تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

نحوه ثبت نام بدون آزمون آزاد 1400
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

چند سالی است که پذیرش در رشته های دانشگاه آزاد به دو صورت با کنکور و بدون کنکور انجام می گیرد. همین امر موجب می شود تا داوطلبانی که بنابه هر دلیلی از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه نگشته و یا بعد از شرکت در آزمون و انتخاب رشته، در هیچ یک از کد رشته های مورد نظر خود پذیرفته نشده اند، برای تحصیل در رشته های متنوع و بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

این دانشگاه معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه از داوطلبان واجد شرایط به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها ثبت نام به عمل می آورد. متقاضیان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد نسبت به نام نویسی و درج کد رشته محل های خود اقدام کنند. دانشگاه آزاد در تمام گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی مدرک دیپلم دانشجو می پذیرد که علاقه مندان می توانند بدون هیچ محدودیتی در هر یک از رشته های ارائه شده ثبت نام نمایند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های آزاد معمولا در دو دوره مهر و بهمن ماه و از طریق سایت سازمان مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می پذیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شوند و بدیهی است که شرکت در کنکور سراسری برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور آزاد 1400 این مقاطع الزامی نخواهد بود؛ علاوه بر این، احتمال متفاوت بودن بازه زمانی نام نویسی برای آن ها نیز وجود دارد.

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور آزاد، می توانند در دو نیمسال تحصیلی اول و دوم نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. همچنین افرادی که موفق به نام نویسی در بازه زمانی مذکور نشده بودند، می توانند جهت تکمیل فرآیند ثبت نام خود در تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدامات لازم را به عمل آورند.

البته لازم به ذکر است که بازه زمانی نام نویسی دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد مشخص شده، در نتیجه افراد می توانند از تاریخ 9 الی 22 تیر ماه 1400 با مراجعه به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه نسبت به نام نویسی خود به صورت اینترنتی اقدام کنند. همچنین این بازه زمانی تا روز جمعه مورخ 8 مرداد ماه 1400 تمدید شده است‏، در نتیجه افرادی که موفق به ثبت نام نشده اند، می توانند تا این تاریخ جهت شرکت در این دوره اقدام کنند. داوطلبانی که قصد دارند کد رشته های مربوط به مقطع کاردانی پیوسته این دانشگاه را انتخاب نمایند، لازم است با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد از روز 26 تیر الی 8 مرداد ماه نسبت به درج این کد رشته محل ها در فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

بر اساس آخرین اطلاعیه منتشر شده، مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 در مقاطع مذکور، یک بار دیگر تا روز شنبه 30 مردا ماه تمدید شده است. لذا داوطلبان فرصت دارند با مراجعه به سامانه ثبت نام از تمامی اطلاعات مربوط به این پذیرش مطلع شده و سپس نسبت به خرید کارت اعتباری و انجام فرآیند انتخاب رشته اقدام نمایند. همچنین زمان انتخاب رشته های بدون آزمون مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته این دانشگاه از روز پنجشنبه 14 لغایت شنبه 30 مرداد ماه ایجاد شده است. بر همین اساس، علاقه مندان می توانند در این فرصت تعیین شده با اطلاع از شرایط لازم، ثبت نام خود در پذیرش این رشته ها را به انجام رسانند.

لازم به ذکر است مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، در نوبتی دیگر اقدام به تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون کلیه مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته این دانشگاه تا روز جمعه 5 شهریور ماه نموده است.

همچنین آن دسته از داوطلبانی که در فرصت های پیشین موفق به انجام ثبت نام در پذیرش رشته های بدون کنکور کلیه مقاطع داننشگاه آزاد نشده اند، می توانند تا ساعت 24 روز دوشنبه 15 شهریور ماه نام نویسی و انتخاب رشته خود را به انجام برسانند.

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

پذیرش داوطلبان به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی در بهمن ماه سال جاری، در مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) دانشگاه آزاد صورت می گیرد. بر همین مبنا، علاقه مندانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته در سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اقدام نمایند، می بایست در زمان مقرر اقدامات مربوط به تکمیل فرم تقاضانامه و پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را به انجام برسانند. توجه کنید که زمان دقیقی در این باره اعلام نگشته است اما این فرآیند در سال گذشته به طور حدودی از دی ماه و به صورت پیوسته و ناپیوسته آغاز شد که انتظار می رود زمان تقریبی آن در سال 1400 نیز به همین منوال باشد.کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

هر ساله ثبت نام بدون کنکور آزاد در نیمسال اول تحصیلی معمولا به صورت غیر حضوری انجام می پذیرد و داوطلبان باید در مدت زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، به سایت این دانشگاه مراجعه کرده و پس از اطلاع از کد رشته های مورد نظر خود که از طریق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد در اختیار آن ها قرار می گیرد، مراحل ثبت نام خود را مطابق با راهنمای تصویری موجود در ادامه مقاله تکمیل نمایند.

در خصوص نام نویسی نیمسال دوم نیز می توان گفت که بر خلاف سال های گذشته که حضور داوطلبان با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور در محل دانشگاه مورد نظر برای ثبت نام الزامی بود، این فرآیند از سال 99 به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می گیرد. فرآیند اینترنتی نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد به شرح زیر است.

 • ابتدا وارد سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد به نشانی azmoon.org شوید و در صفحه اصلی بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1400 – 1401” در نیمسال تحصیلی مورد نظر کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • در این مرحله بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک کنید. (بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد را نخواهید داشت.)

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 

 • برای آغاز مراحل خرید کارت اعتباری ثبت نام، بر روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

 • سپس با انتخاب دوره مورد نظر خود، به مرحله بعدی منتقل شوید.

توجه نمایید: ثبت نام کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به این لیست اضافه شد و امکان نام نویسی این مقاطع نیز در زمان تعیین شده وجود دارد.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

 • پس از انتخاب دوره مربوطه لازم است با کلیک بر روی گزینه “بلی” تمایل خود را جهت ادامه مراحل اعلام نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

 

 • در این مرحله باید داوطلب تمامی اطلاعات خواسته شده را در بخش های مربوطه وارد نموده و در نهایت بر روی کلید “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” کلیک کند.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • برای واریز هزینه ثبت نام، باید مطابق با تصویر زیر اقدام کنید. (پرداخت هزینه منحصرا به صورت اینترنتی انجام می شود.) پس از درج اطلاعات کارت بانکی خود، کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • با پرداخت هزینه ثبت نام، سیستم به شما یک شناسه پرداخت 8 رقمی ارائه می دهد که باید از آن برای شروع ثبت نام خود استفاده کنید. بنابراین مجددا به مرحله دوم بازگردید و بر روی لینک “ثبت نام”  کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • در این مرحله مطابق تصویر، اطلاعات خواسته شده از جمله شماره سریال اعتباری خریداری شده را وارد نموده و در نهایت بر روی گزینه “ورود به ثبت نام” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

پس از تکمیل مراحل فوق، نوبت به وارد کردن کد رشته محل های مورد نظر در فرم انتخاب رشته می رسد. به این منظور باید کد رشته و کد محل مورد تقاضا را از دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400 پیدا کرده و پس از وارد کردن آن ها در قسمت مربوطه فرم مذکور، بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید تا رشته و دانشگاه مورد نظر شما یافت شود. سپس دکمه “تایید” را بفشارید تا رشته ثبت شود؛ به همین ترتیب می توان انتخاب های بعدی را نیز وارد و ثبت نمود.

پس از پایان تمام مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که در زمان اعلام نتایج مورد نیاز قرار می گیرد. توجه داشته باشید که حتما پس از طی تمامی مراحل فوق و به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده، بر روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

همان طور که گفتیم، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته انجام می شود. بنابراین شما می توانید جهت کسب اطلاعات در زمینه شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای هر یک از مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی در رشته های پیوسته و ناپیوسته، این بخش را مطالعه نمایید.

شرایط عمومی

 • اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم ممنوعیت از شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قوانین و مقررات کشور
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

شرایط اختصاصی

ثبت نام دوره کاردانی پیوسته

 • دارا بودن گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 (شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا فارغ التحصیلی در یکی از رشته های مذکور تا پایان شهریور 1400، دیپلم فنی و حرفه ای دوره چهارساله (نظام قدیم)
 • داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم یکی از رشته های فنی و حرفه ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم می باشند، صرفا مجاز به انتخاب یکی از رشته های دوره کاردانی متناسب با دیپلم خود می باشند.
 • برای ثبت نام در رشته تربیت بدنی نیازی به احراز شرط تناسب مدرک دیپلم با رشته های دوره کاردانی نمی باشد.

ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته

 • ارائه گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 یا گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی / واحدی یا ترمی / واحدی با اخذ حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400) برای ثبت نام در این مقطع الزامی می باشد.
 • متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم هنرستان هستند، در صورتی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشند، مجاز به ثبت نام این دوره تحصیلی نمی باشند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته هستند، چنانچه از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند مجددا در دوره کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنند.
 • داوطلبانی که فارغ التحصیل دوره های کاردانی یکی از گروه های پزشکی می باشند، در صورت پایان طرح تعهد خدمت خود می توانند ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته را انجام دهند.
 • متقاضیان رشته های هنرهای نمایشی – بازیگری و هنرهای نمایشی – کارگردانی، می بایست از نظر دارا بودن وضعیت سلامت جسمانی، نداشتن بیماری های قلبی و تنفسی اطمینان حاصل نموده و همچنین معلولیت حادی نداشته باشند.

ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته

 • دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم متوسطه یا مدرک دیپلم نظام جدید (3 – 3 – 6)
 • آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان می باشند، مجاز به ثبت نام در این دوره تحصیلی نیستند.
 • متقاضیانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشند، در صورت نداشتن مشکلی از نظر وضعیت نظام وظیفه، می توانند برای ثبت نام این مقطع تحصیلی اقدام کنند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته های گروه پزشکی، در صورتی مجاز به ثبت نام دوره بدون کنکور کارشناسی پیوسته می باشند که تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان بایستی در زمان ثبت نام حضوری، گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل پذیرش ارائه دهند.
 • مشمولانی که در گذشته در یکی از دانشگاه ها در حال تحصیل بوده اند ولی از رشته تحصیلی خود منصرف یا اخراج شده اند، مجاز به ثبت نام این دوره نیستند مگر آن که دارای کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت از خدمت باشند.
 • افرادی که علاقه مند به انتخاب رشته مهندسی دریا _ دریانوردی هستند، می بایست دارای سلامت کامل جسمانی علی الخصوص از نظر بینایی و کور رنگی باشند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک حوزوی هستند، مدرک آن ها معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه تلقی شده و به شرط عدم تحصیل همزمان در حوزه و نداشتن مشکل نظام وظیفه، منعی برای ثبت نام نخواهند داشت.

ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته

  • متقاضیان باید دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
  • داشتن گواهی نامه کاردانی رشته های مورد تایید وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و همچنین مراکز ضمن خدمت آموزش و پرورش جهت شرکت در پذیرش این مقطع الزامی می باشد.
  • آن دسته از داوطلبانی که در گذشته در مقطع کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل بوده اند ولی بنا به دلایلی ادامه تحصیل نداده اند و دارای مدرک کاردانی می باشند، در صورتی که از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند در دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنند. بدیهی است این دسته از داوطلبان به تشخیص معاونت آموزشی دانشگاه باید دروس جبرانی بگذرانند.
  • دانش آموختگان رشته های گروه پزشکی مقطع کاردانی در صورتی که طرح تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند، می توانند ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته را انجام دهند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان باید مدرک پایان طرح تعهد خدمت خود را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه ارائه دهند.
  • متقاضیان باید توجه کنند که در صورت پذیرفته شدن، باید جهت فارغ التحصیلی موفق به کسب معدل کل دوره 12 شده باشند. در غیر این صورت فقط گواهی گذراندن دروس دوره دریافت خواهند کرد.

معرفی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

داوطلبانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اقدام نمایند، ابتدا می بایست از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد که در واحدهای دانشگاهی آن ارائه شده است، مطلع باشند و سپس به انتخاب رشته بپردازند. برای آن که بتوانید به تمامی رشته های ارائه شده در هر مقطع دست پیدا کنید، مندرجات دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد را مورد بررسی قرار دهید اما در حال حاضر دفترچه های بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1400 منتشر نشده است. به منظور آشنایی با نکات و ضوابط پذیرش بدون کنکور این دانشگاه، دفترچه های نام نویسی سال گذشته، در مقاله فوق قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی اول (مهر ماه)
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی دوم (بهمن ماه)
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (بهمن ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (بهمن ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (بهمن ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (بهمن ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

اطلاع از شرایط و ضوابط پذیرش همچنین تمامی جزئیاتی که مربوط به ثبت نام داوطلبان می باشد، در قالب دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد به اطلاع آن ها رسانده می شود. بنابراین باید از اهمیت دریافت و بررسی این دفترچه قبل از اقدام به نام نویسی غافل شد. ثبت نام پذیرش بدون کنکور بهمن ماه نیز از روش مراجعه حضوری به شیوه الکترونیکی تغییر یافته است و با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با نشانی azmoon.iau.ac.ir و یا azmoon.org انجام می گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد نیمسال اول 1400 در چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند از تاریخ 9 تیر ماه الی 8 مرداد ماه 1400 به انجام می رسد. همچنین این فرصت یک بار تا 30 مرداد و بار دیگر تا 5 شهریور و مجددا تا 15 شهریور مورد تمدید قرار گرفته است.

2- نحوه ثبت نام بدون کنکور 1400 دانشگاه آزاد به چه صورت می باشد؟

ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی اول و دوم به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.org اجرا خواهد شد.

3- چه زمانی می توان نسبت به نام نویسی در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 اقدام کرد؟

فرصت انجام نام نویسی در این مقطع از روز 14 لغایت 30 مرداد ماه فراهم می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۶۷ نظر

 1. در رشته های سوابق تحصیلی ازاد میشه در شهر دیگه ای مهمان شد؟

  • با سلام، مطابق با آیین نامه ی میهمانی و انتقالی، دانشجویان رشته های سوابق تحصیلی امکان انتقالی و میهمانی را ندارند.

 2. سلام از کجا باید نتیجه قبولی دانشگاه ازاد بدون کنکور رو ببینم؟ اصلا نتیجه اومده یا نه؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر نتایج نهایی کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد منتشر نشده است؛ جهت پیگیری نتایج می توانید به مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی مراجعه نمایید.

 3. با رشته ای ک بر اساس سوابق تحصیلی هست میشه انتقالی گرفت برای یه شهر دیگه؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره