تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری 1401
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه ثبت نام کنکور ارشد 1401 و اطلاعیه های سازمان سنجش در خصوص آزمون ارشد می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام ایران مشاوره عضو شوید.

تحصیلات در مقاطع عالی یکی از اهداف بسیاری از داوطلبان بوده تا بتوانند علاوه بر ارتقا سطح علمی و فرهنگی، آینده شغلی مدنظر خود را تضمین کنند. به همین سبب هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور با در نظر گرفتن آزمون علمی یا بررسی سوابق تحصیلی داوطلب، نسبت به جذب و پذیرش آن ها در دانشگاه و موسسات علمی اقدام می کند. یکی از آزمون های مربوطه، آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد می باشد که علاقه مندان واجد شرایط ثبت نام آزمون ارشد می بایست به جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آزاد و سراسری که چند سالی است تحت عنوان یک آزمون برگزار می گردد، به صورت اینترنتی روند نام نویسی آن را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور طی نمایند. لازم به ذکر است فرد متقاضی به هنگام اجرای فرآیند ثبت نام کارشناسی ارشد بایستی به یک سری اطلاعات و نکات توجه نماید که در ادامه به شرح این ضوابط پرداخته ایم.

در مقطع کارشناسی ارشد، آزمون دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری ادغام شده و تنها یک آزمون برای ورود به این مقطع تحصیلی برگزار می شود.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و در زمان مقرر انجام می گیرد که این بازه زمانی برای سال 1401 از روز سه شنبه 16 لغایت سه شنبه 23 آذر ماه 1400 و ظرف مدت یک هفته در نظر گرفته شده است. طبق روال هرساله علاوه بر مهلت مذکور، امکان در نظر گرفتن مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای علاقه مندان به ثبت نام در این مقطع نیز وجود دارد که به موجب آن، داوطلبانی که از ثبت نام در این آزمون بازمانده اند، می توانند فرآیند ثبت نام خود را به انجام برسانند.

علاوه بر مطالب بیان شده در قسمت فوق، توجه کنید که در زمان اولیه، تمدید و مهلت مجدد ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد نیز برای مخاطبان در نظر گرفته می شود. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره از جدیدترین اخبار در خصوص موارد فوق مطلع شوید.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

متقاضیانی که به ثبت نام و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تمایل دارند، می توانند فرآیند نام نویسی خود را به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور ارشد به انجام برسانند. توجه کنید در صورتی که در ابتدا هزینه ثبت نام آزمون ارشد پرداخت نشود، انجام ادامه روند نام نویسی در سایت مربوطه امکان پذیر نخواهد بود. همچنین مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری، که هر ساله توسط سازمان سنجش کشور منتشر می شود، به منظور کسب اطلاعات و جزئیات مرتبط با آن الزامی است.

 • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک کنید.مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری
 • لینک فعال شده “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401” را همانند تصویر انتخاب نمایید.مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری
 • در مرحله بعد کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنید. برای انجام این کار از صفحه ای که پیش روی شما قرار گرفته، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب کنید. خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه آن فقط به صورت اینترنتی بوده و شما موظف هستید شماره سریال 12 رقمی آن را دریافت کنید.مرحله سوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری
 • شما با کلیک بر روی گزینه “خرید سریال ثبت نام” همانند تصویر دو حالت خواهید داشت که اگر به شرکت در رشته های پیام نور یا غیرانتغاعی تمایل داشته با پرداخت هزینه، مراحل مربوط به آن را طی نمایید.مرحله چهارم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری
 • در صورت انتخاب هر یک از گزینه ها صفحه ای مطابق تصویر زیر نمایان می شود که می بایست اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری
 • در این مرحله اطلاعات وارده نمایش داده می شوند تا در صورت تایید، به سامانه پرداخت الکترونیکی منتقل شوید. همان گونه که در تصویر نشان داده شده است باید تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام” را فعال کرده و دکمه “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.مرحله ششم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری
 • با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود، بر روی دکمه “پرداخت” کلیک کنید تا مبلغ مورد نظر پرداخت شود. سپس صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که حاوی اطلاعات پرداختی شما و یک شماره سریال می باشد و همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید در قسمت پایین صفحه وجود دارد. برای تکمیل فرآیند ثبت نام این سریال لازم است، بنابراین آن را یادداشت کرده و ترجیحا یک نسخه پرینت شده از آن را تهیه نمایید.مرحله هفتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

نکته: پس از طی نمودن این مراحل، اگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی هستید، باید با پرداخت هزینه، علاقه مندی خود به دانشگاه های مذکور را ثبت کنید.

 • در گام بعد باید مجددا وارد صفحه اصلی سایت سازمان سنجش شده، منوی سمت راست بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک نمایند و از صفحه مقابل “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری.
 • هم اکنون کد سریال ثبت نام خود را وارد نمایید تا امکان ثبت نام برای شما فراهم شود.مرحله نهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری.
 • با ورود به سامانه ثبت نام ، صفحه ای مطابق زیر برای شما نمایان می شود که می بایست عکس داوطلبی خود را با ویژگی های ذکرشده در صفحه، بارگذاری نمایید. از قسمت “choose file” تصویر مورد نظر خود را انتخاب کرده و دکمه “ارسال عکس” را بفشارید تا وارد مرحله تایید شوید.مرحله دهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری.
 • در صورتی که مراحل ثبت نام را به درستی انجام دهید، مطابق تصویر یک “شماره پرونده” و “کد پیگیری” در بالای صفحه “مشاهده اطلاعات ثبت نامی”، به چشم می خورد. از آن جا که در مراحل بعدی ورود به سامانه به این دو کد نیاز است، حتما آن را در جایی یادداشت کرده و از اطلاعات ثبت نامی خود نیز یک نسخه پرینت شده داشته باشید.مرحله یازدهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری.

 

نکته: هر داوطلبی بنابر علاقه خود می تواند حداکثر در یک رشته امتحانی اصلی و یک رشته امتحانی شناور شرکت کند. متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و پیام نور و غیرانتفاعی هستند، جهت ثبت نام ملزم به پرداخت هزینه و دریافت کارت اعتباری به صورت جداگانه می باشند.

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

همان گونه که اشاره کردیم، متقاضیان علاقه مند به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سراسری، در اولین قدم باید به کسب اطلاعات از شرایط و ضوابط نام نویسی بپردازند که این شرایط در دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1401 قید شده است. این دفترچه معمولا به طور همزمان با آغاز روند نام نویسی کنکور ارشد بر روی سایت سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر خواهد شد.

شایان ذکر است، در این دفترچه جزئیات مربوط به نحوه ثبت نام، مراحل آزمون، مدارک، نحوه پذیرش دانشجو، ظرفیت دانشگاه های پذیرنده و جدول رشته ها و مواد امتحانی هریک از گروه های آزمایشی ذکر می گردد. بنابراین توصیه می کنیم پیش از اقدام به نام نویسی، حتما دفترچه راهنما را دانلود کرده و مورد بررسی قرار دهید. شما می توانید به جهت دریافت فایل دفترچه ثبت نام آزمون ارشد بر روی لینک موجود در جدول کلیک نمایید. همچنین به محض انتشار دفترچه ثبت نام ارشد 1401، مقاله بروزرسانی می گردد.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1400

(جهت دانلود، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

شرکت کنندگان توجه داشته باشند که برای انجام فرآیند نام نویسی، مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد که هر ساله در راهنمای ثبت نام این آزمون ذکر می گردد، در دسترس خود قرار دهند تا بتوانند از اطلاعات مربوطه آن استفاده کنند. اطلاعات موجود در آن ها استفاده نمایید اما تنها اسکن عکس در سامانه ثبت نام الزامی می باشد.

 1. یک قطعه عکس پرسنلی
 2. کارت ملی و شناسنامه
 3. شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری ثبت نام
 4. اصل مدرک مقطع کارشناسی

شرایط و ضوابط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1401

در وهله اول سوالی که در ذهن متقاضیان ثبت نام در کنکور ارشد ایجاد می شود این است که چه کسانی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد هستند؟ طبق شرایط مندرج در دفترچه کنکور ارشد شرایط ثبت نام ارشد به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی بوده که در ادامه به بیان این موارد می پردازیم.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیانی که مورد تایید قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته باشد.
 • عدم فساد اخلاقی
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پیشینه در گروه های سیاسی غیرقانونی

شرایط اختصاصی 

 • تمام کسانی که دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه ای و حتی دانشجویانی که حداکثر تا 31 شهریور 1401 موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود شوند، مجاز به ثبت نام در این آزمون خواهند بود. در ادامه به شرایط ثبت نام متقاضیان دارای شرایط خاص می پردازیم.
 • فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشند، می توانند در رشته دیگری به جز رشته قبلی خود شرکت نمایند و اگر بخواهند برای بار دوم از تسهیلات تحصیل مجدد رایگان استفاده کنند، ملزم به پرداخت شهریه کارشناسی ارشد که معادل شهریه دوره شبانه (نوبت دوم) است، خواهند بود.
 • دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 1401 خواهند بود که قبل از موعد ثبت نام از تحصیل در دانشگاه خود انصراف دهند در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نیستند. البته دانشجویانی که فقط قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را داشته باشند، الزامی به رعایت این شرط ندارند.
 • داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد 1400 دوره روزانه پذیرفته شده اند (حتی در تکمیل ظرفیت) مجاز به ثبت نام در این آزمون نیستند. البته دانشجویان دوره های غیر روزانه در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف مشکلی برای ثبت نام در این آزمون ندارند.
 • فارغ التحصیلان رشته دبیری، گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و یا وزارتخانه ها باید موافقت سازمان مربوطه را جهت ادامه تحصیل خود جلب کنند.

از چند سال گذشته، کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری ادغام و به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود. با توجه به این که ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد به صورت مشترک و اینترنتی انجام می پذیرد، ممکن است بسیاری از داوطلبان حین ثبت نام اطلاعات مربوطه را به اشتباه وارد کرده و تمایل به اصلاح یا ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون ارشد خود داشته باشند که روند مربوطه به صورت اینترنتی و در زمان مقرر (زمان اولیه، مهلت مجدد و تمدیدها) قابل انجام خواهد بود.  

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 در چه تاریخی انجام می گیرد؟

زمان ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 از تاریخ 16 الی 23 آذر ماه 1400 قابل انجام خواهد بود

2- نام نویسی در کنکور کارشناسی ارشد به چه صورت قابل انجام است؟

فرآیند ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اجرا خواهد شد.

3- علاقه مندان به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد می بایست دارای چه شرایطی باشند؟

این دسته از شرایط در دو بخش عمومی و تخصصی در نظر گرفته می شود که موارد آن به طور کامل در مقاله فوق بیان شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹۴ نظر

 1. پیمان دهنوی

  سلام، من لیسانس مهندسی برق دارم، برای ارشد میتونم رشته حسابداری شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون ارشد سال ۱۴۰۰، محدودیتی از بابت تغییر رشته و انتخاب مجموعه ی حسابداری وجود ندارد.

 2. سلام من لیسانس رشته سلولی مولکولی از دانشگاه ازاد واحد علوم پزشکی تهران دارم.میتونم برای ارشد در رشته مدیریت مالی/حسابداری/ادبیات یا آموزش انگلیسی .بدون کنکور شرکت کنم؟

 3. سلام ، من اگر بخوام با معدل ۱۹ کارشناسی، تو ازمون صرفا براساس سوابق تحصیلی شرکت کنم برا ارشد روانشناسی بالینی چند درصد شانس قبولی در دانشگاه تهران یا علامه رو دارم ؟

  و اینکه اصلا امکان قبولی وجود داره یا نه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص ثبت نام مقطع ارشد بر اساس سوابق تحصیلی منتشر نشده است. لازم به ذکر می باشد قبولی شما به عوامل مختلفی مثل قبولی رشته ها و… بستگی خواهد داشت.

 4. سلام
  من موقع ثبت نام ارشد ۱۴۰۰ تو گزینه علاقمند به گزینش در پیام نور و موسسات غیرانتفاعی خیر رو انتخاب کردم، میخواستم ببینم دیگه نمیشه در پیام نور و غیرانتفاعی پذیرفته شد ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بعد از انتشار کارنامه و همزمان با انتخاب رشته محل به شما این اجازه داده می شود که با خرید سریال مربوطه دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را نیز جزء انتخابات خود داشته باشید.

 5. سلام
  الان دیگه نمیشه ثبت نام کرد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، زمان ثبت نام در ازمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ به پایان رسیده است. در صورت تمایل می توانید در سایت سازمان سنجش درخواست خود را مبنی بر ثبت نام متاخرین ارسال نمایید.

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش ارسال درخواست انجام دهید.

 6. سلام من تعدادی از واحد هام مونده تا لیسانس مو بگیرم که اونا رو اگر ترم مهر بردارم تا قبل بهمن فارغ تحصیل میشم میخاستم ببینم کنکور ارشد می تونم ثبت نام کنم و رشته های ورودی بهمن باشم

 7. سلام
  من دانشجوی ترم اخر ارشد هستم، میخوام کنکور ارشد ۱۴۰۰ رو شرکت کنم، با این حساب که تا شهریور فارغ التحصیل میشم میتونم کنکور رو شرکت کنم؟

 8. سلام من کرونا گرفته بودم از ثبت نام جا موندم….دیگه نمیتونم تو آزمون امسال ثبت نام کنم؟راهی نداره؟

  • با سلام، شما می توانید در سایت سازمان سنجش، ارسال درخواست انجام دهید، در صورت موافقت، اقدام به ثبت نام کنید.

 9. سلام یه سوال داشتم خواستم بدونم درحین خدمت سربازی هم میشه تو کنکور ارشد شرکت کرد؟

 10. با سلام. بنده زود تر از موعد در ارشد ۱۴۰۰ ثبت نام کرده ام و تاریخ فارغ التحصیلی را ۹۹/۱۱/۳۰ زده ام و در این تاریخ هم فارغ االتحصیل شدم. اما فقط مانده در زمان گرفتن کارت ازمون معدل رو ویرایش کنم. اگر با این اوصاف من رتبه ۱ حقوق دانشگاه تهران رو کسب کنم میتونم از ترم مهر وارد دانشگاه بشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت شرکت در کنکور سراسری کارشناسی ارشد و قبولی در آن، از مهر ماه ۱۴۰۰ وارد دانشگاه خواهید شد.

 11. سلام من از ثبت نام جاماندم الان ۲۶ بهمن میتونم ثبت نام کنم چکار کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید از طریق ارسال درخواست به سازمان سنجش درخواست خود را مطرح نمایید.

 12. سلام من میخوام کارشناسی ارشدثبت نام کنم اماشنیدم مهلت ثبت نام تمام شده ایاتمدیدمیکنندیانه ؟اگرتمدیدکننداحتمالادرچه تاریخی وماهی امکان ثبت نام هست

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای در رابطه با تمدید مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد منتشر نشده است.

 13. سلام وقت بخیر.ایا باز هم امکان تمدید ثبت نام پیش میاد؟

 14. سلام من در مهلت های مقرر نتوانستم ثبت نام کنم
  راه چاره چیه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، از طریق سایت سازمان سنجش ارسال درخواست(جهت ثبت نام برای کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته)انجام نمایید.

 15. سلام عرض ادب بنده در کنکور ارشد۱۴۰۰ثبتنام کردم وبعد در پذیرش بر اساس معدل کنکور۹۹ثبتنام کردم حالا در دانشگاه روزانه بر اساس معدل قبول شدم ومیخوام از کنکور۱۴۰۰انصراف وهزینه ثبتنام پس بگیرم چکار باید انجام بدم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به اطلاعیه ی منتشر شده در سازمان سنجش، در سامانه ی درخواست سایت سنجش، درخواست خود را ارائه نمایید.

 16. سلام
  من در مهلت هایی مقرر نتونستم ثبت نام کنم
  راه چاره چیه

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، طبق اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش در بازه زمانی مشخص شده (۱۱/۵الی ۱۱/۸) امکان ثبت نام مجدد وجود دارد.

 17. سلام و عرض ادب،
  ببخشید من یک سوال داشتم. بدون مدرک کارشناسی آیا امکانی هستش که در مقطع ارشد تحصیل کرد؟ اگر جزو رتبه های برتر کنکور آن سال بود مثلا آیا امکانش هست که اجازه داده شود در مقطع ارشد تحصیل کرد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کنید و رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته را انتخاب کنید. لازم به ذکر است برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، داشتن مدرک کارشناسی، الزامی می باشد.

 18. سلام ، من لیسانس حسابداری دارم ، میتونم هر دو رشته اصلی و شناور رشته غیر مرتبط با حسابداری انتخاب کنم؟ مثلا رشته اصلی مدیریت بازرگانی و رشته شناور مدیریت کسب و کار

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به دلیل شرکت در کنکور وزارت علوم، مجاز به تغییر رشته از کارشناسی به ارشد می باشید.

 19. سلام و خدا قوت

  آیا هر دو رشته اصلی و شناور میتوان رشته غیر مرتبط با رشته کارشناسی انتخاب کرد ؟ من رشته کارشناسی ام حسابداری است میتوانم رشته اصلی را مدیریت بازرگانی و رشته شناور را رشته مدیریت کسب و کار انتخاب کنم ؟

 20. باسلام
  دانشجوی سال آخرهستم و کنکورارشد ثبت نام کردم ومعدل کل ترم۷ام مشخص نیست،ایا باید فرم برای معدلم به تایید دانشگاه برسونم؟تا۳۰ شهریور۱۴۰۰مدرک کارشناسی میگیرم.

 21. سلام دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم و میخوام توی کنکور ارشد شرکت کنم ، تاریخ دقیق اخذ مدرک کارشناسی رو کی بزنم؟ ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر

 22. با سلام
  من دیپلم فنی رشته حسابداری نظام قدیم گرفتم و در کنکور کاردانی و کارشناسی حسابداری شرکت کردم
  و مدرک کارشناسی رو امسال می گیرم . سن ۲۲
  ایا امکانش هست برای ارشد وارد دانشگاه تربیت معلم شد

 23. با سلام من دانشجوی دکتری هستم از پایان نامه ام دفاع کردم هنوز یک مقاله ام پذیرشش نهایی نشده آیا مستوانم در آزمون ارشد شرکت کنم. ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط تحصیل در دکتری، جهت شرکت در آزمون کارشناسی می بایست فارغ التحصیل شده باشید.

 24. سلام جهت ثبت نام کنکور سراسری و آزاد خرید یک کارت اعتباری لازم است ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد می بایست یک کارت اعتباری برای سراسری و آزاد و در صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور می توانید کارت مربوطه را تهیه نمایید.

 25. سلام وقت به خیر
  من دانشجوی سال آخر کارشناسی طراحی صنعتیم ولی ارشد طراحی صنعتی که رشته اصلیم هست تو لیست رشته های شناوره حالا میتونم طراحی صنعتی رو به عنوان رشته اصلی شرکت کنم و مدیریت کسب و کارو به عنوان رشته شناور؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰، مجاز به ثبت نام در یک رشته ی اصلی و شناور می باشید.

 26. بهمن ۹۸ ترم آخر من بوده، اما به دلیل دیر اقدام کردن نسبت به امور فارغ التحصیلی، هنوز گواهی فارغ التحصیلی من صادره نشده، در فرم ثبت نام تاریخ دقیق فارغ التحصیلی را ۹۹/۶/۳۱ عنوان کنم یا خیر؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، تاریخ فارغ التحصیلی خود را وارد نموده و در زمان مقرر، نسبت به ویرایش و اضافه نمودن تاریخ دقیق اقدام نمایید.

 27. بهمن ۹۸ ترم آخر من بوده، اما به علت دیر اقدام کردن نسبت به امور فارغ التحصیلی، هنوز گواهی فارغ التحصیلی من صادر نشده، در فرم های ثبت نام باید تاریخ دقیق فارغ التحصیلی رو ۹۹/۶/۳۱ عنوان کنم یا خیر؟

 28. سلام بنده از پایان نامه خود دفاع کردم ولی مقاله ام هنوز نهایی نشده و تصویه ام احتمالاً تا عید طول بکشد آیا امکان ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد هستم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت فارغ التحصیلی تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱، مجاز به شرکت در کنکور ارشد ۱۴۰۰ خواهید بود.

 29. سلام ببخشید بنده درحال حاضر دانشجوی سال آخر هستم دونا از دروسی که افتاده بودم و دوباره آن هارا با نمرات بالایی پاس کردم در معدل کلم تا نیمسال ۶ در گلستان حساب شده خواستم بپرسم قسمت معدل هنگام ثبت نام در سازمان سنجش با احتساب ان ها معدلم رو بنویسم یا بدون احتساب آن ها فقط با نمره هایی که دوباره همان درس ها پاس شدن ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، می بایست آخرین معدل خود را در حال حاضر وارد نمایید و در زمان مقرر آن را ویرایش کنید.

 30. با سلام من مهندسی نرم افزار هستم و برای ارشد نرم افزار برای رشته اصلی و فناوری اطلاعات برای رشته شناور انتخاب کردم. آیا در زمان اعلام نتیجه سیستم به من اجازه انتخاب بین دو رشته را میدهد؟ یعنی در زمان اعلام نتایج به من دانشگاه های مختلف که برای ۲ رشته انتخاب کردم و در دو رشته قبول شدم به من نشان داده میشود و بعد من بین دو رشته حق انتخاب دارم یا سیستم بر اساس اولویت انتخاب برای من نتیجه میگیرد؟ ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در هنگام اعلام نتیجه اولیه دو مجموعه رتبه اعلام خواهد شد و انتخاب رشته در صورت تمایل می تواند تلفیق این دو باشد و یا فقط از گرایش های یک رشته انتخاب شود.

 31. سلام من کارشناسی مدیریت دفاعی دارم از دانشگاه افسری و مدرکم تاییده ی وزارت علوم هست چه رشته هایی رو میشه برا ارشد بخونم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما محدودیتی جهت شرکت در رشته های آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم ندارید. لازم به ذکر است شما باید موافقت ارگان خود را جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد داشته باشید.

 32. میثاق ربیعی

  باسلام وعرض ادب…دانشجوهای اتباع خارجی میتوانند در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹، دانشجویان خارجی که اقامت دائم ایران را دارند مجاز به ثبت نام درآزمون می باشند.

 33. سلام

  با توجه به اینکه بپذیرفته شدگان دوره های غیر روزانه در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ در صورت انصراف تا پایان مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ می توانند در این آزمون نام نویسی نمایند.

  ولی از طرفی مهلت ثبت نام چندین بار تمدید میشه . ایا در مهلت هاییی که دوباره برای ثبت نام اعلام میکنن میتونیم انصراف بدیم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰، دانشجویان دوره های شهریه پرداز می توانند پس از اعلام نتایج نهایی انصراف خود را قطعی نمایند.

 34. سلام ودورد
  میخواستم آزمون سراسری شرکت کنم.
  درچه تاریخی ثبت نامش برگذار میشه.

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ از ۱۶ الی ۲۳ آذر می باشد.

 35. سلام خسته نباشید
  بنده ترم آخر کارشناسی هستم یعنی بهمن ۱۳۹۹ درسم تموم میشه. آیا میتونم در کنکور ارشد ۱۴۰۰ شرکت کنم؟
  چون مدرک ندارم نیاز به تکمیل فرم خاصی نیست؟ نیاز به تایید دانشگاه ندارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه ی راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰، دانشجویان مقطع کارشناسی، در صورتی که تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند، مجاز به شرکت در آزمون می باشند.

 36. سلام وقت بخیر. ببخشید میشه هم برای کنکور وزارت علوم و هم کنکور وزارت بهداشت ثبت نام کرد؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله شما می توانید برای هر دو آزمون وزارت علوم و وزارت بهداشت اقدام نمایید، لذا در صورت کسب قبولی مجاز به انتخاب یکی از رشته محل ها می باشید.

 37. سلام من سرباز امریه هستم یک سال از سربازیم مونده هنوز . میتونم ثبتنام کنم ارشد ؟ اگه قبول شم چیمیشه؟ لطفا راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام،شما قادر به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد نمی باشید، زیرا در امریه سربازی داوطلب قادر به استفاده از ایست خدمت نمی باشد.

 38. سلام.
  آیا میشه فقط برای دانشگاه های پیام نور ثبت نام کرد؟یعنی اون ۹۰ تومن ندیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد، می بایست هزینه اولیه ثبت نام به طور کامل پرداخت شود تا سیستم کد رهگیری جهت ورود به سامانه ثبت نامی را صادر کند.

 39. سلام.من کارشناسی مددکاری اجتماعی دارم میخام ارشد روانشناسی بالینی بخونم سوالم اینکه ثبت نام ازمون سراسری چ تاریخی میباشد? واینکه من درازمون وزارت علوم شرکت کنم یا ک سراسری بهتره یا کلا تفاوتی ندارند.موچکرم.

  • ایران مشاوره

   با سلام، زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد (وزارت علوم) سال ۱۴۰۰، از ۹۹/۰۹/۱۶ الی ۹۹/۰۹/۲۳ می باشد.

 40. مهدی باقری

  سلام وقت بخیر، اگه کسی ترم ۷ کارشناسی باشه و کنکور ارشد شرکت کنه و قبول شه میتونه ثبت نام کنه یا باید حتما مقطع کارشناسی رو تموم کرده باشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورتی که تا ۱۴۰۰/۶/۳۱ فارغ التحصیل شوید مجاز به شرکت در کنکور ارشد خواهید بود.

 41. سلام.
  من در مدت ثبت نام کنکور ارشد موفق به ثبت نام نشدم.
  میخواستم بپرسم که آیا مثل پارسال ، امسال هم در بهمن ماه تمدید میشه یا نه؟
  اگه میشه تاریخ دقیقش رو دارین؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، ثبت نام کنکور ارشد سال ۱۴۰۰ از تاریخ ۱۶ تا ۲۳ آذر بوده و آزمون در روزهای ۶ و ۷ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

 42. سلام ببخشید یه سوال داشتم من دی ماه سال ۱۴۰۰ فارغ الاتحصیل میشم و میخوام ارشد ۱۴۰۰ کنکور بدم اما شنیدم که نمیشه ایا واقعیت داره باید چیکار کنم که شرکت کنم و بشم ورودی بهمن

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورتی که کد رشته های نیمسال دوم را انتخاب نمایید، مجاز به ثبت نام در دانشگاه می باشید.

 43. سلام
  با توجه به اینکه اعلام کرده اند بعضی از دانشگاه ها برای سال جدید از ورودی بهمن دانشجو میپذیرند ایا امکان انتخاب رشته و، ثبت نام و پذیرش در دانشگاه های سراسری برای کسانی که در ترم مهر ۹۹ فارغ التحصیل میشوند نیز وجود دارد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   چنانچه تمایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری را دارید، می بایست در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نمایید و پس از کسب رتبه و تراز لازم به تحصیل در رشته و واحد دانشگاهی مدنظر بپردازید، لذا باید تا زمان مقرر (۱۳۹۹/۰۶/۳۱) فارغ التحصیل شده باشید.

 44. سلام. من اطلاعاتم رو برای خرید سریال ثبتنام وارد میکنم ولی متاسفانه به صفخه بعدی برای پرداخت منتقل نمیشم. روش دیگری واسه ثبتنام هست؟

  • با سلام،
   در حال حاضر سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد، مشکلی از بابت انجام فرایند نام نویسی ندارد، لذا می توانید نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایید و در ضمن برای جلوگیری از بروز هرگونه خطا با کامپیوتر و یا لپ تاپ وارد شوید و از گوشی تلفن همراه خود استفاده نکنید.

 45. سلام ببخشید در رابطه با حوزه امتحانی کنکور کارشناسی ارشد من میتونم حوزه امتحانی رو یک استان دگه انتخاب کنم؟

  • با سلام،
   بله؛ حوزه امتحانی را با توجه به شرایط خود می توانید در استان و شهری که تمایل به شرکت در آزمون دارید مشخص نمایید.

 46. سلام امروز ۲۳ اردیبهشت و روز ثبت نام ارشده ، ولی سایت سنجش گزینه ثبت نام و حذف کرده ؟ دلیلش چیه؟
  چطور باید ثبت نام کنیم؟

  • با سلام. مهلت ثبت نام مجدد آزمون کارشناسی ارشد در سایت سازمان سنجش از امروز (۱۳۹۹/۲/۲۳) آغاز می شود و تا پایان روز (۱۳۹۹/۲/۲۷) ادامه خواهد داشت.

 47. درود
  ضمن عرض تشکر و سپاسگزاری برای مطالب جامع و کاملی که گذاشتین؛ باتوجه به شیوع ویروس کرونا که باعث لغو و تعویق آزمون کارشناسی ارشد۹۹ شد، خاستم لطف کنید تاریخ برگزاری آزمون سراسری کارشناسی ارشد۹۹ [حقوق خصوصی] رو بفرمایید و اینکه در چه ماهی هست؟؟
  ارسال: اردیبهشت نود و نه ___از شیراز
  یک دنیا سپاس.

  • با سلام. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش در مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ آزمون سراسری کارشناسی ارشد در تاریخ ۱۳۹۹/۳/۲۲ پنج شنبه و ۱۳۹۹/۳/۲۳ جمعه برگزار خواهد شد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد