تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل

ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه زابل 99 - 1400
ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هرساله افراد زیادی با هدف دریافت پذیرش در دانشگاه های روزانه و نوبت دوم در کنکور سراسری شرکت می کنند ؛ زیرا همان طور که می دانید این دانشگاه ها از نظر سطح علمی و اعتبار مدرک در رتبه بالاتری نسبت به سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قرار دارند.

اما آیا تنها با شرکت در کنکور سراسری می توان وارد این دانشگاه ها شد؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر! طبق قوانین موجود 85 درصد رشته های تمامی دانشگاه ها نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارند و پذیرش در آن ها بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت می گیرد و در این میان برخی از رشته های دانشگاه های سراسری نیز از این موضوع بی بهره نمانده اند.

همان طور که اشاره شد ، بر خلاف آنچه که بسیاری از افراد متصور می شوند ، در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری علاوه بر دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و پیام نور ، می توانید در کد رشته محل های بدون آزمون دوره های روزانه و نوبت دوم (شبانه) دانشگاه های دولتی نیز ثبت نام نمایید. البته ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ها نیز شرایط خاص خود را دارد ؛ در این مطلب قصد داریم توضیحاتی را در خصوص شرایط و چگونگی ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل ، در دو دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) ارائه دهیم.

دانشگاه زابل در سال 99 ، در بیش از 70 کد رشته محل ، در دو دوره روزانه و نوبت دوم اقدام به پذیرش بدون کنکور دانشجو می نماید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه زابل 99 – 1400

زمان ثبت نام نیمسال اول تحصیلی 99 – 1400

دانشجویانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام خود در رشته محل های بدون کنکور اقدام نمایند می بایست ابتدا از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری آگاه شده و سپس نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. شرایط عمومی و اختصاصی نام نویسی بدون آزمون این دانشگاه ها در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری به طور کامل درج شده است.

این دفترچه ثبت نام بیشتر از یک ماه قبل از آغاز ثبت نام منتشر می شود. مطابق آنچه در دفترچه ثبت نام سال 99 منتشر شده بود ، بنابر آن بود که نام نویسی اینترنتی جهت پذیرش بدون آزمون ، از تاریخ 20 اسفند ماه 98 آغاز شود و تا 31 شهریور ماه 99 نیز ادامه داشته باشد ؛ اما با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور ، زمان ثبت نام به تعویق افتاده و ثبت نام و انتخاب رشته آن همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری انجام می گیرد که جزئیات آن در مرداد ماه 99 اطلاع رسانی می گردد.

شما عزیزان جهت آگاهی از آخرین اخبار مربوط به نام نویسی و پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توانید به عضویت کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره درآیید.

زمان ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی 99 – 1400

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری علاوه بر نیمسال تحصیلی اول ، معمولا یک مرتبه دیگر نیز با عنوان مرحله تکمیل ظرفیت رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در نیمسال دوم انجام می شود.

ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش رشته های بر اساس سوابق تحصیلی سال 98 ، از اواخر آبان ماه آغاز شد و تا اواخر دی ماه نیز ادامه داشت. پیش بینی می شود که برای سال 99 نیز این فرصت تقریبا دو ماهه در اختیار داوطلبان قرار داده شود.

بنابراین داوطلبانی که به هر دلیلی در نام نویسی بدون کنکور ورودی مهر ماه دانشگاه زابل اقدام نکرده اند و یا در رشته انتخابی خود پذیرفته نشده اند نیز نگران نباشند ، زیرا معمولا یک بار دیگر فرصتی در اختیار داوطلبان گذاشته می شود تا با شرکت در  شانس خود را در پذیرش رشته یا رشته محل های مورد نظرشان بیازمایند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه زابل 99 – 1400

داوطلبانی که قصد دارند تا بدون شرکت در کنکور سراسری ، در رشته های ارائه شده و در یکی از دوره های روزانه و یا شبانه دانشگاه زابل ثبت نام نمایند ؛ می بایست شرایطی را نیز دارا باشند تا امکان ثبت نام اولیه برای آن ها فراهم شود. در ادامه به بیان شرایط اختصاصی لازم جهت نام نویسی کدرشته محل های دفترچه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می پردازیم.

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) (این مدارک می بایست حداکثر تا آخرین روز ثبت نام یعنی 31 شهریور ماه سال 99 اخذ شوند.)
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 98 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند ، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 99 ، می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه) ، نیمه حضوری ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و مجازی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 97 و قبل از آن) برای حضور در این مرحله از پذیرش ، باید تا تاریخ 31 مرداد ماه 99 نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام نمایند.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه) ، نیمه حضوری ، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی ، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند ، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش ، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند.

هر یک از آقایانی که دانشجوی یکی از دوره های غیر روزانه فوق می باشند و از معافیت تحصیلی استفاده می کنند ، جهت ثبت نام و انتخاب رشته ، می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

نحوه ثبت نام پذیرش بدون کنکور دانشگاه زابل 99 – 1400

پذیرش دانشگاه زابل در رشته محل های بدون آزمون ، برای پذیرش مهر ماه به صورت اینترنتی و برای پذیرش ورودی بهمن ماه نیز معمولا به صورت حضوری انجام می پذیرد. در ادامه به طور کامل روند نام نویسی در هر دو نیمسال تحصیلی را شرح خواهیم داد.

راهنمای ثبت نام نیمسال اول تحصیلی

ثبت نام ورودی مهر ماه 99 جهت پذیرش دانشجویان در رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل ، به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان می بایست مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله ، فرآیند ثبت نام خود را به انجام برسانند. بهتر است داوطلبان پیش از مراجعه به سایت و اقدام به ثبت نام ، مدارک و اطلاعات مورد نیاز ، از جمله کد رشته های مدنظر خود را آماده کنند تا در روند نام نویسی دچار مشکل نشوند. مراحل ثبت نام اینترنتی در ادامه بیان می شوند.

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. انتخاب گزینه ” سراسری “ ، از منوی سمت راست صفحه
 3. کلیک روی لینک فعال ” ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99) “
 4. پرداخت هزینه ثبت نام با انتخاب گزینه ” خرید کارت اعتباری “ از منوی اصلی سمت راست صفحه
 5. واریز هزینه ثبت نام به مبلغ 37 هزار و 600 تومان از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و دریافت شماره پیگیری پرداخت
 6. بازگشت به صفحه اول سامانه و کلیک روی لینک ” ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99) “
 7. وارد نمودن شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه
 8. بارگذاری عکس داوطلب مطابق با مشخصات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته
 9. تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و درج حداکثر 100 کد رشته

پس از طی این مراحل ، شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی از سوی سامانه ، به داوطلبان ارائه می شود. فراموش نکنید که حتما از فرم انتخاب رشته خود پرینت تهیه کرده و آن را به همراه دو کد دریافتی ، تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

راهنمای ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری برای نیمسال دوم تحصیلی معمولا به صورت حضوری انجام می شود. بدین ترتیب که ابتدا داوطلبان به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و مبلغی را بابت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت می نمایند. پس از واریز وجه ، متقاضیان می بایست دفترچه مربوطه را نیز از سایت مذکور دانلود کرده و با توجه به رشته های ارائه شده ، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

در قسمت انتهایی دفترچه ، یک فرم تقاضانامه قرار داده شده است که داوطلبان بایستی از آن پرینت تهیه نموده و به تکمیل اطلاعات و درج کد رشته های مورد نظر خود بپردازند. هم چنین داوطلبان برای پیگیری روند ثبت نام خود می بایست در موعد مقرر ، این فرم را همراه با دیگر مدارک مورد نیاز به دانشگاه مدنظر خود ارائه داده و سایر مراحل نام نویسی را به صورت حضوری به انجام برسانند.

لیست رشته های بدون کنکور ارائه شده در دانشگاه زابل سال 99

آگاهی از این موضوع که چه رشته هایی جزو رشته های بدون آزمون ارائه شده در این دانشگاه هستند و سایر اطلاعات در خصوص این رشته ها ، از طریق دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری امکان پذیر می باشد. جهت سهولت شما عزیزان ، در این قسمت از مطلب ، لیست رشته های بدون کنکور ارائه شده در دانشگاه زابل ، گروه تحصیلی مورد نیاز برای هر رشته، نوع دوره و ظرفیت هر یک از این رشته ها را قرار داده ایم.

لازم به ذکر است که پذیرش نیمسال دوم در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی که همان مرحله تکمیل ظرفیت نیمسال اول نیز نام دارد ، معمولا از همان رشته های ارائه شده در نیمسال اول می باشد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل 99 – 1400
عنوان رشته گروه تحصیلی نوع دوره ظرفیت ثبت نام نیمسال تحصیلی اول 99
آمار علوم ریاضی و فنی روزانه 35
ریاضیات و کاربردها علوم ریاضی و فنی روزانه 30
علوم کامپیوتر علوم ریاضی و فنی روزانه 50
فیزیک علوم ریاضی و فنی روزانه 35
آمار علوم ریاضی و فنی نوبت دوم 25
ریاضیات و کاربردها علوم ریاضی و فنی نوبت دوم 30
علوم کامپیوتر علوم ریاضی و فنی نوبت دوم 30
علوم و مهندسی آب علوم ریاضی و فنی نوبت دوم 20
فیزیک علوم ریاضی و فنی نوبت دوم 25
مهندسی برق علوم ریاضی و فنی نوبت دوم 40
مهندسی شهرسازی علوم ریاضی و فنی نوبت دوم 25
مهندسی عمران علوم ریاضی و فنی نوبت دوم 35
مهندسی کامپیوتر علوم ریاضی و فنی نوبت دوم 45
مهندسی معماری علوم ریاضی و فنی نوبت دوم 25
مهندسی مکانیک علوم ریاضی و فنی نوبت دوم 25
اقتصاد کشاورزی علوم تجربی روزانه 20
ترویج و آموزش کشاورزی پایدار علوم تجربی روزانه 20
زیست شناسی جانوری علوم تجربی روزانه 40
زیست شناسی سلولی و مولکولی علوم تجربی روزانه 40
زیست شناسی گیاهی علوم تجربی روزانه 40
شیمی کاربردی علوم تجربی روزانه 40
شیمی محض علوم تجربی روزانه 40
علوم دامی علوم تجربی روزانه 20
علوم و مهندسی باغبانی علوم تجربی روزانه 20
علوم و مهندسی خاک علوم تجربی روزانه 20
علوم و مهندسی شیلات علوم تجربی روزانه 20
علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی) علوم تجربی روزانه 20
علوم و مهندسی (محیط  زیست) علوم تجربی روزانه 20
گیاه پزشکی علوم تجربی روزانه 20
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی علوم تجربی روزانه 20
مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی علوم تجربی روزانه 20
مهندسی طبیعت علوم تجربی روزانه 20
مهندسی فضای سبز علوم تجربی روزانه 20
اقتصاد کشاورزی علوم تجربی نوبت دوم 20
ترویج و آموزش کشاورزی پایدار علوم تجربی نوبت دوم 20
زیست شناسی جانوری علوم تجربی نوبت دوم 30
زیست شناسی سلولی و مولکولی علوم تجربی نوبت دوم 30
زیست شناسی گیاهی علوم تجربی نوبت دوم 30
شیمی کاربردی علوم تجربی نوبت دوم 30
شیمی محض علوم تجربی نوبت دوم 30
علوم آزمایشگاهی دامپزشکی علوم تجربی نوبت دوم 20
علوم دامی علوم تجربی نوبت دوم 20
علوم و مهندسی باغبانی علوم تجربی نوبت دوم 20
علوم و مهندسی خاک علوم تجربی نوبت دوم 20
علوم و مهندسی شیلات علوم تجربی نوبت دوم 20
علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی) علوم تجربی نوبت دوم 20
علوم و مهندسی (محیط  زیست) علوم تجربی نوبت دوم 20
گیاه پزشکی علوم تجربی نوبت دوم 20
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی علوم تجربی نوبت دوم 20
مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی علوم تجربی نوبت دوم 20
مهندسی طبیعت علوم تجربی نوبت دوم 20
مهندسی فضای سبز علوم تجربی نوبت دوم 20
تاریخ علوم انسانی نوبت دوم 40
جغرافیا علوم انسانی نوبت دوم 30
زبان و ادبیات عربی علوم انسانی نوبت دوم 40
زبان و ادبیات فارسی علوم انسانی نوبت دوم 40
علم اطلاعات و دانش شناسی علوم انسانی نوبت دوم 40
علوم ورزشی علوم انسانی نوبت دوم 30
فقه و حقوق اسلامی علوم انسانی نوبت دوم 30
مرمت آثار تاریخی هنر روزانه 50
باستان شناسی هنر نوبت دوم 30
مرمت آثار تاریخی هنر نوبت دوم 30
آموزش زبان انگلیسی زبان های خارجی روزانه 40
مترجمی زبان انگلیسی زبان های خارجی روزانه 40
آموزش زبان انگلیسی زبان های خارجی نوبت دوم 30
مترجمی زبان انگلیسی زبان های خارجی نوبت دوم 30
آمار علوم ریاضی و فنی پردیس خودگردان 35
مهندسی شهرسازی علوم ریاضی و فنی پردیس خودگردان 35
مهندسی عمران علوم ریاضی و فنی پردیس خودگردان 45
مهندسی معماری علوم ریاضی و فنی پردیس خودگردان 35
مهندسی مکانیک علوم ریاضی و فنی پردیس خودگردان 45
علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی) علوم تجربی پردیس خودگردان 20
مهندسی فضای سبز علوم تجربی پردیس خودگردان 20
جغرافیا علوم انسانی پردیس خودگردان 40
حقوق علوم انسانی پردیس خودگردان 40
مترجمی زبان انگلیسی زبان های خارجی پردیس خودگردان 40

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه زابل با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره