تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400
اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

با وجود کشمکش های فراوان در خصوص برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال 99، نهایتا این آزمون در روزهای 16، 17 و 18 مرداد ماه در پنج گروه آزمایشی (علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و هنر) برای دوره های روزانه، نوبت دوم، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور و موسسات غیر انتفاعی برگزار شد.

سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان مجری برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، مسئولیت اعلام نتایج آن را نیز در هر یک از مراحل اولیه و نهایی بر عهده دارد. از همین رو، متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت رسمی این سازمان در زمان مقرر، نتایج آزمون خود را دریافت نمایند.

اطلاعات علمی داوطلبانی که در دو کد رشته امتحانی شرکت کرده اند در یک کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 99

بعد از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در سال 99، داوطلبان بی صبرانه منتظر انتشار کارنامه نتایج اولیه هستند تا پس از آگاهی از وضعیت قبولی خود بتوانند نسبت به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 اقدام نمایند.

در واقع نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در قالب کارنامه ای اعلام می شود که شامل اطلاعاتی همچون رتبه و تراز مکتسبه داوطلبان و همچنین درصدهای اکتسابی آن ها در هر درس می باشد. پس از صدور این کارنامه، متقاضیان می توانند بر اساس وضعیت مجاز شدن خود در هر یک از دروه های دانشگاه سراسری اعم از روزانه، شبانه (نوبت دوم)، پردیس خودگردان، پیام نور و غیرانتفاعی، اقدامات لازم در این راستا را به انجام برسانند.

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال جاری از روز پنج شنبه مورخ 13 شهریور ماه بر روی سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد قرار می گیرد و پذیرفته شدگان این آزمون می توانند در مدت زمان مقرر نسبت به تکمیل فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 اقدام نمایند.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد 99

پس از اتمام زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد داوطلبان هر یک از دانشگاه های سراسری و آزاد، در انتظار اعلام نتایج به سر می برند تا بتوانند در مدت زمان تعیین شده، به دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه نموده و فرآیند ثبت نام خود را به صورت حضوری تکمیل نمایند.

تاخیر در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد سال جاری، قطعا در زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد نیز تاثیرگذار بود اما سرانجام نتایج نهایی این آزمون در روز دوشنبه 5 آبان ماه 99 اعلام شد و داوطلبان می توانستند با مراجعه به سایت سازمان سنجش از نتایج نهایی خود مطلع گردند.

نحوه مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد 99

تمامی فرآیند مربوط به آزمون کارشناسی ارشد از طریق سایت الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. البته این فرآیند از زمان انتخاب رشته تغییر کرده و روند مشاهده نتایج نهایی این آزمون برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد، از طریق سامانه azmoon.net انجام می پذیرد. اما تمامی شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد می توانند مطابق با راهنمای زیر نسبت به مشاهده نتایج اولیه خود اقدام نمایند.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org مراجعه نموده و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی تعبیه شده در سمت راست سایت مذکور انتخاب نمایید.

مرحله اول اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

 • با ورود به صفحه جدید بر روی عبارت “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته” کلیک نمایید.

مرحله دوم اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

 • با ورود به صفحه جدید بر روی گزینه “ورود به سیستم یا کارنامه اولیه، پاسخنامه، کلید” کلیک نمایید.

مرحله سوم اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

 • در این مرحله به دو روش می توانید کارنامه خود را مشاهده نمایید.
 1. از طریق وارد نمودن کد پیگیری ثبت نام و شماره پرونده
 2. از طریق وارد کردن شماره پرونده، سال تولد و کد ملی

مرحله چهارم اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد 99

احتمال بروز اشتباه در کارنامه داوطلبان بسیار کم است اما غیر ممکن نیست. در صورت مشاهده هر گونه خطا در کارنامه و موجه بودن دالایل داوطلبان، سازمان سنجش کارنامه داوطلب را مجددا بررسی خواهد کرد. ثبت تمامی اعتراضات به نتایج کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد لذا از مراجعه حضوری به سازمان سنجش خودداری نمایید. نحوه ثبت اعتراض به مندرجات کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد به شرح زیر می باشد:

1- برای ثبت اعتراض به نتایج کنکور ارشد 99، ابتدا باید وارد سایت سازمان سنجش شده و سپس طبق تصویر زیر بر روی گزینه “ارسال درخواست” کلیک کنید.

2- همان طور که در تصویر زیر مشخص شده است، می بایست بر روی گزینه “عضویت در سایت” کلیک کنید.

3- صفحه ای همچون تصویر زیر پیش روی شما قرار خواهد گرفت. اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و بر روی دکمه “تایید” کلیک کنید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج ارشد

4- پس از انجام این مرحله و تایید آن، از طرف سازمان سنجش رمز عبوری به ایمیلی که وارد کرده اید، ارسال خواهد شد. پس از دریافت آن مجددا به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و بر روی گزینه “ارسال درخواست” کلیک کنید. سپس مطابق با تصویر زیر گزینه “ورود به سیستم” را انتخاب کنید. پنجره ای به شکل زیر برای شما نمایان می شود که بایستی نام کاربری و رمز عبور دریافتی را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

5- پس از کلیک بر روی گزینه ورود، به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد که باید گزینه “درخواست جدید” را انتخاب نمایید.

درخواست جدید

6- با ورود به صفحه جدید، در قسمت آزمون “کارشناسی ارشد” و در قسمت سال “99” را انتخاب کرده و سپس دکمه جستجو را بفشارید.

در زمان انتشار کارنامه کارشناسی ارشد گزینه “اعتراض به نتیجه قبولی” فعال می باشد. پس از کلیک بر روی دکمه ورود صفحه ای پیش روی شما قرار می گیرد که می توانید متن اعتراض خود را وارد کنید که با کلیک بر روی گزینه ارسال، اعتراض شما ثبت می شود. پس از رسیدگی به اعتراض به نتایج کنکور ارشد 99، مجددا وارد سیستم شده و نتیجه رسیدگی به اعتراض خود را از طریق همان رمز عبور دریافتی مشاهده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سراسری 99 چه زمانی از سال منتشر می شود؟

داوطلبان می توانستند از تاریخ 13 شهریور ماه 99 نسبت به مشاهده نتایج خود اقدام نمایند.

2- نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری، از چه طریقی قابل مشاهده می باشد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی  sanjesh.org، نتایج نهایی خود را مورد بررسی و مشاهده قرار دهند.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج اعلام شده وجود دارد؟

معمولا این امکان برای داوطلبان فراهم می گردد و آن ها می توانند از طریق سامانه ارسال درخواست سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۶ نظر

 1. Avatar

  سلام
  من مجازی قبول شدم

  رایگانه یا پولیه؟؟

 2. Avatar

  سلام بنده در کنکور ای تی کد ضریب ۱ با سهمیه ۲۵ درصد رتبه در سهمیه ۶۶ و رتبه کشوری ۲۳۴۷ شده است و تراز بنده ۲۳۹۳ است . آیا شانس قبولی در دانشگاه های دولتی روزانه شبانه دارم? ?

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به اینکه تعداد شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد هرساله دارای تغییراتی می باشد، شانس قبولی شما به نسبت آخرین فرد مجاز در سهمیه ثبت نامی در نظر گرفته می شود. لذا با توجه به رتبه و تراز کسب شده، احتمال پذیرش نهایی شما در دوره های روزانه و نوبت دوم متوسط می باشد.

 3. Avatar

  سلام. چرا سوال من گذاشته نمیشه؟ میخواستم بدونم در دانشگاه روزانه کارشناسی ارشد میتونم بصورت مجازی تحصیل کنم؟ و اگر میشه امتحانات پایان هر ترم رو در منزل بصورت انلاین میدم یا جای خاصی تعیین میکنن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. دوره های روزانه و مجازی دو دوره ی مجزا از هم می باشند. لازم به ذکر است شما می توانید در صورت ارائه و مجاز شدن در دوره های مجازی دانشگاه های سراسری انتخاب رشته نمایید. امتحانات دوره ی مجازی به صورت حضوری برگزار می شود.

 4. Avatar

  چرا سوال منو نمیذارین؟؟با رتبه ی ۹۷ در سهمیه رشته ی اموزش زبان،با سهمیه پنج درصدی،شانس قبولی تو دانشگاه دولتی تبریز رو دارم؟

 5. Avatar

  سلام.توکانال اومده ک تکمیل ظرفیت نمیگیرن ایادرسته یان؟؟

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید چجوری میشه کل ظرفیت روزانه رشته و مقطع رشته ارشد بالینی رو بدست آورد
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • Avatar

   سلام
   برای اطلاع از ظرفیت در گرایش های مختلف آخرین رتبه ی مجاز برای انتخاب رشته در گرایش های مختلف را بر ۳ تقسیم کرده تا ظرفیت اصلی در کل کشور در آن گرایش مشخص شود. هرچقدر رتبه ی شما از عدد بدست آمده کمتر باشد احتمال قبولی شما بیشتر خواهد بود.

 7. Avatar

  من تماس گرفتم گفتن فردا

  • Avatar

   با سلام . طبق آخرین آمارها و دیدگاه های مربوطه در خصوص مقطع ارشد باید خدمتتان عرض نمایم که اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد در نیمه دوم شهریور ماه میباشد .

 8. Avatar

  سلام خسته نباشید،جواب های ارشد چه زمانی منتشر میشه ؟

 9. Avatar

  سلام من رتبه در سهمیه ۶۰۷ شدم سهمیه ۵ درصد هم دارم. روزانه خوارزمی تهران محل تحصیل حصارک کرج رشته مکانیک طراحی کاربردی میتونم قبول شم؟ مرسی
  تو رشته تبدیل انرژی هم رتبم ۳۴۷ شده روزانه تهران این رشته چطور؟

 10. Avatar

  سلام پس جواب نهایه کنکور ارشد ۹۷ چه زمانی اعلام میشه دهه اول شهریورم داره تموم میشه

 11. Avatar

  یا سلام و عرض خسته نباشید
  با رتبه ی کل ۹۶۹۱ در منطقه دو ( زیر گروه یک ۹۲۷۳) و نمره کل ۶۶۰۰ چند درصد امکان قبولی در پردیس خودگردان امیرکبیر برای رشته ی صنایع را دارم؟

 12. Avatar

  سلام من ۱۷ هزار منطقه ۱ بدون سهمیه و تراز ۷۳۳۵ زیر گروه ۱ هستم…هوشبری یا اتاق عمل آزاد تهران قبول میشم؟؟

 13. Avatar

  سلام من رتبه م ۶۵۰۰ شده میتونم دانشگاه ازاد یا غیر انتفاعی فیزیوتراپی قبول بشم؟

 14. Avatar

  سلام ببخشید من درس های کارشناسیم تموم شده،ولی هنوز مدرکم آماده نیست،اگه ارشد قبول بشم برام مشکلی پیش میاد،امکان داره قبولک نکنن؟؟؟

  • ایران مشاوره

   سلام برای وارد شدن به مقطع جدید حتما باید مدرک تحصیلی خود را ارائه بدهید و معمولا برای شهریور ماه، مدرک موقت دانشجویان برای ثبت نام در دانشگاه جدید صادر میگردد.

 15. Avatar

  سلام تو رشته ریاضی برای معلم شدن فقط باید به دانشگاه فرهنگیان رفت؟؟
  مرسی

  • Avatar

   با آزمون های استخدامی هم میتونید معلم شوید ولی دانشگاه فرهنگیان خیلی بهتره، چون هم سابقه حساب میشه در طول تحصیل و هم حقوق میدن

 16. Avatar

  سلام با رتبه زیر ده هزار رشته ریاضی شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان چقدره؟؟

 17. Avatar

  سلام با این درصد ها تو رشته ریاضی رتبه من تقریبا چند میشه؟؟
  ادبیات ۲۱،عربی ۲۱،دینی ۳۰،زبان ۴،ریاضی ۹،فیزیک ۳،شیمی ۱
  لطفا جواب بدید.ممنون

 18. Avatar

  با سلام.تو رشته ریاضی با رتبه زیر ده هزار احتمال اینکه تراز من بالای ۶۵۰۰ بشه چقدره؟؟با تشکر

 19. Avatar

  سلام و وقت به خیر. به نظرتون با رتبه ۲۵۷۰ قدرت و ۳۷۰۰ کنترل امکان قبولی روزانه هرجایی در این دو رشته هست. تراز برای قدرت حدود ۳۰۰۰ و برای کنتر حدود ۲۲۰۰ هست.و آخرین رتبه ها در این دور شته به ترتیب ۶۶۰۰ و ۵۵۰۰ .ممنون

 20. Avatar

  با سلام من رتبه ام ۱۳۵ در سهمیه و۱۴۵ بدون سهمیه شده است ایا احتمال قبول شدن روزانه رو دارم اخرین رتبه مجاز روزانه ۳۱۰ می باشد

 21. Avatar

  سلام
  با رتبه ۸۴ امکان قبولى تهران یا مشهد یا شیراز رو دارم؟
  آخرین رتبه مجاز روزانه ۵۱۰

 22. Avatar

  سلام من اشتباها۱۱تومن ب حساب سنجش واریز کردم..چجوری میتونم برگردونم این پولو؟!

 23. Avatar

  سلام نتایج انتخاب رشته ارشد ۹۷ چه زمانی منتشر میشه

 24. Avatar

  سلام ببخشیدمن بارتبه۱۱۷ باسهمیه و۱۲۹ بدون سهمیه بامعدل موثر۱۸.۲۸صدم ارشدرشته فقه وحقوق میتونم دانشگاه قم یاعلامه روبیاوم البته من اولویت اول قم زدم سوال دومی هم داشت که برای رشته فقه وحقوق ارشددانشگاه علوم قضایی پذیرش داره باتشکر

 25. Avatar

  من متولد ۷۴هستم.و ترم آخر ادبیات انگلیسی_و شهریور امسال کارشناسیم رو می گیرم.در کنکور ارشد امسال شرکت کردم ولی متاسفانه روزانه مجاز نشدم.قصد دارم براب کنکور ارشد ۹۸بخونم ولی معافیت دانشجویی من تا ۱۶ فروردین ۹۸ است و کنکور اردیبهشت است آیا میتوانم در کنکور سال آینده شرکت کنم.تو رو خدا جواب بدین دلهره دارم

 26. Avatar

  با سلام اشتباه رشته خود را انتخاب کردم در دانشگاه آزاد میشه تغییر داد

 27. Avatar

  سلام با رتبه ١۴٩ خصوصى دانشگاه علامه و تربیت مدرس و خوارزمى روزانه میشه قبرل شد؟

 28. Avatar

  سلام بارتبه ۱۲۹ارشدفقه ومبانی البته رتبه ام باسهمیه ۱۱۷هستش اصلادولتی میتونم قبول شم دانشگاه قم

 29. Avatar

  به نظر شما مجازی ارشد دانشگاه تهران بیشتر ارزش داره یا دانشگاه ازاد برای مترجمی

 30. Avatar

  سلام . دفترچه اتنخاب رشته ازاد جداگانه هست ؟ چون من فقط در ازاد مجاز شدم ولی در دفترچه هیچ رشته ای برای دانشگاه آزاد نیست

 31. Avatar

  سلام به نظر شما ارشد مجازی دانشگاه تهران برای رشته ی مترجمی انگلیسی بهتره یا دانشگاه ازاد?

 32. Avatar

  سلام. من اصلا نمیتونم نتیجه ارشدمو ببینم، سیستم زده به دو روش باز میشه که من روش دوم رو امتحان میکنم چون شماره ۱۶ رقمی ندارم به عنوان کد پیگیری بعد سیستم وارد صفحه کارنامه نمیشه و میخواد روش اول رو هم پر کنم. چیکار کنم؟

  • Avatar

   باسلام.شما می توانید از روش دوم استفاده کنید اما برای گرفتن اطلاعاتی که ندارید با اپراتور سازمان سنجش تماس بگیرید و دکمه ۳ را باید فشار دهید چون مختص حل مشکلات کارشناسی ارشد می باشد. ۴۲۱۶۳

 33. Avatar

  سلام من ورزش یک از دروس عمومی کارشناسی دارم و اگه تابستون ارائه نشه باید ترم ۹بیام کنکور ارشد دادم میتونم برم دانشگاه ترم یک مرخصی بگیرم اون درس رو پاس کنم از بهمن ماه برم ارشد؟؟

 34. Avatar

  نتایج اعلام نشد مگه قرار نبود امروز بیاد؟

  • Avatar

   سلام. زمان اعلام نتایج کنکور ارشد امروز میباشد اما در حال حاضر سایت برای مشاهده کارنامه ها باز نشده است.

 35. Avatar

  سلام ۲۳سالمه لیسانس حسابداری دارم و رشته ام علوم انسانی است میخوام کنکور تجربی شرکت کنم و به رشته پرستاری علاقه دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام. شما می توانید با شرکت در آزمون سراسری گروه تجربی و کسب رتبه در رشته پرستاری یا پیراپزشکی تحصیل کنید.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد