تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس شاهد / زمان اعلام نتایج مدارس شاهد 1401 – 1402

زمان اعلام نتایج مدارس شاهد 1401 – 1402

تاریخ اعلام نتایج مدارس شاهد 1401 - 1402
زمان اعلام نتایج مدارس شاهد 1401 – 1402

این روزها یافتن مدرسه ای با شرایط و کیفیت آموزشی بالا یکی از دغدغه های مهم والدین می باشد. مدارس شاهد جزو مدارس برتر کشور هستند که در مقایسه با مدارس عادی از سطح علمی بالاتری برخوردارند.

مدارس شاهد در سال 1365 با هدف تحصیل فرزندان شهدا و ایثارگران توسط امام خمینی (ره) تاسیس گردید اما با توجه به این که تعداد این دانش آموزان نسبت به ظرفیت پذیرش مدارس شاهد در سال های اخیر رو به کاهش است، بخشی از ظرفیت این مدارس به دانش آموزان عادی اختصاص یافته و آن ها نیز می توانند در صورت واجد شرایط بودن و همچنین کسب امتیاز لازم وارد این مدارس شوند.

ثبت نام مدارس شاهد معمولا از اوایل خرداد ماه آغاز می شود و تا اواخر تیر ماه نیز ادامه دارد. یکی از دغدغه های اصلی والدین این است که زودتر از نتایج این آزمون مطلع شوند تا در صورت عدم پذیرش فرزندان آن ها، فرصت نام نویسی در سایر مدارس را داشته باشند. اما نتایج مدارس شاهد در چه تاریخی و چگونه اعلام خواهد شد؟

داوطلبان تحصیل در پایه های اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه مدارس شاهد می بایست نتایج آزمون خود را به صورت اینترنتی و داوطلبان میان پایه نیز به صورت حضوری با مراجعه به مدرسه دریافت نمایند.

زمان اعلام نتایج مدارس شاهد 1400 – 1401

همان طور که می دانید، ثبت نام مدارس شاهد برای ورود به پایه های اول، هفتم و دهم به صورت اینترنتی و ثبت نام میان پایه ها به صورت حضوری انجام می گیرد، بنابراین طبیعی است که اعلام نتایج این مدارس نیز در پایه های اول ابتدایی، هفتم و دهم به صورت اینترنتی منتشر شود. دانش آموزان مقاطع میان پایه نیز برای دریافت نتایج خود باید به صورت حضوری به مدارس مورد نظر مراجعه نمایند.

نتایج ثبت نام مدارس شاهد معمولا در دو مرحله اعلام می شود. در مرحله اول نتایج غیر قطعی و اولیه ثبت نام از طریق سایت و یا ارسال پیامک توسط مدارس اطلاع رسانی می شود. پذیرفته شدگان این مرحله می بایست مدارک مورد نیاز را جهت بررسی به ستاد ثبت نام مدارس ارسال کنند. نتایج نهایی و قطعی پذیرش در مدارس شاهد نیز پس از تایید مدارک ثبت نام توسط مسئولان مربوطه در منطقه یا استان، به والدین دانش آموزان اطلاع رسانی می گردد.

از آن جایی که در حال حاضر زمان اعلام نتایج مدارس شاهد برای سال تحصیلی 1400 – 1401 مشخص نشده است، برای اطلاع شما از زمان تقریبی اعلام نتایج این مدارس، تصمیم گرفتیم جدول زیر را در ادامه مقاله ارائه نماییم.

زمان تقریبی اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401
مراحل اعلام نتایج پایه اول ابتدایی پایه هفتم پایه دهم
اعلام نتایج غیر قطعی از طریق سایت و ارسال پیامک توسط مدرسه اواسط خرداد ماه 1400 اواسط تیر ماه 1400 دهه دوم تیر ماه 1400
تایید مدارک ثبت نام از سوی منطقه، استان و اعلام نتایج قطعی به اولیا اواخر خرداد ماه 1400 اواخر تیر ماه 1400 دهه اول مرداد ماه 1400

فرآیند اعلام این نتایج نیز از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد منتشر می شود که برای کسب اطلاعات در اسرع وقت از زمان دقیق آن می توانید در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه مشاهده نتایج مدارس شاهد 1400 – 1401

همان طور که گفته شد، نتایج آزمون مدارس شاهد برای ورود به پایه های اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه به صورت اینترنتی منتشر می شود. ممکن است برخی از دانش آموزان و اولیا گرامی با نحوه مشاهده اسامی پذیرفته شدگان مدارس شاهد آشنا نباشند، به همین دلیل راهنمای نحوه مشاهده این نتایج را در بندهای زیر شرح داده ایم.

  • ابتدا وارد سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir شوید و از سمت چپ صفحه، بر روی لینک “ورود دانش آموزان” کلیک نمایید.
  • در این مرحله، صفحه ای پیش روی شما قرار خواهد گرفت که باید در کادرهای مربوطه کد ملی و شماره شناسنامه داوطلب را وارد کنید.
  • بعد از گذراندن هر یک از مراحل فوق، فرمی در اختیار شما قرار می گیرد که باید اطلاعات شخصی دانش آموز را در آن ثبت نمایید.
  • پس از انجام تمامی دستورالعمل های مذکور می توانید به نتایج ثبت نام مدارس شاهد دسترسی پیدا کنید.

لازم به ذکر است که دانش آموز پذیرفته شده باید در موعد مقرر با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای قطعی کردن ثبت نام خود به مدرسه محل پذیرش مراجعه کند. توجه داشته باشید که چنانچه فرد در زمان مشخص شده مدارک خود را ارائه نکند، پذیرش او لغو شده و مجاز به تحصیل در مدرسه مورد نظر نخواهد بود.

سوالات متداول

1- زمان اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد به چه صورت است؟

در حال حاضر زمان دقیقی برای آن مشخص نشده است، اما داوطلبان می توانند در کمتر از یک تا دو هفته پس از نام نویسی، از نتیجه اولیه ثبت نام خود مطلع شوند.

2- از چه طریقی می توان نتایج ثبت نام مدارس شاهد را مشاهده کرد؟

با مراجعه به سامانه ثبت نام دانش آموزی سجا به آدرس saja.medu.ir می توانید این نتایج را مشاهده نمایید.

3- برای مشاهده نتایج ثبت نام مدارس شاهد به چه مدارکی نیاز است؟

این مدارک شامل کد ملی، شماره شناسنامه و اطلاعات شخصی داوطلب می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج مدارس