خانه کارشناسی ارشد اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد آزاد 1401
اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

برای داوطلبانی که در فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت نموده اند، اطلاع از نتایج این مرحله دارای اهمیت بسیاری است لذا افراد می بایست با پیگیری اخبار و اطلاعیه های منتشر شده بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور از جزئیات انتشار نتایج مطلع شوند. متقاضیانی که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی این آزمون قرار بگیرند، می توانند روند ثبت نام در رشته محل قبولی را آغاز نمایند. اگر می خواهید بدانید در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد آزاد 1401 چگونه به کارنامه این مرحله دست یابید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

لینک مستقیم دریافت نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد 1401

نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 در روز دوشنبه 7 شهریور ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش اعلام شد.

زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

به طور معمول هر ساله حدود دو ماه پس از اتمام مهلتی که برای انتخاب رشته داوطلبان در نظر گرفته می شود، نتایج این مرحله منتشر شده و در قالب کارنامه نهایی در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. همانند دوره گذشته نیز امسال هم نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org منتشر شد و داوطلبان می توانند از روز دوشنبه مورخ 7 شهریور ماه جهت دریافت نتیجه قبولی یا عدم قبولی خود به سایت مذکور مراجعه نمایند.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

داوطلبان جهت مشاهده وضعیت قبولی خود در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می بایست در بازه زمانی اعلام شده به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org نشانی مراجعه کنند. در این بخش راهنمای دریافت اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت به طور کامل ارائه شده است.

 •  به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و بخش “کارشناسی ارشد” موجود در منوی رنگی سمت راست صفحه را انتخاب کنید.

اولین مرحله مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 

 • پس از انتقال به صفحه جدید بر روی لینک “اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401” کلیک نمایید.

دومین مرحله مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 

 • در این مرحله می بایست کلید “ورود به سیستم” را بفشارید تا به صفحه کاربری خود هدایت شوید.

سومین مرحله مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • اکنون می توانید با استفاده از دو روش به مشاهده نتایج نهایی خود اقدام کنید.
 1. از طریق وارد کردن اطلاعات شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام
 2. از روش درج کردن اطلاعات مربوط به شماره پرونده، کد ملی و سال تولد

چهارمین مرحله مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • سپس بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید و به مشاهده نتایج بپردازید.

پنجمین مرحله مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • در این قسمت وضعیت پذیرش خود را مشاهده خواهید کرد و می توانید کارنامه خود را چاپ نمایید.

ششمین مرحله مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 

 اعتراض به نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

متقاضیانی که در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده و اقدام به انتخاب رشته های ارائه شده در این دانشگاه نموده اند، ممکن است دچار بی دقتی و اشتباه در وارد کردن کد رشته ها شده باشند و پس از انتشار کارنامه نهایی، خواستار تغییر اولویت بندی کد رشته ها، دوره قبولی و … باشند. در این صورت متقاضیان می توانند به ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد بپردازند.

پس از انتشار کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401، داوطلبانی که در هیچ یک از انتخاب های خود مورد پذیرش قرار نگرفته و یا از نتیجه نهایی آزمون خود رضایت ندارند، مایل به اطلاع از شرایط تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد هستند. با توجه به این که مرحله تکمیل ظرفیت یک مرحله ثابت نیست و فقط در برخی دوره ها اجرا می شود، متقاضیان باید نسبت به کسب اطلاعات کامل و آمادگی لازم اقدام کنند تا در صورت برگزاری این فرآیند برای سال جاری، اقدامات مربوط به ثبت نام خود را در اسرع وقت به انجام رسانند.

پس از اعلام نتایج اولیه و نهایی، داوطلبان در صورت داشتن اعتراض می توانند به صورت اینترنتی در خواست خود را به ثبت برسانند. اعتراض دانشگاه آزاد در سال 1401 از طریق سایت ticket.azmoon.iau.ac.ir قابل انجام می باشد و داوطلبان می توانند با توجه به مراحلی که در ادامه مقاله درج شده است، اعتراض خود را به انجام برسانند. متقاضیان توجه داشته باشند در حال حاضر این سامانه، فقط برای افرادی که کد ملی آن ها در سیستم دانشگاه آزاد ثبت شده باشد، قابل استفاده می باشد.

 • ابتدا در مرورگر خود سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد را به نشانی azmoon.iau.ac.ir جست و جو نمایید.
 • سپس در صفحه اصلی سایت، گزینه “سامانه ثبت درخواست الکترونیکی” انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام اعتراض دانشگاه آزاد

 • در این مرحله اطلاعیه مبنی بر کسانی که مجاز هستند در این سامانه ثبت نام کنند به نمایش داده می شود، پس از مطالعه بر روی گزینخ “خروج” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام اعتراض دانشگاه آزاد

 • در این قسمت می بایست نام کاربری که همان کد ملی است به همراه رمز عبور خود را در فیلد های  مشخص شده وارد نمایید و بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام اعتراض دانشگاه آزاد

ثبت نام در سامانه 

 • اگر هنوز در سامانه ثبت نام کرده اید و نام کاربری و رمز عبور ندارید، می توانید با انتخاب گزینه ” ثبت نام ” در سامانه ثبت درخواست دانشگاه آزاد نام خود را انجام دهید.

مرحله چهارم ثبت نام اعتراض دانشگاه آزاد

 • در این مرحله متقاضیان می توانند با استفاده از کد ملی و رمز عبور دلخواه، روند نام نویسی خود را برای ثبت درخواست الکترونیکی انجام دهند.

مرحله پنجم ثبت نام اعتراض دانشگاه آزاد

کارنامه نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

کارنامه نهایی که به آن کارنامه سبز نیز گفته می شود چند روز پس از اعلام نتایج بر روی سایت دانشگاه آزاد گذاشته خواهد شد. با توجه به اینکه نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام شده است، پیش بینی می شود داوطلبان یک هفته دیگر می توانند از طریق مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به کارنامه سبز خود دسترسی داشته باشند.

 • پس از ورود به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org بر روی لینک فعال “کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 1401” کلیک نمایید.

مرحله اول نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 • اکنون می بایست کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود را در محل مشخص شده درج کرده و کلید “ورود” را بفشارید تا به نتیجه آزمون خود دست یابید.

مرحله دوم نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

روند ثبت نام نهایی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

بعد از مشاهده اعلام نتایج و مشخص شدن وضعیت قبولی داوطلبان، پذیرفته شدگان می بایست برای تکمیل مراحل ثبت نام خود، اقداماتی که  در ادامه مقاله درج شده است را انجام دهند :

زمان و محل ثبت نام 

ثبت نام پذیرفته شدگان از طریق سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد به نشانی edu.iau.ac.ir به صورت اینترنتی انجام می شود و دانش آموختگان می بایست از 10 صبح روز دوشنبه در تاریخ 14 شهریور ماه لغایت چهارشنبه 16 شهریور ماه 1401 در سایت مذکور، اقدامات لازم را جهت نام نویسی خود انجام دهند. داوطلبان به این نکته توجه داشته باشند که عدم مراجعه آن ها به سایت آموزشیار در بازه زمانی مشخص شده ، به منزله انصراف از ادامه تحصیلشان می باشد و هیچ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز ثبت نام حضوری 

داوطلبان پذیرفته شده می بایست مطابق با زمان بندی اعلام شده توسط سایت دانشگاه مورد نظر با در دست داشتن مدارک زیر به صورت حضوری به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه نمایند.

 • اصل مدرک کارشناسی
 • تصویر کلیه صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی ( پشت و رو )
 • شش قطعه عکس 4×3 تمام رخ برای بانوان
 • دوازده قطعه عس 4×3 تمام رخ برای آقایان
 • کارت پایان خدمت یا معافیت موقت و دائم برای آقایان
 • تکمیل فرم های ثبت نام و تعهدات

تبصره : اگر پذیرفته شدگان به هر دلیلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی خود نباشند، می بایست برگ معتبری از دانشگاه مربوطه به منظور فراغت از تحصیل به همراه ریز نمرات اخد نمایند و در مدارک ثبت نامی خود لحاظ کنند.

 

سوالات متداول

1- نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 چه زمانی اعلام می گردد؟

نتایج در روز دوشنبه مورخ 7 شهریور ماه منتشر شد.

2- داوطلبان از چه طریقی می توانند به دریافت نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 بپردازند؟

لینک دریافت نتایج این مرحله بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org فعال است.

3- متقاضیان در صورت معترض بودن نسبت به نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چه گونه می توانند اعتراض خود را اعلام کنند؟

می توانند اعتراض خود را در سامانه ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد به نشانی ticket.azmoon.iau.ac.ir ثبت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. سلام
  جواب قبولی دانشگاه ازاد هم همراه با دولتی منتشر شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد