تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / ثبت نام کنکور سراسری 1401

ثبت نام کنکور سراسری 1401

ثبت نام کنکور سراسری و آزاد
ثبت نام کنکور سراسری

هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور، جهت ورود داوطلبان به عرصه دانشجویی اقدام به برگزاری آزمونی تحت عنوان کنکور سراسری می نماید که برای گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان‌ های خارجی و هنر به‌ طور جداگانه اجرا می گردد. لازم است بدانید که آزمون گروه های آزمایشی زبان های خارجی و هنر به صورت شناور می باشد. یعنی داوطلبان علاوه بر شرکت در کنکور گروه آزمایشی اصلی مربوط به رشته مورد نظر خود می توانند در یک یا هر دو آزمون گروه های هنر و زبان نیز شرکت کنند.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 معمولا در بهمن ماه و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می گردد.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401

کنکور سراسری یکی از آزمون هایی می باشد که با هدف سنجش داوطلبانی که قرار است وارد دانشگاه شده و تحصیلات خود را در آن آغاز نمایند، به صورت هماهنگ در سطح کشور برگزار می گردد. بنابراین علاقه مندانی که می خواهند در این آزمون ثبت نام نمایند، می بایست از جزء به جزء امور مربوط به آن از جمله شرایط ثبت نام کنکور سراسری آگاهی یافته و خود را برای شرکت در این رقابت تنگاتنگ آماده کنند.

با توجه به اطلاعیه منتشر شده از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام کنکور 1401 از روز یکشنبه 10 لغایت یکشنبه 17 بهمن ماه 1400 در نظر گرفته شده است. همچنین امکان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری برای بازماندگان از انجام فرآیند نام نویسی وجود دارد که شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره از اخبار مربوط به آن مطلع گردید.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1401

داوطلبان می بایست مدارک ثبت نام کنکور 1401 را آماده کرده و سپس نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. همان طور که اشاره کردیم، ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود. متقاضیان توجه داشته باشند که جهت شرکت در کنکور هر گروه آزمایشی، باید کارت های اعتباری جداگانه ای خریداری کنند.

 •  به سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در قسمت راست سایت انتخاب نمایید.

ثبت نام کنکور سراسری مرحله اول 1401

 • بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1401” کلیک فرمایید.

ثبت نام کنکور سراسری مرحله دوم 1400

 • پیش از اقدام به تکمیل فرم نام نویسی، باید هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و یک سریال ثبت نام خریداری کنید. بدین منظور از “منوی اصلی” موجود در قسمت راست صفحه، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب نمایید.

ثبت نام کنکور سراسری مرحله سوم 1400

 • در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نمایید. همچنین اگر تمایل دارید که کد رشته های مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را در انتخاب رشته خود داشته باشید، باید برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری کنید. پس از فشردن هر یک از دکمه های نشان داده شده در تصویر، بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک فرمایید.

ثبت نام کنکور سراسری مرحله چهارم 1400

 • پس از انتخاب نوع سریال ثبت نام، صفحه ای برای شما نمایان می شود که باید اطلاعات خواسته شده را در آن وارد نموده و کلید “تایید وادامه” را بفشارید.

ثبت نام کنکور سراسری مرحله پنجم 1400

 • در این مرحله اطلاعات ثبت شده نمایان می شود که در صورت تایید باید تیک عبارت پایین جدول را علامت بزنید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.

ثبت نام کنکور سراسری مرحله ششم

 

 • اکنون شما وارد درگاه پرداخت اینترنتی شده اید و لازم است با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتابی که رمز پویای آن فعال است، هزینه لازم را پرداخت نمایید. در صورتی که پرداخت هزینه ثبت نام را با موفقیت انجام دهید، شماره پیگیری پرداخت به شما ارائه می شود که باید آن را حفظ و در صورت نیاز پرینت کنید.

ثبت نام کنکور سراسری مرحله هفتم 1400

 • حال به صفحه اول سامانه ثبت نام زیر بازگردید و بر روی گزینه تایید و ادامه – گام بعدی کلیک نمایید.

ثبت نام کنکور سراسری مرحله هشتم 1400

 • در اولین مرحله سریال ثبت نام خریداری شده را در قسمت های مربوطه درج کرده و آن را تایید کنید.

ثبت نام کنکور سراسری مرحله نهم 1400

پس از نمایان شدن فرم تقاضانامه اینترنتی مربوطه، لازم است در قسمت های خواسته شده سوابق تحصیلی و نوع مدرک خود را به ثبت رسانده و سپس دکمه بررسی و مشاهده را بفشارید. (برای دارندگان مدرک پیش دانشگاهی کد سوابق پیش دانشگاهی نیز مورد نیاز می باشد.) سپس عکس خود را در قسمت تعیین شده بارگذاری نمایید.

پس از بارگذاری عکس می بایست فرم ثبت نام را دریافت کرده و اطلاعات خواسته شده را با دقت درج نمایید. در نهایت، پس از کلیک بر روی گزینه “تایید نهایی” از فرم ثبت نام خود که حاوی شماره پرونده و کد پیگیری است یک نسخه پرینت شده، تهیه نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود حفظ کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 1401

مدارک لازم ثبت نام کنکور سراسری
مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری

متقاضیان شرکت در کنکور سراسری می بایست به جمع آوری و آماده کردن مدارک مورد نیاز اقدام نموده تا در هنگام ثبت نام از درج اشتباه اطلاعات خود جلوگیری کنند. تنها مدرکی که نیاز به اسکن و بارگذاری در سامانه ثبت نام دارد یک قطعه عکس مربوط به داوطلب با ویژگی های زیر خواهد بود.

 • عکس ارسالی بدون حاشیه و در ابعاد 4×3 یا 4×6 باشد.
 • عکس داوطلب باید در قالب jpg اسکن شده باشد.
 • حجم عکس ارسالی نباید بیشتر از 70 کیلوبایت باشد.
 • تصویر ارسالی باید رنگی با پس زمینه سفید و حتما مربوط به سال جاری باشد.
 • عکس ارسالی باید واضح، بدون هر گونه خدشه و تمام رخ باشد.
 • عکس اسکن شده از روی مدارک دیگر، قابل قبول نمی باشد.
 • تصویر داوطلبان خانم باید با حجاب کامل و به صورت تمام رخ باشد.
 • در صورت استفاده از عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد.
بعد از بارگذاری عکس می بایست با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی، اطلاعات هویتی خود را در فرم ثبت نام درج کنید. البته در تقاضانامه ثبت نام کنکور سراسری پرسش های دیگری از قبیل کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد دانش آموزی، کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی، کد مربوط به منطقه و کدپستی محل سکونت، کد وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد، معدل کتبی دیپلم و… مطرح شده است که پاسخ به تمامی آن ها اجباری می باشد.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری و آزاد 1401

شرایط عمومی

 •  اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از دین های مورد تایید قانون جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به احکام دینی
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء سابقه در حذب های سیاسی
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • رعایت شئونات اسلامی و عدم سوء پیشینه اخلاقی
 • برخورداری از سلامت جسمانی مرتبط با رشته تحصیلی

شرایط اختصاصی

 • داشتن دیپلم چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه و یا مدرک دوره پیش دانشگاهی لازم است.
 • تمامی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا جدید، فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش و فارغ التحصیلان مقطع کاردانی، در صورتی مجاز به ثبت نام هستند که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 مدرک خود را اخذ نمایند.
 • داوطلبانی که تحصیلات خود را در مقطع کاردانی رشته های آموزش پزشکی به پایان رسانده اند در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری هستند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه و یا 31 بهمن ماه 1400 دریافت نمایند. بنابراین داوطلبان هنگام ثبت نام باید گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی خود را ارائه دهند.
 • دانشجویان دانشگاه های روزانه در صورتی مجاز به شرکت در کنکور سراسری می باشند که تا تاریخ 25 اسفند ماه 1400 از دانشگاه محل تحصیل انصراف دهند.
 • داوطلبانی که در کنکور سراسری 1400 شرکت نموده و در یکی از رشته های دانشگاه روزانه پذیرفته شده باشند، مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه سال 1401 نمی باشند.
 • داشتن گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت از آن (دائم و یا موقت) الزامی است.
 • چنانچه داوطلبی در کنکور سراسری سال گذشته شرکت نموده و به موجب آن مشغول به تحصیل در یکی از دانشگاه های غیر روزانه باشد، برای شرکت و ثبت نام کنکور سراسری سال جاری لازم نیست از دانشگاه خود انصراف دهد.
تا کنون 9439014 نفر از این نرم افزار استفاده کرده اند

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور سراسری 1401 چه زمانی شروع می شود؟

بازه زمانی ثبت نام در این آزمون از 10 تا 17 بهمن ماه 1400 در نظر گرفته شده است.

2- از چه طریقی می توان ثبت نام کنکور سراسری 1401 را انجام داد؟

نام نویسی این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- مشغول به تحصیل در دوره شبانه هستم. آیا می توانم در کنکور سال 1401 شرکت کنم؟

بله، داوطلبانی که در دوره های غیر روزانه مشغول به تحصیل باشند، می توانند در این آزمون شرکت کرده و در صورت قبولی، از دانشگاه محل تحصیل انصراف دهند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹۳ نظر

 1. گلارین و احمدرضا

  سلام وقتتون بخیر
  با دیپلم انسانی کنکور تجربی آزمون بده و در رشته های پیراپزشکی قبول بشه موقع ارسال مدرک دیپلم به دانشگاه اگه دییلم اش انسانی بوده باشه مشکلی نیست؟؟؟؟

 2. سلام فارس التحصیل رشته تجربی میتونه در رشته انسانی ثبت نام کنه؟

  • با سلام، بله، شما با مدرک دیپلم تجربی، مجاز به شرکت در کنکور سراسری گروه آزمایشی انسانی می باشید و محدودیتی نخواهید داشت.

 3. سلام تاثیر معدل برای کنکور ۱۴۰۱ چه جوریه من نظام قدیمم سال ۹۵ با مدرک پیش دانشگاهی فارغ تحصیل شدم؟ و اینکه ترمیم معدل هست برای نظام قدیم؟ ممنون

 4. سلام من ترم یک دانشگاه غیر انتفاعی بدون کنکورم میتونم امسال کنکور ثبت نام کنم هم زمان با دانشگاه یا باید انصراف بدم؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۰، دانشجویان دوره های شهریه پرداز می توانند پس از اعلام نتایج نهایی انصراف خود را قطعی کنند.

 5. سلام من امسال تو کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه روزانه قبول شدم اگه بخوام برای کنکور سال بعد شرکت کنم و از روزانه محروم نشم چکار باید بکنم
  ممنون میشم بگین

 6. سلام من الان یازدهم تجربی هستم و دارم میرم دوازدهم و کنکوری هزاروچهارصدویک هستم.میخوام کنکور ریاضی بدم ولی به دلایلی نتونستم تغییر رشته بدم.بنده میتونم کنکور ریاضی ثبت نام کنم و کنکور ریاضی بدم در حالی که تو رشته تجربی تحصیل میکنم و دیپلم تجربی می گیرم؟؟؟

 7. سلام ببخشید من کارشناسی ادبیات فارسی دوره روزانه دارم، متولد ۶۷ هستم، آیا میتونم کنکور سراسری امتحان بدم و دبیری قبول بشم؟

  • با سلام، شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شامل: شرکت در آزمون سراسری رشته های نظری، معدل کل دیپلم ۱۴، حداقل تراز ۶۵۰۰ و شرایط سنی حداکثر ۲۲ سال تمام می باشد.

 8. سلام وقتتون بخیر.
  من دیپلم و پیش دانشگاهیم انسانی هست
  و کارشناسی و کارشناسی ارشد رو خوندم و فقط پایان نامه م مونده متولد۱۳۷۵ هم هستم. میخواستم بدونم سال۱۴۰۱ میتونم تو ازمون سراسری رشته ی تجربی شرکت کنم؟
  اگه رشته پرستاری قبول بشم از من میپذیرن مدارک دبیرستان رو؟
  جایی خوندم نوشته بودن که حتی اگه قبول بشی هم دانشگاه پذیرش نمیکنه. ممنون میشم راهنماییم کنین

 9. با عرض سلام خدمت شما..بنده ۳۲ سال هستم لیسانس برق دارم علاقه زیادی به پرستاری دارم امکانش هست در کنکور شرکت کنم‌…و دپیلم‌ هم فنی حرفه ای می باشد.
  امکان شرکت در کنکور ۱۴۰۱ چگونه هست؟؟؟؟

 10. با سلام و عرض ادب و احترام.
  بنده دو سوال از محضر جنابعالی دارم.
  بنده ۲۱سال دارم و مدرک لیسانس حقوق را از دانشگاه روزانه دریافت کردم.طی شرایطی نمیتوانم این رشته را ادامه دهم. ۱_آیا بدون ایجاد هرگونه مشکلی(سن٫تحصیل در دانشگاه روزانه٫…) میتوانم در کنکور نظام جدید ۱۴۰۱ شرکت کرده و فرهنگیان قبول شوم؟
  ۲.در بخش تحقیق محلی آیا تنها شخص متقاضی مد نظر است؟ یا (هرگونه سابقه و خبط در گذشته)خانواده و افراد فامیل هم مورد توجه قرار میگیرد؟
  از پاسختان پیشاپیش تشکر میکنم.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور