تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400
ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

همان طور که می دانید دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه های معتبر و پرطرفدار کشور می باشد که آزمون ورودی آن طی چند سال اخیر با دانشگاه های سراسری ادغام شده است. متقاضیان برای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و یا ثبت نام کنکور سراسری می بایست در بهمن ماه و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به ثبت نام خود در کنکور سراسری اقدام نمایند.

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های سراسری و آزاد در یک آزمون شرکت می کنند اما پس از اعلام نتایج کنکور سراسری و در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته داوطلبان، مسیر انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد، از یک دیگر جدا می گردد.

زمان و نحوه ثبت نام در رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد متفاوت می باشد.

زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام کنکور 1400 از 12 بهمن آغاز و تا روز 18 بهمن ماه نیز ادامه خواهد داشت. نکته مهمی که باید بگوییم این است که ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد هم زمان و به صورت مشترک با کنکور سراسری و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام خواهد شد. شایان ذکر است، زمان اولیه برای داوطلبانی که تمایل به ویرایش فرم ثبت نام و نام نویسی در کنکور 1400 را داشتند تا 20 بهمن ماه 99، تمدید شد.

همچنین سازمان سنجش مهلت مجددی به منظور ثبت نام کنکور در بازه زمانی یکشنبه 10 تا چهارشنبه 13 اسفند ماه 99 در نظر گرفت تا علاقه مندان بتوانند فرآیند نام نویسی خود به انجام برسانند.

لازم است بدانید، با وجود ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400، پذیرش در رشته های پرطرفداری مانند پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و همچنین برخی از رشته های پیراپزشکی، فقط از طریق شرکت در کنکور سراسری انجام می شود. پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کنکور، از آخرین اخبار مربوط به کنکور سراسری و آزاد مطلع شوید.

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در کنکور سراسری و آزاد داشته باشند، می بایست ابتدا به طور کامل از تمامی نکات و ضوابط مربوطه آگاه شوند تا بتوانند بدون مواجه شدن با مشکلات، روند نام نویسی خود را طی کنند. به همین منظور سازمان سنجش آموزش کشور همزمان با آغاز بازه نام نویسی کنکور سراسری و آزاد یعنی در تاریخ 12 بهمن ماه 99، دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد را از طریق سایت رسمی خود منتشر کرد. لازم است بدانید دفترچه راهنمای ثبت نام این دانشگاه به دلیل ادغام دو آزمون سراسری و آزاد به صورت یک دفترچه واحد منتشر می گردد. به منظور تسهیل روند دریافت دفترچه، فایل آن در جدول زیر قرار داده شده است.

 دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک کنید.)

نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

همان طور که گفته شد، کنکور سراسری و آزاد در غالب یک آزمون و به صورت یکپارچه و هماهنگ انجام خواهد شد، و همچنین فرآیند ثبت نام در آزمون نیز، در سامانه سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور سراسری و انجام مراحل زیر، اقدام به نام نویسی برای شرکت در کنکور سراسری 1400 نمایند.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس sanjesh.org مراجعه نمایید و گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری
 • بر روی لینک دفترچه ثبت نام کنکور کلیک نمایید و آن را دانلود کنید. (مطالعه دفترچه ثبت نام، سبب تسریع در روند ثبت نام می شود.) سپس لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1400” را انتخاب کنید.مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری
 • برای شروع مراحل ثبت نام، باید در ابتدا هزینه ثبت نام را از طریق انتخاب گزینه “خرید سریال ثبت نام” واریز نمایید.مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری
 • با توجه به آن که برای ثبت نام کنکور هر گروه آزمایشی باید کارت اعتباری جداگانه خریداری کنید، لذا در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام خود را مشخص نمایید و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.مرحله چهارم ثبت نام کنکور سراسری
 • در این مرحله باید اطلاعات خواسته شده را در کادر های مربوطه درج نمایید و سپس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری
 • در این مرحله اطلاعات ثبت شده نمایان می شود که در صورت تایید باید تیک عبارت پایین جدول را علامت بزنید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری
 • حال باید اطلاعات کارت بانکی خود را که شامل رمز دوم، CVV2 و… می باشد را درج کنید و سپس کزینه “پرداخت” را بفشارید.مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری
 • پس از واریز هزینه، تصویری مانند شکل زیر برای شما ظاهر می گردد و در صورتی که شماره سریال 12 رقمی به شما ارائه داده شود، واریز هزینه موفقیت آمیز بوده است.

برای شرکت در کنکور رشته های شناور (هنر و زبان) باید کارت اعتباری جداگانه خریداری کنید. بنابراین باید مجددا به صفحه اول سامانه بازگردید و مراحل فوق را دوباره انجام دهید. پس از خرید سریال ثبت نام برای گروه های آزمایشی مختلف و نیز خرید سریال علاقه مندی دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور، می توانید برای تکمیل فرم ثبت نام اقدام کنید.

 • حال می توانید به صفحه اول سامانه ثبت نام زیر بازگردید و بر روی دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.مرحله هشتم ثبت نام کنکور سراسری
 • در اولین مرحله نام نویسی، نظام آموزشی خود را انتخاب کرده و سریال ثبت نام خریداری شده را در قسمت مربوطه درج کنید و بعد از آن  گزینه “تایید” را بفشارید.مرحله نهم ثبت نام کنکور سراسری

 

 • پس از وارد کردن شماره سریال ثبت نام، فرم انتخاب نظام تحصیلی را مشاهده خواهید کرد که باید مطابق شکل زیر وضعیت دپیلم و پیش دانشگاهی خود را انتخاب نمایید. در مرحله بعد باید “کد سوابق دیپلم” و “کد دانش آموزی” خود را وارد نمایید. در این بخش باید عکس پرسنلی داوطلب را که مربوط به سال جاری و با فرمت jpg می باشد، بارگذاری نمود.

پس از اسکن عکس، باید فرم ثبت نام را دریافت کنید و اطلاعات خواسته شده را با دقت درج نمایید. در نهایت پس از کلیک بر روی گزینه تایید نهایی، از فرم ثبت نام خود به همراه شماره پرونده و کدپیگیری پرینت تهیه نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود حفظ کنید.

شما می توانید در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام فرآیند ثبت نام کنکور سراسری، با کارشناسان مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و راهنمایی شوید.

شرایط ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

برای این که بتوانید در کنکور سراسری شرکت نمایید، نیازمند به دارا بودن شرایط ثبت نام کنکور سراسری می باشید که به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم بندی می شوند.

شرایط عمومی 

 1.  معتقد بودن به دین اسلام و یا یکی از ادیان مورد تایید نظام جمهوری اسلامی ایران
 2. عدم سوء پیشینه اخلاقی
 3. عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 4. برخورداری از سلامت جسمی و روانی متناسب با رشته تحصیلی

شرایط اختصاصی

 • داشتن دیپلم نظام آموزشی جدید و یا مدرک دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحد) تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400، و یا دیپلم دوره چهارساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه و یا داشتن مدرک کاردانی (فوقدیپلم) الزامی است.
 • متقاضیانی که در دانشگاه های روزانه 98 و قبل از آن که مشغول به تحصیل می باشند، می بایست تا قبل از تاریخ 25 اسفند ماه 99 از دانشگاه خود انصراف دهند.
 • داوطلبانی که در کنکور سراسری 99 شرکت نموده اند و در یکی از رشته های دانشگاه روزانه پذیرفته شده باشند، در آزمون سال 1400 مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه نمی باشند و تنها می توانند در دوره های غیر روزانه کنکور 1400 شرکت کنند که منظور انجام این فرآیند می بایست تا قبل از 25 اسفند 99 انصراف قطعی خود را از دانشگاه محل تحصیل اعلام کنند.
 • داوطلبانی که تحصیلات خود را در مقطع کاردانی رشته های آموزش پزشکی به پایان رسانده اند، در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری هستند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 و یا 31 بهمن ماه 99 دریافت نمایند. بنابراین علاقه مندان باید هنگام ثبت نام گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی خود را ارائه دهند.
 • داشتن گواهی نامه معافیت از خدمت به صورت دائم یا موقت برای داوطلبان آقا ضروری می باشد.

با توجه به تمام مطالب فوق باید گفت دانشگاه آزاد هر سال به دو صورت با کنکور و بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می کند. ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد همزمان با آزمون سراسری و معمولا در بهمن ماه انجام خواهد شد و رشته های بدون کنکور آزاد 1400 در دو نوبت مهر و بهمن ماه ارائه می گردند که زمان ثبت نام برای ورودی های مهر از مرداد ماه و زمان ثبت نام برای ورودی های بهمن از اواخر آذر ماه خواهد بود. شما می توانید برای اطلاع از رشته های بدون کنکور و نیز میزان شهریه دانشگاه آزاد بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور آزاد 1400 چه زمانی شروع می شود؟

داوطلبان از روز 12 لغایت 18 بهمن ماه فرصت داشتند تا نسبت به ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد اقدام کنند که این زمان تا روز 20 بهمن ماه تمدید و مجددا مهلتی از 10 تا 13 اسفند ماه 99 در نظر گرفته شد.

2- نشانی سایت ثبت نام کنکور آزاد چیست؟

با توجه به ادغام شدن آزمون سراسری و آزاد، ثبت نام کنکور آزاد نیز از سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

3- آیا می توانم با مدرک دیپلم فنی و حرفه ای نظام قدیم و بدون داشتن پیش دانشگاهی در کنکور آزاد شرکت کنم؟

خیر، داوطلبانی که از رشته های فنی حرفه ای و کاردانش قصد شرکت در کنکور آزاد را دارند، باید مدرک دیپلم نظام جدید، مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم و یا یک مدرک کاردانی قابل قبول داشته باشند

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. Avatar

  سلام وقتتون به خیر طبق تبصره ۵دفترچه ثبت نام کنکور سراسری وردیف ۴۱فرم ثبت نام کنکور سراسری آیا دانشگاه آزاد جز دانشگاه غیرانتفاعی محسوب میشه وباید برای اون سریال اعتباری۱۸۶۰۰تومان روهم بخریم یا نه همون کارت اعتباری ۳۷۰۰۰تومانی که برای دانشگاه دولتی و رشته آزمایشی علوم تجربی خریدیم کافیه؟؟ ومیتونیم دانشگاه آزاد هم شرکت کنیم چون در بند یا ردیف ۴۱گفته که آیا متقاضی درگزینش رشته های پیام نور وموسسات غیرانتفاعی هستین واسه این میگم که من خیر زدم؟؟دانشگاه آزاد که شامل این بند نمیشه درسته؟؟ لطفا جواب دهید ممنون از لطف شما

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   برای شرکت در کنکور سراسری خرید یک کارت اعتباری به مبلغ ۳۷۰۰۰تومان کافی می باشد و شما می بایست در نهایت شماره پرونده و کد پیگیری دریافت کنید. برای انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد نیازی به خرید کارت جداگانه نمی باشد. بند ۴۱ فرم ثبت نام صرفا برای اعلام علاقه مندی به دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی می باشد.

 2. Avatar

  سلام
  من در ۱۰ شهریور ۹۸فارغ التحصیل شدم دوره روزانه بودم
  رشته دبیرستانم تجربی بود آیا کنکور سراسری ۹۹ میتونم شرکت کنم
  واینکه برای قسمت مربوط به وظیفه عمومی (سربازی ) کدام کد را وارد کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما درصورتی می توانید برای تحصیل مجدد در مقطع پایین تر اقدام کنید که دارای کارت پایان خدمت سربازی و یا کارت معافیت دائم باشید ، در غیر این صورت معافیت تحصیلی برای یک مقطع بالاتر از آخرین مدرک تحصیلی به شما تعلق می گیرد. مطابق با دفترچه راهنمای سال ۱۳۹۸ ، کد (۱) متعلق کسانی است که کارت پایان خدمت هوشمند دارند و کد (۲) متعلق به کسانی می باشد که کارت معافیت دائم هوشمند را دارا هستند.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره تخمین رتبه