خانه پذیرش بدون کنکور ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل

ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه زابل 99 - 1400
ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل 99 – 1400
هرساله افراد زیادی با هدف دریافت پذیرش در دانشگاه های روزانه و نوبت دوم در کنکور سراسری شرکت می کنند ؛ زیرا همان طور که می دانید این دانشگاه ها از نظر سطح علمی و اعتبار مدرک در رتبه بالاتری نسبت به سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قرار دارند.

اما آیا تنها با شرکت در کنکور سراسری می توان وارد این دانشگاه ها شد؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر! طبق قوانین موجود 85 درصد رشته های تمامی دانشگاه ها نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارند و پذیرش در آن ها بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت می گیرد و در این میان برخی از رشته های دانشگاه های سراسری نیز از این موضوع بی بهره نمانده اند.

همان طور که اشاره شد ، بر خلاف آنچه که بسیاری از افراد متصور می شوند ، در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری علاوه بر دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و پیام نور ، می توانید در کد رشته محل های بدون آزمون دوره های روزانه و نوبت دوم (شبانه) دانشگاه های دولتی نیز ثبت نام نمایید. البته ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ها نیز شرایط خاص خود را دارد ؛ در این مطلب قصد داریم توضیحاتی را در خصوص شرایط و چگونگی ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل ، در دو دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) ارائه دهیم.

دانشگاه زابل در سال 99 ، در بیش از 70 کد رشته محل ، در دو دوره روزانه و نوبت دوم اقدام به پذیرش بدون کنکور دانشجو می نماید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه زابل 99 – 1400

زمان ثبت نام نیمسال اول تحصیلی 99 – 1400

دانشجویانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام خود در رشته محل های بدون کنکور اقدام نمایند می بایست ابتدا از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری آگاه شده و سپس نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. شرایط عمومی و اختصاصی نام نویسی بدون آزمون این دانشگاه ها در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری به طور کامل درج شده است.

این دفترچه ثبت نام بیشتر از یک ماه قبل از آغاز ثبت نام منتشر می شود. مطابق آنچه در دفترچه ثبت نام سال 99 منتشر شده بود ، بنابر آن بود که نام نویسی اینترنتی جهت پذیرش بدون آزمون ، از تاریخ 20 اسفند ماه 98 آغاز شود و تا 31 شهریور ماه 99 نیز ادامه داشته باشد ؛ اما با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور ، زمان ثبت نام به تعویق افتاده و ثبت نام و انتخاب رشته آن همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری انجام می گیرد که جزئیات آن در مرداد ماه 99 اطلاع رسانی می گردد.

شما عزیزان جهت آگاهی از آخرین اخبار مربوط به نام نویسی و پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توانید به عضویت کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره درآیید.

زمان ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی 99 – 1400

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری علاوه بر نیمسال تحصیلی اول ، معمولا یک مرتبه دیگر نیز با عنوان مرحله تکمیل ظرفیت رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در نیمسال دوم انجام می شود.

ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش رشته های بر اساس سوابق تحصیلی سال 98 ، از اواخر آبان ماه آغاز شد و تا اواخر دی ماه نیز ادامه داشت. پیش بینی می شود که برای سال 99 نیز این فرصت تقریبا دو ماهه در اختیار داوطلبان قرار داده شود.

بنابراین داوطلبانی که به هر دلیلی در نام نویسی بدون کنکور ورودی مهر ماه دانشگاه زابل اقدام نکرده اند و یا در رشته انتخابی خود پذیرفته نشده اند نیز نگران نباشند ، زیرا معمولا یک بار دیگر فرصتی در اختیار داوطلبان گذاشته می شود تا با شرکت در  شانس خود را در پذیرش رشته یا رشته محل های مورد نظرشان بیازمایند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه زابل 99 – 1400

داوطلبانی که قصد دارند تا بدون شرکت در کنکور سراسری ، در رشته های ارائه شده و در یکی از دوره های روزانه و یا شبانه دانشگاه زابل ثبت نام نمایند ؛ می بایست شرایطی را نیز دارا باشند تا امکان ثبت نام اولیه برای آن ها فراهم شود. در ادامه به بیان شرایط اختصاصی لازم جهت نام نویسی کدرشته محل های دفترچه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می پردازیم.

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) (این مدارک می بایست حداکثر تا آخرین روز ثبت نام یعنی 31 شهریور ماه سال 99 اخذ شوند.)
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 98 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند ، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 99 ، می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه) ، نیمه حضوری ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و مجازی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 97 و قبل از آن) برای حضور در این مرحله از پذیرش ، باید تا تاریخ 31 مرداد ماه 99 نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام نمایند.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه) ، نیمه حضوری ، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی ، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند ، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش ، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند.

هر یک از آقایانی که دانشجوی یکی از دوره های غیر روزانه فوق می باشند و از معافیت تحصیلی استفاده می کنند ، جهت ثبت نام و انتخاب رشته ، می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

نحوه ثبت نام پذیرش بدون کنکور دانشگاه زابل 99 – 1400

پذیرش دانشگاه زابل در رشته محل های بدون آزمون ، برای پذیرش مهر ماه به صورت اینترنتی و برای پذیرش ورودی بهمن ماه نیز معمولا به صورت حضوری انجام می پذیرد. در ادامه به طور کامل روند نام نویسی در هر دو نیمسال تحصیلی را شرح خواهیم داد.

راهنمای ثبت نام نیمسال اول تحصیلی

ثبت نام ورودی مهر ماه 99 جهت پذیرش دانشجویان در رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل ، به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان می بایست مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله ، فرآیند ثبت نام خود را به انجام برسانند. بهتر است داوطلبان پیش از مراجعه به سایت و اقدام به ثبت نام ، مدارک و اطلاعات مورد نیاز ، از جمله کد رشته های مدنظر خود را آماده کنند تا در روند نام نویسی دچار مشکل نشوند. مراحل ثبت نام اینترنتی در ادامه بیان می شوند.

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. انتخاب گزینه ” سراسری “ ، از منوی سمت راست صفحه
 3. کلیک روی لینک فعال ” ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99) “
 4. پرداخت هزینه ثبت نام با انتخاب گزینه ” خرید کارت اعتباری “ از منوی اصلی سمت راست صفحه
 5. واریز هزینه ثبت نام به مبلغ 37 هزار و 600 تومان از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و دریافت شماره پیگیری پرداخت
 6. بازگشت به صفحه اول سامانه و کلیک روی لینک ” ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99) “
 7. وارد نمودن شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه
 8. بارگذاری عکس داوطلب مطابق با مشخصات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته
 9. تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و درج حداکثر 100 کد رشته

پس از طی این مراحل ، شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی از سوی سامانه ، به داوطلبان ارائه می شود. فراموش نکنید که حتما از فرم انتخاب رشته خود پرینت تهیه کرده و آن را به همراه دو کد دریافتی ، تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

راهنمای ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری برای نیمسال دوم تحصیلی معمولا به صورت حضوری انجام می شود. بدین ترتیب که ابتدا داوطلبان به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و مبلغی را بابت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت می نمایند. پس از واریز وجه ، متقاضیان می بایست دفترچه مربوطه را نیز از سایت مذکور دانلود کرده و با توجه به رشته های ارائه شده ، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

در قسمت انتهایی دفترچه ، یک فرم تقاضانامه قرار داده شده است که داوطلبان بایستی از آن پرینت تهیه نموده و به تکمیل اطلاعات و درج کد رشته های مورد نظر خود بپردازند. هم چنین داوطلبان برای پیگیری روند ثبت نام خود می بایست در موعد مقرر ، این فرم را همراه با دیگر مدارک مورد نیاز به دانشگاه مدنظر خود ارائه داده و سایر مراحل نام نویسی را به صورت حضوری به انجام برسانند.

لیست رشته های بدون کنکور ارائه شده در دانشگاه زابل سال 99

آگاهی از این موضوع که چه رشته هایی جزو رشته های بدون آزمون ارائه شده در این دانشگاه هستند و سایر اطلاعات در خصوص این رشته ها ، از طریق دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری امکان پذیر می باشد. جهت سهولت شما عزیزان ، در این قسمت از مطلب ، لیست رشته های بدون کنکور ارائه شده در دانشگاه زابل ، گروه تحصیلی مورد نیاز برای هر رشته، نوع دوره و ظرفیت هر یک از این رشته ها را قرار داده ایم.

لازم به ذکر است که پذیرش نیمسال دوم در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی که همان مرحله تکمیل ظرفیت نیمسال اول نیز نام دارد ، معمولا از همان رشته های ارائه شده در نیمسال اول می باشد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل 99 – 1400
عنوان رشتهگروه تحصیلینوع دورهظرفیت ثبت نام نیمسال تحصیلی اول 99
آمارعلوم ریاضی و فنیروزانه35
ریاضیات و کاربردهاعلوم ریاضی و فنیروزانه30
علوم کامپیوترعلوم ریاضی و فنیروزانه50
فیزیکعلوم ریاضی و فنیروزانه35
آمارعلوم ریاضی و فنینوبت دوم25
ریاضیات و کاربردهاعلوم ریاضی و فنینوبت دوم30
علوم کامپیوترعلوم ریاضی و فنینوبت دوم30
علوم و مهندسی آبعلوم ریاضی و فنینوبت دوم20
فیزیکعلوم ریاضی و فنینوبت دوم25
مهندسی برقعلوم ریاضی و فنینوبت دوم40
مهندسی شهرسازیعلوم ریاضی و فنینوبت دوم25
مهندسی عمرانعلوم ریاضی و فنینوبت دوم35
مهندسی کامپیوترعلوم ریاضی و فنینوبت دوم45
مهندسی معماریعلوم ریاضی و فنینوبت دوم25
مهندسی مکانیکعلوم ریاضی و فنینوبت دوم25
اقتصاد کشاورزیعلوم تجربیروزانه20
ترویج و آموزش کشاورزی پایدارعلوم تجربیروزانه20
زیست شناسی جانوریعلوم تجربیروزانه40
زیست شناسی سلولی و مولکولیعلوم تجربیروزانه40
زیست شناسی گیاهیعلوم تجربیروزانه40
شیمی کاربردیعلوم تجربیروزانه40
شیمی محضعلوم تجربیروزانه40
علوم دامیعلوم تجربیروزانه20
علوم و مهندسی باغبانیعلوم تجربیروزانه20
علوم و مهندسی خاکعلوم تجربیروزانه20
علوم و مهندسی شیلاتعلوم تجربیروزانه20
علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی)علوم تجربیروزانه20
علوم و مهندسی (محیط  زیست)علوم تجربیروزانه20
گیاه پزشکیعلوم تجربیروزانه20
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهیعلوم تجربیروزانه20
مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزیعلوم تجربیروزانه20
مهندسی طبیعتعلوم تجربیروزانه20
مهندسی فضای سبزعلوم تجربیروزانه20
اقتصاد کشاورزیعلوم تجربینوبت دوم20
ترویج و آموزش کشاورزی پایدارعلوم تجربینوبت دوم20
زیست شناسی جانوریعلوم تجربینوبت دوم30
زیست شناسی سلولی و مولکولیعلوم تجربینوبت دوم30
زیست شناسی گیاهیعلوم تجربینوبت دوم30
شیمی کاربردیعلوم تجربینوبت دوم30
شیمی محضعلوم تجربینوبت دوم30
علوم آزمایشگاهی دامپزشکیعلوم تجربینوبت دوم20
علوم دامیعلوم تجربینوبت دوم20
علوم و مهندسی باغبانیعلوم تجربینوبت دوم20
علوم و مهندسی خاکعلوم تجربینوبت دوم20
علوم و مهندسی شیلاتعلوم تجربینوبت دوم20
علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی)علوم تجربینوبت دوم20
علوم و مهندسی (محیط  زیست)علوم تجربینوبت دوم20
گیاه پزشکیعلوم تجربینوبت دوم20
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهیعلوم تجربینوبت دوم20
مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزیعلوم تجربینوبت دوم20
مهندسی طبیعتعلوم تجربینوبت دوم20
مهندسی فضای سبزعلوم تجربینوبت دوم20
تاریخعلوم انسانینوبت دوم40
جغرافیاعلوم انسانینوبت دوم30
زبان و ادبیات عربیعلوم انسانینوبت دوم40
زبان و ادبیات فارسیعلوم انسانینوبت دوم40
علم اطلاعات و دانش شناسیعلوم انسانینوبت دوم40
علوم ورزشیعلوم انسانینوبت دوم30
فقه و حقوق اسلامیعلوم انسانینوبت دوم30
مرمت آثار تاریخیهنرروزانه50
باستان شناسیهنرنوبت دوم30
مرمت آثار تاریخیهنرنوبت دوم30
آموزش زبان انگلیسیزبان های خارجیروزانه40
مترجمی زبان انگلیسیزبان های خارجیروزانه40
آموزش زبان انگلیسیزبان های خارجینوبت دوم30
مترجمی زبان انگلیسیزبان های خارجینوبت دوم30
آمارعلوم ریاضی و فنیپردیس خودگردان35
مهندسی شهرسازیعلوم ریاضی و فنیپردیس خودگردان35
مهندسی عمرانعلوم ریاضی و فنیپردیس خودگردان45
مهندسی معماریعلوم ریاضی و فنیپردیس خودگردان35
مهندسی مکانیکعلوم ریاضی و فنیپردیس خودگردان45
علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی)علوم تجربیپردیس خودگردان20
مهندسی فضای سبزعلوم تجربیپردیس خودگردان20
جغرافیاعلوم انسانیپردیس خودگردان40
حقوقعلوم انسانیپردیس خودگردان40
مترجمی زبان انگلیسیزبان های خارجیپردیس خودگردان40


سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره