خانه کنکور کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

 دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402
کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

یکی از مهم ترین ملزومات شرکت در کنکور سراسری 1402، به همراه داشتن کارت ورود به جلسه است که برای تمامی داوطلبان در کلیه گروه های آزمایشی پنج گانه صادر می گردد و این افراد می توانند در موعد مقرر، جهت دریافت آن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و با درج اطلاعات ثبت نامی خود نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور اقدام نمایند.

بر روی این کارت، اطلاعات فردی، شماره داوطلبی، نوع سهمیه، زمان و مکان انعقاد آزمون سراسری، نوع معلولیت، زبان خارجی و دین متقاضی درج می گردد و داشتن آن به همراه یک مدرک شناسایی معتبر مانند کارت ملی و شناسنامه عکس دار، برای ورود به محل برگزاری آزمون و شرکت در این تورنمنت سرنوشت ساز الزامی است.

لینک مستقیم دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

( در صورت انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 نوبت اول از روز سه شنبه 27 دی ماه، بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

با استناد به سنوات گذشته می توان این گونه اذعان نمود که 2 تا 3 روز قبل از زمان برگزاری کنکور سراسری شاهد انتشار کارت ورود به جلسه از طریق سایت ثبت نام کنکور سراسری خواهیم بود و داوطلبان می توانند با ورود به پورتال شخصی خود در سایت سنجش نسبت به دریافت فایل کارت موردنظر و پرینت آن اقدام نمایند. لذا زمان دریافت هر کدام از کارت های ورود به جلسه نوبت دی و تیر ماه را در این مکان ذکر کرده ایم.

دریافت کارت ورود به جلسه نوبت دی ماه

داوطلبانی که در کنکور سراسری دی ماه شرکت نموده اند، می بایست کارت ورود به جلسه خود را از روز سه شنبه 27 تا روز پنجشنبه مورخ 29 دی ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند. همچنین این احتمال وجود دارد که طبق روال سال های گذشته بازه زمانی در نظر گرفته شده جهت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری برای داوطلبانی که نتوانسته اند در موعد مقرر اقدام به دریافت کارت نمایند مورد تمدید قرار گیرد. توجه داشته باشید که هنوز زمان تمدید مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری در سال جاری مشخص نمی باشد. لذا در صورت انتشار اطلاعیه ای در این خصوص خبر از طریق این مقاله در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دریافت کارت ورود به جلسه نوبت تیر ماه

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری تیر ماه را دارند نیز می بایست در موعد مقرر با استفاده از کد پیگیری و یا شماره شناسنامه، برای دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند. البته با توجه به تغییرات کنکور و برگزاری کنکور سراسری در نوبت تیر ماه 1402، نمی توان هنوز زمان دقیقی برای دریافت این کارت اعلام نمود اما شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار اعلام شده پیرامون این موضوع، در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره عضو شوید.

از چه طریقی می توان کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 را دریافت نمود؟

پس از اعلام زمان دقیق دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری، کلیه متقاضیان می بایست در بازه زمانی مشخص شده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، کارت خود را دریافت نمایند که چگونگی انجام این فرایند در ادامه به تفصیل توضیح داده شده است.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منو سمت راست صفحه، آیکون “سراسری” را انتخاب نمایید.مرحله اول دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری
 • پس از ورود به صفحه جدید، بر روی لینک فعال “کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1402” کلیک کنید.مرحله دوم دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری
 • سپس در صفحه ای مطابق تصویر زیر، با 4 روش برای مشاهده و دریافت کارت ورود به جلسه خود مواجه خواهید شد.
 1. وارد کردن شماره سریال شناسنامه + شماره شناسنامه
 2. درج شماره پرونده + شماره داوطلبی
 3. ثبت کردن شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام + شماره شناسنامه
 4. وارد نمودن شماره پرونده + کد ملی + سریال شناسنامه

پس از درج یک دسته از اطلاعات فوق در کادرهای مربوطه، کلید “مشاهده کارت” را بفشارید.

مرحله سوم دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

 • اکنون کارت ورود به جلسه آزمون سراسری شما برایتان نمایان خواهد شد که لازم است، ابتدا مندرجات آن را به دقت با مشخصات خود تطبیق دهید و سپس آن را چاپ نمایید.

تذکر 1: کارت ورود به جلسه کنکور سراسری و دانشگاه آزاد مشترک می باشد اما متقاضیان برای شرکت در کنکور هر یک از گروه های آزمایشی می بایست کارت جداگانه ای به همراه داشته باشند. به این معنا که اگر شما، قصد شرکت در کنکور یک گروه آزمایشی اصلی (تجربی، ریاضی و انسانی) و یک گروه شناور (هنر و زبان) را دارید، می بایست برای هر کدام از این موارد، کارت ورود به جلسه مجزا تهیه نمایید و آن را در روز انعقاد آزمون با خود به همراه داشته باشید.

تذکر 2: همچنین توجه نمایید که نحوه دریافت کارت ورود به جلسه نوبت تیر ماه نیز به همین منوال می باشد.

ویرایش و رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور در بازه های زمانی مختلفی از جمله مهلت ثبت نام کنکور سراسری، تمدید مهلت ثبت نام کنکور و زمان دریافت کارت ورود به جلسه وجود خواهد داشت و افرادی که به هر دلیلی، به صحت اطلاعات درج شده خود در حین نام نویسی اینترنتی شک دارند، می توانند با توجه به نوع ویرایش مربوطه از طریق سایت سازمان سنجش یا مراجعه به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور، اقدام به اصلاح این رویه نمایند.

از آن جا که صحت و سقم اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه آزمون سراسری بسیار مهم است و این امکان وجود دارد که به دلیل درج اشتباه مشخصات داوطلب بر روی این کارت، از حضور وی بر سر جلسه کنکور ممانعت به عمل آید، در نتیجه توصیه می شود که اگر در حین دریافت کارت خود، متوجه حضور برخی اطلاعات اشتباه بر روی آن شدید، با استناد به مفاد جدول زیر نسبت به رفع مشکل به وجود آمده اقدام نمایید.

موارد قابل ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402
نحوه مراجعه  اطلاعات قابل ویرایش
آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی وجود اشتباهاتی از جمله نام و نام خانوادگی، سال تولد و شماره شناسنامه کارت ورود به جلسه

اگر نوع دیپلم، سال اخذ، کد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم یکسان نباشد

سال و بخش محل اخذ پیش دانشگاهی، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی
مراجعه به باجه رفع نقص عدم وضوح عکس، فاقد مهر بودن کارت ، اطلاعات مربوط به جنسیت، دین، زبان خارجی، عدم ثبت نام برخی از داوطلبان کنکور سراسری، عدم تکمیل قسمت های مربوط به افراد معلول،
مراجعه به سایت سازمان سنجش سریال شناسنامه، سهمیه، محل اخذ مدرک دیپلم، وضعیت تحصیلی و اشتغال، محل تولد

داوطلبان توجه داشته باشند امکان این که بازه های زمانی ذکر شده جهت ویرایش کارت ورود به جلسه برای کنکور سال 1402 نیز طبق روال هر سال در نظر گرفته شود وجود خواهد داشت که البته از آن جایی که هنوز زمان دقیقی برای این موضوع اعلام نشده است، جزئیات به محض انتشار از طریق همین مقاله اطلاع رسانی می شود.

عدم دسترسی اطلاعات برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

گاهی ممکن است برخی از داوطلبان دسترسی کافی برای دریافت کارت ورود به جلسه خود نداشته باشند و یا اطلاعات لازم جهت دریافت کارت ورود به جلسه خود را مفقود یا فراموش کرده باشند لذا این دسته از افراد می توانند از طریق ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، نسبت به بازیابی این موارد اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 نوبت دی ماه اقدام نمود؟

داوطلبان از روز سه شنبه 27 تا روز پنج شنبه 29 دی ماه می توانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

2- از چه طریقی می توان کارت ورود به جلسه آزمون سراسری را مشاهده و چاپ نمود؟

دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org امکان پذیر می باشد.

3- در صورت مفقود شدن یا فراموشی اطلاعات ثبت نامی کنکور سراسری، چگونه می توان به منظور دریافت کارت ورود به جلسه، وارد پورتال شخصی در سایت سازمان سنجش شد؟

در این وضعیت، می توان از طریق ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به بازیابی اطلاعات مربوطه اقدام نمود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۸ نظر

 1. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من دانشجوی دوره روزانه هستم، و توی کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم،که یک محکی بزنم خودم رو،بدون انصراف از دانشگاهم. توی کارت ورود به جلسه کنکورم زده شما مجاز به انتخاب رشته نیستین، ولی میتونید توی آزمون شرکت کنی‌ . زیاد متوجه نشدم،میشه راهنماییم کنید،میتونم توی کنکور شرکت کنم؟

 2. تغییر رشته هنگام دریافت کارت ممکنه؟

 3. سلام ببخشید منظور از زبان امتحانی توی کارت ورود به جلسه چیه؟

  • سلام دانش اموزان میتوانند در دروس عمومی کنکور زبانی غیراز زبان اینگلیسی را امتحان بدهند. برای مثال زبان آلمانی

 4. باسلام،درهنگام ثبت نام کنکورسراسری درقسمت درج کدایثارگری،ایابرنامه ثبت نام کد۱۲رقمی ایثارگری راتشخیص می دهدیاهرعددی که۱۲رقم است میتوانیم واردکنیم.باتشکر

  • سلام. در صورت اشتباه وارد کردن کد دوازده رقمی سهمیه خود با خطا مواجه خواهید شد و هر کدی را نمیتوانید وارد کنید.

دریافت مشاوره پیج کنکور