تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / ورود به سامانه سجاد | portal.saorg.ir

ورود به سامانه سجاد | portal.saorg.ir

سامانه سجاد
ورود به سامانه سجاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ورود به سامانه سجاد | portal.saorg.ir با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سازمان امور دانشجویان به منظور ارائه خدمات به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های داخل و خارج، دانش آموختگان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها، سامانه الکترونیکی سجاد را راه اندازی نموده است تا آن ها بتوانند بسته به شرایط و نیاز خود از این خدمات بهره ببرند.

ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر، لغو تعهد آموزش رایگان، ثبت نام آزمون MSRT، صدور معافیت تحصیلی، مسائل مربوط به بورسیه تحصیلی و … خدماتی هستند که در سامانه سجاد برای کاربران ارائه می شوند. اما شرط استفاده از این خدمات، ثبت نام و احراز هویت در سایت سازمان امور دانشجویان یا همان سامانه سجاد می باشد که در این مقاله به نحوه نام نویسی در این سامانه پرداخته ایم.

لینک مستقیم ورود به سامانه سجاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

متقاضیان برای استفاده از سامانه سجاد، می بایست اقدام به تشکیل پروفایل و ایجاد حساب کاربری در سایت portal.saorg.ir نمایند، تا امکان ورود به سیستم و استفاده از خدمات برای آن ها فراهم گردد.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

همان طور که پیش از این هم متذکر شدیم، دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های داخل و خارج، دانش آموختگان و اعضای هیات علمی برای این که بتوانند وارد سامانه سجاد شده و از خدمات آن استفاده نمایند، باید حساب کاربری خود را در این سایت ایجاد کنند. برای سهولت در امر ثبت نام و ساخت حساب کاربری، راهنمای تصویری آن را در ادامه مقاله ارائه نموده ایم.

1) ابتدا به سایت سازمان امور دانشجویان به نشانی portal.saorg.ir مراجعه نموده و در صفحه پیش رو، روی عبارت “ثبت نام” کلیک نمایید.

ثبت نام نقل و انتقالدانشجویان - مرحله اول

2) در این صفحه پس از مطالعه و پذیرش قوانین، گزینه “با قوانین گفته شده موافق هستم” را انتخاب نمایید تا فرم اولیه ثبت نام برایتان نمایان شود.

ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان - مرحله دوم

3) در این صفحه، فیلدهای نام، نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، شماره موبایل، پست الکترونیک و رمز عبور که در فرم ثبت نام به شما نمایش داده شده است را تکمیل نمایید. توجه داشته باشید که تکمیل موارد ستاره دار اجباری می باشد. به منظور تکمیل این فرم لازم است که نکات زیر را در نظر داشته باشید.

  • کد ملی خود تنها به صورت عدد و بدون خطر تیره در کادر مربوطه وارد نمایید.
  • باید ایمیلی را در سامانه وارد نمایید که به آن دسترسی دارید.
  • پس از تکمیل فرم، با کلیک بر روی کلید تماس، به صورت سیستمی با شما تماس گرفته می شود و کد فعال سازی برایتان خوانده می شود. همچنین با کلیک بر روی کلید پیامک، کد فعال سازی به شما، پیامک می شود. این مرحله به جهت صحت سنجی شماره موبایل وارد شده توسط شما، تعریف شده است.

ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان - مرحله سوم

لازم به ذکر است که مهلت زمانی وارد نمودن کد فعال سازی، از لحظه زدن کلید تماس یا کلید ارسال کد، 5 دقیقه می باشد. درصورت اتمام مهلت زمانی تعیین شده، باید مجددا بر روی کلید تماس یا ارسال کد کلیک نموده و نسبت به دریافت کد فعال سازی، اقدام نمایید. کد فعال سازی را وارد نمایید و در انتها کد امنیتی را وارد کرده و بر روی کلید ارسال کلیک کنید.

4) در این مرحله صفحه ای همانند تصویر زیر نمایش داده می شود که می بایست روی عبارت “ورود” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ورود به سامانه سجاد

5) کد ملی یا آدرس ایمیل خود را به همراه رمز عبوری که انتخاب کرده اید، در کادر مربوطه وارد نموده و پس از فعال نمودن تیک عبارت “من ربات نیستم”، کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله پنجم ورود به سامانه سجاد

6) در این بخش، به صفحه ای هدایت می شوید که می بایست چهار مرحله را جهت تکمیل فرآیند ثبت نام خود به انجام برسانید.

مرحله ششم ورود به سامانه سجاد

در صورت تمایل می توانید در همان لحظه نسبت به تکمیل پروفایل خود اقدام نمایید و در غیر این صورت، می توانید در زمان مناسب و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود، نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت درخواست مورد نظر خود بپردازید. توجه داشته باشید که در صورت عدم مراجعه به پورتال جهت تکمیل اطلاعات، پس از مدت 1 ماه، حساب کاربری شما باطل شده و از بین می رود.

چنانچه قصد دارید از خدمات سایت سازمان امور دانشجویان استفاده نمایید، می توانید به کمک راهنمای تصویری ثبت نام که در این مقاله به آن پرداخته شد، نسبت به ساخت حساب کاربری خود اقدام نمایید. اگر در مراحل ثبت نام و ورود به سامانه سجاد با مشکلی مواجه شدید، می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره، کمک بگیرید.

سوالات متداول

1- خدمات سامانه سجاد شامل چه مواردی می شود؟

انجام اموری همچون ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر، لغو تعهد آموزش رایگان، ثبت نام آزمون MSRT، صدور معافیت تحصیلی، امور مرتبط با بورسیه تحصیلی از جمله خدمات این سامانه به شمار می روند.

2- چه افرادی امکان استفاده از سامانه سجاد را دارند؟

این سامانه به منظور ارائه خدمات گوناگون به دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های داخل و خارج، دانش آموختگان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها راه اندازی شده است.

3- چگونه می توان نسبت به دریافت معافیت تحصیلی از طریق سامانه سجاد اقدام کرد؟

بدین منظور می بایست ابتدا در سامانه مذکور ثبت نام نموده و سپس از طریق حساب کاربری خود، اقدامات لازم در این راستا را به انجام برسانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ورود به سامانه سجاد | portal.saorg.ir با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره