تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / چگونه برای کنکور 1400 جمع بندی کنیم

چگونه برای کنکور 1400 جمع بندی کنیم

 

برنامه ریزی برای جمع بندی کنکور 1400
چگونه برای کنکور 1400 جمع بندی کنیم

با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور سراسری اهمیت تسلط بر مباحث خوانده شده بیشتر شده و این هدف به جز با مرور و تکرار پیوسته و در بازه های زمانی منظم، محقق نخواهد شد. با توجه به حساسیتی که این آزمون در زندگی تحصیلی داوطلبان دارد، می توان گفت که آگاهی از شیوه ها و مهارت های افزایش آمادگی جهت شرکت در این رقابت، از اصلی ترین عوامل موفقیت آن ها محسوب می گردد.

یکی از مهم ترین بخش ها در روند مطالعاتی هریک از متقاضیان، جمع بندی مطالب خوانده شده می باشد که اگر با روش های صحیح و در زمان مناسب انجام گیرد، موجب تکمیل مباحث و تثبیت هر چه بیشتر آن در ذهن می گردد. به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید و از نکات و راهکارهای ارائه شده جهت داشتن یک دوران جمع بندی مطلوب و با بیشترین بازدهی بهره بگیرید.

در دوران جمع بندی صرفا باید به تسلط بیشتر بر مباحث دست یافت چرا که فرصت مطالعه مجدد مطالبی که از قبل خوانده اید را نخواهید داشت.

جمع بندی کنکور 1400

شما باید در هنگامی که به برنامه ریزی کنکور 1400 اقدام می کنید زمانی را برای “جمع بندی” اختصاص دهد. دوران جمع بندی، زمان یادگیری مطالب جدید نیست بلکه می بایست دروس خوانده شده را مرور و تکمیل کنید. برای این کار حداقل 3 تا 4 هفته زمان لازم است و ما اختصاص کمتر از این مدت را برای جمع بندی توصیه نمی کنیم. هر داوطلب باید در هنگامی که درس ها را به صورت تشریحی مطالعه می کرده است، تمرین مربوط به آن مبحث را حل و پس از حل تمرین نیز جهت تثبیت یادگیری و افزایش قدرت تست زنی، تست های مربوط به آن مبحث را انجام می داده ولی در زمان جمع بندی این روش درست نیست چرا که زمان محدود بوده و شما با حجم عظیمی از مطالب رو به رو هستید که احساس می کنید بیشتر آن ها را فراموش کرده اید.

بنابراین اگر طبق شیوه ی ذکر شده به جمع بندی بپردازید اولا زمان لازم را نخواهید داشت و در نتیجه بیشتر مطالب بدون مرور و جمع بندی باقی خواهند ماند و از طرفی مجددا بین درس اول و آخری که به این شیوه مطالعه کنید فاصله افتاده و باز هم بیشتر مطالب را فراموش خواهید کرد. بنابراین روش مطالعه در زمان جمع بندی با سایر دوران درس خواندن برای کنکور متفاوت است. شما می توانید با استفاده از روش هایی که در ادامه مطلب بیان کرده ایم، یک جمع بندی مطلوب و مفید از خوانده های خود داشته باشید.

نحوه ی جمع بندی کنکور سراسری 1400

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، نحوه مطالعه در زمان یادگیری و جمع بندی با یکدیگر متفاوت است چرا که در زمان جمع بندی زمان اندک و حجم مطالب زیاد است. در برنامه ریزی برای انجام این فرآیند نباید از اهمیت ضرایب دروس غافل شد. در واقع درس ها و مباحثی که مهم تر هستند باید در اولویت قرار بگیرند. اگر هنگام مطالعه دروس از هر مبحث نکته برداری و خلاصه نویسی کرده باشید در زمان جمع بندی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و شما پس از یک بار مرور خلاصه نویسی ها قادر به زدن تست های ترکیبی همانند کنکور سال های گذشته خواهید بود. هنگام تست زدن در زمان جمع بندی بهتر است تمامی شرایط را همانند روز کنکور شبیه سازی و مهیا نمایید.

نکته مهم دیگر این است که پس از اتمام تست زنی، تست های حل شده را به طور کامل بررسی کنید تا متوجه شوید کدام سوال را اشتباه زده اید و دلیل اشتباهتان چه بوده است تا پس از آن به آن مبحث رجوع کرده و مجددا آن را مورد مطالعه قرار دهید. اگر قبل از شروع جمع بندی تست های هر مبحث را زده و تست های مهم را علامت زده باشید، آن تست ها در زمان جمع بندی به کمکتان خواهد آمد.

نکات و کتاب های مهم برای دوران جمع بندی کنکور 1400

  • جهت آشنایی با سوالات کنکور حتما تست کنکور های سال های گذشته را بزنید.
  • محیط و همچنین زمان تست ها را همچون محیط و زمان روز کنکور شبیه سازی کنید.
  • سعی کنید در دوران جمع بندی، هر 3 روز یک دوره از سوالات کنکور سال های گذشته را تست بزنید.

در دوران جمع بندی نیاز است که از یک سری کتاب ها که سوالات کنکور سال های گذشته در آن ها گنجانده شده و مجموعه ای از کتاب های تست تالیفی استفاده نمایید که در این قسمت به معرفی چند نمونه مناسب خواهیم پرداخت.

  1. کتاب زرد اختصاصی رشته خود و همچنین کتاب زرد عمومی
  2. کتاب آبی دین و زندگی که دارای تست های آیات و روایات بسیار خوبی می باشد.
  3. کتاب آزمون های جامع سال های قبل کانون
  4. کتاب شبیه ساز کنکور

با توجه به این که بسیاری از داوطلبان در جستجوی آگاهی از روش های کسب آمادگی بیشتر برای شرکت در کنکور سراسری می باشند و همواره به دستیابی به عوامل مهم و راهبردی در جهت موفقیت خود می اندیشند، باید گفت که این متقاضیان می توانند با استفاده از برنامه ریزی درسی، یک نقشه راه منطقی برای دوران جمع بندی تنظیم کرده و این دوران را فقط به مرور درس ها اختصاص دهند نه یادگیری مطالب جدید. بهترین منابع کنکور منابعی هستند که در تمامی مدت مطالعه برای کنکور پاسخگوی بخش کثیری از نیازهای آموزشی شرکت کنندگان باشند. جهت آشنایی با تعدادی از کاربردی ترین این منابع بر روی لینک فوق کلیک کنید.

سوالات متداول

1- منظور از دوران جمع بندی کنکور چیست؟

در این دوران، داوطلبان به مرور مباحثی که از قبل خوانده اند پرداخته و تسلط خود را بر مباحث بیشتر می کنند.

2- برای دوران جمع بندی کنکور 1400 استفاده از کدام منابع و کتاب ها را توصیه می کنید؟

با توجه به تنوع منابع موجود، شرکت کنندگان می بایست از کتاب های جامع و مناسبی که تعدادی از بهترین آن ها را در متن این مقاله ذکر کرده ایم، استفاده نمایند.

3- چرا نمی توان در دوران جمع بندی کنکور به مطالعه مجدد مباحث پرداخت؟

زیرا در این دوران فرصت کافی وجود نداشته و نمی توانید با استفاده از روش های مطالعاتی قبلی خود، تمام مباحث را حداقل یک بار مرور نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه