تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

نحوه ثبت نام بدون آزمون آزاد 99
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

دانشگاه آزاد چند سالی است که رشته های خود را به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه می دهد. همین امر موجب می شود تا داوطلبانی که بنا به هر دلیلی نتوانسته اند از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه شوند و یا بعد از شرکت در آزمون و انتخاب رشته، در هیچ یک از کد رشته های مورد نظر خود پذیرفته نشده اند، برای تحصیل در رشته های متنوع و بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

این دانشگاه معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه از داوطلبان واجد شرایط به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها ثبت نام به عمل می آورد. متقاضیان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد نسبت به ثبت نام و درج کد رشته محل های خود اقدام کنند. دانشگاه آزاد در تمام گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی مدرک دیپلم دانشجو می پذیرد که علاقه مندان می توانند بدون هبچ محدودیتی در هر یک از رشته های ارائه شده ثبت نام نمایند.

دانشگاه آزاد برای بهمن ماه سال جاری، در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشجویان خود را به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش می نماید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شوند و بدیهی است که شرکت در کنکور سراسری برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور آزاد 99 این مقاطع الزامی نخواهد بود. اکنون ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که داوطلبانی که دیپلم فنی و حرفه ای و کار و دانش دارند می بایست در رشته های کاردانی پیوسته و داوطلبانی که دیپلم رشته های نظری را دارند باید در رشته های کاردانی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند.

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور آزاد، می توانند در دو نیمسال تحصیلی اول و دوم نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان تحصیل در رشته های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته مهر ماه سال جاری از روز 5 مرداد ماه آغاز شد و تا 2 شهریور ماه نیز ادامه داشت.

همچنین افرادی که موفق به ثبت نام در بازه زمانی مذکور نشده بودند می توانستند جهت تکمیل فرآیند ثبت نام خود، لغایت 7 مهر ماه 99 اقدامات لازم را به عمل آورند که در نهایت این مهلت تا 14 مهر ماه سال جاری برای داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده بودند، مجددا تمدید گشت.

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

اخبار مبنی بر زمان ثبت نام بدون کنکور نیمسال دوم این دانشگاه در اواخر آذر ماه اعلام شد. مطابق با این خبر، پذیرش داوطلبان به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی در بهمن ماه سال جاری، در مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) دانشگاه آزاد صورت می گیرد.

بر همین مبنا، علاقه مندانی که قصد داشتند در پذیرش کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته شرکت نمایند، می توانستند از روز یکشنبه 30 آذر ماه نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته در سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه اقدام نمایند. این دانشگاه اخیرا با انتشار اطلاعیه ای از آغاز مهلت نام نویسی مقطع کارشناسی ناپیوسته نیمسال دوم از روز سه شنبه 9 دی ماه خبر داد. همچنین لازم است بدانید زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته در روز یکشنبه 14 دی ماه 99 به اتمام رسید و ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد نیز در تاریخ 15 دی ماه 99 آغاز شد.

اطلاعات مربوط به پایان یا تمدید مهلت نام نویسی متعاقبا از طریق همین مقاله و همچنین در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اعلام می گردد.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

هر ساله ثبت نام بدون کنکور آزاد در نیمسال اول تحصیلی معمولا به صورت اینترنتی انجام می پذیرد و داوطبان باید در مدت زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، به سایت این دانشگاه مراجعه کرده و پس از اطلاع از کد رشته های مورد نظر خود که از طریق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد در اختیار آن ها قرار می گیرد، مراحل ثبت نام خود را مطابق با راهنمای تصویری موجود در ادامه مقاله تکمیل نمایند.

در خصوص نام نویسی نیمسال دوم نیز می توان گفت که بر خلاف سال های گذشته که داوطلبان می بایست با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور به محل دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و حضورا ثبت نام می کردند، در سال جاری این فرآیند به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انجام می پذیرد. لازم به ذکر است شیوه ثبت نام داوطلبان مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز به همین صورت می باشد.

 • ابتدا وارد سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد به نشانی azmoon.org شوید و در صفحه اصلی بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1399 – 1400 “ در نیمسال تحصیلی مورد نظر کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • در این مرحله بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک کنید. (بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد را نخواهید داشت.)

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 

 • برای آغاز مراحل خرید کارت اعتباری ثبت نام، بر روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

 • سپس با انتخاب دوره مورد نظر خود، به مرحله بعدی منتقل شوید. توجه نمایید: ثبت نام کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته نیز به این لیست اضافه شد و امکان نام نویسی این مقاطع نیز در زمان تعیین شده وجود دارد.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

 • پس از انتخاب دوره مربوطه لازم است با کلیک بر روی گزینه “بلی” تمایل خود را جهت ادامه مراحل اعلام نماید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

 

 • در این مرحله باید داوطلب تمامی اطلاعات خواسته شده را در بخش های مربوطه وارد نموده و در نهایت بر روی کلید “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” کلیک کند.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • برای واریز هزینه ثبت نام، باید مطابق تصویر زیر اقدام کنید. (پرداخت هزینه منحصرا به صورت اینترنتی انجام می شود.) پس از درج اطلاعات کارت بانکی خود، کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • با پرداخت هزینه ثبت نام، سیستم به شما یک شناسه پرداخت 8 رقمی ارائه می دهد که باید از آن برای شروع ثبت نام خود استفاده کنید. بنابراین مجددا به مرحله دوم بازگردید و بر روی لینک “ثبت نام”  کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • در این مرحله مطابق تصویر، اطلاعات خواسته شده از جمله شماره سریال اعتباری خریداری شده را وارد نموده و در نهایت بر روی گزینه “ورود به ثبت نام” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

پس از تکمیل مراحل فوق نوبت به وارد کردن کد رشته محل های مورد نظر در فرم انتخاب رشته می رسد. به این منظور باید کد رشته و کد محل مورد تقاضا را از دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 پیدا کرده و پس از وارد کردن آن ها در قسمت مربوطه فرم مذکور، بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید تا رشته و دانشگاه مورد نظر شما یافت شود. سپس دکمه “تایید” را بفشارید تا رشته مورد نظرتان ثبت شود؛ به همین ترتیب می توان انتخاب های بعدی را نیز وارد و ثبت نمود.

پس از پایان تمام مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که در زمان اعلام نتایج مورد نیاز قرار می گیرد. توجه داشته باشید که حتما پس از طی تمامی مراحل فوق، به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده، بر روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

همان طور که گفتیم، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای بهمن ماه سال جاری، در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته انجام می شود. بنابراین جهت کسب اطلاعات شما در زمینه شرایط و ضوابط هر یک از مقاطع تحصیلی در رشته های پیوسته و ناپیوسته، به بیان جداگانه این ضوابط می پردازیم.

شرایط عمومی

 • اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم ممنوعیت از شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قوانین و مقررات کشور
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

شرایط اختصاصی

ثبت نام دوره کاردانی پیوسته

 • دارا بودن گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 (شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا فارغ التحصیلی در یکی از رشته های مذکور تا پایان شهریور 99، دیپلم فنی و حرفه ای دوره چهارساله (نظام قدیم)
 • داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم یکی از رشته های فنی و حرفه ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم می باشند، صرفا مجاز به انتخاب یکی از رشته های دوره کاردانی متناسب با دیپلم خود می باشند.
 • برای ثبت نام در رشته تربیت بدنی نیازی به احراز شرط تناسب مدرک دیپلم با رشته های دوره کاردانی نمی باشد.

ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته

 • ارائه گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 یا گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی / واحدی یا ترمی / واحدی با اخذ حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 99) برای ثبت نام در این مقطع الزامی می باشد.
 • متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم هنرستان هستند، در صورتی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشند، مجاز به ثبت نام این دوره تحصیلی نمی باشند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته هستند، چنانچه از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند مجددا در دوره کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنند.
 • داوطلبانی که فارغ التحصیل دوره های کاردانی یکی از گروه های پزشکی می باشند، در صورت پایان طرح تعهد خدمت خود می توانند ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته را انجام دهند.
 • متقاضیان رشته های هنرهای نمایشی – بازیگری و هنرهای نمایشی – کارگردانی، می بایست از نظر دارا بودن وضعیت سلامت جسمانی، نداشتن بیماری های قلبی و تنفسی اطمینان حاصل نموده و همچنین معلولیت حادی نداشته باشند.

ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته

 • دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم متوسطه یا مدرک دیپلم نظام جدید (3 – 3 – 6)
 • آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان می باشند، مجاز به ثبت نام در این دوره تحصیلی نیستند.
 • متقاضیانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشند، در صورت نداشتن مشکلی از نظر وضعیت نظام وظیفه، می توانند برای ثبت نام این مقطع تحصیلی اقدام کنند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته های گروه پزشکی، در صورتی مجاز به ثبت نام دوره بدون کنکور کارشناسی پیوسته می باشند که تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان بایستی در زمان ثبت نام حضوری، گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل پذیرش ارائه دهند.
 • مشمولانی که در گذشته در یکی از دانشگاه ها در حال تحصیل بوده اند ولی از رشته تحصیلی خود منصرف یا اخراج شده اند، مجاز به ثبت نام این دوره نیستند مگر آن که دارای کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت از خدمت باشند.
 • افرادی که علاقه مند به انتخاب رشته مهندسی دریا _ دریانوردی هستند، می بایست دارای سلامت کامل جسمانی علی الخصوص از نظر بینایی و کور رنگی باشند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک حوزوی هستند، مدرک آن ها معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه تلقی شده و به شرط عدم تحصیل همزمان در حوزه و نداشتن مشکل نظام وظیفه، منعی برای ثبت نام نخواهند داشت.

ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته

  • متقاضیان باید دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
  • داشتن گواهی نامه کاردانی رشته های مورد تایید وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و همچنین مراکز ضمن خدمت آموزش و پرورش جهت شرکت در پذیرش این مقطع الزامی می باشد.
  • آن دسته از داوطلبانی که در گذشته در مقطع کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل بوده اند ولی بنا به دلایلی ادامه تحصیل نداده اند و دارای مدرک کاردانی می باشند، در صورتی که از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند در دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنند. بدیهی است این دسته از داوطلبان به تشخیص معاونت آموزشی دانشگاه باید دروس جبرانی بگذرانند.
  • دانش آموختگان رشته های گروه پزشکی مقطع کاردانی در صورتی که طرح تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند، می توانند ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته را انجام دهند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان باید مدرک پایان طرح تعهد خدمت خود را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه ارائه دهند.
  • متقاضیان باید توجه کنند که در صورت پذیرفته شدن، باید جهت فارغ التحصیلی موفق به کسب معدل کل دوره 12 شده باشند. در غیر این صورت فقط گواهی گذراندن دروس دوره دریافت خواهند کرد.

معرفی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

داوطلبانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اقدام نمایند، ابتدا می بایست از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد که در واحدهای دانشگاهی آن ارائه شده اند، مطلع باشند و سپس به انتخاب رشته بپردازند. اما برای آن که بتوانید به تمامی رشته های ارائه شده در هر مقطع دست پیدا کنید، می توانید مندرجات دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 را مورد بررسی قرار دهید. لینک دریافت فایل این دفترچه ها را در جدول زیر قرار داده ایم.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی اول 99 (مهر ماه)
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 99 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 99 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 99 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 99 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی دوم 99 (بهمن ماه)
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 99 (بهمن ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 99 (بهمن ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 99 (بهمن ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 99 (بهمن ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

اطلاع از شرایط و ضوابط پذیرش همچنین تمامی جزئیاتی که مربوط به ثبت نام داوطلبان می باشد، در قالب دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد به اطلاع آن ها رسانده می شود. بنابراین باید از اهمیت دریافت و بررسی این دفترچه قبل از اقدام به نام نویسی غافل شد. ثبت نام پذیرش بدون کنکور بهمن ماه نیز از روش مراجعه حضوری به شیوه الکترونیکی تغییر یافته است و با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  به نشانی به نشانی azmoon.iau.ac.ir و یا azmoon.org انجام می گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک فرمایید.

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته نیمسال دوم چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی برای این پذیرش در روز 30 آذر ماه آغاز و در روز 14 دی ماه 99 به اتمام رسید.

2- نحوه ثبت نام بدون کنکور 99 دانشگاه آزاد به چه صورت می باشد؟

ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی اول و دوم به صورت اینترنتی می باشد.

3- فردی که در هنرستان درس خوانده آیا مجاز به انتخاب رشته از زیرگروه های نظری می باشد؟

خیر، داوطلبان هنرستان و فنی که دارای مدرک پیش دانشگاهی نیستند، تنها می توانند در دوره کاردانی پیوسته ثبت نام کنند و آن هم در رشته ای که با مدرک تحصیلی آن ها، همخوانی داشته باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۱۲ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید من رشته تجربی هستم می تونم رشته های مهندسی هم بزنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورتی که دارای مدرک دیپلم (نظام جدید، نظام قدیم) و یا دیپلم و پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی) می باشید، محدودیتی جهت ورود به رشته های مختلف مقطع کارشناسی پیوسته برای شما وجود ندارد.

 2. Avatar

  سلام کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد میخوام ثبت نام کنم کی میتونم ؟برای ترم بهمن ۹۹

  • ایران مشاوره

   با سلام، زمان انتخاب رشته دانشگاه های آزاد برای مقطع کارشناسی ناپیوسته، به اتمام رسیده است. شما می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید، در صورت موافقت، اقدام به ثبت نام کنید.

 3. Avatar

  سلام و وقت بخیر
  با مدرک کاردانی پیوسته برای اینکه فقط دوسال بخونم تا لیسانس تا مدرک کارشناسی بگیرم کدوم ایتم باید شرکت کنم ؟ کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته ؟ ضمن اینکه مدرک پیش دانشگاهی ندارم . ممنون میشم راهنمایی کنین.

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما با مدرک کاردانی خود می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته شرکت کنید و پس از ۲ سال، مدرک لیسانس خود را دریافت کنید.

 4. Avatar

  سلام من دیپلم هنرستان دارم و کاردانی کامپیوتر ما معدل ۱۳:۲۰ فارغ انتحصیل شدم میتونم کارشناسی پیوسته روانشناسی با مدرک کاردانی ثبت نام کنم؟؟
  چون پیش دانشگاهی ندارم امکانش هست با کاردانی ثبت نام بشم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، برای ثبت نام داوطلبین می بایست مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشند.

 5. Avatar

  سلام با معدل کتبی۱۱/۷۹ومعدل کل۱۷/۰۹رشته تجربی در دانشگاه آزاد واحد میاندواب ثبت نام کردم در کاردانی ناپیوسته (اموزش ابتدایی)میخواستم ببینم شانس قبولیم چقدره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، از جمله موارد تاثیر گذار برای قبولی در دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی: معدل داوطلب، تعداد داوطلبان و ظرفیت پذیرش دانشگاه ها می باشد.

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید.

  ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد اغاز نشده؟

  اصلا ثبت نام ارشد داره؟

  ممنون میشم پاسخ بدید

 7. Avatar

  سلام من اهل تبریز رشتم تجربی معدل کلمم ۱۷.۸۸ و معدل دوازدهمم هم ۱۶.۱۲ هستش میخواستم ببینممیتونم رشته ی حسابداری در مقطع کارشناسی پیوسته قبول شم حداقل میخوام شانس قبولی خودمو بدونم

  • ایران مشاوره

   با سلا و درود، قبولی دناشنگاه های بر اساس سوابق تحصیلی، منوط به ظرفیت، انتخاب رشته و معدل شما بوده و در صورت داشتن شرایط پذیرفته خواهید شد.

 8. Avatar

  سلام وقت بخیر من در دی ماه یک امتحان بزرگسال دوازدهم دارم و دی ماه فارغ التحصیل میشم
  آیا میتونم واسه ورودی ترم بهمن بدون آزمون اقدام کنم ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که شما تا ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ فارغ التحصیل می شوید، می توانید انتخاب رشته ی خود را بر اساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن ماه، انجام دهید.

 9. Avatar

  سلام خسته نباشید من برای مهر ماه انتخاب رشته کردم و دانشگاه قبول شدم ولی چون دیپلمم رو نگرفتم نمی تونستم ثبت نام کنم و الان نمیدونم باید چیکار کنم بهم گفتن باید برای بهمن ماه شرکت کنم ولی ثبت نامش زودتر از امتحانات منه میشه تو زمان مشخص شده ثبت نام کرد با اینکه هنوز دیپلم ندارم ؟
  لطف میکنید راهنماییم کنید که چیکار کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید برای بهمن ماه انتخاب رشته خود را انجام دهید، در صورتی که تا زمان اعلام نتایج، مدرک دیپلم خود را اخذ نکردید، در صورت موافقت دانشگاه می توانید یک ترم مرخصی بگیرید.

 10. Avatar

  سلام خسته نباشید بامعدل دیپلم تجربی ۱۸.۱و کل ۱۹.۱ شانس قبولی در رشته مهندسی پزشکی آزاد کرمان دارم با تشکر از شما

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای قبولی در رشته های براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل کتبی نهایی و کل دیپلم، ظرفیت ها، معدل و تعداد سایر داوطلبین دخیل می باشد.

 11. Avatar

  سلام. من کنکور ریاضی دادم و رشته هایی رو در دانشگاه آزاد قبول شدم اما خودم ب زبان انگلیسی علاقه دارم و چون کنکور زبان نداده بودم نتونستم برای رشته زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی پیوسته (با کنکور) انتخاب رشته کنم.
  حالا اگر بخوام برای نیمسال دوم (بدون کنکور) رشته زبان انگلیسی ثبت نام کنم میتونم؟اگر میتونم در چه مقطعی باید ثبت نام کنم؟
  ممنون میشم زودتر راهنماییم کنید چون عجله دارم میخوام ببینم اگه نمیشه برای ثبت نام همین رشته هایی که قبول شدم اقدام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، شما می توانید برای ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته رشته های زبان در دانشگاه های بدون آزمون برای ترم بهمن که در آذرماه می باشد اقدام نمایید.

 12. Avatar

  سلام با معدل ۱۶/۵۴ میتونم شیمی کاربردی دانشگاه آزاد کرج در بیام؟

 13. Avatar

  سلام.خسته نباشید. با معدل ۱۸.۱۸ دیپلم تجربی شانس قبولی مدیریت بیمه ی دانشگاه ازاد وجود داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، قبولی در دوره های پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی به شرایط مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تعداد انتخاب ها، تنوع انتخاب ها و … بستگی دارد.

 14. Avatar

  سلام ببخشید با معدل دیپلم ۱۶.۶۰ و کتبی ۱۴.۱۱ شانس قبولی در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه آزادتهران شمال دارم

  • ایران مشاوره

   با سلام، معدل خاصی برای پذیرش با سوابق تحصیلی در نظر گرفته نشده است. هر چه قدر معدل بالاتری داشته باشید شانس قبولی بشتری دارید.

 15. Avatar

  شخصی که تجربی در دبیرستان خونده می تونه بدون کنکور مهندسی کامپیوتر شرکت کنه ؟ و تا کارشناسی یا ارشد بخونه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای شرکت در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته محدودیتی ندارد و شما می توانید در رشته ی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های آزاد، پیام نور، غیر انتقاعی شرکت نمایید و تا مقاطع بالاتر هم ادامه دهید.

 16. Avatar

  با سلام
  اساس پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد شرط معدل هست؟
  با معدل کل ۱۸/ و کتبی ۱۵ میتونم حسابداری تهران مرکزی رو بزنم

  رشته من ریاضی فیزیکه و لیسانس عمران دانشگاه آزاد رو هم دارم

  با تشکر از راهنماییتون

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ی رشته های پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، ملاک پذیرش دانشجو معدل کتبی دیپلم می باشد.

 17. Avatar

  سلام آیا در پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نمرات سوابق تحصیلی رو تاثیر میدن؟یا فقط معدل کتبی چون من ترمیم معدل شرکت کرده بودم نمراتم خوبه ولی معدل کتبی پایینه

  • ایران مشاوره

   باسلام، برای پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد اسلامی، معدل های کتبی نهایی و کل دیپلم شما اهمیت دارند.

 18. Avatar

  سلام من دیپلم انسانی نظام قدیم دارم یعنی سال ۹۱ دیپلم گرفتم ولی پیش دانشگاهی ندارم چطور میتونم تحصیلاتم رو ادامه بدم؟ برای کاردانی پیوسته میتونم ثبت نام کنم؟ یا باید مدرک پیش دانشگاهی رو بگیرم؟

 19. Avatar

  سلام وقت بخیر ثبت نام در ازمون بدون کنکور دانشگاه ازاد تا ۲ شهریور زمان داشت یعنی تمدید نمیشه متاسفانه تاریخش از دستم رفت

  • ایران مشاوره

   با سلام. تا به این لحظه هیچ اطلاعیه ای مبنی بر تمدید ثبت نام و انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد ارائه نشده است. لازم به ذکر است شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره از آخرین اطلاعیه ها آگاه شوید.

 20. Avatar

  باسلام
  میخواستم بپرسم این امکان وجود دارد که ۱ فرد ۲ تا کارت اعتباری برای رشته های ریاضی و انسانی تهیه کند و برای هر ۲ انتخاب رشته کند؟؟؟

  • خانم واحدی

   باسلام، برای دانشگاه های آزاد اسلامی برای هر گروه آموزشی باید کارت اعتباری جداگانه خریداری بشود و میتوانید ۲۰ انتخاب داشته باشید.

 21. Avatar

  با سلام،
  با معدل کتبی ۱۹/۱ تجربی میشه حقوق دانشگاه آزاد زنجان، بدون کنکور قبول شد؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با دارا بودن معدل کتبی دیپلم ۱۹/۱، شانس قبولی شما در رشته ی حقوق دانشگاه زنجان بالا می باشد.

 22. Avatar

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم،میخواستم برای حقوق دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی اقدام کنم، با توجه به اینکه رشته انتخابیم حقوق هست، تو قسمت خرید کارت اعتباری باید علوم انسانی رو انتخاب کنم؟

 23. Avatar

  سلام وقتتون بخیر میشه دانشگاه ازاد یک شهر دیگه ثبت نام کنیم؟و اینکه اگ ترم مهر ثبت نام کنیم و به هردلیلی نتونیم بریم میتونیم دوباره برای نیمسال دوم ثبت نام کنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش، می توانید در دانشگاه دلخواهتان ثبت نام کنید، ثبت نام دانشگاه های سراسری و آزاد با سوابق تحصیلی در نیمسال مهر و در نیمسال بهمن ( سالی دوبار) انجام می شود.

 24. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من اگه دانشگاه ازاد حسابداری بخونم و سال بعد کنکور شرکت کنم و پرستاری قبول بشم امکان انصراف از دانشگاه ازاد حسابداری رو دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، دانشجویان دوره های شهریه پرداز محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند.

 25. Avatar

  باسلام ازمدرک دیپلم مستقیم میشه کارشناسی خوندیااول حتمابایدرفت کاردانی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیریش صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، جهت شرکت در مقطع کارشناسی، می بایست دارای مدرک دیپلم (نظام جدید و یا نظام قدیم) و پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی) باشید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره