تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / ورود به سامانه همگام | hamgam.medu.ir | همگام مدارس

ورود به سامانه همگام | hamgam.medu.ir | همگام مدارس

آشنایی و لینک مستقیم ورود به سایت همگام مدارس
ورود به سامانه همگام | hamgam.medu.ir | همگام مدارس

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه خدمات سامانه همگام و کلیه اطلاعیه های مربوط به آن می توانید در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام مدارس ایران مشاوره عضو شوید.

در راستای اجرای هوشمند سازی روند تحصیل دانش آموزان و آموزش معلمان، شاهد راه اندازی سایت های اینترنتی متعددی در این زمینه بوده ایم که از جمله آن ها می توان به سامانه پادا، سامانه دانش آموزی سیدا و سایت همگام اشاره نمود. سامانه همگام دانش آموزی، چند سالی است که تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش، به ارائه خدمات الکترونیکی می پردازد و دانش آموزان مقاطع تحصیلی مختلف، دبیران، کادر اجرایی مدرسه، پرسنل آموزش و پرورش و حتی اولیای محصلان، می توانند به اقتضای نیاز خود از امکانات متعدد این سامانه بهره ببرند.

هدف از ایجاد این سامانه هوشمند، تسریع خدمت رسانی و یکپارچه نمودن دسترسی دانش آموزان و کادر مدرسه به امکانات اینترنتی تحصیلی عنوان شده است. توجه نمایید که استفاده از سامانه همگام، مستلزم داشتن آشنایی کافی با بخش های مختلف و نحوه ورود به آن می باشد که در ادامه مطلب به توضیح این موضوع خواهیم پرداخت.

لینک مستقیم ورود به سامانه همگام

دانش آموزان می توانند برای انجام اموری مانند ثبت نام آزمون تیزهوشان و تکمیل فرم های هدایت تحصیلی به سامانه همگام به نشانی hamgam.medu.ir مراجعه نمایند.

آشنایی با سامانه همگام

سامانه همگام دانش آموزی به نشانی اینترنتی hamgam.medu.ir محلی برای ارائه خدمات مختلف تحصیلی و آموزشی است که کاربران مختلف می توانند با توجه به نیاز خود از آن استفاده کنند. البته توجه داشته باشید که امکان بهره وری از برخی ویژگی های این سامانه، همانند ثبت نام المپیادهای دانش آموزی، صرفا در بازه زمانی مشخصی وجود دارد که در همین خصوص، لازم است تا با امکانات الکترونیکی این پورتال هوشمند بیشتر آشنا شوید.

امکانات سایت همگام

 • هدایت تحصیلی: بخش قابل توجهی از روند هدایت تحصیلی پایه نهم از طریق سامانه همگام به انجام می رسد تا متقاضیان ورود به پایه دهم، بتوانند به تناسب علاقه، هدف، استعداد و شرایط خود، بهترین انتخاب رشته ممکن را به انجام رسانند. در همین راستا، دانش آموزان می بایست با مراجعه به سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم، نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام نموده تا مشاوران مدرسه بتوانند با استناد به این فرم و سایر آزمون های مشاوره ای، تصمیم نهایی را اتخاذ نمایند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که مشاوران مدرسه می توانند دانش آموزان را به منظور انجام آزمون غربالگری همگام و آزمون سلامت روان همگام نیز به همین سامانه هدایت کنند.
 • المپیادهای دانش آموزی: توجه داشته باشید که نام نویسی المپیادهای دانش آموزی متوسطه دوم، از میان افراد واجد شرایط و در بازه زمانی مشخصی، صرفا با ر جوع به پورتال همگام صورت می پذیرد.
 • ثبت نام آزمون تیزهوشان: همان طور که می دانید، ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و  نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم، در مهلت از پیش اعلام شده و از طریق سایت hamgam.medu.ir انجام می شود. به همین دلیل، لازم است تا کلیه متقاضیان انجام این رویه با نحوه دریافت رمز ورود همگام ثبت نام آزمون تیزهوشان آشنایی کافی داشته باشند.
 • سایر امکانات سامانه: کاربران می توانند از قسمت پرسش و پاسخ آنلاین این سایت، نسبت به ارائه ابهامات و سوالات خود اقدام نموده و پاسخ آن را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنند. همچنین توجه داشته باشید که انجام فرایندهای مختلفی مانند شرکت در جشنواره جوان خوارزمی، ثبت نام در مسابقات مختلف علمی و فرهنگی، دریافت کارنامه از سایت همگام، مشاهده برنامه کلاسی هفتگی، حضور در آزمون آنلاین سایت همگام، ثبت بیمه دانش آموزی، مشاهده پیشرفت ها، نقاط ضعف، تشویقی ها، حضور و غیاب کلاسی و تخلفات انضباطی دانش آموز و ارسال تکالیف از طریق مراجعه به سایت همگام امکان پذیر است.

آن دسته از دانش آموزانی که متقاضی شرکت در برنامه هایی که از سوی مدرسه برای گذران ایام فراغت آن ها تدارک دیده شده، هستند؛ لازم است تا نام نویسی این رویه را از طریق سایت اینترنتی همگام به انجام رسانده تا واحد آموزشی مربوطه بتواند با توجه به آمار درخواست ها، نسبت به تدارک هرچه بهتر برنامه های مذکور اقدام نماید.

نام کاربری و رمز عبور جهت ورود به سامانه همگام چیست؟ 

اطلاعات ورود به پورتال همگام شامل نام کاربری و رمز عبور می باشد که لازم است، پس از وارد نمودن آن ها بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید تا به فضای سامانه هدایت شوید. کد ملی افراد به عنوان نام کاربری آن ها تعیین شده است اما رمز ورود هر کاربر با دیگری متفاوت است و دانش آموزان می بایست رمز ورود به پنل شخصی خود را از مدیر مدرسه دریافت نمایند.

همچنین چنانچه افرادی از کادر مدرسه، قصد ورود به سامانه همگام را داشته باشند، باید به مدیر مدرسه مراجعه نموده تا علاوه بر دریافت رمز ورود از مدیریت، برای آن ها دسترسی متناسب با نقش شان نیز ایجاد شود.

برای ورود پرسنل آموزش و پرورش به سامانه همگام، باید مراجعه به کارشناس فناوری منطقه استان صورت بگیرد و به منظور دسترسی به نقش مرتبط با جایگاه سازمانی پرسنل، رمز عبور فردی دریافت گردد.همچنین، افرادی که توسط سامانه فیش حقوقی آموزش و پرورش به نشانی fish.medu.ir قادر به مشاهده اطلاعات فیش حقوقی خود هستند، نیاز به دریافت رمز ورود مجزا نداشته و می توانند از همان رمز برای ورود به سامانه همگام استفاده کنند.

راهنمای ورود به سامانه همگام

در بخش قبل گفتیم که هر یک از کاربران می توانند با درج اطلاعات مربوط به نقش خود به این سامانه وارد شوند. رمز عبور همگام توسط مدیران مدارس برای دانش آموزان و سایر اعضای کادر اجرایی تعیین می گردد و این افراد موظف اند که جهت دریافت این رمز، حضورا به مرکز آموزشی مربوطه مراجعه کنند. جهت ورود به صفحه کاربری شخصی خود در سامانه همگام، می توانید مطابق مراحل آموزش تصویری زیر عمل نمایید.

 • ابتدا به سایت اصلی همگام به نشانی hamgam.medu.ir مراجعه نمایید و بعد از درج کد ملی و رمز ورود در کادرهای مربوطه، عبارت “ورود” را بفشارید.

مرحله اول ورود به سامانه همگام

 • در صفحه باز شده، می بایست نقش خود (دانش آموز) و نام سازمان (نام مدرسه) را در قسمت های مشخص ثبت کرده و سپس بر روی دکمه “تایید” کلیک کنید.

مرحله دوم ورود به سامانه همگام

 • پس از ورود به پنل کاربری می توانید امکانات و بخش های مختلف تحصیلی را مانند تصویر ذیل در داشبورد اصلی مشاهده نمایید.

مرحله سوم ورود به سامانه همگام

 • در صورتی که بر روی “هدایت تحصیلی” کلیک کنید، با صفحه زیر مواجه می شوید که می توانید با انتخاب “تکمیل فرم اولویت” فایل اینترنتی مربوط به تعیین توانایی ها، مهارت و علایق جهت انتخاب رشته تحصیلی خود را تکمیل نمایید. لازم به ذکر است که این قسمت جهت کمک به انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم، تعبیه شده است. همچنین در صورت انتخاب “نتایج فردی دانش آموز”، نتیجه تکمیل فرم اولویت برای شما نمایان خواهد شد.

مرحله چهارم ورود به سامانه همگام

 • قسمت مهم دیگر، مربوط به آزمون های مشاوره ای است که با انتخاب آن، به صفحه زیر هدایت می شوید. در صورتی که تمایل به شرکت در آزمون سلامت روان همگام را دارید، می توانید با کلیک بر روی “شرکت در آزمون خودارزیابی” نسبت به انجام مجازی آن اقدام کنید.

مرحله پنجم ورود به سامانه همگام

 • یکی دیگر از موارد پرکابرد نیز مربوط به بخش کارنامه است. در صورتی که مایل به مشاهده کارنامه نهایی، ماهانه یا هفتگی هستید، می توانید از این قسمت به نتایج خود دسترسی یابید.

مرحله ششم ورود به سامانه همگام

 • به جز موارد فوق، هر کدام از ماژول های دیگر سایت همگام نیز دارای عملکرد مخصوص به خود می باشد. به عنوان مثال، شما می توانید نسبت به انجام امور مربوط به مواردی مانند “المپیاد دانش آموزی”، “تکالیف”، “بیمه دانش آموزی”، “جشنواره ها و مسابقات”، با کلیک بر روی هر کدام از گزینه های مربوطه اقدام کنید.

آشنایی با سایر ماژول های سامانه همگام

راهنمای شرکت در آزمون های مشاوره ای همگام

یکی از عمده ترین کارایی های سایت همگام، آزمون های مشاوره ای طراحی شده در آن می باشد که دانش آموزان جهت تکمیل رویه هدایت تحصیلی پایه نهم، مستلزم به شرکت در این آزمون ها هستند. آزمون های مشاوره ای با هدف سنجش توانایی و رغبت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم در نظر گرفته شده و به صورت آنلاین برگزار می شود.

محصلان می توانند جهت پی بردن به مشکلات رفتاری، نقاط ضعف و همچنین قوت خود در آزمون های مشاوره ای 6 مرحله ای شرکت نموده و در نهایت، پس از بررسی و سنجش نتایج آزمون های مشاوره و هدایت تحصیلی، رشته پیشنهادی که بیشترین تطابق را با روحیات و استعداد آن ها دارد، از سوی مشاورین مدرسه اعلام می گردد.

برای شرکت در آزمون نام برده، دانش آموزان می بایست مطابق با مراحل ذیل عمل کنند: 

 • به پورتال همگام به نشانی hamgam.medu.ir مراجعه کنید و کد ملی و رمز عبور خود را درج نموده و سپس کلمه “ورود” را بفشارید.
 • نقش خود را مشخص کرده و بعد از درج نام مدرسه، بر روی عبارت “تایید” کلیک کنید.
 • از پنل کاربری شخصی گزینه “آزمون های مشاوره ای” را انتخاب نمایید.
 • از این بخش، عبارت “شرکت در آزمون خود ارزیابی” را بفشارید.
 • سپس از قسمت مدیریت، گزینه “دفترچه ها” را برگزینید تا سوالات برای شما نمایش داده شود.
 • برای پاسخ به سوالات این آزمون می بایست یکی از موارد “کاملا موافقم، موافقم، نظری ندارم، مخالفم و کاملا مخالفم” را به عنوان جواب انتخاب کنید.

آزمون سلامت روان همگام از سری آزمون های مشاوره ای بوده و با هدف کاهش آسیب های اجتماعی که می تواند دانش آموزان را درگیر نماید، اجرا می گردد. این آزمون تاثیر مستقیمی در امر هدایت تحصیلی داشته و همین موضوع، لزوم به کار بردن نهایت دقت در پاسخگویی به پرسش های مطرح شده در آن را مشخص می کند. سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان نیز به منظور ارائه فرم ها و راهنمایی های لازم برای دانش آموزانی که در آستانه انتخاب رشته قرار دارند، راه اندازی شده است و آماده ارائه خدمات لازم به کلیه کاربران واجد شرایط می باشد.

 

سوالات متداول

1- سامانه همگام چیست؟

سامانه همگام به نشانی hamgam.medu.ir به منظور تسهیل انجام امور مختلف آموزشی و تحصیلی مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم طراحی شده است.

2- چه کسانی می توانند از سامانه همگام استفاده کنند؟

دانش آموزان، کادر اجرایی مدارس، پرسنل آموزش و پرورش و حتی اولیای محصلان می توانند با درج نام کاربری و رمز عبور خود وارد این سامانه شوند.

3- دانش آموزان از چه طریقی می توانند نسبت به دریافت رمز عبور همگام خود اقدام نمایند؟

دریافت رمز عبور همگام دانش آموزی به صورت حضوری و از طریق مراجعه به مدیریت مدرسه امکان پذیر می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۹۷ نظر

 1. سلام ببخشید من وقتی وارد سایت میشم و اطلاعات رو میزنم مینویسه اطلاعات وارد شده اشتباهه، من چی کارکنم؟(مطمئنم اطلاعات رو درست زدم)

  • با سلام، شما میتوانید برای پیگیری و بررسی مشکل به وجود آمده به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه نموده و یا در زمان های متفاوت وارد سامانه شوید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره