خانه کارشناسی ارشد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402

تحصیلات در مقاطع عالی یکی از اهداف بسیاری از داوطلبان بوده تا بتوانند علاوه بر ارتقا سطح علمی و فرهنگی، آینده شغلی مدنظر خود را تضمین کنند. به همین سبب هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور با برگزاری آزمون های علمی نسبت به جذب و پذیرش آن ها در دانشگاه و موسسات علمی اقدام می کند. یکی از آزمون های مربوطه، آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد می باشد که علاقه مندان واجد شرایط ثبت نام کنکور ارشد می توانند در موعد مقرر جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آزاد و سراسری به صورت اینترنتی روند نام نویسی خود را از طریق سایت سازمان سنجش طی نمایند.

✅ لینک مستقیم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 

sanjesh.org

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد تا 26 آذر ماه 1401 تمدید شده است.

تقویم زمانی کنکور کارشناسی ارشد 1402

همان طور که اشاره شد، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی، از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد. لذا داوطلبان می توانند در مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد با مراجعه به این سایت نسبت به انجام نام نویسی خود اقدام کنند. با توجه به  اطلاعیه منتشر شده از سوی سایت سنجش، زمان و تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 به شرح جدول ذیل در نظر گرفته شده است. 

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402
زمان ثبت نامتمدید مهلت ثبت نام
ثبت ناماز روز 16 لغایت 22 آذر ماه 1401
تمدید مهلت ثبت نامتا 26 آذر ماه 1401
ویرایش اطلاعات16 تا 26 آذر ماه 1401
دریافت کارت ورود به جلسه آزمون8 تا 10 اسفند ماه 1401
برگزاری آزمون11 و 12 اسفند ماه 1401

در ضمن افرادی که قبلا نام نویسی خود را به انجام رسانده اند نیز می توانند از تمامی زمان های در نظر گرفته شده به منظور نام نویسی، مانند مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد استفاده نموده و در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور ارشد بپردازند.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

سازمان سنجش برای داوطلبانی که به هر دلیلی موفق به نام نویسی کنکور ارشد در فرصت اولیه و همچنین تمدید مهلت ثبت نام نشده اند،  معمولا مدتی پس از گذشت مهلت های اولیه، زمانی با عنوان مهلت مجدد در نظر می گیرد تا بدین وسیله این افراد نسبت به ثبت درخواست خود در سایت sanjesh.org اقدام نمایند. تا کنون تصمیمی بنابر مهلت مجدد نام نویسی برای جاماندگان این فرآیند اعلام نشده است. از همین رو می توانید جهت اطلاع از مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد 1401، ما را در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره همراهی نمایید.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

متقاضیان در صورت تمایل به شرکت در این آزمون می توانند فرآیند نام نویسی و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد خود را با طی مراحل زیر از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به انجام برسانند. 

 • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • لینک فعال شده “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • در مرحله بعد کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنید. برای انجام این کار از صفحه ای که پیش روی شما قرار گرفته، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب کنید. 

مرحله سوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • بر روی “سریال ثبت نام کارشناسی ارشد” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • اکنون اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه درج نموده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • در این مرحله لازم است اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • به صفحه اول بازگشته و گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • سپس سریال ثبت نام خریداری شده خود را وارد نمایید تا امکان ثبت نام برای شما فراهم شود و در نهایت گزینه “ورود به سیستم” را بفشارید.

مرحله نهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • با ورود به سامانه ثبت نام می بایست عکس داوطلبی خود را با ویژگی های ذکرشده در صفحه، بارگذاری نمایید. از قسمت “choose file” تصویر مورد نظر خود را انتخاب کرده و دکمه “ارسال عکس” را بفشارید و در انتها “تایید و ادامه گام بعدی ثبت نام” را انتخاب کنید.

مرحله دهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • در این قسمت تمامی اطلاعاتی که در سامانه درج نموده اید برای شما به نمایش در خواهد آمد.

مرحله یازدهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

در صورتی که مراحل ثبت نام را به درستی انجام دهید، یک “شماره پرونده” و “کد پیگیری” در بالای صفحه “مشاهده اطلاعات ثبت نامی”، به چشم می خورد. از آن جا که در مراحل بعدی ورود به سامانه به این دو کد نیاز است، حتما آن را در جایی یادداشت کرده و از اطلاعات ثبت نامی خود نیز یک نسخه پرینت شده داشته باشید.

نکته: هر داوطلبی بنابر علاقه خود می تواند حداکثر در یک رشته امتحانی اصلی و یک رشته امتحانی شناور شرکت کند. متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و پیام نور و غیرانتفاعی هستند، جهت ثبت نام ملزم به پرداخت هزینه و دریافت کارت اعتباری به صورت جداگانه می باشند.

دانلود نمونه فرم تقاضانامه 

اگر تا کنون نمونه ای از فرم ثبت نام کنکور ارشد را مشاهده نکرده اید و نمیدانید چه اطلاعاتی برای تکمیل آن مورد نیاز می باشد، می توانید با دانلود لینک ذیل نمونه ای از این فرم تقاضانامه آزمون ارشد 1401مشاهده و بررسی نمایید. لازم به ذکر است که نمونه فرم ثبت نام کنکور ارشد 1402 هنوز در دسترس نبوده و به محض انتشار، لینک ذیل فعال می گردد.

 

دانلود فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 (به زوری فعال می گردد.)

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

در وهله اول سوالی که در ذهن متقاضیان ثبت نام در کنکور ارشد ایجاد می شود این است که چه کسانی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد هستند؟ طبق شرایط مندرج در دفترچه کنکور ارشد شرایط ثبت نام ارشد به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی بوده که در ادامه به بیان این موارد می پردازیم.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیانی که مورد تایید قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته باشد.
 • عدم فساد اخلاقی
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پیشینه در گروه های سیاسی غیرقانونی

شرایط اختصاصی 

داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه ای و حتی دانشجویانی که حداکثر تا 31 شهریور 1402 موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود شوند، مجاز به ثبت نام در این آزمون خواهند بود. در ادامه به شرایط ویژه ثبت نام کنندگان کنکور ارشد می پردازیم.

 • فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشند، می توانند در رشته دیگری به جز رشته قبلی خود شرکت نمایند و اگر بخواهند برای بار دوم از تسهیلات تحصیل مجدد رایگان استفاده کنند، ملزم به پرداخت شهریه کارشناسی ارشد که معادل شهریه دوره شبانه (نوبت دوم) است، خواهند بود.
 • دانشجویانی که قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را داشته باشند، الزامی ثبت اعتراض قبل از قبولی در رشته مورد نظر ندارند.
 • برخلاف سال های گذشته، پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد 1401 و همچنین دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره روزانه کارشناسی ارشد سال های قبل، چنانچه تمایل به شرکت در پذیرش سال 1402 داشته باشند، نیازی به ثبت انصراف نخواهند داشت و این امر تنها پس از پذیرفته شدن در رشته مورد نظر صورت می گیرد.
 • داشتن حداقل معدل 12 در مقطع کارشناسی، برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد الزامی است.
 • فارغ التحصیلان رشته دبیری، گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و یا وزارتخانه ها باید موافقت سازمان مربوطه را جهت ادامه تحصیل خود جلب کنند.
 • پذیرفته شدگان دوره های روزانه مقطع کارشناسی ارشد می بایست به دلیل تحصیل رایگانی که برای آن ها در نظر گرفته می شود می بایست برابر با سال تحصیل خود، به ثبت تعهد به منظور خدمت در محلی که دولت تعیین می کند، بپردازند.

شرایط نظام وظیفه

تنها داوطلبان آقا می بایست مشمول این شرایط باشند و پیش از شرکت در آزمون ارشد نسبت به این ضوابط آگاهی لازم را کسب نمایند.

 • داشتن کارت پایان خدمت هوشمند یا کارت معافیت دائم الزامی می باشد.
 • ارائه برگه آماده به خدمت بدون غیبت برای داوطلبان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ( تاریخ ثبت نام در دانشگاه ها پیش از تاریخ اعزام به خدمت باشد.)
 • دانشجویان مقطع کارشناسی که تا پیش از تاریخ 31 شهریور ماه 1402 طی سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل می شوند.
 • فارغ التحصیلان کارشناسی که از تاریخ فارغ التحصیلی تا پذیرش ارشد آن ها بیش از یک سال نگذشته باشد.
 • کارکنان سازمان و وزارتخانه ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان می توانند در دوره های ارشد ثبت نام کنند.
 • طلاب علوم دینی دارنده مدرک کارشناسی و دارای معافیت تحصیلی حوزه ها به شرطی که مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور یا مرکز تایید کنند.
 • افراد دارای برگ معافیت هولوگرام دار بدون غیبت امکان ثبت نام در آزمون ارشد را دارند.
 • سربازان حین خدمت که در مقطع کارشناسی که غیبت اولیه نداشته باشند.
 • دانشجویان انصرافی در صورتی که در سنوات مجاز تحصیلی انصراف داده باشند و همچنین از تاریخ انصراف تا پذیرش رشته جدید بیشتر از یک سال نگذشته باشد.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

شرکت کنندگان توجه داشته باشند که برای انجام فرآیند نام نویسی، مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد که هر ساله در راهنمای ثبت نام این آزمون ذکر می گردد، در دسترس خود قرار دهند تا بتوانند از اطلاعات مربوطه آن استفاده کنند. لازم به ذکر می باشد که تنها مدرک لازم به منظور آپلود و بارگذاری بر سایت ثبت نام، عکس پرسنلی داوطلب خواهد بود.

 1. اصل مدرک مقطع کارشناسی
 2. کارت ملی و شناسنامه
 3. شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری ثبت نام
 4. اصل مدرک مقطع کارشناسی
 5. یک قطعه عکس پرسنلی با مشخصات زیر
مشخصات قطعه عکس ارسالی برای ثبت نام کارشناسی ارشد 1402
ابعاد 4*3 و 4*6 بدون حاشیه های اضافیبا حجم حداکثر 400*300 و حداقل 300*200 در غالب jpg
مربوط به سال جاری و زمینه سفیدتمام رخ بدون اثر مهر و منگنه و لکه
عکس بانوان با حجاب بوده و کاملا مشخص باشد

لیست رشته های کنکور کارشناسی ارشد 1402

به صورت کلی لیست رشته های کنکور کارشناسی ارشد را می توان به دو قسمت اصلی و شناور تقسیم نمود. لذا داوطلبان می توانند هر کدام از رشته های مد نظر خود را به عنوان رشته اصلی آزمون انتخاب نمایند. در نقطه مقابل متقاضیان می بایست جهت انتخاب رشته های شناور از بین رشته های مصوبه وزارت علوم یکی را برگزینند. 

نکته حائز اهمیت دیگر این است که شرکت کنندگان فارغ از نوع رشته تحصیلی خود در مقطع لیسانس می توانند در فوق لیسانس برای تحصیل رشته دیگری را انتخاب نمایند. بنابراین شما می توانید برای آگاهی از لیست رشته های اصلی و شناور روی لینک اختصاصی مربوط به هر کدام کلیک نمایید.

لیست رشته های کنکور کارشناسی ارشد 1402
مشاهده لیست رشته های کارشناسی ارشد سراسری 1402

( جهت دسترسی، روی لینک فوق کلیک نمایید. )

 مشاهده لیست رشته های شناور کارشناسی ارشد 1402

( جهت دسترسی، روی لینک فوق کلیک نمایید. )

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

در دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد که به طور معمول همزمان با آغاز روند نام نویسی منتشر می شود، جزئیات مربوط به نحوه ثبت نام، مراحل آزمون، مدارک، نحوه پذیرش دانشجو، ظرفیت دانشگاه های پذیرنده و جدول رشته ها و مواد امتحانی هریک از گروه های آزمایشی درج خواهد شد. لیست رشته های کنکور ارشد در تیتر بالا قرار داده شده اما شما می توانید این دفترچه را به جهت آگاهی از جزئیات دیگر مورد مطالعه قرار دهید. همچنین با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و همچنین لینک موجود در جدول زیر، امکان دریافت فایل دفترچه وجود دارد.

سهمیه های کنکور کارشناسی ارشد 1402

سهمیه یکی از عوامل تاثیر گذار در پذیرش داوطلبان بوده که اعمال آن در رتبه قبولی می توانند سرنوشت تحصیلی این افراد را رقم بزند. افراد واجدالشرایط به منظور استفاده از سهمیه های کنکور ارشد می بایست مدارک لازم در خصوص اثبات مشمول بودن خود را تهیه نبوده و در زمان نام نویسی در این آزمون، نوع سهمیه و درخواست اعمال آن را ثبت نمایند. در ادامه مطلب، انواع این سهمیه ها درج شده است.

سهمیه رزمندگان و ایثارگزان کنکور کارشناسی ارشد 1402
جانبازان 5 تا 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان
آزادگان و همسر و فرزندان آن ها
همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه
خانواده شهدا و مفقودالاثر
تسهیلات برگزیدگان علمی مقطع کارشناسی دانشگاه ها برای کنکور کارشناسی ارشد 1402
سهمیه استعداد درخشان  سهمیه حافظان کل قرآن کریم
دانشجو های نمونه کشوری در مقطع کارشناسی با معرفی سازمان امور دانشجویاناسامی پذیرفته شدگان دیپلم و زیر دیپلم پس از شرکت در کنکور از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد.
رتبه های اول تا سوم جشنواره های خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، ابن سینا و فارابی در مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوستهپذیرفته شدگان دیپلم و زیر دیپلم می بایست دارای مدرک تخصصی حفظ باشند و در موعد مقرر شده نسبت به بارگذاری مدارک خواسته شده در سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.
برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیاده های علمی و دانشجوییدارندگان مدرک رسمی کارشناسی علوم قرآنی نیز ملزم به ارائه مدارک خود در موعد مقرر از طریق اپلود فایل در سایت سازمان سنجش می باشند.
دانشجو های شاگرد اول مقطع کارشناسی ارشد پیوسته که حداکثر طی 8 نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده اند.افرادی که در سال های گذشته با استفاده از این تسهیلات موفق به اخذ مدرک کارشناسی رشته علوم قرآن و حدیث شده اند، برای تحصیل در مقطع ارشد، حق استفاده مجدد از این سهمیه را ندارند.
دانشجو های شاگرد اول مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته که حداکثر طی 4 نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده اند.دانشجویانی که در ادوار گذشته از این تسهیلات برای مقطع کارشناسی استقفاده نموده اند می بایست طی مراجعه به معاونت فنی و آماری سازمان سنجش آموزش نسبت به درایفت گواهی معدل دوره تحصیلی خود اقدام نمایند.

منابع کنکور کارشناسی ارشد 1402

برای تمامی شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد لازم است که جهت موفقیت و کسب نمره حد نصاب از منابع این آزمون به صورت کامل اطلاع داشته باشند. لذا لازم به ذکر است که این منابع به صورت معمول از طریق دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. لذا جهت سهولت شما لینک منابع آزمون برای رشته های علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی تفکیک شده و با کلیک بر روی لینک ذیل قابل دسترس می باشد.

منابع کنکور کارشناسی ارشد 1402
بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد 1402

( جهت دسترسی به منابع بر روی لینک فوق، کلیک نمایید.)

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1402 در چه تاریخی انجام می گیرد؟

داوطلبان می توانند از تاریخ 16 لغایت 22 آذر ماه 1401 نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

2- نام نویسی در کنکور کارشناسی ارشد به چه صورت انجام می شود؟

فرآیند ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اجرا خواهد شد.

3- علاقه مندان به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 1402 می بایست دارای چه شرایطی باشند؟

این دسته از شرایط در دو بخش عمومی و تخصصی در نظر گرفته می شود که موارد آن به طور کامل در مقاله فوق بیان شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید..دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۱۴ نظر
 1. سلام برای ثبتنام ارشد زمان دوباره ای در نظر نخواهند گرفت؟

 2. سلام وقت بخیر
  در بخش ضرایب دروس امتحانی، برای گرایش مورد نظر خودم، بعضی درس ها ضریب صفر دارند.
  میخواستم بپرسم این درس ها لازمه که تستاش زده بشه؟ چه تاثیری داره کلا؟ و اینکه میشه این تست هارو شانسی زد؟

 3. با سلام، من معدل کارشناسی و تاریخ ورود و خروجم از دانشگاه رو اشتباه ثبت کردم، آیا فرصتی برای ویرایش اطلاعات وجود داره؟ آیا زمان دریافت کارت ورود به جلسه، امکان ویرایش اطلاعات هست؟

 4. سلام ثبت نام ارشد در چه تاریخی دوباره تمدید می شود؟

 5. سلام امکان تمدید مجدد ثبت نام کارشناسی ‌ارشد وجود داره واسه کسایی که نتونستن ثبت نام کنن

 6. سلام وقت بخیر، من کارشناسی خودم رو ۹ ترمه تموم میکنم و الان ترم ۷ هستم. میخواستم بدونم اگه توی کنکور ارشد ثبت نام کنم که به صورت آزمایشی امتحان بدم، برای اینکه مشکلی پیش نیاد نباید انتخاب رشته کنم؟ آزمون اصلیمو کی میتونم بدم؟

  • با سلام و احترام، مطابق با شرایط و ضوابط ثبت نام کارشناسی ارشد مندرچ در سامانه ی سنجش، مشکل محرومیت، شامل شما نمی شود. مسلّماً در صورت قبولی در مهر ماه به دلیل نداشتن مدرک کارشناسی، پذیرش شما لغو می گردد.

 7. سلام خسته نباشید …من میخام امسال در آزمون قضاوت شرکت کنم … آیا همزمان با این آزمون در امتحان کنکور واسه کارشناسی ارشد شرکت کنم … آیا مشکلی وجود پیش میاد در آزمون قضاوتم…؟

  • با سلام در صورتی که تمام شرایط شرکت در آزمون قضاوت را دارا باشید هیچ منعی برای شرکت در کنکور ارشد نخواهید داشت.

 8. سلام این ثبت نام برای کارشنایی ارشد فراگیر پیام نور نیست؟
  زمان ارشد فراگیر کی می باشد؟

  • با سلام و درود ، خیر ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور مجزا بوده و زمان دقیق ثبت نام آن در حال حاضر مشخص نمی باشد که ، در صورت انتشار بلافاصله در سایت ایران مشاوره قرار داده می شود .

 9. با سلام برای ثبت نام در ازمون ارشد حتمن باید مدرک اصل در دسترس باشه؟؟آپلود لازم است یا فقط اطلاعاتش کفایت میکنه؟؟

  • با سلام و درود ، برای ثبت نام ابتدایی در آزمون در حال حاضر نیاز به اصل مدارک می باشد و صرفا اطلاعات درج شده در مدرک کافی است .

 10. سلام وقت بخیر
  کسی که رشته کارشناسی مدیریت هست وتوارشد میخواد روانشناسی بخونه
  تو زمان ثبت‌نام کد کدوم رشته راباید وارد کنه

  • با سلام و درود، از آن جا که کد رشته ی امتحانی شما رشته ی روانشناسی می باشد، کد۱۱۳۳ را در ثبت نام خود درج کنید.

 11. سلام ویرایش ثبت نام شناسنامه ایی را چگونه انجام بدم

  • با سلام در صورتی که سامانه سنجش این اجازه را به شما نداد باید در زمان مقرر به باجه های رفع نقص مراجعه نمایید.

 12. سلام وقت بخیر
  من میخام پیام‌نور و غیر انتفاعی فقط شرکت کنم امکانش هست ؟یا باید حتما سریال برای دولتی هم خرید کرد

  • سلام ، وقتتون بخیر. شما ابتدا باید یک سریال جهت ثبت نام خریداری کنید و در زمان انتخاب رشته ارشد دو شماره سریال ، یکی برای پیام نور و دیگری برای غیرانتفاعی تهیه کنید.

 13. سلام وقت بخیر بنده وروردی ارشد ۱۴۰۰هستم و در حال تحصیل در رشته معدن روزانه آیا امکان ثبت نام برای بنده در کنکور ۴۰۲ وجود دارد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ مشکلی برای رشته قبلی بنده در صورت قبولی در رشته جدید پیش میآید؟ یا حتما قبا از اعلام نتایج باید انصراف داد

  • با سلام و درود ، مطابق با دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ شما در حال حاضر نیاز به انصراف از دانشگاه فعلی خود ندارد .

 14. سلام وقت شما بخیر. عذر میخوام من برای ثبت نام کارشناسی ارشد اقدام کردم. ولی طی مراحل ثبت نام شماره تلفن ثابت ثبت نمیشه و خطا میزنه. دلیلش چیه؟ باید چیکار کنم؟

  • با سلام ، ممکن است خطا در ثبت شماره تلفن و یا نوشتن همراه کد باشد بهتر است از شماره تلفن ثابت دیگری استفاده نمایید .

 15. سلام آیا امسال هم ازمون با دانشگا ازاد ادغام هست؟

  • با سلام آزمون کارشناسی ارشد برای تمامی دانشگاه ها می باشد و ثبت نام این آزمون از طریق سامانه سنجش صورت می گیرد.

 16. سلام من قصد شرکت درآزمون دانشگاه پیام نور دارم باید چکار کنم

  • با سلام و درود، با توجه به دفترچه ی اخیر ثبت نام ارشد مندرج در سایت سنجش، گزینه ی خرید سریال برای دوره ی پیام نور حذف شده است. شما همان کارت اعتباری که خریداری کردید، کفایت می کند. به محض انتشار اطلاعیه ی جدید، وارد سایت سنجش شده برای خرید سریال پیام نور اقدام کنید.

 17. سلام من قصد شرکت درآزمون دانشگاه پیام نور دارم باید چکار کنم

  • با سلام، برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور، می بایست در کنکور سراسری کارشناسی ارشد شرکت کنید و در هنگام انتخاب رشته برای ورود به دانشگاه پیام نور، اعلام علاقه مندی کنید.

 18. سلام من کارشناسی شیمی محض الزهرا هستم می خواستم ببینم می تونم برای ارشد وزارت علوم و هم وزارت بهداشت شرکت کنم رشته بیوشیمی ؟

  • با سلام و درود، مطابق با آخرین دفترچه ی ثبت نام ارشد صفحه ی ۴۷ مندرج در سامانه ی آزمون های وزارت بهداشت، از رشته های مجاز برای بیوشیمی، رشته ی شیمی است و گرایش عنوان نکرده است. در ارشد وزارت علوم مانعی برای انتخاب و تغییر رشته وجود ندارد.

 19. سلام وقت بخیر
  من میخواهم ارشد بخونم به نظر شما دوره های پودمانی که ترم اول رو میخونی و نمره میاری میری ترمهای بعد رو شروع کنم یا امتحان کنکور بدم ؟

  • با سلام و درود ، برای تصمیم گیری در این زمینه بهتر است شرایط خود را مورد ارزیابی قرار دهید از جمله رشته مد نظر و جایگاه شغلی مورد نظرتان .

 20. سلام وقتتون بخیر من کارشناسی مهندسی پزشکی میخونم میتونم کارشناسی ارشد کارگردانی شرکت کنم؟

 21. سلام
  ببخشید چرا امسال نمیشه سریال اعتباری برای دانشگاه غیر انتفاعی برای کنکور ارشد خرید ؟
  داخل سایت زده در زمان انتخاب رشته ولی در چاپ اطلاعات ثبت نام قسمت علاقه مندی زده خیر

  • با سلام طبق اصلاعیه جدید ثبت نام چنانچه قصد شرکت در دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور را داشته باشید می بایست در زمان انتخاب رشته اعلام علاقه مندی را انجام دهید.

 22. سلام من کارشناسی ناپیوسته حسابداری هستم میتونم الان برای ارشد در یکی از شاخه های علوم تربیتی شرکت کنم

  • با سلام، بله، در ارشد وزارت علوم هیچ محدودیتی بابت تغییر رشته نخواهید داشت. صرفا شما می بایست چند واحد را به عنوان پیش نیاز در طول تحصیلات خود بگذرانید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
مشاوره ارشد پیج کنکور