دوشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دکتری / ثبت نام آزمون دکتری سراسری

ثبت نام آزمون دکتری سراسری

ثبت نام در آزمون دکتری سراسری 97

ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98
ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون دکتری 98 شامل دو مرحله آزمون به صورت ، کتبی، مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی خواهد بود که اجرای آزمون متمرکز آن توسط سازمان سنجش آموزش کشور و مرحله ی سنجش سوابق آموزشی، فناوری و سوابق علمی توسط دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرش کننده دانشجویان انجام خواهد گرفت. ثبت نام آزمون دکتری سراسری از 6 آذر 97 آغاز و تا 15 آذر ادامه می یابد. جهت عضویت در کانال اطلاع رسانی آزمون دکتری، عضو کانال تلگرام دکتری شوید.

شرایط ثبت نام در آزمون دکتری سراسری 98 

بنابر اعلام سازمان سنجش و آموزش کشور شرایط ثبت نام آزمون دکتری به شرح زیر می باشد.

 • همه ی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی لازم برای شرکت در آزمون، می توانند در آزمون ورودی شرکت کنند.
 • متقاضیانی که مدرک معادل کارشناسی ارشد در صورتیکه مشمول آئین نامه شماره 77633/2 مورخ 92/5/28 که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ گردیده،باشند می توانند در آزمون شرکت نمایند.
 • موسسات مجاز به پذیرش دانشجویانی هستند که تا تاریخ حداکثر 31 شهریور 98 موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شوند و دانشجویانی که ورودی بهمن بوده اند تا 30 بهمن 98 برای اخذ مدرک مهلت دارند.
 • پذیرفته شدگان قطعی آزمون دکتری 97 چه در دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام کرده باشند و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه شرکت در آزمون دکتری 98 را ندارند و تا یک سال از شرکت در آزمون محروم می باشند.
 • پذیرفته شدگان بورس اعزام به خارج در صورتیکه روند پذیرش آنها در دانشگاه پذیرش شده تا زمان ثبت نام آزمون، در سازمان امور دانشجویان تکمیل نگردیده و در ایران نیز در دوره های روزانه پذیرفته نشده باشند می توانند در آزمون دکترای 98 شرکت کنند.

داوطلبانی جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد می توانند با مشاوره تلفنی کنکور مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل نمایند. 

نحوه ی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری

طبق اعلام سازمان سنجش نحوه ی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری به شرح زیر می باشد.

الف – دکتری پزوهش محور : سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته پزوهش محور طبق معیارهای زیر انجام می گیرد.

 • آزمون متمرکز ( 30 درصد )
 • مصاحبه علمی و عملی ( 30 درصد )
 • سوابق آموزشی، پزوهشی و فناوری ( 20 درصد )
 • تهیه طرح واره ( 20 درصد )

ب – دکتری آموزشی – پزوهشی : سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی – پزوهشی طبق معیارهای زیر انجام می گیرد.

 • آزمون متمرکز ( 50 درصد )
 • مصاحبه علمی و سنجش علمی ( 30 درصد )
 • سوابق آموزشی،پزوهشی و فناوری ( 20 درصد )

براساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی، مواد آزمون متمرکز دکتری سال 98 به شرح زیر خواهد بود:

 • آزمون آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد – با ضریب (4 )
 • آزمون استعداد تحصیلی – با ضریب ( 1 )
 • آزمون زبان – با ضریب ( 1 )

جهت مشاوره انتخاب رشته دکتری کلیک کنید.

آزمون دکتری سراسری سال 1398 در اوایل اسفند سال جاری ( 1397 ) برگزار می گردد.

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 98 

با توجه به یکی بودن آزمون های دکتری سراسری و آزاد در سال 98، داوطلبان با دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری می توانند در آزمون شرکت کنند. دریافت کارت برای داوطلبان الزامیست چرا که کارت ورود به جلسه حاوی اطلاعات مهمی مانند شماره پرونده – شماره داوطلبی – شماره شناسنامه و گروه آزمایشی است.

رفع نواقص احتمالی کارت ورود به جلسه کنکور 98 

احتمال دارد هنگام دریافت کارت ورود به جلسه مشاهده کنید که اطلاعات درج شده بر روی کارت با اطلاعاتی که در فرم ثبت نام وارد کرده اید متفاوت است بدون هیچگونه نگرانی می توانید با مراجعه به باجه های رفع نقص که معمولا چند روز قبل از برگزاری آزمون فعال می شوند و آدرس این باجه ها در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد، نسبت به تصحیح اطلاعات کارت خود اقدام نمایید.

جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوط به دکتری عضو کانال تلگرام دکتری شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره