خانه تیزهوشان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

زمان دقیق و سایت ثبت نام آزمون مدارس استعداد های درخشان 1402 - 1403
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403 و سایر اطلاعیه های مربوط به این آزمون می توانید در کانال سمپاد ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام سمپاد ایران مشاوره عضو شوید.
مدارس تیزهوشان سراسر کشور، هر ساله تحت نظارت و مدیریت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) اقدام به جذب دانش آموز در دو پایه هفتم و دهم می نمایند. آزمون مدارس تیزهوشان هر ساله برای ورود به پایه هفتم و دهم به صورت جداگانه برگزار می شود و داوطلبان می توانند برای اعلام آمادگی جهت شرکت در این آزمون هماهنگ کشوری، در موعد از پیش اعلام شده به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه نمایند.

نام نویسی در این آزمون ملزم به رعایت یک سری ضوابط می باشد که هر ساله از طریق دفترچه راهنما در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. همچنین لازم به ذکر است که متقاضیان ورود به پایه دهم این مدارس می بایست معلومات خود را در دو زمینه سوالات تحلیلی و تحصیلی محک بزنند، در صورتی که سوالات آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ششم به هفتم را پرسش های تحلیلی تشکیل می دهند. در ادامه این مقاله به توضیح مهم ترین نکات پیرامون ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و شرکت در آن خواهیم پرداخت.

احتمالا زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403 به صورت اینترنتی، در فروردین ماه 1402 انجام گیرد.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

فرآیند نام نویسی آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برای پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم، معمولا به صورت همزمان انجام می شود و تاریخ انجام این پروسه نیز از طریق سامانه اختصاصی هر پایه تحصیلی اطلاع رسانی می گردد. توجه نمایید که زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403 هنوز مشخص نشده است ولی طبق روال سال های گذشته این احتمال وجود دارد که این فرآیند در فروردین ماه سال 1402 انجام گیرد. شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار پیرامون مهلت نام نویسی آزمون ورودی مدارس سمپاد در اسرع وقت، می توانید در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره عضو شوید.

همچنین این امکان وجود دارد که زمان ثبت نام هم مجددا تمدید شود لذا در این زمان متقاضیان می توانند نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و تکمیل فرم نام نویسی اقدام نمایند. لازم به ذکر است که امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان در بازه قانونی ثبت نام، تمدید مهلت و مهلت مجدد نام نویسی وجود دارد.

توجه: جهت کسب اطلاعات در خصوص کلاس تخصصی استعداد تحلیلی ششم و نهم ویژه تیزهوشان 1402 بر روی لینک کلاس استعداد تحلیلی تیزهوشان کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

واجدان شرایط ورود به مدارس سمپاد در سال تحصیلی 1402 – 1403 می بایست در بازه زمانی از پیش اعلام شده، به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه کرده و فرآیند درج اطلاعات و پرداخت هزینه را جهت شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان به انجام برسانند. اگرچه تاکنون ثبت نام در این آزمون ها از طریق مراجعه به سایت azmoon.medu.ir انجام می شود اما با توجه به این که اعلام نتایج آزمون در دوره گذشته از سامانه پادا به نشانی اینترنتی pada.medu.ir اعلام شد، ازین پس ثبت نام این آزمون نیز از طریق این سایت صورت می گیرد.

 • در ابتدا، وارد سایت pada.medu.ir شده و به بخش “آموزشی” مراجعه نمایید.مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403
 • سپس، از میان آیکون های قابل مشاهده گزینه “آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان” را انتخاب کنید.مرحله دوم ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403
 • در ادامه، با درج نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی در کادرهای مربوطه بر روی گزینه “ورود کاربران” کلیک نمایید.مرحله سوم ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403
 • پس از ورود به پنل کاربری، می توانید با درج کردن اطلاعات فردی و تحصیلی خود و همچنین پرداخت هزینه تعیین شده فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایید.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

تنها دانش آموزانی می توانند نسبت به ثبت نام آزمون ورودی مدارس سمپاد اقدام نمایند که از شرایط به خصوصی برخوردار باشند. شما می توانید در صورت بروز هر گونه پرسش یا مشکل در زمینه نام نویسی آزمون تیزهوشان، با مرکز مشاوره تلفنی ایران مشاوره تماس بگیرید.

شرایط ثبت نام ششم به هفتم

 1. دارا بودن تابعیت ایرانی (البته اتباع غیر ایرانی نیز تحت برخورداری از شرایط به خصوصی می توانند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.)
 2. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم
 3. دستیابی به مقیاس خیلی خوب در کلیه دروس نوبت اول پایه ششم 

توجه: چنانچه داوطلب در مجموع دو سال تحصیلی مذکور، حداقل در یک عنوان درسی مقیاس “خوب” کسب نموده باشد، ثبت نام وی بدون مانع خواهد بود.

شرایط ثبت نام نهم به دهم

 1. داشتن تابعیت ایران (اتباع خارجی می توانند تحت شرایط بخش نامه مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، ثبت نام خود را انجام دهند.)
 2. دارا بودن حداقل معدل کل سالانه 19 پایه هشتم

نکته: دانش آموزان دوره اول متوسطه مدارس استعدادهای درخشان در صورت احراز شرایط لازم در پایه نهم، نیازی به شرکت مجدد در آزمون ورودی ندارند. انتخاب مدرسه این دسته از داوطلبان بر عهده آموزش و پرورش می باشد. همچنین داوطلبانی که در شهر محل زندگی خود، چندین مدرسه دوره دوم تیزهوشان وجود دارد، می توانند تا حداکثر 3 مدرسه را در یک رشته تحصیلی در فرم ثبت نام خود بر اساس اولویت وارد کنند. در ضمن لازم به ذکر است که داوطلبان پایه نهم می توانند در کنار نام نویسی سمپاد، نسبت به ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نیز اقدام نمایند.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم و نهم، دستورالعمل جامعی متشکل از شرایط، ضوابط، قوانین و مهم ترین نکات پیرامون آزمون تیزهوشان می باشد که به طور مشترک و با آغاز مهلت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان منتشر می گردد. مطالعه این دفترچه به کلیه متقاضیان نام نویسی این آزمون توصیه می گردد که با کلیک بر روی لینک دانلود آن می توانید فایل پی دی اف را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که این دفترچه هنوز منتشر نشده است لذا در صورت انتشار، لینک های زیر فعال خواهد شد.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان
دانلود دستورالعمل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

(در صورت انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

(در صورت انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

برای ثبت نام در هر آزمون مدارکی مورد نیاز است لذا آزمون ورودی مدارس تیز هوشان نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. بنابراین در این بخش قصد داریم مدارک مورد نیاز جهت بارگذاری و نام نویسی را بیان کنیم. داوطلبان آزمون تیزهوشان نهم به دهم و ششم به هفتم می بایست ابتدا به سایت مورد نظر مراجعه نموده و اطلاعات صحیح و شخصی خود و همچنین عکس 4*3 و زمینه سفید با فرمت jpg که حداکثر 70 کیلوبایت حجم داشته باشد را بارگذاری کنند و همچنین هزینه مورد نظر ثبت نام را نیز بپردازند.
<

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402 - 1403 چه زمانی انجام می شود؟

زمان ثبت نام این آزمون هنوز مشخص نشده اما این احتمال وجود دارد که مهلت نام نویسی در فروردین ماه سال 1402 باشد.

2- برای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم از چه طریقی می توان اقدام کرد؟

با مراجعه به سایت pada.medu.ir می توان ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد را انجام داد.

3- آیا برای نام نویسی آزمون ورودی مدارس سمپاد در سال تحصیلی 1402 - 1403 باید از شرایط بخصوصی برخوردار بود؟

بله. داوطلبان ادامه تحصیل در این مدارس می بایست از یک سری شرایط عمومی و تخصصی برخوردار باشند که شرح آن را می توانید در متن مقاله مشاهده کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۸ نظر

 1. سلام من معدل هشتم ۱۸.۵۵ بود نمیتونم ثبت نام کنم؟

 2. سلام.آزمون هوشی که گرفته میشود کدام آزمون است و نمره بهره هوشی باید از چند به بالا باشد تا واجد شرایط ثبت نام یود؟

  • با عرض سلام و وقت بخیر. جهت شرکت در آزمون تیرهوشان ششم ، سوالات فقط در زمینه هوش می باشد. برای آزمون نهم هم علاوه بر سوالات هوش ، سوالات کتاب درسی هم هست که باید پاسخ بدین. این آزمون به صورت رقابتی می باشد و متناسب با میزان پذیرش مدارس از تراز های بالاتر و رتبه های بهتر پذیرش انجام خواهد شد.

 3. سلام کجا باید امتحان بدیم

 4. سلام..ببخشید کی اسامی قبول شدگان تیزهوشان میاد ؟؟

 5. سلام چجوری بابد کارت ورود به جلیه رو پنج روز قبل از ارمون دریافت کنیم

  • با سلام و وقت بخیر، با مراجعه به سایت ثبت نامی و وارد کردن اطلاعات شخصی، می توانید کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

 6. ازمون حضوری هست یا اینترنتی ؟؟
  اگه حضوری هست کجا برگزار میشه ؟؟
  ممنون میشم جواب بدین

 7. سلام ببخشید من هنوز نتونستم هزینه ثبت نام رو واریز کنم تا کی فرصت داریم

 8. سلام ببخشید در ثبت نام آزمون تیزهوشان معدل کل سالانه باید ۱۹ باشه درسته
  مثلا معدل نوبت اول من ۲۰ است توی معدل کل سالانه تاثیر داره یا نه فقط معدل نوبت دوم ؟

 9. سلام.با توجه به اینکه مهلت ثبت نام در آزمون تیزهوشان فقط تا ۲۵ فروردین هست و ما تا آخر مراحل ثبت نام رو بجز واریز وجه انجام دادیم و هر روز تاریخ واریز وجه تغییر میکنه اصلا ما میتونیم ۲۸ ام بازم ثبت نام کنیم یا نه چون فقط تا ۲۵ ام مهلت داریم و حتی از دیروز سایت باز هم نمیشه .ممنون میشم حداقل یک بخشنامه و توضیحی درباره این مشکل بدید همه ما درگیر شدیم .و منتظر هستیم .

 10. سلام
  من مراحل ثبت نام رو تا آخر انجام دادم ولی برای واریز وجه یک بار تاریخ بیستم یکبار بیست و دوم و امروز میگه ۲۸ ام باید پرداخت بشه.چرا اینقدر تاریخ رو تغییر میدن؟

 11. با سلام، من ثبت نام رو تا مرحله واریز وجه رسوندم ولی در قسمت واریز وجه میگه از ۲۸ فروردین درگاه بانکی باز میشه.
  همین جوری هست ؟ یعنی الان نمیتونیم واریز وجه انجام بدیم و باید تا ۲۸ فروردین منتظر بمونم؟ آخه ثبت نام من ناقص شد شماره پیگیری ؟

 12. سلام وقت بخیر خواهشم بگین چجوری ثبت نام میشه من یکی که اصلا متوجه نمیشم

 13. سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم که بخشنامه ی آزمون تیزهوشان امسال کی میاد؟

 14. سلام ببخشید من ازمون تیزهوشان پذیرفته شدم نمیدونم تا کی مهلت ثبت نام داره واقعا میشه راهنماییم کنین

  • با سلام و درود. شما می توانید با مراجعه به سایت مربوطه و دریافت کارنامه از زمان ثبت نام خود مطلع شده یا با مدرسه ی خود تماس حاصل فرمایید.

 15. من نتونستم ثبت نام کنم….
  الآن چیکار میتونم بکنم؟ بنظرتون امکان تمدیدش هست ؟

  • سلام ، مناسفانه مطابق با اطلاعیه های منتشر شده ، مهلت مجددی برای ثبت نام در آزمون تیز هوشان سال ۱۳۹۹ در نظر گرفته نشده است و امکان ثبت نام وجود ندارد . پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام تیزهوشان از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید .

 16. امکان تمدید دوباره هست

  • با سلام.
   ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان برای بار دوم تمدید شده است و شما می توانید با داشتن کد ملی و رمز ورود همگام تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۷ ثبت نام انجام دهید.

 17. منظور از اولویت دبیرستان ها در فرم ثبت نام تیزهوشان چیست

  • با سلام ،
   شما مطابق با محل سکونت و منطقه آموزش و پرورش می توانید حداکثر ۳ دبیرستان استعداد درخشان را انتخاب نمایید ، لذا با درنظر گرفتن فاکتور مسافت مدارس پیشنهادی می توانید نسبت به اولویت بندی مدارس مذکور اقدام کنید و به ترتیب مدنظر انتخاب نمایید.

 18. سلام وقتتون به خیر می خواستم بدونم میشه همزمان هم در ازمون تیزهوشان وهم در ازمون نمونه دولتی شرکت کرد؟

  • با سلام.
   بر اساس اطلاعیه های اعلام شده در حال حاضر شما می توانید تا تاریخ ۹۸/۱۲/۳ در آزمون استعدادهای درخشان ثبت نام انجام داده و با توجه به پایه تحصیلی خود منابع مربوطه را مطالعه بفرمایید. متاسفانه برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی اطلاعیه ای صادر نشده است.

 19. سلام.وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم منابع برای آزمون ششم به هفتم چی مناسب تره؟

  • با سلام.
   محتوای آزمون تیزهوشان ششم به هفتم هوش ، استعداد و خلاقیت می باشد. شما می توانید منابع پیشنهادی را که شامل کتاب ۱۰۰۰ تست استعداد تحلیلی تیزهوشان از انتشارات مهر و ماه ، کتاب هوش و استعداد تحلیلی ویژه تیزهوشان از انتشارات فرزانگان و … می باشد را مطالعه کرده و آمادگی لازم را برای آزمون کسب کنید.

دریافت مشاوره پیج سمپاد