خانه آزمون استخدامی ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۲ | hrtc.ir

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۲ | hrtc.ir

شرایط و راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی
ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی به منظور تامین نیروی انسانی ارگان های دولتی، زیر نظر سازمان اداری استخدامی کشور برگزار می شود. برخی از این دستگاه ها مانند بانک ها، سازمان امور مالیاتی کشور، شیلات و… هر ساله نیاز به جذب نیرو در مشاغل مختلف را اعلام کرده و از بین داوطلبان واجد الشرایط، استخدام می کنند.

علاقه مندان شرکت در این آزمون ها می بایست در موعد مقرر با دریافت دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و مطالعه دقیق آن از تمامی شرایط و ضوابط مربوطه آگاه شده و در صورتی که خود را واجد تمامی آن شرایط یافتند، نسبت به انجام نام نویسی خود در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی اقدام نمایند.

 

✅ لینک مستقیم آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

 

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402 در بازه زمانی 23 فروردین ماه لغایت 4 اردیبهشت سال جاری از طریق سایت سازمان جهاد دانشگاهی انجام می شود.

آخرین اخبار پیرامون آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

اگر قصد شرکت در آزمون دستگاه های اجرایی را دارید، لازم است که از جدید ترین اخبار در این خصوص آگاهی لازم را کسب نمایید. در ادامه مطلب، با استناد به منابع موثق، تازه ترین اخبار از تصمیمات پیرامون این آزمون شرح داده شده است.

۴ اردیبهشت ماه 1402

اصلاحیه دفترچه ثبت نام دهمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402 از طریق سامانه نام نویسی به انتشار رسید.

22 فروردین ماه 1402

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در روز سه شنبه مورخ 22 فروردین ماه منتشر شد و مطابق با محتویات آن، فرآیند نام نویسی نیز در بازه زمانی 23 فروردین ماه لغات 4 اردیبهشت ماه سال جاری صورت می پذیرد.

15 فروردین ماه 1402

علی رغم انتظار برای شروع ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه اجرایی در روز 15 فروردین، با انتشار اطلاعیه ای از طریق سایت جهاد دانشگاهی روند نام نویسی از روز 20 لغایت 31 فروردین ماه تعیین شد.

27 اسفند ماه 1401

مطابق با آخرین اخبار منتشر شده، قرار است فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی امسال از 15 فروردین ماه از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی آغاز شده و تا 27 فروردین ماه نیز ادامه داشته باشد.

5 دی ماه 1401

بر اساس تازه ترین اخبار منتشر شده، طی بیانیه های اخیر معاون ریاست جمهوری، گفته می شود که ظرفیت جذب دستگاه های اجرایی 25 هزار نفر خواهد بود که جذب نیروی وزارت آموزش و پرورش به دو روش دانشگاه فرهنگیان یا ماده 28 صورت می گیرد.

3 دی 1401

در این تاریخ معاون علمی، فناوری و اقتصادی دانش بنیان رییس جمهور اعلام کرده: بسترهای جذب 5 هزار نخبه در دستگاه های اجرایی تا پایان سال جاری فراهم گردیده است. علاوه بر آن، بنا بر گفته های رئیس سازمان امور اداری و استخدامی، اگر سازمان سنجش آمادگی برگزاری آزمون استخدام فراگیر را داشته باشد، سازمان ادرای و استخدامی آن را اجرایی خواهد کرد.

1 دی ماه 1401

مسئول ملی بنیاد نخبگان گفت: از بین 7500 نفر از افراد معرفی شده به این فراخوان تنها 35 نفر استخدام شده اند. در ادامه وی افزود: از میان این افرادی که در دو فرخوان خرداد و شهریور ماه شرکت کرده اند، حدود 1000 نفر مرحله ارزیابی را در کارگروه های تخصصی گذرانده اند که پیش بینی می شود حدودا در دو ماه پیشرو، 1500 نفر تا 2000 نفر نیز از فیلتر بنیاد نخبگان عبور کرده و به توانمندی برسند.

30 آذر ماه 1401

بنابر گفته های رئیس سازمان اداری و استخدامی: روند جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی به صورت رسمی آغاز گردیده است. در پی این تصمیم ستاد ملی نخبگان و سازمان اداری و استخدامی کشور موظف به شناسایی و جذب نخبگان هستند که در ادامه می توانند آن ها به دستگاه هی اجرایی معرفی نمایند. وی افزود: برای سال جاری از 5000 هزار نیروی انسانی نخبه برای اشتغال در دستگاه های اجرایی استفاده خواهیم کرد.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

متقاضیان برای شرکت در این آزمون، بایستی در زمان ثبت نام آزمون استخدامی به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی مراجعه نموده و پس از دریافت و مطالعه دفترچه آن در صورت دارا بودن تمامی شرایط لازم می توانند فرم تقاضانامه نام نویسی خود را به صورت اینترنتی تکمیل کنند.

بنا بر اخبار صادر شده از سوی مراجعه مربوطه، قرار بود فرآیند نام نویسی این آزمون از تاریخ 15 فروردین ماه آغاز گردد اما با انتشار اصلاحیه ای از طریق سایت hrtc.ir، تاریخ مذکور به تعویق افتاد.

با توجه به اطلاعیه دوم منتشر شده از سوی وبگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی زمان آغاز ثبت نام و انتشار دفترچه مورخ 20 فروردین بود و تا 31 فروردین ماه 1402 معین شد. ولیکن علی رغم موارد قید شده در اصلاحیه دوم، اطلاعیه مربوطه نهایتا با انتشار دفترچه راهنما در روز 22 فرورودین ماه، بازه زمانی 23 فروردین لغایت 4 اردیبهشت ماه به عنوان مهلت ثبت نام آزمون مذکور در نظر گرفته شد.

همچنین شما می توانید جهت اطلاع از تمدید مهلت ثبت نام این آزمون، ما را در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره همراهی نمایید.

راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

بر خلاف چند دوره اخیر که سایت سازمان سنجش به عنوان سایت ثبت نام آزمون دستگاه های اجرایی انتخاب می شد، در سال جاری این فرآیند از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی hrtc.ir و مطابق با مراحل زیر صورت می پذیرد.

 • ابتدا به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی hrtc.ir مراجعه نموده و از منوی آزمونهای فعال در صفحه اول سامانه، گزینه “پرداخت هزینه” را انتخاب نمایید.

اولین مرحله نام نویسی آزمون استخدامی دستگاه اجرایی

 • اکنون می بایست اطلاعات مورد نیاز وارد نمایید و روی گزینه “پرداخت هزینه و آغاز ثبت نام” کلیک کنید.

دومین مرحله نام نویسی آزمون استخدامی دستگاه اجرایی

 • در این مرحله لازم است مبلغی را جهت نام نویسی از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نموده و سپس کلید“پرداخت” را بفشارید.

سومین مرحله نام نویسی آزمون استخدامی دستگاه اجرایی

 • پس از واریز وجه، یک “توکن پرداخت” به شماره تلفن شما ارسال می گردد که بایستی آن را تا اتمام فرآیند ثبت نام و دریافت کد رهگیری نزد خود نگه دارید.
 • در این مرحله مجدد به صفحه اصلی سایت بازگشته و گزینه «ثبت نام در آزمون» را بفشارید.

چهارمین مرحله نام نویسی آزمون استخدامی دستگاه اجرایی

 • پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده اعم از کد ملی، توکن مالی و.. کلید “ثبت نام” را بفشارید.

پنجمین مرحله نام نویسی آزمون استخدامی دستگاه اجرایی

 • اکنون باید اطلاعات و مشخصات فردی خود را به طور کامل و با دقت در کادرهای مشخص شده به ثبت رسانده و فرم تقاضانامه را تکمیل نمایید.

در صورتی که تمام مراحل ثبت نام با موفقیت انجام گیرد، یک کد رهگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در نهایت توصیه می شود، یک نسخه پرینت از فرم تکمیلی، تهیه کرده و آن را تا پایان همه فرآیندهای مربوط به آزمون استخدامی، نزد خود حفظ کنید.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون مذکور را دارند، ملزم به داشتن برخی شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402 می باشند. این شرایط به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند که در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دستگاه های اجرایی درج شده اند.

بنابراین برای دسترسی به شرایط و همچنین نکات مهم نام نویسی و برگزاری آزمون، می توانید در زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402 آن را دانلود کرده و مورد مطالعه قرار دهید. البته در ادامه متن مقاله، به ارائه و شرح شرایط ثبت نام در این آزمون می پردازیم.

شرایط عمومی

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • اعتقاد داشتن به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • پایبند به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • ارائه کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت قانونی (ویژه آقایان)
 • داشتن از سلامت جسمانی و روانی کامل و توانایی انجام شغل محوله
 • عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
 • نداشتن سابقه محکومیت جزایی
 • دارار نبودن ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی از سوی مراجع قضایی و سازمان های دارای صلاحیت
 • عدم بازنشستگی و یا بازخریدی خدمت در هر یک از دستگاه های اجرایی
 • مشغول نبودن در پست سازمانی در هر یک از دستگاه های اجرایی چه به صورت رسمی و چه به صورت پیمانی برای پذیرفته شدگان در آزمون (در صورت شاغل بودن در سازمان ها و دستگاه، بایستی قبل از شرکت در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی انصراف دهند.)

شرایط سنی

 • محاسبه سن داوطلبان از روز تولد تا روز شروع نام نویسی
 • برخورداری از حداقل 20 سال و حداکثر 40 سال تمام برای استخدام
 • داشتن حداکثر 45 سال سن برای داوطلبان دارای مدرک دکتری
 • معافیت از شرط سنی برای جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان 25 درصد به بالا و فرزندان و همسر آزادگان با سابقه اسارت حداقل یک سال و بالاتر
 • اضافه شدن 5 سال به شراط سنی افراد خانواده معظم شهدا اعم از پدر، مادر، خواهر و برادر
 • افزودن مدت حضور در جبهه، میزان بستری شدن و استرحت پزشکی رزمندگان  به سقف محدوده سنی آن ها
 • افزوده شدن میزان مدت خدمت ضرورت به شرط سنی آقایان
 • اضافه شدن یک سال به شروط سنی در نظر گرفته شده به ازای تاهل و هر فرزند (حداکثر سنوات قابل افزایش برای تاهل و داشتن فرزند، 5 سال است.)

نکته: آن دسته از داوطلبان که به صورت تمام وقت و غیر رسمی از تاریخ 22 بهمن ماه سال ۵۷ در مراکز زیر اشتغال داشته اند، به میزان این مدت خدمت غیر رسمی، بر شرایط سنی شان اضافه می شود.

 • وزارت خانه ها
 • موسسات و شرکت های دولتی
 • بانک ها و شرکت های تحت پوشش آن ها
 • شرکت های بیمه های دولتی
 • شهرداری ها
 • موسسات و شرکت های دولتی که با ذکر نام آن ها در موارد خاص قوانین و مقررات عمومی دولت شامل حال آن ها نمی شود
 • موسسه ها و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت بهره می برند
 • نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آن ها

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی بسته به ارگان ها و سازمان های مختلف، متفاوت است. علت این تفاوت در آن است که دستگاه ها و مشاغل مورد نیاز هر دوره با هم متغیر هستند. بنابراین نمی توان شرایطی را مبنی بر شرایط اختصاصی برای همه آن ها تعیین کرد که به طور ثابت در تمام دوره ها و مشاغل مربوطه برقرار باشد.

بر این اساس شرکت کنندگان جهت اطلاع از شرایط و ضوابط برای هر کدام از ردیف شغلی های ذکر شده، می بایست به دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی مراجعه نموده و مندرجات آن ها را به دقت مورد بررسی قرار بدهند که در ادامه مقاله به این موضوع پرداخته شده است.

فایل زیر بخشی از دفترچه راهنمای ثبت نام بوده که استخراج گردیده است که شرایط مربوط به هر شغل محل در آن قرار دارد. همچنین برخی از شرایط نیز در اصلاحیه این دفترچه قرار دارد که فایل آن در بخش دفترچه موجود می باشد.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

داوطلبان به منظور اطلاع از جزئیات ثبت نام این آزمون و همچنین شرایط اختصاصی هر یک از ردیف های شلغی و یا شهرهای پذیرنده آن می بایست به دفترچه مربوطه مراجعه نمایند. این دفترچه یک روز پیش از شروع فرآیند نام نویسی یعنی 22 فروردین ماه از طریق سایت ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی به نشانی hrtc.ir منتشر شد که می توانید آن را از طریق لینک زیر دانلود نمایید.

لیست رشته های آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

داوطلبان می بایست قبل از اقدام جهت نام نویسی در این آزمون حتما از لیست رشته های قابل پذیرش اطلاع یابند. چراکه پس از ثبت نام و واریز وجه مربوطه در صورتی که متوجه شوید رشته تحصیلی شما در این آزمون نمی باشد، امکان استرداد هزینه واریز شده را نخواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کلیک بر روی لینک فعال موجود در جدول ذیل، از این موارد آگاه شوید.

لیست رشته های آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402
مشاهده لیست رشته های آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

(جهت مشاهده، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

از آن جا که ثبت نام آزمون های استخدامی تماما به صورت اینترنتی بوده و امکان ارائه مدارک به صورت حضوری وجود ندارد، داوطلب می بایست اطلاعات خواسته شده را در فرم تقاضانامه وارد کرده و فایل اسکن شده عکس خود را هنگام نام نویسی در سایت ثبت نام یعنی ساین جهاد دانشگاهی بارگذاری نماید. مدارک ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شامل اطلاعات شناسنامه ای، تحصیلی و… می باشد که در ادامه ذکر شده اند.

مشخصات هویتی

 • نام و نام خانوادگی داوطلب به همراه نام پدر
 • شماره شناسنامه و ملی
 • محل تولد و صدور شناسنامه
 • تاریخ تولد به طور دقیق
 • سری و سریال شناسنامه
 • کد و نام شهر و استان محل تولد داوطلب
 • کد و نام استان یا شهرستان محل سکونت جهت تعیین حوزه امتحانی
 • آدرس دقیق و کد پستی
 • مدارک استفاده از سهمیه
 • کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان
 • درج عنوان شغلی مورد نظر
 • مشخص کردن وضعیت تاهل، معلولیت و…

اطلاعات تحصیلی

 • عنوان آخرین مدرک تحصیلی
 • رشته تحصیلی متقاضی
 • دانشگاه و یا موسسه محل اخذ مدرک
 • تاریخ فراغت از تحصیل
 • معدل کل آخرین مدرک تحصیلی داوطلب

فایل اسکن شده عکس

 • اندازه عکس 4×3
 • رنگی با پس زمینه سفید
 • تمام رخ و تهیه شده در سال جاری
 • بارگذاری با فرمت JPG
 • داشتن حداقل اندازه 300*200 و 400*300
 • دارای حجم 70 کیلوبایت
 • عدم وجود هر گونه حاشیه زائد
 • فاقد اثر مهر، منگنه یا لکه
 • داشتن حجاب برای عکس پرسنلی خانم ها

توجه داشته باشید که اسکن عکس از روی کارت های شناسایی مانند کارت ملی یا شناسنامه قابل قبول نیست و لازم است داوطلب، عکس مورد نیاز را مطابق با شرایط فوق تهیه نماید. همچنین اگر به هر دلیلی عکس بارگذاری شده، غیرمعتبر و یا متعلق به شخصی دیگر باشد، ثبت نام داوطلب باطل بوده و امکان شرکت در آزمون از او سلب خواهد شد.

مواد و منابع آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

داوطلبان به منظور موفقیت در این امر می بایست نسبت به مواد و منابع این آزمون آگاهی لازم را کسب نمایند. مواد شامل دروس وعمومی و  اختصاصی بوده که در ادامه مطلب به صورت کامل شرح داده شده است.

مواد آزمون

همان طور که اذعان شد، این مواد شامل دسته بندی های عمومی و اختصاصی می باشند، به بیان دیگر سوالات موجود در دفترچه پرسشنامه این آزمون از دروس عمومی و اختصاصی طراحی شده است.

مواد عمومی

این دروس برای تمامی رشته های آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی به صورت ثابت و یکسان می باشد. توجه داشته باشید سهم هر یک از عناوین منبع عمومی در آزمون کتبی 5/7 درصد می باشد.

مواد عمومی سوالات آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402
معارف اسلامی
زبان و ادبیات فارسی
آشنایی با قوانین و مقررات اداری
معلومات عمومی
زبان انگلیسی عمومی
هوش و توانمندی های ذهنی
فناوری اطلاعات

مواد اختصاصی و تخصصی

بر خلاف دروس عمومی، این دروس به صورت تخصصی بوده و برای هر کدام از رشته های این آزمون به صورت متفاوت می باشد. علاقه مندان برای آگاهی از این دروس می توانند دفترچه ثبت نام مربوطه را دانلود و مطالعه نمایند.

توجه داشته باشید که کلیه سوالات موجود در بخش های تخصصی و اختصاصی با توجه به شغل مورد نظر تعیین شده که مطالعه دفترچه آزمون می توانید از جزئیات آن آگاه شوید.

نکته: توجه داشته باشید کلیه سوالات آزمون مربوطه اعم از پرسش های عمومی، تخصصی و اختصاصی به صورت 4 گزینه ای بوده و به ازای هر پاسخ اشتباه، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته می شود.

منابع آزمون

لازم است داوطلبان این آزمون جهت آمادگی شرکت در آن از منابع امتحانی مربوطه آگاهی داشته تا بتوانند احتمال موفقیت خود را افزایش دهند. به همین منظور با کلیک بر روی لینک فعال موجود در جدول زیر به آسانی این منابع را مشاهده نمایید.

منابع آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402
مشاهده منابع آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

(جهت مشاهده، روی لینک فوق کلیک کنید.)

نکات قابل توجه هنگام ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402

 • داوطلبان باید دفترچه آزمون های استخدامی را به دقت مطالعه نمایند و توجه داشته باشند که شغل انتخابی با رشته و گرایش مدرک تحصیلی آن ها با هم متفاوت نباشد.
 • در صورت مواجه شدن با هر گونه مغایرت در اطلاعات ثبت نامی خود، می توانید نسبت به ویرایش ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در پروفایل کاربری و در زمان مقرر اقدام نمایید.
 • متقاضیانی که قصد ویرایش اطلاعات خود را دارند، دقت کنند که مجددا باید تمام مراحل را طی نموده و کد رهگیری را دریافت نمایند. در غیر این صورت تغییرات مورد نظر اعمال نشده و همان اطلاعات اولیه، معتبر می باشد.
 •  چنانچه به دلایلی از جمله ارسال نشدن مدارک مورد نیاز، نام نویسی به صورت ناقص صورت می گیرد و اطلاعات فرد مورد بررسی واقع نمی شود؛ همچنین وجه پرداختی برای آن ها نیز بازگردانده نخواهد شد.
 • درصورتی که برای برخی از رشته ها، گرایش های خاصی ذکر شده باشد، داوطلب تنها با در دست داشتن مدرک متعلق به همان گرایش ها می تواند در آزمون ثبت نام کند؛ اما اگر گرایش خاصی برای رشته ای مورد نظر نباشد، امکان ثبت نام برای داوطلبان در تمام گرایش های آن رشته وجود خواهد داشت.
 • کسانی که دارای سهمیه 25 درصدی می باشند، تنها زمانی قادر به استفاده از آن خواهند بود که اطلاعاتشان در سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران به ثبت رسیده و دارای پرونده باشند.
 • ایثارگرانی که قصد استفاده از سهمیه استخدامی 25 درصد را دارند، باید اطلاعات آن ها در سیستم “سجایا” ثبت شده باشد. از همین رو می توانند از طریق بنیاد محل پرونده، جهت مشخص کردن وضعیت خود، اقدام نمایند.
 • سهمیه 25 درصد ایثارگران شامل حال جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر، همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت و خواهر و برادر شاهد می شود.
 • سهمیه 5 درصد ایثارگران شامل حال رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها، همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها، فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و فرزندان آزادگان با کمتر از یک سال اسارت می باشد.
 • اگر در مرحله بررسی مدارک توسط سازمان های مربوطه مشخص شود که مدارک ارسالی داوطلب مغایر با شرایط مندرج در دفترچه بوده است، فرآیند استخدام او که در سال 1402 صورت می پذیرد، متوقف شده و جهت مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی نیز معرفی نخواهد شد.
 • در ضمن حوزه برگزاری آزمون، بر روی کارت ورود به جلسه آزمون دستگاه های اجرایی 1402 درج می شود.
 • داوطلبان می توانند در زمان اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1402 با مراجعه به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی امیتازات خود را مشاهده نمایند. به جهت کسب اطلاعات بیشتر در زابطه با نحوه و زمان این فرآیند بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۲ در چه زمانی صورت می گیرد؟

این فرآیند در بازه زمانی 23 فروردین لغایت 4 اردیبهشت ماه صورت می پذیرد.

2- ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، از چه طریقی انجام می پذیرد؟

نام نویسی این آزمون از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی hrtc.ir انجام می شود.

3- متقاضیان ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه اجرایی می بایست چه شرایطی داشته باشند؟

این شرایط در دو دسته عمومی و تخصصی در نظر گرفته می شود که علاوه بر دفترچه ثبت نام این آزمون، در مقاله فوق نیز ذکر گشته است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۰ نظر
 1. الی

  سلام من ترم آخر رشته علوم تربیتی هستم به نظر شما میتونم تو آزمون شرکت کنم خردادماه فارغ التحصیل میشم میشه از دانشگاه گواهی چیزی گرفت
  اگه قبول بشم چقدر طول میکشه برای مصاحبه

  • ایران مشاوره

   باسلام، شما برای شرکت در آزمون میبایست تا سه ماه پس از آخرین روز ثبت نامی میبایست فارغ التحصیل شده باشید.

 2. مژگان

  سلام وقت بخیر،مهلت ویرایش نمیدن؟من شغل محل مورد تقاضارو اشتباه وارد کردم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، متاسفانه امکان ویرایش مجدد فرم ثبت نام فراهم نخواهد شد.

 3. زینب

  سلام وقت به خیر.دیپلم انسانی دارم ومتولد۶۴هستم خواهرشهیدم وهمچنین پدرم سابقه ۸سال حضوردرجبهه رادارد.متاهل و۲فرزنددارم ایا می توانم درازمون استخدامی ثبت نام کنم وایا ثبت نام تمدیدمجدددارد.

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، دستگاه های اجرایی از حداقل مدرک تحصیلی کاردانی به بالا پذیرش نیرو دارند.
   در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام منتشر نشده است.

 4. زینب

  سلام وقت به خیر.دیپلم انسانی دارم ومتولد۶۴هستم خواهرشهیدم وهمچنین پدرم سابقه ۸سال حضوردرجبهه رادارد.متاهل و۲فرزنددارم ایا می توانم درازمون استخدامی ثبت نام کنم وایا ثبت نام تمدیدمجدددارد.

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، مشکلی از بابت شرکت در آزمون ندارید، اما با مدرک دیپلم فقط در یک عنوان شغلی(مامور سالن تشریح) اجازه شرکت داده شده.

 5. Hadi

  سلام ببخشید با فوق دیپلم عمران نقشه برداری میتونم تو آزمون استخدامی آموزش پرورش شرکت کنم سنم ۲۷.اگه بشه میتونم تو آموزش ابتدایی اقدام کنم با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، مطابق با آخرین اطلاعیه از سوی آموزش و پرورش، پذیرش معمولا در مقطع کارشناسی و بالاتر می باشد و رشته های مورد پذیرش برای عنوان شغلی آموزگار ابتدایی معمولا مجموعه روانشناسی و علوم تربیتی می باشد.

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، مطابق با آخرین اطلاعیه ها پذیرش معمولا با مدرک کارشناسی و بالاتر امکان پذیر می باشد.

 6. Ziba

  سلام. میخواستم بپرسم برای کارشناس امور مالی جهاد کشاورزی من منابع ش رو از توی دفترچه درآوردم الان نمیدونم کتاب هارو تالیف چه کسایی باید بخونم. یا کلا فرقی نداره هرکسی باشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، آزمون دستگاه های اجرایی ،نام مولف و انتشارات را بیان نمی کند ، لذا باید منابع انتخابی تان از لحاظ علمی مورد تایید باشد.

 7. سونیا

  سلام برگه ی ثبتنامم رو گم کردم الان نمیدونم چکار کنم .برای دستگاه اجرایی شرکت کردم

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به ارسال درخواست برای دریافت اطلاعات ثبت نامی اقدام نمایید.

 8. رویا

  سلام من لیسانس مترجنی زبان دارم ولی هنگام ثبت نام خطا میزد کافی نت برام رشته ی تحصیلیمو دبیری زبان زد اوکی شد من الان میتونم ازمون بدم یا خیر ؟

 9. جواد

  سلام…استفاده از ماشین حساب مجاز هست یا خیر¿

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، استفاده از ماشین حساب در جلسه برگزاری آزمون، مجاز نمی باشد.

 10. رضا

  با سلام و خسته نباشید بی زحمت یه سوال داشتم من الان خدمت سربازیم اواسط فروردین ماه ۱۴۰۱ تموم میشه خواستم بپرسم منم میتونم الان در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله،مطابق با اطلاعیه ی منتشر شده از سوی سایت سازمان سنجش، افرادی که تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ ترخیص شوند، مجاز به ثبت نام می باشند.

 11. رها

  سلام چرا گزینه “نهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۴۰۰” نیست

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص زمان ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی منتشز نشده است، برای اطلاع از آخرین اخبار عضو کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره باشید.

 12. الهام

  سلام من دانشجوی فوق لیسانس هستم میشه با مدرک کارشناسیم ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، مطابق اخرین پذیرش انجام شده، اخرین مدرک تحصیلی ملاک پذیرش می باشد، همچنین پذیرش دانشجویان امکان پذیر نمی باشد.

 13. زهره اخوت خاص (98221042111002)

  با سلام من دانشجوی ترم ۲ترم افزار کارشناسی هستم الان و میخواستم من می تونم برای استخدامی دبیری کامپیوتر ثبت نام کنم؟میشه جواب سوال من را بدهید لطفا؟

 14. فرشته

  سلام من مدرکم ارشده .آیا با مدرک لیسانس میتونم شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که رشته تحصیلی مدرک مقطع لیسانس شما مورد پذیرش باشد، می توانید با مدرک لیسانس در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ثبت نام نمایید.

 15. حلما

  سلام من میخوام با رشته اقتصاد کشاورزی فقط تو آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنم سهمیه جانبازی ۲۵ درصد به بالا هم دارم ؟

 16. حلما

  سلام رشته ام مهندسی اقتصاد کشاورزی میتونم با این رشته تو آزمون آموزش و پرورش شرکت کنم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه آزمون استخدامی آموزش پرورش سال ۱۳۹۹، با مدرک کارشناسی اقتصاد کشاورزی می توانید برای عنوان شغلی کارشناس برنامه ریزی کشاورزی در آزمون شرکت کنید.

 17. زهرا مرادی

  سلام من فارغ التحصیل شدم اما مدرکمو هنوز نکرفتم الان میتونم تو ازمون شرکت کنم یا نه؟ مدرکم لیسانسه اما هنوز نگرفتم

 18. زهرا

  با سلام
  هزینه آزمون چقدره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. هزینه ی خرید کارت اعتباری برای شرکت در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۶۱۰۰۰ تومان می باشد.

 19. Zahra

  با سلام
  میشه بگین دفترچه راهنمای ثبت نام که گفته شده هفته سوم شهریور منتشر میشه، آیا منتشر شده یا نه؟
  الان روز آخر هفته اس ک

  • ایران مشاوره

   با سلام. طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش دفترچه راهنمای ثبت نام هفته سوم شهریور منتشر می شود اما تا به این لحظه ذفترچه منشر نشده و اطلاعیه ی دیگری در دسترس نیست.

 20. علی

  سلام نمیشه مدارک فارغ التحصیلی و پایان خدمت رو هنگام مصاحبه تحویل دهیم ؟؟؟
  با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که فارغ التحصیل شده باشید و دوره ضرورت خدمت سربازی شما به اتمام رسیده باشد، می توانید در آزمون ثبت نام کرده و مدارک مربوطه را در زمان مصاحبه تحویل دهید.

 21. افسون

  سلام،برای شرکت درآزمون استخدامی آموزش پرورش حتما باید مدرک گرفته باشم تامجازبه ثبت نام بشم؟من ترم هفتم ویک ترمم مونده فارغ التحصیل بشم آیا میتونم درآزمون استخدامی شرکت کنم؟؟

 22. خانم

  سلام ببخشید من جز نهضت سواد آموزی قبل ۹۲ میباشم با رشته علوم انسانی مدرک دیپلوم دارم میتونن توی آزمون استخدامی آموزش پرورش ثبت نام کنم

 23. وحید

  سلام
  من لیسانس حقوق دارم، لطفا راهنمایی کنید برای آموزش و پرورش تو چه رشته ای میتونم ثبت نام کنم

 24. زهرارضایی

  سلام، من تابستون فارغ تحصیل میشم، فکرنمیکنم به آزمون استخدامی آموزش و پرورش برسم، آیا میتونم تو آزمون دستگاه های اجرایی شرکت کنم؟ رشتم کارشناسی علوم تربیتیه

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   آموزش و پرورش نیز یکی از دستگاه های اجرایی است که زیر نظر سازمان اداری و استخدامی کشور در امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی اعلام ظرفیت می کنند، لذا این دو به صورت دو آزمون جدا نیستند، چنانچه در زمان نام نویسی آزمون سایر دستگاه های اجرایی با مدرک تحصیلی شما پذیرش انجام می دادند می توانید کد رشته – محل مربوط به آن سازمان را انتخاب نمایید.

 25. فاطمه

  سلام من ترم اخر بیوتکنولوژی هستم، ایا میتونم برای ازمون استخدامی اموزش وپرورش رشته ی دبیری زیست شناسی وعلوم تجربی شرکت کنم؟واینک دفترچه کی میاد؟

مشاوره استخدامی پیج استخدامی