تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99
ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی به منظور تامین نیروهای انسانی ارگان های دولتی برگزار می شود. برخی از دستگاه ها مانند آموزش و پرورش ، بانک ها ، سازمان بهزیستی ، شیلات و … هر ساله نیاز به نیروی انسانی در مشاغل مختلف را اعلام کرده و داوطلبان واجد شرایط مندرج در دفترچه مربوطه ، می توانند در موعد مقرر جهت ثبت نام خود اقدام نمایند.

در سال گذشته تصمیم بر این شد که از دوره ششم به بعد ، آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و آموزش و پرورش به صورت جداگانه برگزار شوند که به همین خاطر بنا بود آزمون دستگاه های اجرایی در زمستان برگزار شده و داوطلبان جهت شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، از اردیبهشت ماه اقدام به ثبت نام نمایند. اما آزمون دستگاه های اجرایی برگزار شد و آموزش و پرورش خیر! از همین رو مجددا به روال سابق برگشته و قرار است این دو آزمون هم زمان با هم برگزار شوند.

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در نیمه دوم سال برگزار شده و ثبت نام آن اینترنتی و به صورت غیر حضوری صورت می گیرد.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98

سابقا آزمون های استخدامی دو مرتبه در سال ، یک نوبت در تابستان و دیگری در زمستان ، برگزار می شدند و زمان ثبت نام آن ها در دفترچه نام نویسی آزمون استخدامی ابلاغ می شد. داوطلبان واجد شرایطی که تمایل به شرکت در نوبت تابستان این آزمون داشتند از هفته آخر اردیبهشت ماه توانستند فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند اما در سال جاری این آزمون در 30 آبان ماه برگزار خواهد شد.

دفترچه آزمون استخدامی در تاریخ 31 شهریور ماه 98 منتشر شد و ثبت نام هفتمین دوره آن ، از روز 3 مهر ماه لغایت 12 مهر ماه 98 صورت خواهد گرفت اما جهت اطلاع دقیق از جزئیات آزمون استخدامی ، می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی عضو شده و از بروز ترین اخبار در این زمینه مطلع گردید.

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی 98

فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی شامل مراحلی است که به صورت اینترنتی انجام می شود. فرآیند ثبت نام به صورت گام به گام به شرح زیر است. (دقت داشته باشید که پس از تکمیل هر مرحله دکمه “ذخیره و ادامه” که در پایین صفحه موجود است را بفشارید تا به مرحله بعد بروید.)

 • ابتدا وارد سایت مربوطه می شوید. (sanjesh.org)
 • پس از بررسی مشاغلی که می توانید در آزمون آن ها ثبت نام کنید ، می بایست از قسمت “پرداخت هزینه” ابتدا وجه ثبت نام را که معادل با 45 هزار تومان است ، پرداخت نمایید تا وارد سامانه ثبت نام شوید.
 • پس از ورود به سامانه ثبت نام ، یک فرم تقاضانامه ، پیش روی شما قرار خواهد گرفت که خواستار اطلاعات هویتی داوطلب می باشد. نمونه ای از یک فرم پیش نویس ، در ادامه قابل مشاهده است.

فرم تقاضانامه ثبت نام

همان طور که مشاهده می کنید ، بخش های مختلفی در این فرم موجود است که نشان دهنده تمام مشخصات متقاضی می باشد.

 • اطلاعات فردی
 • اطلاعات اشتغال
 • سهمیه ها
 • اطلاعات تحصیلی
 • تعیین عنوان شغل و نام دستگاه مورد نظر

در صورتی که تمام مراحل ثبت نام ، با موفقیت انجام گیرد ، یک کد رهگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که باید آن را تا پایان تمام فرآیندهای مربوط به آزمون استخدامی نزد خود ، حفظ کنید. در آخر هم توصیه می شود ، یک نسخه پرینت شده از فرم تکمیلی ، نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

شرایط لازم ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98
شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98

ثبت نام در آزمون های استخدامی هم ، مانند هر آزمون دیگری ملزم به داشتن برخی شرایط می باشد که به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند. در ادامه به شرایطی خواهیم پرداخت که در سال گذشته برقرار بوده است. درصورت تغییر در سال جاری این مطلب نیز بروز خواهد شد.

شرایط عمومی

 • داوطلب باید دارای تابعیت ایرانی باشد.
 • به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، اعتقاد داشته باشد.
 • به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پایبند باشد.
 • داوطلب آقا باید خدمت دوره ضرورت را انجام داده و یا دارای معافیت قانونی باشد.
 • از سلامت جسمانی و روانی کامل برخوردار بوده و توانایی لازم را جهت استخدام در شغل مورد نظر داشته باشد.
 • اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر نداشته باشد.
 • فاقد هرگونه سابقه محکومیت جزایی موثر باشد.
 • از سوی آرای مراجع قضایی و سازمان های دارای صلاحیت ، ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی نداشته باشد.
 • با توجه به قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان ، داوطلب نباید جزو نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی باشد.
 • داوطلبانی که پیش از ثبت نام دارای پست سازمانی در هر یک از دستگاه های اجرایی باشند ، چه به صورت رسمی و چه به صورت پیمانی ، پس از پذیرفته شدن در آزمون ، جهت شرکت در جلسه مصاحبه و گزینش دقت کنند که دیگر نباید جزو کارکنان رسمی یا پیمانی دستگاهی باشند.
 • داوطلبی که قصد دارد با مدرک دیپلم خود در آزمون شرکت نماید باید بین 20 تا 25 سال سن داشته باشد.
 • جهت شرکت در آزمون با مدرک فوق دیپلم باید حداکثر 30 سال داشت.
 • شرایط سنی برای متقاضیان دارای مدرک لیسانس جهت شرکت در آزمون ، حداکثر 35 سال می باشد.
 • داوطلبی که دارای مدرک فوق لیسانس می باشد ، حداکثر تا 40 سالگی می تواند در آزمون استخدامی شرکت به عمل آورد.
 • داوطلبان با مدرک دکتری ، حداکثر با 45 سال سن می توانند در آزمون استخدامی شرکت نمایند.
 • سن داوطلبان ، با توجه به روز شروع نام نویسی یعنی 3 مهر ماه 98 ، محاسبه می شود.
 • جانبازان ، آزادگان ، فرزندان و همسران شهدا ، فرزندان و همسران جانبازان 25 درصد به بالا و فرزندان و همسر آزادگان با سابقه اسارت حداقل یک سال و بالاتر و هم چنین رزمندگانی که سابقه 6 ماه حضور داوطلبانه اختیاری در جبهه دارند ، از شرایط سنی معاف هستند.
 • افراد خانواده معظم شهدا اعم از پدر ، مادر ، خواهر و برادر ، به اندازه 5 سال بر شرایط سنی آن ها افزوده می شود. به عنوان مثال افراد عادی دارای مدرک لیسانس می توانند حداکثر با 35 سال در آزمون شرکت کنند ، درحالی که این شرایط برای خانواده شهدا تا 40 سالگی برقرار است.
 • رزمندگانی که کمتر از 6 ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه دارند ، به میزان مدت حضورشان بر شرایط سنی افزوده می شود.
 • برای آقایان ، میزان مدت خدمت ضرورت بر شرایط سنی آن ها افزوده می گردد.
 • آن دسته از داوطلبان که به صورت تمام وقت و غیر رسمی از تاریخ 22 بهمن ماه سال 57 ، در وزارت خانه ها ، موسسات و شرکت های دولتی ، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آن ها ، شرکت های بیمه های دولتی ، شهرداری ها ، موسسات و شرکت های دولتی که مگر با ذکر نام آن ها در موارد خاص قوانین و مقررات عمومی دولت شامل حال آن ها نمی شود ، موسسه ها و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت بهره می برند ، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آن ها ، اشتغال داشته اند به میزان این مدت خدمت غیر رسمی ، بر شرایط سنی شان اضافه می شود.

تذکر!! تاریخ فراغت از تحصیل داوطلبان ، باید بر روی گواهی موقت یا دانشنامه آن ها درج شده و تاریخی قبل از روز 3 مهر ماه 98 را نشان دهد.

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی بسته به هر سازمان و دستگاه اجرایی ، متفاوت است. علت آن هم دستگاه ها و مشاغل مورد نیاز هر دوره است که متغیر هستند. بنابراین نمی توان شرایطی را مبنی بر شرایط اختصاصی تعیین کرد که به طور ثابت در تمام دوره ها برقرار باشد. از همین رو دفترچه های ثبت نام آزمون استخدامی دوره های اخیر را قرار می دهیم تا با شرایط هر دستگاه آشنا باشید.

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98
هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98

(جهت دریافت دفترچه بر روی لینک کلیک کنید.)

هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98 (ویژه دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی)

(جهت دریافت دفترچه بر روی لینک کلیک کنید.)

اصلاحیه اول هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98

(جهت دریافت دفترچه بر روی لینک کلیک کنید.)

اصلاحیه دوم هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98

(جهت دریافت دفترچه بر روی لینک کلیک کنید.)

اصلاحیه سوم هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98

(جهت دریافت دفترچه بر روی لینک کلیک کنید.)

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98

از آن جا که ثبت نام آزمون های استخدامی تماما به صورت اینترنتی بوده و امکان ارائه مدارک به صورت حضوری وجود ندارد داوطلب می بایست فایل اسکن آن ها را تهیه کرده تا اگر هنگام ثبت نام نیاز شد در سایت بارگذاری نماید. مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی عبارتند از :

 • کارت ملی
 • مدارک مورد نیاز جهت استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگران یا معلولین عادی
 • مدرک تحصیلی
 • کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (برای آقایان)
 • فایل اسکن شده عکس 4×3 رنگی با پس زمینه سفید که تمام رخ باشد ، مربوط به سال جاری داوطلب باشد ، فرمت JPG ، حداقل اندازه آن 200×300 و حداکثر 300×400 باشد ، حجم فایل بین 15 تا 70 کیلوبایت باشد ، حاشیه های زائد عکس حذف شده و فاقد هرگونه اثر مهر ، منگنه یا لکه باشد.

توجه داشته باشید که اسکن عکس از روی کارت های شناسایی مانند کارت ملی یا شناسنامه ، قابل قبول نیست و لازم است داوطلب ، عکس مورد نیاز را مطابق با شرایط فوق تهیه نماید.

عکس پرسنلی خانم ها باید با حجاب بوده و صورت آن ها به طور کامل مشخص باشد.

اگر به هر دلیلی عکس بارگذاری شده ، غیرمعتبر بوده و یا متعلق به شخصی دیگر باشد ، ثبت نام داوطلب باطل بوده و امکان شرکت در آزمون از او سلب خواهد شد.

فایل اسکن شده مدارک فوق جزو الزامات نیست اما بهتر است در دسترس داشته باشید.

نکات قابل توجه هنگام ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

 • داوطلبان باید دفترچه آزمون های استخدامی را به دقت مطالعه نمایند و توجه داشته باشند که شغل انتخابی با رشته و گرایش مدرک تحصیلی آن ها مغایرت نداشته باشد.
 • امکان ویرایش اطلاعات ثبت شده داوطلب فقط تا پایان مهلت ثبت نام و از قسمت پروفایل کاربری امکان پذیر است.
 • داوطلبانی که قصد ویرایش اطلاعات ثبتی خود را دارند ، دقت کنند که مجددا باید تمام مراحل را طی نموده و کد رهگیری را دریافت نمایند. در غیر این صورت تغییرات مورد نظر اعمال نشده و همان اطلاعات اولیه ، معتبر می باشد.
 • ثبت نام هایی که به صورت ناقص صورت گیرند مورد بررسی واقع نشده و وجه پرداختی برای آن ها نیز بازگردانده نخواهد شد.
 • درصورتی که برای برخی از رشته ها ، گرایش های خاصی ذکر شده باشد ، داوطلب تنها با در دست داشتن مدرک متعلق به همان گرایش های رشته می تواند در آزمون ثبت نام کند. اما اگر گرایش خاصی برای رشته ای مورد نظر نباشد ، امکان ثبت نام برای داوطلبان تمام گرایش های آن رشته وجود خواهد داشت.
 • داوطلبانی که دارای سهمیه 25 درصدی می باشند تنها زمانی قادر به استفاده از آن خواهند بود که اطلاعاتشان در سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران به ثبت رسیده و دارای پرونده باشند.
 • ایثارگرانی که قصد استفاده از سهمیه استخدامی حداقل 25 درصد را دارند ، باید وضعیت شغلی آن ها در سیستم “سجایا” الزاما بیکار ، ثبت شده باشد. از همین رو می توانند از طریق بنیاد محل پرونده ، جهت مشخص کردن وضعیت شغلی و اصلاح آن ، اقدام نمایند.
 • سهمیه 25 درصد ایثارگران شامل حال جانبازان ، آزادگان ، همسر و فرزندان شهدا ، همسر و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر ، همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت و خواهر و برادر شاهد می شود.
 • سهمیه 5 درصد ایثارگران شامل حال رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها ، همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها ، فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و فرزندان آزادگان با کمتر از یک سال اسارت می باشد.
 • اگر در مرحله بررسی مدارک توسط سازمان های مربوطه ، کاشف به عمل آید که مدارک ارسالی داوطلب مغایر با شرایط مندرج در دفترچه بوده است ، وی از ادامه فرآیند استخدام حذف شده و جهت مصاحبه نیز معرفی نخواهد شد.
 • حوزه برگزاری آزمون ، با انتشار کارت ورود به جلسه و بر روی آن مشخص می گردد.

همان طور که گفته شد یکی از ارگان های پر متقاضی در آزمون های استخدامی ، آموزش و پرورش است. از همین رو می توانید با استفاده از لینک های ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، رشته های استخدامی آموزش و پرورش 98 ، شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش به اطلاعات دقیق تری در رابطه با آزمون این سازمان مهم دست پیدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ نظر

 1. Avatar

  سلام، من تابستون فارغ تحصیل میشم، فکرنمیکنم به آزمون استخدامی آموزش و پرورش برسم، آیا میتونم تو آزمون دستگاه های اجرایی شرکت کنم؟ رشتم کارشناسی علوم تربیتیه

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   آموزش و پرورش نیز یکی از دستگاه های اجرایی است که زیر نظر سازمان اداری و استخدامی کشور در امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی اعلام ظرفیت می کنند، لذا این دو به صورت دو آزمون جدا نیستند، چنانچه در زمان نام نویسی آزمون سایر دستگاه های اجرایی با مدرک تحصیلی شما پذیرش انجام می دادند می توانید کد رشته – محل مربوط به آن سازمان را انتخاب نمایید.

 2. Avatar

  سلام من ترم اخر بیوتکنولوژی هستم، ایا میتونم برای ازمون استخدامی اموزش وپرورش رشته ی دبیری زیست شناسی وعلوم تجربی شرکت کنم؟واینک دفترچه کی میاد؟

دریافت مشاوره