تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

متقاضیانی که مقطع کارشناسی خود را به پایان رسانده اند و حداکثر تا 30 بهمن 98 و 31 شهریور 99 ، موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود می شوند می توانند در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد99 ثبت نام نمایند. با توجه به اینکه از سه سال گذشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با هم ادغام شده است ، بنابراین داوطلبانی که برای کنکور کارشناسی ارشد سراسری ثبت نام می کنند به عنوان داوطلب کنکور دانشگاه آزاد نیز محسوب می شوند.

داوطلبان باید از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد کنند. اطلاع از شرایط ثبت نام ارشد می تواند تا حد زیادی به ثبت نام درست داوطلبان کمک کند ، شرایط ثبت نام  این آزمون در دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ذکر شده است.

در مقطع کارشناسی ارشد ، آزمون دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری ادغام شده و تنها یک آزمون برای ورود به این مقطع تحصیلی برگزار می شود.

زمان و نحوه ی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی در آذر ماه  انجام می گیرد ، بنابراین داوطلبان می بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه و دفترچه ثبت نام ارشد آزاد و دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری را دریافت نمایند و سپس فرم ثبت نام را تکمیل کنند.

همچنین مهلت مجددی برای داوطلبانی که در موعد مقرر موفق به ثبت نام نشده اند قرار خواهد گرفت. هر داوطلبی بنا بر علاقه خود می تواند حداکثر در یک کد رشته امتحانی اصلی و یک کد رشته امتحانی شناور ثبت نام کند و برای هر کد رشته می بایست یک کارت اعتباری خریداری نماید. لازم به ذکر است که متقاضیانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و پیام نور و غیر انتفاعی هستند جهت ثبت نام ملزم به پرداخت هزینه و دریافت کارت اعتباری به صورت جداگانه می باشند.

همانطور که در ابتدا اشاره شد، کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با هم ادغام شده و ثبت نام در کنکور هر دو دانشگاه به صورت همزمان و مشترک انجام می شود ، بنابراین داوطلبانی که برای کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام می کنند به عنوان داوطلب متقاضی شرکت در آزمون دانشگاه آزاد نیز محسوب می شوند. شما می توانید با عضویت در  کانال تلگرام کارشناسی ارشد در جریان تمام جزئیات مرتبط با این آزمون قرار بگیرید.

مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 1. در مرحله اول داوطلب باید دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری ، که هر ساله توسط سازمان سنجش کشور منتشر می شود را مطالعه نموده تا در جریان تمام جزئیات مرتبط با آن قرار بگیرد.
 2. در مرحله دوم داوطلب باید وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک کند ، سپس لینک فعال شده سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 را همانند تصویر انتخاب نماید.

3. در مرحله بعد داوطلب باید کارت اعتباری مربوطه را خریداری نماید. برای انجام این کار از صفحه ای که پیش روی شما قرار گرفته ، گزینه خرید سریال ثبت نام را انتخاب کنید. خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه آن فقط به صورت اینترنتی بوده و شما موظف هستید شماره سریال 12 رقمی آن را دریافت کنید.

4. شما با کلیک بر روی گزینه “خرید سریال ثبت نام” همانند تصویر سه حالت خواهید داشت که اگر تمایل به دریافت پیامک از سوی سازمان سنجش را داشته باشید با پرداخت 600 تومان ، گزینه مربوط به آن را فعال کنید.

نکته: در مرحله آخر اگر علاقمند به تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی هستید ، باید گزینه علاقمندی به دانشگاه های مذکور را فعال کنید.

5. در گام بعد باید مجددا وارد صفحه اصلی سایت سازمان سنجش شده ، منوی سمت راست بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک نمایند و از صفحه مقابلتان “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید. 

6. در پایان باید تمام مشخصات فردی و اطلاعات مربوط به مقاطع تحصیلی گذشته را به ثبت برسانید.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

 1. یک قطعه عکس پرسنلی
 2. کارت ملی و شناسنامه
 3. شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری ثبت نام
 4. اصل مدرک مقطع کارشناسی

شرایط و ضوابط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد

احتمالا اولین سوالی که در ذهن شما ایجاد می شود این است که چه کسانی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد هستند؟ طبق شرایط مندرج در دفترچه کنکور ارشد شرایط ثبت نام ارشد به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود که در ادامه به شرایط ثبت نام متقاضیان می پردازیم.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیانی که مورد تایید قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته باشد.
 • عدم فساد اخلاقی
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پیشینه در گروه های سیاسی غیرقانونی

شرایط اختصاصی 

 • تمام کسانی که دارای مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترای حرفه ای و حتی دانشجویانی که حداکثر تا 31 شهریور 99 موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود شوند، مجاز به ثبت نام در این آزمون خواهند بود. در ادامه به شرایط ثبت نام متقاضیان دارای شرایط خاص می پردازیم.
 • فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشند ، می توانند در رشته دیگری به جز رشته قبلی خود شرکت نمایند و اگر بخواهند برای بار دوم از تسهیلات تحصیل مجدد رایگان استفاده کنند ملزم به پرداخت شهریه کارشناسی ارشد که معادل شهریه دوره شبانه (نوبت دوم) است ، خواهند بود.
 • دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 99 خواهند بود که قبل از موعد ثبت نام از تحصیل در دانشگاه خود انصراف دهند در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نیستند. البته دانشجویانی که فقط قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را داشته باشند الزامی به رعایت این شرط ندارند.
 • داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد 98 دوره ی روزانه پذیرفته شده اند (حتی در تکمیل ظرفیت) مجاز به ثبت نام در این آزمون نیستند. البته دانشجویان دوره های غیر روزانه در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف مشکلی برای ثبت نام در این آزمون ندارند.
 • فارغ التحصیلان رشته دبیری ، گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و یا وزارتخانه ها باید موافقت سازمانه مربوطه را جهت ادامه تحصیل خود جلب کنند.

از سه سال گذشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری ادغام و به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود. با توجه به ادغام این دو آزمون ثبت نام آن ها نیز به صورت مشترک در آذر ماه انجام می پذیرد. ممکن است بسیاری از داوطلبان حین ثبت نام اطلاعات خود را غلط وارد نموده باشند و این سوال برایشان مطرح شود که چگونه می توانند اطلاعات خود را تصحیح کنند ، برای دریافت پاسخ سوال خود مقاله ویرایش ثبت نام ارشد را مطالعه کنید. برای اطلاع از سایت ثبت نام ارشد ، هزینه ثبت نام ارشد و انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سوالات رایج مخاطبان

1- آیا در کنکور کارشناسی ارشد ، تنها در یک رشته می توان شرکت کرد؟

خیر. داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد می توانند دو عنوان رشته (یکی از میان رشته های اصلی و دیگری از بین رشته های شناور) را در زمان ثبت نام انتخاب نمایند.

2- چگونه به محض شروع ثبت نام با خبر شویم؟

با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره ، محض آغاز ثبت نام خبر مربوط به آن را دریافت خواهید کرد.

3- برای ثبت نام در رشته های شناور باید هزینه پرداخت کنیم؟

بله. برای شرکت در رشته های شناور باید هزینه ثبت نام را مجددا پرداخت کرده و کد سریال ثبت نام دریافت کنید. اما به خاطر داشته باشید که تنها در یک فرم می بایست ثبت نام خود را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ نظر

 1. Avatar

  سلام من بهمن سال ۹۸فارغ التحصیل میشم در رابطه با فرم مخصوص معدل کمی توضیح میدهید که باید چی کار کنم ؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   داوطلبانی که تا پایان بهمن ماه سال جاری فارغ التحصیل می شوند در هنگام ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد ، می بایست میانگین نمرات واحدهای گذرانده شده را وارد نمایند و در زمان دریافت کارت شرکت در آزمون ، در قسمت ویرایش اطلاعات ثبت نام معدل صحیح خود را ثبت نمایند .

 2. Avatar

  سلام
  مدرک کارشناسی یا گواهی اشتغال به تحصیل باید در زمان ثبت نام بار گذاری کنیم ؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   خیر ، در زمان ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد ، مدرک تحصیلی دوره ی کارشناسی شما بارگذاری نمی شود .

 3. Avatar

  باعرض سلام و خسته نباشید . درسال ۹۷ ارشد حسابداری دانشگاه آزاد قبول شدم و برای کنکور سراسری ارشد ۹۹ میخام بازم شرکت کنم.آیا حتما باید تا موعد مقرر انصراف بدم یا اینکه میتونم تا ۳۱ شهریور ۹۹ فارغ التحصیل بشم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ , می بایست قبل از برگزاری آزمون , از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید .

  • ایران مشاوره

   با سلام , شما در صورتی که قصد پذیرش در دانشگاه سراسری و دوره روزانه را دارید , می بایست پیش از زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد از رشته و دانشگاه در حال تحصیل انصراف دهید. و در صورت تمایل برای پذیرش در دوره های غیر روزانه می توانید پس از پذیرش نهایی در دانشگاه انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایید . شما همچنین جهت کسب اطلاعات در این باره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه را مطالعه نمایید .

دریافت مشاوره