تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

زمان انتشار پی دی اف دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 1400
دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

اگر بعد از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد نهایتا ظرفیت رشته ای خالی بماند، در آن صورت وزارت علوم با همکاری سازمان سنجش برای پر کردن این صندلی های خالی، فرصتی را تحت عنوان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد فراهم می کند تا متقاضیان تحصیل در این مقطع بتوانند شانس مجدد خود را برای پذیرش در دوره فوق لیسانس محک بزنند.

کد رشته های دارای ظرفیت دانشگاه های استان های مختلف از طریق دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد که از سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد، مشخص می شود که فایل پی دی اف آن همزمان با شروع روند ثبت نام به صورت اینترنتی در دسترس افراد قرار خواهد گرفت.

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 1400
دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کنید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کنید.)

از طریق دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری می توان به تمامی رشته ها و دانشگاه های دارای ظرفیت خالی پی برد.

زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 1400

قبل از آغاز فرآیند ثبت نام در دوره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی، مطالعه دفترچه راهنمای این امر جهت کسب اطلاعات مورد نیاز نام نویسی و انتخاب رشته الزامی است. معمولا دفترچه مربوط به تکمیل ظرفیت چند روز پیش از شروع این فرآیند و یا همزمان با آغاز آن منتشر می شود.

لازم به ذکر است، دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد در سال 1400، همزمان با شروع نام نویسی این فرآیند یعنی در تاریخ 22 دی ماه 1400 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. این دفترچه شامل کد رشته محل های دارای ظرفیت خالی در مقطع ارشد دانشگاه های آزاد می باشد. همچنین توجه شده باشید که همزمان با صدور اطلاعیه مربوط به تمدید مهلت انتخاب رشته در این مرحله در روز دوشنبه 27 دی ماه، اصلاحیه دفترچه مذکور نیز در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 1400 

همان طور که ذکر شد، این دفترچه همزمان با آغاز فرآیند ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد از طریق درگاه اینترنتی sanjesh.org منتشر شده است. در نتیجه داوطلبان، پیش از آغاز مرحله تکمیل ظرفیت بهتر است ابتدا دفترچه مذکور را به دقت مطالعه کرده و کد رشته محل های مورد نظر خود را استخراج کنند و بعد از یادداشت آن ها، به ترتیب اولویت خود در سامانه انتخاب رشته وارد نماید. به منظور تسهیل روند دسترسی به دفترچه مذکور، لینک دانلود آن در جدول ذیل برای متقاضیان فعال شده است.

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 1400
دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کنید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کنید.)

محتویات دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 1400 

در سال 1400، داوطلبانی که در سر جلسه کنکور کارشناسی ارشد حضور به عمل رسانده و مجاز به شرکت در مرحله انتخاب رشته شده اند اجازه شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری را دارا هستند. از این رو افراد واجد شرایط و علاقه مند به شرکت در دوره تکمیل ظرفیت  مقطع کارشناسی ارشد سال جاری می توانند پس از دانلود دفترچه مربوطه، از لیست ارائه شده رشته ها و دانشگاه های دارای ظرفیت خالی مقطع ارشد دانشگاه های سراسری آگاه شوند. همچنین لازم به ذکر است برخی از کد رشته های موجود در این دفترچه به تازگی در مرحله تکمیل ظرفیت ارائه شده اند، بنابراین بایستی دفترچه مذکور را حتما مورد بررسی و مطالعه دقیق قرار دهید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بر اساس سوابق تحصیلی 1400 از چه زمانی قابل دریافت می باشد؟

علاقه مندان به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت می توانند از تاریخ 22 دی ماه 1400، نسبت به دریافت این دفترچه اقدام کنند.

2- چگونه می توان دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت مقطع ارشد دانشگاه های سراسری را دریافت کرد؟

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 1400 از طریق همین مقاله و همچنین درگاه اینترنتی سایت سازمان سنجش قابل دریافت است.

3- محتویات دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 1400 چیست؟

جداولی از کد رشته محل های ارائه شده به همراه ظرفیت پذیرش هر کدام در این دفترچه ذکر می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲۸۵ نظر

 1. سلام آیا با شرکت در تکمیل ظرفیت و درصورت قبولی دانشگاه جدید میتوان برای ترم بهمن ب دانشگاه جدید مراجعه کرد؟ یا باید در صورت قبولی فورا ب محل جدید قبولی رفت؟

  • با سلام . در صورت شرکت در تکمیل ظرفیت و قبولی در دانشگاه ها قبولی اولیه شما لغو شده و می بایست در دانشگاه پذیرفته شده در مرحله تکمیل ظرفیت بر اساس اعلام تاریخ دانشگاه ها اقدام به ثبت نام کنید.

 2. باسلام.
  من گروه مدیریت (۱۱۴۲) کد ضریب ۶ و۷ مجاز شدم.ایا در تکمیل ظرفیت میتونم کد ضریب های دیگر مدیریت نیز شرکت کنم

  • با سلام , خیر متاسفانه شما در مرحله تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ , تنها مجاز به انتخاب کد رشته محل هایی هستید که با توجه به کارنامه اولیه آزمون , در آن کد ضریب , مجاز به انتخاب رشته شده باشید . همچنین پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات مربوطه به تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری مراجعه نمایید .

 3. سلام خبری از تکمیل ظرفیت نشد حتی ازاد

 4. سلام
  مشاوره اگر قرار نیست برگزار بشه اطلاع بدین تا شروع ب خوندن کنیم
  من و امسال من هنوز نخوندیم ب امیدی که تکمیل ظرفیت ارشد ازاد یا سراسری هست

 5. سلام ایا امکانش هست که برای کارشناسی ارشد تکمیل ظرفیت برگزار بشه یا دیگه امیدی نیست ؟

  • با سلام
   در مورد برگزاری تکمیل ظرفیت مقطع ارشد برای دانشگاه های سراسری از سوی سازمان سنجش اطلاعیه ای منتشر نشده است.

 6. سلام ، اگر در آزمون فراگیر ارشد پیام نور ۹۷ ورودی بهمن شرکت کنم و قبول بشم میتوانم ارشد ۹۸ کنکور بدم اگر دانشگاه بهتری قبول شدم از پیام نور انصراف بدم و تطابق درسی زده بشه؟؟؟و آیا اینکه دانشگاه پیام نور پایان نامه و دفاعیه داره؟؟؟

  • با سلام
   بله ، میتوانید بعد از قبولی در آزمون انصراف دهید، و جهت تطبیق واحد در صورت گذرندان دو ترم و داشتن واحد های یکسان و کسب نمره حد نصاب همچنین موافقت دانشگاه میتوانید تطبیق بزنید، اگر رشته انتخابی شما آموزش و پژوهش باشد شامل پایان نامه خواهد بود.

   • حتما باید دو ترم پیام نور رو گذرانده باشم اخه اگر ورودی بهمن باشم و ارشد ۹۸ کنکور بدم ترم اول پیام نور هستم در این صورت چی میشه؟؟؟

 7. سلام ادمین جان. من امسال پیام نور قبول شدم شهریه ثابت هم دادم ترم اولم حالا پشیمان شدم و میخوام انصراف بدم ایا بهم جریمه تعلق میگیره؟ ممنون که انقدر خوبین
  ضمنا شماره واحدروابط عمومی سازمان سنجش یا اقای میرفندرسکی یا شماره ای که بهمون پاسخ بدن درخصوص نامه هایی که حضورا بردیم سازمان سنجش برای اعتراض رو دارین؟ شماره ای که واقعا پاسخ بدن . ما راهمون دوره دسترسی نداریم متاسفانه. ممنون خداخیرت بدهد

 8. با سلام وخسته نباشید
  با توجه به نزدیک شدن به تاریخ ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ امکان برگزاری تکمیل ظرفیت ارشد ۹۷ قبل یا بعد از این تاریخ وجود دارد یا خیر ؟
  با سپاس

 9. سلام عدم برگزاری تکمیل ظرفیت اردیبهشت امسال و قبل از امتحان ارشد اعلام شده بود طبق گفته های مجتبی شریعتی تکمیل ظرفیت فقط مهرماه انجام نمیشود.نگران نباشید ممنون.

 10. میناااااااااااا

  سلام ادمین صبور
  من ترم اول ارشد رشته علوم تربیتی، گرایش اموزش پرورش پیام نور همدان ؛ قبول شدم ، شهریه ثابت رو دادم متغیرم مانده
  حقیقتا پشیمان شدم کلاسهای الکترونیکی رو استفاده میکنم و زده شدم .حضورا به سازمان سنجش رفتم و درخواست دادم که با تحصیلم در شهر محل سکونتم در همین رشته اما گرایش دیگه ای موافقت کنن چون همین گرایش رو شهرم نداره . هنوز جواب ندادن. ایا امکان داره تو مقطع ارشد تغییر گرایش (نه تغیر رشته) بدم؟ یا مقدوره حالا که پبام نور سراسری قبول شدم برم فراگیر؟ ببخشین طولانی شد

  • با سلام
   قبولی شما در رشته جدید و یا گرایش دیگر در استان مربوطه درصورت هم ترازی رشته با دانشگاه و ظرفیت دانشگاه و در نهایت موافقت سازمان سنجش بستگی خواهد داشت ، برای دوره های فراگیر پیام نور هم میتوانید شرکت نمایید، اما زمان ثبت نام دوره نوزدهم در حال حاضر به اتمام رسیده است.

 11. با سلام مجدد
  در مورد اینکه فرمودید “دوره تکمیل ظرفیت برای مقطع کارشناسی ارشد برگزار نخواهد شد”
  ایا امکان دارد که در اینده خبر های تکمیلی و دقیق تری نسبت به برگزاری یا عدم برگزاری تکمیل ظرفیت ارشد در بهمن ماه اطلاع رسانی شود ؟
  ایا امکان برگزاری یا تصمیم گیری برای برگزاری تکمیل ظرفیت ارشد در بهمن ماه در اینده وجود دارد ؟

  • با سلام
   اطلاعیه‎هایی که تا کنون در خصوص تکمیل ظرفیت منتشر شده‎اند مبنی بر عدم تشکیل دوره‎های تکمیل ظرفیت می‎باشد. و اطلاعاتی در خصوص تشکیل دوره تکمیل ظرفیت در بهمن ماه در دسترس نمی‎باشد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد