سه شنبه , ۴ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

نحوه ثبت نام بدون آزمون آزاد 99 - 1400
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

دانشگاه آزاد چند سالی است که رشته های خود را به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه می دهد. همین امر موجب می شود تا داوطلبانی که بنا به هر دلیلی نتوانسته اند از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه شوند و یا بعد از شرکت در آزمون سراسری و انتخاب رشته، در هیچ یک از کد رشته های مورد نظر خود پذیرفته نشده اند، برای تحصیل در رشته های متنوع و بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

این دانشگاه معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه از داوطلبان واجد شرایط به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها ثبت نام به عمل می آورد. متقاضیان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد نسبت به ثبت نام و درج کد رشته محل های خود اقدام کنند. دانشگاه آزاد در تمام گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی مدرک دیپلم دانشجو می پذیرد که علاقه مندان می توانند بدون هبچ محدودیتی در هر یک از رشته های ارائه شده ثبت نام نمایند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی مهر ماه به صورت اینترنتی انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شوند و بدیهی است که شرکت در کنکور سراسری برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور آزاد 99 – 1400 این مقاطع الزامی نخواهد بود. اکنون ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که داوطلبانی که دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش دارند می بایست در رشته های کاردانی پیوسته و داوطلبانی که دیپلم رشته های نظری را دارند باید در رشته های کاردانی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند.

علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور آزاد، می توانند در دو نیمسال تحصیلی اول و دوم نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان تحصیل در رشته های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته مهر ماه سال جاری از روز 5 مرداد ماه آغاز شد و تا 2 شهریور ماه نیز ادامه داشت.

همچنین افرادی که موفق به ثبت نام در بازه زمانی فوق و الذکر نشده اند می توانستند جهت تکمیل فرآیند ثبت نام خود، لغایت 7 مهر ماه 99، اقدامات لازم را به عمل آورند که در نهایت این مهلت تا 14 مهر ماه سال جاری برای داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده بودند، مجددا تمدید گشت.

همچنین زمان دقیقی برای نام نویسی بدون کنکور دوره های مختلف دانشگاه آزاد در بهمن ماه اعلام نشده است. شما همراهان گرامی می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره، از آخرین اخبار در این خصوص مطلع شوید.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی اول (مهر ماه)

ثبت نام بدون کنکور آزاد در نیمسال اول تحصیلی معمولا به صورت اینترنتی انجام می پذیرد و داوطبان باید در مدت زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، به سایت این دانشگاه مراجعه کرده و پس از اطلاع از کد رشته های مورد نظر خود که از طریق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد در اختیار آن ها قرار می گیرد، مراحل ثبت نام خود را مطابق با راهنمای تصویری موجود در ادامه مقاله تکمیل نمایند.

 • ابتدا وارد سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد به نشانی azmoon.org شوید و در صفحه اصلی بر روی لینک فعال “ثبت نام مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش صرفابر اساس سوابق تحصیلی نیمسال اول سال 1399 “ کلیک کنید. 

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • در این مرحله بر روی دکمه “خرید کارت” کلیک کنید. (بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد را نخواهید داشت.)

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • برای آغاز مراحل خرید کارت اعتباری ثبت نام، بر روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • سپس با انتخاب دوره مورد نظر خود، به مرحله بعدی منتقل خواهید شد.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • پس از انتخاب دوره مربوطه لازم است با کلیک بر روی گزینه “بلی” تمایل خود را جهت ادامه مراحل اعلام نماید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • در این مرحله لازم است داوطلب تمامی اطلاعات خواسته شده را در بخش های مربوطه وارد نموده و در نهایت بر روی کلید ” ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” کلیک کند.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • برای واریز هزینه ثبت نام، باید مطابق تصویر زیر اقدام کنید. (پرداخت هزینه منحصرا به صورت اینترنتی انجام می شود.)

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • با پرداخت هزینه ثبت نام، سیستم به شما یک شناسه پرداخت 8 رقمی ارائه می دهد که باید از آن برای شروع ثبت نام خود استفاده کنید. بنابراین مجددا به مرحله دوم بازگردید و بر روی لینک “ثبت نام”  کلیک کنید. 

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • در این مرحله مطابق تصویر، اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و در نهایت بر روی گزینه “ورود به ثبت نام” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 پس از تکمیل مرحال فوق نوبت به وارد کردن کد رشته محل های مورد نظر در فرم انتخاب رشته می رسد. به این منظور باید کد رشته و کد محل مورد تقاضا را از دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 – 1400 پیدا کرده و پس از وارد کردن آن ها در قسمت مربوطه فرم مذکور، بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید تا رشته و دانشگاه مورد نظر شما یافت شود. سپس دکمه “تایید” را بفشارید تا رشته مورد نظرتان ثبت شود؛ به همین ترتیب می توان انتخاب های بعدی را نیز وارد و ثبت نمود.

پس از پایان تمام مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که در زمان اعلام نتایج مورد نیاز قرار می گیرد. توجه داشته باشید که حتما پس از طی تمامی مراحل فوق، به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده، بر روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی دوم (بهمن ماه)

بر خلاف نام نویسی نیمسال اول تحصیلی، پذیرش دانشجویان در بهمن ماه به صورت حضوری و تنها از طریق مراجعه به دانشگاه مورد نظر انجام می شود. بنابراین علاقه مندان به تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می بایست ابتدا دفترچه مربوط به مقطع تحصیلی مورد نظر خود را (کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته) دریافت کرده و از لیست رشته های ارائه شده در هر یک از واحدهای دانشگاهی اطلاعات لازم را کسب نمایند. پس از انتخاب رشته لازم است متقاضیان به دانشگاه مد نظر خود مراجعه کرده و با تحویل مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 – 1400، به تکمیل فرآیند نام نویسی خود بپردازند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

شرایط عمومی

 • اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم ممنوعیت از شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قوانین و مقررات کشور
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

شرایط اختصاصی

ثبت نام دوره کاردانی پیوسته

 • دارندگان مدرک دیپلم دوره متوسطه نظام جدید در یکی از رشته های فنی و حرفه ای و یا کاردانش و هم چنین فارغ التحصیلان دوره چهار ساله (نظام قدیم) می توانند در رشته های متناسب با نوع دیپلم خود در دوره کاردانی ثبت نام کنند. متقاضیانی که دارای اشتغال به تحصیل می باشند، تنها در صورت ارائه مدارک فوق در موعد مقرر یعنی تا پایان شهریور ماه 99 برای ورودی مهر و پایان بهمن ماه برای پذیرش نیمسال تحصیلی دوم منعی برای ثبت نام ندارند.
 • هر داوطلب با در نظر گرفتن مدرک پایان دوره متوسطه خود در شاخه های کاردانش، فنی و حرفه ای و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم، صرفا مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی جهت نام نویسی در دوره کاردانی پیوسته می باشند. رشته تربیت بدنی از این قاعده مستثنی بوده و ثبت نام علاقه مندان در این رشته بلامانع است.
 • دیپلمه های شاخه های فنی حرفه ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم ، تنها مجاز به انتخاب یکی از رشته های کاردانی متناسب با نوع دیپلم خود می باشند.
 • متقاضیان دارای مدرک تطبیقی نیز می توانند نسبت به ثبت نام خود در این دوره اقدام نمایند.

ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته

 • ارائه مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم و دیپلم نظام جدید برای ثبت نام در دوره کاردانی ناپیوسته الزامی است.
 • فارغ التحصیلان دوره کاردانی علوم پزشکی می توانند نسبت به ثبت نام در دیگر رشته ها اقدام کنند. بدیهی است که این دسته از داوطلبان می بایست هنگام نام نویسی در دانشگاه محل تحصیل خود، گواهی پایان طرح نیروی انسانی خود را ارائه نمایند.
 • فارغ التحصیلان دوره کاردانی پیوسته و ناپیوسته مجاز به نام نویسی می باشند.
 • دارندگان دیپلم فنی و کاردانش نظام جدید که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند، حق ثبت نام در این مرحله از پذیرش را ندارند.
 • داوطلبان دارای مدرک حوزوی مورد تایید حوزه علمیه قم که معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه می باشد، در صورتی که مشمول خدمت سربازی نبوده و همزمان در حوزه نیز تحصیل نکنند، می توانند در رشته های گروه علوم انسانی ثبت نام نمایند.

ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته

 • داشتن مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم و یا دیپلم نظام جدید متوسطه از جمله ملزومات ثبت نام در این دوره به شمار می رود.
 • ثبت نام دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته برای تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته بلامانع است.
 • فارغ التحصیلان رشته های گروه علوم پزشکی تنها در صورت پایان طرح نیروی انسانی خود، مجاز به ثبت نام می باشند.
 • آن دسته از متقاضیانی که دارای دیپلم فنی و حرفه ای کاردانش نظام جدید بوده و مدرک پیش دانشگاهی ندارند، مجاز به نام نویسی نمی باشند.
 • مشمولین خدمت سربازی در صورتی که در دانشگاه تحصیل نموده اما به دلیل اخراج یا انصراف موفق به اتمام تحصیلات خود نشده اند و یا مدرک مقطع پایین تر را دریافت کرده اند، تنها در شرایطی حق ثبت نام دارند که کارت پایان خدمت یا معافیت دائم خود را ارائه نمایند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک حوزوی هستند، مدرک آن ها معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه تلقی شده و به شرط عدم تحصیل همزمان در حوزه و نداشتن مشکل نظام وظیفه، منعی برای ثبت نام نخواهند داشت.

ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته

  • نام نویسی داوطلبان در هر یک از رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته تنها در صورت ارائه مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کاردانی دانشگاه علمی کاربردی امکان پذیر است.
  • متقاضیانی که قبلا در دوره کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل بوده اند اما به هر دلیل موفق به اتمام تحصیلات خود نشده و با مدرک کاردانی فارغ التحصیل شده اند ، به شرط عدم ممنوعیت از ادامه تحصیل بنا بر قوانین و مقررات نظام وظیفه عمومی و یا داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم می توانند نسبت به ثبت نام در این دوره اقدام نمایند. توجه داشته باشید که این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش، دروس جبرانی را نیز علاوه بر واحدهای این دوره بگذرانند.
  • طلاب و فضلاء حوزه علمیه که مدرک سطح یک حوزوی خود را اخذ نموده اند، منعی برای ثبت نام در دوره کارشناسی ناپیوسته تمامی رشته های گروه علوم انسانی ندارند.

دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی در دوره کاردانی به شرطی مجاز به ثبت نام خواهند بود که طرح نیروی انسانی خود را انجام داده باشند. بدیهی است که ارائه مدرک مربوطه هنگام تکمیل فرآیند نام نویسی الزامی می باشد.

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

وطلبانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اقدام نمایند، بایستی از رشته محل های ارائه شده در واحدهای دانشگاهی آن مطلع باشند و سپس به انتخاب رشته بپردازند. رشته های ارائه شده در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد در جداول زیر ارائه شده اند؛ اما برای کسب اطلاعات جامع تر و آگاهی از واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده هر کدام، داوطلبان می بایست دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد را مطالعه کنند.

مقطع کاردانی

رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد (مهر ماه 99)
تربیت کودک مدیریت خانواده حسابداری امور اداری
تربیت بدنی الکترونیک عمومی الکترونیک – رادیو و تلویزیون الکتروتکنیک
صنایع شیمیایی عمران نقشه برداری معماری
استخراج معدن ساخت و تولید نقشه کشی صنعتی طراحی صنعتی
تبرید حرارت مرکز و تهویه مطبوع مکانیک خودرو صنایع نساجی
ریخته گری صنایع فلزی – صنایع فلزی صنایع فلزی – جوشکاری ناوبری
سفال و سرامیک نرم افزار کلامپیوتر صنایع چوب و مبلمان اموردامی – تکنولوژی پرورش طیور
امور دامی – فناوری پرورش دام فناوری تولیدات باغی فناوری تولیدات زراعی گرافیک
هنرهای تجسمی – نقاشی هنرهای تجسمی – چاپ دستی طراحی و دوخت
رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد (مهر ماه 99)
تربیت معلم آموزش ریاضی کارهای عمومی ساختمان تاسیسات تهویه و تبرید مخابرات
آمار الکترونیک هواپیما مکانیزاسیون کشاورزی ارتباطات و فناوری اطلاعات (IT)
برق برق صنعتی بهره برداری راه آهن تجهیزات پزشکی – تجهیزات آزمایشگاه تشخصی پزشکی
تعمیر و نگهداری هواپیما تولید سیمان جوشکاری صنایع پلاستیک
صنایع سرامیک (گرایش های آزمایشگاه و خط تولید) صنایع شیمیایی صنایع غذایی – قند عمران (گرایش های امور پیمان ها، بتن، ترافیک شهری، راه سازی، شبکه و تصویه خانه آب، منابع آب های زیرزمینی و منابع آب های سطحی)
عملیات پتروشیمی فناوری اطلاعات – اینترنت و شبکه کامپیوتر – سیستم های کامپیوتری کاردان فنی کشتی
کاردان فنی کنترل کنترل کیفیت قطعات مکانیکی متالوژی – ریخته گری معدن (گرایش های حفاری، فرآوری سنگ های ساختمانی، استخراج معدن، اکتشاف و فرآوری های سنگ های تزئینی)
مکانیک (گرایش های ماشین آلات صنعتت سیمان، ماشین افزار و نیروگاه حرارتی) مکانیک خودرو ممیزی انرژی – ساختمان نشاجی
نقشه کشی صنعتی مخابرات هواپیما معماری معماری سنتی
نقشه برداری نرم افزار کامپیوتر بهداشت و بیماری های طیور تربیت معلم آموزش علوم تجربی
تکنولوژی تولیدات دامی تکنولوژی تولیدات گیاهی تکنولوژی جنگلداری نساجی – چرم و پوست
امور زراعی و باغی (گرایش های تکنولوژی تولیدات باغی، تکنولوژی تولیدات زراعی و تکنولوژی گیاه پزشکی) تکنولوژی آبیاری تکنولوژی چوب تکنولوژی شیلات
تکنولوژی صنایع غذایی تکنولوژی ماشین های کشاورزی تکنولوژی محیط زیست تکنولوژی مرتع و آبخیزداری
تکنولوژی مواد غذایی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر بهداشت محصولات دامی دامپزشکی
شیمی آزمایشگاهی باغبانی (گرایش های تولید و فرآوری پسته و تولید و فرآوری زعفران) تولید و فرآوری چای دامپروری (گرایش های پرورش زنبور عسل، تکثیر و پرورش صنعتی گاو و پرورش صنعتی طیور)
صنایع غذایی (گوشت و فرآورده های گوشتی، شیر و فرآورده های لبنی) منابع طبیعی – حفاظ و حمایت منابع طبیعی آموزش حرفه و فن علوم غذایی
آموزش دینی و عربی آموزش زبان و ادبیات فارسی آموزش و پرورش ابتدایی آموزش و پرورش کودکان استثنائی
اقتصاد کار و بهره وری امور بانکی امور تربیتی امور دولتی
امور گمرکی امور مالی و مالیاتی بیمه تربیت معلم قرآن کریم
امداد سوانح امور پستی تربیت بدنی (گرایش های مربیگیر پایه آمادگی جسمانی، مربیگری پایه شنا، مربیگری پایه فوتبال، مربیگری پایه والیبال و مربیگری ورزش سالمندان) تربیت مربی پیش دبستانی
حقوق – حقوق ثبتی مدیریت (گرایش های امور اداری و امور دفتری) هتلداری حسابداری
روابط کار علم اطلاعات و دانش شناسی علوم ورزشی مدیریت بازرگانی
مدیریت صنعتی کاربردی حفاظت و مرمت آثار تاریخی باستان شناسی صنایع دستی – فرش دستباف
هنرهای تجسمی (گرایش های عکاسی، نقاشی و گرافیک) شهرسازی گرافیک هنرهای نمایشی
موزه ها و بناهای تاریخی آموزش ربان انگلیسی مترجمی زبان انگلیسی

مقطع کارشناسی

رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد (مهر ماه 99)
آمار آمار و سنجش آموزشی ایمنی صنعتی ریاضیات و کاربردها
علوم کامپیوتر علوم مهندسی علوم و مهندسی آب فناوری صدا
فیزیک فیزیک مهندسی معماری داخلی مهندسی انرژی
مهندسی هسته ای مهندسی اپتیک و لیزر مهندسی برق مهندسی بهره برداری راه آهن
مهندسی پزشکی مهندسی پلیمر مهندسی خط و سازه های ریلی مهندسی دریا
مهندسی دریانوردی مهندسی ساخت و تولید مهندسی شهرسازی مهندسی شیمی
مهندسی صنایع مهندسی عمران مهندسی ماشین آلات دریایی مهندسی ماشین های صنایع غذایی
مهندسی معدن مهندسی معماری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی مهندسی مکانیک
مهندسی مکانیک بیوسیستم مهندسی مواد و متالوژی مهندسی نفت مهندسی نساجی
مهندسی نقشه برداری مهندسی هدا فضا اقتصاد کشاورزی اقیانوس شناسی
بهداشت مواد غذایی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار زمین شناسی زمین شناسی جانوری
زیست شناسی دریا زیست شناسی سلولی ملکولی زیست شناسی گیاهی زیست فناوری
شیمی کاربردی شیمی محض علوم دامی علوم و مهندسی باغبانی
علوم و مهندسی جنگل علوم و مهندسی خاک علوم و مهندسی شیلات علوم و مهندسی صنایع غذایی
علوم و مهندسی محیط زیست گیاه پزشکی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی مهندسی صنایع چوب و فناوری های سلولزی
مهندسی صنایع مبلمان مهندسی طبیعت مهندسی فضای سبز میکروبیولوژی
آموزش ربان عربی ادیان و عرفان اقتصاد ایران شناسی
باستان شناسی بانکداری اسلامی برنامه ریزی اجتماعی و تعاون تاریخ
تاریخ و تمدن ملل اسلامی جامعه شناسی جغرافیا حسابداری
حقوق روابط عمومی روانشناسی روزنامه نگاری
زبان شناسی زبان و ادبیات فارسی زبان و ادبیات عربی علم اطلاعات و دانش شناسی
علوم ارتباطات اجتماعی علوم تربیتی علوم سیاسی علوم قرآن و حدیث
علوم قضایی علوم ورزشی فقه و حقوق اسلامی فقه و حقوق شافعی
فقه و مبانی حقوق اسلامی فلسفه فلسفه و حکمت اسلامی فلسفه و عرفان اسلامی
فلسفه و کلام اسلامی گردشگری مترجمی زبان عربی مددکاری اجتماعی
مدیریت امور بانکی مدیریت امور گمرکی مدیریت بازرگانی مدیریت بیمه
مدیریت دولتی مدیریت صنعتی مدیریت فرهنگی هنری مدیریت کسب و کارهای کوچک
مدیریت مالی مدیریت و بازرگانی دریایی مدیریت و کمیسر دریایی مردم شناسی
مشاوره مطالعات خانواده معارف قرآن کریم هتلداری
ادبیات نمایشی ارتباط تصویری بازیگری تلویزیون و هنرهای دیجیتال
سینما – کارگردانی صنایع دستی طراحی پارچه طراحی صنعتی
طراحی لباس عکاسی فرش کارگردانی
مرمت بناهای تاریخی نقاشی نمایش عروسکی نوازندگی موسیقی ایرانی
آموزش زبان انگلیسی تربیت مترجم زبان ایتالیایی زبان و ادبیات ارمنی زبان روسی
زبان فرانسه – ادبی زبان و ادبیات آلمانی زبان و ادبیات اسپانیایی زبان و ادبیات انگلیسی
مترجمی زبان آلمانی مترجمی زبان انگلیسی
رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد (مهر ماه 99)
حسابداری تربیت بدنی و علوم ورزشی – مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنی تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی مهندسی تکنولوژی الکترونیک
مهندسی فناوری بهره برداری نیروگاه مهندسی نرم افزار کامپیوتر مهندسی فناوری شبکه های انتقال برق مهندسی فناوری متالورژی – ذوب فلزات
مهندسی فناوری کنترل – ابزار دقیق مهندسی فناوری مخابرات – سوئیچ های شبکه ثابت مهندسی تکنولوژی برق – قدرت مهندسی فناوری مکانیک خودرو
مهندسی فناوری جوش مهندسی فناوری مکانیک – ماشین افزار مهندسی اجرایی عمران مهندسی فناوری مکانیک – تاسیسات حرارتی و برودتی
مهندسی فناوری معدن – استخراج معادن زیرزمینی مهندسی فناوری صنایع شیمیایی مهندسی فناوری عمران – نقشه برداری مهندسی فناوری عمران – سد و شبکه
مهندسی فناوری ساخت و تولید – قالب سازی کارشناسی حرفه ای مرمت و احیاء بناهای تاریخی معماری حقوق
آموزش و پرورش ابتدایی مدیریت بازرگانی آمار هنرهای تجسمی – نقاشی
آموزش ریاضی بهداشت مواد غذایی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی مدیریت دولتی
ارتباط تصویری گرافیک سخت افزار کامپیوتر تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر
آموزش زبان انگلیسی کارشناس حرفه ای حقوق – حقوق ثبتی مهندسی فناوری مکانیک – تاسیات حرارتی و برودتی فناوری مکانیک خودرو
مدیریت دولتی مدیریت صنعتی مهندسی فناوری ساخت و تولید – قالب سازی مهندسی فناوری آسانسورها و بالابرها
آموزش و پرورش ابتدایی آموزش دینی و عربی مهندسی تولیدات گیاهی مهندسی تولیدات دامی
مهندسی شهرسازی مهندسی آبیاری علوم آزمایشگاهی دامپزشکی مهندسی فناوری اطلاعات – رسانه

برای آن که بتوانید به تمامی رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی پیوسته دست پیدا کنید، می توانید مندرجات دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 – 1400 را مورد بررسی قرار دهدید. همچنین لیست هر یک از دانشگاه های ارائه دهنده رشته های مذکور در این دفترچه ارائه شده است که می توانید پس از اولویت بندی کد رشته های مورد نظر، نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته خود اقدام نمایید.

با توجه به مطالب فوق می توان گفت دانشگاه آزاد معمولا هر سال برخی از رشته های خود را به صورت بدون آزمون در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه ارائه می دهد و داوطلبان واجد شرایط می توانند در زمان مشخص، از سایت رسمی دانشگاه آزاد و یا به صورت حضوری نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. در صورتی که داوطلب تحصیل در مقطع کاردانی . کارشناسی دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی دوم می باشید، می توانید برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- چه رشته هایی به صورت بدون کنکور در دانشگاه های آزاد، ارائه می شوند؟

با توجه به تعدد و تنوع رشته های بدون کنکور ارائه شده دانشگاه آزاد، می بایست به دفترچه مقطع مربوطه مراجعه کرده و از آن ها مطلع شوید.

2- نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به چه صورت می باشد؟

معمولا ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی اول و دوم به ترتیب به صورت اینترنتی و حضوری می باشد.

3- فردی که در هنرستان درس خوانده آیا مجاز به انتخاب رشته از زیرگروه های نظری می باشد؟

پاسخ این سوال منفی است. داوطلبان هنرستان و فنی که دارای مدرک پیش دانشگاهی نیستند، تنها می توانند در دوره کاردانی پیوسته ثبت نام کنند و آن هم در رشته ای که با مدرک تحصیلی دوره مدرسه آن ها، همخوانی داشته باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۹۱ نظر

 1. Avatar

  سلام. من کنکور ریاضی دادم و رشته هایی رو در دانشگاه آزاد قبول شدم اما خودم ب زبان انگلیسی علاقه دارم و چون کنکور زبان نداده بودم نتونستم برای رشته زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی پیوسته (با کنکور) انتخاب رشته کنم.
  حالا اگر بخوام برای نیمسال دوم (بدون کنکور) رشته زبان انگلیسی ثبت نام کنم میتونم؟اگر میتونم در چه مقطعی باید ثبت نام کنم؟
  ممنون میشم زودتر راهنماییم کنید چون عجله دارم میخوام ببینم اگه نمیشه برای ثبت نام همین رشته هایی که قبول شدم اقدام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، شما می توانید برای ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته رشته های زبان در دانشگاه های بدون آزمون برای ترم بهمن، که در آذرماه می باشد اقدام نمایید.

 2. Avatar

  سلام با معدل ۱۶/۵۴ میتونم شیمی کاربردی دانشگاه آزاد کرج در بیام؟

 3. Avatar

  سلام.خسته نباشید. با معدل ۱۸.۱۸ دیپلم تجربی شانس قبولی مدیریت بیمه ی دانشگاه ازاد وجود داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، قبولی در دوره های پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی به شرایط مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تعداد انتخاب ها، تنوع انتخاب ها و … بستگی دارد.

 4. Avatar

  سلام ببخشید با معدل دیپلم ۱۶.۶۰ و کتبی ۱۴.۱۱ شانس قبولی در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه آزادتهران شمال دارم

  • ایران مشاوره

   با سلام، معدل خاصی برای پذیرش با سوابق تحصیلی در نظر گرفته نشده است. هر چه قدر معدل بالاتری داشته باشید شانس قبولی بشتری دارید.

 5. Avatar

  شخصی که تجربی در دبیرستان خونده می تونه بدون کنکور مهندسی کامپیوتر شرکت کنه ؟ و تا کارشناسی یا ارشد بخونه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای شرکت در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته محدودیتی ندارد و شما می توانید در رشته ی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های آزاد، پیام نور، غیر انتقاعی شرکت نمایید و تا مقاطع بالاتر هم ادامه دهید.

 6. Avatar

  با سلام
  اساس پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد شرط معدل هست؟
  با معدل کل ۱۸/ و کتبی ۱۵ میتونم حسابداری تهران مرکزی رو بزنم

  رشته من ریاضی فیزیکه و لیسانس عمران دانشگاه آزاد رو هم دارم

  با تشکر از راهنماییتون

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ی رشته های پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، ملاک پذیرش دانشجو معدل کتبی دیپلم می باشد.

 7. Avatar

  سلام آیا در پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نمرات سوابق تحصیلی رو تاثیر میدن؟یا فقط معدل کتبی چون من ترمیم معدل شرکت کرده بودم نمراتم خوبه ولی معدل کتبی پایینه

  • ایران مشاوره

   باسلام، برای پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد اسلامی، معدل های کتبی نهایی و کل دیپلم شما اهمیت دارند.

 8. Avatar

  سلام من دیپلم انسانی نظام قدیم دارم یعنی سال ۹۱ دیپلم گرفتم ولی پیش دانشگاهی ندارم چطور میتونم تحصیلاتم رو ادامه بدم؟ برای کاردانی پیوسته میتونم ثبت نام کنم؟ یا باید مدرک پیش دانشگاهی رو بگیرم؟

 9. Avatar

  سلام وقت بخیر ثبت نام در ازمون بدون کنکور دانشگاه ازاد تا ۲ شهریور زمان داشت یعنی تمدید نمیشه متاسفانه تاریخش از دستم رفت

  • ایران مشاوره

   با سلام. تا به این لحظه هیچ اطلاعیه ای مبنی بر تمدید ثبت نام و انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد ارائه نشده است. لازم به ذکر است شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره از آخرین اطلاعیه ها آگاه شوید.

 10. Avatar

  باسلام
  میخواستم بپرسم این امکان وجود دارد که ۱ فرد ۲ تا کارت اعتباری برای رشته های ریاضی و انسانی تهیه کند و برای هر ۲ انتخاب رشته کند؟؟؟

  • خانم واحدی

   باسلام، برای دانشگاه های آزاد اسلامی برای هر گروه آموزشی باید کارت اعتباری جداگانه خریداری بشود و میتوانید ۲۰ انتخاب داشته باشید.

 11. Avatar

  با سلام،
  با معدل کتبی ۱۹/۱ تجربی میشه حقوق دانشگاه آزاد زنجان، بدون کنکور قبول شد؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با دارا بودن معدل کتبی دیپلم ۱۹/۱، شانس قبولی شما در رشته ی حقوق دانشگاه زنجان بالا می باشد.

 12. Avatar

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم،میخواستم برای حقوق دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی اقدام کنم، با توجه به اینکه رشته انتخابیم حقوق هست، تو قسمت خرید کارت اعتباری باید علوم انسانی رو انتخاب کنم؟

 13. Avatar

  سلام وقتتون بخیر میشه دانشگاه ازاد یک شهر دیگه ثبت نام کنیم؟و اینکه اگ ترم مهر ثبت نام کنیم و به هردلیلی نتونیم بریم میتونیم دوباره برای نیمسال دوم ثبت نام کنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش، می توانید در دانشگاه دلخواهتان ثبت نام کنید، ثبت نام دانشگاه های سراسری و آزاد با سوابق تحصیلی در نیمسال مهر و در نیمسال بهمن ( سالی دوبار) انجام می شود.

 14. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من اگه دانشگاه ازاد حسابداری بخونم و سال بعد کنکور شرکت کنم و پرستاری قبول بشم امکان انصراف از دانشگاه ازاد حسابداری رو دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، دانشجویان دوره های شهریه پرداز محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند.

 15. Avatar

  باسلام ازمدرک دیپلم مستقیم میشه کارشناسی خوندیااول حتمابایدرفت کاردانی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیریش صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، جهت شرکت در مقطع کارشناسی، می بایست دارای مدرک دیپلم (نظام جدید و یا نظام قدیم) و پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی) باشید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره