تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد آزاد 98
اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

بعد از انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، داوطلبان تمایل دارند تا هر چه سریع تر نتایج نهایی مربوط به انتخاب رشته را دریافت نمایند و در صورتی که در یکی از انتخاب های خود پذیرفته شده باشند نسبت به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی اقدام نمایند.

در چند سال اخیر که آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ادغام شده اند این سوال برای برخی از داوطلبان به وجود آمده که آیا نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 دانشگاه آزاد و سراسری با هم اعلام می شوند یا خیر؟ برای یافتن پاسخ این سوال به ادامه مطلب توجه نمایید.

اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال جاری در دو بازه زمانی جداگانه از طریق سایت سازمان سنجش و سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد صورت گرفت.

زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

پس از اتمام مهلتی که برای انتخاب رشته داوطلبان دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده بود، سرانجام کارنامه شرکت کنندگان در دو مرحله و از طریق سایت های جداگانه در دسترس شرکت کنندگان قرار گرفت.

با فرا رسیدن زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد آزاد 99 سازمان سنجش در تاریخ دوشنبه 5 آبان و دانشگاه آزاد در روز چهارشنبه 7 آبان ماه 99 نتایج نهایی را به ترتیب از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و سایت انتخاب رشته ارشد آزاد منتشر کردند. بنابراین شرکت کنندگان از دو روش می توانند به نتیجه آزمون خود دست یابند که در ادامه مقاله به تفکیک هر کدام را بیان خواهیم کرد.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

داوطلبان جهت مشاهده وضعیت قبولی خود در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 می بایست در بازه زمانی اعلام شده به یکی از سایت های سازمان سنجش به آدرس sanjsh.org به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنند چرا که لینک فعال اعلام نتایج مطابق زمان بندی های موجود، در هر دو این سامانه ها قرار گرفته است.

مشاهده و دریافت نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق هر یک از سایت ها را به صورت مراحل زیر نشان داده ایم.

مشاهده نتایج نهایی از طریق سایت سازمان سنجش

داوطلبان پس از انتشار نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و نتایج نهایی آزمون خود را مشاهده نمایند. چنانچه برای دریافت نتایج، دچار مشکل شدید می توانید از راهنمایی های مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره استفاده نمایید.

 •  به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و بخش “کارشناسی ارشد” موجود در منوی رنگی سمت راست صفحه را انتخاب کنید.

مرحله اول مشاهده نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد

 

 • پس از انتقال به صفحه جدید بر روی لینک “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 (اعلام نتایج نهایی رشته محل های تابعه وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی + کارنامه نهایی رشته محل های تابعه وزارت علوم)” کلیک نمایید.

مرحله دوم مشاهده نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد

 

 • در این مرحله می بایست کلید “ورود به سیستم” را بفشارید تا به صفحه کاربری خود هدایت شوید.

مرحله سوم مشاهده نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد

 

 • اکنون می توانید با استفاده از دو روش به مشاهده نتایج نهایی خود اقدام کنید.
 1. از طریق وارد کردن اطلاعات شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام
 2. از روش درج کردن اطلاعات مربوط به شماره پرونده، کد ملی و سال تولد

سپس بر روی گزینه “ورود به سیستم” را کلیک نمایید و به مشاهده نتایج بپردازید.

مرحله چهارم مشاهده نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد

 

مشاهده نتایج از طریق سایت مرکز سنجش دانشگاه آزاد

در این قسمت به بررسی روش دریافت نتایج از طریق پایگاه اینترنتی سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد می پردازیم.

 • پس از ورود به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir بر روی لینک فعال “کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 1399” کلیک نمایید.

مرحله اول نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 • اکنون می بایست کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود را در محل مشخص شده درج کنید تا به نتیجه آزمون خود دست یابید.

مرحله دوم نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اعتراض به نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

متقاضیانی که در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده و اقدام به انتخاب رشته های ارائه شده در این دانشگاه نموده اند، در صورتی که نسبت به اعلام نتایج، اعمال سهمیه، اشتباه در انتخاب رشته و مسائلی از این دست معترض باشند می توانند اعتراض خود را در سامانه ای که دانشگاه آزاد به همین منظور ایجاد کرده است، اعلام نمایند.

همچنین پاسخگویی به سوالات و درخواست های داوطلبان نیز از دلایل راه اندازی پایگاه اینترنتی مربوطه بوده است. فرآیند ثبت اعتراض و تقاضای کاربران سامانه مذکور مطابق راهنمای تصویری زیر انجام می شود.

 •  مراجعه به “سامانه ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد” به نشانی seda.iau.ac.ir

مرحله اول اعتراض به نتایج کنکور دانشگاه آزاد

 • درج اطلاعات خواسته شده (شناسه و گذر واژه) و کلیک بر روی گزینه “ورود”

پس از انتشار کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 یکی از سوالاتی که داوطلبان با آن مواجه هستند این است که “آیا تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد در سال جاری برگزار می شود؟”

پاسخ این سوال را نمی توان به طور قطعی داد چرا که فرآیند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 99 و سراسری یک مرحله ثابت نیست که در تمامی دوره ها اجرا شود. اما در صورت وجود ظرفیت مازاد و تصمیم به برگزاری این فرآیند در سال جاری، اخبار مربوط به آن از طریق دانشگاه های پذیرنده اطلاع رسانی می گردد.

 

سوالات متداول

1- نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از چه طریقی اعلام می گردد؟

لینک مشاهده نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هم بر روی سایت سازمان سنجش و هم بر روی سایت مرکز سنجش دانشگاه آزاد قرار گرفت.

2- داوطلبان چه زمانی می توانند به دریافت نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 اقدام کنند؟

این نتایج در روز 5 آبان از طریق سایت سازمان سنجش و در تاریخ 7 آبان بر روی سایت دانشگاه آزاد منتشر شد.

3- متقاضیان در صورت معترض بودن نسبت به نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چه گونه می توانند اعتراض خود را اعلام کنند؟

می توانند اعتراض خود را در سامانه ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد به نشانی seda.iau.ac.ir ثبت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. سلام
  جواب قبولی دانشگاه ازاد هم همراه با دولتی منتشر شد.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد