شنبه , ۴ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / سهمیه های کنکور ارشد 98

سهمیه های کنکور ارشد 98

سهمیه های کنکور ارشد 98
سهمیه های کنکور ارشد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سهمیه های کنکور ارشد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشجویانی که تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی به پایان رسانده اند و قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالا را دارند باید در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نمایند. یکی از آزمون هایی که هرساله داوطلبان بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهد آزمون کارشناسی ارشد می باشد و  رقابت برای داوطلبان هرسال سخت تر می شود. زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از تاریخ 16 الی 25 آذر ماه می باشد و داوطلبانی که شرایط مورد نظر را دارا باشند ، می توانند برای ثبت نام اقدام کنند. یکی از موارد بسیار مهم که باید در زمان ثبت نام کنکور ارشد در نظر گرفت ، اطلاع از سهمیه های مختلف است و اگر داوطلبی مشمول استفاده از این سهمیه ها باشد ، باید بند مربوط به آن را در فرم ثبت نام خود فعال نماید.

سهمیه های تعلق گرفته به آزمون کارشناسی ارشد تاثیر بسزایی در کسب رتبه بهتر دارد و درصد قبولی نیز بالا خواهد رفت.

سهمیه های کنکور کارشناسی ارشد 98

یکی از مواردی که در پذیرفته شدن داوطلبان تاثیر بسیار زیادی دارد سهمیه های تعلق گرفته به این کنکور می باشد. اگر دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را به دقت مطالعه کرده باشید ، متوجه خواهید شد که در این دفترچه سهمیه های مختلفی برای آزمون کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است که شرایط استفاده از هر کدام از این سهمیه ها متفاوت می باشد :

سهمیه تعلق گرفته به رزمندگان

رزمندگانی که از تاریخ 31 شهریور 59 تا تاریخ 31 شهریور 67 در جبهه های جنگ و مناطق عملیاتی حضور داشته اند با تکمیل فرم مربوط به سهمیه ایثارگران می توانند نسبت به استفاده از این سهمیه و دریافت کد رهگیری 12 رقمی اقدام نمایند. لازم به ذکر است که فرم سهمیه رزمندگان باید به تایید بسیج مستضعفین یا وزارت جهاد کشـاورزی برسد.

 • رزمندگانی که نوع سهمیه آن ها در کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد درج نشده است ، لازم است با مراجعه به سازمان بسیج مستضعفین مشکل خود را حل نمایند.
 • کد پیگیری 12 رقمی برای ثبت نام هر آزمون متفاوت می باشد و لازم است داوطلبان برای ثبت نام هر آزمون با مراجعه به ارگان ذیربط کدپیگیری جدید ، دریافت نمایند.
 • نیروهای بسیج فعال و بسیج عادی مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی باشند.

سهمیه تعلق گرفته به ایثارگران

آن دسته از داوطلبانی که شامل یکی از بندهای زیر باشند ، مشمول استفاده از سهیمه رزمندگان هستند:

 • جانبازان 25% و بالاتر همسر و فرزندان آن ها (سهمیه ایثارگران 25 درصدی)
 • همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر (سهمیه ایثارگران 25 درصدی)
 •  آزادگان و همسر و فرزندان آن ها (سهمیه ایثارگران 25 درصدی)
 • جانبازان زیر 25% همسر و فرزندان آن ها (سهمیه ایثارگران 5 درصدی)
 • فرزندان رزمندگانی که به 6 ماه به صورت داوطلبانه در جبهه های جنگ حضور داشته اند (سهمیه ایثارگران 25 درصدی)

این دسته از داوطلبان باید با مراجعه به ارگان های ذیربط ، کدپیگیری 12 رقمی مربوط به سهمیه خود را دریافت نمایند و در زمان تکمیل فرم ثبت نام آن را در بند مربوطه درج کنند. لازم به ذکر است چنانچه برای بار دوم قصد استفاده از سهمیه خود را دارید ، باید مجددا برای دریافت کد اقدام نمایید.

تذکرات مهم

 • شرط استفاده از سهمیه ایثارگران ، کسب 70 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در هر کد رشته می باشد.
 • شرط استفاده از سهمیه رزمندگان ، کسب 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در هر کد رشته می باشد.
 • دانشجویانی که یکبار با استفاده از سهیه رزمندگان یا ایثارگران در یکی از رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند ، حق استفاده مجدد از سهمیه خود برای همان مقطع را ندارند.
 • پذیرفته شدگان دانشگاه های شبانه ، غیرانتفاعی ، آزاد و … چنانچه با استفاده از سهمیه خود در این رشته ها قبول شده باشند ، در صورت انصراف از رشته خود می توانند فقط یکبار دیگر از سهمیه خود برای شرکت در کنکور ارشد استفاده کنند.

 تسهیلات برگزیدگان علمی دوره کارشناسی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی

دانشجویانی که دارای یکی از شرایط زیر باشند ، در صورت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و کسب 90 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در هر کد رشته محل ، توسط سازمان سنجش به یکی از دانشگاه ها معرفی می شوند لازم به ذکر است که سازمان سنجش حداکثر 10درصد ظرفیت در هر کد رشته محل را به این دسته از داوطلبان اختصاص می دهد.

 • دانش آموخته های رتبه اول دوره های کارشناسی پیوسته  که در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود طی هشت نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده اند.
 • دانش آموخته های رتبه اول دوره های کارشناسی ناپیوسته  که در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود طی چهار نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده اند.
 • داوطلبانی که رتبه اول تا سوم جشنواره های خوارزمی ، جوان خوارزمی ، رازی ، ابن سینا ، فارابی را در دوره های کارشناسی کسب نموده باشند.
 • داوطلبانی که موفق به کسب رتبه های 1 تا 15 مرحله نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی شده باشند.
 • دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی با معرفی سازمان امور دانشجویان

 امتیاز حافظان کل قرآن مجید

به منظور ارائه مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان کل قرآن مجید ، شرایط زیر در نظر گرفته شده است تا داوطلبانی که حافظ قرآن هستند بتوانند با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد در رشته علوم قرآن و حدیث مدرک کارشناسی ارشد دریافت نمایند.

 1. داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم و زیر دیپلم می باشند ، پس از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و کسب نمره لازم ، توسط سازمان سنجش به مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور معرفی خواهند شد.
 2. داوطلبان دارای مدرک رسمی کارشناسی علوم قرآنی که دارای مدرک تخصصی حفظ می باشند ، پس از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و اعلام نتایج ، لازم است نسبت به ارسال مدرک تخصصی حفظ و مدرک کارشناسی رسمی علوم قرآنی به سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.
 3. حافظانی که در سال های گذشته با استفاده از این تسهیلات موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد شده اند ، حق استفاده مجدد از این سهمیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را ندارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سهمیه های کنکور ارشد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ نظر

 1. Avatar

  سلام.روزبخیر.من در ارشد روانشناسی بالینی با سهمیه ۵ درصد و معدل ۱۹٫۴۰ رتبه ۳۰ اوردم با تراز ۶۷۴۰ امکان قبولی برام در بالینی در دانشگاه تهران بهشتی یا علامه وجود داره؟ممنون میشم پاسخ بدید

 2. Avatar

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم تو کنکور اسکیس که مرحله دوم کنکور معماری هست ، سهمیه اعمال میشه؟

 3. Avatar

  سلام . می خواستم بدونم با رتبه ۴۲ بالینی سهمیه ۵ درصدی ایثارگری می تونم روزانه قبول بشم. لطفا جواب بدین.

 4. Avatar

  سلام. من رتبه ۹کنکور تربیت بدنی شدم.سهمیه ۵درصدی داشتم.بدون سهمیه رتبم ۶۰ بوده الان این رتبه ۹ در مقایسه با بچه های ایثارگرانه؟ ینی رتبه۹ تو ایثارگران؟
  چون اخرین رتبه مجاز در دوره روزانه رو که دیدم مال من خورده ۳۷۴ تو کارنامه دوستم ۱۷۰۰نفره.
  بعدالان گرایشی که من میخوام فقط ۹نفر تو دانشگاه تهران میخواد.با توجه به سهمیه ۵درصدی و توضیحات دفترچه ۲۵درصداز ظرفیت اون ۹ نفر اول ب سهمیه۲۵درصدی و بعد ۸نفر اول سهمیه ۵درصدی جلوی منن؟

 5. Avatar
  اسماعیل ابراهیم زاده

  سلام. من هنگام ثبت نام، هیچ تاییدیه ای از جهاد کشاورزی نگرفتم. ولی شرایط داشتم و استفاده کردم و الان توی رتبه ام هم اعمال شده. بالان انتخاب رشته کنم یعنی؟

 6. Avatar

  سلام. خسته نباشید.
  سوالی داشتم در رابطه با سهمیه ۵ درصدی ایثارگران در کنکور ارشد ۹۷٫ این سهمیه امسال اضافه شده.
  پدر من ۳۷ ماه جبهه دارند و می خواستم بدونم این سهمیه در رتبه و میزان قبولی چه تاثیری خواهد داشت ؟
  و آیا این سهمیه در کاهش شهریه دانشگاه های دولتی شبانه و آزاد تاثیری دارد؟
  ممنون میشم که جواب من رو بدید.

  • Avatar

   با سلام . شما با استفاده از سهمیه ۵ درصدی ایثارگری میتوانید در کنکورتون استفاده کنید و حتی درصدی هم از شهریه دانشگاهی شما کاسته میشود.

دریافت مشاوره