تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه آزاد اسلامی چند سالی است که رشته های خود را به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه می دهد ، همین امر موجب می شود تا داوطلبانی که بنا به هر دلیلی نتوانسته اند از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه شوند و یا بعد از شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته ، در هیچ یک از کد رشته های مورد نظر خود پذیرفته نشده اند ، برای تحصیل در رشته های متنوع و بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

این دانشگاه در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه از داوطلبان واجد شرایط به صورت بدون آزمون و صرفا براساس سوابق تحصیلی ثبت نام به عمل می آورد. داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد 98 نسبت به ثبت نام و درج کد رشته محل های خود اقدام کنند. دانشگاه آزاد در تمام گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی دانشجو می پذیرد و علاقه مندان می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی در هریک از رشته های ارائه شده ثبت نام کنند.

ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد تمام مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته فقط از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام می پذیرد.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 98 – 99

مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود و شرکت در کنکور سراسری برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور آزاد 98 این مقطع الزامی نخواهد بود. اکنون ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تفاوت آن ها این است که داوطلبانی که دیپلم فنی و کاردانش دارند می بایست در رشته های کاردانی پیوسته و داوطلبانی که دیپلم رشته های نظری را دارند باید در رشته های کاردانی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند.

داوطلبانی که متقاضی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 هستند ، می توانند در 2 بازه زمانی مهر و بهمن ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. ثبت نام برای مقطع کاردانی ناپیوسته نیمسال اول (مهر) از 18 اسفند ماه آغاز و تا شهریور ماه نیز ادامه خواهد داشت ، داوطلبان برای ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته نیز می توانند از تاریخ 18 تیر لغایت 6 شهریور ماه نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. البته مهلت ثبت نام این مقطع تمدید شده و داوطلبان از تاریخ 9 لغایت 20 شهریور ماه فرصت خواهند داشت تا نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

هم چنین ثبت نام برای نیمسال دوم (بهمن) از اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه آغاز می شود. داوطلبانی مجاز به ثبت نام خواهند بود که مدرک دیپلم خود را دریافت نموده باشند (داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای مقطع کاردانی پیوسته الزامی نیست.)

نحوه ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

 • برای انجام ثبت نام ابتدا می بایست دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد را دانلود نموده و به طور دقیق مطالعه کنید تا در جریان تمام مراحل و جزئیات ثبت نام قرار بگیرید.
 • در مرحله دوم وارد سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد شده و کارت اعتباری مقطع تحصیلی مورد نظر خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید.
 • پس از خرید کارت اعتباری و دریافت شماره سریال کارت اعتباری ، از منوی اصلی لینک فعال شده مقطع مورد نظر خود را (کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته) انتخاب نموده و جهت پایان فرآیند ثبت نام ، کاربرگ مربوطه خود را تکمیل کنید.
 • در پایان کد رشته محل های مورد نظر خود را در فیلدهای مربوطه درج کنید.

رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد
ردیف نام رشته – گرایش ردیف نام رشته – گرایش
1 تربیت بدنی – تربیت بدنی 9 نقشه برداری
2 الکترونیک – الکترونیک عمومی 10 تاسیسات – تبرید
3 الکتروتکنیک – برق صنعتی 11 گرافیک – گرافیک
4 الکتروتکنیک – تاسیسات الکتریکی 12 هنرهای تجسمی – نقاشی
5 ساختمان – کارهای عمومی ساختمان 13 برق – الکترونیک و ابزار دقیق
6 نقشه کشی معماری – نقشه کشی 14 امور دامی – تکنولوژی و پرورش طیور
7 نرم افزار کامپیوتر 15 صنایع غذایی – کنترل کیفیت مواد غذایی
8 هنر های تجسمی – چاپ دستی 16 امور زراعی و باغی – تکنولوژی تولیدات باغی
17 – امور اداری
رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد
ردیف نام رشته – گرایش ردیف نام رشته – گرایش
1 کاردانی آموزش حرفه و فن 13 کاردانی علوم قضایی
2 کاردانی ساخت و تولید 14 کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی
3 کاردانی موزه داری 15 کاردانی تکنولوژی مواد قضایی
4 کاردانی فنی – پالایش 16 کاردانی تکنولوژی آبیاری
5 کاردانی تربیت معلم قرآن کریم 17 کاردانی حسابداری – دولتی
6 کاردانی معماری 18 کاردانی حسابداری – مالیاتی
7 کاردانی بیمه 19 کاردانی دامپزشکی
8 کاردانی آمار 20 کاردانی تکنولوژی شیلات
9 کاردانی مدیریت صنعتی کاربردی 21 کاردانی هنرهای تجسمی نقاشی
10 کاردانی هنرهای نمایشی 22 کاردانی صنایع قند سازی
11 کاردانی باستان شناسی 23 کاردانی صنایع غذایی
12 کاردانی ریخته گری

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 98 – 99

مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند نیز امکان پذیر است. دارا بودن مدرک فوق دیپلم از شرایط ثبت نام آزاد کارشناسی ناپیوسته بوده و همچنین دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی هم از شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد می باشد. ثبت نام بدون کنکور کارشناسی در 2 نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود و ورودی های مهر ماه می بایست از اواخر اسفند ماه تا 6 شهریور ماه و ورودی های بهمن ماه ، از اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. البته ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد جهت تحصیل در ورودی مهرماه 98 ، تمدید شده و داوطلبان از تاریخ 9 لغایت 20 شهریور ماه می توانند نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و شما داوطلبان جهت ثبت نام می بایست به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم ثبت نام ، نسبت به تهیه پرینت آن اقدام نمایید و در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه مربوطه با همراه داشتن مدارک ثبت نام آزاد بدون کنکور 98 به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه نمایید. مراحل ثبت نام به شرح ذیل می باشد:

نحوه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

 • برای انجام ثبت نام این مقطع تحصیلی ابتدا باید از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد آگاهی پیدا کنید.
 • سپس وارد سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org شده و با پرداخت هزینه به صورت اینترنتی کارت اعتباری مقطع تحصیلی مورد نظر خود را خریداری کنید.
 • در گام سوم شماره سریال کارت اعتباری خود را دریافت نموده و از منوی اصلی بر روی لینک فعال شده ثبت نام مقطع مورد نظر خود (کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته) کلیک کنید ، سپس جهت اتمام فرآیند ثبت نام ، فرم مربوطه را تکمیل کنید.
 • و در آخر کد رشته محل های مورد نظر خود را در فیلدهای مربوطه به ثبت برسانید.

رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد

داوطلبانی که قصد دارند تا بدون شرکت در آزمون سراسری در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت نمایند می بایست از رشته محل های ارائه شده در واحد های دانشگاه آزاد اطلاعات لازم را داشته باشند و سپس نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. عمده رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد را در جدول زیر قرار داده ایم. شما عزیزان می توانید برای آگاهی از رشته های ارائه شده در هر واحد دانشگاهی نسبت به دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایید.

رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد
ردیف نام رشته – گرایش ردیف نام رشته – گرایش
1 آموزش زبان انگلیسی 14 علوم سیاسی
2 مترجمی زبان آلمانی 15 حقوق
3 زبان و ادبیات انگلیسی 16 علوم تربیتی
4 زبان اسپانیایی 17 فلسفه
5 زمین شناسی 18 شیلات
6 علوم قضایی 19 شیمی
7 علوم حدیث 20 موسیقی
8 مدیریت بازرگانی 21 ادبیات نمایشی
9 مدیریت مالی 22 حسابداری
10 مدیریت دولتی 23 محیط زیست
11 عکاسی 24 ادبیات داستانی
12 طراحی لباس 25 باستان شناسی
13 روانشناسی 26 دبیری زبان و ادبیات عربی
27 – فلسفه و حکمت اسلامی

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 – 99

به دلیل آنکه بسیاری از داوطلبان ، اطلاعی از نحوه ثبت نام ندارند ، در این بخش به طور کامل مراحل ثبت نام را شرح داده ایم که پاسخگوی تمام سوالات شما می باشد.

مرحله اول : وارد شدن به صفحه اینترنتی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد توسط مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه انجام می گیرد و برای ثبت نام باید به سایت azmoon.org مراجعه کنید.

مرحله دوم : خرید سریال اعتباری ثبت نام

اولین قدم برای ثبت نام دانشگاه آزاد ، خرید کارت اعتباری ثبت نام می باشد. بدین صورت که باید مطابق شکل زیر قبل از کلیک بر روی گزینه ثبت نام ، با کلیک بر روی عبارت خرید کارت اعتباری ثبت نام ، سریال ثبت نام خریداری نمایید. در هنگام خرید کارت اعتباری باید نوع نظام آموزشی (پاره وقت یا تمام وقت) و نوع گروه آزمایشی (علوم انسانی ، علوم تجربی ، علوم ریاضی و فنی ، هنر و زبان های خارجی) را به دقت انتخاب کنید ، زیرا در صورت خرید کارت اعتباری اشتباه ، امکان ویرایش وجود نخواهد داشت.

خرید سریال اعتباری ثبت نام

مرحله سوم : واریز هزینه ثبت نام

برای واریز هزینه ثبت نام ، باید مطابق شکل زیر اقدام کنید. زیرا پرداخت هزینه منحصرا به صورت اینترنتی انجام می پذیرد. مبلغ مورد نظر برای ثبت نام دوره های کاردانی 44 هزار تومان و برای ثبت نام دوره های کارشناسی 46 هزار تومان می باشد.

واریز هزینه ثبت نام

مرحله چهارم : کلیک بر روی لینک ثبت نام

پس از واریز هزینه ، سیستم به شما شناسه پرداخت 8 رقمی و رمز عبور 6 رقمی ارائه می دهد که باید از آن ها برای شروع ثبت نام خود استفاده کنید. بدین صورت که باید به صفحه اصلی سایت بازگردید و پس از کلیک بر روی لینک ثبت نام دوره مورد نظر ، مطابق شکل زیر اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

مرحله پنجم : تکمیل فرم ثبت نام

اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام عبارتند از : نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره شناسنامه و کدملی ، کدپیگیری 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان ، کد 13 رقمی مربوط به اتباع غیرایرانی ، معدل کل و کتبی دیپلم و … . هم چنین ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته نیازمند کد 4 رقمی رایانه ای دیپلم و ثبت نام مقطع کارشناسی پبوسته نیازمند کد دانش آموزی و کد سوابق تحصیلی می باشد.

مرحله ششم : بارگذاری عکس

عکس بارگذاری شده حتما باید مربوط به خود داوطلب و در سال جاری تهیه شده باشد ، هم چنین فرمت مورد قبول برای بارگذاری عکس ، jpg می باشد و حجم عکس نباید بیشتر از 100 کیلوبایت باشد.

مرحله هفتم : انتخاب رشته محل های مورد تقاضا

برای تکمیل فرم انتخاب رشته ، باید کد رشته و کد محل مورد تقاضا را از دفترچه انتخاب رشته پیدا کرده و پس از وارد کردن این دو کد در بخش مربوطه فرم ، بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید تا رشته و دانشگاه مورد نظر شما یافت شود. پس از کلیک بر روی گزینه تایید ، رشته مورد نظر برای شما ثبت می شود و به همین ترتیب می توان انتخاب های بعدی را وارد کرد. (مطابق شکل زیر) پس از پایان تمام مراحل کدرهگیری ثبت نام را دریافت نمایید تا در زمان اعلام نتایج با استفاده از این کد ، از رشته قبولی خود مطلع شوید.

دانشگاه آزاد هر ساله برخی رشته های خود را به صورت بدون آزمون در دو نیمسال مهر و بهمن ارائه می دهد. داوطلبان در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در زمان مشخص شده از سوی معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.org انجام می گیرد. برای اطلاع از هزینه ثبت نام بدون کنکور آزاد 98 و لیست شته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 98 بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- چه رشته هایی به صورت بدون کنکور در دانشگاه های آزاد ، ارائه می شوند؟

رشته هایی که به صورت بدون کنکور در واحدهای دانشگاهی مختلف ، ارائه شده اند با هم متفاوتند. از همین رو باید جهت اطلاع از رشته های ارائه شده در هر دانشگاه ، به دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد مراجعه نمایید.

2- زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، چه موقع از سال می باشد؟

ثبت نام برای نیمسال اول تحصیلی ، معمولا از اواخر اسفند شروع می شود. چنان چه ثبت نام بدون آزمون برای نیمسال دوم تحصیلی صورت گیرد ، مهلت آن از اواخر دی ماه آغاز می گردد.

3- در هنرستان ، کامپیوتر خوانده ام اما به رشته الکترونیک علاقه دارم. می توانم نسبت به ثبت نام آن اقدام نمایم؟

پاسخ این سوال منفی است. داوطلبان هنرستان و فنی که دارای مدرک پیش دانشگاهی نیستند ، تنها می توانند در دوره کاردانی پیوسته ثبت نام کنند و آن هم در رشته ای که با رشته دوره مدرسه شان ، همخوانی داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۴۱ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید
  توقسمت سهمیه سهمیه م رواشتباهی زدم زمان ویرایش اینا هم تموم شده چیکار باید بکنم؟؟

 2. Avatar

  سلام و عرض ادب
  ببخشید برای کارشناسی ناپیوسته ازاد کرج پذیرش دارن ؟ یا نه
  من حضوری رفتم گفتن نداره ولی فکر کنم اشتباه گفتن
  کاردانی به کارشناسی ناپیوسته گفتن فقط پیوسته
  پس این ک تا ۲۰ شهریور مهلت داشت چی بود؟

 3. Avatar

  سلام
  شرایط انتقالی از دانشگاه دولتی شهرستان به آزاد با سوابق چگونه است؟

 4. Avatar

  سلام وقت بخیر، ببخشید من یه سوال برای ثبت نام‌کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد داشتم. من دانشجو ارشد بودم و همین چند روز پیش دفاع کردم. و مجدد بدون کنکور‌ثبت نام کردم، باید بزنم فارغ التحصیل ارشد یا لیسانس؟؟؟چ

 5. Avatar

  سلام نتایج کی اعلام میشه؟؟؟

 6. Avatar

  سلام خسته نباشین
  اگه دانشگاه دولتی و ازاد بر اساس ازمون قبول بشیم میتونیم ثبت نام نکنیم و برای دانشگاه ازاد بدون ازمون بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنیم؟و برای ثبت نام کنکور سراسری سال بعد مشکلی به وجود نمیاد؟ یعنی محرومیت یا محدودیت ندارد؟
  ممنون از پاسخگوییتون

 7. Avatar

  سلام خسته نباشین
  اگه دانشگاه دولتی و ازاد با ازمون قبول بشیم میتونیم ثبت نام نکنیم و برای بدون ازمون ورودی بهمن دانشگاه ازاد ثبت نام کنیم؟
  اینکار باعث محرومیت از کنکور سراسری سال بعد میشه یا نه؟
  ممنون از پاسخگوییتون

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره