سه شنبه , ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه ثبت نام کنکور ارشد 99 و اطلاعیه های سازمان سنجش در خصوص آزمون ارشد می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام ایران مشاوره عضو شوید.

متقاضیانی که مقطع کارشناسی خود را به پایان رسانده اند و حداکثر تا 30 بهمن 98 و 31 شهریور 99 ، موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود می شوند می توانند در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد99 ثبت نام نمایند. با توجه به اینکه از سه سال گذشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با هم ادغام شده است ، بنابراین داوطلبانی که برای کنکور کارشناسی ارشد سراسری ثبت نام می کنند به عنوان داوطلب کنکور دانشگاه آزاد نیز محسوب می شوند.

داوطلبان باید از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد کنند. اطلاع از شرایط ثبت نام ارشد می تواند تا حد زیادی به ثبت نام درست داوطلبان کمک کند ، شرایط ثبت نام  این آزمون در دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ذکر شده است.

در مقطع کارشناسی ارشد ، آزمون دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری ادغام شده و تنها یک آزمون برای ورود به این مقطع تحصیلی برگزار می شود.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی از 16 لغایت 28 آذر ماه انجام می گیرد ، بنابراین داوطلبان می بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه و دفترچه ثبت نام ارشد آزاد و دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری را دریافت نمایند و سپس فرم ثبت نام را تکمیل کنند.

همچنین مهلت مجددی از 14 الی 16 بهمن ماه برای داوطلبانی که در موعد مقرر موفق به ثبت نام نشده اند قرار گرفت. هر داوطلبی بنا بر علاقه خود می تواند حداکثر در یک کد رشته امتحانی اصلی و یک کد رشته امتحانی شناور ثبت نام کند. لازم به ذکر است که متقاضیانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و پیام نور و غیر انتفاعی هستند جهت ثبت نام ملزم به پرداخت هزینه و دریافت کارت اعتباری به صورت جداگانه می باشند.

علاوه بر مهلت مذکور ، فرصت دیگری برای علاقه مندان به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است که به موجب آن ، داوطلبان واجد شرایط می توانند با پست پیشتاز مدارک زیر را تا روز 24 بهمن ماه ، به آدرس صندوق پستی کرج 3166-31535 سازمان سنجش آموزش کشور ، اداره ثبت نام ، واحد کارشناسی ارشد ارسال نمایند.

 • درخواست کتبی
 • کپی کارت ملی
 • اصل و کپی فرم پیش نویس تقاضانامه به صورت تکمیل شده
 • دو قطعه عکس 3*4 پشت نویسی شده
 • اصل فیش واریزی هزینه ثبت نام به حساب سازمان سنجش آموزش کشور

توجه کنید در صورتی که هزینه ثبت نام پرداخت نشود ، ثبت نام داوطلب انجام نخواهد شد. چنان چه داوطلب قصد شرکت در یک رشته را دارد باید مبلغ 45 هزار و 600 تومان را پرداخت کند و اگر تمایل به شرکت در آزمون دو رشته کارشناسی ارشد (یکی اصلی و دیگری شناور) را دارد ، باید هزینه ای معادل 91 هزار و 200 تومان را بپردازد. بدیهی است که هزینه ثبت نام و گزینش در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی نیز باید به صورت جداگانه پرداخت گردد که معادل 13 هزار و 800 تومان است.

همانطور که در ابتدا اشاره شد، کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با هم ادغام شده و ثبت نام در کنکور هر دو دانشگاه به صورت همزمان و مشترک انجام می شود ، بنابراین داوطلبانی که برای کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام می کنند به عنوان داوطلب متقاضی شرکت در آزمون دانشگاه آزاد نیز محسوب می شوند. شما می توانید با عضویت در  کانال تلگرام کارشناسی ارشد در جریان تمام جزئیات مرتبط با این آزمون قرار بگیرید.

مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

در مرحله اول داوطلب باید دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری ، که هر ساله توسط سازمان سنجش کشور منتشر می شود را مطالعه نموده تا در جریان تمام جزئیات مرتبط با آن قرار بگیرد.

وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام ارشد

لینک فعال شده سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 را همانند تصویر انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام ارشد

در مرحله بعد داوطلب کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنید. برای انجام این کار از صفحه ای که پیش روی شما قرار گرفته ، گزینه خرید سریال ثبت نام را انتخاب کنید. خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه آن فقط به صورت اینترنتی بوده و شما موظف هستید شماره سریال 12 رقمی آن را دریافت کنید.

مرحله سوم ثبت نام ارشد

شما با کلیک بر روی گزینه “خرید سریال ثبت نام” همانند تصویر سه حالت خواهید داشت که اگر تمایل به دریافت پیامک از سوی سازمان سنجش را داشته باشید با پرداخت 600 تومان ، گزینه مربوط به آن را فعال کنید.

مرحله چهارم ثبت نام ارشد

در صورت انتخاب هر یک از گزینه ها صفحه ای مطابق تصویر زیر نمایان می شود که بسته به انتخاب شما ، مبلغ آن متفاوت خواهد بود. اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله اول خرید سریال کارت

در این مرحله اطلاعات وارده نمایش داده می شوند تا در صورت تایید ، به سامانه پرداخت الکترونیکی منتقل شوید. همان گونه که در تصویر نشان داده شده است باید تیک عبارت پایین صفحه را فعال کرده و دکمه “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.مرحله دوم خرید سریال کارت

 

با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود ، بر روی دکمه “پرداخت” کلیک کنید تا مبلغ مورد نظر پرداخت شود.

مرحله سوم خرید سریال کارت

گزینه سبز رنگ “تکمیل فرآیند پرداخت” را انتخاب نمایید تا فرآیند پرداخت و خرید سریال کارت اعتباری تان ، کامل شود.

مرحله چهارم خرید سریال کارت

در این قسمت ، صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که حاوی اطلاعات پرداختی شما و یک شماره سریال می باشد و همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید در قسمت پایین صفحه وجود دارد. برای تکمیل فرآیند ثبت نام این سریال لازم است. بنابراین آن را یادداشت کرده و ترجیحا یک نسخه پرینت شده از آن را تهیه نمایید.

مرحله پنجم خرید سریال کارت

نکته: در مرحله آخر اگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی هستید ، باید گزینه علاقه مندی به دانشگاه های مذکور را فعال کنید.

در گام بعد باید مجددا وارد صفحه اصلی سایت سازمان سنجش شده ، منوی سمت راست بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک نمایند و از صفحه مقابلتان “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.

مرحله پنجم ثبت نام ارشد

اینک کد سریال ثبت نام خود را وارد نمایید تا امکان ثبت نام برای شما فراهم شود.

مرحله ششم ثبت نام ارشد

با ورود به سامانه ثبت نام ، صفحه ای مطابق زیر برای شما نمایان می شود که می بایست عکس داوطلبی خود را با ویژگی های ذکرشده در صفحه ، بارگذاری نمایید. از قسمت “choose file” تصویر مورد نظر خود را انتخاب کرده و دکمه “ارسال عکس” را بفشارید تا وارد مرحله تایید شوید.

مرحله هفتم ثبت نام ارشد

در این قسمت تصویر بارگذاری شده را مشاهده خواهید کرد که در صورت تایید ، باید بر روی دکمه “تایید و ادامه گام بعدی ثبت نام” موجود در پایین صفحه کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام ارشد

در این مرحله وارد صفحه درج اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام می شوید که به صورت فایل پی دی اف در ادامه آورده شده است.

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 99

(جهت دانلود و مشاهده ، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

در صورتی که مراحل ثبت نام را به درستی انجام دهید ، مطابق تصویر یک شماره پرونده و کد پیگیری در بالای صفحه “مشاهده اطلاعات ثبت نامی” ، به چشم می خورد. از آن جا که در مراحل بعدی ورود به سامانه ، به این دو کد نیاز است ، حتما در جایی یادداشت کرده و از اطلاعات ثبت نامی خود نیز ، یک نسخه پرینت شده داشته باشید.

مرحله نهم ثبت نام ارشد

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

 1. یک قطعه عکس پرسنلی
 2. کارت ملی و شناسنامه
 3. شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری ثبت نام
 4. اصل مدرک مقطع کارشناسی

شرایط و ضوابط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد

احتمالا اولین سوالی که در ذهن شما ایجاد می شود این است که چه کسانی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد هستند؟ طبق شرایط مندرج در دفترچه کنکور ارشد شرایط ثبت نام ارشد به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود که در ادامه به شرایط ثبت نام متقاضیان می پردازیم.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیانی که مورد تایید قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته باشد.
 • عدم فساد اخلاقی
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پیشینه در گروه های سیاسی غیرقانونی

شرایط اختصاصی 

 • تمام کسانی که دارای مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترای حرفه ای و حتی دانشجویانی که حداکثر تا 31 شهریور 99 موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود شوند، مجاز به ثبت نام در این آزمون خواهند بود. در ادامه به شرایط ثبت نام متقاضیان دارای شرایط خاص می پردازیم.
 • فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشند ، می توانند در رشته دیگری به جز رشته قبلی خود شرکت نمایند و اگر بخواهند برای بار دوم از تسهیلات تحصیل مجدد رایگان استفاده کنند ملزم به پرداخت شهریه کارشناسی ارشد که معادل شهریه دوره شبانه (نوبت دوم) است ، خواهند بود.
 • دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 99 خواهند بود که قبل از موعد ثبت نام از تحصیل در دانشگاه خود انصراف دهند در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نیستند. البته دانشجویانی که فقط قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را داشته باشند الزامی به رعایت این شرط ندارند.
 • داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد 98 دوره ی روزانه پذیرفته شده اند (حتی در تکمیل ظرفیت) مجاز به ثبت نام در این آزمون نیستند. البته دانشجویان دوره های غیر روزانه در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف مشکلی برای ثبت نام در این آزمون ندارند.
 • فارغ التحصیلان رشته دبیری ، گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و یا وزارتخانه ها باید موافقت سازمانه مربوطه را جهت ادامه تحصیل خود جلب کنند.

از سه سال گذشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری ادغام و به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود. با توجه به ادغام این دو آزمون ثبت نام آن ها نیز به صورت مشترک در آذر ماه انجام می پذیرد. ممکن است بسیاری از داوطلبان حین ثبت نام اطلاعات خود را غلط وارد نموده باشند و این سوال برایشان مطرح شود که چگونه می توانند اطلاعات خود را تصحیح کنند ، برای دریافت پاسخ سوال خود مقاله ویرایش ثبت نام ارشد را مطالعه کنید. برای اطلاع از سایت ثبت نام ارشد ، هزینه ثبت نام ارشد و انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سوالات رایج مخاطبان

1- آیا در کنکور کارشناسی ارشد ، تنها در یک رشته می توان شرکت کرد؟

خیر. داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد می توانند دو عنوان رشته (یکی از میان رشته های اصلی و دیگری از بین رشته های شناور) را در زمان ثبت نام انتخاب نمایند.

2- چگونه به محض شروع ثبت نام با خبر شویم؟

با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره ، محض آغاز ثبت نام خبر مربوط به آن را دریافت خواهید کرد.

3- برای ثبت نام در رشته های شناور باید هزینه پرداخت کنیم؟

بله. برای شرکت در رشته های شناور باید هزینه ثبت نام را مجددا پرداخت کرده و کد سریال ثبت نام دریافت کنید. اما به خاطر داشته باشید که تنها در یک فرم می بایست ثبت نام خود را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۹ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید ایا برای ازمون ارشد حقوق باید تمام ۱۷ درس رو بخونیم یا فقط اون درس هایی رو بخونیم که در موارد امتحانی هست که مثلا برای حقوق خصوصی ۴ یا ۵ تاست؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می بایست مطابق با عنوان رشته و گرایشی که مدنظر دارید عناوین دروس امتحانی را مطالعه نمایید ، به عنوان مثال برای رشته حقوق خصوصی دروس متون حقوق به زبان خارجه ، حقوق مدنی ، حقوق تجارت ، آیین دادرسی مدنی ، و متون فقه را می بایست مطالعه فرمایید.

 2. Avatar

  سلام من کارشناسی زبان انگلیسی دارم برای ارشد میتونم زبان ترکی استانبولی بخونم؟چطور انتخاب کنم؟یکم راهنمایی کنید لطفا هیچ اطلاعی ندارم ممنونم

 3. Avatar

  متاسفانه از ثبت نام جا ماندم ، هیچ راهی نداره ثبت نام کنم
  یعنی اصلا تمدید نمیشه
  چرا اینقدر زمان تمدید کم بود

 4. Avatar

  سلام.میخام رشته انتخابیم رو تغییر بدم .چکار باید بکنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما تا زمانی که لینک سامانه جامع کارشناسی ارشد فعال باشد ، می توانید جهت ویرایش از طریق سامانه مذکور اقدام نمایید.

 5. Avatar

  سلام
  من سال ۹۶ دیپلم انسانی رو گرفتم ولی پیش دانشگاهی شرکت نکردم و خدمت سربازی رو شروع کردم الان برای ثبت نام تو کنکور۹۹ باید مدرک پیش دانشگاهی رو بگیرم؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، بله مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ ، افرادی که دارای مدرک دیپلم علوم انسانی نظام قدیم باشند برای شرکت در کنکور سراسری نیاز به داشتن مدرک پیش دانشگاهی دارند .

 6. Avatar

  یعنی برای کنکور آزاد نیاز به خرید کارت اعتباری جدا نیست؟و فعلا هیچ جا تمایلمون برای شرکت درکنکور دانشگاه آزاد رو نیاز نیست اعلام کنیم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما درصورتی که قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را داشته باشید ، می بایست جهت نام نویسی سریال ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۳۹۹ را خریداری نمایید ؛ با سریال خریداری شده می توانید در مرحله انتخاب رشته ، از میان رشته های ارائه شده در دانشگاه های آزاد و سراسری انتخاب کنید.

 7. Avatar

  با سلام من مدرک کارشناس رو بهمن ۹۹ می گیرم آیا می تونم شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   با توجه به دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۳۹۹ ، چنانچه شما تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوید مجاز به نام نویسی در آزمون می باشید.

 8. Avatar

  سلام
  رشته علوم تربیتی در مقطع کارشناسی رو میشه غیر حضوری خوند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید در صورت تمایل رشته علوم تربیتی را در مقطع کارشناسی دانشگاه های پیام نور انتخاب کنید ، معمولا تعدادی از کلاس های این دانشگاه به صورت غیر حضوری می باشد.

 9. Avatar

  باسلام
  میخوام کنکورسراسری گروه علوم انسانی دررشته علوم تربیتی شرکت کنم برای رفتن به دانشگاه فرهنگیان .ایا امکانش هست؟؟؟
  متولد۷۲هستم.والانم یه کارشناسی مدیریت دارم از دانشگاه پیام نور.

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   پذیرش دانشگاه های فرهنگیان از طریق کنکور سراسری رشته علوم انسانی مطابق با دفترچه ثبت نام سال ۱۳۹۸ دارای شرط سنی حداکثر ۲۲ سال و معدل کل دیپلم حداقل ۱۴ می باشند که متاسفانه شما شرط سنی را برای ورود به دانشگاه های فرهنگیان دارا نمی باشید.

 10. Avatar

  با سلام من الان دانشجوی ترم ۳ کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد هستم سال ۹۷ کنکور دادم

  میخواستم ببینم امکان شرکت در آژمون برای من وجود دارد یا خیر ؟

  ایا باید از دانشگاه انصراف بدهم یا خیر ؟

  واینکه درصورت قبولی امکان ثبت نام در دوره های روزانه دانشگاه آزاد را دارم یا خیر ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، بله در صورتی که شما قصد شرکت مجدد در آزمون کارشناسی ارشد سراسری را دارا باشید ، در صورت نداشتن مشکلی از لحاظ نظام وظیفه ، با انصراف از رشته و دانشگاه در حال تحصیل ، پیش از ثبت نام در آزمون و در مهلت مشخص شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور ، مجاز به ادامه تحصیل در دوره های روزانه و یا غیر روزانه شامل ( نوبت دوم ، پردیس خودگردان ، آزاد و … ) می باشید . همچنین می توانید با مطالعه مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد اطلاعات مربوطه را به دست آورید .

 11. Avatar

  سلام
  من یه ترم دیگه کارشناسی را تمام میکنم می خواستم بدونم میتوان ارشد شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   تمدید ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از تاریخ ۹۸/۱۱/۱۴ الی ۹۸/۱۱/۱۶ می باشد. دانشجویان سال آخر که مدرک کارشناسی خود را تا تاریخ ۱۳۹۹/۶/۳۱ دریافت کنند مجاز به ثبت نام خواهند بود.

 12. Avatar

  با سلام.من کارشناسی عمران خوندم الان برا ارشد بازم عمران انتخاب کردم ولی پشیمون شدم میتونم ویرایش کنم و رشته روانشناسی را انتخاب کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   مهلت ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از تاریخ ۹۸/۱۱/۱۴ الی ۹۸/۱۱/۱۶ امکان پذیر می باشد ، البته لازم به ذکر است معمولا در طی سال های گذشته سازمان سنجش اجازه ویرایش رشته انتخاب شده را نداده است.

 13. Avatar

  سلام من کارشناسی مکانیزاسیون کشاورزی دارم میتونم ارشد علوم تربیتی بخونم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ ، شما در صورت تمایل می توانید مجموعه علوم تربیتی را به عنوان مجموعه امتحانی خود انتخاب نمایید.

 14. Avatar

  من‌میخوام‌دو رشته‌اصلی‌انتخاب کنم یکی دولتی ودیگری ازاد امکان داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، خیر متاسفانه مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ ، شما در زمان ثبت نام مجاز به انتخاب دو مجموعه اصلی و شناور هستید ، و امکان ثبت نام در آزمون دو رشته اصلی را دارا نمی باشید . پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات مربوطه شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را مطالعه نمایید .

 15. Avatar

  سلام, لیسانس آموزش ابتدایی هستم, ارشد بهداشت و کنترل مواد غذایی میتونم بخونم?

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای کارشناسی ارشد سال جاری(۱۳۹۹) ، شما می توانید مجموعه بهداشت و کنترل کیفی موادغذایی را به عنوان مجموعه امتحانی خود انتخاب نمایید.

 16. Avatar

  سلام ثبت نام ارشد۹۹تمدید نمیشود

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   ثبت نام کارشناسی ارشد در تاریخ ۱۳۹۸/۹/۲۸ به پایان رسیده است اما در آخرین اطلاعیه سازمان سنجش مهلت ثبت نام مجدد در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ الی ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ تمدید شده و شما می توانید در زمان مشخص شده نسبت به ثبت نام خود اقدام کنید.

 17. Avatar

  سلام من از ثبت نام جا موندم امکان تمدید هست

  • ایران مشاوره

   با سلام ، با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور ، افزادی که موفق به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سراسری سال ۱۳۹۹ نشده اند ، می توانند در بازه زمانی ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ الی ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ برای ثبت نام در آزمون از طریق سایت مربوطه اقدام نمایند . شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد از زمان ثبت نام مطلع شوید .

 18. Avatar

  سلام ،
  من در کنکور کارشناسی در رشته علوم اقتصادی قبول شده بودم برای ارشد اشتباها به جای علوم اقتصادی گرایش اقتصاد بازرگانی رو انتخاب کردم
  و فکر میکردم فرقی ندارن چون گرایش های ما تو ارشد مشخص میشه و ماده های درسی برا کنکور یکین اما انگار متفاوت هستن من از کجا میتونم اونو ویرایش کنم؟؟؟؟
  لطفا راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید در تاریخ ۹۸.۱۱.۱۴ الی ۹۸.۱۱.۱۶ از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنید.

 19. Avatar

  باسلام من ثبت نام ارشد کردم روانشناسی اما میخام ثبت نام شناور کنم ایا دوباره تمدید نمیشه ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ ، در بازه زمانی ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ لغایت ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ می توانید نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایید.

 20. Avatar

  ‎ سلام آیا با خرید دو کارت اعتباری می توان در آزمون دو رشته امتحانی تربیت بدنی و مهندسی پزشکی ارشد شرکت کرد ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد(۱۳۹۹) ، شما امکان انتخاب دو مجموعه ذکر شده را همزمان ندارید.لازم به ذکر است حداکثر می توانید در یک مجموعه اصلی و یک مجموعه شناور آزمون دهید.

 21. Avatar

  باسلام خسته نباشید
  من گیج شدم همش فکر میکردم حتما باید شهریور فارغ التحصیل بشم تا بتونم تو کنکور ارشد ۹۹ شرکت کنم الان من ترم اخر کارشناسیم وهمین دی ماه تموم میشه میخواستم بدونم میتونم امروز ثبت نام کنم که کنکور ارشدو بدم؟؟نیاز ب مدرک نیست و نمراتو چجوری وارد کنم چون هنوز امتحاناتم رو ندادم میشه راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   دانشجویان سال آخر که تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ و یا ۱۳۹۹/۶/۳۱ فارغ التحصیل می شوند می توانند ثبت نام انجام دهند و می بایست در زمان ثبت اطلاعات خواسته شده معدل میانگین وارد کنند.

 22. Avatar

  سلام
  من مرکزعلمی کاربردی -جهاددانشگاهی تهران ۱ کارشناشی گرفتم ولی کدمحل تحصیل رو نمیتونم پیداکنم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می توانید کد موسسه محل تحصیل خود را از قسمت پیوندهای مورد نیاز سایت سازمان سنجش دریافت نمایید.

 23. Avatar

  سلام.. اصل مدرک کارشناسی ام را هنوز دریافت ننمودم.. ایا لازم است جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما در زمان ثبت نام اولیه نیاز به اصل مدرک کارشناسی ندارید و صرفا می بایست معدل ، تاریخ ورود و تاریخ فارغ التحصیلی خود را وارد کنید.

 24. Avatar

  سلام.من لیسانس نرم افزار دارم میتونم ارشد حقوق شرکت کنم و اینکه چه شاخه هایی؟ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای کارشناسی ارشد(۱۳۹۹) ، شما میتوانید مجموعه حقوق را به عنوان مجموعه امتحانی انتخاب نمایید.

 25. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ترم أخر تربیت بدنی از رشته پیام نورم میخواستم بدونم اگه برای کنکور ارشد ۹۹ شرکت کنم و دانشگاهی قبول بشم ولی نخوام برم(از دانشگاهی که آوردم راضی نباشم) میشه دوباره برای کنکور ارشد بعدی ثبت نام کنم ؟چیکار باید بکنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای کارشناسی ارشد(۱۳۹۹) ، چنانچه شما در آزمون کارشناسی ارشد۱۳۹۹ ثبت نام کرده و در دوره های روزانه پذیرفته شوید ؛ در آزمون سال ۱۴۰۰ مجاز به نام نویسی نمی باشید.

 26. Avatar

  باسلام. من ارشد ۹۷ روزانه قبول شدم . ولی همون سال قبل امتحانات ترم اول انصراف دادم . حالا میتونم برا کنکور ارشد ۹۹ شرکت کنم ؟ لطفا جواب بدید .
  ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد(۱۳۹۹) ، شما در صورت تمایل می توانید در آزمون کارشناسی ارشد سال جاری شرکت نمایید.

 27. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من موقع ثبت نام کنکور ارشد بند مربوط به معلولیت رو حواسم نبود زدم نیاز به منشی ندارم در صورتی ک بعدا متوجه شدم نباید به این بند معلولیت دست میزدم و مربوط به من نمیشه و باید خالی میموند رفتم ویرایش کنم دیدم نمیشه ویرایش کرد و در قسمت اطلاعات ثبت نامیم هم چنان مقابل معلولیت میزنه نیاز به منشی ندارم
  خواستم بدونم در کارت ورود به جلسه امتحان میزنه دارای معلولیت هستم؟
  و مشکلی پیش نمیاد واسه کنکور دادن و مراحل بعد از کنکور مث نتیجه و انتخاب رشته و …؟
  ممنون میشم که پاسخ بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه دارای معلولیت نباشید در این بند عنوان نیاز به منشی ندارم قید می شود.

 28. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم فرم مخصوص معدل رو باید پر کنم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، شما در فرم ثبت نام می بایست اطلاعات مربوط به معدل را به طور میانگین وارد کنید و بعد از پایان تحصیلات خود و در زمان دریافت کارت اطلاعات معدل خود را ویرایش کنید.

 29. Avatar

  سلام وقت بخیر دانشجوی دانشگاه ازاد ورودی ۹۸ هستم ، میخوام انصراف بدم و الان ثبت نام برای ۹۹ رو انجام دادم ، لازمه دانشجو های ازاد هم قبل از ثبت نام انصراف بدن ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ، مرسی از سایت خوبتون

 30. Avatar

  باسلام من ارشد فراگیر پیام نور ثبت نام کردم و امروز۲۲ آذر ازمونش بود . اما متاسفانه به دلیلی نتوانستم سرجلسه ازمون حضور داشته باشم و ازمون شرکت کنم سوالم این من که ازمون ارشد فراگیر پیام نور ندادم . میتوانم کارشناسی ارشد سراسری۹۹ ثبت نام کنم ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   بله ؛ شما درصورت تمایل می توانید در آزمون کارشناسی ارشد سال جاری(۱۳۹۹) ثبت نام نمایید.

 31. Avatar

  با سلام.سال ۹۸ آزمون کارشناسی هنر امتحان دادم و برای روزانه مجاز شدم امتحان عملی داشت که نتونستم کارت بخرم و در امتحان عملی شرکت کنم.میخواستم بدونم برای آزمون سال ۹۹ میتونم شرکت کنم؟ممنون از شما

  • ایران مشاوره

   سلام ، با درنظر گرفتن اینکه شما در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ ، در دانشگاه های دوره روزانه پذیرفته نهایی نشده اید . بنابراین می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ و همچنین در دوره روزانه ، ثبت نام و شرکت نمایید . پیشنهاد می شود با مطالعه ثبت نام کنکور سراسری اطلاعات تکمیلی را به دست آورید .

 32. Avatar

  سلام. خسته نباشید. در دفترچه ثبت نام نوشته شده که دانشجویان مقطع کارشتاسی ارشد اگه بخوان در کنکور امسال ثبت نام کنند ، باید قبل از ثبت نام در آزمون ، از تحصیل انصراف بدهند. خب یعنی مثلا من که دانشجوی شبانه ورودی ۹۸ هستم ، باید همین الان از دانشگاه فعلیم انصراف بدم و بعدش میتونم در آزمون ثبت نام کنم؟؟ نمیشه آزمون بدم و بعد اگه دانشگاه مورد نظرمو قبول شدم اون موقع از دانشگاه فعلیم انصراف بدم؟ این چیزی که در این مورد در دفترچه نوشته شده (لغو قبولی در صورت عدم انصراف از تحصیل در زمان ثبت نام آزمون) واقعا بهش عمل میکنن یا اینکه زیاد جدی نمیگیرنش؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد می بایست قبل از انجام ثبت نام انصراف خود را ثبت کنید و شرایط شما می بایست مطابق با دفترچه ثبت نام باشد ، در صورتی که انصراف خود را ثبت نکرده باشید بعد از قبولی در هر یک از واحدهای دانشگاهی قبولی شما لغو می شود.

 33. Avatar

  باسلام من کارسناسی ناپیوسته مهندسی نرم افرار خوندم میتونم کارشناسی ارشد سراسری روانشناسی ثبت نام کنم ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد(۱۳۹۹) ، شما منعی جهت انتخاب رشته روانشناسی به عنوان رشته امتحانی نخواهید داشت.

 34. Avatar

  با سلام

  لطفا بفرمایید کد مربوط به دانشگاه محل اخذ مدرک کارشناسی رو چگونه باید پیدا کنم و اینکه من اگر ساکن شهرستان باشم و بخوام آزمون رو در تهران بدم چه مواردی رو هنگام ثبت نام باید رعایت کنم.؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   شما با مراجعه به سایت سازمان سنجش قسمت پیوندهای مورد نیاز می توانید کد موسسه محل تحصیل را پیدا کنید ، لازم به ذکر است میتوانید استان تهران را در قسمت تعیین محل اقامت برای حوزه امتحانی انتخاب نمایید.

 35. Avatar

  با سلام لیسانس فناوری اطلاعات هستم میتونم ارشد روانشاسی یا امور تربیتی انتخاب کنم

 36. Avatar

  خسته نباشید من مهر ماه ۹۹ترم اخرکارشناسیم هست میخواستم بدونم میتونم کنکور ارشد شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   باتوجه به دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد (۱۳۹۹)، شما در صورتی که حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوید می توانید در آزمون شرکت نمایید.

 37. Avatar

  سلام خسته نباشین بنده سال۹۳کارشناسی تکنولوژی صنایع شیمیایی تموم کردم الان میخوام ارشد رو صنایع غذایی بخونم میخواسنم بدونم میشه کنکور صنایع غذایی داد و ادامه داد یا نمیشه؟

  باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   با توجه به دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد(۱۳۹۹)، شما در صورت تمایل می توانید در رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی ادامه تحصیل دهید.

 38. Avatar

  سلام من دانشجوی کارشناسی نا پیوسته برق قدرت هستم ودر تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰یعنی آخر نیمسال اول ۹۹ فارغ‌التحصیل خواهم شد میخواستم بدونم میتونم در ارشد ۹۹ شرکت کنم و فقط ورودی بهمن نیمسال دوم ۹۹ رو بزنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام . برای کنکور کارشناسی ارشد دانشجویان سال آخر که تا تاریخ ۱۳۹۹/۶/۳۱ فارغ التحصیل می شوند مجاز به ثبت نام هستند .

 39. Avatar

  سلام منیکی دو ساله از تموم شدن دوره کارشناسی پیوسته ام میگذره حالا برای ثبت نام ارشد اگر معدل مقطع کاردانی رو وارد نکنم اشکال داره ؟ چون معدل و یادم نیست

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد می بایست تمام قسمت های خواسته شده را تکمیل کنید و برای کسانی که مقطع کاردانی و کارشناسی را به صورت ناپیوسته گذرانده اند باید معدل هر دو مقطع وارد شود.

 40. Avatar

  با سلام. با عرض پوزش بنده دانشجوی روزانه ورودی ۹۷ دانشگاه تهران(زبانهای باستانی) بودم و سال ۹۸(هفته پیش) انصراف دادم آیا برای شرکت در کنکور ارشد ۹۹ مشکل دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   در صورت ثبت انصراف از دانشگاه می توانید در کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ ثبت نام انجام دهید.

 41. Avatar

  با سلام بنده دانشجوی ازاد هستم ۳۶ واحد دیگه برام مونده ترم بهمن ۲۰ واحد بردارم ۱۶ میمونه ایا تابستون بهم میدن ؟ واسه ثبتنام و قبولی ارشد ۹۹ میگم

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   در ترم تحصیلی تابستان معمولا ۱۶ واحد ارائه نمی شود و طبق دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸برای شرکت در کنکور دانشجویانی می توانستند ثبت نام انجام دهند که تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شده باشند .

 42. Avatar

  با سلام من حدودا ۳۶ واحد دیگه واسم مونده یعنی ترم بهمن ۲۰ واحد و ۸ واحد تابستون و ۸ واحد معرفی به ستاد به من میدن آیا که کنکور ارشد ثبتنام کنک قبول شم میتونم برم ؟ دانشگاه ازاد درس میخونم

 43. Avatar

  سلام وقت بخیر،،من اصل مدرک کارشناسی ام را ندارم،،آیا در اینصورت مشکلی در روند ثبت نام پیش نمیاد؟؟گواهی موقت مدرکم را دادم،،،آیا کافیه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام . در شروع روند ثبت نام نیازی به اصل مدرک نمی باشد و شما می بایست معدل ، تاریخ شروع به تحصیل و تاریخ فارغ التحصیلی و … را ثبت نمایید. در صورت قبولی در هر یک از واحدهای دانشگاهی مدرک خود را باید ارائه دهید.

 44. Avatar

  سلام.من ترم۷هستم.تیرماه۹۹ کارشناسی ام تموم میشه_میتونم کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنم یا خیر؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   بر اساس درفترچه راهنمای ثبت نام سال ۱۳۹۸ دانشجویان سال آخر می بایست حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ مدرک کارشناسی خود را دریافت می کردند تا بتوانند ثبت نام تکمیلی را در واحدهای دانشگاهی تکمیل کنند.

 45. Avatar

  با سلام من به مدت سه ترم در دانشگاه پیام نور ارشد ریاضی میخوندم به دلایلی درسم رو رها کردم بدون اینکه انصزاف بدم الان بعد از سه سال میخوام در یک رشته ذیگه در دانشگاه غیر انتفایی تحصیل کنم ، ایا میتونم این کار رو بکنم یا باید حتما انصراف از تحصیل بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   شما می بایست وضعیت تحصیلی خود را در دانشگاه اولیه مشخص نمایید و سپس به ادامه تحصیل بپردازید.

 46. Avatar

  سلام خسته نباشید . میبخشید زمان ثبت نام ارشد ۹۹ تموم شده ؟؟ اخه من تازه خدمت سربازیم تموم شده…

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در تاریخ ۱۳۹۸/۹/۱۶ شروع خواهد شد و می توانید در زمان اعلام شده ثبت نام خود را از طریق سایت سازمان سنجش انجام دهید.

 47. Avatar

  سلام من بهمن سال ۹۸فارغ التحصیل میشم در رابطه با فرم مخصوص معدل کمی توضیح میدهید که باید چی کار کنم ؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   داوطلبانی که تا پایان بهمن ماه سال جاری فارغ التحصیل می شوند در هنگام ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد ، می بایست میانگین نمرات واحدهای گذرانده شده را وارد نمایند و در زمان دریافت کارت شرکت در آزمون ، در قسمت ویرایش اطلاعات ثبت نام معدل صحیح خود را ثبت نمایند .

 48. Avatar

  سلام
  مدرک کارشناسی یا گواهی اشتغال به تحصیل باید در زمان ثبت نام بار گذاری کنیم ؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   خیر ، در زمان ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد ، مدرک تحصیلی دوره ی کارشناسی شما بارگذاری نمی شود .

 49. Avatar

  باعرض سلام و خسته نباشید . درسال ۹۷ ارشد حسابداری دانشگاه آزاد قبول شدم و برای کنکور سراسری ارشد ۹۹ میخام بازم شرکت کنم.آیا حتما باید تا موعد مقرر انصراف بدم یا اینکه میتونم تا ۳۱ شهریور ۹۹ فارغ التحصیل بشم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ , می بایست قبل از برگزاری آزمون , از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید .

  • ایران مشاوره

   با سلام , شما در صورتی که قصد پذیرش در دانشگاه سراسری و دوره روزانه را دارید , می بایست پیش از زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد از رشته و دانشگاه در حال تحصیل انصراف دهید. و در صورت تمایل برای پذیرش در دوره های غیر روزانه می توانید پس از پذیرش نهایی در دانشگاه انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایید . شما همچنین جهت کسب اطلاعات در این باره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه را مطالعه نمایید .

دریافت مشاوره