تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

نحوه ثبت نام بدون آزمون آزاد 1400
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

چند سالی است که پذیرش در رشته های دانشگاه آزاد به دو صورت با کنکور و بدون کنکور انجام می گیرد. همین امر موجب می شود تا داوطلبانی که بنابه هر دلیلی از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه نگشته و یا بعد از شرکت در آزمون و انتخاب رشته، در هیچ یک از کد رشته های مورد نظر خود پذیرفته نشده اند، برای تحصیل در رشته های متنوع و بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

این دانشگاه معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه از داوطلبان واجد شرایط به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها ثبت نام به عمل می آورد. متقاضیان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد نسبت به نام نویسی و درج کد رشته محل های خود اقدام کنند. دانشگاه آزاد در تمام گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی مدرک دیپلم دانشجو می پذیرد که علاقه مندان می توانند بدون هیچ محدودیتی در هر یک از رشته های ارائه شده ثبت نام نمایند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های آزاد معمولا در دو دوره مهر و بهمن ماه و از طریق سایت سازمان مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می پذیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شوند و بدیهی است که شرکت در کنکور سراسری برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور آزاد 1400 این مقاطع الزامی نخواهد بود؛ علاوه بر این، احتمال متفاوت بودن بازه زمانی نام نویسی برای آن ها نیز وجود دارد.

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور آزاد، می توانند در دو نیمسال تحصیلی اول و دوم نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. همچنین افرادی که موفق به نام نویسی در بازه زمانی مذکور نشده بودند، می توانند جهت تکمیل فرآیند ثبت نام خود در تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدامات لازم را به عمل آورند.

البته لازم به ذکر است که بازه زمانی نام نویسی دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد مشخص شده، در نتیجه افراد می توانند از تاریخ 9 الی 22 تیر ماه 1400 با مراجعه به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه نسبت به نام نویسی خود به صورت اینترنتی اقدام کنند. همچنین این بازه زمانی تا روز جمعه مورخ 8 مرداد ماه 1400 تمدید شده است‏، در نتیجه افرادی که موفق به ثبت نام نشده اند، می توانند تا این تاریخ جهت شرکت در این دوره اقدام کنند.

داوطلبانی که قصد دارند کد رشته های مربوط به مقطع کاردانی پیوسته این دانشگاه را انتخاب نمایند، لازم است با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد از روز 26 تیر الی 8 مرداد ماه نسبت به درج این کد رشته محل ها در فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

پذیرش داوطلبان به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی در بهمن ماه سال جاری، در مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) دانشگاه آزاد صورت می گیرد. بر همین مبنا، علاقه مندانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته در سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اقدام نمایند، می بایست در زمان مقرر اقدامات مربوط به تکمیل فرم تقاضانامه و پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را به انجام برسانند. توجه کنید که زمان دقیقی در این باره اعلام نگشته است اما این فرآیند در سال گذشته به طور حدودی از دی ماه و به صورت پیوسته و ناپیوسته آغاز شد که انتظار می رود زمان تقریبی آن در سال 1400 نیز به همین منوال باشد.کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

هر ساله ثبت نام بدون کنکور آزاد در نیمسال اول تحصیلی معمولا به صورت غیر حضوری انجام می پذیرد و داوطلبان باید در مدت زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، به سایت این دانشگاه مراجعه کرده و پس از اطلاع از کد رشته های مورد نظر خود که از طریق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد در اختیار آن ها قرار می گیرد، مراحل ثبت نام خود را مطابق با راهنمای تصویری موجود در ادامه مقاله تکمیل نمایند.

در خصوص نام نویسی نیمسال دوم نیز می توان گفت که بر خلاف سال های گذشته که حضور داوطلبان با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور در محل دانشگاه مورد نظر برای ثبت نام الزامی بود، این فرآیند از سال 99 به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می گیرد. فرآیند اینترنتی نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد به شرح زیر است.

 • ابتدا وارد سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد به نشانی azmoon.org شوید و در صفحه اصلی بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1400 – 1401” در نیمسال تحصیلی مورد نظر کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • در این مرحله بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک کنید. (بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد را نخواهید داشت.)

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 

 • برای آغاز مراحل خرید کارت اعتباری ثبت نام، بر روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

 • سپس با انتخاب دوره مورد نظر خود، به مرحله بعدی منتقل شوید.

توجه نمایید: ثبت نام کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به این لیست اضافه شد و امکان نام نویسی این مقاطع نیز در زمان تعیین شده وجود دارد.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

 • پس از انتخاب دوره مربوطه لازم است با کلیک بر روی گزینه “بلی” تمایل خود را جهت ادامه مراحل اعلام نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

 

 • در این مرحله باید داوطلب تمامی اطلاعات خواسته شده را در بخش های مربوطه وارد نموده و در نهایت بر روی کلید “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” کلیک کند.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • برای واریز هزینه ثبت نام، باید مطابق با تصویر زیر اقدام کنید. (پرداخت هزینه منحصرا به صورت اینترنتی انجام می شود.) پس از درج اطلاعات کارت بانکی خود، کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • با پرداخت هزینه ثبت نام، سیستم به شما یک شناسه پرداخت 8 رقمی ارائه می دهد که باید از آن برای شروع ثبت نام خود استفاده کنید. بنابراین مجددا به مرحله دوم بازگردید و بر روی لینک “ثبت نام”  کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • در این مرحله مطابق تصویر، اطلاعات خواسته شده از جمله شماره سریال اعتباری خریداری شده را وارد نموده و در نهایت بر روی گزینه “ورود به ثبت نام” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

پس از تکمیل مراحل فوق، نوبت به وارد کردن کد رشته محل های مورد نظر در فرم انتخاب رشته می رسد. به این منظور باید کد رشته و کد محل مورد تقاضا را از دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400 پیدا کرده و پس از وارد کردن آن ها در قسمت مربوطه فرم مذکور، بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید تا رشته و دانشگاه مورد نظر شما یافت شود. سپس دکمه “تایید” را بفشارید تا رشته ثبت شود؛ به همین ترتیب می توان انتخاب های بعدی را نیز وارد و ثبت نمود.

پس از پایان تمام مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که در زمان اعلام نتایج مورد نیاز قرار می گیرد. توجه داشته باشید که حتما پس از طی تمامی مراحل فوق و به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده، بر روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

همان طور که گفتیم، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته انجام می شود. بنابراین شما می توانید جهت کسب اطلاعات در زمینه شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای هر یک از مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی در رشته های پیوسته و ناپیوسته، این بخش را مطالعه نمایید.

شرایط عمومی

 • اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم ممنوعیت از شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قوانین و مقررات کشور
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

شرایط اختصاصی

ثبت نام دوره کاردانی پیوسته

 • دارا بودن گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 (شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا فارغ التحصیلی در یکی از رشته های مذکور تا پایان شهریور 1400، دیپلم فنی و حرفه ای دوره چهارساله (نظام قدیم)
 • داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم یکی از رشته های فنی و حرفه ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم می باشند، صرفا مجاز به انتخاب یکی از رشته های دوره کاردانی متناسب با دیپلم خود می باشند.
 • برای ثبت نام در رشته تربیت بدنی نیازی به احراز شرط تناسب مدرک دیپلم با رشته های دوره کاردانی نمی باشد.

ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته

 • ارائه گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 یا گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی / واحدی یا ترمی / واحدی با اخذ حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400) برای ثبت نام در این مقطع الزامی می باشد.
 • متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم هنرستان هستند، در صورتی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشند، مجاز به ثبت نام این دوره تحصیلی نمی باشند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته هستند، چنانچه از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند مجددا در دوره کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنند.
 • داوطلبانی که فارغ التحصیل دوره های کاردانی یکی از گروه های پزشکی می باشند، در صورت پایان طرح تعهد خدمت خود می توانند ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته را انجام دهند.
 • متقاضیان رشته های هنرهای نمایشی – بازیگری و هنرهای نمایشی – کارگردانی، می بایست از نظر دارا بودن وضعیت سلامت جسمانی، نداشتن بیماری های قلبی و تنفسی اطمینان حاصل نموده و همچنین معلولیت حادی نداشته باشند.

ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته

 • دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم متوسطه یا مدرک دیپلم نظام جدید (3 – 3 – 6)
 • آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان می باشند، مجاز به ثبت نام در این دوره تحصیلی نیستند.
 • متقاضیانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشند، در صورت نداشتن مشکلی از نظر وضعیت نظام وظیفه، می توانند برای ثبت نام این مقطع تحصیلی اقدام کنند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته های گروه پزشکی، در صورتی مجاز به ثبت نام دوره بدون کنکور کارشناسی پیوسته می باشند که تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان بایستی در زمان ثبت نام حضوری، گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل پذیرش ارائه دهند.
 • مشمولانی که در گذشته در یکی از دانشگاه ها در حال تحصیل بوده اند ولی از رشته تحصیلی خود منصرف یا اخراج شده اند، مجاز به ثبت نام این دوره نیستند مگر آن که دارای کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت از خدمت باشند.
 • افرادی که علاقه مند به انتخاب رشته مهندسی دریا _ دریانوردی هستند، می بایست دارای سلامت کامل جسمانی علی الخصوص از نظر بینایی و کور رنگی باشند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک حوزوی هستند، مدرک آن ها معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه تلقی شده و به شرط عدم تحصیل همزمان در حوزه و نداشتن مشکل نظام وظیفه، منعی برای ثبت نام نخواهند داشت.

ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته

  • متقاضیان باید دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
  • داشتن گواهی نامه کاردانی رشته های مورد تایید وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و همچنین مراکز ضمن خدمت آموزش و پرورش جهت شرکت در پذیرش این مقطع الزامی می باشد.
  • آن دسته از داوطلبانی که در گذشته در مقطع کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل بوده اند ولی بنا به دلایلی ادامه تحصیل نداده اند و دارای مدرک کاردانی می باشند، در صورتی که از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند در دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنند. بدیهی است این دسته از داوطلبان به تشخیص معاونت آموزشی دانشگاه باید دروس جبرانی بگذرانند.
  • دانش آموختگان رشته های گروه پزشکی مقطع کاردانی در صورتی که طرح تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند، می توانند ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته را انجام دهند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان باید مدرک پایان طرح تعهد خدمت خود را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه ارائه دهند.
  • متقاضیان باید توجه کنند که در صورت پذیرفته شدن، باید جهت فارغ التحصیلی موفق به کسب معدل کل دوره 12 شده باشند. در غیر این صورت فقط گواهی گذراندن دروس دوره دریافت خواهند کرد.

معرفی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

داوطلبانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اقدام نمایند، ابتدا می بایست از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد که در واحدهای دانشگاهی آن ارائه شده است، مطلع باشند و سپس به انتخاب رشته بپردازند. برای آن که بتوانید به تمامی رشته های ارائه شده در هر مقطع دست پیدا کنید، مندرجات دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد را مورد بررسی قرار دهید اما در حال حاضر دفترچه های بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1400 منتشر نشده است. به منظور آشنایی با نکات و ضوابط پذیرش بدون کنکور این دانشگاه، دفترچه های نام نویسی سال گذشته، در مقاله فوق قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی اول (مهر ماه)
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی دوم (بهمن ماه)
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (بهمن ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (بهمن ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (بهمن ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (بهمن ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

اطلاع از شرایط و ضوابط پذیرش همچنین تمامی جزئیاتی که مربوط به ثبت نام داوطلبان می باشد، در قالب دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد به اطلاع آن ها رسانده می شود. بنابراین باید از اهمیت دریافت و بررسی این دفترچه قبل از اقدام به نام نویسی غافل شد. ثبت نام پذیرش بدون کنکور بهمن ماه نیز از روش مراجعه حضوری به شیوه الکترونیکی تغییر یافته است و با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با نشانی azmoon.iau.ac.ir و یا azmoon.org انجام می گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد نیمسال اول 1400 در چه زمانی انجام می شود؟

این فرایند از تاریخ 9 تیر ماه الی 8 مرداد ماه 1400 به انجام می رسد.

2- نحوه ثبت نام بدون کنکور 1400 دانشگاه آزاد به چه صورت می باشد؟

ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی اول و دوم به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.org اجرا خواهد شد.

3- چگونه می توان از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های آزاد 1400 اطلاع پیدا کرد؟

این شرایط به طور کلی در مقاله فوق یا دفترچه ثبت نام بدون آزمون هر یک از مقاطع دانشگاه آزاد بیان شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۴۷ نظر

 1. سلام ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد هنوز شروع نشده؟

 2. سلام با دیپلم علوم انسانی میشه برای کاردانی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر دانشگاه آزاد اقدام کرد؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد، محدودیتی جهت ثبت نام نخواهید داشت.

 3. سلام ببخشید بنده با معدل کل ۱۸.۵۰ و معدل کتبی ۱۷.۹۷ تجربی میتونم هوافضا بدون کنکور ازاد قبول شم با تشکر؟

  • با سلام، برای قبولی در رشته های براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل کل دیپلم و کتبی نهایی، معدل سایر داوطلبین، ظرفیت های رشته مورد نظر و … بستگی دارد.

 4. سلام من دانشجوی ترم ۲ دانشگاه آزاد رشته کارشناسی پیوسته میکروبیولوژی هستم .اگر برای بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنم و رشته کارشناسی ناپیوسته هوشبری رو قبول بشوم باید از رشته میکروبیولوژی انصراف بدم ؟ آیا امکان تحصیل در رشته هوشبری بدون کنکور (بر اساس سوابق تحصیلی) برای من وجود دارد ؟ لطفا راهنمایی بفرمائید خیلی مهمه برام ممنون

 5. سلام .خسته نباشید.
  زمان ثبت نام دانشگاه ازاد تهران (شمال .غرب. مرکزی…) در رشته های باستان شناسی. تاریخ از کی شروع می شود؟

 6. سلام من در حال حاضر دانشگاه پیام نور میخونم ولی میخوام کامپوتر ازاد بخونم
  میخواستم بدونم برای من مشکلی پیش نمیاد اگر انصراف بدم
  واینکه معیار پذیرش چی هست معدل من۱۷.۹۸ سال ۹۵ هست ممنون میشم اگر پاسخ بدید

  • با سلام، مطابق قوانین وظیفه عمومی، در طول تحصیل فقط یک بار مجاز به انصراف در ثنوات مجاز تحصیلی و ثبت نام در دانشگاه جدید می باشید. پذیرش رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم می باشد.

 7. سلام وقت بخیر کارشناسی ناپیوسته رشته زبان دانشگاه ازاد ورودی مهرماه ثبتنام انجام میشه؟؟یافقط توبهمن هستش؟؟؟

  • با سلام، مطابق با شرایط آزمون کانون وکلا سال ۱۳۹۹، شما زمان ثبت نام می بایست فارغ التحصیل شده باشید.

 8. سلام خسته نباشین دیپلم رشته تجربی مقطع نظام جدید رو دارم معدل کل دیپلمم ۱۷ و خورده هست میخوام دانشگاه آزاد رشته مهندسی کامپیوتر رو بخونم پیام نور و علمی کاربردی نه فقط آزاد شرایط به چه شکل هست برای ثبت نام اگر امکانش هست راهنمایی کنین ممنون میشم

  • با سلام و درود، پس از انتشار دفترچه های راهنمای ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های مذکور، می توانید برای ثبت نام، اقدام نمایید.

 9. سلام . من ۲۱ سالمه دیپلم گرافیک دارم پیش دانشگاهی هم خوندم.
  ولی دانشگاه نرفتم . ایا میتونم امسال رشته طراحی لباس بدون کنکور ثبت نام کنم ؟ اگه میشه چه زمانی باید ثبت نام کرد؟

  • با سلام، بله امکان ثبت نام برای شما وجود دارد لازم بذکر است در سال ۱۳۹۹ ثبت نام دانشگاه ها به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی از مرداد ماه آغاز شده بود.

 10. سلام خسته نباشید من رشتم تجربیه و برای دانشگاه آزاد رشته روانشناسی میخواستم بدونم با چه معدلی میشه قبول شد.و دوم اینکه اگر معدل پایین باشه هم میشه قبول شد؟

 11. سلام
  در صورتی که ورودی مهر ماه آزاد بدون کنکور قبول نشیم میشه برای مشمول نشدن سربازی دانشگاه پیام نور بریم و بعد
  برای ورودی بهمن ماه باز اقدام کنیم؟ و درصورت قبولی در ورودی بهمن میشه از پیام نور انصراف داد و برای ازاد ثبت نام کرد؟

  • با سلام و درود، تا پیش از خدمت سربازی فقط یک بار مجاز به انصراف بوده و در صورت انصراف مجدد بلافاصله مشمول خواهید شد.

 12. سلام رشتم ریاضی هست معدل مورد نیاز برای ثبت نام در رشته نرم افزار ناپیوسته چند هست حدودی؟

  • با سلام، برای قبولی در رشته های براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل شما و سایر داوطلبین، ظرفیت های رشته ی مورد نظر و … دخیل می باشد.

 13. سلام من رشته دبیرستانی ام کاردانش هست ولی می‌خوام تو دانشگاه آزاد بدون کنکور رشته انسانی رو بخونم میتونم رشته انسانی رو تو دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم ؟
  یکی هم از کی میتونم تو دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟
  لطفاااا جواب بدین

  • با سلام، در صورتی که مدرک دیپلم شما، نظام جدید (۳-۳-۶) باشد، شما مجاز به انتخاب رشته های گروه علوم انسانی، بر اساس سوابق تحصیلی، می باشید. لازم به ذکر است در خصوص زمان ثبت نام، در حال حاضر اطلاعیه ای منتشر نشده است.

 14. سلام من رشته دبیرستانی ام کاردانش هست ولی می‌خوام تو دانشگاه آزاد بدون کنکور رشته انسانی رو بخونم میتونم رشته انسانی رو تو آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم ؟
  یکی هم از کی میتونم تو دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟
  لطفاااا جواب بدین

  • با سلام، در صورتی که دیپلم نظام جدید ۳-۳-۶ هستید مجاز به ثبت نام در تمامی رشته های ارائه شده بدون کنکور پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد می باشید لازم بذکر است زمان ثبت نام ورودی نوبت اول حدودا شهریور می باشد.

 15. میر نیما سعیدی ارومیه

  من معدل کتبیم ۱۰.۵۰ هست

  و معدل دیپلمم ۱۶.۶۴ تجربی هست

  به نظرتون من حقوق دانشگاه آزاد قبول میشم؟ در بدترین شرایط؟

  لطفا فقط بگین آره یا نه هر کس میدونه جون عزیزش بگه

 16. سلام تروخدا جواب منو بدید

  من معدل کتبیم ۱۰.۵۰ هست

  و معدل دیپلمم ۱۶.۶۴ تجربی هست

  به نظرتون من حقوق دانشگاه آزاد قبول میشم؟

  • با سلام و درود، قبولی در دوره های بدون آزمون به عوامل مختلفی از جمله معدل بالا، تعداد انتخاب ها، تنوع انتخاب ها و… بستگی دارد.

 17. باسلام میخواستم بدونم من با معدل نهایی۹.۸۸ و معدل دیپلم۱۴.۶۵ میتونم در دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟؟

 18. با سلام وخسته نباشید با دیپلم کاردانش ترمی واحدی چه رشته هایی میتونم بزنم؟

  • با سلام، شما مجاز به ثبت نام در رشته خود و یا علوم ورزشی در دانشگاه آزاد و تمامی رشته های ارائه شده در دانشگاه علمی کاربردی می باشید.

 19. سلام خسته نباشید من رشته تجربی هستم می تونم رشته های مهندسی هم بزنم؟

  • با سلام و درود، در صورتی که دارای مدرک دیپلم (نظام جدید، نظام قدیم) و یا دیپلم و پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی) می باشید، محدودیتی جهت ورود به رشته های مختلف مقطع کارشناسی پیوسته برای شما وجود ندارد.

 20. سلام کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد میخوام ثبت نام کنم کی میتونم ؟برای ترم بهمن ۹۹

  • با سلام، زمان انتخاب رشته دانشگاه های آزاد برای مقطع کارشناسی ناپیوسته، به اتمام رسیده است. شما می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید، در صورت موافقت، اقدام به ثبت نام کنید.

 21. سلام و وقت بخیر
  با مدرک کاردانی پیوسته برای اینکه فقط دوسال بخونم تا لیسانس تا مدرک کارشناسی بگیرم کدوم ایتم باید شرکت کنم ؟ کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته ؟ ضمن اینکه مدرک پیش دانشگاهی ندارم . ممنون میشم راهنمایی کنین.

  • با سلام، شما با مدرک کاردانی خود می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته شرکت کنید و پس از ۲ سال، مدرک لیسانس خود را دریافت کنید.

 22. سلام من دیپلم هنرستان دارم و کاردانی کامپیوتر ما معدل ۱۳:۲۰ فارغ انتحصیل شدم میتونم کارشناسی پیوسته روانشناسی با مدرک کاردانی ثبت نام کنم؟؟
  چون پیش دانشگاهی ندارم امکانش هست با کاردانی ثبت نام بشم؟؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، برای ثبت نام داوطلبین می بایست مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشند.

 23. سلام با معدل کتبی۱۱/۷۹ومعدل کل۱۷/۰۹رشته تجربی در دانشگاه آزاد واحد میاندواب ثبت نام کردم در کاردانی ناپیوسته (اموزش ابتدایی)میخواستم ببینم شانس قبولیم چقدره؟

  • با سلام و وقت بخیر، از جمله موارد تاثیر گذار برای قبولی در دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی: معدل داوطلب، تعداد داوطلبان و ظرفیت پذیرش دانشگاه ها می باشد.

 24. سلام خسته نباشید.

  ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد اغاز نشده؟

  اصلا ثبت نام ارشد داره؟

  ممنون میشم پاسخ بدید

 25. سلام من اهل تبریز رشتم تجربی معدل کلمم ۱۷.۸۸ و معدل دوازدهمم هم ۱۶.۱۲ هستش میخواستم ببینممیتونم رشته ی حسابداری در مقطع کارشناسی پیوسته قبول شم حداقل میخوام شانس قبولی خودمو بدونم

  • با سلا و درود، قبولی در رشته محل های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، منوط به ظرفیت، انتخاب رشته و معدل شما بوده و در صورت داشتن شرایط پذیرفته خواهید شد.

 26. سلام وقت بخیر من در دی ماه یک امتحان بزرگسال دوازدهم دارم و دی ماه فارغ التحصیل میشم
  آیا میتونم واسه ورودی ترم بهمن بدون آزمون اقدام کنم ؟؟

  • با سلام، در صورتی که شما تا ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ فارغ التحصیل می شوید، می توانید انتخاب رشته ی خود را بر اساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن ماه، انجام دهید.

 27. سلام خسته نباشید من برای مهر ماه انتخاب رشته کردم و دانشگاه قبول شدم ولی چون دیپلمم رو نگرفتم نمی تونستم ثبت نام کنم و الان نمیدونم باید چیکار کنم بهم گفتن باید برای بهمن ماه شرکت کنم ولی ثبت نامش زودتر از امتحانات منه میشه تو زمان مشخص شده ثبت نام کرد با اینکه هنوز دیپلم ندارم ؟
  لطف میکنید راهنماییم کنید که چیکار کنم

  • با سلام، شما باید تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ فارغ التحصیل شوید تا مجاز به ثبت نام در دانشگاه شوید.

 28. سلام خسته نباشید بامعدل دیپلم تجربی ۱۸.۱و کل ۱۹.۱ شانس قبولی در رشته مهندسی پزشکی آزاد کرمان دارم با تشکر از شما

  • با سلام، برای قبولی در رشته های براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل کتبی نهایی و کل دیپلم، ظرفیت ها، معدل و تعداد سایر داوطلبین دخیل می باشد.

 29. سلام. من کنکور ریاضی دادم و رشته هایی رو در دانشگاه آزاد قبول شدم اما خودم ب زبان انگلیسی علاقه دارم و چون کنکور زبان نداده بودم نتونستم برای رشته زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی پیوسته (با کنکور) انتخاب رشته کنم.
  حالا اگر بخوام برای نیمسال دوم (بدون کنکور) رشته زبان انگلیسی ثبت نام کنم میتونم؟اگر میتونم در چه مقطعی باید ثبت نام کنم؟
  ممنون میشم زودتر راهنماییم کنید چون عجله دارم میخوام ببینم اگه نمیشه برای ثبت نام همین رشته هایی که قبول شدم اقدام کنم

  • با سلام و درود، شما می توانید برای ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته رشته های زبان در دانشگاه های بدون آزمون برای ترم بهمن که در آذرماه می باشد اقدام نمایید.

 30. سلام با معدل ۱۶/۵۴ میتونم شیمی کاربردی دانشگاه آزاد کرج در بیام؟

 31. سلام.خسته نباشید. با معدل ۱۸.۱۸ دیپلم تجربی شانس قبولی مدیریت بیمه ی دانشگاه ازاد وجود داره؟

  • با سلام و درود، قبولی در دوره های پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی به شرایط مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تعداد انتخاب ها، تنوع انتخاب ها و … بستگی دارد.

 32. سلام ببخشید با معدل دیپلم ۱۶.۶۰ و کتبی ۱۴.۱۱ شانس قبولی در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه آزادتهران شمال دارم

  • با سلام، معدل خاصی برای پذیرش با سوابق تحصیلی در نظر گرفته نشده است. هر چه قدر معدل بالاتری داشته باشید شانس قبولی بشتری دارید.

 33. شخصی که تجربی در دبیرستان خونده می تونه بدون کنکور مهندسی کامپیوتر شرکت کنه ؟ و تا کارشناسی یا ارشد بخونه؟

  • با سلام، برای شرکت در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته محدودیتی ندارد و شما می توانید در رشته ی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های آزاد، پیام نور، غیر انتقاعی شرکت نمایید و تا مقاطع بالاتر هم ادامه دهید.

 34. با سلام
  اساس پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد شرط معدل هست؟
  با معدل کل ۱۸/ و کتبی ۱۵ میتونم حسابداری تهران مرکزی رو بزنم

  رشته من ریاضی فیزیکه و لیسانس عمران دانشگاه آزاد رو هم دارم

  با تشکر از راهنماییتون

  • با سلام، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ی رشته های پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، ملاک پذیرش دانشجو معدل کتبی دیپلم می باشد.

 35. سلام آیا در پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نمرات سوابق تحصیلی رو تاثیر میدن؟یا فقط معدل کتبی چون من ترمیم معدل شرکت کرده بودم نمراتم خوبه ولی معدل کتبی پایینه

  • باسلام، برای پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد اسلامی، معدل های کتبی نهایی و کل دیپلم شما اهمیت دارند.

 36. سلام من دیپلم انسانی نظام قدیم دارم یعنی سال ۹۱ دیپلم گرفتم ولی پیش دانشگاهی ندارم چطور میتونم تحصیلاتم رو ادامه بدم؟ برای کاردانی پیوسته میتونم ثبت نام کنم؟ یا باید مدرک پیش دانشگاهی رو بگیرم؟

 37. سلام وقت بخیر ثبت نام در ازمون بدون کنکور دانشگاه ازاد تا ۲ شهریور زمان داشت یعنی تمدید نمیشه متاسفانه تاریخش از دستم رفت

  • با سلام. تا به این لحظه هیچ اطلاعیه ای مبنی بر تمدید ثبت نام و انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد ارائه نشده است. لازم به ذکر است شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره از آخرین اطلاعیه ها آگاه شوید.

 38. باسلام
  میخواستم بپرسم این امکان وجود دارد که ۱ فرد ۲ تا کارت اعتباری برای رشته های ریاضی و انسانی تهیه کند و برای هر ۲ انتخاب رشته کند؟؟؟

  • باسلام، برای دانشگاه های آزاد اسلامی برای هر گروه آموزشی باید کارت اعتباری جداگانه خریداری بشود و میتوانید ۲۰ انتخاب داشته باشید.

 39. با سلام،
  با معدل کتبی ۱۹/۱ تجربی میشه حقوق دانشگاه آزاد زنجان، بدون کنکور قبول شد؟؟

  • با سلام، با دارا بودن معدل کتبی دیپلم ۱۹/۱، شانس قبولی شما در رشته ی حقوق دانشگاه زنجان بالا می باشد.

 40. سلام
  من دیپلم تجربی دارم،میخواستم برای حقوق دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی اقدام کنم، با توجه به اینکه رشته انتخابیم حقوق هست، تو قسمت خرید کارت اعتباری باید علوم انسانی رو انتخاب کنم؟

 41. سلام وقتتون بخیر میشه دانشگاه ازاد یک شهر دیگه ثبت نام کنیم؟و اینکه اگ ترم مهر ثبت نام کنیم و به هردلیلی نتونیم بریم میتونیم دوباره برای نیمسال دوم ثبت نام کنیم؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش، می توانید در دانشگاه دلخواهتان ثبت نام کنید، ثبت نام دانشگاه های سراسری و آزاد با سوابق تحصیلی در نیمسال مهر و در نیمسال بهمن ( سالی دوبار) انجام می شود.

 42. سلام خسته نباشید
  من اگه دانشگاه ازاد حسابداری بخونم و سال بعد کنکور شرکت کنم و پرستاری قبول بشم امکان انصراف از دانشگاه ازاد حسابداری رو دارم؟

  • با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، دانشجویان دوره های شهریه پرداز محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند.

 43. باسلام ازمدرک دیپلم مستقیم میشه کارشناسی خوندیااول حتمابایدرفت کاردانی؟

  • با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیریش صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، جهت شرکت در مقطع کارشناسی، می بایست دارای مدرک دیپلم (نظام جدید و یا نظام قدیم) و پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی) باشید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره