شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام بدون آزمون آزاد 99 - 1400
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه آزاد چند سالی است که رشته های خود را به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه می دهد. همین امر موجب می شود تا داوطلبانی که بنا به هر دلیلی نتوانسته اند از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه شوند و یا بعد از شرکت در آزمون سراسری و انتخاب رشته، در هیچ یک از کد رشته های مورد نظر خود پذیرفته نشده اند، برای تحصیل در رشته های متنوع و بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

این دانشگاه معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه از داوطلبان واجد شرایط به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها ثبت نام به عمل می آورد. متقاضیان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد نسبت به ثبت نام و درج کد رشته محل های خود اقدام کنند. دانشگاه آزاد در تمام گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی مدرک دیپلم دانشجو می پذیرد که علاقه مندان می توانند بدون هبچ محدودیتی در هر یک از رشته های ارائه شده ثبت نام نمایند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی مهر ماه به صورت اینترنتی انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شوند و بدیهی است که شرکت در کنکور سراسری برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور آزاد 99 – 1400 این مقاطع الزامی نخواهد بود. اکنون ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که داوطلبانی که دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش دارند می بایست در رشته های کاردانی پیوسته و داوطلبانی که دیپلم رشته های نظری را دارند باید در رشته های کاردانی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند.

علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور آزاد، می توانند در دو نیمسال تحصیلی اول و دوم نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان تحصیل در رشته های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته مهر ماه سال جاری از روز 5 مرداد ماه آغاز شد و تا 2 شهریور ماه نیز ادامه داشت.

همچنین افرادی که موفق به ثبت نام در بازه زمانی فوق و الذکر نشده اند می توانند جهت تکمیل فرآیند ثبت نام خود، لغایت 7 مهر ماه 99، اقدامات لازم را به عمل آورند.

همچنین زمان دقیقی برای نام نویسی بدون کنکور دوره های مختلف دانشگاه آزاد در بهمن ماه اعلام نشده است. شما همراهان گرامی می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره، از آخرین اخبار در این خصوص مطلع شوید.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی اول (مهر ماه)

ثبت نام بدون کنکور آزاد در نیمسال اول تحصیلی معمولا به صورت اینترنتی انجام می پذیرد و داوطبان باید در مدت زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، به سایت این دانشگاه مراجعه کرده و پس از اطلاع از کد رشته های مورد نظر خود که از طریق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد در اختیار آن ها قرار می گیرد، مراحل ثبت نام خود را مطابق با راهنمای تصویری موجود در ادامه مقاله تکمیل نمایند.

 • ابتدا وارد سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد به نشانی azmoon.org شوید.
 • بر روی لینک فعال “خرید کارت اعتباری ثبت نام “ کلیک کنید. (بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد را نخواهید داشت.)

 • در این مرحله نوع کارت اعتباری مورد نظر خود را مشخص کرده و بر روی دکمه خرید کارت کلیک کنید.

خرید سریال اعتباری ثبت نام

 • برای واریز هزینه ثبت نام، باید مطابق تصویر زیر اقدام کنید. (پرداخت هزینه منحصرا به صورت اینترنتی انجام می شود. مبلغ مورد نظر برای ثبت نام دوره گذشته مقطع کاردانی 51 هزار تومان و کارشناسی 53 هزار تومان می باشد.)

واریز هزینه ثبت نام

 • پس از واریز هزینه ثبت نام، سیستم به شما یک شناسه پرداخت 8 رقمی و رمز عبور 6 رقمی ارائه می دهد که باید از آن ها برای شروع ثبت نام خود استفاده کنید. بنابراین مجددا به صفحه اصلی سایت بازگردید و پس از کلیک بر روی لینک ثبت نام دوره مورد نظر، مطابق تصویر، اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

 • پس از ورود به سامانه مربوطه، باید اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام که عبارت اند از : نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی، کد پیگیری 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان، کد 13 رقمی مربوط به اتباع غیر ایرانی، معدل کل و کتبی دیپلم و… را به درستی درج کنید.
 • در این مرحله می بایست عکس پرسنلی داوطلب به صورت jpg و با حجمی کمتر از 70 کیلوبایت بارگذاری شود.
 • نوبت به وارد کردن کد رشته محل های مورد نظر در فرم انتخاب رشته می رسد. به این منظور باید کد رشته و کد محل مورد تقاضا را از دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 – 1400 پیدا کرده و پس از وارد کردن آن ها در قسمت مربوطه فرم مذکور، بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید تا رشته و دانشگاه مورد نظر شما یافت شود. سپس دکمه “تایید” را بفشارید تا رشته مورد نظرتان ثبت شود. به همین ترتیب می توان انتخاب های بعدی را نیز وارد و ثبت نمود.

پس از پایان تمام مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که در زمان اعلام نتایج مورد نیاز قرار می گیرد. توجه داشته باشید که حتما پس از طی تمامی مراحل فوق، به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده، بر روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی دوم (بهمن ماه)

بر خلاف نام نویسی نیمسال اول تحصیلی، پذیرش دانشجویان در بهمن ماه به صورت حضوری و تنها از طریق مراجعه به دانشگاه مورد نظر انجام می شود. بنابراین علاقه مندان به تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می بایست ابتدا دفترچه مربوط به مقطع تحصیلی مورد نظر خود را (کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته) دریافت کرده و از لیست رشته های ارائه شده در هر یک از واحدهای دانشگاهی اطلاعات لازم را کسب نمایند. پس از انتخاب رشته لازم است متقاضیان به دانشگاه مد نظر خود مراجعه کرده و با تحویل مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 – 1400، به تکمیل فرآیند نام نویسی خود بپردازند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

شرایط عمومی

 • اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم ممنوعیت از شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قوانین و مقررات کشور
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

شرایط اختصاصی

ثبت نام دوره کاردانی پیوسته

 • دارندگان مدرک دیپلم دوره متوسطه نظام جدید در یکی از رشته های فنی و حرفه ای و یا کاردانش و هم چنین فارغ التحصیلان دوره چهار ساله (نظام قدیم) می توانند در رشته های متناسب با نوع دیپلم خود در دوره کاردانی ثبت نام کنند. متقاضیانی که دارای اشتغال به تحصیل می باشند، تنها در صورت ارائه مدارک فوق در موعد مقرر یعنی تا پایان شهریور ماه 99 برای ورودی مهر و پایان بهمن ماه برای پذیرش نیمسال تحصیلی دوم منعی برای ثبت نام ندارند.
 • هر داوطلب با در نظر گرفتن مدرک پایان دوره متوسطه خود در شاخه های کاردانش، فنی و حرفه ای و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم، صرفا مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی جهت نام نویسی در دوره کاردانی پیوسته می باشند. رشته تربیت بدنی از این قاعده مستثنی بوده و ثبت نام علاقه مندان در این رشته بلامانع است.
 • دیپلمه های شاخه های فنی حرفه ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم ، تنها مجاز به انتخاب یکی از رشته های کاردانی متناسب با نوع دیپلم خود می باشند.
 • متقاضیان دارای مدرک تطبیقی نیز می توانند نسبت به ثبت نام خود در این دوره اقدام نمایند.

ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته

 • ارائه مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم و دیپلم نظام جدید برای ثبت نام در دوره کاردانی ناپیوسته الزامی است.
 • فارغ التحصیلان دوره کاردانی علوم پزشکی می توانند نسبت به ثبت نام در دیگر رشته ها اقدام کنند. بدیهی است که این دسته از داوطلبان می بایست هنگام نام نویسی در دانشگاه محل تحصیل خود، گواهی پایان طرح نیروی انسانی خود را ارائه نمایند.
 • فارغ التحصیلان دوره کاردانی پیوسته و ناپیوسته مجاز به نام نویسی می باشند.
 • دارندگان دیپلم فنی و کاردانش نظام جدید که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند، حق ثبت نام در این مرحله از پذیرش را ندارند.
 • داوطلبان دارای مدرک حوزوی مورد تایید حوزه علمیه قم که معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه می باشد، در صورتی که مشمول خدمت سربازی نبوده و همزمان در حوزه نیز تحصیل نکنند، می توانند در رشته های گروه علوم انسانی ثبت نام نمایند.

ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته

 • داشتن مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم و یا دیپلم نظام جدید متوسطه از جمله ملزومات ثبت نام در این دوره به شمار می رود.
 • ثبت نام دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته برای تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته بلامانع است.
 • فارغ التحصیلان رشته های گروه علوم پزشکی تنها در صورت پایان طرح نیروی انسانی خود، مجاز به ثبت نام می باشند.
 • آن دسته از متقاضیانی که دارای دیپلم فنی و حرفه ای کاردانش نظام جدید بوده و مدرک پیش دانشگاهی ندارند، مجاز به نام نویسی نمی باشند.
 • مشمولین خدمت سربازی در صورتی که در دانشگاه تحصیل نموده اما به دلیل اخراج یا انصراف موفق به اتمام تحصیلات خود نشده اند و یا مدرک مقطع پایین تر را دریافت کرده اند، تنها در شرایطی حق ثبت نام دارند که کارت پایان خدمت یا معافیت دائم خود را ارائه نمایند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک حوزوی هستند، مدرک آن ها معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه تلقی شده و به شرط عدم تحصیل همزمان در حوزه و نداشتن مشکل نظام وظیفه، منعی برای ثبت نام نخواهند داشت.

ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته

  • نام نویسی داوطلبان در هر یک از رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته تنها در صورت ارائه مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کاردانی دانشگاه علمی کاربردی امکان پذیر است.
  • متقاضیانی که قبلا در دوره کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل بوده اند اما به هر دلیل موفق به اتمام تحصیلات خود نشده و با مدرک کاردانی فارغ التحصیل شده اند ، به شرط عدم ممنوعیت از ادامه تحصیل بنا بر قوانین و مقررات نظام وظیفه عمومی و یا داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم می توانند نسبت به ثبت نام در این دوره اقدام نمایند. توجه داشته باشید که این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش، دروس جبرانی را نیز علاوه بر واحدهای این دوره بگذرانند.
  • طلاب و فضلاء حوزه علمیه که مدرک سطح یک حوزوی خود را اخذ نموده اند، منعی برای ثبت نام در دوره کارشناسی ناپیوسته تمامی رشته های گروه علوم انسانی ندارند.
  • دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی در دوره کاردانی به شرطی مجاز به ثبت نام خواهند بود که طرح نیروی انسانی خود را انجام داده باشند. بدیهی است که ارائه مدرک مربوطه هنگام تکمیل فرآیند نام نویسی الزامی می باشد.

   رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

   داوطلبانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اقدام نمایند، بایستی از رشته محل های ارائه شده در واحدهای دانشگاهی آن مطلع باشند و سپس به انتخاب رشته بپردازند. رشته های ارائه شده در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد در جداول زیر ارائه شده اند؛ اما برای کسب اطلاعات جامع تر و آگاهی از واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده هر کدام، داوطلبان می بایست دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد را مطالعه کنند.

   مقطع کاردانی

   رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد (مهر ماه 99)
   تربیت کودکمدیریت خانوادهحسابداریامور اداری
   تربیت بدنیالکترونیک عمومیالکترونیک – رادیو و تلویزیونالکتروتکنیک
   صنایع شیمیاییعمراننقشه برداریمعماری
   استخراج معدنساخت و تولیدنقشه کشی صنعتیطراحی صنعتی
   تبریدحرارت مرکز و تهویه مطبوعمکانیک خودروصنایع نساجی
   ریخته گریصنایع فلزی – صنایع فلزیصنایع فلزی – جوشکاریناوبری
   سفال و سرامیکنرم افزار کلامپیوترصنایع چوب و مبلماناموردامی – تکنولوژی پرورش طیور
   امور دامی – فناوری پرورش دامفناوری تولیدات باغیفناوری تولیدات زراعیگرافیک
   هنرهای تجسمی – نقاشیهنرهای تجسمی – چاپ دستیطراحی و دوخت
   رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد (مهر ماه 99)
   تربیت معلم آموزش ریاضیکارهای عمومی ساختمانتاسیسات تهویه و تبریدمخابرات
   آمارالکترونیک هواپیمامکانیزاسیون کشاورزیارتباطات و فناوری اطلاعات (IT)
   برقبرق صنعتیبهره برداری راه آهنتجهیزات پزشکی – تجهیزات آزمایشگاه تشخصی پزشکی
   تعمیر و نگهداری هواپیماتولید سیمانجوشکاریصنایع پلاستیک
   صنایع سرامیک (گرایش های آزمایشگاه و خط تولید)صنایع شیمیاییصنایع غذایی – قندعمران (گرایش های امور پیمان ها، بتن، ترافیک شهری، راه سازی، شبکه و تصویه خانه آب، منابع آب های زیرزمینی و منابع آب های سطحی)
   عملیات پتروشیمیفناوری اطلاعات – اینترنت و شبکهکامپیوتر – سیستم های کامپیوتریکاردان فنی کشتی
   کاردان فنی کنترلکنترل کیفیت قطعات مکانیکیمتالوژی – ریخته گریمعدن (گرایش های حفاری، فرآوری سنگ های ساختمانی، استخراج معدن، اکتشاف و فرآوری های سنگ های تزئینی)
   مکانیک (گرایش های ماشین آلات صنعتت سیمان، ماشین افزار و نیروگاه حرارتی)مکانیک خودروممیزی انرژی – ساختماننشاجی
   نقشه کشی صنعتیمخابرات هواپیمامعماریمعماری سنتی
   نقشه بردارینرم افزار کامپیوتربهداشت و بیماری های طیورتربیت معلم آموزش علوم تجربی
   تکنولوژی تولیدات دامیتکنولوژی تولیدات گیاهیتکنولوژی جنگلدارینساجی – چرم و پوست
   امور زراعی و باغی (گرایش های تکنولوژی تولیدات باغی، تکنولوژی تولیدات زراعی و تکنولوژی گیاه پزشکی)تکنولوژی آبیاریتکنولوژی چوبتکنولوژی شیلات
   تکنولوژی صنایع غذاییتکنولوژی ماشین های کشاورزیتکنولوژی محیط زیستتکنولوژی مرتع و آبخیزداری
   تکنولوژی مواد غذاییتولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطربهداشت محصولات دامیدامپزشکی
   شیمی آزمایشگاهیباغبانی (گرایش های تولید و فرآوری پسته و تولید و فرآوری زعفران)تولید و فرآوری چایدامپروری (گرایش های پرورش زنبور عسل، تکثیر و پرورش صنعتی گاو و پرورش صنعتی طیور)
   صنایع غذایی (گوشت و فرآورده های گوشتی، شیر و فرآورده های لبنی)منابع طبیعی – حفاظ و حمایت منابع طبیعیآموزش حرفه و فنعلوم غذایی
   آموزش دینی و عربیآموزش زبان و ادبیات فارسیآموزش و پرورش ابتداییآموزش و پرورش کودکان استثنائی
   اقتصاد کار و بهره وریامور بانکیامور تربیتیامور دولتی
   امور گمرکیامور مالی و مالیاتیبیمهتربیت معلم قرآن کریم
   امداد سوانحامور پستیتربیت بدنی (گرایش های مربیگیر پایه آمادگی جسمانی، مربیگری پایه شنا، مربیگری پایه فوتبال، مربیگری پایه والیبال و مربیگری ورزش سالمندان)تربیت مربی پیش دبستانی
   حقوق – حقوق ثبتیمدیریت (گرایش های امور اداری و امور دفتری)هتلداریحسابداری
   روابط کارعلم اطلاعات و دانش شناسیعلوم ورزشیمدیریت بازرگانی
   مدیریت صنعتی کاربردیحفاظت و مرمت آثار تاریخیباستان شناسیصنایع دستی – فرش دستباف
   هنرهای تجسمی (گرایش های عکاسی، نقاشی و گرافیک)شهرسازیگرافیکهنرهای نمایشی
   موزه ها و بناهای تاریخیآموزش ربان انگلیسیمترجمی زبان انگلیسی

   مقطع کارشناسی

   رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد (مهر ماه 99)
   آمارآمار و سنجش آموزشیایمنی صنعتیریاضیات و کاربردها
   علوم کامپیوترعلوم مهندسیعلوم و مهندسی آبفناوری صدا
   فیزیکفیزیک مهندسیمعماری داخلیمهندسی انرژی
   مهندسی هسته ایمهندسی اپتیک و لیزرمهندسی برقمهندسی بهره برداری راه آهن
   مهندسی پزشکیمهندسی پلیمرمهندسی خط و سازه های ریلیمهندسی دریا
   مهندسی دریانوردیمهندسی ساخت و تولیدمهندسی شهرسازیمهندسی شیمی
   مهندسی صنایعمهندسی عمرانمهندسی ماشین آلات دریاییمهندسی ماشین های صنایع غذایی
   مهندسی معدنمهندسی معماریمهندسی مکانیزاسیون کشاورزیمهندسی مکانیک
   مهندسی مکانیک بیوسیستممهندسی مواد و متالوژیمهندسی نفتمهندسی نساجی
   مهندسی نقشه برداریمهندسی هدا فضااقتصاد کشاورزیاقیانوس شناسی
   بهداشت مواد غذاییترویج و آموزش کشاورزی پایدارزمین شناسیزمین شناسی جانوری
   زیست شناسی دریازیست شناسی سلولی ملکولیزیست شناسی گیاهیزیست فناوری
   شیمی کاربردیشیمی محضعلوم دامیعلوم و مهندسی باغبانی
   علوم و مهندسی جنگلعلوم و مهندسی خاکعلوم و مهندسی شیلاتعلوم و مهندسی صنایع غذایی
   علوم و مهندسی محیط زیستگیاه پزشکیمهندسی تولید و ژنتیک گیاهیمهندسی صنایع چوب و فناوری های سلولزی
   مهندسی صنایع مبلمانمهندسی طبیعتمهندسی فضای سبزمیکروبیولوژی
   آموزش ربان عربیادیان و عرفاناقتصادایران شناسی
   باستان شناسیبانکداری اسلامیبرنامه ریزی اجتماعی و تعاونتاریخ
   تاریخ و تمدن ملل اسلامیجامعه شناسیجغرافیاحسابداری
   حقوقروابط عمومیروانشناسیروزنامه نگاری
   زبان شناسیزبان و ادبیات فارسیزبان و ادبیات عربیعلم اطلاعات و دانش شناسی
   علوم ارتباطات اجتماعیعلوم تربیتیعلوم سیاسیعلوم قرآن و حدیث
   علوم قضاییعلوم ورزشیفقه و حقوق اسلامیفقه و حقوق شافعی
   فقه و مبانی حقوق اسلامیفلسفهفلسفه و حکمت اسلامیفلسفه و عرفان اسلامی
   فلسفه و کلام اسلامیگردشگریمترجمی زبان عربیمددکاری اجتماعی
   مدیریت امور بانکیمدیریت امور گمرکیمدیریت بازرگانیمدیریت بیمه
   مدیریت دولتیمدیریت صنعتیمدیریت فرهنگی هنریمدیریت کسب و کارهای کوچک
   مدیریت مالیمدیریت و بازرگانی دریاییمدیریت و کمیسر دریاییمردم شناسی
   مشاورهمطالعات خانوادهمعارف قرآن کریمهتلداری
   ادبیات نمایشیارتباط تصویریبازیگریتلویزیون و هنرهای دیجیتال
   سینما – کارگردانیصنایع دستیطراحی پارچهطراحی صنعتی
   طراحی لباسعکاسیفرشکارگردانی
   مرمت بناهای تاریخینقاشینمایش عروسکینوازندگی موسیقی ایرانی
   آموزش زبان انگلیسیتربیت مترجم زبان ایتالیاییزبان و ادبیات ارمنیزبان روسی
   زبان فرانسه – ادبیزبان و ادبیات آلمانیزبان و ادبیات اسپانیاییزبان و ادبیات انگلیسی
   مترجمی زبان آلمانیمترجمی زبان انگلیسی
   رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد (مهر ماه 99)
   حسابداریتربیت بدنی و علوم ورزشی – مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنیتربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشیمهندسی تکنولوژی الکترونیک
   مهندسی فناوری بهره برداری نیروگاهمهندسی نرم افزار کامپیوترمهندسی فناوری شبکه های انتقال برقمهندسی فناوری متالورژی – ذوب فلزات
   مهندسی فناوری کنترل – ابزار دقیقمهندسی فناوری مخابرات – سوئیچ های شبکه ثابتمهندسی تکنولوژی برق – قدرتمهندسی فناوری مکانیک خودرو
   مهندسی فناوری جوشمهندسی فناوری مکانیک – ماشین افزارمهندسی اجرایی عمرانمهندسی فناوری مکانیک – تاسیسات حرارتی و برودتی
   مهندسی فناوری معدن – استخراج معادن زیرزمینیمهندسی فناوری صنایع شیمیاییمهندسی فناوری عمران – نقشه برداریمهندسی فناوری عمران – سد و شبکه
   مهندسی فناوری ساخت و تولید – قالب سازیکارشناسی حرفه ای مرمت و احیاء بناهای تاریخیمعماریحقوق
   آموزش و پرورش ابتداییمدیریت بازرگانیآمارهنرهای تجسمی – نقاشی
   آموزش ریاضیبهداشت مواد غذاییعلوم آزمایشگاهی دامپزشکیمدیریت دولتی
   ارتباط تصویریگرافیکسخت افزار کامپیوترتولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر
   آموزش زبان انگلیسیکارشناس حرفه ای حقوق – حقوق ثبتیمهندسی فناوری مکانیک – تاسیات حرارتی و برودتیفناوری مکانیک خودرو
   مدیریت دولتیمدیریت صنعتیمهندسی فناوری ساخت و تولید – قالب سازیمهندسی فناوری آسانسورها و بالابرها
   آموزش و پرورش ابتداییآموزش دینی و عربیمهندسی تولیدات گیاهیمهندسی تولیدات دامی
   مهندسی شهرسازیمهندسی آبیاریعلوم آزمایشگاهی دامپزشکیمهندسی فناوری اطلاعات – رسانه

   برای آن که بتوانید به تمامی رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی پیوسته دست پیدا کنید، می توانید مندرجات دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 – 1400 را مورد بررسی قرار دهدید. همچنین لیست هر یک از دانشگاه های ارائه دهنده رشته های مذکور در این دفترچه ارائه شده است که می توانید پس از اولویت بندی کد رشته های مورد نظر، نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته خود اقدام نمایید.

با توجه به مطالب فوق می توان گفت دانشگاه آزاد معمولا هر سال برخی از رشته های خود را به صورت بدون آزمون در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه ارائه می دهد و داوطلبان واجد شرایط می توانند در زمان مشخص، از سایت رسمی دانشگاه آزاد و یا به صورت حضوری نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. در صورتی که داوطلب تحصیل در مقطع کاردانی . کارشناسی دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی دوم می باشید، می توانید برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- چه رشته هایی به صورت بدون کنکور در دانشگاه های آزاد، ارائه می شوند؟

با توجه به تعدد و تنوع رشته های بدون کنکور ارائه شده دانشگاه آزاد، می بایست به دفترچه مقطع مربوطه مراجعه کرده و از آن ها مطلع شوید.

2- نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به چه صورت می باشد؟

معمولا ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی اول و دوم به ترتیب به صورت اینترنتی و حضوری می باشد.

3- فردی که در هنرستان درس خوانده آیا مجاز به انتخاب رشته از زیرگروه های نظری می باشد؟

پاسخ این سوال منفی است. داوطلبان هنرستان و فنی که دارای مدرک پیش دانشگاهی نیستند، تنها می توانند در دوره کاردانی پیوسته ثبت نام کنند و آن هم در رشته ای که با مدرک تحصیلی دوره مدرسه آن ها، همخوانی داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۸۱ نظر

 1. Avatar

  با سلام
  اساس پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد شرط معدل هست؟
  با معدل کل ۱۸/ و کتبی ۱۵ میتونم حسابداری تهران مرکزی رو بزنم

  رشته من ریاضی فیزیکه و لیسانس عمران دانشگاه آزاد رو هم دارم

  با تشکر از راهنماییتون

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ی رشته های پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، ملاک پذیرش دانشجو معدل کتبی دیپلم می باشد.

 2. Avatar

  سلام آیا در پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نمرات سوابق تحصیلی رو تاثیر میدن؟یا فقط معدل کتبی چون من ترمیم معدل شرکت کرده بودم نمراتم خوبه ولی معدل کتبی پایینه

  • ایران مشاوره

   باسلام، برای پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد اسلامی، معدل کتبی نهایی و معدل کل دیپلم شما اهمیت دارند.

 3. Avatar

  سلام من دیپلم انسانی نظام قدیم دارم یعنی سال ۹۱ دیپلم گرفتم ولی پیش دانشگاهی ندارم چطور میتونم تحصیلاتم رو ادامه بدم؟ برای کاردانی پیوسته میتونم ثبت نام کنم؟ یا باید مدرک پیش دانشگاهی رو بگیرم؟

 4. Avatar

  سلام وقت بخیر ثبت نام در ازمون بدون کنکور دانشگاه ازاد تا ۲ شهریور زمان داشت یعنی تمدید نمیشه متاسفانه تاریخش از دستم رفت

  • ایران مشاوره

   با سلام. تا به این لحظه هیچ اطلاعیه ای مبنی بر تمدید ثبت نام و انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد ارائه نشده است. لازم به ذکر است شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره از آخرین اطلاعیه ها آگاه شوید.

 5. Avatar

  باسلام
  میخواستم بپرسم این امکان وجود دارد که ۱ فرد ۲ تا کارت اعتباری برای رشته های ریاضی و انسانی تهیه کند و برای هر ۲ انتخاب رشته کند؟؟؟

  • خانم واحدی

   باسلام، برای دانشگاه های ازاد اسلامی برای هر گروه اموزشی باید کارت اعتباری جداگانه خریداری بشود و میتوانید۲۰انتخاب داشته باشید.

 6. Avatar

  با سلام،
  با معدل کتبی ۱۹/۱ تجربی میشه حقوق دانشگاه آزاد زنجان، بدون کنکور قبول شد؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با دارا بودن معدل کتبی دیپلم ۱۹/۱، شانس قبولی شما در رشته ی حقوق دانشگاه زنجان بالا می باشد.

 7. Avatar

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم،میخواستم برای حقوق دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی اقدام کنم، با توجه به اینکه رشته انتخابیم حقوق هست، تو قسمت خرید کارت اعتباری باید علوم انسانی رو انتخاب کنم؟

 8. Avatar

  سلام وقتتون بخیر میشه دانشگاه ازاد یک شهر دیگه ثبت نام کنیم؟و اینکه اگ ترم مهر ثبت نام کنیم و به هردلیلی نتونیم بریم میتونیم دوباره برای نیمسال دوم ثبت نام کنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش، می توانید در دانشگاه دلخواهتان ثبت نام کنید، ثبت نام در دانشگاه های سراسری و آزاد با سوابق تحصیلی در نیمسال مهر و در نیمسال بهمن ( سالی دوبار) انجام می شود.

 9. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من اگه دانشگاه ازاد حسابداری بخونم و سال بعد کنکور شرکت کنم و پرستاری قبول بشم امکان انصراف از دانشگاه ازاد حسابداری رو دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، دانشجویان دوره های شهریه پرداز محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند.

 10. Avatar

  باسلام ازمدرک دیپلم مستقیم میشه کارشناسی خوندیااول حتمابایدرفت کاردانی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیریش صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، جهت شرکت در مقطع کارشناسی، می بایست دارای مدرک دیپلم (نظام جدید و یا نظام قدیم) و پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی) باشید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره