تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401
اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

آزمون کارشناسی ارشد در پنج گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و هنر، برای جذب دانشجو در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها، پیام نور، موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد برگزار می شود. سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان مجری برگزاری کنکور کارشناسی ارشد مسئولیت اعلام نتایج آن را نیز بر عهده دارد.

از همین رو، متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت رسمی این سازمان در زمان مقرر، نتایج آزمون خود را دریافت نمایند. بازه حدودی اعلام نتایج در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد سراسری و آزاد درج شده و یا چند روز قبل از انتشار کارنامه ها، تاریخ دقیق آن طی اطلاعیه ای از سوی سایت سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان می رسد.

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1401 در اواخر خرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1401

حدود یک ماه بعد از برگزاری آزمون، نتایج اولیه کنکور ارشد در قالب کارنامه ای اینترنتی اعلام می شود که شامل اطلاعاتی همچون رتبه و تراز و همچنین درصدهای اکتسابی داوطلبان در هر درس می باشد. پس از صدور این کارنامه، متقاضیان می توانند بر اساس وضعیت مجاز شدن خود در هر یک از دروه های دانشگاه سراسری اعم از روزانه، شبانه (نوبت دوم)، پردیس خودگردان، پیام نور و غیرانتفاعی و یا دانشگاه آزاد اقدامات لازم را در راستای انتخاب رشته ارشد به انجام برسانند.

زمانی که انتخاب رشته به پایان برسد، حداکثر دو ماه طول می کشد که نتایج انتخاب رشته ارشد سراسری منتشر شود. بازه زمانی حدودی اعلام نتایج اولیه و نهایی در دفترچه ثبت نام و دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد اطلاع رسانی شده و یا از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود. البته در ادامه متن جدول زمان بندی اعلام نتایج هر مرحله را قرار داده ایم اما به محض اعلام تاریخ دقیق آن ها، اخبار مربوطه در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره و این مقاله قرار داده خواهد شد.

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1401
مرحله زمان
اعلام نتایج اولیه (کارنامه) اواخر خرداد ماه 1401
اعلام نتایج نهایی (انتخاب رشته) دهه اول شهریور ماه 1401

نحوه مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1401

تمامی فرآیندهای مربوط به آزمون کارشناسی ارشد از طریق سایت الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. البته این روند از زمان انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد تغییر کرده و برای انجام انتخاب رشته و مشاهده نتایج نهایی نیز باید از طریق سامانه azmoon.org اقدام نمایند. اما تمامی شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد می توانند مطابق با راهنمای زیر نتایج اولیه خود را دریافت کنند.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org مراجعه نموده و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی تعبیه شده در سمت راست سایت انتخاب نمایید.

مرحله اول مشاهده نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد

 • با ورود به صفحه جدید بر روی عبارت “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 (کارنامه اولیه)” کلیک نمایید.

مرحله دوم مشاهده نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد

 • کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.

مرحله سوم مشاهده نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد

 • در این مرحله به دو روش می توانید کارنامه خود را مشاهده نمایید.
 1. روش اول: کد پیگیری ثبت نام و شماره پرونده
 2. روش دوم: شماره پرونده، سال تولد و کد ملی

مرحله چهارم مشاهده نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد

توجه: برای مشاهده کارنامه نهایی کنکور ارشد سراسری بایستی همین مراحل را طی نمایید با این تفاوت که در مرحله دوم باید بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 (اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته)” کلیک کنید.

اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1401

احتمال بروز اشتباه در کارنامه اولیه و نهایی داوطلبان بسیار کم است اما غیر ممکن نیست. در صورت مشاهده هر گونه خطا در کارنامه اعم از مغایرت اطلاعات هویتی، سهمیه های موثر و… با دلایل منطقی و روشن درخواست خود را مبنی بر اعتراض به نتایج کنکور ارشد در سایت سازمان سنجش ثبت نمایید. این امر باعث می شود تا کارنامه شما را مجددا بررسی شده و نتیجه آن از طریق سایت مذکور اعلام خواهد شد.

زمان ثبت اعتراض

معمولا پس از انتشار نتایج هر مرحله، کلید اعتراض به آن ها در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور فعال می شود. تاریخ دقیق اعتراض به نتایج برای سال 1401 هنوز مشخص نشده اما در صورتی که زمانی برای این امر در نظر گرفته شود، متن مقاله بروزرسانی خواهد شد و در دسترس شما قرار می گیرد.

نحوه ثبت اعتراض

ثبت تمامی اعتراضات به نتایج آزمون ارشد به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد؛ لذا از مراجعه حضوری به این سازمان خودداری نمایید. نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش به مندرجات کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد در ادامه متن ذکر شده است.

 1. ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب گزینه “ارسال درخواست”
 2. کلیک بر روی عبارت “عضویت در سایت”
 3. وارد کردن اطلاعات خواسته شده و فشردن دکمه “تایید”
 4. بازگشت به صفحه اول و انتخاب گزینه “ورود به سیستم”
 5. درج نام کاربری و رمز عبور دریافتی برای ورود به سامانه
 6. انتخاب گزینه “درخواست جدید” و سپس ثبت کردن عنوان آزمون “کارشناسی ارشد” سال “1401”
 7. نوشتن متن اعتراض و ارسال آن

پس از رسیدگی به اعتراض به نتایج کنکور ارشد مجددا وارد سیستم شده و نتیجه آن را از طریق همان رمز عبور دریافتی، مشاهده کنید.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سراسری 1401 چه زمانی منتشر می شود؟

داوطلبان می توانند در اواخر خرداد ماه سال 1401 نسبت به مشاهده نتایج خود اقدام نمایند.

2- نتایج اولیه آزمون مقطع کارشناسی ارشد سراسری از چه طریقی قابل مشاهده می باشد؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توانید کارنامه اولیه خود را مشاهده کنید.

3- نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سراسری 1401 چه اطلاعاتی را در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهد؟

داوطلبان با دریافت کارنامه اولیه خود می توانند از وضعیت مجاز بودن یا نبودن به انتخاب رشته در این مقطع آگاه شوند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۶ نظر

 1. سلام
  من مجازی قبول شدم

  رایگانه یا پولیه؟؟

 2. سلام بنده در کنکور ای تی کد ضریب ۱ با سهمیه ۲۵ درصد رتبه در سهمیه ۶۶ و رتبه کشوری ۲۳۴۷ شده است و تراز بنده ۲۳۹۳ است . آیا شانس قبولی در دانشگاه های دولتی روزانه شبانه دارم? ?

  • با سلام، با توجه به اینکه تعداد شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد هرساله دارای تغییراتی می باشد، شانس قبولی شما به نسبت آخرین فرد مجاز در سهمیه ثبت نامی در نظر گرفته می شود. لذا با توجه به رتبه و تراز کسب شده، احتمال پذیرش نهایی شما در دوره های روزانه و نوبت دوم متوسط می باشد.

 3. سلام. چرا سوال من گذاشته نمیشه؟ میخواستم بدونم در دانشگاه روزانه کارشناسی ارشد میتونم بصورت مجازی تحصیل کنم؟ و اگر میشه امتحانات پایان هر ترم رو در منزل بصورت انلاین میدم یا جای خاصی تعیین میکنن؟

  • با سلام. دوره های روزانه و مجازی دو دوره ی مجزا از هم می باشند. لازم به ذکر است شما می توانید در صورت ارائه و مجاز شدن در دوره های مجازی دانشگاه های سراسری انتخاب رشته نمایید. امتحانات دوره ی مجازی به صورت حضوری برگزار می شود.

 4. چرا سوال منو نمیذارین؟؟با رتبه ی ۹۷ در سهمیه رشته ی اموزش زبان،با سهمیه پنج درصدی،شانس قبولی تو دانشگاه دولتی تبریز رو دارم؟

 5. سلام.توکانال اومده ک تکمیل ظرفیت نمیگیرن ایادرسته یان؟؟

 6. سلام خسته نباشید ببخشید چجوری میشه کل ظرفیت روزانه رشته و مقطع رشته ارشد بالینی رو بدست آورد
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • سلام
   برای اطلاع از ظرفیت در گرایش های مختلف آخرین رتبه ی مجاز برای انتخاب رشته در گرایش های مختلف را بر ۳ تقسیم کرده تا ظرفیت اصلی در کل کشور در آن گرایش مشخص شود. هرچقدر رتبه ی شما از عدد بدست آمده کمتر باشد احتمال قبولی شما بیشتر خواهد بود.

 7. من تماس گرفتم گفتن فردا

  • با سلام . طبق آخرین آمارها و دیدگاه های مربوطه در خصوص مقطع ارشد باید خدمتتان عرض نمایم که اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد در نیمه دوم شهریور ماه میباشد .

 8. سلام خسته نباشید،جواب های ارشد چه زمانی منتشر میشه ؟

 9. سلام من رتبه در سهمیه ۶۰۷ شدم سهمیه ۵ درصد هم دارم. روزانه خوارزمی تهران محل تحصیل حصارک کرج رشته مکانیک طراحی کاربردی میتونم قبول شم؟ مرسی
  تو رشته تبدیل انرژی هم رتبم ۳۴۷ شده روزانه تهران این رشته چطور؟

 10. سلام پس جواب نهایه کنکور ارشد ۹۷ چه زمانی اعلام میشه دهه اول شهریورم داره تموم میشه

 11. یا سلام و عرض خسته نباشید
  با رتبه ی کل ۹۶۹۱ در منطقه دو ( زیر گروه یک ۹۲۷۳) و نمره کل ۶۶۰۰ چند درصد امکان قبولی در پردیس خودگردان امیرکبیر برای رشته ی صنایع را دارم؟

 12. سلام من ۱۷ هزار منطقه ۱ بدون سهمیه و تراز ۷۳۳۵ زیر گروه ۱ هستم…هوشبری یا اتاق عمل آزاد تهران قبول میشم؟؟

 13. سلام من رتبه م ۶۵۰۰ شده میتونم دانشگاه ازاد یا غیر انتفاعی فیزیوتراپی قبول بشم؟

 14. سلام ببخشید من درس های کارشناسیم تموم شده،ولی هنوز مدرکم آماده نیست،اگه ارشد قبول بشم برام مشکلی پیش میاد،امکان داره قبولک نکنن؟؟؟

  • سلام برای وارد شدن به مقطع جدید حتما باید مدرک تحصیلی خود را ارائه بدهید و معمولا برای شهریور ماه، مدرک موقت دانشجویان برای ثبت نام در دانشگاه جدید صادر میگردد.

 15. سلام تو رشته ریاضی برای معلم شدن فقط باید به دانشگاه فرهنگیان رفت؟؟
  مرسی

  • با آزمون های استخدامی هم میتونید معلم شوید ولی دانشگاه فرهنگیان خیلی بهتره، چون هم سابقه حساب میشه در طول تحصیل و هم حقوق میدن

 16. سلام با رتبه زیر ده هزار رشته ریاضی شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان چقدره؟؟

 17. سلام با این درصد ها تو رشته ریاضی رتبه من تقریبا چند میشه؟؟
  ادبیات ۲۱،عربی ۲۱،دینی ۳۰،زبان ۴،ریاضی ۹،فیزیک ۳،شیمی ۱
  لطفا جواب بدید.ممنون

 18. با سلام.تو رشته ریاضی با رتبه زیر ده هزار احتمال اینکه تراز من بالای ۶۵۰۰ بشه چقدره؟؟با تشکر

 19. سلام و وقت به خیر. به نظرتون با رتبه ۲۵۷۰ قدرت و ۳۷۰۰ کنترل امکان قبولی روزانه هرجایی در این دو رشته هست. تراز برای قدرت حدود ۳۰۰۰ و برای کنتر حدود ۲۲۰۰ هست.و آخرین رتبه ها در این دور شته به ترتیب ۶۶۰۰ و ۵۵۰۰ .ممنون

 20. با سلام من رتبه ام ۱۳۵ در سهمیه و۱۴۵ بدون سهمیه شده است ایا احتمال قبول شدن روزانه رو دارم اخرین رتبه مجاز روزانه ۳۱۰ می باشد

 21. سلام
  با رتبه ۸۴ امکان قبولى تهران یا مشهد یا شیراز رو دارم؟
  آخرین رتبه مجاز روزانه ۵۱۰

 22. سلام من اشتباها۱۱تومن ب حساب سنجش واریز کردم..چجوری میتونم برگردونم این پولو؟!

 23. سلام نتایج انتخاب رشته ارشد ۹۷ چه زمانی منتشر میشه

 24. سلام ببخشیدمن بارتبه۱۱۷ باسهمیه و۱۲۹ بدون سهمیه بامعدل موثر۱۸.۲۸صدم ارشدرشته فقه وحقوق میتونم دانشگاه قم یاعلامه روبیاوم البته من اولویت اول قم زدم سوال دومی هم داشت که برای رشته فقه وحقوق ارشددانشگاه علوم قضایی پذیرش داره باتشکر

 25. من متولد ۷۴هستم.و ترم آخر ادبیات انگلیسی_و شهریور امسال کارشناسیم رو می گیرم.در کنکور ارشد امسال شرکت کردم ولی متاسفانه روزانه مجاز نشدم.قصد دارم براب کنکور ارشد ۹۸بخونم ولی معافیت دانشجویی من تا ۱۶ فروردین ۹۸ است و کنکور اردیبهشت است آیا میتوانم در کنکور سال آینده شرکت کنم.تو رو خدا جواب بدین دلهره دارم

 26. با سلام اشتباه رشته خود را انتخاب کردم در دانشگاه آزاد میشه تغییر داد

 27. سلام با رتبه ١۴٩ خصوصى دانشگاه علامه و تربیت مدرس و خوارزمى روزانه میشه قبرل شد؟

 28. سلام بارتبه ۱۲۹ارشدفقه ومبانی البته رتبه ام باسهمیه ۱۱۷هستش اصلادولتی میتونم قبول شم دانشگاه قم

 29. به نظر شما مجازی ارشد دانشگاه تهران بیشتر ارزش داره یا دانشگاه ازاد برای مترجمی

 30. سلام . دفترچه اتنخاب رشته ازاد جداگانه هست ؟ چون من فقط در ازاد مجاز شدم ولی در دفترچه هیچ رشته ای برای دانشگاه آزاد نیست

 31. سلام به نظر شما ارشد مجازی دانشگاه تهران برای رشته ی مترجمی انگلیسی بهتره یا دانشگاه ازاد?

 32. سلام. من اصلا نمیتونم نتیجه ارشدمو ببینم، سیستم زده به دو روش باز میشه که من روش دوم رو امتحان میکنم چون شماره ۱۶ رقمی ندارم به عنوان کد پیگیری بعد سیستم وارد صفحه کارنامه نمیشه و میخواد روش اول رو هم پر کنم. چیکار کنم؟

  • باسلام.شما می توانید از روش دوم استفاده کنید اما برای گرفتن اطلاعاتی که ندارید با اپراتور سازمان سنجش تماس بگیرید و دکمه ۳ را باید فشار دهید چون مختص حل مشکلات کارشناسی ارشد می باشد. ۴۲۱۶۳

 33. سلام من ورزش یک از دروس عمومی کارشناسی دارم و اگه تابستون ارائه نشه باید ترم ۹بیام کنکور ارشد دادم میتونم برم دانشگاه ترم یک مرخصی بگیرم اون درس رو پاس کنم از بهمن ماه برم ارشد؟؟

 34. نتایج اعلام نشد مگه قرار نبود امروز بیاد؟

  • سلام. زمان اعلام نتایج کنکور ارشد امروز میباشد اما در حال حاضر سایت برای مشاهده کارنامه ها باز نشده است.

 35. سلام ۲۳سالمه لیسانس حسابداری دارم و رشته ام علوم انسانی است میخوام کنکور تجربی شرکت کنم و به رشته پرستاری علاقه دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد