تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه آزاد اسلامی چند سالی است که رشته های خود را به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه می دهد ، همین امر موجب می شود تا داوطلبانی که بنا به هر دلیلی نتوانسته اند از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه شوند و یا بعد از شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته ، در هیچ یک از کد رشته های مورد نظر خود پذیرفته نشده اند ، برای تحصیل در رشته های متنوع و بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

این دانشگاه در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه از داوطلبان واجد شرایط به صورت بدون آزمون و صرفا براساس سوابق تحصیلی ثبت نام به عمل می آورد. داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد 98 نسبت به ثبت نام و درج کد رشته محل های خود اقدام کنند. دانشگاه آزاد در تمام گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی دانشجو می پذیرد و علاقه مندان می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی در هریک از رشته های ارائه شده ثبت نام کنند.

ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد تمام مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته فقط از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام می پذیرد.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 98 – 99

مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود و شرکت در کنکور سراسری برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور آزاد 98 این مقطع الزامی نخواهد بود. اکنون ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تفاوت آن ها این است که داوطلبانی که دیپلم فنی و کاردانش دارند می بایست در رشته های کاردانی پیوسته و داوطلبانی که دیپلم رشته های نظری را دارند باید در رشته های کاردانی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند.

داوطلبانی که متقاضی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 هستند ، می توانند در 2 بازه زمانی مهر و بهمن ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. ثبت نام برای مقطع کاردانی ناپیوسته نیمسال اول (مهر) از 18 اسفند ماه آغاز و تا شهریور ماه نیز ادامه خواهد داشت ، داوطلبان برای ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته نیز می توانند از تاریخ 18 تیر لغایت 6 شهریور ماه نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. البته مهلت ثبت نام این مقطع تمدید شده و داوطلبان از تاریخ 9 لغایت 20 شهریور ماه فرصت خواهند داشت تا نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

هم چنین ثبت نام برای نیمسال دوم (بهمن) از اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه آغاز می شود. داوطلبانی مجاز به ثبت نام خواهند بود که مدرک دیپلم خود را دریافت نموده باشند (داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای مقطع کاردانی پیوسته الزامی نیست.)

نحوه ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

 • برای انجام ثبت نام ابتدا می بایست دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد را دانلود نموده و به طور دقیق مطالعه کنید تا در جریان تمام مراحل و جزئیات ثبت نام قرار بگیرید.
 • در مرحله دوم وارد سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد شده و کارت اعتباری مقطع تحصیلی مورد نظر خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید.
 • پس از خرید کارت اعتباری و دریافت شماره سریال کارت اعتباری ، از منوی اصلی لینک فعال شده مقطع مورد نظر خود را (کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته) انتخاب نموده و جهت پایان فرآیند ثبت نام ، کاربرگ مربوطه خود را تکمیل کنید.
 • در پایان کد رشته محل های مورد نظر خود را در فیلدهای مربوطه درج کنید.

رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد
ردیف نام رشته – گرایش ردیف نام رشته – گرایش
1 تربیت بدنی – تربیت بدنی 9 نقشه برداری
2 الکترونیک – الکترونیک عمومی 10 تاسیسات – تبرید
3 الکتروتکنیک – برق صنعتی 11 گرافیک – گرافیک
4 الکتروتکنیک – تاسیسات الکتریکی 12 هنرهای تجسمی – نقاشی
5 ساختمان – کارهای عمومی ساختمان 13 برق – الکترونیک و ابزار دقیق
6 نقشه کشی معماری – نقشه کشی 14 امور دامی – تکنولوژی و پرورش طیور
7 نرم افزار کامپیوتر 15 صنایع غذایی – کنترل کیفیت مواد غذایی
8 هنر های تجسمی – چاپ دستی 16 امور زراعی و باغی – تکنولوژی تولیدات باغی
17 – امور اداری
رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد
ردیف نام رشته – گرایش ردیف نام رشته – گرایش
1 کاردانی آموزش حرفه و فن 13 کاردانی علوم قضایی
2 کاردانی ساخت و تولید 14 کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی
3 کاردانی موزه داری 15 کاردانی تکنولوژی مواد قضایی
4 کاردانی فنی – پالایش 16 کاردانی تکنولوژی آبیاری
5 کاردانی تربیت معلم قرآن کریم 17 کاردانی حسابداری – دولتی
6 کاردانی معماری 18 کاردانی حسابداری – مالیاتی
7 کاردانی بیمه 19 کاردانی دامپزشکی
8 کاردانی آمار 20 کاردانی تکنولوژی شیلات
9 کاردانی مدیریت صنعتی کاربردی 21 کاردانی هنرهای تجسمی نقاشی
10 کاردانی هنرهای نمایشی 22 کاردانی صنایع قند سازی
11 کاردانی باستان شناسی 23 کاردانی صنایع غذایی
12 کاردانی ریخته گری

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 98 – 99

مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند نیز امکان پذیر است. دارا بودن مدرک فوق دیپلم از شرایط ثبت نام آزاد کارشناسی ناپیوسته بوده و همچنین دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی هم از شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد می باشد. ثبت نام بدون کنکور کارشناسی در 2 نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود و ورودی های مهر ماه می بایست از اواخر اسفند ماه تا 6 شهریور ماه و ورودی های بهمن ماه ، از اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. البته ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد جهت تحصیل در ورودی مهرماه 98 ، تمدید شده و داوطلبان از تاریخ 9 لغایت 20 شهریور ماه می توانند نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و شما داوطلبان جهت ثبت نام می بایست به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم ثبت نام ، نسبت به تهیه پرینت آن اقدام نمایید و در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه مربوطه با همراه داشتن مدارک ثبت نام آزاد بدون کنکور 98 به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه نمایید. مراحل ثبت نام به شرح ذیل می باشد:

نحوه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

 • برای انجام ثبت نام این مقطع تحصیلی ابتدا باید از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد آگاهی پیدا کنید.
 • سپس وارد سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org شده و با پرداخت هزینه به صورت اینترنتی کارت اعتباری مقطع تحصیلی مورد نظر خود را خریداری کنید.
 • در گام سوم شماره سریال کارت اعتباری خود را دریافت نموده و از منوی اصلی بر روی لینک فعال شده ثبت نام مقطع مورد نظر خود (کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته) کلیک کنید ، سپس جهت اتمام فرآیند ثبت نام ، فرم مربوطه را تکمیل کنید.
 • و در آخر کد رشته محل های مورد نظر خود را در فیلدهای مربوطه به ثبت برسانید.

رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد

داوطلبانی که قصد دارند تا بدون شرکت در آزمون سراسری در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت نمایند می بایست از رشته محل های ارائه شده در واحد های دانشگاه آزاد اطلاعات لازم را داشته باشند و سپس نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. عمده رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد را در جدول زیر قرار داده ایم. شما عزیزان می توانید برای آگاهی از رشته های ارائه شده در هر واحد دانشگاهی نسبت به دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایید.

رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد
ردیف نام رشته – گرایش ردیف نام رشته – گرایش
1 آموزش زبان انگلیسی 14 علوم سیاسی
2 مترجمی زبان آلمانی 15 حقوق
3 زبان و ادبیات انگلیسی 16 علوم تربیتی
4 زبان اسپانیایی 17 فلسفه
5 زمین شناسی 18 شیلات
6 علوم قضایی 19 شیمی
7 علوم حدیث 20 موسیقی
8 مدیریت بازرگانی 21 ادبیات نمایشی
9 مدیریت مالی 22 حسابداری
10 مدیریت دولتی 23 محیط زیست
11 عکاسی 24 ادبیات داستانی
12 طراحی لباس 25 باستان شناسی
13 روانشناسی 26 دبیری زبان و ادبیات عربی
27 – فلسفه و حکمت اسلامی

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 – 99

به دلیل آنکه بسیاری از داوطلبان ، اطلاعی از نحوه ثبت نام ندارند ، در این بخش به طور کامل مراحل ثبت نام را شرح داده ایم که پاسخگوی تمام سوالات شما می باشد.

مرحله اول : وارد شدن به صفحه اینترنتی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد توسط مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه انجام می گیرد و برای ثبت نام باید به سایت azmoon.org مراجعه کنید.

مرحله دوم : خرید سریال اعتباری ثبت نام

اولین قدم برای ثبت نام دانشگاه آزاد ، خرید کارت اعتباری ثبت نام می باشد. بدین صورت که باید مطابق شکل زیر قبل از کلیک بر روی گزینه ثبت نام ، با کلیک بر روی عبارت خرید کارت اعتباری ثبت نام ، سریال ثبت نام خریداری نمایید. در هنگام خرید کارت اعتباری باید نوع نظام آموزشی (پاره وقت یا تمام وقت) و نوع گروه آزمایشی (علوم انسانی ، علوم تجربی ، علوم ریاضی و فنی ، هنر و زبان های خارجی) را به دقت انتخاب کنید ، زیرا در صورت خرید کارت اعتباری اشتباه ، امکان ویرایش وجود نخواهد داشت.

خرید سریال اعتباری ثبت نام

مرحله سوم : واریز هزینه ثبت نام

برای واریز هزینه ثبت نام ، باید مطابق شکل زیر اقدام کنید. زیرا پرداخت هزینه منحصرا به صورت اینترنتی انجام می پذیرد. مبلغ مورد نظر برای ثبت نام دوره های کاردانی 44 هزار تومان و برای ثبت نام دوره های کارشناسی 46 هزار تومان می باشد.

واریز هزینه ثبت نام

مرحله چهارم : کلیک بر روی لینک ثبت نام

پس از واریز هزینه ، سیستم به شما شناسه پرداخت 8 رقمی و رمز عبور 6 رقمی ارائه می دهد که باید از آن ها برای شروع ثبت نام خود استفاده کنید. بدین صورت که باید به صفحه اصلی سایت بازگردید و پس از کلیک بر روی لینک ثبت نام دوره مورد نظر ، مطابق شکل زیر اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

مرحله پنجم : تکمیل فرم ثبت نام

اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام عبارتند از : نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره شناسنامه و کدملی ، کدپیگیری 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان ، کد 13 رقمی مربوط به اتباع غیرایرانی ، معدل کل و کتبی دیپلم و … . هم چنین ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته نیازمند کد 4 رقمی رایانه ای دیپلم و ثبت نام مقطع کارشناسی پبوسته نیازمند کد دانش آموزی و کد سوابق تحصیلی می باشد.

مرحله ششم : بارگذاری عکس

عکس بارگذاری شده حتما باید مربوط به خود داوطلب و در سال جاری تهیه شده باشد ، هم چنین فرمت مورد قبول برای بارگذاری عکس ، jpg می باشد و حجم عکس نباید بیشتر از 100 کیلوبایت باشد.

مرحله هفتم : انتخاب رشته محل های مورد تقاضا

برای تکمیل فرم انتخاب رشته ، باید کد رشته و کد محل مورد تقاضا را از دفترچه انتخاب رشته پیدا کرده و پس از وارد کردن این دو کد در بخش مربوطه فرم ، بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید تا رشته و دانشگاه مورد نظر شما یافت شود. پس از کلیک بر روی گزینه تایید ، رشته مورد نظر برای شما ثبت می شود و به همین ترتیب می توان انتخاب های بعدی را وارد کرد. (مطابق شکل زیر) پس از پایان تمام مراحل کدرهگیری ثبت نام را دریافت نمایید تا در زمان اعلام نتایج با استفاده از این کد ، از رشته قبولی خود مطلع شوید.

دانشگاه آزاد هر ساله برخی رشته های خود را به صورت بدون آزمون در دو نیمسال مهر و بهمن ارائه می دهد. داوطلبان در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در زمان مشخص شده از سوی معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.org انجام می گیرد. برای اطلاع از هزینه ثبت نام بدون کنکور آزاد 98 و لیست شته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 98 بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- چه رشته هایی به صورت بدون کنکور در دانشگاه های آزاد ، ارائه می شوند؟

رشته هایی که به صورت بدون کنکور در واحدهای دانشگاهی مختلف ، ارائه شده اند با هم متفاوتند. از همین رو باید جهت اطلاع از رشته های ارائه شده در هر دانشگاه ، به دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد مراجعه نمایید.

2- زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، چه موقع از سال می باشد؟

ثبت نام برای نیمسال اول تحصیلی ، معمولا از اواخر اسفند شروع می شود. چنان چه ثبت نام بدون آزمون برای نیمسال دوم تحصیلی صورت گیرد ، مهلت آن از اواخر دی ماه آغاز می گردد.

3- در هنرستان ، کامپیوتر خوانده ام اما به رشته الکترونیک علاقه دارم. می توانم نسبت به ثبت نام آن اقدام نمایم؟

پاسخ این سوال منفی است. داوطلبان هنرستان و فنی که دارای مدرک پیش دانشگاهی نیستند ، تنها می توانند در دوره کاردانی پیوسته ثبت نام کنند و آن هم در رشته ای که با رشته دوره مدرسه شان ، همخوانی داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۲۲ نظر

 1. Avatar

  سلام من امروز ۲ بهمن میخواهم برای جدیدالورود دانشگاه ازاد برای بهمن ماه انتخاب رشته کنم ولی هر چقدر در سایت azmoon.org جست و جو میکنم نمتوانم انتخاب رشته کنم آیا زمان انتخاب رشته برای بهمن ماه تمام شده و دیگه نمیتونم در بهمن ماه دانشگاه ازاد برم؟؟ و ایا راه حلی برای انتخاب رشته هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما درصورت تمایل می توانید رشته و واحد دانشگاهی موردنظر را مطابق با دفترچه حاوی رشته/محل ها انتخاب نموده و در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم نام نویسی نمایید.لازم به ذکر است طبق آخرین اطلاعیه دانشگاه آزاد تنها تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ مهلت نام نویسی دارید.

 2. Avatar

  من مشکل نظام وظیفه ندارم و کاردانی نرم افزار کامپیوتر رو تو دانشگاه آزاد خوندم میتونم کارشناسی پیوسته بخونم دیپلم نظام قدیم رشته ادبیات و علوم انسانی بوده میشه راهنمایی بفرمایید

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   بله ؛ با شرایط ذکرشده منعی جهت ثبت نام در مرحله پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد نخواهید داشت.

 3. Avatar

  سلام من دیپلم ادبیات نظام قدیم دارم تو دانشگاه ازاد کاردانی نرم افزار کامپیوتر خوندم میتونم برا کارشناسی هم ثبت نام بکنم توضیح دیپلم نظام قدیم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما درصورت تمایل می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته در پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد نام نویسی نمایید.لازم به ذکر است چنانچه از سوی نظام وظیفه منع نداشته باشید امکان ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته را دارا می باشید.

 4. Avatar

  سلام ،(فنی حرفیی) ترم یک برق صنعتی میخونم منصرف شدم .میتونم رشته حقوق ازاد ثبتنام کنم ؟

  • ایران مشاوره

   سلام ، بله شما در صورتی که مشکلی از لحاظ نظام وظیفه نداشته باشید ، می توانید از واحد در حال تحصیل انصراف دهید ، و در رشته و دانشگاه دلخواه به صورت بدون آزمون ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ) و یا از طریق کنکور سراسری مشغول به تحصیل مجدد شوید . همچنین می توانید جهت اطلاع از ثبت نام دانشگاه ها به رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه مراجعه نمایید .

 5. Avatar

  سلام من لیسانس مهندسی مکانیک سیالات دارم برای مقطع کارشناسی ارشد برای ترم بهمن میتونم ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   پذیرش دانشجو برای بهمن ماه در مقطع کارشناسی ارشد صرفا از طریق آزمون فراگیر پیام نور امکان پذیر می باشد و یا شما در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده و نیم سال دوم را جزو انتخاب رشته خود قرار دهید ، در نظر داشته باشید ورود به مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور از طریق سهمیه استعدادهای درخشان و یا آزمون فراگیر ارشد پیام نور امکان پذیر می باشد.

 6. Avatar

  سلام .با دیپلم تجربی میتونم رشته علوم تربیتی در دانشگاه ازاد بخونم ؟و هزینه هرترم چقدره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام بله شما در صورت داشتن شرایط می توانید در رشته موردنظر در واحد های دانشگاه آزاد اسلامی به صورت بدون آزمون ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ) ادامه تحصیل داشته باشید ، و شهریه هر ترم تحصیلی حدود ۱.۵۰۰.۰۰۰ الی ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان به ازای بیست واحد درسی در نظر گرفته می شود .

 7. Avatar

  اگه تو سایت آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم خود سایت دانشگاه رو انتخاب میکنه یا خودمون انتخاب کنیم البته بدون آزمون میخوام ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه شما تمایل به ثبت نام در دانشگاه آزاد از طریق پذیرش براساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ را داشته باشید ، و درصورتی که رشته موردنظر شما در واحد دانشگاهی مدنظر ارائه شده باشد ، می بایست حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ نسبت به ثبت نام حضوری اقدام نمایید.

 8. Avatar

  سلام خسته نباشید من در دانشگاه دولتی کارشناسی پیوسته میخونم و با احتساب این ترم (۷۰ واحد )میتونم مدرک کاردانی بگیرم سوالم اینه آیا در ثبت نام اینترنتی کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد حتما باید معدل کاردانی رو ذکر کنیم ؟ چون امتحانات ما تقریبا اوایل بهمن تموم میشه و تا نمرات بیاد کمی طول میکشه به همین خاطر موقع ثبت نام اینترنتی نمیتونم معدل کاردانیمو وارد کنم و تا اون موقع هم مطمئنا مدرک کاردانیم آماده نمیشه . میشه راهنمایی کنید که آیا امکان ثبت نام در کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد در موعد بهمن ماه برای من فراهم هست یا خیر ؟ متشکرم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع های مختلف تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ به صورت حضوری ادامه دارد و شما می بایست مدرک کاردانی خود را در زمان ثبت نام و پذیرش نهایی به واحد دانشگاهی ارائه دهید.

 9. Avatar

  سلام من دیپلم فنی دارم خواستم ببینم میتونم بدون ازمون برم رشته ی حقوق

  • ایران مشاوره

   باسلام
   درصورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی می توانید در رشته مورد نظر در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) ثبت نام کنید.

 10. Avatar

  با سلام
  من دانشجوی کارشناسی روزانه هستم درصورت انصراف از دانشگاه میتونم در دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی ثبت نام کنم یا از نظر نظام وظیفه مشکل پیدا میشه ؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   درصورتی که شما واحد های حد نصاب کاردانی را نگذرانده باشید می توانید از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و در دانشگاه و در رشته مورد نظر ثبت نام کنید .

 11. Avatar

  سلام.ببخشید چرا ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته ترم بهمن شروع نمیشه؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   در حال حاضر زمان ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد مشخص نمی باشد باید منتظر اطلاع رسانی از سایت رسمی باشید .

 12. Avatar

  سلام میشه هم در دانشگاه ملی بود و هم در دانشگاه ازاد با هم تحصیل کرد

 13. Avatar

  سلام ایا می شود در دو دانشگاه ازاد رشته های متفاوت خواند

 14. Avatar

  سلام ثبت نام ترم بهمن از کی شروع میشه ممنون

 15. Avatar

  با سلام برای ورودی بهمن میخواستم بدونم با معدل کتبی ۱۲ در رشته تجربی شانس قبولی دارم؟میتونم حسابداری قبول شم؟

  • Avatar

   با سلام
   قبولی بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‎های آزاد به واحد دانشگاهی و ظرفیت و رقابت برای آن رشته بستگی دارد. و شما شانس قبولی خوبی برای رشته حسابداری دارید.

 16. Avatar

  ممنون از پاسخ گوییتون
  واحد حد نصابش چقدر میشه؟

 17. Avatar

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید من یه سوالی داشتم
  ترم اول کارشناسی پیوسته مترجمی زبان هستم ولی میخوام مدرک فوق دیپلمم رو فقط بگیرم بنظرتون راهی هست یا باید تا لیسانس بخونم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در صورت گذرندان واحد های حد نصاب و موافقت دانشگاه ، شما میتوانید مدرک فوق دیپلم دریافت نمایید.

 18. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید تعداد کل واحد های کارشناسی پیوسته مترجمی زبان یا همون لیسانس مترجمی کلا چقدره

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   مجموع واحد رشته مترجمی زبان (تخصصی ، عمومی ، پیش نیاز ،) ۱۳۷ واحد می باشد.

 19. Avatar

  سلام چرا پس ثبت نام دانشگاه ازاد تکمیل نمیشه نتایج و اعلام کنن چقد طول میکشه

 20. Avatar

  ببخشید من د دانشگاه ازاد بدن کنکور شرکت کردم دیپلمم تجربی هست ولی اشتباه انسانی نوشتم ومشکل معدل کتبی که از طرف دانشگاه فرستادن سنجش حالا به نظرتون قبول میکنن؟؟

 21. Avatar

  سلام دانشگاه ازاد بازم مهلت ثبت نام داده میخاستم ببینم جوابش کی میاد؟

  • Avatar

   باسلام. تاریخ دقیقی اعلام نشده است، اما معمولا کمترازیک هفته بعد ازتکمیل ثبت نام ها دانشگاه ازاد نتایج را اعلام میکند.

 22. Avatar

  باسلام من به جای معدل کتبی معدل پیشم واردکردم ولی اسکن مدرک دیپلم واسه دانشگاه بدون ازمون ردکردم حالاچیکارکنم؟بامعدل دیپلم ۱۲.۶۷رشته شیمی کاربردی پذیرفته میشم؟

  • Avatar

   با سلام
   در صورت وجود اختلاف قابل توجه بین معدل کتبی دیپلم و معدلی که وارد کرده اید ممکن است واحد دانشگاهی از ثبت نام شما ممانعت به عمل اورد.در این صورت شما را به مرکز دانشگاه ازاد ارجاع خواهند داد تا شرایط پذیرشتان مجددا بررسی شود.همچنین شانس پذیرش شما به سطح علمی واحد دانشگاهی مورد نظر،معدل سایر پذیرفته شدگان و ظرفیت دانشگاه نیز بستگی دارد.
   درضمن هم اکنون میتوانید در تکمیل ظرفیت پذیرش با سوابق تحصیلی مجددا انتخاب رشته داشته باشید

 23. Avatar

  با سلام انتخاب واحد دانشجویان جدید الورود تروم اول کارشناسی پیوسته بر عهده خود دانشجو هست یا دانشگاه ؟

  • Avatar

   با سلام
   انتخاب واحد ترم اول بر عهده دانشگاه میباشد و شما میتوانید از ترم های بعد خودتان انتخاب واحد نمایید .

 24. Avatar

  سلام من مهندسی کامپیوتر سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته شهر قدس قبول شدم بعد ثبت نامم رو انجام دادم اما مسیرش یه مقدار دوره به ما خواستم ببینم امکانش هست واسه ترم دوم یا ترم های بعد انتقالی بگیرم به تهران مرکز یا تهران غرب؟؟

  • Avatar

   باسلام شما میتوانید ترم بعد برای میهمانی اقدام فرمایید و بعد از دو ترم میهمانی پیاپی و کسب معدل نسبتا مناسب برای انتقالی دائم اقدام فرمایید. البته ترم اخر را باید در واحد شهرقدس شرکت فرمایید

  • Avatar

   انتقالی دائم رو اگه بگیرم توی مدرک کارشناسیم تهران مرکز ثبت میشه یا همون شهر قدس؟

  • Avatar

   با سلام
   در صورتی که در دانشگاهی مهمان موقت و یا مهمان دائم باشید،مدرک تحصیلی شما نهایتا از سوی دانشگاه مبدا یعنی دانشگاهی که در ان پذیرفته شده بودید صادر خواهد شد.اما در صورتی که از دانشگاهی انتقالی بگیرید در واقع دانشجوی یک دانشگاه جدید خواهید شد و مدرک شما از سوی دانشگاهی که به انجا منتقل شده اید صادر خواهد شد.

 25. Avatar

  سلام من معدل دیپلمم ۱۷/۵۰معدل کتبی دیپلمم۱۵/۷۱امروز رفتم دانشگاه برای ثبت نام میگن مغایرت داره ب جای معدل کتبی معدل دیپلممو زدن باید چیکار کنم گفتن میفرستن سازمان اگ تایید بشه ب نظر شما تایید میشه یا ن اگ نشه باید چیکار کنم توروخدا میشه جوابه منو بدید

  • Avatar

   با سلام
   شما حتما باید معدل کتبی خود را وارد می نمودید و در صورت هر گونه مشکلی در این مورد باید به دانشگاه قبول شده خود مراجعه حضوری نمایید و اگر در استعلام مربوطه معدل شما با معدل قابل قبول آن دانشگاه منطبق باشد , مشکلی پیش نخواهد آمد .

  • Avatar

   مترجمی زبان قبول شدم بنظرتون قبول میکنن؟

  • Avatar

   رشتم مترجمی زبانه ب نظرتون قبول میکنن؟

 26. Avatar

  سلام من معدل دیپلمم ۱۷/۵۰معدل کتبی دیپلمم۱۵/۷۱امروز رفتم دانشگاه برای ثبت نام میگن مغایرت داره ب جای معدل کتبی معدل دیپلممو زدن باید چیکار کنم گفتن میفرستن سازمان اگ تایید بشه ب نظر شما تایید میشه یا ن اگ نشه باید چیکار کنم

  • Avatar

   باسلام موافق مرکز بستگی به رشته و محل دانشگاه انتخابی دارد. در کل معدل شما بالا است و امکان موافقت مرکز بالا میباشد

 27. Avatar

  سلام
  من کارشناسی نامیوسته تهران مرکز پذیرفته شد و برای ثبت نام مرحله اول اینترنتی وقتی میرم تو سایت تهران مرکز قسمت جدیدالورود و کد ملیمو با نام پدر رو که وارد میکنم میزنه اطلاعاتی یافت نشد حالا باید چیکار کنم ؟
  و اینکه من کاردانیمو تو یادگار امام گرفتم میخوام بدونم که چون قبلا دانشجو اونجا بودم میتونم ثبت نام کنم یا نه دیگه فقط باید برم تهران مرکز ؟

  • Avatar

   باسلام . در ابتدا مطمئن شوید که کدملی و سامانه ی ثبت نام صحیح میباشد . درصورت اطمینان ممکن است مشکل ازلینک دانشگاه باشد درصورتیکه همچنان موفق به ثبت نام نشدید با واحد مربوطه تماس بگیرید و یا حضورا صحبت کنید .

 28. Avatar

  سلام . من مدرک کارشناسی و ارشدم رو از دانشگاه دولتی گرفتم. الان قصد دارم کنکور پزشکی بدم. با وجود اینکه مشکل خدمتم ندارم . خواستم بدونم تو چه شرایطی میتونم در دانشگاه دولتی و روزانه درس بخونم؟
  ایا باید مدارکم رو بازخرید کنم؟
  شکایت به دیوان عدالت یا راه حل دیگه ای هست؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 29. Avatar

  سلام من اولویت اولم (مترجمی تهران شمال) قبول شدم میخواستم ببینم میتونم برم دانشگاه های اولویت بعدی ام (ادبیات تهران مرکز یا مترجمی فرانسه علوم تحقیقات) حضوری ثبت نام کنم؟ و اینکه تا کی وقت دارم برای اینکار و کلا ثبت نام؟

  • Avatar

   با سلام معمولا واحد های دانشگاهی که سطح علمی نسبتا بالایی دارند با مراجعه مستقیم و بدون انجام فرایند انتخاب رشته پذیرش دانشجو ندارند.واحد هایی که شما نام بردید نیز جزو همین دانشگاه ها می باشند.اما میتوانید با مراجعه به دانشگاه های نام برده تا قبل از شروع کلاسها شانس خود را امتحان کنید،در صورت وجود ظرفیت خالی ممکن است با ثبت نام شما موافقت شود.

 30. Avatar

  سلام ببخشید من دیپلم و بیش دانشگاهیم هر دو تجربیه اما بعد کنکورم چون رشته ی خوبی نیاوردم گرافیک کاردانی پیوسته دانشگاه ازاد زدم الان تو رسیذ انتخاب رشتم کافی نتی اسم خودشو به جای من زده ینی مثلا اسم صنمه نوشته علی هر چقد میرنم نتیجه واسم بالا نمیاد ینی به خاطر اونه باید چیکار کنم برم دانشگاه ثبت نام کنم ینی؟بعد به عنوان رمز عبور میزنه بابد رسید بعد از پوداخت وارد کنی با اینکه کسی به من هیچ رسید پرداحتی نداده فقط یدونه کد پیگیری باید چیکار کنم من اون کد پیگیری و میرنم به عنوان رمز عبوز

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره