یکشنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / ثبت نام کنکور سراسری

ثبت نام کنکور سراسری

ثبت نام کنکور سراسری
ثبت نام کنکور سراسری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

بدون شک همه افراد با کنکور سراسری آشنایی دارند اما برای آشنایی بیشتر باید بگوییم که طبق روال هر سال سازمان سنجش آموزش کشور که تحت نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشد ، جهت ورود داوطلبان به دانشگاه‌ های دولتی اقدام به برگزاری کنکور سراسری می نماید که این آزمون هر ساله در تیر ماه برای پنج گروه آزمایشی ریاضی فیزیک، علوم تجربی ، علوم انسانی ، زبان‌های خارجی و هنر به‌ طور جداگانه برگزار می گردد. البته لازم است بدانید که کنکور گروه آزمایشی زبان و هنر به صورت شناور است ، یعنی داوطلبان علاوه بر شرکت در کنکور گروه آزمایشی مربوط به رشته خود می توانند در یکی از آزمون های گروه های هنر و زبان نیز شرکت کنند. بنابراین با توجه به اهمیت بسیار بالای کنکور ، تصمیم گرفته ایم در این مقاله به طور اختصاصی به بررسی مواردی از جمله زمان و نحوه ثبت نام کنکور سراسری ، شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری بپردازیم ، توصیه ما این است که این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

کنکور دانشگاه آزاد و سراسری ادغام شده است و به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور سراسری 98

ثبت نام کنکور سراسری و ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد از روز چهارشنبه 24 بهمن ماه آغاز و تا روز پنج شنبه 2 اسفند ماه 97 ادامه خواهد داشت. داوطلبان می بایست با به همراه داشتن مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 98 نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. در رابطه با نحوه و زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد نیز لازم است به اطلاعتان برسانیم که ثبت نام کنکور سراسری به صورت اینترنتی (مجازی) و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود و نیازی به مراجعه حضوری داوطلبان نخواهد بود. داوطلبان می بایست در وهله اول در موعد مقرر جهت ثبت نام ، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند و پس از پرداخت مبلغ مورد نیاز و خرید کارت اعتباری نسبت به فرآیند ثبت نام اقدام نمایند. ضمن اینکه متقاضیان می بایست برای شرکت در کنکور های هنر و یا زبان کارت اعتباری جداگانه خریداری نمایند. پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کنکور ، از آخرین تغییرات مربوط به کنکور سراسری مطلع شوید.

مراحل ثبت نام کنکور سراسری:

 • در ابتدا باید دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 98 را که توسط سازمان سنجش منتشر می شود ، به صورت کامل مطالعه کنید تا از تمام جزئیات مرتبط با آن آگاهی یابید.
 • در مرحله بعد لازم است به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و با کلیک بر روی خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه (هزینه خرید هر کارت اعتباری 22 هزار تومان می باشد) به صورت اینترنتی ، کارت اعتباری مورد نظر را خریداری کرده و شماره سریال 12 رقمی آن را دریافت کنید. لازم به ذکر است که برای شرکت در رشته های شناوری که پیش تر توضیح داده شد باید کارت اعتباری جداگانه خریداری کنید.
 • در مرحله بعد مجددا وارد سایت سازمان سنجش شده و بر روی لینک فعال شده ثبت نام کنکور سراسری کلیک کنید.
 • صفحه ای پیش روی شما قرار خواهد گرفت که باید تمام مشخصات فردی و اطلاعات مربوط به سال های آخر دوره متوسطه را به ثبت برسانید.
 • و در پایان اگر علاقمند به تحصیل در دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور هستید باید گزینه علاقمندی به دانشگاه های مذکور را فعال کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 98

 • اصل مدرک پیش دانشگاهی
 • 6 قطعه عکس 4*3
 • اصل مدرک و یا گواهی دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه و سال ما قبل دیپلم
 • اصل مدرک دیپلم کامل متوسطه یا گواهی آن برای نظام قدیم آموزش متوسطه
 • اصل مدرک و یا گواهی تحصیلی متوسطه سال ما قبل دیپلم و دو سال ما قبل دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه
 • اصل و یا گواهی مدرک پایان دوره کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای
 • ارائه رسید پستی تاییدیه دیپلم (نظام قدیم) و تاییدیه پیش دانشگاهی (نظام جدید)
 • اصل شناسنامه و دو برگ کپی از تمام صفحات
 • مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان را با توجه به قوانین نظام وظیفه آقایان مشخص کند.
 • اصل حکم مرخصی سالانه و یا موافقت کتبی و بدون قید و شرط سازمان مطبوع (برای کارمندان دولت)

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری 98

شرایط عمومی
 اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از دین های مورد تایید قانون جمهوری اسلامی ایران.
اعتقاد به احکام دینی
عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران.
عدم سوء سابقه در حذب های سیاسی
نداشتن فساد اخلاقی.
رعایت شئونات اسلامی و عدم سوء پیشینه اخلاقی
برخورداری از سلامت جسمانی مرتبط با رشته تحصیلی
شرایط اختصاصی
داشتن دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه و یا مدرک دوره پیش دانشگاهی لازم و ضروری می باشد. داوطلبان بایدحداکثر تـا 31 شهریور 98 مدرک خود را دریافت کنند.
داوطلبانی که تحصیلات خود را در مقطع کاردانی به پایان رسانده اند ، در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری می باشند که مدرک خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 98 دریافت کنند.
داوطلبانی که تحصیلات خود را در مقطع کاردانی رشته های آموزش پزشکی به پایان رسانده اند در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری هستند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 98 و یا 31 بهمن 97 دریافت نمایند ، لذا داوطلبان در زمان ثبت نام ملزم به ارائه گواهی پایان دوره طرح نیرو انسانی خود هستند.
داوطلبانی که در کنکور سراسری 97 شرکت نموده اند و در یکی از رشته های دانشگاه روزانه پذیرفته شده باشند ، در کنکور سراسری سال 98 مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه نمی باشند.
داشتن گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت از آن (دائم و یا موقت) الزامی است.
چنانچه داوطلبی در کنکور سراسری سال گذشته شرکت نموده باشد و در دانشگاه های غیر دولتی پذیرفته شده و در حال تحصیل باشد برای شرکت در ثبت نام کنکور سراسری امسال لازم نیست از دانشگاه خود انصراف دهد.

نگاهی به آمار تعداد داوطلبان و تعداد کارت صادر شده در کنکور 97

آمار تعداد داوطلبان و تعداد کارت صادر شده در کنکور 97
گروه آزمایشی تعداد داوطلبان تعداد کارت صادر شده
علوم ریاضی و فنی 144 هزار و 437 نفر 144 هزار و 437 کارت
علوم تجربی 642 هزار و 228 نفر 642 هزار و 228 کارت
علوم انسانی 204 هزار و 936 نفر 204 هزار و 936 کارت
هنر 12هزار و 249 نفر (داوطلب واقعی)

66 هزار و 566 نفر (علاقه مندان گروه های دیگر)

78 هزار و 815 کارت
زبان های خارجی 7 هزار و 534 نفر (داوطلب واقعی)

137 هزار و 997 نفر ( علاقه مندان گروه ها دیگر)

145 هزار و 531 کارت
مجموع یک میلیون و 11 هزار و 384 نفر یک میلیون و 215 هزار 947 کارت

تمام داوطلبانی که شرایط لازم برای ثبت نام کنکور سراسری را دارند باید با در دست داشتن مدارک لازم از تاریخ 24 بهمن تا 2 اسفند 97 نسبت به ثبت اطلاعات خود در سایت سازمان سنجش اقدام کنند ، لذا داوطلبان باید توجه کنند که مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری قبل از ثبت اطلاعات می تواند تا حد زیادی ابهامات را برطرف کند. برای اطلاع از میران تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری 98 بر روی لینک تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و برای اطلاع از میزان تاثیر معدل در کنکور ، بر روی لینک کلیک نمایید. همچنین اگر در زمان مشخص شده موفق به ثبت نام نشده اید ، می توانید با مطالعه مطلب ثبت نام مجدد کنکور سراسری در این زمینه اطلاعات کاملی به دست بیاورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. اگر در رشته ای روزانه قبول شده باشیم بعد از انتقالی شبانه شده باشیم میتونیم در کنکور شرکت کنیم یا باز هم باید انصراف بدیم از دانشگاه؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید