تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / زمان برگزاری کنکور سراسری 1400

زمان برگزاری کنکور سراسری 1400

زمان برگزاری کنکور 1400
زمان برگزاری کنکور سراسری 1400

کنکور سراسری گروه های آزمایشی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و منحصرا زبان هرساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود و داوطلبان واجد شرایط می توانند در زمان ثبت نام کنکور که توسط این سازمان تعیین می گردد، نسبت به ثبت نام کنکور سراسری خود اقدام کنند. رشته های نظری (تجربی، ریاضی، انسانی) از رشته های اصلی کنکور سراسری می باشند و در واقع داوطلبان می توانند بدون توجه به نوع مدرک تحصیلی خود، در آزمون یکی از این 3 رشته ثبت نام نمایند. دو رشته زبان و هنر نیز به عنوان رشته های شناور کنکور سراسری محسوب می شوند و همه داوطلبان می توانند با توجه به علاقه خود در کنکور سراسری هنر، کنکور منحصرا زبان یا هر دو آن ها ثبت نام کنند.

کنکور سراسری سال 1400 در روزهای 9 الی 12 تیر ماه برگزار می گردد.

زمان برگزاری کنکور سراسری 1400

آن دسته از داوطلبانی که در بهمن ماه و در زمان های تمدید مهلت ثبت نام کنکور، نسبت به ثبت نام کنکور سراسری 1400 اقدام نمایند، می بایست با اطلاع از زمان برگزاری آن، خود را برای حضور در جلسه آزمون آماده نمایند. در صورتی که مبحث تعویق کنکور سراسری بنا به دلایل مختلف از جمله بیماری کرونا، به میان نباشد، زمان برگزاری کنکور سراسری 1400، در روزهای 10 تیر و جمعه 11 تیر ماه 1400، به صورت هماهنگ و یکپارچه خواهد بود.

ظهور ویروس کرونا در کشور و اقداماتی که به منظور جلوگیری از شیوع همگانی آن انجام گشت موجب تغییر در تاریخ برگزاری این آزمون شد. مطابق با آخرین اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر در نظر گرفتن تمهیدات بهداشتی جهت جلوگیری از ابتلای داوطلبان به این بیماری، اجرای کنکور سراسری از روز 9 لغایت 12 تیر ماه صورت می گیرد. در جدول زیر، تقویم زمانی دقیق اجرای آزمون هر گروه را به تفکیک ارائه کرده ایم.

زمانبندی برگزاری کنکور سراسری گروه های آزمایشی مختلف
گروه آزمایشی زمان برگزاری
گروه آزمایشی هنر چهارشنبه 9 تیر ماه 1400

گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی

پنجشنبه 10 تیر ماه 1400

گروه آزمایشی علوم انسانی

 پنجشنبه 10 تیر ماه 1400

گروه آزمایشی علوم تجربی

  جمعه 11 تیر ماه 1400

گروه آزمایشی زبان‌های خارجی

 شنبه 12 تیر ماه 1400

مطابق با اطلاعیه ای که در روز 29 خرداد ماه بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر شد، تمامی نکات و الزامات مورد نیاز داوطلبان جهت شرکت در این آزمون ذکر شده است. همچنین آدرس حوزه های برگزاری کنکور برای متقاضیان تمامی گروه های آرمایشی بر اساس شهرستان محل اقامت آن ها نیز در این اطلاعیه معرفی شده است. با مراجعه به لینک موجود در جدول زیر می توانید اطلاعات دقیقی در این زمینه کسب کنید.

محل برگزاری کنکور سراسری 1400
آدرس حوزه های برگزاری کنکور سراسری 1400 بر اساس شهرستان محل اقامت داوطلبان

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.)

زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400

چند روز قبل از برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می شود و داوطلبان آزمون سراسری سال جاری از روز یکشنبه 6 تیر ماه 1400 می توانند کارت ورود به جلسه خود را از سایت مذکور به نشانی sanjesh.org دریافت نمایند. افرادی که در بیش از یک گروه آزمایشی کنکور سراسری ثبت نام نموده اند، باید برای هر کدام از آن ها یک کارت ورود جلسه جداگانه دریافت کنند. در این کارت اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی داوطلب، شماره داوطلبی، آدرس دقیق محل برگزاری آزمون و… درج شده است.

اگر داوطلبی پس از دریافت کارت مذکور، متوجه شود که اطلاعات روی کارت او با مشخصاتی که در فرم ثبت نام وارد کرده است، مغایرت دارد باید نسبت به رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون خود اقدام نماید. به همین منظور باجه های رفع نقص سازمان سنجش آموزش کشور در مراکز همه استان ها، پس از انتشار کارت ورود به جلسه، در تاریخ و ساعت مشخصی، شروع به فعالیت می کنند و داوطلبان می توانند برای حل مشکلات خود به آن ها مراجعه نمایند. آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور، پس از انتشار کارت، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. در جدول زیر نشانی محل این باجه ها به تفکیک هر استان آورده شده است.

آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.)

پس از برگزاری آزمون سراسری گروه های آزمایشی مختلف، مهم ترین دغدغه برای داوطلبان، زمان اعلام نتایج کنکور سراسری می باشد تا بتوانند انتخاب رشته کنکور سراسری و یا آزاد خود را انجام دهند. پیگیری های لازم برای کسب اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج اولیه باید از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام گردد. پس از صدور کارنامه کنکور در سایت sanjesh.org، هر داوطلب تقریبا یک هفته فرصت دارد که نسبت به انتخاب رشته های مورد نظر خود اقدام نماید.

 

سوالات متداول

1- کنکور سراسری 1400 در چه تاریخی برگزار می گردد؟

مطابق با آخرین اطلاعیه سازمان سنجش، کنکور سراسری 1400 در روز های 9 لغایت 12 تیر ماه 1400 برگزار خواهد شد.

2- متقاضیان چه زمانی می توانند نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 خود اقدام نمایند؟

این کارت از روز 6 تیر ماه در دسترس شرکت کنندگان قرار می گیرد.

3- کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 از چه طریقی منتشر می گردد؟

کارت مربوط به آزمون تمامی گروه های آزمایشی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، در دسترس داوطلبین قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. سلام خسته نباشید سوال داشتم من ایا با دیپلم فنی هم میتوانم در کنکور انسانی شرکن کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

دریافت مشاوره تخمین رتبه