خانه فرهنگیان ورود به سامانه (جدید) ضمن خدمت فرهنگیان | ltms.cfu.ac.ir

ورود به سامانه (جدید) ضمن خدمت فرهنگیان | ltms.cfu.ac.ir

راهنمای ورود به سایت ضمن خدمت فرهنگیان | ltms.medu.ir

در کنار دانشگاه های فرهنگیان که عهده دار امر آموزش معلمان می باشند، وزارت آموزش و پرورش با هدف ارتقا کیفیت آموزش و سطح عملی آموزگاران، دوره هایی را تحت عنوان “دوره ضمن خدمت” برگزار می نماید. این فرآیند که پس از استخدام، با همکاری مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش انجام می پذیرد، مختص آموزش معاونین پرورشی، دبیران، مدیران، آموزگاران و همچنین هنرآموزان است و در دستور کار مراجع مربوطه قرار گرفته است.

 

دوره ضمن خدمت جهت آموزش و توانمند سازی تمامی پذیرفته شدگان ارائه می گردد و معلمان، مدیران و سایر پذیرفته شدگان می توانند با شرکت در دوره ضمن خدمت، گواهی های مورد نیاز خود را کسب نمایند. همچنین به منظور ثبت نام دوره های آموزش ضمن خدمت فرهنگیان، سامانه ای تحت عنوان سامانه ضمن خدمت فرهنگیان به نشانی ltms.cfu.ac.ir راه اندازی شده است که داوطلبان می توانند در مدت زمان مقرر با ورود به این سامانه، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند که در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی سامانه فوق، نحوه ورود به آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

 

✅لینک مستقیم ورود به سامانه ضمن خدمت دانشگاه فرهنگیان

سایت ضمن خدمت فرهنگیان

 

ثبت نام داوطلبان در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان تنها از طریق سامانه مربوطه به آدرس ltms.cfu.ac.ir صورت می پذیرد.

معرفی سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

همان طور که در بخش اول اشاره کردیم، آموزش فرهنگیان تنها به دوره تحصیل آن ها در دانشگاه محدود نمی شود، بلکه آن ها می بایست پس از جذب در آموزش و پرورش نیز دوره هایی را در راستای بالا بردن کیفیت روند آموزش دانش آموزان و حتی سطح عملی خود، پشت سر بگذارند. البته این موضوع به این معنا نیست که شرکت در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان، الزامی است اما در صورت شرکت کردن در این دوره و عدم قبولی امکان از دست دادن برخی از امتیازات برای شرکت کنندگان وجود خواهد داشت. در ادامه به معرفی امکانات مختلف این سامانه خواهیم پرداخت.

معرفی سایت ضمن خدمت فرهنگیان

 • بخش 1: از این قسمت برای ورود به سامانه استفاده می شود که داوطلبان با درج نام کاربری و رمز عبور میتوانند به پنل کاربری خود وارد شوند.
 • بخش 2: درصورت فراموشی رمز عبور می توانید از این قسمت نسبت به بازیابی آن اقدام نمایید.
 • بخش 3: این قسمت شامل پنج بخش اعم از ثبت نام نیروی های غیررسمی، فهرست دوره های ضمن خدمت، ثبت نام متقاضیان مدرس، موسسات دارای مجوز و سرویس های میز خدمت می باشد.

 

همچنین افراد دیگری مانند، بازرسان حوزه ها، کارشناسان، مدیر و مدرس دوره مذکور، مدیران مدارس، دانش  آموزان، نیروهای مدارس غیر دولتی و… در صورت لزوم با انتخاب گزینه های مربوطه و وارد نمودن اطلاعات کاربری خود، به دریافت خدمات ضروری مشخص شده، اقدام کنند. در ضمن سامانه ضمن خدمت فرهنگیان دارای امکانی برای ثبت گزارشات مردمی، دریافت نظرسنجی عمومی، استفاده از لینک های مهم، مشاهده موسسات دارای مجوز و پنل موسسات مختلف نیز می باشد.

نکته1: علاوه بر فرهنگیان شاغل در مدارس دولتی، کادر اداری و آموزشی مدارس غیردولتی نیز می توانند با ثبت اطلاعات خود در سامانه مذکور، در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان شرکت نمایند.

راهنمای ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

تمامی پرسنل اداری و آموزشی مدارس دولتی و غیردولتی می توانند با مراجعه به این سامانه و وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز، نسبت به ایجاد حساب کاربری خود اقدام نموده و به تکمیل مراحل نام نویسی خود در دوره های آموزشی کوتاه مدت ضمن خدمت بپردازند. در ادامه نیز راهنمای ثبت نام دوره های فرهنگیان مرحله به مرحله شرح داده شده است.

ثبت نام متقاضیان مدرس

 • پس از ورود به سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به آدرس ltms.cfu.ac.ir، با صفحه زیر رو به رو می شوید که دارای بخش های مختلفی می باشد که جهت نام نویسی بایستی بر روی گزینه “ثبت نام متقاضیان مدرس” کلیک نمایید.

سایت ضمن خدمت فرهنگیان

 

 • حال صفحه زیر برایتان نمایان می شود. در این مرحله لازم است به دقت مندرجات موجود در این بخش را مطالعه نموده و سپس تیک عبارت “مطالب فوق را مطالعه کردم و مایل به ثبت نام می باشم” را فعال نمایید.

مرحله دوم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • با انجام اقدام فوق، کادری همانند تصویر زیر نمایش داده می شود که لازم است دستگاه، استان و منطقه مورد تقاضای خود برای تدریس را به ترتیب انتخاب نموده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله سوم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • در این مرحله، فرم ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در دسترس است که بخش اول آن مربوط به وارد نمودن اطلاعاتی همچون مشخصات فردی، مدرک تحصیلی، سهمیه ایثارگری، مهارت در فناوری اطلاعات و… می باشد.

مرحله چهارم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • در بخش دوم فرم ثبت نام اینترنتی نیز بایستی اطلاعات مورد درخواست را در کادرهای مربوطه درج نموده و در نهایت، روی عبارت “ثبت اطلاعات” کلیک کنید.

مرحله پنجم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

ثبت نام فراگیران

پس از ورود به آدرس مذکور روی گزینه “سرویس های میز خدمت” کلیک کنید.

دوره های ضمن خدت

 • در این مرحله روی گزینه “ورود” بزنید.

سایت ثبت نام دوره های ضمن خدمت

 • در نهایت با وارد کردن کدملی و تایید آن می توانید ادامه مراحل ثبت نام را انجام دهید.

سایت ثبت نام دوره های ضمن خدمت

توجه نمایید در صورتی که تمامی مراحل فوق با موفقیت انجام شوند، سامانه کدی را به عنوان “کد رهگیری” صادر می کند که لازم است آن را به منظور ورود مجدد به حساب کاربری خود، نزد خود نگه دارید.

 

نکته: حال اگر فرآیند ثبت نام خود را با موفقیت به پایان رسانده اید اما به هر دلیل قصد ویرایش اطلاعات خود را دارید و یا می خواهید به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید، می توانید با درج نام کاربری (کد ملی)، رمز عبور (کد رهگیری) و کد امنیتی مندرج در صفحه، وارد پنل شخصی خود در قسمت فراگیران شوید و اصلاحات لازم را انجام دهید.

دریافت رمز عبور ورود به سامانه جامع ضمن خدمت فرهنگیان

ممکن است برخی از افراد بعد از ثبت نام در سایت ضمن خدمت فرهنگیان‏، رمز ورود به سامانه را فراموش کنند. در صورت مواجه شدن با این مشکل می بایست به صفحه اصلی سایت ضمن خدمت فرهنگیان به نشانی ltms.cfu.ac.ir مراجعه نمایید و با توجه به شرایط خود یکی از دو گزینه “فراموش کردن رمز فراگیران” و یا “فراموش کردن رمز مدیران” را انتخاب کنید. در صورت انتخاب گزینه “فراموش کردن رمز فراگیران” صفحه ای مانند تصویر ذیل برای شما نمایان می گردد که لازم است در هر کدام از کادرهای مربوطه‏، کد پرسنلی، شماره همراه (موبایل )، کد ملی و کد امنیتی موجود در صفحه را برای تغییر و یا بازیابی رمز عبور درج نمایید.

فراموشی رمز ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

در صورتی که به هر دلیلی موفق به تغییر رمز عبور نشده اید و یا امکان برقراری ارتباط با پشتیبانی سایت برای شما فراهم نبود،‌ می بایست شخصا به بخش فناوری اطلاعات اداره آموزش و پرورش شهر محل تدریس خود مراجعه نمایید و به صورت حضوری مشکل فراموشی رمز سایت ضمن خدمت خود را بیان کنید تا هر چه سریع تر این مسئله رفع گردد.

 

توجه داشته باشید که شرکت در دوره های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان مستلزم برخورداری از شرایطی همچون مرتبط بودن رشته تحصیلی با موضوع درسی مورد تدریس می باشد. بنابراین پیش از آن که بخواهید اقدامی را در راستای ثبت نام خود انجام دهید، لازم است از شرایط لازم که از طریق سامانه ltms.cfu.ac.ir به اطلاع داوطلبان می رسد، آگاهی لازم را بدست آورید.

راهنمای شرکت در آزمون فراگیران ضمن خدمت در سامانه ltms

تمامی داوطلبان دریافت گواهی شرکت در دوره فراگیران ضمن خدمت، می بایست نسبت به شرکت در آزمون پایان دوره اقدام نمایند. توجه داشته باشید که شرکت در آزمون از طریق سامانه ltms.cfu.ac.ir انجام می شود و همچنین زمان برگزاری آن از طریق همین سامانه قابل مشاهده است. معمولا برای هر آزمون دو یا سه بازه زمانی مختلف در نظر گرفته می شود و افرادی که نمره حد نصاب را کسب نکرده اند، امکان شرکت مجدد در امتحان را خواهند داشت. نحوه دسترسی به آزمون مطابق با مراحل زیر است:

 • پس از مراجعه به سایت ltms.cfu.ac.ir بر روی گزینه “نوع ورود خود را انتخاب کنید” کلیک کنید.

سایت دوره های ضمن خدمت

 • در مرحله بعدی با صفحه زیر رو به رو می شوید که می بایست گزینه آزمون های پرسنل را انتخاب کنید و با کامل کردن نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی ثبت نام آزمون خود را تکمیل نمایید.

سایت دوره های ضمن خدمت

سپس امکان شرکت در آزمون را خواهید داشت و زمان در نظر گرفته شده نیز پیش از شروع امتحان به شما نمایش داده می شود. توجه داشته باشید که این آزمون نمره منفی ندارد و جهت کسب نمره قبولی، باید 60 درصد نمره کل (نمره 12 از 20) را کسب نمایید. همچنین لازم به ذکر است که علاوه بر نمره آزمون پایانی، نمرات مربوط به مشارکت در کلاس و آزمون های میان دوره نیز در محاسبه امتیاز نهایی شما تاثیرگذار خواهند بود.

مزایای شرکت در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان

برای انجام بهینه هر کاری، داشتن انگیزه انجام آن کار از الزامات است. ممکن است برای فرهنگیان عزیز سوال پیش آید که شرکت در این دوره ها به چه دردی میخورد؟ در پاسخ باید بگوییم یکی از مهم ترین فواید شرکت در این دوره ها، افزایش حقوق فرهنگیان است که در صورت گذراندن 1000 ساعت آموزشی، اعمال خواهد شد. از دیگر فواید شرکت در این دوره، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • افزایش رتبه
 • افزایش شانس جهت انتقال به سمت معاون یا مدیر مدرسه
 • نقل و انتقال راحت تر
 • اولویت بالاتر برای تدریس
 • افزایش شانس برای معلم نمونه شدن

 

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ثبت نام کرد؟

فرهنگیان متقاضی شرکت در دوره های ضمن خدمت می توانند با مراجعه به سامانه ltms.cfu.ac.ir، فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

2- برای ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

جهت ورود به سامانه مذکور، نام کاربری و رمز عبور نیاز است که برای دریافت آن ها ابتدا باید در سامانه ثبت نام نمایید.

3- من در یک مدرسه غیردولتی فعالیت دارم. آیا می توانم از طریق سامانه ضمن خدمت فرهنگیان در دوره های مربوطه شرکت نمایم؟

بله، امکان ثبت نام کادر اداری و آموزشی مدارس غیردولتی جهت شرکت در دوره های ضمن خدمت نیز از طریق سامانه مذکور فراهم می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ نظر
 1. نازنین محمودی

  با سلام بنده یک دوره ۳۲ ساعته ثبت نام کردم و چون هزینه داره میخوام انصراف بدم. تا بتوانم در دوره های رایگان ثبت نام کنم. چکار کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   ازپنل خود اقدام به انصراف نمایید و در صورت بروز مشکل از واحد انفورماتیک منطقه در خواست انصراف نمایید.

 2. ندا

  با سلام برای ثبت نام در سایت، وقتی از قسمت سرویس‌های میز خدمت و بخش ورود کد ملی خودم رو وارد می‌کنم می‌نویسه اطلاعات شما برای نظرسنجی ثبت نشده است.

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   احتمالا مشکل ایجاد شده به دلیل اختلالات سامانه می باشد؛
   پیشنهاد می شود پس از امتحان مجدد در روز های آتی، از طریق اداره آموزش و پرورش محل خدمت نیز پیگیر این موضوع باشید.

 3. F.s

  سلام نیروی غیر دولتی هستم،در سامانه ltms پنل کاربری دارم و پارسال تازه شروع به تدریس کردم.امسال مدیر بنا به دلایلی همکاری نکرد برم دوباره برای تدریس.الان تو قسمت مشخصات ،ابلاغیه که مدیر همون موقع برام ثبت‌ کرده بوده از ۱۴۰۱/۷/۱ تا ۱۴۰۳/۳/۳۱ نوشته شده.
  حالا امسال که مدرسه نیستم آیا میتونم دوباره آزمون های ضمن خدمت رو بدم؟تا کی میتونم شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   این آزمون ها برای فرهنگیان در ضمن خدمت می باشد لذا می توانید در صورت فعالیت مجدد در این آزمون ها شرکت نمایید در غیر این صورت استفاده ای برایتان نخواهد داشت.

 4. اکرم سادات حسینی

  سلام نیروی غیردولتی هستم چطورگواهی ضمن خدمت هایی که تابحال گذرانده ام راثبت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، می توانید به مراکزی که دوره های خود را گذرانده اید درخواست صدور گواهی بدید.

مشاوره فرهنگیان پیج فرهنیگان