خانه فرهنگیان ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان | ltms.medu.ir

ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان | ltms.medu.ir

راهنمای ورود به سایت ضمن خدمت فرهنگیان | ltms.medu.ir
ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان | ltms.medu.ir

در کنار دانشگاه های فرهنگیان که عهده دار امر آموزش در مسیر توانمندسازی معلمان می باشند، وزارت آموزش و پرورش با هدف ارتقا کیفیت آموزش و سطح عملی آموزگاران، دوره هایی را تحت عنوان “دوره ضمن خدمت” برگزار می نماید. این فرآیند که پس از استخدام فرهنگیان با همکاری مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش انجام می پذیرد، مختص آموزش معاونین پرورشی، دبیران، مدیران، آموزگاران و همچنین هنرآموزان، در دستور کار مراجع مربوطه قرار گرفته است.

به منظور ثبت نام فرهنگیان در دوره های مذکور، سامانه ای تحت عنوان “سامانه ضمن خدمت فرهنگیان” راه اندازی شده است که داوطلبان می توانند در مدت زمان مقرر با ورود به این سامانه، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند که در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی سامانه فوق، نحوه ورود به آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

لینک مستقیم ورود به سامانه ضمن خدمت دانشگاه فرهنگیان

ltms.medu.ir

ثبت نام داوطلبان در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان تنها از طریق سامانه مربوطه به آدرس ltms.medu.ir صورت می پذیرد.

معرفی سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

همان طور که در بخش اول اشاره کردیم، آموزش فرهنگیان تنها به دوره تحصیل آن ها در دانشگاه محدود نمی شود، بلکه آن ها می بایست پس از جذب در آموزش و پرورش نیز دوره هایی را در راستای بالا بردن کیفیت روند آموزش دانش آموزان و حتی سطح عملی خود، پشت سر بگذارند. در ادامه به معرفی امکانات مختلف این سامانه خواهیم پرداخت.

معرفی سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • شماره 1: این بخش برای شرکت در آزمون های ضمن خدمت به صورت مجازی بوده و برای زمانی طراحی شده است که برگزاری آزمون به صورت حضوری امکان پذیر نمی باشد.
 • شماره 2: شرکت کننده های دوره ضمن خدمت به منظور استفاده از خدمات مختلف مربوط به آن می بایست از طریق این آیکون اقدام نمایند.
 • شماره 3: در این بخش فهرست دوره های ضمن خدمتی که قابل ثبت نام می باشند، ذکر شده که با مراجعه به آن ها می توان از جزئیات مربوطه اطلاع یافت.
 • شماره 4: افرادی که خواهان تدریس در این دوره ها هستند، می توانند به وسیله این بخش نام نویسی خود را برای حضور به عنوان مدرس دوره های مذکور، تکمیل کنند.
 • شماره 5: در صورتی که رمز ورود خود جهت انجام فرآیند های این سامانه را فراموش کرده باشید، می توانید از طریق این گزینه به بازیابی آن بپردازید.
 • شماره 6: در نهایت متقاضیان شرکت در دوره های ضمن خدمت، باید با مراجعه به بخش “ثبت نام متقاضیان” ثبت نام خود را انجام دهند.

همچنین افراد دیگری مانند، بازرسان حوزه ها، کارشناسان، مدیر و مدرس دوره مذکور، مدیران مدارس، دانش  آموزان، نیروهای مدارس غیر دولتی و… در صورت لزوم با انتخاب گزینه های مربوطه و وارد نمودن اطلاعات کاربری خود، به دریافت خدمات ضروری مشخص شده، اقدام کنند. در ضمن سامانه ضمن خدمت فرهنگیان دارای امکانی برای ثبت گزارشات مردمی، دریافت نظرسنجی عمومی، استفاده از لینک های مهم، مشاهده موسسات دارای مجوز، پنل موسسات مختلف نیز می باشد.

نکته قابل توجه در رابطه با این سامانه آن است که علاوه بر فرهنگیان شاغل در مدارس دولتی، کادر اداری و آموزشی مدارس غیردولتی نیز می توانند با ثبت اطلاعات خود در سامانه مذکور، در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان شرکت نمایند.

راهنمای ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

تمامی پرسنل اداری و آموزشی مدارس دولتی و غیردولتی می توانند با مراجعه به این سامانه و وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز، نسبت به ایجاد حساب کاربری خود اقدام نموده و به تکمیل مراحل نام نویسی خود در دوره های آموزشی کوتاه مدت مورد نظر بپردازند. در ادامه نیز راهنمای ثبت نام فراگیران مرحله به مرحله شرح داده شده است.

 • پس از ورود به سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به آدرس ltms.medu.ir، با صفحه زیر رو به رو می شوید که دارای بخش های مختلفی از جمله آزمون های پرسنل، مدیر دوره، پنل موسسات و… می باشد که جهت نام نویسی بایستی بر روی گزینه “ثبت نام متقاضیان مدرس” کلیک کنید.

مرحله اول ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • حال صفحه زیر برایتان نمایان می شود. در این مرحله لازم است به دقت مندرجات موجود در این بخش را مطالعه نموده و سپس تیک عبارت “مطالب فوق را مطالعه کردم و مایل به ثبت نام می باشم” را فعال نمایید.

مرحله دوم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • با انجام اقدام فوق، کادری همانند تصویر زیر نمایش داده می شود که لازم است دستگاه، استان و منطقه مورد تقاضای خود برای تدریس را به ترتیب انتخاب نموده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله سوم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • در این مرحله، فرم ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در دسترس است که بخش اول آن مربوط به وارد نمودن اطلاعاتی همچون مشخصات فردی، مدرک تحصیلی، سهمیه ایثارگری، مهارت در فناوری اطلاعات و… می باشد.

مرحله چهارم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • در بخش دوم فرم ثبت نام اینترنتی نیز بایستی اطلاعات مورد درخواست را در کادرهای مربوطه درج نموده و در نهایت، روی عبارت “ثبت اطلاعات” کلیک کنید.

مرحله پنجم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

چنانچه در هر یک از مدارس غیردولتی مشغول به فعالیت می باشید، می توانید با انتخاب گزینه “ثبت نام کادر اداری و آموزشی مدارس غیردولتی” در صفحات بعدی، اطلاعات مورد نیاز را درج نمایید و سپس کلید “ارسال اطلاعات” را بفشارید که در این حالت یک نام کاربری و یک رمز عبور در اختیار شما قرار می گیرد.

 • حال مجددا به صفحه ابتدایی بازگشته و گزینه “فراگیران” را انتخاب نمایید.

مرحله چهارم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • جهت ورود به پنل شخصی خود باستی “نام کاربری” و “رمز عبور” را در کادر های مربوطه ثبت کنید و در نهایت گزینه “ورود به سامانه” را بفشارید.

مرحله پنجم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

فراموش نکنید که حتما بعد از ورود و تکمیل هر یک از قسمت های “مشخصات فردی” و “وضعیت کاری فراگیر”، روی عبارت “ذخیره اطلاعات” کلیک نمایید.

توجه نمایید در صورتی که تمامی مراحل فوق با موفقیت انجام شوند، سامانه کدی را به عنوان “کد رهگیری” صادر می کند که لازم است آن را به منظور ورود مجدد به حساب کاربری خود، نزد خود نگه دارید.

حال اگر فرآیند ثبت نام خود را با موفقیت به پایان رسانده اید اما به هر دلیل قصد ویرایش اطلاعات خود را دارید و یا می خواهید به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید، می توانید با درج نام کاربری (کد ملی)، رمز عبور (کد رهگیری) و کد امنیتی مندرج در صفحه، وارد پنل شخصی خود در قسمت فراگیران شوید و اصلاحات لازم را انجام دهید.

راهنمای تصویری دریافت مجدد رمز ورود به سامانه

ممکن است برخی از افراد بعد از ثبت نام در سایت ضمن خدمت فرهنگیان‏، رمز ورود به سامانه را فراموش کنند. در صورت مواجه شدن با این مشکل می بایست به صفحه اصلی سایت ضمن خدمت فرهنگیان مراجعه نمایید و با توجه به شرایط خود یکی از دو گزینه “فراموش کردن رمز فراگیران” و یا “فراموش کردن رمز مدیران” را انتخاب کنید.

در صورت انتخاب گزینه “فراموش کردن رمز فراگیران” صفحه ای مانند تصویر ذیل برای شما نمایان می گردد که لازم است در هر کدام از کادرهای مربوطه‏، کد پرسنلی، شماره همراه (موبایل )، کد ملی و کد امنیتی موجود در صفحه را برای تغییر و یا بازیابی رمز عبور درج نمایید.

فراموشی رمز ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیاندر صورتی که به هر دلیلی موفق به تغییر رمز عبور نشده اید و یا امکان برقراری ارتباط با پشتیبانی سایت برای شما فراهم نبود،‌ می بایست شخصا به بخش فناوری اطلاعات اداره آموزش و پرورش شهر محل تدریس خود مراجعه نمایید و به صورت حضوری مشکل فراموشی رمز سایت ضمن خدمت خود را بیان کنید تا هر چه سریع تر این مسئله رفع گردد.

توجه داشته باشید که شرکت در دوره های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان مستلزم برخورداری از شرایطی همچون مرتبط بودن رشته تحصیلی با موضوع درسی مورد تدریس می باشد. بنابراین پیش از آن که بخواهید اقدامی را در راستای ثبت نام خود انجام دهید، لازم است از شرایط لازم که از طریق سامانه ltms.medu.ir به اطلاع داوطلبان می رسد، آگاهی لازم را بدست آورید.

سوالات متداول

1- چگونه می توان در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ثبت نام کرد؟

فرهنگیان متقاضی شرکت در دوره های ضمن خدمت می توانند با مراجعه به سامانه ltms.medu.ir، فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

2- برای ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

جهت ورود به سامانه مذکور، نام کاربری و رمز عبور نیاز است که برای دریافت آن ها ابتدا باید در سامانه ثبت نام نمایید.

3- من در یک مدرسه غیردولتی فعالیت دارم. آیا می توانم از طریق سامانه ضمن خدمت فرهنگیان در دوره های مربوطه شرکت نمایم؟

بله، امکان ثبت نام کادر اداری و آموزشی مدارس غیردولتی جهت شرکت در دوره های ضمن خدمت نیز از طریق سامانه مذکور فراهم می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره