تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مدارس / ورود به سامانه همگام | hamgam.medu.ir

ورود به سامانه همگام | hamgam.medu.ir

سایت همگام
ورود به سامانه همگام

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ورود به سامانه همگام | hamgam.medu.ir با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به این که امروزه اکثر فعالیت های تحصیلی ، رو به هوشمند شدن می روند ، اداره آموزش و پرورش ، با ایجاد “سامانه همگام” قدم بزرگی در این زمینه برداشته است که برای تمامی دانش آموزان ، مدیران ، معلمان و اکثر کادر اداری مدارس ، قابل استفاده می باشد. اما کاربرد سامانه همگام چیست؟

در پاسخ به سوال بالا باید بگوییم ، تمامی اطلاعیه ها و فعالیت های آموزشی ، پرورشی و اداری مرتبط با دانش آموزان و مسئولین مدارس از این طریق اعلام می شود. مثلا برنامه هفتگی یک دانش آموز ، کارنامه ، تشویقی ها ، غیبت های او و بسیاری از موارد دیگر در این سامانه قابل مشاهده است. به عبارتی باید گفت ، هدف سامانه همگام ، سهولت برقراری ارتباط بین والدین ، دانش آموزان و معلمان است.


لینک مستقیم ورود به سامانه همگام

hamgam.medu.ir

سامانه همگام به نشانی hamgam.medu.ir جهت هوشمند سازی تمام فعالیت های اداری ، آموزشی و پرورشی مدارس ، ایجاد شده است.

آشنایی با سامانه همگام

گفتیم که آموزش و پرورش ، با ایجاد سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir ، تقریبا تمامی فرآیندهای مدارس را اینترنتی نموده است. اما به طور دقیق عملکرد این سایت چیست؟

زمانی که وارد صفحه اصلی سایت شوید ، یک منو در بالای صفحه مشاهده می کنید که گزینه “ورود” بر روی آن ، خودنمایی می کند. با انتخاب این گزینه به صفحه ای منتقل می شوید که با وارد کردن اطلاعات خواسته شده ، می توانید صفحه کاربری خود را مشاهده کنید. صفحه ورود این سامانه مطابق تصویر زیر می باشد.

صفحه ورود به سامانه همگام

کد ملی در واقع نام کاربری هر فرد است. اما رمز ورود چیست؟ افرادی که از کادر مدرسه ، قصد ورود به سامانه را دارند ، باید به مدیر مدرسه خود مراجعه نمایند تا علاوه بر دریافت رمز ورود از طرف مدیر ، دسترسی متناسب با نقش آن ها نیز ایجاد شود. اما اگر یکی از پرسنل آموزش و پرورش ، قصد ورود به سامانه همگام را دارد ، باید به کارشناس فناوری منطقه یا کارشناس فناوری استان خود مراجعه کرده و به منظور دسترسی به نقش مرتبط با جایگاه سازمانی اش ، رمز عبور را دریافت کند.

لازم به ذکر است ، افرادی که توسط سامانه فیش حقوقی آموزش و پرورش به نشانی fish.medu.ir قادر به مشاهده اطلاعات فیش حقوقی خود باشند ، نیاز به دریافت رمز ورود مجزا نداشته و می توانند از همان رمز سامانه مذکور ، استفاده کنند.

اما به جز گزینه ورود ، در صفحه اصلی سامانه همگام ، گزینه های دیگری نیز ، به چشم می خورند که از مهم ترین آن ها می توان به “سرویس های همگام” اشاره کرد که حاوی اطلاعات مدارس و امتیازات آن ها ، برخی بسته های آموزشی و … می باشد.

نحوه ورود به پروفایل کاربری سامانه همگام

به طور کلی و مختصر در قسمت قبل توضیح دادیم که نحوه ورود به سامانه کدام است. اما مراحل گام به گام آن ، به شرح زیر می باشند.

  • وارد سایت اصلی همگام به نشانی hamgam.medu.ir شوید.
  • از منوی بالای صفحه ، گزینه “ورود” را انتخاب کنید.
  • در صفحه باز شده ، کد ملی و رمز ورود خود را در قسمت های خواسته شده ، وارد نمایید.
  • با فشردن دکمه “ورود” به پنل کاربری خود (متناسب با نقش و جایگاه سازمانی تان) منتقل خواهید شد.

آشنایی با ماژول های سامانه همگام

با طی کردن مراحل مذکور ، بسته به نقشتان ، صفحه ای حاوی چندین مستطیل که به عنوان ماژول شناخته می شوند ، برایتان نمایش داده می شود که هر کدام عملکرد مخصوص به خود را بر عهده دارند. تصویر زیر صفحه کاربری یک دانش آموز را در سامانه همگام نشان می دهد.

پنل کاربری سامانه همگام

هر کدام از عناوین موجود در صفحه فوق ، مربوط به فرآیند خاصی است که به شرح برخی از آن ها می پردازیم.

قسمت “المپیاد دانش آموزی” جهت ثبت نام المپیاد دانش آموزی و فرآیندهای مربوط به آن ها در نظر گرفته شده است که دانش آموزان می توانند در بازه زمانی مقرر ، از این قسمت استفاده کنند.

سامانه “هدایت تحصیلی” که شاید از معروف ترین و مهم ترین بخش های سامانه همگام باشد ، جهت کمک به انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم ، تعبیه شده است. رشته ها به ترتیب براساس علاقه ، مهارت و دانش تحصیلی دانش آموزان اولویت بندی می شوند. دانش آموزان ، والدین آن ها و مسئولین مربوطه در مدرسه ، هر کدام فرم مخصوص خود را در این قسمت باید تکمیل کنند.

گزینه “ثبت نام اوقات فراغت” مرتبط با فعالیت های مربوط به اوقات فراغت دانش آموزان است که می تواند در زمینه های مختلف فرهنگی ، هنری ، ورزشی و … باشد.

قسمت “استعدادهای درخشان” ، برای دانش آموزانی که قصد ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را دارند ، در نظر گرفته شده است.

بخش “آزمون آنلاین” جهت شرکت در آزمون های آنلاینی که در برخی از مدارس برگزار می شود در نظر گرفته شده است.

بخشی با عنوان “انضباطی و تشویقی” وجود دارد که توسط آن ، دانش آموز می تواند جزئیات مربوط به حضور و غیاب خود را مشاهده کند. به علاوه می تواند از موارد انضباطی و تشویقی اش در طول سال تحصیلی نیز ، مطلع شود.

دانش آموزانی که قصد دارند در جشنواره خوارزمی شرکت کنند ، می توانند از قسمت “جشنواره جوان خوارزمی” نسبت به ثبت اطلاعات خود و یا ویرایش آن ها اقدام کنند.

باقی ماژول ها ، مانند شرکت در انتخابات ، محتوای الکترونیکی ، فرم ساز ، برنامه کلاسی دانش آموز ، کارنامه ، فعالیت های پژوهشی ، جشنواره ها و مسابقات ، تکالیف ، آزمون های مشاوره ای و … همگی جزو مواردی هستند که از عنوانشان می توان به کاربرد آن ها پی برد. همان طور که اشاره کردیم ، معلمان ، مدیران ، معاونان و تمامی افراد کادر مدارس و آموزش و پرورش ، می توانند با وارد کردن کد ملی و رمز ورود خود ، از این سامانه استفاده کنند اما با توجه به نقش هر کدام ، ماژول های پنل کاربری آن ها ، متفاوت می باشند.

سوالات متداول

1- سامانه همگام چیست؟

سامانه همگام از سوی وزارت آموزش و پرورش و به منظور سهولت انجام امور مختلف مدارس طراحی شده است.

2- کاربران سامانه همگام چه کسانی هستند؟

دانش آموزان و مسئولین مدارس می توانند با درج نام کاربری و رمز عبور مختص به خود وارد این سامانه شوند.

3- بخش هدایت تحصیلی سامانه همگام برای چه اموری مورد استفاده قرار می گیرد؟

این بخش برای انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم تعبیه شده است که می توانند با تکمیل فرم مربوطه فرآیند انتخاب رشته را تکمیل کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ورود به سامانه همگام | hamgam.medu.ir با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد جدید