جمعه , ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه آزاد اسلامی چند سالی است که رشته های خود را به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه می دهد ، همین امر موجب می شود تا داوطلبانی که بنا به هر دلیلی نتوانسته اند از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه شوند و یا بعد از شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته ، در هیچ یک از کد رشته های مورد نظر خود پذیرفته نشده اند ، برای تحصیل در رشته های متنوع و بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

این دانشگاه در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه از داوطلبان واجد شرایط به صورت بدون آزمون و صرفا براساس سوابق تحصیلی ثبت نام به عمل می آورد. داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام و درج کد رشته محل های خود اقدام کنند. دانشگاه آزاد در تمام گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی دانشجو می پذیرد و علاقمندان می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی در هریک از رشته های ارائه شده ثبت نام کنند.

ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد تمام مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت همزمان و فقط از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام می پذیرد.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 98 – 99

مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود و شرکت در کنکور سراسری برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور این مقطع الزامی نخواهد بود. اکنون ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تفاوت آن ها این است که داوطلبانی که دیپلم فنی و کاردانش دارند می بایست در رشته های کاردانی پیوسته و داوطلبانی که دیپلم رشته های نظری را دارند باید در رشته های کاردانی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند.

داوطلبانی که متقاضی تحصیل در این مقطع تحصیلی هستند ، می توانند در 2 بازه زمانی مهر و بهمن ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. ثبت نام نیمسال اول (مهر) از 27 اسفند ماه آغاز و تا شهریور ماه نیز ادامه خواهد داشت ، همچنین ثبت نام برای نیمسال دوم (بهمن) از یکم بهمن ماه آغاز و تا 13 بهمن 97 نیز ادامه خواهد داشت. داوطلبانی مجاز به ثبت نام خواهند بود که مدرک دیپلم خود را دریافت نموده باشند (داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای مقطع کاردانی پیوسته الزامی نیست)

نحوه ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

 • برای انجام ثبت نام ابتدا می بایست دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را دانلود نموده و به طور دقیق مطالعه کنید تا در جریان تمام مراحل و جزئیات ثبت نام قرار بگیرید.
 • در مرحله دوم وارد سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد شده و کارت اعتباری مقطع تحصیلی مورد نظر خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید.
 • پس از خرید کارت اعتباری و دریافت شماره سریال کارت اعتباری ، از منوی اصلی لینک فعال شده مقطع مورد نظر خود را (کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته) را انتخاب نموده و جهت پایان فرآیند ثبت نام ، کاربرگ مربوطه خود را تکمیل کنید.
 • در پایان کد رشته محل های مورد نظر خود را در فیلدهای مربوطه درج کنید.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 98 – 99

مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند نیز امکان پذیر است. دارا بودن مدرک فوق دیپلم از شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته بوده و همچنین دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی هم از شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد می باشد. ثبت نام بدون کنکور کارشناسی در 2 نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود و ورودی های مهر ماه می بایست در اواخر اسفند ماه و ورودی های بهمن ماه ، از یکم بهمن لغایت 13 بهمن نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و شما داوطلبان جهت ثبت نام می بایست به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم ثبت نام ،نسبت به پرینت آن اقدام نمایید و در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه مربوطه با همراه داشتن مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور به صورت حضوری به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایید. مراحل ثبت نام به شرح ذیل می باشد.

نحوه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

 • برای انجام ثبت نام این مقطع تحصیلی ابتدا باید از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد آگاهی پیدا کنید.
 • سپس وارد سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org شده و با پرداخت هزینه به صورت اینترنتی کارت اعتباری مقطع تحصیلی مورد نظر خود را خریداری کنید.
 • در گام سوم شماره سریال کارت اعتباری خود را دریافت نموده و از منوی اصلی بر روی لینک فعال شده ثبت نام مقطع مورد نظر خود (کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته) کلیک کنید ، سپس جهت اتمام فرآیند ثبت نام ، فرم مربوطه را تکمیل کنید.
 • و در آخر کد رشته محل های مورد نظر خود را در فیلدهای مربوطه به ثبت برسانید.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 – 99

به دلیل آنکه بسیاری از داوطلبان ، اطلاعی از نحوه ثبت نام ندارند ، به همین دلیل در این بخش به طور کامل مراحل ثبت نام را شرح داده ایم که پاسخگوی تمام سوالات شما می باشد.

مرحله اول : وارد شدن به صفحه اینترنتی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد توسط مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه انجام می گیرد و برای ثبت نام باید به سایت azmoon.org مراجعه کنید.

مرحله دوم : خرید سریال اعتباری ثبت نام

اولین قدم برای ثبت نام دانشگاه آزاد ، خرید کارت اعتباری ثبت نام می باشد. بدین صورت که باید مطابق شکل زیر قبل از کلیک بر روی گزینه ثبت نام ، با کلیک بر روی عبارت خرید کارت اعتباری ثبت نام ، سریال ثبت نام خریداری نمایید. در هنگام خرید کارت اعتباری باید نوع نظام آموزشی (پاره وقت یا تمام وقت) و نوع گروه آزمایشی (علوم انسانی ، علوم تجربی ، علوم ریاضی و فنی ، هنر و زبان های خارجی) را به دقت انتخاب کنید ، زیرا در صورت خرید کارت اعتباری اشتباه ، امکان ویرایش وجود نخواهد داشت.

خرید سریال اعتباری ثبت نام

مرحله سوم : واریز هزینه ثبت نام

برای واریز هزینه ثبت نام ، باید مطابق شکل زیر اقدام کنید. زیرا پرداخت هزینه منحصرا به صورت اینترنتی انجام می پذیرد. مبلغ مورد نظر برای ثبت نام دوره های کاردانی 44 هزار تومان و برای ثبت نام دوره های کارشناسی 46 هزار تومان می باشد.

واریز هزینه ثبت نام

 

مرحله چهارم : کلیک بر روی لینک ثبت نام

پس از واریز هزینه ، سیستم به شما شناسه پرداخت 8 رقمی و رمز عبور 6 رقمی ارائه می دهد که باید از آن ها برای شروع ثبت نام خود استفاده کنید. بدین صورت که باید به صفحه اصلی سایت بازگردید و پس از کلیک بر روی لینک ثبت نام دوره مورد نظر ، مطابق شکل زیر اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

مرحله پنجم : تکمیل فرم ثبت نام

اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام عبارتند از ، نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره شناسنامه و کدملی ، کدپیگیری 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان ، کد 13 رقمی مربوط به اتباع غیرایرانی ، معدل کل و کتبی دیپلم و … .همچنین ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته نیازمند کد 4 رقمی رایانه ای دیپلم و ثبت نام مقطع کارشناسی پبوسته نیازمند کد دانش آموزی و کد سوابق تحصیلی می باشد.

مرحله ششم : بارگذاری عکس

عکس بارگذاری شده حتما باید مربوط به خود داوطلب و در سال جاری تهیه شده باشد ، همچنین فرمت مورد قبول برای بارگذاری عکس ، jpg می باشد و حجم عکس نباید بیشتر از 100 کیلوبایت باشد.

مرحله هفتم : انتخاب رشته محل های مورد تقاضا

برای تکمیل فرم انتخاب رشته ، باید کد رشته و کد محل مورد تقاضا را از دفترچه انتخاب رشته پیدا کرده و پس از وارد کردن این دو کد در بخش مربوطه فرم ، بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید تا رشته و دانشگاه مورد نظر شما یافت شود. پس از کلیک بر روی گزینه تایید ، رشته مورد نظر برای شما ثبت می شود و به همین ترتیت می توان انتخاب های بعدی را وارد کرد. (مطابق شکل زیر) پس از پایان تمام مراحل کدرهگیری ثبت نام را دریافت نمایید تا در زمان اعلام نتایج با استفاده از این کد ، از رشته قبولی خود مطلع شوید.

دانشگاه آزاد هر ساله رشته های خود را به صورت بدون آزمون در دو نیمسال مهر و بهمن ارائه می دهد. داوطلبان در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در زمان مشخص شده از سوی معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.org انجام می گردد. برای اطلاع از دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد و مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۰۴ نظر

 1. با سلام
  من دانشجوی کارشناسی روزانه هستم درصورت انصراف از دانشگاه میتونم در دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی ثبت نام کنم یا از نظر نظام وظیفه مشکل پیدا میشه ؟

  • باسلام
   درصورتی که شما واحد های حد نصاب کاردانی را نگذرانده باشید می توانید از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و در دانشگاه و در رشته مورد نظر ثبت نام کنید .

 2. سلام.ببخشید چرا ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته ترم بهمن شروع نمیشه؟

  • باسلام
   در حال حاضر زمان ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد مشخص نمی باشد باید منتظر اطلاع رسانی از سایت رسمی باشید .

 3. سلام میشه هم در دانشگاه ملی بود و هم در دانشگاه ازاد با هم تحصیل کرد

 4. سلام ایا می شود در دو دانشگاه ازاد رشته های متفاوت خواند

 5. سلام ثبت نام ترم بهمن از کی شروع میشه ممنون

 6. با سلام برای ورودی بهمن میخواستم بدونم با معدل کتبی ۱۲ در رشته تجربی شانس قبولی دارم؟میتونم حسابداری قبول شم؟

  • با سلام
   قبولی بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‎های آزاد به واحد دانشگاهی و ظرفیت و رقابت برای آن رشته بستگی دارد. و شما شانس قبولی خوبی برای رشته حسابداری دارید.

 7. ممنون از پاسخ گوییتون
  واحد حد نصابش چقدر میشه؟

 8. سلام و خسته نباشید
  ببخشید من یه سوالی داشتم
  ترم اول کارشناسی پیوسته مترجمی زبان هستم ولی میخوام مدرک فوق دیپلمم رو فقط بگیرم بنظرتون راهی هست یا باید تا لیسانس بخونم

  • با سلام.
   در صورت گذرندان واحد های حد نصاب و موافقت دانشگاه ، شما میتوانید مدرک فوق دیپلم دریافت نمایید.

 9. سلام خسته نباشید ببخشید تعداد کل واحد های کارشناسی پیوسته مترجمی زبان یا همون لیسانس مترجمی کلا چقدره

 10. سلام چرا پس ثبت نام دانشگاه ازاد تکمیل نمیشه نتایج و اعلام کنن چقد طول میکشه

 11. ببخشید من د دانشگاه ازاد بدن کنکور شرکت کردم دیپلمم تجربی هست ولی اشتباه انسانی نوشتم ومشکل معدل کتبی که از طرف دانشگاه فرستادن سنجش حالا به نظرتون قبول میکنن؟؟

 12. سلام دانشگاه ازاد بازم مهلت ثبت نام داده میخاستم ببینم جوابش کی میاد؟

  • باسلام. تاریخ دقیقی اعلام نشده است، اما معمولا کمترازیک هفته بعد ازتکمیل ثبت نام ها دانشگاه ازاد نتایج را اعلام میکند.

 13. باسلام من به جای معدل کتبی معدل پیشم واردکردم ولی اسکن مدرک دیپلم واسه دانشگاه بدون ازمون ردکردم حالاچیکارکنم؟بامعدل دیپلم ۱۲٫۶۷رشته شیمی کاربردی پذیرفته میشم؟

  • با سلام
   در صورت وجود اختلاف قابل توجه بین معدل کتبی دیپلم و معدلی که وارد کرده اید ممکن است واحد دانشگاهی از ثبت نام شما ممانعت به عمل اورد.در این صورت شما را به مرکز دانشگاه ازاد ارجاع خواهند داد تا شرایط پذیرشتان مجددا بررسی شود.همچنین شانس پذیرش شما به سطح علمی واحد دانشگاهی مورد نظر،معدل سایر پذیرفته شدگان و ظرفیت دانشگاه نیز بستگی دارد.
   درضمن هم اکنون میتوانید در تکمیل ظرفیت پذیرش با سوابق تحصیلی مجددا انتخاب رشته داشته باشید

 14. با سلام انتخاب واحد دانشجویان جدید الورود تروم اول کارشناسی پیوسته بر عهده خود دانشجو هست یا دانشگاه ؟

  • با سلام
   انتخاب واحد ترم اول بر عهده دانشگاه میباشد و شما میتوانید از ترم های بعد خودتان انتخاب واحد نمایید .

 15. سلام من مهندسی کامپیوتر سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته شهر قدس قبول شدم بعد ثبت نامم رو انجام دادم اما مسیرش یه مقدار دوره به ما خواستم ببینم امکانش هست واسه ترم دوم یا ترم های بعد انتقالی بگیرم به تهران مرکز یا تهران غرب؟؟

  • باسلام شما میتوانید ترم بعد برای میهمانی اقدام فرمایید و بعد از دو ترم میهمانی پیاپی و کسب معدل نسبتا مناسب برای انتقالی دائم اقدام فرمایید. البته ترم اخر را باید در واحد شهرقدس شرکت فرمایید

   • انتقالی دائم رو اگه بگیرم توی مدرک کارشناسیم تهران مرکز ثبت میشه یا همون شهر قدس؟

    • با سلام
     در صورتی که در دانشگاهی مهمان موقت و یا مهمان دائم باشید،مدرک تحصیلی شما نهایتا از سوی دانشگاه مبدا یعنی دانشگاهی که در ان پذیرفته شده بودید صادر خواهد شد.اما در صورتی که از دانشگاهی انتقالی بگیرید در واقع دانشجوی یک دانشگاه جدید خواهید شد و مدرک شما از سوی دانشگاهی که به انجا منتقل شده اید صادر خواهد شد.

 16. سلام من معدل دیپلمم ۱۷/۵۰معدل کتبی دیپلمم۱۵/۷۱امروز رفتم دانشگاه برای ثبت نام میگن مغایرت داره ب جای معدل کتبی معدل دیپلممو زدن باید چیکار کنم گفتن میفرستن سازمان اگ تایید بشه ب نظر شما تایید میشه یا ن اگ نشه باید چیکار کنم توروخدا میشه جوابه منو بدید

  • با سلام
   شما حتما باید معدل کتبی خود را وارد می نمودید و در صورت هر گونه مشکلی در این مورد باید به دانشگاه قبول شده خود مراجعه حضوری نمایید و اگر در استعلام مربوطه معدل شما با معدل قابل قبول آن دانشگاه منطبق باشد , مشکلی پیش نخواهد آمد .

 17. سلام من معدل دیپلمم ۱۷/۵۰معدل کتبی دیپلمم۱۵/۷۱امروز رفتم دانشگاه برای ثبت نام میگن مغایرت داره ب جای معدل کتبی معدل دیپلممو زدن باید چیکار کنم گفتن میفرستن سازمان اگ تایید بشه ب نظر شما تایید میشه یا ن اگ نشه باید چیکار کنم

  • باسلام موافق مرکز بستگی به رشته و محل دانشگاه انتخابی دارد. در کل معدل شما بالا است و امکان موافقت مرکز بالا میباشد

 18. سلام
  من کارشناسی نامیوسته تهران مرکز پذیرفته شد و برای ثبت نام مرحله اول اینترنتی وقتی میرم تو سایت تهران مرکز قسمت جدیدالورود و کد ملیمو با نام پدر رو که وارد میکنم میزنه اطلاعاتی یافت نشد حالا باید چیکار کنم ؟
  و اینکه من کاردانیمو تو یادگار امام گرفتم میخوام بدونم که چون قبلا دانشجو اونجا بودم میتونم ثبت نام کنم یا نه دیگه فقط باید برم تهران مرکز ؟

  • باسلام . در ابتدا مطمئن شوید که کدملی و سامانه ی ثبت نام صحیح میباشد . درصورت اطمینان ممکن است مشکل ازلینک دانشگاه باشد درصورتیکه همچنان موفق به ثبت نام نشدید با واحد مربوطه تماس بگیرید و یا حضورا صحبت کنید .

 19. سلام . من مدرک کارشناسی و ارشدم رو از دانشگاه دولتی گرفتم. الان قصد دارم کنکور پزشکی بدم. با وجود اینکه مشکل خدمتم ندارم . خواستم بدونم تو چه شرایطی میتونم در دانشگاه دولتی و روزانه درس بخونم؟
  ایا باید مدارکم رو بازخرید کنم؟
  شکایت به دیوان عدالت یا راه حل دیگه ای هست؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 20. سلام من اولویت اولم (مترجمی تهران شمال) قبول شدم میخواستم ببینم میتونم برم دانشگاه های اولویت بعدی ام (ادبیات تهران مرکز یا مترجمی فرانسه علوم تحقیقات) حضوری ثبت نام کنم؟ و اینکه تا کی وقت دارم برای اینکار و کلا ثبت نام؟

  • با سلام معمولا واحد های دانشگاهی که سطح علمی نسبتا بالایی دارند با مراجعه مستقیم و بدون انجام فرایند انتخاب رشته پذیرش دانشجو ندارند.واحد هایی که شما نام بردید نیز جزو همین دانشگاه ها می باشند.اما میتوانید با مراجعه به دانشگاه های نام برده تا قبل از شروع کلاسها شانس خود را امتحان کنید،در صورت وجود ظرفیت خالی ممکن است با ثبت نام شما موافقت شود.

 21. سلام ببخشید من دیپلم و بیش دانشگاهیم هر دو تجربیه اما بعد کنکورم چون رشته ی خوبی نیاوردم گرافیک کاردانی پیوسته دانشگاه ازاد زدم الان تو رسیذ انتخاب رشتم کافی نتی اسم خودشو به جای من زده ینی مثلا اسم صنمه نوشته علی هر چقد میرنم نتیجه واسم بالا نمیاد ینی به خاطر اونه باید چیکار کنم برم دانشگاه ثبت نام کنم ینی؟بعد به عنوان رمز عبور میزنه بابد رسید بعد از پوداخت وارد کنی با اینکه کسی به من هیچ رسید پرداحتی نداده فقط یدونه کد پیگیری باید چیکار کنم من اون کد پیگیری و میرنم به عنوان رمز عبوز

 22. هنوز مهلت ویرایش در سایت ثبت نام هست؟

  • سلام مهلت ویرایش دانشگاه آزاد به اتمام رسیده و در حال حاضر نتایج بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار گرفته است .

 23. سلام دانشگاه آزاد تهران شرق قبول شدم اما میشه برم دانشگاه آزاد تهران شمال حضوری من و ثبت نام میکنن؟

  • باسلام اگر شما دانشگاه تهران شمال را در الویت بالاتر انتخاب کرده باشید یعنی اکنون دانشگاه تهران شمال شما را نپذیرفته است. و اگر آن را در الویت های پایین تر وارد کرده باشید باید به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنید در صورت توافق دانشگاه این امر ممکن است

 24. من فوق لیسانس عمران از دانشگاه دولتی دارم و الان مشمول خدمت سربازی محسوب می شم و سربازی هم نرفتم هنوز. طبیعتا دیپلم ریاضی هم دارم. آیا من میتونم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در یک رشته علوم انسانی مثل مثلا جامعه شناسی انجام بدم؟ میخوام برای بهمن ماه ثبت نام کنم. آیا قانونا مجاز به این کار هستم؟

  • باسلام از انجایی که شما مقطع کارشناسی خود را گذرانده اید دیگر نمیتوانید از معافیت تحصیلی در این مقطع استفاده کنید به عبارت دیگر بازگشت به عقب معافیت تحصیلی دریافت نمیکند

 25. با سلام خسته نباشید.
  کارشناسی پیوسته زبان سوابق تحصیلی قبول شدم ببخشید بعد اینکه مراجعه کردیم به دانشگاه محل صبت نام
  انتخاب واحد کردن دقیقا چجوریه و کلاسا معمولا کی شروع میشه؟
  ممنون از سایت مفیدتون

  • با سلام . تعداد واحد های شما در ترم اول دست شما نمیباشد و خود دانشگاه برای شما انتخاب واحد می نماید و معمولا کلاس ها از اواسط مهرماه برگزار می گردد .

   • سلام میخواستم ببینم رشته زیست فناوری یا همونبیوتکنولوژی میشه تو ارشد با دکترا واسه ژنتیک پزشکی خوند؟

    • با سلام
     ژنتیک پزشکی در واقع بخشی از ژنتیک انسانی می باشد. در ایران وزارت بهداشت این دو رشته را؛ ژنتیک انسانی در مقطع ارشد و ژنتیک پزشکی در مقطع دکتری ارائه می دهد.رشته هایی که مجاز به ادامه تحصیل در این دو رشته می باشند عبارت اند از:کارشناسی زیست شناسی (همه گرایشها)، بیوتکنولوی گرایش صنعتی، ویروس شناسی، انگل شناسی پزشکی، ژنتیک، بیوشیمی، ایمنی شناسی، میکروب شناسی، تغذیه، علوم آزمایشگاهی، مامایی، دکترای عمومی گروه پزشکی، دکترای حرفه ای دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی.

 26. سلام من اولیت اولم توی رشته ریاضی مهندسی کامپیوتر تهران شمال بود اما قبول نشدم اولیت دومم قبول شد خواسم ببینم ایا امکانش وجود داره حضوری برم دانشگاه و در صورت داتشن ظرفیت ثبت نام کنم؟؟

 27. سلام می خواستم بدونم شهریه دانشگاه ازاد رشته مدیریت بازگانی کارشناسی پیوسته تقریبا چقدر میشه

  • با سلام . هزینه ی هر ترم رشته ی مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی پیوسته و در دانشگاه های آزاد اسلامی حدودا بین ۱ میلیون و ۳۰۰ الی ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان میباشد .

 28. سلام من مترجمی ازاد با سوابق تحصیلی قبول شدم ولی الان دیدم کافی نت معدلمو اشتباه زده ینی اصلا نمیتونم ثبت نام کنم ؟؟؟؟؟؟

  • با سلام.
   در صورتی که معدل وارد شده پایین تر از معدل واقعی شما باشد مشکلی برای ثبت نام نخواهید داشت در غیر این صورت با موافقت دانشگاه ثبت نامتان بلامانع است.

 29. ایا درصورت قبولی در ترم مهر ، امکان خرید دوباره کارت بدای ترم بهمن وجود دارد؟ و اینکه مشکلی پیش نمیاد که دوبار ثبت نام کرد؟

  • باسلام شما میتوانید در نیمسال دوم هم مجددا ثبت نام فرمایید و در صورت قبولی باید از دانشگاه فعلی انصراف داده و در دانشگاه مقصد خود ثبت نام فرمایید

 30. سلام
  برای این معدل دیپلم من اشتباهی معدل کل ثبت کردم و زمان ویرایشم تموم شده امکانش هست مشکلی برام پیش بیاد در صورتی عکس اون کارنامرم اسکن کردم براشون:((((

  • باسلام کسانی که معدل خود را بالاتر از معدل واقعی وارد کرده اند در زمان ثبت نام حضوری با مشکل روبه رو خواهند شد

 31. سلام من به هیچ وجه نمیتونم ثبت نام کنم؟ دیر اقدام کردم

  • باسلام، دانشگاه ازاد براساس سوابق تحصیلی لینک ثبت نام را برداشته است ،مگر اینکه حضوری تشریف ببریدو پذیرش آن بستگی به ظرفیت دانشگاه دارد.

 32. سلام من واسه مقطع کارشناسی پیوسته با مدرک تجربی ثبت نام کردم و انتخاب رشته کردم تو رشته ی تجربی بعد از چند وقت از قسمت اضافه کردن گروه ازمایشی گروه ریاضیو اضافه کردم بعد از اون هروقت وارد پنل کاربریم شدم گروه ازمایشی انتخابیمو ریاضی نشون میداد خواستم ویرایش کنم ولی ثبت نمیشد خواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد برای پذیرشم تو رشته های انتخابیم؟؟؟

 33. سلام من واسه مقطع کارشناسی پیوسته با مدرک تجربی ثبت نام کردم و انتخاب رشته کردم تو رشته ی تجربی بعد از چند وقت از قسمت اضافه کردن گروه ازمایشی گروه ریاضیو اضافه کردم بعد از اون هروقت وارد پنل کاربریم شدم گروه ازمایشی انتخابیمو ریاضی نشون میداد خواستم ویرایش کنم ولی ثبت نمیشد خواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد برای پذیرشم تو رشته های انتخابیم؟؟؟

 34. معدل کتبی یا کل الان ک ویرایش دادن????ممنون میش جواب بدید

  • با سلام . شما برای ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد اسلامی میبایست معدل کتبی دیپلم خود زا وارد نمایید .

 35. سلام تو ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد کافینت معدل کل رو ثبت کرده ایا مشکلی داره یا ویرایش کنم

  • با سلام . شما برای ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد اسلامی میبایست معدل کتبی دیپلم خود زا وارد نمایید .

 36. سلام من یک ماه پیش واسه دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام کردم،
  الان میخاستم یک قسمتیو ویرایش کنم که رفتم دیدم درست بود
  بعد دیگه ویرایشو ادامه ندادم اومدم بیرون،برای اطلاعاتم مشکلی پیش میاد؟

  • باسلام.اگر شما اطلاعات تغییر داده را ثبت نکرده باشید مشکلی پیش نخواهد آمد اما اگر گزینه ثبت را زده باشید اطلاعات شما تغییر یافته و ویرایش شده است.

 37. حالا که نتیجه ازاد بدون کنکور هنوز نیومده ، خودمون میتونیم بریم دانشگاه ثبت نام کنیم؟

  • باسلام،خیر شما باید منتظر نتایج دانشگاه ازاد براساس سوابق تحصیلی باشید و بعد از پذیرش در دانشگاه حضوری مراجعه کنید.

 38. ببخشید نوشته سال فارق تحصیلی یعنی باید سالی که دیپلم گرفتیم بنویسیم چون فقط از ما دیپلم می خواد دیگه مدرک پیش نمی خواد ! بعد هنوز نوشته معدل کتبی نهایی وارد کنید من می خواستم معدلم کل وارد کنم تو این ویرایشا که ترسیدم نکردم چون هنوز میگم نوشته معدل کتبی نهایی

 39. من معدل کل رو وارد کردم باید معدل کتبی رو وارد میکردم؟و اینکه به جای مدرک دیپلم ریز نمرات دیپلم رو آپلود کردم مشکلی پیش میاد یا درست میشه؟مدرک پیش دانشگاهی یا معدل پیش رو هم لازمه توی سایت بزنیم؟یاباید برای ثبت نام حضوری همراهمون باشه خواهش میکنم جواب بدید خیلی نگرانم

 40. سلام من دیپلمم تجربی هست و معدل کتبی ۱۹.۱۳ میخواستم بدونم مهندسی پزشکی تهران دانشگاه ازاد قبول میشم ؟ و سال قبل با این معدل چه رشته هایی قبول شدن؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه دانشگاه آزاد برحسب سوابق تحصیلی پذیرش می کند، شرایط معدل شما برای پذیرش نسبتا بهتر می باشد. اما در نظر داشته باشید علاوه بر معدل نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه در پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود.

 41. سلام امروز اخرین روز شهریور ماهه پس اطلاعیه برای ثبت نام حضوری دانشگاه ازاد بر اساس سوابق تحصیلی کی میاد؟!

 42. سلام ی اطلاعیه جدید اومده ک میشه گروه ازمایشی اضافه کرد ینی میتونیم ی کارت دیگ بخریم؟

 43. سلام امروز ۳۰شهریور هنوز تو سایت چیزی درباره ی ثبت نام حضوری بدون آزمون دانشگاه ازاد نزده پس کی میاد؟

 44. سلام خسته نباشید
  برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته منظور از معدل دیپلم معدل کل هست یا کتبی ؟
  با معدل کل ۱۵٫۱۵ و معدل کتبی ۱۰٫۲۸ رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران شمال قبولم ؟

  • با سلاام
   از انجا که دانشگاه آزاد برحسب سوابق تحصیلی پذیرش می کند.و معدل شما برای پذیرش محاسبه خواهد شد. و شرایط معدل شما برای پذیرش نسبتا بهتر می باشد. اما در نظر بگیرید علاوه بر معدل نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه در پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود.

 45. سلام من موقع ثبت نام تو قسمت اپلود مدرک دیپلم ، گواهی موقت پایان تحصیل رو اپلود کردم چون همرام نبود مدرک دیپلم و انتخاب رشته کردم و هنوز جواب مبنی بر قبول شدن من نیومده
  بنظر شما دوباره کارت اعتباری بخرم و مراحل ثبت نام رو از اول انجام بدم میشه اینکارو کرد؟

 46. سلام من اگه بخوام برای ثبت نام اینترنتی بدون کنکوردانشگاه ازاد اقدام کنم حتمامدرک پیش دانشگاهی میخواد؟؟
  از مدرک پرینت میخواد؟؟

 47. سلام با معدل کتبی ۱۴٫۹۶ احتمالش چقدره تو رشته های مدیریت تهران قبول شم؟ کم یا زیاد؟

 48. با معدل کتبی ۱۴٫۹۶ می تونم تو یکی از رشته های مدیریت داخل تهران قبول بشم؟ احتمالش کمه یا زیاد؟

 49. سلام میخواستم بدونم میشه هم کارشناسی و هم کارشناسی ناپیوسته انتخاب رشته کنم ؟؟و اگه میشه باید جدا انجام بدم یا باهم؟؟ واز کجا بدونم رشته که انتخاب میکنم جزو رشته خودمه ؟؟من رشتم تجربیه مثلا شیمی محض لطفا جواب بدید. ممنون

 50. با سلام
  من در ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون آزمون باید معدل کل دیپلمم رو وارد می کردم یا کتبی دیپلمم رو ؟
  آیا با معدل کل ۱۵٫۱۵ و معدل کتبی ۱۰٫۲۸ امکان قبولی در رشته ی مهندسی کامپیوتر یا حسابداری در واحد های تهران مرکز یا تهران شمال یا تهران جنوب هست ؟

 51. با سلام
  من در ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون آزمون باید معدل کل دیپلمم رو وارد می کردم یا کتبی دیپلمم رو ؟
  آیا با معدل کل ۱۵٫۱۵ و معدل کتبی ۱۰٫۲۸ امکان قبولی در رشته ی مهندسی کامپیوتر یا حسابداری در واحد های تهران مرکز یا تهران شمال یا تهران جنوب هست ؟

 52. سلام با معدل کتبی یازده
  به کامپیوتر یادگار امام یا شهرقدس امیدی هست؟

  • با سلام . معدل کتبی رشته ی تحصیلی خود شما مد نظر میباشد . ولی در کل شانس قبولی شما برای واحد شهر قدس بهتر میباشد .

 53. سلام جواب انتخاب رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد نیومده؟

 54. باسلام
  با معدل کتبی ۱۳/۳۴ امکان قبولی در رشته کارشناسی عمران دانشگاه ازاد نورباد ممسنی هست ؟!
  معدل کل دیپلم ۱۶/۷۲ هستس که متاسفانه اشتباهی با معدل کتبی ثبت نام کردم

 55. با سلام
  امسال دانشگاه ازاد در مقطع کارشناسی ارشد تکمیل ظزفیت برگزار می کند>؟

 56. سلام ببخشید من کارت ملیم گم شده بود و از شناسنامه ام اسکن گرفتم و فرستادم،چون اسکن کارت ملیو ندادم مشکل پیش میاد؟همه مدارکم کامل بود فقط کارت ملیم نبود

  • با سلام.
   خیر مشکلی ندارد. اما شما باید زمان ثبت نام حضوری در دانشگاه مدارک خود را کامل کرده و به دانشگاه ارائه کنید.

 57. سلام میخواستم بدونم جواب انتخاب رشته بدون کنکورمون کی میاد نیم سال اول میشه بریم یا از بهمن باید بریم؟

 58. سلام من با معدل کتبی ۱۲.۷۷ رشته ریاضی دانشگاه ازاد تهران شمال یا مرکزی حسابداری قبول میشم؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه دانشگاه آزاد برای کد رشته های بدون آزمون بر حسب سوابق تحصیل پذیرش میکند. شرایط معدل شما برای پذیرش نسبتا بهتر می باشد . توجه فرمایید. علاوه بر معدل نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه تاثیر گذار خواهد بود.

 59. یعنی میتونم هروقت زمانش مشخص شد کارت بخرم برای ورودی بهمن دیگ مشکلی نداره ک من ی بار کارت برای ورودی مهر گرفتم

 60. سلام
  میخواستم بدونم دانشگاه آزاد رشته های بدون ازمون ارشد رو ثبت نام میکنند؟
  چه زمانی میتونیم اقدام کنیم؟

 61. با سلام…….کی نتایج بدون کنکور میاد؟

 62. سلام من برای مهر کارت خریدم به جای گروه ازمایشی زبان اشتباهی گروه ازمایشی تجربی رو برام زد منم مجبور شدم انتخاب رشته کنم میخاستم ببینم میتونم برای ورودی بهمن کارت بخرم دوباره انتخاب رشته کنم توروخدا جواب بدید

  • با سلام.
   در حال حاضر امکان خرید کارت برای ثبت نام کد رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد وجود ندارد. و این احتمال وجود دارد در نیمسال دوم برای بهمن ماه دانشگاه آزاد پذیرش داشته باشد. و شما جهت خرید کارت برای ثبت نام باید در بهمن ماه پیگیری نمایید.

 63. سلام من به جاى اینکه مدرک دیپلمم رو آپلود کنم کارنامه اى که ریز نمرات سه سالم و معدل کتبى نهایى توش وجود داره رو آپلود کردم.اشکالى نداره؟

 64. سلام مهلت ثبت نام ورودی مهر تا چه موقست؟

 65. سلام احتمال پذیرش در دانشگاه ازاد بدون ازمون با دیپلم انسانی و گرایش مدیریت چقدر هست؟ با معدل ۱۲ و نیم!!

 66. سلام.ببخشید منظور از شماره رسید ثبت نام دانشگاه آزاد چیه؟

 67. سلام خسته نباشید.خیلی ممنون که انقد وقت میذارید و تک به تک جواب میدید. من معدل دیپلمم ۱۶/۷۷ هستش .میخواستم بدونم که میتونم با این معدل از نقاشی یا ارتباط تصویری دانشگاه ازاد اسلامی تبریز قبول بشم؟

 68. با سلام.میخواستم ببینم جواب بدون آزمون کارشناسی پیوسته بدون آزمون آزاد کی میاد؟اخه من پیام نورم قبول شدم نمیدونم ثبت نام کنم یا نه.شاید آزاد قبول نشدم.بتونم مقایسه کنم.یهو از اینجا مونده از اینجا رونده نشم

 69. سلام ببخشید من دوبآره کارت خریدم و گروه آزمایشی اضافه کردم اما تو لینک بازیابی کلمه عبور اول میاد درسته؟

 70. ببخشید زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد کی اعلام میشه ؟؟؟

 71. سلام خسته نباشید
  من امروز اینترنتی اقدام به انتخاب رشته کارشناسی پیوسته رشته بازیگری دانشگاه آزاد (بر اساس سوابق تحصیلی ) کردم، اما تاریخ اخذ دیپلم (تجربی) رو اشتباه وارد کردم و ویرایشش هم نمیتونم بکنم، آیا این اشتباه در قبولی من در این رشته تاثیری میزاره ؟
  هیچ جا هم درخواست مدرک پیش دانشگاهیم(هنر) رو نکرد.
  نحوه گزینشش به چه صورتِ ؟ این انتخاب رشته صرفا حالت تشریفاتی داره ؟ ایا من میتونم مطمعن باشم که قبولم ؟
  و اگر من قبول بشم، ورودی مهر یا بهمن خواهم شد ؟
  و اگر هم قبول نشم، میتونم برای ورودی بهمن اقدام کنم ؟ چه زمانی ؟
  شهریه ثابت و متغیر این رشته در حال حاضر چقدره ؟

  پوزش میخوام اگر سوالاتم زیاد بود …
  پیشتر هم سپاسگزارم از راهنمایی و پاسخگوییتون.

 72. سلام خسته نباشید
  من امروز اینترنتی اقدام به انتخاب رشته کارشناسی پیوسته رشته بازیگری دانشگاه آزاد (بر اساس سوابق تحصیلی ) کردم، اما تاریخ اخذ دیپلم (تجربی) رو اشتباه وارد کردم و ویرایشش هم نمیتونم بکنم، آیا این اشتباه در قبولی من در این رشته تاثیری میزاره ؟
  هیچ جا هم درخواست مدرک پیش دانشگاهیم(هنر) رو نکرد.
  نحوه گزینشش به چه صورتِ ؟ این انتخاب رشته صرفا حالت تشریفاتی داره ؟ ایا من میتونم مطمعن باشم که قبولم ؟
  و اگر من قبول بشم، ورودی مهر یا بهمن خواهم شد ؟
  و اگر هم قبول نشم، میتونم برای ورودی بهمن اقدام کنم ؟ چه زمانی ؟
  شهریه ثابت و متغیر این رشته در حال حاضر چقدره ؟

  پوزش میخوام اگر سوالاتم زیاد بود …
  پیشتر هم سپاسگزارم از راهنمایی و پاسخگوییتون.

 73. با سلام
  اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی پیوسته بدون ازمون کی هست؟
  انتخاب واحدشم دقیقا کی عه؟ممنون

 74. با سلام من حین ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور سهمیه ایثارگری را وارد ننموده ام ولی میخواهم از مزایایش از جمله تحصیل رایگان استفاده کنم چکار باید بکنم؟

 75. سلام من دیپلم رو اشتباهی آپلود کردم
  میزارند ثبت نام کنم؟

 76. سلامم.باتوجه به اینکه مهلت انتخاب رشته کارشناسی پیوسته بدون آزمون تا ۲۳ تمدید شده،میخواستم ببینم آیا امکان داره ویرایش اطلاعات معدل گذاشته بشه؟چون من معدل کل رو وارد کردم و هم تو دفترچه راهنما و هم قبل ثبت نام نوشته شده معدل دیپلم ملاک می باشد.رشته انتخابی من هم ،حقوق دانشگاه تهران غرب .دیپلمم تجربی

 77. با سلام.با توجه به اینکه مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته بدون آزمون تا ۲۳ تمدید شده،ایا امکان داره دانشگاه آزاد ویرایش معدل رو بزاره؟چون من معدل کل رو وارد کردم ولی هم تو دفترچه و هم قبل انتخاب رشته تاکید شده معدل کتبی وارد بشه.رشته انتخاب من هم حقوق واحد تهران غرب هستش

 78. با سلام.با توجه به اینکه مهلت انتخاب رشته کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد بدون تا آزمون تا ۲۳ تمدید شده،آیا امکان داره ویرایش معدل رو بزارن؟چون من معدل کل رو وارد کردم.انتخاب رشتمم هم رشته حقوق دانشگاه تهران غرب هستش

 79. با سلام شهریه رشته زبان شبانه چقدر هست؟ممنون

 80. ببخشید اما یجا نوشته بود بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ شهریه مترجمی زبان کارشناسی پیوسته

  • با سلام . هزینه ی هر ترم رشته ی مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه های آزاد اسلامی تقریبا بین ۱ میلیون ۳۰۰ الی ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان میباشد و البته این هزینه با شهریه ثابت و متغییر میباشد .

 81. سلام من موقع ثبت نام کارشناسی معدلمو اشتباه وارد کردم رد میکنن منو؟

 82. ببخشید اگه معدلم رو در ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد اشتباه زده باشم،ثبت نامم نمیکنن؟

  • با سلام . ایراد خاصی در مورد اشتباه وارد نمودن اطلاعات معدلی شما وجود ندارد ولی شما میتوانید در زمان ثبت نام حضوری در دانشگاه مربوطه خود نسبت به تغییر و وارد نمودن اطلاعات خود اقدام نمایید .

 83. سلام شهریه مترجمی زبان چقدر هست؟

 84. ببخشید یه سوال داشتم
  اگه معدلم رو در کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اشتباه زده باشم .ثبت نامم نمیکنن؟

  • با سلام با توجه به اسکن مدارک در سایت این مشکل از طرف خود سازمان بررسی میشود و مشکلی برای گزینش شما وجود ندارد .

 85. با سلام من رشتم نقشه کشی صنعتی میخوام تغیر بدم اما نمیدونم چیجوری ایا میشه یا نه

 86. سلام

  من برای دوستم میخواستم کارت اعتباری ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد بخرم ولی کد ملی و مشخصات خودم رو زدم چون فکر میکردم سریال میده فرقی نمیکنه ولی الان اون کد فقط مخصوص کدملی خودم ثبت شده.
  زنگ زدم مشاوره گفتن شما با مشخصات دوستتون ثبت نام کنید بعداااا میشه ویرایش کنید.

  حالا من این کارو انجام بدم؟ لطفا راهنمایی کنید

 87. با سلام
  با توجه به اینکه دفترچه گروه های ازمایشی کاررشناسی ناپیوسته باز نمی شد من گروه ازمایشی رو اشتباه انتخاب کردم
  امکان تغییر گروه ازمایشی برای کارشناسی ناپیوسته فعال می شود؟
  اگر نه امکان قبولی در گروه ازمایشی فنی مهندسی ( از نقشه کشی معماری – هنر و معماری) وجود دارد؟

  • با سلام.
   در حال حاضر لینک ویرایش کارشناسی ناپیوسته آزاد فعال نمی باشد. و سایت دانشگاه آزاد دچار مشکل فنی می باشد.و پذیرش دانشگاه آزاد برحسب سوایق تحصیلی و معدل شما خواهد بود. هرچه معدل بالاتری داشته باشیدشانس بهتری خواهید داشت.

 88. سلام. یه سوال دارم ازتون لطفا راهنماییم کنید. کنکور ارشد ۹۷ قبول شدم. میخوام بدونم اگر بخوام تغییر اولویت دانشگاه رو بدم . نوشته که جوابش ۱ الی ۳ روز دیگه میاد. اخرین روز ثبت نام دانشگاهم فرداست. این چجوری میشه . اگر دو روز دیگه بیاد جوابش باز منو ثبت نام میکنن یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 89. یعنی الان دانشگاه آزاد هنوز هیچ لینکی برای ویرایش اطلاعات کارشناسی پیوسته بدون آزمون نذاشته؟

 90. سلام، شهریه کارشناسی رشته مهندسی شهرسازی حدوداً چقدره؟

 91. سلام ویرایش و اضافه کردن گروه آزمایشی جدید در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد کی فعال میشه؟؟؟ اصلا فعال میشه یا نه؟؟؟؟توروخدا جواب بدین
  خود سازمان مرکزی هم شماره هایی که گذاشته جواب نمیده
  کجا باید پیگیری کنیم؟
  باتشکر

  • با سلام . در حال حاضر هیچ اطلاعیه ای در خصوص زمان ویرایش انتخاب رشته ی دوره های کارشناسی ناپیوسته منتشر نشده است . به طور کلی انتظار میرود چند روز آینده ویرایش این دوره در سایت دانشگاه آزاد شروع شود .

 92. ببخشید یه سوال داشتم
  میخواستم ببینم احتمال داره دانشگاه آزاد ویرایش اطلاعات کارشناسی پیوسته بدون آزمون رو نذاره؟چون من معدلم رو اشتباه زدم و دانشگاه آزاد ثبت نام نمیکنه اگه درست نشه

  • با سلام.
   باتوجه به اینکه سایت دانشگاه آزاد دچار مشکلات فنی شده است. و احتمالا ویرایش اطلاعات امکان پذیر نخواهد بود. شما میتوانید زمان ثبت نام اطلاعات جدید خود را به دانشگاه ارائه نمایید.

 93. سلام میشه جواب بدید؟
  من ثبت نام اینترنتی رو انجام دادم برای کارشناسی پیوسته
  ولی تو همون کافی نت بهم گفتن باید صبر کنی تا جواب ظرفیت دانشگاه ازاد بیاد تا ببینی قبول کردن یا نه
  میخواستم بدونم چه تاریخی جواب میاد؟
  چون واقعا استرس دارم

  • با سلام انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه ازاد تا ۲۰ شهریور ماه ادامه دارد پس نتایج ان در اواخر شهریور ماه اعلام خواهد شد. احتمال قبولی شما در بدون کنکور ازاد به رشته انتخابی شما – ظرفیت ان رشته – کیفیت دانشگاه و البته مقدار معدل شما بستگی دارد

 94. سلام .اگه من معدلم رو در ثبت نام بدون آزمون کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد اشتباه زده باشم بعد ویرایشش هم دانشگاه نزاره من باید چکار کنم؟امکان داره ویرایشش رو بزاره؟

  • با سلام.
   شما میتوانید جهت اطلاع از ویرایش اطلاعات با پشتیبانی سایت دانشگاه آزاد تماس بگیرید. اگر امکان ویرایش صورت نگیرد. شما میتوانید اطلاعات جدید خودرا زمان ثبت نام به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.

 95. سلام برای کارشناسی ناپیوسته امکان اضافه کردن گروه آزمایشی وجود نداره کی گذاشته میشه؟

  • سلام
   در حال حضر این امکان برای داوطلبان مقطع کارشناسی ناپیوسته وجود ندارد.ولی ممکن است در روزهای آینده این امکان برای شما فراهم شود.

 96. با سلام و خسته نباشید.
  ۱-من با مدرک کاردانی ناپیوسته ترم قبل در رشته حقوق ثبت نام کردم و یک ترم در دانشگاه تحصیل کردم الان بخاطر مشکلات مسافتی میخواهم در دانشگاه دیگری ثبت نام کنم آیا میتوانم در سایت سنجش در دانشگاه دیگری ثبت نام کنم؟؟

  ۲-در ثبت نام در سایت سنجش من معدل کاردانی ناپیوسته را باید بزنم یا معدل دیپلم در دبیرستان کار و دانش خواندم

 97. سلام.من الان میخواستم برای ثبت نام بدون کنکور اقدام کنم که برای خرید کارت اعتباری هزینه را از من کم کرد ولی کد رهگیری به من نداد.کادرش خالی بود و برای بازیابی هم هرچی میزنم میگه ارسال شد ولی چیزی به شماره م نمیاد.چکار کنم؟

  • با سلام.
   با توجه به مشکلات فنی سایت دانشگاه آزاد شما میتوانید با پشتیبانی سایت دانشگاه آزاد تماس یگیرید ، و با دادن اطلاعات کلمه عبور را دریافت کنید، در غیر اینصورت شما باید در ساعت هایی که سایت با شلوغی مواجه نیست اطلاعات خود را وارد نمایید و کلمه عبور جدید دریافت کنید.

 98. سلام خسته نباشید من با معدل ۱۷/۶۱ مدرک کاردانی حسابداری از تهران شرق گرفتم و کارشناسی ناپیوسته حسابداری بدون ازمون همون دانشگاه ثبت نام کردم به نطرتون شانس قبولیم چه قدره ؟
  تاریخ اعلام نتایج دقیقا چه زمانی هست ؟مرسی وقت بخیر

  • با سلام . با توجه به معدل دوره کاردانی شما و سابقه تحصیل در این واحد دانشگاهی شانس قبولی شما بالا میباشد . تاریخ اعلام نتایج بدون کنکور آزاد ۲۳ شهریور به بعد میباشد .

 99. سلام من گروه آزمایشی کاردانی پیوسته اشتباه انتخاب کردم امکان ویرایش آن است کی امکان ویراش فعال می شود؟

 100. سلام من متولد ۱۳۷۸/۵/۲۹ هستم چهار واحد داخلی پیش دانشگاهیم از سال قبل موند و تو بزرگسالان ثبت نام کردم و تا حالا پاس نشدن میخواستم بپرسم اگر من این شهریور هم نتونم پاس کنم و برای دی بصورت داوطلب ازاد ثبت نام کنم اونوقت باید سربازی برم یا میتونم بدون اقدام به سربازی دی قبول شم و بهمن برم دانشگاه ازاد

 101. سلام.من به قسمت آموزش دانشگاه آزاد شهری که ساکن هستم مراجعه کردم.با تهران تماس گرفتن اما هنوز مشکل من حل نشده و وقتی میگم باید چیکار کنم جواب میدن که نمیدونن.تکلیف من چیه؟ بازیابی کلمه عبور هم زدن اما بازم همون رمز اومد.الان من حضوری باید برم تهران؟ آخه این چه سیستمیه 🙁 چرا کارت اعتباری من نباید وارد شه و بتونم ثبت نام کنم.
  اگه مهلت ثبت نام تمام بشه من چیکار کنم؟ هرچه هم به پشتیبانی سایت زنگ میزنم اصلا جواب نمیدن.

  • با سلام.
   به شما پیشنهاد میشود تلاش خودرا داشته باشید، با پشتیبانی سایت دانشگاه آزاد تماس داشته باشید تا مشکل شما را برطرف کنند ،

 102. ببخشید میخواستم ببینم الان میشه اطلاعات شخصی کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد رو ویرایش کرد؟

  • با سلام.
   در حال حاضر امکان ویرایش اطلاعات امکان پذیر نیست ، اگر نتوانید اطلاعات خودرا ویرایش کنید.شما میتوانید زمان ثبت نام مدارک جدید و یا اطلاعات جدید خودرا به دانشگاه ارائه دهید.

 103. با سلام …. امکان ویرایش کاردانی پیوسته بدون کنکور هنوز نشده تاریخ دقیق آن کدام است

  • باسلام
   امکان ویرایش رشته ها و اطلاعات ثبت نامی کاردانی پیوسته در دانشگاه ازاد در حال حاضر وجود ندارد. زمان دقیق آن فعلا از از طرف سازمان مرکزی اعلام نشده است.

 104. سلام چرا زمان دقیق وقطعی ویرایش ثبت نام را اعلان نمی کنند؟تورو خدا درستش کنید .

 105. سلام من دیپلم تجربی و لیسانس کشاورزیم…الان میخوام رشته مهندسی دریانوردی رو انتخاب کنم اما در قسمت مجموعه آزمایشی بین گروه ریاضی و گروه تجربی نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم میشه راهنماییم کنین ممنون میشم؟؟؟؟؟

  • باسلام.انتخاب گروه آزمایشی در ثبت نام براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد به مدرک دیپلم هیچ ارتباطی ندارند و وابسته به هم نمی باشند.به دلیل اینکه رشته مهندسی دریانوردی جزو رشته های مهندسی می باشد هنگام ثبت نام در سایت دانشگاه آزاد و یا خرید کارت باید مجموعه آزمایشی ریاضی را انتخاب نمایید اما وقتی ریاضی را انتخاب کنید فقط می توانید از رشته های مربوط به گروه ریاضی انتخاب کنید.اگر تمایل به ثبت نام در مجموعه ای دیگر داشته باشید باید یک کارت جداگانه خریداری کنید.برای مثال:اگر بخواهید در رشته های مربوط به مدیریت هم ثبت نام کنید باید کارت جدا بخرید و مجموعه انسانی را انتخاب کنید.

 106. سلام…من دیپلم تجربی هستم و لیسانس کشاورزی .. الان میخوام مهندسی دریانوردی رو انتخاب کنم ..در ثبت نام قسمت مجموعه آزمایشی از بین گروه ریاضی و تجربی کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟ممنون میشم سریعا پاسخ بدین

 107. سلام خسته نباشید. من در دوره کاردانی پیوسته گرافیک بدون کنکور صرفا بر اساس سوابق تحصیلی میخواستم ثبت نام کنم. اما گروه ازمایشیمو اشتباه زدم و کلا برای من مثل کسایی که آزمون سراسری شرکت کردند گرینه تغییر گروه آزمایشی و اضافه کردن اون وجود نداره . خرید کارت اعتباری هم نمی تونم دوباره انجام بدم چون شناسه من یک بار استفاده شده. خواهش می کنم کمکم کنید.

  • با سلام اکنون کاری نمیتوان انجام داد. از انجایی که ثبت نام تا ۲۰ شهریور ادامه دارد ممکن است گذینه اضافه کردن گروه ازمایشی ایجاد شود. بهتر است مشکل خود را با مرکز دانشگاه ازاد در میان بگذارید

 108. سلام وقت بخیر. من اشتباها به جای انتخاب گروه ازمایشی هنر گروه فنی و مهندسی را انتخاب کردم. آیا امکان ویرایش هست و اینکه نمی تونم مجددا کارت اعتباری خریداری کنم چونکه پیام شناسه قبلا خریداری شده است را نشان میدهد؟ لطفا کمک کنید.
  با تشکر

  • سلام شما میتوانید از گزینه ی تغییر گروه آزمایشی و یا اضافه کردن گروه آزمایشی در سایت دانشگاه آزاد استفاده کنید و ویرایش انجام بدهید.

 109. سلام وقت بخیر موقع ثبت نام مسعول کافی نت رشته موردنظرمو اشتباهی زده و تایید وثبت نام کرده حالا موندم چیکار کنم ویرایشم نداره وقتیم میخوام دوباره پول واریز کنم واز اول ثبت نام کنم خطا میده که شما قبلا ثبت نام کردید لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • سلام
   دانشگاه آزاد این امکان را به داوطلبان خود داده تا با تغییر گروه آزمایشی و یا اضافه کردن گروه آزمایشی جدید نسبت به تغییر و یا ویرایش انتخاب رشته ی خود اقدام نمایند.در حال حاضر اگر این امکان برای شما وجود ندارد می توانید با مرکز آزمون دانشگاه آزاد تماس گرفته و مشکل خود را با کارشناسان دانشگاه آزاد مطرح نمایید.

 110. سلام. من برای دوره کارشناسی تمام وقت بدون آزمون – سوابق تحصیلی کارت اعتباری گرفتم.با گوشیم وارد شدم اما چون سرعتم پایین بود بدون اینکه اطلاعات رو تکمیل کنم خارج شدم.حالا که میخوام وارد شم میگه نام کاربری یا رمز عبور اشتباه است.الان من باید چیکار کنم؟ کارت دیگه ای هم نمیتونم بخرم چون میگه با این شناسه قبلا خریداری شده. حالا چطور باید ثبت نام کنم؟ لطفا جواب بدید منتظرم.ممنون.

  • با سلام اگر شما یکبار وارد سایت شوید و از آن خارج شوید به این معنا نیست که دیگر نمیتوانید وارد سایت شوید. هر شخص میتواند چندین بار وارد سامانه شود.به احتمال زیاد علت این خطا شلوغی سیستم میباشد یا ویرایش اطلاعات سایت. بهتر است پس از گذشت مدتی دوباره وارد سایت شوید و رمز ورود و نام کاربری را به دقت وارد کنید

   • الان ۴ روزه پشت سر هم دارم سعی میکنم وارد شم.اما مدام پیغام میده که نام کاربری یا رمز عبور اشتباه است. دوتا کافی نت هم رفتم اونجا هم امتحان کردم و بازم همین رو میگه.اگه خدایی نکرده تا چند روز دیگه نتونم وارد شم و ثبت نام کنم، چیکار باید کرد؟

    • باسلام
     شما می توانید از قسمت لینک بازیابی کلمه عبور، کلمه عبور جدیدی را دریافت کنید و وارد صفحه انتخاب رشته خود شوید. در صورت وارد نشدن با پشتیبانی سایت دانشگاه آزاد تماس بگیرید.

 111. سلام وقتتون بخیر. رتبه بندی دانشگاه های ازاد تهران شمال و تهران شرق و یادگار امام به چه صورته ؟ در کل بنظرتون مهندسی پزشکی تهران شرق بهتره یا مهندسی کامپیوتر یادگار امام ؟هم از نظر دانشگاه و هم از نظر بازار کار منظورمه .

  • سلام رتبه بندی های دانشگاه های ازاد به شرح زیر میباشد
   علوم تحقیقات – تهران مرکز – تهران جنوب – تهران شمال – تهران غرب – تهران مرکز

 112. سلام و روز بخیر
  برای ثبت نام کارشناسی با سوابق تحصیلی، در دانشگاه آزاد، اگه سال اخذ مدرک دیپلم را به جای ۹۶، سال ۹۷ زده باشیم، باید چگونه اصلاحش کنیم، آیا مشکلی پیش میاد؟

  • با سلام در حال حاضر گزینه ویرایش برای اطلاعات در دسترس نیست . با توجه به اسکن مدارک در سایت احتمالا مشکلی پیش نمی آید.

 113. با سلام
  پذیرش کارشناسی پیوسته، با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد، معدل کل دیپلم را باید وارد میکردیم یا معدل کتبی دیپلم؟
  اگه اشتباه وارد کردیم باید چکار کنیم؟

  • سلام
   بر خلاف توضیحات ارائه شده در دفترچه ی ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد، مبنی بر ثبت معدل کتبی دیپلم،در زمان ثبت نام در سایت دانشگاه آزاد شما باید معدل کل دیپلم خود را ثبت نمایید.درصورت اشتباه وارد کردن معدل در حال حاضر امکان ویرایش برای داوطلبان وجود ندارد.

   • سلام
    شما در تاریخ ۵ شهریور در پاسخ به یکی از دوستان فرمودید که باید معدل کتبی وارد بشه اما الان در پاسخ به این دوستمون میگید معدل کل درسته، حالا واقعا کدومش صحیح هست؟

    • باسلام.براساس تبصره ای که در دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد وجود دارد مبنی بر درج معدل کتبی هنگام ثبت نام،باید معدل کتبی لحاظ شود اما در زمان ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه آزاد اسلامی،از شما معدل کل دیپلم خواسته می شود و معدل کل رست است.

 114. سلام ، ببخشید برای ثبت نام اسکن کارت ملی لازم هست اگر نداشته باشیم به جای کارت ملی ، اسکن شناسنامه باید بزاریم ؟

  • با سلام اگر شما فاقد کارت ملی هستید میتوانید از اسکن مجددا شناسنامه استفاده کنید تا بتوانید به مرحله بعدی ثبت نام بروید

 115. سلام من کاردانی مهندسی عمران دارم از دانشگاه غیر انتفاعی. میخام کاردانی رشته ای غیر مرتبط در دانشگاه ازاد بخونم ایا باید کارشناسی ناپیوسته رو ثبت نام کنم؟و اینکه اگر کارشناسی شرکت کنم دروس عمومی که در کاردانی پاس کردم تطبیق میشه زد یانه

  • با سلام . شما برای ثبت نام و انتخاب رشته ی خود هم میتوانید کارشناسی پیوسته را انتخاب نمایید و هم کارشناسی ناپیوسته را و در ضمن امکان تطبیق سازی دروس عمومی خود را دارید .

 116. سلام من دیپلمم ریاضی بوده ولی پیش دانشگاهی و کنکورم تجربی بوده برای مجموعه آموزشی توی انتخاب رشته بدون آزمون کدومو بزنم؟

  • باسلام
   شما باید عنوان دیپلم را ریاضی وارد کنید و برای انتخاب گروه ازمایشی مجاز هستید هر گروه ازمایشی را که علاقه مند هستید کارت تهیه کرده و انتخاب رشته را انجام دهید اما توجه داشته باشید که رشته ای را که مدنظر دارید در کدام گروه ازمایشی قرار دارد.

 117. سلام…..ببخشید من معدل کل رو وارد کردم باید ویرایش کنم معدل کتبی رو بزنم؟؟؟؟

  • باسلام.ملاک پذیرش ثبت نام براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد،سنجش میزان معدل کل می باشد و معدلی که شما در زمان ثبت نام اینترنتی وارد کرده اید درست می باشد و نیازی به ویرایش نیست.

  • خب اگه درسته چرا باید ویرایش کنم؟؟؟؟

   • باسلام.برخلاف توضیحات دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد مبنی بر ثبت معدل کتبی دیپلم در زمان ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه آزاد می بایست معدل کل دیپلم خود را وارد نمایید و در حال حاضر شما هیچ نیازی به ویرایش معدل خود ندارید.

 118. سلام و خسته نباشید من مدارک رو اشتباهی آپلود کردم، کی فرصت ویرایش پیدا میشه؟

  • باسلام.درحال حاضر امکان ویرایش اطلاعات شخصی در سایت دانشگاه آزاد وجود ندارد شاید در روزهای آینده لینک ویرایش اطلاعات شخصی فراهم گردد اما اگر هم نتوانستید مدارک خود را بصورت اینترنتی ویرایش کنید هنگام ثبت نام حضوری از طریق دانشگاه می توانید مدارک درست خود را تحویل دهید.

 119. سلام اگه ویرایش معدل امد معدل کتبی دیپلم باید وارد کرد یا معدل کل دیپلمو؟

 120. با سلام
  امکان ویرایش کارشناسی و کاردانی پیوسته و ناپیوسته سوابق تحصیلی از فردا سه شنبه شروع می شود.

 121. با سلام . در حال حاضر گزینه ای مبنی بر ویرایش اطلاعات و جزییات خود در سایت دانشگاه های آزاد اسلامی وجود ندارد و احتمالا این گزینه بعدا در این سایت افزوده شود .

 122. سلام ویرایش برای کارشناسی پیوسته کی شروع میشه؟

 123. سلام و خسته نباشید بنده می خواستم بپرسم که دانشجویانی که قصد انصراف از دانشگاه خود و ثبت نام در دانشگاه ازاد را دارند ابتدا باید انصراف بدهند بعد ثبت نام کنند یا اول ثبت نام کنند سپس ابعد از اعلام نتایج ثبت نام کنند ممنون میشم پاسخ دهید.

  • با سلام. شما میتوانید بدون انصراف از دانشگاه که در حال حاضر در ان تحصیل میکنید میتوانید در لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه ازاد ثبت نام کنید، در صورت قبولی از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید.

 124. سلام ببخشید شاید سوالم بی ربط باشه
  من امروز ثبت نام دانشگاه آزاد انجام دادم مبلغ ۴۰تومان از حسابم کم شد اما کد پیگیری برای ورود و انتخاب رشته برام ارسال نشد، از طریق درگاه بانک هم پیگیری کردم کد پیگیری بهم دادن و گفتن خرید موفق بوده ، هرچی هم قسمت بازیابی کلمه عبور میزنم پیغام میاد عدم همخوانی اطلاعات، الان باید چیکار کنم؟؟؟؟ لطفا توروخدا راهنماییم کنید

 125. من دارای سهمیه هستم آیا در ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور تاثیری دارد؟

  • با سلام . شما میتوانبد از سهمیه های خود در سایت دانشگاه آزاد استفاده نمایید و در ضمن شما میتوانید سهمیه ی بسیج خود را نیز درج نمایید .

 126. سلام آیا اطلاع دارید ویرایش برای اصلاح گروه آزمایشی و…برای مقطع کاردانی پیوسته فعال میشه یا خیر؟ یا بشه کارت خرید دوباره مثل سال های قبل؟ من گروه ازمایشی رو متاسفانه اشتباه زدم و الان رشته مدنظر من جزو رشته ها نیست و نمیتونم انتخاب رشته کنم

 127. با سلام و خسته نباشید. من ترم دو رشته شیمی محض دانشگاه امام خمینی هستم می خواستم بدونم که ایا من می تونم انصراف بدم و رشته مهندسی کامپیوتر یا نرم افزار در دانشگاه ازاد بدون کنکور برم. اگه میتونم کی و چگونه باید برای ثبت نام اقدام کنم.

  • با سلام. بله امکانپذیر است ، شما میتوانید انصراف داده و ثبت نام مجدد داشته باشید.در حال حاضر میتوانید در سایت دانشگاه آزاد در لیست انتخاب رشته سوابق تحصیلی و بدون آزمون ثبت نام خودرا انجام دهید.

   • یعنی اول انصراف بدم بعد ثبت نام کنم؟؟؟

    • باسلام.خیر نیازی به انجام این کار نیست شما می توانید ابتدا ثبت نام خود را براساس سوابق تحصیلی در سایت دانشگاه آزاد انجام دهید سپس نتایج نهایی که در شهریورماه اعلام شد بابت انصراف خود اقدام کنید.

 128. با معدل کتبی ۱۶.۵۴ و معدل نهایی۱۷.۶۴ علوم تربیتی یا مشاوره دانشگاه تهران جنوب یا مرکز قبول شد؟

  • باسلام
   شانس پذیرش شما در رشته های علوم تربیتی و مشاوره در دانشگاه ازاد تهران جنوب وجود دارد اما ظرفیت دانشگاه باتوجه به معدل های سایر داوطلبین در پذیرش شما دخیل می باشد.

 129. سلام خسته نباشید من توی پنل شخصیم ، گروه ازمایشیمو اشتباها از ریاضی به هنر تغییر دادم و دوباره سریع عوضش کردم . ولی الان تو لیست گروه رشته های انتخابیم هم ریاضی و هم هنر هست . ولی انتخاب رشته ی هنر خالیه . مشکلی توی نتیجه پیش نمیاد ؟

  • با سلام.
   شما اگر مایل به انتخاب رشته در گروه هنر نباشیدو جای الویت شما خالی باشد.، جای نگرانی نیست و مشکلی پیش نخواهد اآمد

 130. سلام وقت بخیر با تراز ۵۶۰۰ توی زیر گروه یک انسانی میتونم حقوق آزاد مشهد بیارم .؟؟ با تشکر

  • سلام
   دانشگاه آزاد مشهد سال گذشته در رشته ی حقوق با تراز بالای ۵۳۰۰دانشجو پذیرفته است.احتمال قبولی شما در رشته ی حقوق در دانشگاه آزاد واحد مشهد نسبتا خوب است.بطور کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که تراز بهتری نسبت به شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه ها در رشته ی انتخابی شما دارد.

 131. سلام چه زمانی میشه معدل کارشناسی ویرایش کرد

  • سلام
   در حال حاضر امکان ویرایش معدل در سایت دانشگاه آزاد وجود ندارد.در ثبت نام دانشگاه آزاد برخلاف توضیحات دفترچه ی انتخاب رشته باید معدل کل دیپلم خود را ثبت می کردید. در صورتی که معدل کتبی خود را به اشتباه ثبت کرده اید،در حال حاضر امکان ویرایش برای شما وجود ندارد.احتمالا در روزهای آینده این امکان برای داوطلبان فراهم خواهد شد.

 132. سلام من معدلم ۱۰ شده شانس قبول شدنم در کاردانی پیوسته نرم افزار دانشگاه هشتگرد یا گرمسار چقدر هست بنظرتون

  • باسلام
   شانس پذیرش شما باتوجه به اینکه معدل نسبتا پایینی دارید مستقیما به ظرفیت دانشگاه برمی گردد که البته معمولا داوطلبان حتی با معدل های پایین تر نیز پذیرش می شوند.

 133. سلام من در حین ثبت نام اونجا که معدل دیپلم رو خواسته بود معدل کل رو زدم آیا این ایرادی دارد؟
  باید ویرایش صورت گیرد؟

  • باسلام.هنگام ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه آزاد باید معدل کل دیپلم درج شود و حالا که شما این کار را انجام داده اید نیازی به ویرایش نیست و درست می باشد.

 134. من هنوزم نمیتونم معدل تغییر بدم
  واقعا امکان ویرایش معدل هست؟
  مگه از سایت azmoon.org
  بخش سوابق تحصیلی نیست؟
  من از پنل کاربریم که وارد میشم میز کارم اصلا اجازه تغییرات ندارم
  چیکار میتونم بکنم؟
  آیا با گرفتن کارت جدید میتونم اقدام کنم؟
  ولی نمیخوام گروه آزمایشیمو عوض کنم
  لطفا راهنمااییم کنین ممنمونم

 135. با سلام
  امکان تغییر معدل بر اساس سوابق تحصیلی وجود ندارد روی سایت
  چیکار میتونیم بکنیم؟

 136. سلام من دیپلم تجربی دارم ولی رشته علوم قضایی بدون ازمون دانشگاه ازاد تاکستان رو ثبت نام کردم.با معدل کتبی ۱۵.۸۰ شانس قبولی من چطوره؟امکانش هست که قبول نشم؟خیلی نگرانم.مث اینک امسال معدل ملاکه

  • سلام با توجه به شرط معدل شدن پذیرش در دانشگاه ازاد بدون ازمون سعی کنید حداقل در انتخاب رشته ۱۰ رشته و دانشگاه اقدام کنید همچنین شانس نسبتا خوبی برای پذیرش در این دانشگاه دارید .

 137. سلام.ببخشید من گروه ازمایشیمو از ریاضی به تجربی تغییر دادم الان دوباره پول ازم میخواد…در صورت تغییر گروه ازمایشی باید پول بدی؟درسته؟

  • با سلام بله اگر در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه ازاد بخواهید گروه خود را تغییر دهید باید مجددا هزینه خرید کارت جدید را پرداخت کنید .

 138. سلام
  شما تو جواب دوستان که گفتن ویرایش بدون ازمون کارشناسی
  چه زمانیه گفتید که الان میتونید ویرایش کنید
  ولی وارد پنل مدیریتم میشم چنین امکانی وجود نداره
  من اشتباه معدل کل وارد کردم
  حالا چه خاکی تو سرم بریزم
  چرا ویرایش نمیزارن

 139. سلام شما میگید امکان ویرایش هست ولی گزینه ای برای اینکار وجود نداره، ظاهراً هنوز امکان ویرایش نیست

 140. سلام لطفا بگید اصلا راهی برای ویرایش اطلاعات شخصی وجود داره یا نه؟

  • با سلام . بله شما میتوانید با وارد شدن در سایت دانشگاه آزاد و در بخش با سوابق تحصیلی نسبت به ویرایش خود اقدام نمایید .

   • کدوم قسمت سایت میشه معدل رو عوض کردمن نمیتونم
    مگه سایت azmoon.org نیست؟

    • باسلام.امکان ویرایش معدل در سایت ثبت نام دانشگاه آزاد فراهم نشده است و امکان دارد در روزهای آینده این امکان فراهم گردد اما با قطعیت مشخص نیست که بتوان معدل را ویرایش کرد یا خیر.

 141. سلام.چه زمانی امکان ویرایش اطلاعات برای بدون ازمون کارشناسی برای تغییر معدل وجود دارد

  • با سلام . شما در حال حاضر میتوانید نسبت به ویرایش خود در دانشگاه آزاد و در بخش سوابق تحصیلی مشخصات خود را ویرایش نمایید .

 142. سلام
  الان که امکان انتخاب گروه ازمایشی جدید اضافه شده
  ویرایش نمیشه کرد؟
  من اشتباها فکر کردم باید معدل کل رو بزنم معدل کل رو وارد کردم
  الان چیکار کنم

  • با سلام متاسفانه در حال حاضر به هیچ وجه امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد . با توجه به عکسهایی که در سایت اسکن کردید معدل کتبی شما استعلام می شود .

 143. سلام ظرفیت کاردانی پیوسته چقدر هست؟؟

 144. سلام خسته نباشید ببخشید من گروه ازمایشیم زبان خارجست اما موقع ثبت نام کارشناسی پیوسته سوابق تحصیلی کافی نت برام اشتباه ریاضی زد
  الان تو پنل کاربریم امکان اضافه کردن گروه ازمایشی دیگه هم اضافه شده
  اما من میخوام فقط گروه ازمایشیم زبان باشه و همونو قبول بشم
  حتی امکان خرید کارت جدید هم وجود نداره
  ویرایش گروه ازمایشی اصلی هم وجود نداره
  بنظرتون باید چیکار کنم؟

  • باسلام
   شما می توانید از طریق منوی تغییر گروه ازمایشی اقدام به تغییر رشته بکنید. در غیر این صورتع باید کارت جدید خریداری کنید و رشته موردنظر را انتخاب کنید.

 145. هیچ راهی برای ویرایش اطلاعات شخصی نیست؟

  • سلام
   خیر در حال حاضر امکان ویرایش اطلاعات شخصی در ثبت نام دانشگاه آزاد وجود ندارد.شما می توانید در صورت قبولی این مورد را از طریق دانشگاه پیگیری نمایید.

 146. سلام من واسه انتخاب رشته دانشگاه ازاد بدون ازمون اطلاعات شخصی و گروه ازمایشی رو اشتباه زدم الان توی سایت فقط امکان تغییر گروه ازمایشی اضافه شده ک میره روی صفحه پرداخت حالا نمیدونم بعد پرداخت فقط گروه ازمایشی تغییر میکنه و اطلاعات شخصی اشتباه میمونه یا بعد پرداخت میشه دوباره اطلاعات رو وارد کرد

  • باسلام.اطلاعات فردی شما در سایت دانشگاه آزاد یکبار قبلا که ثبت نام کردید ثبت گردیده است و هم اکنون که تمایل به شرکت در یک گروه آزمایشی جدید دارید باید یک کارت مجدد خریداری کنید و ملزم به پرداخت مجدد مبلغ ۴۰ هزارتومان هستید.

 147. سلام خدمت شما مشاور عزیز ببخشید میخواستم بدونم اگه معدلم رو در انتخاب رشته بدون کنکور اشتباه وارد کرده باشم آیا این واسه دانشگاه هایی که معدل تاثیر صفر درصد داره هم مشکل ساز میشه یا نه؟و اینکه میخواستم بدونم میشه با معدل ۱۲ توی دانشگاه ازاد حقوق ثبت نام کرد بدون کنکور?

  • باسلام
   پذیرش شما در دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی از طریق معدل دیپلم شما می باشد. بعضی از دانشگاه های ازاد در رده علمی بالاتری قرار دارند بنابراین معدل های بالاتری را طبق ظرفیت اعلام شده پذیرش می کنند اما بعضی از دانشگاه هایی که رده علمی نسبتا پایین تری دارند معدل های نسبتا پایین را تا جایی که ظرفیت دانشگاه قبول کند، پذیرش می کنند. باتوجه به اینکه در پنل انتخاب رشته دانشگاه ازاد ویرایش معدل قرار نگرفته، در صورت پذیرش شدن می توانید در هنگام ثبت نام و حضور در دانشگاه مدرک دیپلم خود را ارایه دهید و مشکل پیش آمده را بازگو کنید. شانس پذیرش شما در رشته حقوق در دانشگاه های نسبتا متوسط وجود دارد که البته ظرفیت دانشگاه در پذیرش شما دخیل می باشد.

 148. سلام من برای ثبت نام بدون ازمون ازاد اطلاعات شخصی رو اشتباه وارد کردم اصلا ویرایش اضافه میشه؟ یا امکان خرید مجدد کارت ؟

  • باسلام، اصلاحیه ی دانشگاه ازاد براساس سوابق تحصیلی در سایت وجود دارد ،در حال حاضر شما نمی توانید اطلاعات شخصی خود را اصلاح کنید ولی می توانید بادانشگاه مربوطه هماهنگی
   لازم را انجام دهید؛ضمنا در سایت امکان خریدکارت اعتباری دیگری هم وجود دارد.

 149. با سلام
  سایت ویرایش نزاشته فقط امکان اضافه کردن گروه آزمایشی اورده من که معدل اشتباه وارد کردم دیگه نمیتونم تغییر بدم؟ راه دیگه ایی نیست؟

 150. سلام،وقتتون بخیر…با معدل کل ۱۸/۶۰ و معدل کتبیِ نزدیک به ۱۴ که همشونو قبوله خردادم، و مدرک پیش دانشگاهیم دارم،میتونم کارشناسی بدون آزمون رشته روانشناسی واحد تبریز،که انتخاب کردم،قبول بشم!؟

 151. سلام،وقتتون بخیر…با معدل کل ۱۸/۶۰ و معدل کتبیِ نزدیک به ۱۴ که همشونو قبوله خردادم، و مدرک پیش دانشگاهیم دارم،میتونم کارشناسی بدون آزمون رشته روانشناسی،که انتخاب کردم،قبول بشم!؟

 152. سلام،وقتتون بخیر…با معدل کل ۱۸/۶۰ و معدل کتبی نزدیک به ۱۴ امکان قبولی در کارشناسی رشته روانشناسی بدون آزمون برای من هست!؟

 153. درود بر شما،امکان ویرایش کد ملی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانصگاه ازاد وجود داره؟

 154. درود بر شما،اگه کد ملی رو در ثبت نام بدون ازمون دانشگاه ازاد اشتباه وارد کنیم امکان ویرایش برای کد ملی وجود داره!؟

 155. الان که ویرایش نداره خب لااقل بذارن دوباره کارت بخریم از اول ثبت نام کنیم من گروه ازمایشی رو اشتباه وارد کردن الان چجوری انتخاب رشته کنم چیو انتخاب کنم وقتی گروه ازمایشی اشتباهه کی مسئوله که لینک رو بذاره روی سایت ما چطوری ب گوششون برسونیم که یه کاری بکنن اخه نه شماره ای دارن که جواب بده درست و حسابی چطوری باید بهشون گفت لامصبا

  • باسلام، ویرایش دانشگاه ازادبراساس سوابق تحصیلی در حال حاضر در سایت وجود دارد،شما می توانید گروه ازمایشی خود را اصلاح کنید نیازی به خرید دوباره ی کارت اعتباری نیست.

 156. الان که ویرایش نمیذارن خب لااقل بذارن دوباره کارت بخریم از اول ثبت نام کنیم وقتی نه ویرایش داره نه میشه دوباره کارت خرید چطور انتخاب رشته کنیم من گروه ازمایشی رو اشتباه وارد کردن برام چیو انتخاب کنم چطور الان رشته انتخاب کنم خب کی مسئوله هر کسی مسئول قراردادن لینک ها در سایت ثبت نام دانشگاه ازاد هست چجوری ب گوشش برسونیم یه کاری بکنه اخه نه شماره ای ازشون هست ک درست حسابی جواب بدن نه چیزی لامصبا

  • با سلام. جای نگرانی نیست شما اگر گروه آزمایشی رو اشتباه وارد کردید به محض گذاشتن ویرایش گروه آزمایشی رو ویرایش کنید.شما از طریق سایت دانشگاه آزاد پیگیر باشید.

 157. سلام ، از استرس دیگه هلاک شدیم پس کی باز میشه این ویرایش برای خرید کارت مجدد و اصلاح گروه ازمایشی…، جالبه که مرکز سنجش و پذیرش هم اصلا جوابگو نیست چون تلفنشون کاملا مشغوله و جواب هیچ سوالی رو هم نمیدن، من نمیفهمم چرا هیچ چیزی تو این مملکت رو برنامه نیست هیچ بعید نیست که یک دفعه سایت رو بدون اطلاع قبلی ببندن و مایی که هنوز انتخاب رشته نکردیم بمونیم…… لطفا اگر اطلاع جدیدی دارید در اختیار من و بقیه دوستان قرار بدید.

  • با سلام. به دلیل نامشخص بودن وضیعت فعلی سایت دانشگاه آزاد پیشنهاد میشود شما انتخاب رشته خودرا انجام دهید.اگر هم منتظر خرید کارت مجدد در زمان ویرایش هستید، طبق اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد لینک ویرایش روی سایت دانشگاه آزاد قرار خواهد گرفت.شما پیگیر باشید.

 158. سلام دوست عزیز.ببخشید در صورت اشتباه وارد کردن گروه ازمایشی.ایا باید کارت گروه ازمایشی جدید را دوباره خریداری کرد؟و سوال دوم:ایا فقط کارنامه دیپلم واسه مدرک دیپلم کافیه بزاریم؟

 159. با سلام در زمان ثبت نام ننوشته تو سایت که معدل کتبی و یا معدل کل زده شود و من برای دوستان ثبت نام کردم معدل کل را زدم و گزینه معدل دیپلم نوشته شده آیا مشکل پیش میاد یا باید ویرایش بشه ؟؟؟؟

 160. سلام
  من موقع ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد رشته انتخابی را علوم ریاضی زده ام و الان رشته حسابداری در لیست انتخاب رشته نیست میخواستم بدونم الان باید چیکارکنم در ضمن کارت اعتاری مجدد هم با کد ملی خودم دیگه نمیشه خرید که بتونم از اول ثبت نام کنم؟؟؟اگه جوابمو میدونید لطفا بگید…ممنون

  • با سلام. طبق اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه ازاد برای انتخاب رشته بدون ازمون هم لینک ویرایش گذاشته خواهد شد، پیشنهاد میشود شما پیگیری خودرا داشته باشید،در این ویرایش شما میتوانید مجدد کارت تهیه کنیدتا ثبت نام کنید.

 161. سلام من بدون ازمون گروه ازمایشی رو اشتباه زدم چیکار باید بکنم??

  • با سلام. شما باید مجدد کارت برای گروه آزمایشی مد نظر خود تهیه کنید، برای تهیه کارت خود صبوری کنید تا سایت دانشگاه ازاد لینک ویرایش رو بگذارد تا شما بتوانبد کارت مجدد تهیه کنید.

 162. ملیکا طه ایی نژاد

  سلام خسته نباشید
  می خواستم بدونم مهلت انتخاب رشته دانشگاه ازاد بر اساس سابقه تحصیلی تا کی هست؟

  • سلام فعلا سایت برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد باز میباشد و زمان دقیقی در مورد بسته شدن سایت اعلام نشده است و شما میتوانید هرچه زودتر ثبت نام انجام بدهید.

 163. سلام
  شما اطلاع دارین که امکان انتخاب رشته در چندگروه ازمایشی چه زمانی هست؟
  درسته که میگن اگر یه انتخاب رو ثبت نهایی کنید میشه کارت اعتباری جدید خرید؟

  • با سلام. طبق اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته سوابق تحصیلی امکان خرید کارت جدید وجود دارد،اما اطلاع دقیقی در مورد آن در اختیار گذاشته نشده است.

 164. سلام خسته نباشین
  پس کی مشخص میشه ویرایش کارشناسی پیوسته سوابق تحصیلی

  • باسلام.هنوز لینک ویرایش ثبت نام براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد بر روی سایت قرار نگرفته است و مشخص نیست که دقیقا چه زمانی فعال گردد.

 165. سلام ببخشید تو ویرایش ثبت نام کارشناسی بدون کنکور گروه ازمایشی هم قابل ویرایش خواهد بود؟؟

  • باسلام.به احتمال زیاد در زمان ویرایش،لینک تغییر مجموعه گروه آزمایشی هم فعال شود اما باتوجه به اینکه هنوز لینک ویرایش بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار نگرفته با قطعیت مشخص نیست.

 166. سلام من کارت خریدم برای بدون آزمون و تو دفترچه رشته های مدیریت وجود داشت ولی وقتی وارد سایت شدم برای انتخاب رشته فقط رشته های مهندسی هستن…چرا؟

  • باسلام، شما گروه ازمایشی خود را رشته ی انسانی نزده اید و رشته ی مدیریت زیرگروه رشته ی انسانی می باشد شما می توانید گروه ازمایشی خود را اصلاح کنید یا کارت اعتباری دیگری خریداری کنید.

 167. سلام خسته نباشید من کنکور تجربی دادم و با ازمون آزاد انتخاب رشته کردم میخواستم ببینم امکانش هست که برای بدون آزمون هم در رشته انسانی. هم تجربی. انتخاب رشته کنم؟ بعد اینکه من کلا ی کد رشته رو قبول میشم از بین با ازمون و بدون آزمون یا هرکدوم جدا ی کد رشته قبولی میدن

  • با سلام.بله شما هم میتوانید در لیست رشته های با آزمون و هم بدون آزمون دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنید.و نتایج برای هر کدام یعنی هم برای با آزمون هم بدون آزمون جدا اعلام خواهد شد.

 168. سلام من گروه انتخابی رو اشتباه زدم الانم منتظر زمان ویرایش هستم یعنی باید کارت جدید بخرم اینکه انصاف نیس و مشکل خیلیا هست ؟

  • باسلام.هنوز لینک ویرایش ثبت نام براساس سوابق تحصیلی کارشناسی پیوسته تمام وقت بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار نگرفته اما به احتمال زیاد لینک تغییر گروه آزمایشی جهت ویرایش فعال باشد و نیازی به خرید کارت مجدد نباشد اما بطور قطعی تا زمانی که لینک ویرایش فعال نگردد مشخص نخواهد شد که دقیقا چه قسمت هایی قابل تغییر می باشند.

 169. سلام ایا واسه ویرایش اطلاعات ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته باید باز هم کارت اعتباری بخریم یا اینکه مثل قبل لینک ویرایش میزارن؟من تو انتخاب گروه ازمایشی که میخوام بخونم اشتباهی زدم تجربی ولی میخوام حقوق ثبت نام کنم….ممنون میشم راهنمایی کنید

  • باسلام،ویرایش گروه ازمایشی نیازی به خرید کارت اعتباری نیست شما رشته ی مد نظرتان را وارد می کنید ،ان را ویرایش و ثبت می کنید درصورت اینکه شما بخواهید دوتا گروه ازمایشی داشته باشید کارت اعتباری دیگری خریداری کنید،درواقع شما دوتا گروه ازمایشی خواهید داشت و هم چنین برای رشته ی حقوق باید گروه ازمایشی انسانی را وارد نمایید.

 170. سلام خسته نباشبد. هنوز ویرایش بدون ازمون نیومده. من میخوام اقدام به خربدن کارت جدید کنم که انسانی بزنم و حسابداری رو انتخاب کنم .ولی هنوز که نمیشهو پیغام میده با شماره شناسنامه شما قبلا خریداری شده. ۳۱ مرداد هم داره تموم میشه. ینی درست میشه؟؟؟

 171. سلام ویرایش بدون ازمون با همین کلید میاد یا اصلا اسم ویرایش نیومده و بأید دوباره ثبت نام کرد ویرایش با ازمون اومده ولی بدون ازمون نه .تشکر از سایت خوبتون

  • با سلام. طبق اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه ازاد برای انتخاب رشته های بدون ازمون ویرایش قرار خواهد داد،در حال حاضر لینک ویرایش برای بدون ازمون فعال نیست، شما پیگیری خودرا داشته باشید ، شما میتوانید با مراجعه به سایت سازمان مرکزی دانشگاه ازاد ویرایش خودرا انجام دهید.

 172. سلام.من برای ثبت نام بدون کنکور گروه آزمایشی را اشتباه انتخاب کردم.الان نمیدونم صبر کنم یا یک رشته از همین ها رو انتخاب کنم که بعدا ویرایش کنم؟ الان همینجور نیمه کاره رها کردم و به انتخاب رشته که رسیدم اصلا ثبت نامی انجام ندادم.چکار کنم؟

  • با سلام . شما میتوانید از تاریخ ۳۱ مرداد تا ۲ شهریور نسبت به ویرایش جزییات و اطلاعات خود در سایت دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایید و اگر احیانا رشته ایی را اشتباه وارد کرده اید میتوانید نسبت به خرید کارت اعتباری زیر گروه دیگری اقدام نمایید .

 173. سلام من برای کارشناسی پیوسته بدون کنکور آزاذ ثبت نام کردم ولی بجای معدل کتبی دبپلم معدل کل وارد کردم امروز چهارشنبه۳۱ مرداد هست و امکان ویرایش اطلاعات رو سایت نیست آیا امکان ویرایش اضافه میشه یا دیگه موندیم برا ترم بعد؟

  • با سلام . طبق آخرین آماری که از سایت دانشگاه آزاد اسلامی داریم این است که : زمان ویرایش دانشگاه های آزاد اسلامی از تاریخ ۳۱ مرداد تا ۲ شهریور میباشد که شما در این تاریخ معین میتوانید نسبت به ویرایش خود اقدام نمایید .

 174. سلام چرا هنوز ویرایش نزدن تو سایت ازاد

  • با سلام . زمان ویرایش دانشگاه های آزاد اسلامی از تاریخ ۳۱ مرداد تا ۲ شهریور میباشد و شما میتوانید در این تاریخ نسبت به ویرایش جزییات و اطلاعات خود در سایت دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایید .

 175. ببخشید امروز زمان ویرایشه اما هنوز هیچی نیومده رو سایت

  • با سلام. طبق اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد لینک ویرایش روی سایت دانشگاه آزاد قرار خواهد گرفت، شما پیگیری خودرا جهت ویرایش داشته باشید.

 176. باطلام. من در گروه تجربی تبت گنام کردم بدون کنکور . ایا میتوانج در گروههای دیگر هم بدون کنکور تبت نام کنم لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • با سلام. در حال حاضر لینک افزودن گروه آزمایشی جدید روی سایت دانشگاه آزاد فعال می باشد،و شما میتوانید در گروه جدید انتخاب رشته کنید.

 177. سلام خسته نباشید با تراز ۷۰۷۰ ومعدل ۱۸.۲۰ در کنکور تجربی منطقه سه با سهمیه ۵درصدی باوجود انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چرا به مصاحبه دعوت نشده ام ممنون میشم جواب بدین

  • باسلام شما علاوه بر تراز علمی باید شرایط های دیگر از جمله بومی استانی و شهرستانی و نحوه ی انتخاب رشته که می توانستند در قبولی شما موثر باشد مدنظر قراردهید،دوطلبانی که پذیرش نشدند ممکن است رتبه و ترازشان برای برخی دانشگاه ها بالاتر و برخی دانشگاه ها پایین تر باشد؛ دلیل دعوت نشدن به مصاحبه در کارنامه ی نهایی شما اعلام خواهدشد

 178. سلام من آزمون تجربی شرکت کردم میتونم رشته روانشناسی و حسابداری آزاد ثبت نام کنم؟
  واینکه تراز یا رتبه قبولی برای این رشته ها چقدره؟

  • با سلام . با توجه به اینکه شما در گروه آزمایشی تجربی شرکت کرده اید، برای شما امکان انتخاب رشته در گروه علوم انسانی باآزمون وجود ندارد،مگر اینکه بخوایید در لیست رشته های بدون آزمون یا سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنید.و برای رشته های بدون آزمون آزاد نیاز به رتیه یا تراز نمی باشد،و با شرط معدل پذیرش خواهید شد.

 179. سلام . وقت بخیر . ببخشید در قسمت معدل در ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد ، باید معدل کتبی دیپلم را دارد کنیم با معدل کل دیپلم ؟

  • باسلام،در پذیرش دانشگاه ازاد براساس سوابق تحصیلی برخلاف اطلاعات ثبت شده در دفترچه ی دانشگاه ازاد مبنی بر ثبت معدل کتبی دیپلم در زمان ثبت نام اینترنتی، در ثبت نام دانشگاه ازاد باید معدل کل را وارد سایت کنید.

 180. سلام . وقت بخیر . ببخشید در قسمت معدل در ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد ، باید معدل کتبی دیپلم را دارد کنیم با معدل کل دیپلم ؟

 181. سلام من کارت اعتباری خریدم اما نت قط شد و رمز ورود نداد بهم پولم کم کرد ازم تو قسمت بازیابی هم زدم نوشت برات پیامک کردم اما چیزی نفرستاد به خطم باید چیکار کنم فقط کد پیگیری دارم الان.تا کی مهلت داره ثبت نام کنم ؟؟

  • با سلام برای ثبت نام بدون کنکور هنوز ثبت نام باقی است سایت دانشگاه ازاد امروز با مشکل روبه رو شده توصیه میشود بعد گذشته ۳ تا ۴ ساعت مجددا اقدام کنید

 182. سلام من کارت اعتباری ازاد با ازمون و خریدم و رشتم تجربی و بود اما حالا میخوام انسانی بزنم جای تجربیم امکانش هست ؟

  • باسلام
   برای انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد با آزمون فقط باید همان رشته ای که در کنکور سراسری شرکت کرده اید را انتخاب رشته کنید اما برای شرکت در رشته های گروه انسانی می توانید در کارشناسی پیوسته براساس سوابق تحصیلی شرکت کنید.

 183. با سلام
  بنده کافی ت دارم متاسفانه اسم داوطلب و کد ملیشو اشتباه وارد کردم میخواستم بدونم موقع ویرایش میشه اسم را هم ویرایش کرد؟

 184. با سلام
  من در بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته آزمایشیمو تجربی انتخاب کردم در صورتی که گروه هنر رو میخواستم انتخاب کنم
  شما در کانالتون گفتین گزینه ای از این هفته فعال میشه که همه بتونن تو چند گروه انتخاب کنن یعنی علاوه بر تجربی هنر و ریاضی و… هم بتونن انتخاب کنن این گزینه هنوز فعال نشده و این هفته هم داره تموم میشه ممکنه اصلا فعال نکنن این گزینه رو؟؟؟

 185. سلام،من در کنکور ازاد با سوابق تحصیلی ثبتنام کردم و گروه ازمایشی مورد نظرمو تجربی زدم و الان هیچکدوم از رشته های انتخابی من جز لیست برای انتخاب رشته نیستن.
  الان من میتونم در زمان ویرایش ،گروه ازمایشی انتخابیمو عوض کنم و به هنر تغییر بدم؟
  مرسی

  • باسلام.در زمان تعیین شده توسط دانشگاه آزاد برای ویرایش اطلاعات،احتمالا امکان تغییر گروه آزمایشی برای شما وجود خواهد داشت.

 186. با سلام می خواستم بدونم اصلاحیه ای برای کاردانی پیوسته وجود دارد یا خیر

 187. سلام و درود
  بنده ورودی کارشناسی پیوسته بدون ازمون هستم گروه ازمایشیم رو بجای زبان
  ریاضی زدم
  ویرایش صبت نام بر اساس سوابق تحصیلی ازاد بدون ازمون ۳۱ مرداد شروع میشه یا هفته ایندست؟
  اخه شما به یه سری از دوستان گفتید این هفته و به یه سری دیگه هفته اینده

  • با سلام طبق اطلاعیه دانشگاه ازاذ زمانی که ویرایش فعال شود داوطلبان میتوانند مجددا کارت یک رشته جدید را خریداری کنند

 188. ببخشید ۳۱ مرداد تا ۲ شهریور ویرایش با ازاد با ازمون هست
  برای بدون ازمون کی هست؟
  خیلی ممنون

 189. با سلام و درود
  پیرو حرف این دوست عزیز که فرمودن تو گروه ازمایشی به طور اشتباه وارد کردن و اقدام برای خرید کارت میکنند
  میخواستم بپرسم زمانش دقیقا کی هست؟اعلام شده؟
  من شنیدم چهارشنبه تا جمعه ۲ شهریور ماه زمان ویرایش هست پس اون زمان میشه کارت خرید؟

  • سلام فعلا زمان دقیق برای ویرایش ثبت نام پذیرش بدون آزمون اعلام نشده است و در هفته ی آینده تاریخ دقیق اعلام خواهد شد و شما میتوانید اطلاعات خود را ویرایش کنید و کارت برای ثبت نام تهیه کنید.

 190. سلام من میخواستم اموزش ابتدایی ثبت نام کنم براساس سوابق تحصیلی کارشناسی. گروه ازمایشیمو اشتباه زدم . حالا باید چیکار کنم. میشه کارت خرید؟ و ایا اگه میشه با کد ملی خودم دوباره باید بگیرم یا با کد ملی یه نفر دیگه ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی استرس دارم و تو فکرم

  • با سلام . شما میتوانید از تاریخ ۳۱ مرداد تا ۲ شهریور نسبت به تغییر رشته یا زیر گروه خود و حتی عناوینی مانند تغییر سوابق تحصیلی خود اقدام نمایید و در ضمن به هیچ وجه از کد ملی اشخاص دیگر استفاده ننمایید حتی در صورت نیاز .

 191. ممنون از پاسخ سریعتون
  یعنی چهارشنبه تا جمعه که مهلتش شروع میشه میتونم کارت جدید بخرم همون موقع؟

  • با سلام در زمان جدید اعلام شده توسط دانشگاه ازاد شما میتوانید نسبت به خرید کارت اعتباری جدید اقدام کنید

 192. با سلام‌خسته نباشید تو دفترچه ثبتنام کارشناسی پیوسته بدون آزمون اشاره کرده به معدل کتبی دیپلم تو سایت هم چیزی تز معدل کل دیپلم اشاره نکرده و فقط نوشته معدل دیپلم من تو نظرات خوندم که نوشتید معدل کل دیپلم بزنید میشه علت بگید بعد اینکه امروز ۲۹ مرداده زمان انتخاب رشته بدون آزمون کارشناسی پیوسته تا کی ادامه داره من کارت جدید نمیتونم بخرم با تشکر

 193. ببخشید من تو گروه ازمایشی ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته اشتباه زدم الان زمان ویرایش نداره چیکار کنم؟ممنون از سایت خوبتون

 194. سلام خسته نباشید.در ثبت نام بدون ازمون دانشگاه ازاد واسه وارد کردن معدل، باید معدل کتبی نهایی که فقط درامتحانات گرفتیمو میزدیم یا معدل کل سوم یا معدل کل سه سال؟

  • باسلام.دفترچه راهنمای ثبت نام در مورد معدل کتبی صحبت کرده اما هنگام ثبت نام سایت دانشگاه آزاد از داوطلبان معدل کل دیپلم را می خواهد که معدل کل دیپلم مجموع معدل سال اول،دوم و سوم دبیرستان می باشد.

 195. سلام،من به جای معدل کتبی نهایی،معدل کل رو وارد سایت کردم اشتباها،امکان ویرایش هست؟چکاری باید انجام بدم؟
  اطلاعیه ویرایش برای با آزمون اومده ولی بدون آزمونو نگفتن

  • باسلام.معدل کل دیپلم وارد شده در سیستم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد صحیح می باشد چون معدل کل دیپلم مد نظر است اما به هر حال اگر تمایل به ویرایش داشتید،لینک ویرایش ثبت نام براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد از هفته آینده فعال خواهد شد.

 196. سلام. خسته نباسید. من ورودی کارشناسی سال ۹۵ هوافضای امیر کبیر هستم ولی دو ترم اخرم رو مرخصی گرفتم و نرفتم و میخوام حسابداری یا مدیریت مالی دانشگاه ازاد واحد تهران مرکز بدون کنکور رو بخونم.میشه راهنمایی کنید که باید چیکار کنم؟باید انصراف بدم؟یا میشه انتقالی گرفت.
  خیلی ممنون

  • باسلام.شما می توانید ابتدا برای دانشگاه آزاد ثبت نام کنید و هر زمان که قبولی شما قطعی و مسجل شد از دانشگاه امیرکبیر انصراف دهید.

 197. سلام.ببخشید تا چه تاریخی وقت داریم انتخاب رشته کنیم برای کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد ؟ممنون میشم جواب بدین

  • با سلام زمان مشخصی برای پایان زمان انتخاب رشته بدون کنکور ارائه نشده است اما مطمئنا هنور حدودا ۵ روز زمان باقی است

 198. امسال کنکور تجربی شرکت کردم ایا میتونم به صورت هم زمان هم برای رشته تجربی با ازمون انتخاب رشته کنم و هم برای رشته مکانیک از گروه ریاضی بدون ازمون انتخاب رشته بکنم؟این کار ممانعتی نداره؟

  • با سلام شما میتونید برای رشته تجربی از طریق با آزمون و هم برای ریاضی و هم تجربی از طریق بدون آزمون انتخاب رشته کنید . ولی شما باید برای تهیه کارت اعتباری جداگانه برای هر کدام اقذام نمایید.

 199. سلام من برای ثبت نام بدون ازمون اشتباها به جای انتخاب گروه ازمایشی هنر ، ریاضیو زدم سایت زده بود که از امروز امکان مجدد ثبت نام در همه گروه ها است ولی خبری نشده چی کار باید بکنم

  • با سلام شما میتونید از تاریخ ۳۱ مرداد نسبت به ویرایش انتخاب رشته اقدام نمایید و کارت گروه آزمایشی خود را دوباره خریداری نمایید.

 200. سلام
  وقتتون بخیر معدل کتبی دیپلم همون معدل کله یا معدل کتبی نهایی؟

  • باسلام.معدل کتبی نهایی همان معدل سال سوم دبیرستان می باشد اما معدل کل دیپلم حاصل از سال های اول،دوم و سوم دبیرستان است.

   • مگه تاریخ ۳۱ امی که امروز اعلام شد ببرای با ازمون ازاد نبود؟

    • باسلام.ویرایش انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری سال ۹۷ از ۹۷/۵/۳۱ آغاز می گردد و تا ۹۷/۶/۲ ادامه دارد.همچنین بازماندگان از انتخاب رشته آزمون سراسری هم در این دوره می توانند ثبت کد رشته محل های انتخابی خود را انجام دهند.

 201. سلام خسته نباشید برای ثبتنام در دانشگاه ازاد با سوابق تحصیلی حتما باید در سایت انتخاب رشته کنیم یا در شهریور بریم دانشگاه حظوری ثبتنام کنیم اگه میشه که الان انتخاب رشته نکنم میشه کمکم کنید

  • باسلام.هنگام ثبت نام از طریق سایت باید کد رشته محل های مورد علاقه ی خود را وارد کنید و در شهریور فقط جهت تکمیل پرونده خود و ارائه ی مدارکی مانند دیپلم،پیش دانشگاهی،ریزنمرات و…. باید به دانشگاه محل قبولی مراجعه کنید.

 202. سلام ببخشید من موقع خرید کارت اعتباریم گروه ازمایشی رو بجای زبان خراجه برام اشتباهی ریاضی زدن الان
  ویرایش هم نمیتونم کنم باید چیکارکنم
  با تشکر از سایت خوبتون

  • با سلام. طبق اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه ازاد امکان ویرایش برای رشته های سوابق تحصیلی از هفته جدید اعلام خواهد شد و شما میتوانید نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنید.

 203. سلام من واسه ثبت تو کارشناسی ناپیوسته با سوابق تحصیلی میخوام ثبت نام کنم میگه چند ثانیه بعد مجدد تلاش کنید مشکل از چیه

 204. سلام من برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور کارشناسی اقدام کردم ولی متاسفانه اطلاعات رو اشتباه وارد کردم چطور میتونم ویرایش کنم ؟ و زمان ویرایش چه موقعی هست ممنون میشم پاسخ بدید

 205. سلام خسته نباشید،من دیروز رفتم کافی نت برای خرید کارت و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد ولی متاسفانه رشته انتخابی من رو اشتباه وارد کردن و به دلیل اینکه امکان ویرایش اطلاعات وجود نداشت اقدام به خرید مجدد کارت کردیم ولی پس از وارد کردن اطلاعات سیستم ارور داد و حتی نتونستیم مجددا کارت خریداری کنیم…درصورتی که در دفترچه این موضوع ذکر شده که میشه چندین کارت برای انتخاب رشته های متفاوت خریداری کرد اما من هرکاری کردم نتونستم کارت بگیرم…لطفا منو راهنمایی کنین که الان باید برای خرید مجدد کارت چکار کنم،ممنون

  • باسلام
   طبق اطلاعیه دانشگاه آزاد اسلامی از هفته آینده داوطلبان میتوانند کارت اعتباری گروه ازمایشی موردنظر را خریداری کنند و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

 206. سلام.من دیپلم تجربى دارم .میتونم در دانشگاه آزاد بدون کنکور براى رشته گرافیک ثبت نام کنم؟کدوم دانشگاه در تهران ؟
  ممنون

  • سلام
   رشته گرافیک در برخی واحد های دانشگاهی تهران به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته ارایه شده است که شما میتوانید با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رشته تجربی برای انتخاب این رشته اقدام کنید.

 207. سلام،ممنون بابت زحماتتون می خواستم بدونم شرط سوابق تحصیلی که امسال در پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد اعمال میشه تاثیری در قبولی رشته داره؟منظور از معدل کتبی دیپلم چیه؟

 208. سلام من رشتم تجربی هست امروز واسه مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور ثبت نام کردم اما توی صفحه انتخاب رشته فقط رشته های مربوط به تجربی هست و رشته های ریاضی یا انسانی نیست ممنون بگیدچطوری میتونم این رشته هارو هم ثبت نام کنم

  • با سلام . شما نمیتوانید به طور همزمان در چند تا زیر گروه باشید و برای خرید کارت اعتباری زیر گروه دیگر باید بعد از اتمام انتخاب رشته ی دانشگاه های آزاد اسلامی و در زمان ویرایش کارت اعتباری دیگری را خریداری فرمایید .

 209. سلام
  وقت بخیر
  امسال دانشگاه آزاد ثبت نام بدون آزمون هم داره؟
  آخه تو سایتش فقط بر اساس سوابق تحصیلی زده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام
   ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد به صورت بدون ازمون انجام میشود وسوابق تحصیلی دیپلم شما ملاک پذیرش میباشد.

 210. سلام من رتبه ۳۵هزار کنکور تجربی شدم معدل دیپلمم ۱۴و معدل پیش دانشگاهیم ۱۳هسش منو تو دانشگاه افسری امین گزینش میکنن یا ن؟؟؟

 211. سلام
  امسال دانشگاه آزاد ایلام قرار بوده که در نیمسال دوم پرستاری دانشجو بگیره ولی متاسفانه چیزی تو دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزادکه امروز منتشر شده نیست
  آیا پذیرش رشته هایی که در نیمسال دوم انجام میگیره با دفترچه تکمیل ظرفیت میاد؟؟؟؟

 212. سلام.میخواستم بدونم با معدل کل با لای ۱۸/۵درنهایی وکل دیپلم ۱۹/۱۷ تجربی میتونم در مهندسی پزشکی ۹۷ تهران قبول بشم.

 213. سلام میشه بدون کنکور با رشته تجربی مهندسی پزشکی رفت

  • با سلام در بعضی از دانشگاه رشته مهندسی پزشکی ارائه میشود شما میتوانید در در چند روز اینده نسبت به انتخاب رشته های مهندسی پزشکی بدون کنکور در دانشگاه های که به صورت بدون کنکور ارائه میشور پیش ثبت نام نمایید

 214. سلام آیا با دیپلم تجربی هم امکان ثبت نام در رشته مهندسی معماری دانشگاه ازاد که براساس سوابق تحصیلی است هست یا نه

  • سلام
   در ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد شما در هر رشته ای که علاقه داشته باشد و در این دانشگاه ارائه شود می توانید شرکت کنید.پذیرش در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی صورت نمی گیرد و در زمان اعلام شده براساس ظرفیت دانشگاه در رشته ی مورد نظر هر فردی که زودتر ثبت نام اینترنتی را انجام دهد در آن دانشگاه پذیرفته می شود.

 215. با سلام میخوام ببینم میشه با دیپلم تجربی در رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور ثبت نام کنم

 216. چطوری بدون آزمون نجوم بخونم کدوم دانشگاه پذیرش داره بهترین مسیر کدومه…..

 217. سلام خسته نباشید!میخواستم بدونم با معدل۱۰رشته تجربی میشه دانشگاه ازاد بدون کنکور مشهد قبول شد؟در رشته های زبان انگلیسی و حسابداری

  • سلام. شانس قبولی دارید اما پس از انتخاب رشته برای ورود بدون کنکور در دانشگاه آزاد در زمان اعلام نتایج مشخص میشود که کدام دانشگاه و کدام رشته پذیرفته شده اید.

 218. سلام میخواستم بدونم ثبت نام دانشگاه آزاد برا نیمه دوم تمام شده یا هنو فرصت هست…ممنون میشم اگه جواب بدین من مهر ماه نتونستم ثبت نام کنم لطفا جواب بدین

  • با سلام. زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور براساس سوابق تحصیلی هم کاردانی هم کارشناسی در دانشگاه آزاد برای ترم بهمن تمام شد،درواقع سایتش بسته شده اما شما حضوری یا تلفنی حتما از دانشگاه مورد نظر جویا شوید ممکنه ظرفیت داشته باشند و ثبت نامتون کنند.موفق باشید.

 219. سلام من دیپلم معماری دارم دوره کمک پرستاریو گذروندم الانم حدود ۴ ساله مشغول بکارم ب نظر شما من میتونم بدون کنکور تو رشته های فیزیوتراپی،پرستاری یا امسال این رشته ها شرکت کنم؟؟

 220. سلام مطالبتون خیلی مفید و عالی

 221. سلام
  با دیپلم فنی حرفه ای نظام قدیم رشته حقوق در مقطع کارشناسی میشه شرکت کرد؟ثبت نام بهمن ماه از چ تاریخی است
  با تشکر

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید