خانه کارشناسی ارشد اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1402

اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1402

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1402
اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1402

داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه خود در فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد شرکت کرده اند، می بایست در موعد مقرر جهت دریافت نتایج آن اقدام نمایند. زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد سراسری 1402 در گروه های آزمایشی مختلف از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اطلاع رسانی می گردد. داوطلبان می توانند پس از دریافت نتایج مربوطه چنانچه در یکی از رشته محل های انتخابی پذیرفته شده باشند، اقدامات لازم در خصوص ثبت نام خود در دانشگاه پذیرنده را به انجام برسانند.

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 1402، در دهه اول شهریور ماه سال آتی از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

آن دسته از داوطلبانی که پس از انتشار کارنامه های اولیه، در زمان تعیین شده نسبت به استخراج کد رشته محل های مورد نظر خود از دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 اقدام نموده اند، بایستی در انتظار فرا رسیدن نتایج آن باشند. زمان اعلام نتایج کنکور ارشد سراسری توسط دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته آن و همچنین اطلاعیه های سایت سازمان سنجش در دسترس افراد قرار می گیرد.

مطابق با مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور ارشد سراسری 1402 تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته که با عنوان نتایج نهایی از آن یاد شده، در دهه اول شهریور ماه سال 1402 مشخص شده است. البته روز و ساعت دقیق انتشار نتایج هنوز در دسترس نیست و این امر توسط سایت مذکور اطلاع رسانی می شود. برای این که در اسرع وقت از تاریخ دقیق اعلام نتایج نهایی مطلع شوید، می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضویت داشته باشید.

نکته: داوطلبانی که در زمان ثبت نام اینترنتی موفق به ارائه مدرک کارشناسی خود نشده اند، می بایست فرم ذیل را دانلود و تکمیل نموده و در هنگام نام نویسی حضوری در دانشگاه پذیرفته شده آن را به همراه خود داشته باشند.

نمونه فرم مدرک کارشناسی 1402
دانلود نمونه فرم مدرک کارشناسی

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

نحوه دریافت نتایج انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

تمامی داوطلبانی که در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد شرکت نموده اند، می بایست برای مشاهده کارنامه نهایی خود به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند که در ادامه راهنمای تصویری آن را قرار داده ایم.

اولین مرحله مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

 • صفحه ای همچون تصویر زیر پیش روی شما قرار می گیرد که می بایست بر روی لینک “اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402” کلیک کنید.

دومین مرحله مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

 • گزینه “ورود به سیستم” را از قسمت راست بالای صفحه بفشارید.

سومین مرحله مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

 • صفحه ای پیش روی شما قرار می گیرد که امکان دسترسی به نتایج نهایی کارشناسی ارشد را از دو روش مختلف فراهم می کند. پس از وارد کردن اطلاعات مربوطه لازم است، کلید “ورود به سیستم” را انتخاب نمایید.
 1. وارد کردن شماره پرونده، کد ملی و سال تولد
 2. وارد کردن شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام

چهارمین مرحله مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

 • با کلیک بر روی آیکون “مشاهده نتیجه نهایی” می توانید کارنامه خود را مشاهده کنید.

پنجمین مرحله مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

 • پس از مشاهده نتایج خود می توانید در صورت تمایل بر روی گزینه “چاپ نتیجه “ نیز ضربه بزنید.

ششمین مرحله مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

اعتراض به نتایج انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 1402

معمولا در تمامی دوره ها امکان اعتراض به نتایج اعلام شده برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد فراهم می شود. شرکت کنندگان در این آزمون می توانند برای ثبت اعتراض به نتایج کنکور ارشد در زمان مقرر به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش مراجعه  کنند. برای اطلاع از نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش می توانید مطابق مراحل ذیل عمل نمایید.

زمان ثبت اعتراض

برای ثبت اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور ارشد، باید در زمانی که سایت سازمان سنجش در اطلاعیه مربوط به انتشار نتایج نهایی اعلام می کند، اقدام نمایید. در کنکور ارشد 1401 هیچ درخواستی مبنی بر اشتباه در انتخاب رشته مورد قبول واقع نشد اما داوطلبان این فرصت را داشتند که از طریق سایت request.sanjesh.org و یا شماره 42163 – 021 سوالات و درخواست خود را مطرح کنند. در صورت انتشار خبر جدیدی در این زمینه، با بروزرسانی متن مقاله و همچنین از طریق پیج اینستاگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره اطلاعات لازم در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

نحوه ثبت اعتراض

جهت ارسال درخواست و یا ثبت اعتراض خود باید از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش اقدام کنید که مراحل آن در ادامه ذکر شده است.

 • ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب گزینه “ارسال درخواست”

مرحله اول اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • کلیک بر روی عبارت “عضویت در سایت” (درصورتی که پیش از این در سامانه نام نویسی کرده بودید، گزینه “ورود به سامانه” را انتخاب نمایید.)

مرحله دوم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • وارد کردن اطلاعات خواسته شده و فشردن دکمه “تایید”

مرحله سوم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • بازگشت به صفحه اول و انتخاب گزینه “ورود به سامانه”

مرحله دوم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • درج نام کاربری و رمز عبور دریافتی و فشردن کلمه “ورود”

مرحله چهارم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • انتخاب گزینه “درخواست جدید”

مرحله پنجم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 •  سپس ثبت کردن عنوان آزمون “کارشناسی ارشد سال 1402” و برگزیدن دکمه “جستجو”

مرحله ششم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • نوشتن متن اعتراض و ارسال آن با انتخاب کلید “تایید”

مرحله هفتم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشدپس از رسیدگی به اعتراض به نتایج کنکور ارشد 1402 مجددا وارد سیستم شده و نتیجه آن را از طریق همان رمز عبور دریافتی، مشاهده کنید.

اقدامات لازم برای ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی کنکور کارشناسی ارشد 1402

سازمان سنجش در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور ارشد، اطلاعیه ای منتشر می کند که مندرجات آن شامل زمان و نحوه دریافت نتایج، امکان اعتراض و ارسال درخواست، مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه پذیرنده و… می باشد.

طبق این اطلاعیه پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد 1402 می بایست در زمان اعلام شده به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه نموده و از زمان، نحوه و ارسال مدارک آگاهی یابند. لازم به ذکر است که عدم مراجعه به دانشگاه در موعد مقرر، به منزله انصراف داوطلب از مراحل بعدی نام نویسی تلقی خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 1402 در چه تاریخی منتشر می شود؟

نتایج نهایی این آزمون در دهه اول شهریور ماه سال 1402 اعلام خواهد شد.

2- چگونه می توان نتایج نهایی کارشناسی ارشد سراسری را مشاهده کرد؟

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org و مطابق با مراحل مندرج در این مقاله نتایج را مشاهده نمایند.

3- آیا اعتراض به نتایج انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 1402 امکان پذیر است؟

بله، داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت darkhast.sanjesh.org اعتراض منطقی خود را ثبت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۱۵ نظر
 1. سلام وقت بخیر
  من کارشناسی ارشددانشگاه ازاد انتخاب رشته کرده بودم و کد رهیگری هم دارم . ولی الان در کارنامم زده بعلت عدم انتخاب رشته مردود . الان باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین

 2. من رتبم زیرگروه ۱علوم سیاسی ۵۰شده با سهمیه ۵درصد اما شبانه و روزانه تهران رو نیاردم به نظر شما اعترا به نتیجه قبولی بزنم؟

 3. نتایج اعلام شدن، ایا نتیجه رشته ها با شرایط خاص جدا اعلام میشن؟

 4. برای رشته های با شرایط خاص چگونه باید از نتایج آن با خبر شد؟ تو کارنامه اعلام میشن؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
مشاوره ارشد پیج کنکور