خانه فرهنگیان رتبه بندی معلمان 1401

رتبه بندی معلمان 1401

مشمولان طرح رتبه بندی معلمان
رتبه بندی معلمان 1401

رتبه بندی معلمان فرآیندی است که به منظور ارتقای درجه معلمان و بهبود کیفیت آموزش های ارائه شده در مدارس، انجام می گیرد. البته هدف اصلی از آزمون رتبه بندی معلمان، افزایش حقوق نیست اما در نهایت منجر به کسب درآمد بیشتر معلمان نیز می شود. افرادی که در آزمون رتبه بندی شرکت می کنند، با توجه به شایستگی ها و امتیازات مکتسبه در 5 رتبه قرار می گیرند که با در نظر گرفتن رتبه و درجه شغلی به دست آمده، از حق و حقوق شغلی بهره مند می شوند.

لینک مستقیم ورود به سامانه رتبه بندی معلمان 1401لینک مستقیم ورود به سامانه رتبه بندی معلمان

حداقل سابقه کاری لازم برای شرکت در طرح رتبه بندی معلمان 2 سال است.

طرح رتبه بندی معلمان چیست؟

طرح رتبه بندی معلمان برای استخدامین رسمی آموزش و پرورش در نظر گرفته می شود که با توجه به معیارهای معین، درجه بندی شده و محل تدریس معلمان مشخص خواهد شد. لازم به ذکر است فرم صلاحیت های معلمی در سه مرحله صلاحیت عمومی، صلاحیت تخصصی و صلاحیت حرفه ای در سامانه ضمن خدمت فرهنگیان به نشانی ltms.medu.ir موجود است که برای تکمیل فرم خود باید به این سایت مراجعه نمایید.

مشمولان طرح رتبه بندی معلمان 1401

حداقل سابقه کاری لازم برای شرکت در طرح رتبه بندی معلمان، 2 سال است و متقاضیان رتبه یک نظام رتبه بندی باید 2 سال سابقه کار در مراکز آموزشی را داشته باشند. بنابراین افرادی که مشمول این رتبه بندی می شوند، عبارت اند از:

 • آموزگار
 • دبیر
 • هنرآموز
 • مربی امور تربیتی
 • مشاوره واحد آموزشی
 • مراقبت سلامت
 • مدیر و معاون واحدهای آموزشی و تربیتی

لازم به ذکر است حدود 810 هزار معلم می توانند در این طرح شرکت کنند.

مراحل بارگزاری مدارک در سامانه رتبه بندی معلمان 1401 

با توجه به اطلاعیه های منتشر شده از سوی آموزش و پرورش از تاریخ 26 مردادماه سال 1401 رتبه بندی معلمان آغاز شده است که فرهنگیان محترم می توانند با توجه به زمان بندی که در جدول، بر اساس شماره اول کد ملی از سمت راست، خود اظهاری و مدارک خویش را در سامانه medu.ir و یا rtb.medu.ir بارگزاری نمایند.

 • ابتدا فرهنگیان می بایست به سایت medu.ir مراجعه نموده و “سامانه رتبه بندی” را انتخاب نمایند.

مرحله اول ورود به سامانه رتبه بندی معلمان

 • اطلاعت مورد نیاز مانند نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی را وارد کنید.

مرحله دوم ورود به سامانه رتبه بندی معلمان

درصورتی که نام کاربری و کلمه رمز عبور خود را فراموش کرده اید می توانید روی گزینه “بازیابی کلمه عبور” کلیک کرده و اطلاعات خود را مجددا به دست آورید.

نکات قابل توجه هنگام ورود به سامانه رتبه بندی

لازم به ذکر است شاغلان فرهنگی باید مراحل زیر را هنگام ورود به سامانه رتبه بندی معلمان طی نمایند.

 • تکمیل فرم‌های خود اظهاری در صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای: صلاحیت های عمومی شامل شخصیت افراد فرهنگی، صلاحیت های تخصصی شامل دانش و توانمندی های آموزشی و پرورشی معلم و صلاحیت های حرفه ای مجموعه ای از شایستگی ها، توانمندی ها و مهارت هایی است که معلمان در چندین سال فعالیت خود به دست آورده اند و کاملا مرتبط با شغل آن ها می باشد. کلیه این موارد توسط مسئولین مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و در صورت دارا بودن تمام صلاحیت ها، گواهینامه فرهنگیان صادر می گردد.
 • بارگذاری مدارک و مستندات: این بخش اختیاری بوده و افراد در صورت تمایل به دریافت امتیاز می بایست مدارک مورد نیاز را بارگزاری نمایند.
 • تائید نهایی: پس از آن که مراحل بالا یعنی تکمیل تمامی فرم‌های اظهارنامه و بارگذاری مدارک و مستندات به طور کامل انجام شد، فرهنگیان می بایست در صورت اطمینان به صحت اطلاعات وارد شده در قسمت “تائید نهایی” اطلاعات خود را ثبت کنند.

مهم: تمامی افرادی که می خواهند در این سامانه اطلاعات خود را ثبت کنند باید به این نکته توجه کنند که در صورت تائید نهایی امکان تغییر و ویراش اطلاعات وجود نخواهد داشت.

مهم: پس از اتمام تمامی مراحل، رتبه بندی، شایستگی و صلاحیت فرهنگیان مورد بررسی قرار گرفته و در بازه زمانی حداقل یک ماهه اقدامات لازم انجام خواهد شد.

جدول زمان بندی ورود معلمان به سامانه رتبه بندی فرهنگیان 1401

این جدول زمان بندی بر اساس اولین رقم سمت راست کد ملی می باشد. زمان ثبت نام و پایان مهلت آن در جدول ذیل به طور کامل ذکر شده است. لازم به ذکر است که مهلت مجدد برای آن دسته از معلمانی که از این فرایند جا مانده اند و نتوانستند اطلاعات و مدارک خود را در سامانه مربوط به رتبه بندی فرهنگیان بارگزاری نمایند، از 25 مهر ماه تا 13 آبان ماه می توانند جهت ثبت نام اقدام کنند. لذا در صورت اطلاع از زمان بندی دقیق این سامانه جدول زیر بروز خواهد شد.

جدول زمان بندی ورود معلمان به سایت رتبه بندی فرهنگیان 1401
اولین رقم سمت راست کد ملیشروع ثبت نامپایان ثبت نام
01401/05/261401/05/29
11401/05/291401/05/31
2 و 31401/05/311401/06/02
4 و 51401/06/021401/06/05
6 و 71401/06/051401/06/07
8 و 91401/06/071401/06/09

 

سوالات متدوال

1- چه افرادی مشمول شرکت در رتبه بندی معلمان در سال 1401 هستند؟

این طرح شامل آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاوره واحد آموزشی مراقبت سلامت، مدیر و معاون واحدهای آموزشی و تربیتی می شود.

2- سابقه کاری لازم برای شرکت در طرح رتبه بندی معلمان به چه میزان است؟

متقاضیان نظام رتبه بندی بایستی حداقل 2 سال سابقه کار در مراکز آموزشی داشته باشند.

3- صلاحیت های لازم برای شرکت در طرح رتبه بندی معلمان شامل چه مواردی است؟

تمامی صلاحیت های عمومی، صلاحیت های تخصصی و صلاحیت های حرفه ای معلمان مورد سنجش قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره