چهارشنبه , ۳۰ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

متقاضیانی که مقطع کارشناسی خود را به اتمام رسانده و یا تا 97/11/30 و یا 98/6/31 موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود شوند می توانند در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام نمایند. از آنجایی که از سال گذشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با هم ادغام شده اند بنابراین داوطلبانی که برای کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام می کنند به عنوان داوطلب متقاضی دانشگاه آزاذ نیز محسوب می شوند بنابراین داوطلبان باید از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. ما در این مقاله قصد داریم تمام اطلاعات لازم مانند شرایط و ضوابط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد زمان و نحوه ی ثبت نام، زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج آن را در اختیار شما قرار دهیم.

در مقطع کارشناسی ارشد ، آزمون جداگانه توسط دانشگاه آزاد برگزار نخواهد شد.

شرایط و ضوابط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد

احتمالا اولین سوالی که در ذهن شما ایجاد می شود این است که چه کسانی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد هستند؟ طبق شرایط مندرج در دفترچه کنکور ارشد تمام کسانی که دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه ای و حتی دانشجویانی که حداکثر تا 31 شهریور 98 موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود شوند، مجاز به ثبت نام در این آزمون خواهند بود. در ادامه به شرایط ثبت نام متقاضیان دارای شرایط خاص می پردازیم.

1- فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری در صورتیکه مشکل نظام وظیفه نداشته باشند می توانند در رشته دیگری به جز رشته قبلی خود شرکت نمایند و اگر بخواهند برای بار دوم از تسهیلات تحصیل مجدد رایگان استفاده کنند ملزم به پرداخت شهریه کارشناسی ارشد که معادل شهریه دوره شبانه ( نوبت دوم ) خواهند بود.

2- دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری فقط در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 98 خواهند بود که قبل از موعد ثبت نام از تحصیل در دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نیستند. البته دانشجویانی که فقط قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را داشته باشند الزامی به رعایت این شرط ندارند.

3- داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد 97 دوره ی روزانه پذیرفته شده اند ( حتی در تکمیل ظرفیت ) مجاز به ثبت نام در این آزمون نیستند. البته دانشجویان دوره های غیر روزانه در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف مشکلی برای ثبت نام در این آزمون ندارند.

4- فارغ التحصیلان رشته دبیری، گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمانهای دولتی و یا وزارتخانه ها باید موافقت سازمانه مربوطه را جهت ادامه تحصیل خود جلب کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ایران مشاوره تماس بگیرید و یا عضو  کانال تلگرام کارشناسی ارشد شوید.

زمان ونحوه ی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 

احتمالا امسال برخلاف سال های گذشته ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد در آذز 97 انجام شود. ثبت نام به صورت اینترنتی انجام خواهد شد بنابراین داوطلبان می بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org مراجعه و دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 را دریافت نمایند و سپس فرم ثبت نامی را که تکمیل نمایند. هر داوطلبی بناربر علاقه خود می تواند حداکثر در یک کد رشته امتحانی اصلی و یک کد رشته امتحانی شناور ثبت نام کند و برای هر کد رشته می بایست یک کارت اعتباری خریداری نماید. لازم به ذکر است که متقاضیان شرکت در گزینش دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و پیام نور و غیر انتفاعی جهت پرداخت هزینه و و دریافت سریال اعتباری به صورت جداگانه اقدام کند.همانطور که در بالا اشاره شد، کنکورکارشناسی ارشد سراسری و آزاد با هم ادغام شده اند و ب ثبت نام دانشگاه آزاد به طور جداگانه انجام نمی گیرد.بنابراین داوطلبانی که برای کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام می کنند به عنوان داوطلب متقاضی شرکت در آزمون دانشگاه آزاذ نیز محسوب می شوند. 

زمان برگزاری کنکور و اعلام نتایج کارشناسی ارشد سراسری 98 

احتمالا امسال نیز مانند 2 سال گذشته کنکور کارشناسی ارشد در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. هر ساله تقریبا یک هفته قبل از برگزاری آزمون سازمان سنجش اقدام به انتشار کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد می کند و تقریبا یک ماه پس از تاریخ برگزاری آزمون نیز نتایج آن را منتشر می کنند. ضمنا در این کارنامه اطلاعاتی همچون نمرات کسب شده ، رتبه در سهمیه و بدون سهمیه ، آخرین رتبه مجاز در سهمیه و نتیجه آزمون در سهمیه درج شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید