تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99

اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99
اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99

طبق روال هر سال پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99 توسط سازمان مجری یعنی سازمان سنجش آموزش کشور، زمانی برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد تعیین شده و به متقاضیان ابلاغ می گردد و داوطلبان نیز پس از مطالعه توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام می کنند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، پس از اعلام زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 در هریک از گروه های آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی انتخاب رشته می کنند؛ در ادامه در اواخر شهریور ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه خود را دریافت نموده و چنان چه در یکی از رشته محل های انتخابی، پذیرفته شده باشند، اقدامات لازم در خصوص ثبت نام خود در دانشگاه پذیرنده را انجام دهند.

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد سال 99 در روز دوشنبه مورخ 5 آبان ماه اعلام شد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

پس از انتشار کارنامه های اولیه در 13 شهریور ماه 99، داوطلبانی که در کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته شده اند، در زمان معین شده توسط سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد، نسبت به انتخاب کدرشته محل های انتخابی خود می نمایند. متقاضیان می بایست کدرشته محل های مورد نظر خود را از دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 استخراج کرده و آن ها را در سایت مذکور ثبت نمایند.

پس از انجام این امر، متقاضیان برای مشاهده نتیجه انتخاب رشته خود تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99 منتظر می مانند. لازم به ذکر است که نتایج انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد مانند سال قبل، از سایت رسمی سازمان سنجش به صورت همزمان در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

از این رو نتایج نهایی ارشد سراسری و آزاد برای سال 99 پس از برگزاری آزمون عملی برخی از رشته ها، در روز دوشنبه 5 آبان ماه سال جاری از سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت مذکور و وارد کردن اطلاعات شخصی، کارنامه اینترنتی خود را مشاهده نمایند.

لازم به ذکر است که نتایج مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد علاوه بر سایت سازمان سنجش آموزش کشور، بر روی پایگاه اینترنتی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد در تاریخ 7 آبان ماه 99 قرار گرفت.

همچنین داوطلبان بایستی از تاریخ 10 آبان ماه سال جاری با مراجعه به سایت دانشگاه محل پذیرش خود از مدارک لازم، زمان دقیق و نحوه ثبت نام مطلع شوند. فراموش نکنید که عدم اقدام به موقع، به منزله انصراف از نام نویسی می باشد. شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد، از به روزترین و آخرین اخبار مربوط به آزمون کارشناسی ارشد در اسرع وقت باخبر شوید.

نحوه اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

تمامی شرکت کنندگانی که در انتخاب رشته این آزمون شرکت نموده اند، می بایست در زمان مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org کارنامه نهایی خود را مشاهده نمایند. در این قسمت راهنمای گام به گام دریافت نتایج را به صورت تصویری قرار داده ایم که به شرح زیر می باشد.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org و کلیک بر روی لینک “کارشناسی ارشد” از منوی سمت راست.

مرحله اول اعلام نتایج نهایی ارشد

 • صفحه ای همچون تصویر زیر پیش روی شما قرار می گیرد که می بایست بر روی لینک “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399” کلیک کنید.

مرحله دوم اعلام نتایج نهایی ارشد

 • گزینه “ورود به سیستم” را از قسمت راست بالای صفحه، انتخاب کنید.

مرحله سوم اعلام نتایج نهایی ارشد

 • صفحه ای پیش روی شما قرار خواهد گرفت که امکان دسترسی به نتایج نهایی کارشناسی ارشد را از دو روش مختلف برای شما فراهم خواهد کرد که پس از وارد کردن اطلاعات مربوطه، لازم است کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.
 1. از طریق وارد کردن شماره پرونده، کد ملی و سال تولد
 2. از طریق وارد کردن شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام

مرحله چهارم اعلام نتایج نهایی ارشد

 • با کلیک بر روی آیکون “مشاهده نتایج نهایی” می توانید کارنامه مربوط به خود را مشاهده کرده و در صورت نیاز پرینت آن را نیز داشته باشید.

مرحله پنجم اعلام نتایج نهایی ارشد

اعتراض به نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 99

معمولا در تمامی دوره ها، به داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد، امکان اعتراض به نتایج اعلام شده فراهم می شود. شرکت کنندگان در این آزمون می توانند با مراجعه به سامانه ارسال درخواست سازمان سنجش آموزش کشور اعتراض به نتایج کنکور ارشد خود را اعلام کنند.

نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش به این صورت است که بایستی ابتدا داوطلب عضویت خود را در سامانه مذکور انجام داده و سپس با در دست داشتن آدرس پست الکترونیکی و رمز عبور، وارد سامانه ارسال درخواست شده و مراحل لازم را طی کند. شایان ذکر است که مهلت ثبت درخواست تجدید نظر در این آزمون تا روز 12 آبان ماه سال جاری در نظر گرفته شده است.

همچنین لازم است بدانید که سازمان سنجش سامانه جدیدی را تحت عنوان “سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور” به نشانی darkhast.sanjesh.org راه اندازی نموده است که داوطلبان می توانند در بازه زمانی مذکور نسبت به ثبت اعتراض خود از طریق این سامانه نیز اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد 99 در چه تاریخی منتشر می شود؟

این نتایج در روز دوشنبه مورخ 5 آبان ماه 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس داوطلبان قرار می گیرند.

2- چگونه می توان نتایج نهایی کارشناسی ارشد سراسری 99 را مشاهده کرد؟

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و مطابق با مراحل مذکور در این مقاله کارنامه اینترنتی خود را مشاهده نمایند.

3- نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد 99 در چه سایتی اعلام می گردد؟

نتایج نهایی ارشد دانشگاه آزاد 99 از دو طریق یعنی سایت رسمی سازمان سنجش و دانشگاه آزاد اعلام شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۱۵ نظر

 1. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسی ارشددانشگاه ازاد انتخاب رشته کرده بودم و کد رهیگری هم دارم . ولی الان در کارنامم زده بعلت عدم انتخاب رشته مردود . الان باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین

 2. Avatar

  من رتبم زیرگروه ۱علوم سیاسی ۵۰شده با سهمیه ۵درصد اما شبانه و روزانه تهران رو نیاردم به نظر شما اعترا به نتیجه قبولی بزنم؟

 3. Avatar

  نتایج اعلام شدن، ایا نتیجه رشته ها با شرایط خاص جدا اعلام میشن؟

 4. Avatar

  برای رشته های با شرایط خاص چگونه باید از نتایج آن با خبر شد؟ تو کارنامه اعلام میشن؟

 5. Avatar

  سلام ایا نتایج ارشد اعلام شدن و کارنامه نباید بزنن؟

 6. Avatar

  سلام
  نتایج نهایی ارشد ۹۸کی اعلام می شود؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , در حال حاضر اطلاعیه خاصی مبنی بر انتشار نتایج آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ منتشر نشده است . و با در نظر گرفتن تجارب سال های گذشته اعلام نتایج احتمالا در نیمه اول شهریور انجام خواهد شد. شما همچنین جهت اطلاع از زمان اعلام نتایج می توانید عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد باشید .

 7. Avatar

  سلام ببخشید نتایج رو کی میزنن

 8. Avatar

  وزانه ارشدقبول شدم پس ازثبت نام انصراف دادم البته به امید تکمیل ظرفیت میشه مشاور گرانقدر بگین اصلا تکمیل طرفیت داریم یا نه وچه کسانی حق شرکت دارند

 9. Avatar

  سلام و عرض ادب
  تکمیل ظرفیت چ شد؟
  من روزانه رو ثبت نام اینترنتی انجام دادم،ولی بخاطر مسافت و… پشیمون شدم.باید برا انصراف چیکار کنم؟نیاز هست یا خیر

  • Avatar

   با سلام
   معمولا صرفا با ثبت نام اینترنتی ثبت نام شما نهایی نمیشود،اما برای اطمینان از اینکه شما در دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام شده اید یا نه حتما با واحد دانشگاهی تماس بگیرید.توجه داشته باشید در صورتی که در دانشگاه های دوره روزانه ثبت نام کنید امکان شرکت در تکمیل ظرفیت را نخواهید داشت.

  • Avatar

   اصلا تکمیل ظرفیت داریم وشامل چه کسانی میشود من روزانه قبول شدم ابتدا ثبت نام کردم ولی سپس به امید تکمیل ظرفیت انصراف دادم

 10. Avatar

  سلام،درخواست الویت بعدی اومده الان نمیخوام الویت بعدی برم چکارباید کنم؟؟؟؟؟آیادانشگااولی ک ثبتنام کردم سوخته؟؟؟

  • Avatar

   سلام . انتخاب به عهده شما میباشد و سازمان فقط برای آگاهی و درخواست شما پاسخ داده است . شما میتوانید برای همان رشته قبولی اول ثبت نام کنید .

 11. Avatar

  سلام ، چقدر طول میکشه تا نتیجه اعتراض رو اعلام کنند؟ من ۱۴ شهریور اعتراض کردم ولی هنوز در صف انتظاره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   معمولا نتایج اعتراض بر آزمون ۲ الی ۳ روز بعد از وارد کردن اعتراض اعلام میگردد. شما مجدد پیگیر داشته باشید.

 12. Avatar

  سلام وقتتون بخیر، خواستم بپرسم کاربرد کارنامه نهایی یا کارنامه سبز برای ارشد آزاد هم هست چون در انتخاب رشته اشتباه کردم و اولویت اول رو قبول شدم آیا امیدی هست؟

 13. Avatar

  سلام اگه دانشگاهی را انتخاب رشته نکرده باشیم ودرنتیجه توی کارنامه سبز نباشه ولی باتوجه به رتبه تقریبا مطمئن باشیم قبول میشیم آیا با رفتن به دانشگاه موردنظر احتمالش هست ثبت نامم کنن؟؟

  • Avatar

   با سلام . خیر . شما فقط برای کد رشته هایی که در لیست انتخاب رشته داشته اید میتوانید درخواست بررسی اولویت دهید . به طور کلی شما میتوانید در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت برای رشته مد نظر خود اقدام نمایید .

 14. Avatar

  سلام خسته نباشید من دوس دارم برم دانشگاه شهر خودم(ملایر) ولی توی انتخاب رشته اصلا انتخابش نکردم واسه همین توی کارنامه سبزم نیستش راهی هست بفهمم قبول میشدم یا نه؟؟ الان روزانه زنجان قبول شدم ورتبم ۳۳۸۵ هست آخرین رتبه قبولی عمران روزانه ۷۳۸۶ هست. آیا اگه برم دانشگاه ملایر ثبت نامم میکنن؟ چون احتمال زیاد میدم اگه انتخابش میکردم قبول میشدم

 15. Avatar

  سلام.متاسفانه من در انتخاب رشته اشتباه زیادی داشتم.رتبه من ۳۴۲۴ شده است.الان مهندسی فناوری اطلاعات مجازی موسسه مهر البرز که انتخاب پنجمم بوده قبول شدم.همه انتخابهام فقط در تهران بوده.الان که کارنامه نهایی ام رو که بررسی کردم رشته های مدیریت دانشگاههای شهید بهشتی و علم وصنعت رشته مدیریت سیاست گذاری علم و فناوری و مدیریت تکتولوژی البته پردیس خود گردان قبول می شدم و رتبه خوبی هم داشتم.البته اینها انتخابهای بعدی من هستند.الان مهندسی فناوری اطلاعات مجازی مهر البرز ثبت نام کردم ..الان از شما مشورت می خواهم که ایا صلاح می دانید که من رشته های مدیریت پردیس خودپردان دانشگاهای شهید بهشتی و علم وصنعت رو به جای رشته مهندسی فناوری اطلاعات موسسه مهر البرز انتخاب کنم ؟و اگه بخواهم انتخاب کنم باید چکارکنم؟لطفا به من راهنمایی کنید.

 16. Avatar

  پس نتایج کارشناسی پیوسته بدون ازمون ازاد کی میاد؟؟ الان همش بحث سر کارشناسی و ارشد با ازمون ازاد هست…. یعنی اونایی که بدون ازمون ثبت نام کردن آدم نیستن؟؟؟ خب منم سنجش غیر انتفاعی حقوق قبول شدم ازاد هم بدون ازمون ثبتنام کردم ولی نتیجش نیومده الان بلاتکلیفم در صورتی که کارشناسی با ازمون اومده و ارشد هم نهایتا فردا میاد ولی بدون ازمون هفته اینده اعلام میشه واقعا این بی انصافی است

 17. Avatar

  سلام . خیلی ممنون که راهنمایی میکنین .
  ببخشید من یه سوال داشتم من درخواست اولویت بعدی رو زدم خواستم بدونم نتایجش کی میاد ؟شما تو قسمت نظرات بعضی جاها گفتین ۲-۳ روز طول میکشه بعضی جاها هم نوشتین برای ترم دوم جوابا میاد .

 18. Avatar

  باسلام میخواستم بپرسم بنده توکارشناسی علمی کاربردی ثبتنام کردم ورشته پدافندغیرعامل ازعلمی کاربردی امام حسین خراسان رضوی میخواستم بدونم من شرایط شاغل که تعریف کردن روداره هم بسیج فعالم هم جزگردان وهمکارت۴۵روزه و۱۵روزه رودارموایامدرکش معتبره ودوم جذب سپاه میشم یانه ممنون میشم جواب روبرام ایمیل کنیدباتشکر

 19. Avatar

  سلام.
  آیا برا ترم اول هم میشه درخواست مهمان داد؟

 20. Avatar

  با سلام
  سوالم درباره انتقالی گرفتن از دانشگاه دولتی به دانشگاه تهرانه؟
  خواستم بپرسم که برای مقطع ارشد روزانه؛ از دانشگاه دولتی به دانشگاه تهران انتقالی انجام میگیره یا خیر؟ارزش داره که پیگیری کنم یا نه؟
  ممنون از شما

  • Avatar

   با سلام انتقالی از دانشگاه های سطح پایین به دانشگاه های سطح بالاتر مثل دانشگاه های تهران بدون داشتن شرایط خاص امکان پذیر نیست .

 21. Avatar

  سلام،میگن تکمیل ظرفیت نمیگیرن درسته یان؟لطفاجواب بدین،

 22. Avatar

  سلام خواهشا راهنماییم کنید نمیدونم باید کجا مراجعه کنم.
  من روزانه زنجان قبول شدم ارشد . ثبت نام کردم. میخوام انتقالی بگیرم برا قزوین. خانم هستم و فرزند کوچیک دارم برام سخته راه دور.
  من باید همین اولین ترم اقدام کنم؟دانشگاه زنجان باید درخواستدبدم یا قزوین؟

 23. Avatar

  سلام. من روزانه زنجان قبول شدم ثبت نام هم کردم. اما از شهر محل سکونتم دو سه ساعتی فاصله داره.
  من هم میتونم تو تکمیل ظرفیت برای شهر خودم همچنان شرکت کنم؟ایا امکان انتقالی یا مهمان هستش؟ اگه هست کی میتونم اقدام کنم؟(متاهل و فرزندهم دارم)

 24. Avatar

  سلام ، خسته نباشید . یه سوالی داشتم. توی کارنامه اولیه برای رشته زبان ، گرایش ادبیات من با سهمیه رتبه ۱۴۶۶ و بدون سهمیه رتبه ۱۵۸۲ شدم. ولی تو کارنامه اولیه رتبه ۱۱۴ واسم نوشتن واسه ادبیات دانشگاه گیلان!! می خواستم بدونم کدوم رتبه اصلیه و بر چه اساسی انتخاب میشه؟

 25. Avatar

  خسته نباشید . یه سوالی داشتم. توی کارنامه اولیه برای رشته زبان ، گرایش ادبیات من با سهمیه رتبه ۱۴۶۶ و بدون سهمیه رتبه ۱۵۸۲ شدم. ولی تو کارنامه اولیه رتبه ۱۱۴ واسم نوشتن واسه ادبیات دانشگاه گیلان!! می خواستم بدونم کدوم رتبه اصلیه و بر چه اساسی انتخاب میشه؟

 26. Avatar

  سلام من راه روزانه امام خمینی قزوین قبول شدم
  احتمالا مدیریت ساخت علوم تخقیقات هم قبول شم
  واقعا خیلی دو دلم به نظر شما کدوم بهتره
  با تشکر از راهنمایی های عالیتون

 27. Avatar

  سلام.کارشناس محترم میشه لطف کنید حدودی شهریه ارشد دانشگاه آزاد در رشته حقوق عمومی وخصوصی رو برام بگید

  • Avatar

   با سلام . شهریه رشته مد نظر شما در دانشگاه آزاد بین ۲/۵۰۰/۰۰۰ تا ۳/۵۰۰/۰۰۰ متغیر میباشد که بستگی به تعداد انتخاب واحد شما دارد .

 28. Avatar

  سلام برای ارشد مدیریت آموزش چه کتابی را پیشنهاد می دیدید تشکر

 29. Avatar

  سلام
  من کنکور مدیریت شرکت کرده بودم ک قبول نشدم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. الان راهی هست بدون کنکور همین کامپیوتر را ادامه بدهم؟

  • Avatar

   باسلام،از دو راه شما میتوانید در مقطع ارشد بدون کنکور شرکت کنید اولی استعداد درخشان دیگری فراگیرپیام نور می باشد که ثبت نام دانشگاه پیام نور از اواسط مهرماه می باشد.

 30. Avatar

  سلام ، خسته نباشید . یه سوالی داشتم. توی کارنامه اولیه برای رشته زبان ، گرایش ادبیات من با سهمیه رتبه ۱۴۶۶ و بدون سهمیه رتبه ۱۵۸۲ شدم. ولی تو کارنامه اولیه رتبه ۱۱۴ واسم نوشتن واسه ادبیات دانشگاه گیلان!! می خواستم بدونم کدوم رتبه اصلیه و بر چه اساسی انتخاب میشه؟

 31. Avatar

  با سلام.متاسفانه ثبت نام اینترنتی رو انجام ندادم وقتشم تمام شده،آیا حضوری میتونم برا ثبت نام اقدام کنم؟روزانه کردستان

 32. Avatar

  سلام ، خسته نباشید . یه سوالی داشتم. توی کارنامه اولیه برای رشته زبان ، گرایش ادبیات من با سهمیه رتبه ۱۴۶۶ و بدون سهمیه رتبه ۱۵۸۲ شدم. ولی تو کارنامه اولیه رتبه ۱۱۴ واسم نوشتن واسه ادبیات دانشگاه گیلان!! می خواستم بدونم کدوم رتبه اصلیه و بر چه اساسی انتخاب میشه؟؟؟؟ لطفا جواب بدین

 33. Avatar

  سلام، من درخواست بررسی اشتباه انتخاب رشته و انتخاب اولویت بعدی دادم الان پشیمونم چطور میتونم انصراف بدم؟؟؟اگ مورد تایید سنجش قرار بگیره باید حتما برم دانشگاه مقصد یا اینکه میتونم توی همون دانشگاه خودم بمونم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما میتوانید مجدد درخواست خود را با عنوان انصراف از گزینش ارسال نمایید. تا بررسی صورت نگیرد. و اگر بررسی صورت گرفته باشد شما باید در رشته جدید ثبت نام نمایید.

 34. Avatar

  سلام ،من کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب کار دانشگاه تهران پردیس کیش قبول شدم( انتخاب ۹).انتخاب ۷۴ من دانشگاه شیراز پردیس خودگردان همین رشته و زیر شاخه بوده و با توجه به کارنامه سبز قبول میشدم.تقاضای اولویت بعد دادم سازمان سنجش اما ثبت نام غیر حضوری تهران فردا تمام میشود.توصیه شما چیست؟احتمال چقدر با اولویت ۷۴ من موافقت میکنند؟جواب بررسی رو کی میدهند؟اگر کیش اقدام به ثبت نام کنم و با درخواست من موافقت شود،چه اتفاقی می افتد؟

 35. Avatar

  سلام ، خسته نباشید . یه سوالی داشتم. توی کارنامه اولیه برای رشته زبان ، گرایش ادبیات من با سهمیه رتبه ۱۴۶۶ و بدون سهمیه رتبه ۱۵۸۲ شدم. ولی تو کارنامه اولیه رتبه ۱۱۴ واسم نوشتن واسه ادبیات دانشگاه گیلان!! می خواستم بدونم کدوم رتبه اصلیه و بر چه اساسی انتخاب میشه؟

 36. Avatar

  سلام ، خسته نباشید . یه سوالی داشتم. توی کارنامه اولیه برای رشته زبان ، گرایش ادبیات من با سهمیه رتبه ۱۴۶۶ و بدون سهمیه رتبه ۱۵۸۲ شدم. ولی تو کارنامه اولیه رتبه ۱۱۴ واسم نوشتن واسه ادبیات دانشگاه گیلان!! می خواستم بدونم کدوم رتبه اصلیه و بر چه اساسی انتخاب میشه؟

 37. Avatar

  با سلام
  مشاور محترم،چرا رتبه۱۸ در سهمیه۵ درصد باید مردود اعلام بشه؟
  چرا در کارنامه نهایی هر انتخاب رشته من رتبه ام فرق میکنه؟
  چرا در مقابل انتخاب رشته من برای دانشگاه تربیت مدرس خط تیره ودر مقابل نتیجه عدد۱ بود؟
  چرا اینقدر تناقض وابهام وجود داره!
  امسال هرکی سهمیه ۵ درصد داشته وهم رتبه اولیه اش خوب بود وهم رتبه با سهمیه ۵ درصدش،مردود اعلام شد؟
  یعنی سهمیه ۵ درصد فقط دلخوشی الکیه که در عمل فایده ای نداره؟
  سهمیه۵ درصد فقط یه سرابه
  لطفا جواب منو بدید؟
  ۱۵ شهریور اعتراضموثبت کردم اما هنوز پاسخی داده نشده،لااقل شما به ما یه راهنمایی کنید.

 38. Avatar

  آیا اگه نتیجه درخواست اشتباه انتخاب و اولویت بعدی ارشد دیر اعلام بشه و برم در همان رشته قبولی اول ثبت نام کنم، و نهایتا بعدا از درخواست خودم پشیمون بشم امکانش هست در همان رشته اول قبولی ادامه دهم و به سراغ درخواست خودم نروم؟؟؟

 39. Avatar

  من ارشد روزانه ارومیه قبول شدم، از محل زندگیم خیلی دوره، تقاضای بررسی اولویت بعدی انتخاب رشته رو دادم، لطفا بگید کی جواب میدن؟؟ آیا اگه تا دو سه روز دیگه جواب ندن باید برای ثبت نام حضوری حتما به ارومیه مراجعه کنم؟؟

  • Avatar

   با سلام . معمولا تا ۳ روز نتیجه درخواست منتشر میشود ولی شما میتوانید با در نظر گرفتن رتبه خود در همان رشته و آخرین نفر قبولی در آن رشته حضوری به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایید و در صورت موافقت برای تکمیل ظرفیت ثبت نام نمایید .

 40. Avatar

  سلام
  من رتبه۱۸ جغرافیا وبرنامه ریزی شهری سهمیه ۵ درصد بودم و در هیچکدام از انتخاب هایم چه روزانه چه نوبت دوم قبول نشدم .
  عجیب اینکه در مشاهده کارنامه ام متوجه شدم رتبه من در هر انتخاب رشته ام که گرایش یکسانی داشت متفاوت بود ودر مقابل نتیجه هر انتخاب رشته عدد۵ در ج شده بود ودر انتخاب رشته دانشگاه تربیت مدرس برای من یک خط فاصله گذاشته شد ونتیجه۱ درج شد.
  در ذیل کارنامه نوشته توضیح عدد ۵ که محل ظرفیت به پذیرش شما تعلق نمیگیرد وعدد۱شمافاقد شرایط وضوابط مندرج در دفترچه راهنما میباشید.به نظرتون حیرت آور نیست؟من اعتراضم به نتیجه رو ۱۵ شهریور در سایت سنجش ثبت کردم اما حتی از جانب کارشناس مربوطه در سیستم پاسخگویی مشاهده نشده شما لطف بفرمایید راهنمایی کنید.ممنون

 41. Avatar

  سلام وقتتون بخیر. مچکر از وقتی که برای پاسخ دادن به سوالا میزارید. خدا قوت
  ببخشید من تیرماه ۹۷ معافیت تحصیلی ام تمو شده بوده و متاسفانه بعلت ناآگاهی دفترچه رو اعزام نکردم. الان که دانشگاه قبول شدم و یک شنبه باید برای ثبت نام برم بهم گیر میدن درسته؟ هیچ راهی هست من اقدام کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. مرسی

  • Avatar

   با سلام حتما برای بررسی شرایط نظام وظیفه خود به پلیس+۱۰ مراجعه کنید . در صورتی که برای ارسال مدارک نظام وظیفه شما غیبت درج شود از ثبت نام شما برای ورود به دانشگاه ممانعت میشود .

 42. Avatar

  سلام .
  من یه کد رشته اشتباه زدم و دقیقا همونو اوردم.درصورتی که تمام الویت های بعدی رو میارم.و الان به سازمان سنجش اعتراض کردم.حالا می خوام ببینم نتیجه اعتراضات کی میاد؟ایا من دانشجو مهر میشم یا بهمن؟یه جا گفتید دو یا سه روز بعد اعتراض،یه جا دیگه گفتید تو مهر و اینا.

 43. Avatar

  سلام من مجموعه ایمنی صنعتی شرکت کردم(سهمیه ۵%)

  درکد ۱ مجاز نشدم
  در کد ۲ رتبه در سهمیه ۱۲ شدم
  حالا در پذیرش نهایی مردود شدم با اینکه پذیرش نوبت اول ۷ و شبانه ۵ نفر بود

  بنظر شما این طبیعی بود من مردود بشم و سهمیه من در پذیرش نهایی لحاظ نشه!؟

  • Avatar

   باسلام شما در زیر گروه دو رتبه خوبی را کسب کرده اید اما توجه داشته باشید که این رتبه رتبه شما در سهمیه ۵ درصد است و شما نسبت به حالت ازاد فاصله زیادی با رتبه واقعی خود دارید بهتر است شما نسبت به نتیجه حاصله اعتراض کنید تا مجددا بررسی شود

 44. Avatar

  سلام
  روزانه سنندج قبول شدم
  ولی برا ۱۰ تا انتخاب ام عدد ۱۴ درج شده،یکی هم ۱۶
  منظور کلی ازشون چیه؟!چون ۳ تا انتخاب روزانه هم جزوشون هست

 45. Avatar

  سلام
  من تو سایت سنجش تقاضای اولویت بعدی رو کردم. که طبق کارنامه سبز قبول میشدم. جواب سنجش به اعتراض کی میاد؟؟؟ و الان باید برم کدوم دانشگاه ثبت نام کنم؟؟؟

  • Avatar

   با سلام . معمولا جواب پاسخ های وارده به سایت سنجش دو الی سه روز طول میکشد و در ضمن شما در صورت قبولی یک ثبت نام غیر حضوری دارد و بعد از شما باید به صورت حضوری به دانشگاه قبول شده مراجعه نمایید تا مدارک خود تحویل دهید .

  • Avatar

   من یکشنبه میخوام برای ثبت نام اقدام کنم اگه تا اون زمان نتیجه اشتباه در اولویت سنجش اومد برم در همون اولویت بعدی ثبت نام حضوری انجام بدم؟

  • Avatar

   با سلام معمولا نتایج برای اشتباه در انتخاب رشته و انتخاب اولویتهای بعدی برای ثبت نام برای ترم دوم اغاز میشود و مانند انتقالی میباشد . حتما در دانشگاه قبولی اولیه خود ثبت نام کنید .

 46. Avatar

  با سلام.من رتبه ۱۸ با سهمیه ۵درصد با اینکه در صدر کارنامه اعلام شده دارای سعمیه هستم اما در جدول نتیجه نتیجه نهایی عدد ۵یعنی گزینش بر اساس سعمیه آزاد ومردود.برداشتم این هست که سهمیه برای قبولی بنده اعمال نشده است واصلا رتبه من که در نتایج اولیه ۱۸بوده الان ۱۸نیست؟چرا اعمال نکردند؟اعتراضم رو ثبت کردم واینکه در هر انتخاب من ،رتبه ام متفاوت درج شده چرا؟ممنون میشم پاسخ بدهید

 47. Avatar

  سلام دوستان
  میخواستم ببینم فرق پیام نور و فراگیر پیام نور چیست ؟ و اینکه هزینه ترم های کدام بیشتر است ؟ و آیا مدرکشون اعتبار داره؟؟؟

  • Avatar

   با سلام فراگیر پیام نور در کارشناسی ارشد ازمون جداگانه و مستقل دارد ولی پیام نور در ارشد از طریق کنکور سراسری پذیرش میگیرد شهریه هر دو دانشگاه یکی است و از نظر اعتبار تفاوتی با یکدیگر ندارند .

 48. Avatar

  سلام خواهش میکنم جواب بدین بین قبولی دانشگاهی که با درخواست بررسی الویت بندی صورت گرفته و قبولی که با تکمیل ظرفیت به دست امده کدام ارجحیت دارن و درصورتی قبولی در هر دو کدام رو موظف به رفتن هستم

  • Avatar

   با سلام در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت قبولی اولیه شما حذف خواهد شد همچنین قبولی درخواست شما در تکمیل ظرفیت مثل انتقالی میباشد و به معنای حذف قبولی اولیه نیست .

نمایش دیدگاه های بیشتر
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد