عبارت “فروش کارت اعتباری آزمون های سنجش در سال تحصیلی 99 -1400” را فعال کنید و سپس کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون آزمایشی سنجش

 •  پس از تکمیل فرم نام نویسی در صفحه جدید و انتخاب نوع آزمون، دکمه کنار درگاه پرداخت بانک سامان را بفشارید و روی کلید “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون آزمایشی سنجش

 • در مرحله بعد، وارد صفحه “سیستم خرید اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش” خواهید شد. پس از بررسی و تایید صحت اطلاعات فردی و آگاهی از قوانین و مبلغی که می خواهید پرداخت کنید، شماره پیگیری که بالای صفحه درج شده است را یادداشت نمایید و پس از فعال نمودن تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام”، روی دکمه “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون آزمایشی سنجش

 • در این مرحله وارد درگاه پرداخت الکترونیکی خواهید شد که می بایست از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب اطلاعات کارت، رمز دوم پویا و شماره تلفن خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید و مبلغ آزمون انتخابی را با کلیک روی دکمه “پرداخت” واریز نمایید.

مرحله ششم ثبت نام آزمون آزمایشی سنجش

 • پس از خرید کارت اعتباری، شماره پرونده و رمز عبوری به شما نشان داده خواهد شد که می بایست آن ها را ذخیره و نگهداری نمایید. برای تکمیل فرآیند ثبت نام، مجددا وارد صفحه “ثبت نام آزمون های آزمایشی” شوید و این بار گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون آزمایشی سنجش

 • در صفحه ثبت نام جدید شما باید شماره پرونده، رمز عبور و عبارت امنیتی درج شده را وارد نمایید و در انتها، کلید تایید را بفشارید.

مرحله اول ثبت نام آزمون آزمایشی سنجش

در پایان مراحل فوق، وارد صفحه “اطلاعات داوطلب” خواهید شد که لازم است در این صفحه اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید. به منظور صحت اطلاعات ثبت شده، به صفحه “تاییدیه” هدایت خواهید شد که پس از تایید، یک کد پیگیری از سوی سامانه برای شما صادر خواهد شد. توجه داشته باشید که کد پیگیری دریافتی را تا زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج آن نزد خود نگه دارید.

چند نکته مهم

 • کارت ورود به جلسه از روز سه شنبه قبل از روز برگزاری آزمون در سامانه آزمون های آزمایشی سنجش منتشر می شود که داوطلبان باید کارت خود را پرینت بگیرند و در روز آزمون همراه خود داشته باشند.
 • کارنامه داوطلبان، بعد از ظهر همان روز برگزاری آزمون در سایت sanjeshserv.ir قرار خواهد گرفت.
 • در نظر داشته باشید که آزمون های جامع سوم و جامع چهارم، صرفا برای پایه دوازدهم برگزار می شود و پایه دهم و یازدهم تا آزمون جامع دوم مجاز به شرکت در آزمون مربوطه می باشند.

همان طور که اشاره شد، بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش با هدف مطالعه و مرور دروس، برنامه ریزی شده است. همچنین مطابقت روند طراحی سوالات با پیش روی آموزشی مدارس موجب شده داوطلب علاوه بر آمادگی برای کنکور با آرامش خاطر بیشتری در امتحانات نوبت اول و دوم حاضر شود.

 

سوالات متداول

1- آیا ثبت نام آزمون نوبت آخر آزمون های آزمایشی سنجش 99 - 1400 تمدید شده است؟

زمان ثبت نام آزمون نوبت چهارم جامع آزمایشی سنجش تا تاریخ 29 خرداد ماه 1400 تمدید شده است.

2- آیا ثبت نام آزمون ها از طریق سایت سازمان سنجش 99 - 1400 انجام می شود؟

خیر، برای نام نویسی در آزمون های آزمایشی سنجش می بایست به سامانه شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید.

3- آیا داوطلبان پایه دهم آزمون های آزمایشی سنجش 99 - 1400 می توانند در آزمون های تابستانه ثبت نام نمایند؟

بله، داوطلبان پایه های متوسطه دوم می توانند درآزمون های نوبت تابستانه آزمون های آزمایشی سنجش نام نویسی کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره