تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 99
دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

گاها برای داوطلبانی که پس از انتشار نتایج ارشد موفق به کسب قبولی نشده اند فرصت مجددی با عنوان “تکمیل ظرفیت” در نظر گرفته می شود. متقاضیانی که به موجب انتخاب رشته ارشد، مورد پذیرش در دانشگاه ها قرار می گیرند ثبت نام حضوری خود را انجام داده و در نهایت اگر ظرفیت رشته ای خالی بماند، دانشگاه مربوطه علاقه مندی خود را نسبت به تکمیل ظرفیت رشته مورد نظر اعلام می کند.

شرکت در دوره تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد در سال های گذشته تنها برای متقاضیانی که دارای شرایط خاص تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بودند، ممکن بود و صرفا داوطلبانی که در فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد شرکت نموده بودند، امکان شرکت در دوره تکمیل ظرفیت ارشد را داشتند. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، پذیرش دانشجو مقطع کارشناسی ارشد در دوره تکمیل ظرفیت 99 بر اساس سوابق تحصیلی برگزار خواهد شد.

اعلام کد رشته ای با ظرفیت خالی پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مشخص می شود. داوطلبان می توانند با دانلود دفترچه مذکور، نسبت به رشته ها و دانشگاه های دارای طرفیت در مقطع کارشناسی ارشد، مطلع شوند.

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

 دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

فایل اصلاحیه دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دوره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری نیز، دارای دفترچه راهنمایی است که بیانگر تمامی رشته ها و دانشگاه های دارای ظرفیت خالی می باشد.

زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

قبل از این که فرآیند ثبت نام در دوره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی انجام شود، مطالعه کسب راهنما برای  اطلاعات مورد نیاز به جهت نام نویسی و انتخاب رشته الزامی است. معمولا دفترچه مربوط به تکمیل ظرفیت چند روز پیش از شروع این فرآیند و یا همزمان با آغاز آن منتشر می شود. زمان تکمیل ظرفیت ارشد در سال 99 از 25 آذر لغایت 3 دی ماه می باشد که مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد نیز در تاریخ 25 آذر ماه 99 و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد و داوطلبان می توانند با مطالعه آن از رشته ها و اسامی دانشگاه های ارائه شده مطلع شوند و به انتخاب رشته بپردازند.

شما داوطلبان گرامی از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد می توانید پیگیر اخبار مربوطه در زمینه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد باشید.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

این اطلاعات شامل شرایط و ضوابط، ظرفیت ها، نکات، نحوه ثبت نام، انتخاب رشته و از همه مهم تر کد رشته محل های ارائه شده دانشگاه ها که دارای ظرفیت خالی هستند، می شود. به همین منظور، این دفترچه همزمان با آغاز فرآیند ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر خواهد شد و داوطلبان می توانند با مطالعه آن از رشته ها و اسامی دانشگاه های ارائه شده مطلع شوند و به انتخاب رشته بپردازند. به منظور تحصیل روند دریافت دفترچه به محض انتشار، لینک آن در جدول زیر قرار داده می شود.

لازم است داوطلب، پیش از ورود به سامانه انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت، ابتدا دفترچه مذکور را به دقت مطالعه کرده و کد رشته محل های مورد نظر خود را استخراج کند. آن ها را بر روی کاغذی یادداشت کرده و به ترتیب اولویت خود، در سامانه انتخاب رشته وارد نماید.

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

 دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

فایل اصلاحیه دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

پس از تکمیل فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و با گذشت بازه زمانی معینی نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 99 منتشر می گردد اما برای سال های آینده باید منتظر تصمیم سازمان مربوطه ماند. به طور کلی داوطلبان می توانند با ورود به پنل کاربری خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به مشاهده کارنامه قبولی خود اقدام کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تکمیل ظرفیت ارشد آزاد می توانید بر روی لینک آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بر اساس سوابق تحصیلی 99 از چه زمانی قابل دریافت می باشد؟

این دفترچه همزمان با شروع مرحله ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری یعنی در تاریخ 25 آذر ماه منتشر شد.

2- محتویات دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری چیست؟

جداولی از کد رشته محل های ارائه شده در این مرحله به همراه ظرفیت پذیرش هر کدام و... در این دفترچه ذکر می گردد.

3- چگونه می توان دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت را دریافت کرد؟

از همین مطلب سایت ایران مشاوره قابل دانلود می باشد اما سایت منتشرکننده اصلی آن، سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸۵ نظر

 1. سلام آیا با شرکت در تکمیل ظرفیت و درصورت قبولی دانشگاه جدید میتوان برای ترم بهمن ب دانشگاه جدید مراجعه کرد؟ یا باید در صورت قبولی فورا ب محل جدید قبولی رفت؟

  • با سلام . در صورت شرکت در تکمیل ظرفیت و قبولی در دانشگاه ها قبولی اولیه شما لغو شده و می بایست در دانشگاه پذیرفته شده در مرحله تکمیل ظرفیت بر اساس اعلام تاریخ دانشگاه ها اقدام به ثبت نام کنید.

 2. باسلام.
  من گروه مدیریت (۱۱۴۲) کد ضریب ۶ و۷ مجاز شدم.ایا در تکمیل ظرفیت میتونم کد ضریب های دیگر مدیریت نیز شرکت کنم

  • با سلام , خیر متاسفانه شما در مرحله تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ , تنها مجاز به انتخاب کد رشته محل هایی هستید که با توجه به کارنامه اولیه آزمون , در آن کد ضریب , مجاز به انتخاب رشته شده باشید . همچنین پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات مربوطه به تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری مراجعه نمایید .

 3. سلام خبری از تکمیل ظرفیت نشد حتی ازاد

 4. سلام
  مشاوره اگر قرار نیست برگزار بشه اطلاع بدین تا شروع ب خوندن کنیم
  من و امسال من هنوز نخوندیم ب امیدی که تکمیل ظرفیت ارشد ازاد یا سراسری هست

 5. سلام ایا امکانش هست که برای کارشناسی ارشد تکمیل ظرفیت برگزار بشه یا دیگه امیدی نیست ؟

  • با سلام
   در مورد برگزاری تکمیل ظرفیت مقطع ارشد برای دانشگاه های سراسری از سوی سازمان سنجش اطلاعیه ای منتشر نشده است.

 6. سلام ، اگر در آزمون فراگیر ارشد پیام نور ۹۷ ورودی بهمن شرکت کنم و قبول بشم میتوانم ارشد ۹۸ کنکور بدم اگر دانشگاه بهتری قبول شدم از پیام نور انصراف بدم و تطابق درسی زده بشه؟؟؟و آیا اینکه دانشگاه پیام نور پایان نامه و دفاعیه داره؟؟؟

  • با سلام
   بله ، میتوانید بعد از قبولی در آزمون انصراف دهید، و جهت تطبیق واحد در صورت گذرندان دو ترم و داشتن واحد های یکسان و کسب نمره حد نصاب همچنین موافقت دانشگاه میتوانید تطبیق بزنید، اگر رشته انتخابی شما آموزش و پژوهش باشد شامل پایان نامه خواهد بود.

   • حتما باید دو ترم پیام نور رو گذرانده باشم اخه اگر ورودی بهمن باشم و ارشد ۹۸ کنکور بدم ترم اول پیام نور هستم در این صورت چی میشه؟؟؟

 7. سلام ادمین جان. من امسال پیام نور قبول شدم شهریه ثابت هم دادم ترم اولم حالا پشیمان شدم و میخوام انصراف بدم ایا بهم جریمه تعلق میگیره؟ ممنون که انقدر خوبین
  ضمنا شماره واحدروابط عمومی سازمان سنجش یا اقای میرفندرسکی یا شماره ای که بهمون پاسخ بدن درخصوص نامه هایی که حضورا بردیم سازمان سنجش برای اعتراض رو دارین؟ شماره ای که واقعا پاسخ بدن . ما راهمون دوره دسترسی نداریم متاسفانه. ممنون خداخیرت بدهد

 8. با سلام وخسته نباشید
  با توجه به نزدیک شدن به تاریخ ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ امکان برگزاری تکمیل ظرفیت ارشد ۹۷ قبل یا بعد از این تاریخ وجود دارد یا خیر ؟
  با سپاس

 9. سلام عدم برگزاری تکمیل ظرفیت اردیبهشت امسال و قبل از امتحان ارشد اعلام شده بود طبق گفته های مجتبی شریعتی تکمیل ظرفیت فقط مهرماه انجام نمیشود.نگران نباشید ممنون.

 10. میناااااااااااا

  سلام ادمین صبور
  من ترم اول ارشد رشته علوم تربیتی، گرایش اموزش پرورش پیام نور همدان ؛ قبول شدم ، شهریه ثابت رو دادم متغیرم مانده
  حقیقتا پشیمان شدم کلاسهای الکترونیکی رو استفاده میکنم و زده شدم .حضورا به سازمان سنجش رفتم و درخواست دادم که با تحصیلم در شهر محل سکونتم در همین رشته اما گرایش دیگه ای موافقت کنن چون همین گرایش رو شهرم نداره . هنوز جواب ندادن. ایا امکان داره تو مقطع ارشد تغییر گرایش (نه تغیر رشته) بدم؟ یا مقدوره حالا که پبام نور سراسری قبول شدم برم فراگیر؟ ببخشین طولانی شد

  • با سلام
   قبولی شما در رشته جدید و یا گرایش دیگر در استان مربوطه درصورت هم ترازی رشته با دانشگاه و ظرفیت دانشگاه و در نهایت موافقت سازمان سنجش بستگی خواهد داشت ، برای دوره های فراگیر پیام نور هم میتوانید شرکت نمایید، اما زمان ثبت نام دوره نوزدهم در حال حاضر به اتمام رسیده است.

 11. با سلام مجدد
  در مورد اینکه فرمودید “دوره تکمیل ظرفیت برای مقطع کارشناسی ارشد برگزار نخواهد شد”
  ایا امکان دارد که در اینده خبر های تکمیلی و دقیق تری نسبت به برگزاری یا عدم برگزاری تکمیل ظرفیت ارشد در بهمن ماه اطلاع رسانی شود ؟
  ایا امکان برگزاری یا تصمیم گیری برای برگزاری تکمیل ظرفیت ارشد در بهمن ماه در اینده وجود دارد ؟

  • با سلام
   اطلاعیه‎هایی که تا کنون در خصوص تکمیل ظرفیت منتشر شده‎اند مبنی بر عدم تشکیل دوره‎های تکمیل ظرفیت می‎باشد. و اطلاعاتی در خصوص تشکیل دوره تکمیل ظرفیت در بهمن ماه در دسترس نمی‎باشد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد