تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / ورود به سایت ثبت نام کتاب درسی | irtextbook.com

ورود به سایت ثبت نام کتاب درسی | irtextbook.com

معرفی سایت ثبت نام کتاب درسی
ورود به سایت ثبت نام کتاب درسی

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه ثبت نام کتاب درسی و کلیه اطلاعیه های مربوط به آن می توانید در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام مدارس ایران مشاوره عضو شوید.

سامانه “فروش و توزیع مواد آموزشی” با هدف سهولت دسترسی دانش آموزان به کتاب های درسی و همچنین نظارت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش بر روند فروش و توزیع کتب درسی دانش آموزان در مقاطع مختلف، طراحی و راه اندازی شده است.

کلیه فرآیند ثبت نام کتاب های درسی دانش آموزان به دو روش انفرادی و گروهی به صورت اینترنتی انجام شده و مدارس، دانش آموزان و اولیای آن ها می بایست مطابق با تقویم زمانی مندرج در سامانه “فروش و توزیع مواد آموزشی” به این سایت مراجعه نموده و روند ثبت سفارش خود را پیگیری نمایند.

لینک مستقیم ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی

تمامی دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه می توانند در موعد مقرر به سامانه irtextbook.com یا rtextbook.ir مراجعه نموده و با پرداخت اینترنتی هزینه کتاب های درسی مورد نظر، سفارش خود را به ثبت برسانند.

معرفی سایت ثبت نام کتاب درسی

شرایط لازم برای ثبت سفارش کتاب های درسی تمامی مقاطع تحصیلی از طریق سامانه irtextbook.com و rtextbook.ir به روش های انفرادی و گروهی فراهم می باشد که روش اول توسط دانش آموز یا والدین وی انجام شده و ثبت نام گروهی نیز توسط مدیر یا مسئولان آموزشی مدارس صورت می گیرد. توجه داشته باشید که طی هر دو شیوه، تحویل کتاب ها به دانش آموزان بر عهده مدارس بوده و این توزیع مطابق با “تقویم زمانی سفارش کتاب های درسی” انجام می گیرد.

اطلاعات لازم برای ورود به سامانه

در بدو ورود به سامانه و کلیک روی عبارت “ورود دانش آموزان”، به منظور آغاز فرآیند ثبت سفارش خود به کد ملی و شماره سریال شناسنامه (6 رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش آموز) نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که به دو دلیل ممکن است پس از ثبت نمودن کد ملی و شماره سریال شناسنامه دانش آموزان، در ورود به سامانه با مشکل مواجه شوید.

  • در صورتی که دانش آموز برای سال جاری در سامانه سناد دانش آموزی ثبت نام نکرده باشد، نمی تواند با وارد نمودن اطلاعات خود به ثبت سفارش کتاب های درسی بپردازد. بنابراین برای حل این مشکل باید به مدرسه محل تحصیل دانش آموز مراجعه شود.
  • همچنین ممکن است شماره سریال شناسنامه دانش آموز صحیح نبوده و به اشتباه در سامانه سناد ثبت شده باشد که در این شرایط نیز مراجعه به مدرسه محل تحصیل وی راه حل مشکل می باشد.

پرداخت هزینه کتاب های درسی از طریق سامانه

پس از طی مراحل ثبت سفارش خود و درج اطلاعات مورد نیاز، سامانه مجموع هزینه کتاب های درسی مورد نظر شما را نشان می دهد که می توانید با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سامانه irtextbook.com و rtextbook.ir، مبلغ مورد نظر را واریز نمایید. در نهایت سامانه کدی را به عنوان ” شماره پیگیری” صادر کرده و پیامکی نیز به شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه ارسال می کند که به منزله تکمیل فرآیند ثبت سفارش می باشد.

اگر پس از پرداخت هزینه کتاب و ثبت نهایی سفارش، تغییری در روند ثبت نام صورت بگیرد، مثلا دانش آموزی تصمیم به تغییر رشته و یا ترک تحصیل گرفته و یا این که در پایه فعلی خود موفق به قبولی نشود، می تواند در موعد مقرر به سامانه مذکور مراجعه نموده و از بخش “اصلاح سفارش” تغییرات لازم را اعمال نماید. همان طور که اشاره شد، “تقویم زمانی سفارش کتاب های درسی” از طریق سامانه مذکور قابل مشاهده می باشد.

با توجه به این که ثبت سفارش کتاب های درسی دانش آموزان بر اساس اطلاعات موجود در سامانه “سناد” انجام می پذیرد، مدارس می بایست آخرین وضعیت اطلاعات تحصیلی و شناسنامه ای دانش آموزان را در سامانه مذکور به روزرسانی نمایند. لازم به ذکر است که ورود مدارس به سامانه “فروش و توزیع مواد آموزشی”، از طریق سامانه سناد صورت می گیرد.

سوالات متداول

1- ثبت سفارش کتاب های درسی کدام یک از پایه های تحصیلی به صورت اینترنتی انجام می گیرد؟

دانش آموزان کلیه پایه های تحصیلی می توانند کتاب های درسی خود را از طریق سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtextbook.com و rtextbook.ir تهیه نمایند.

2- برای ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

دانش آموزان می توانند پس از ورود به سامانه و وارد نمودن کد ملی و شماره سریال شناسنامه خود، نسبت به ثبت سفاش کتب درسی مقطع مورد نظر خود اقدام نمایند.

3- اطلاعات خود را به درسی در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی وارد می کنم اما موفق به ورود و ثبت سفارش خود نمی شوم. علت چیست؟

معمولا به دلیل عدم ثبت و یا ثبت نادرست اطلاعات دانش آموزان در سامانه سناد چنین مشکلی ایجاد می شود که برای رفع آن لازم است به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد