تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1401

مهلت نام نویسی کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور آزاد 1401
زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1401

دانشگاه آزاد نیز برای مقاطع کاردانی و کارشناسی برای جذب دانشجو به صورت بدون کنکور و صرفا از طریق بررسی سوابق تحصیلی آن ها اقدام به انتشار اطلاعیه ثبت نام می نماید.

داوطلبانی که مدرک کاردانی خود را دریافت کرده اند و قصد شرکت در دوره های کارشناسی دانشگاه آزاد بدون شرکت در آزمون ورودی آن را دارند، می توانند پیش از پایان یافتن مهلت تعیین شده در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد 1401، فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته خود را به انجام برسانند. این فرآیند معمولا در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه صورت می گیرد.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1401 در دو نوبت مهر و بهمن ماه آنجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1401

تبعا زمان ثبت نام بدون کنکور مقطع کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد برای دو نیم سال اول و دوم متفاوت خواهد بود، که در ادامه به بررسی زمان هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

مهلت ثبت نام نیمسال اول

با توجه به مشخص نبودن زمان دقیق ثبت نام این دانشگاه برای مهر ماه، باید منتظر انتشار اطلاعیه از طرف سایت دانشگاه آزاد بدین منظور بود، همچنین پس از پایان فرآیند ثبت نام بدون کنکور آزاد در مقطع کارشناسی ناپیوسته، مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه برای متقاضیانی که به هر دلیل موفق به تکمیل مراحل نام نویسی در فرصت اولیه نشده اند، مهلت نام نویسی را تمدید خواهد کرد. البته در صورت معین شدن تاریخ دقیق، جزئیات از طریق این مقاله نیز اعلام خواهد شد.

مهلت ثبت نام نیمسال دوم 

دانشگاه آزاد بعد از پایان یافتن ثبت نام متقاضیان دوره بدون کنکور کاردانی به کارشناسی مهر ماه، در بهمن ماه نیز نسبت به انتشار اطلاعیه ثبت نام اقدام می نماید که این امر را می توان به نوعی تکمیل ظرفیت پذیرش نیمسال اول تلقی نمود. هنوز تاریخ دقیق نام نویسی بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته بهمن ماه سال جاری اعلام نشده است اما با توجه به روند سال های گذشته انتظار می رود که ثبت نام این دوره از اواخر آذر ماه آغاز شده و تا اواسط دی ماه نیز ادامه یابد.

شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از انتشار آخرین اخبار در خصوص مهلت ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401 برای مقطع کاردانی به کارشناسی مطلع گردید.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1401

معمولا فرآیند نام نویسی مهر ماه به صورت اینترنتی و بهمن ماه به صورت حضوری صورت می پذیرد که البته در سال گذشته با توجه به شیوع بیماری کرونا، ثبت نام متقاضیان در نیمسال دوم نیز به صورت اینترنتی و مطابق مهر ماه انجام شد. در صورتی که فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته جهت تحصیل در رشته های بدون آزمون مقطع کارشناسی نایپوسته دانشگاه آزاد، اینترنتی پیگیری شود لازم است که مطابق با راهنمای زیر عمل نمایید.

  • وارد سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و یا azmoon.iau.ac.ir شده و روی لینک فعال “سامانه ثبت نام دوره بدون آزمون مقطع کارشناسی ناپیوسته (پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی) سال 1401” کلیک نمایید.
  • اکنون می بایست هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را با فشردن کلید “خرید کارت” پرداخت کنید.
  • بعد از واریز وجه و دریافت شناسه 8 رقمی نام نویسی، به صفحه اولیه بازگردید و این بار گزینه “ثبت نام” را برگزینید.
  • پس از درج اطلاعات خواسته شد، روی عبارت “ورود به ثبت نام” کلیک نمایید.
  • عکس خود را بارگذاری کرده و سپس حداکثر 20 کد رشته محل انتخابی خود را با دقت درج نمایید.
  • فرآیند ثبت نام را با تایید نهایی کدهای وارد شده و دریافت کد رهگیری به پایان برسانید.

شرکت کنندگانی که قصد ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود و یا کدرشته محل های وارد شده را دارند می توانند تا پایان بازه ثبت نام و پس از آن در مهلت مجدد، جهت انجام اصلاحات لازم به حساب کاربری خود در سایت دانشگاه آزاد شده و مشخصات مورد نظر را ویرایش نمایند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1401 مهر ماه چه زمانی انجام می شود؟

هنوز تاریخ دقیق انجام این فرآیند مشخص نیست، اما له محض انتشار جزئیات از طریق این مقاله اعلام خواهد شد.

2- نام نویسی بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401 چه زمانی آغاز می شود؟

برای ثبت نام متقاضیان این دوره در نیمسال دوم هنوز تاریخ دقیقی مشخص نشده است اما روند فوق معمولا از اواخر آذر ماه آغاز می شود.

3- ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد از چه طریقی انجام می پذیرد؟

از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org و یا azmoon.iau.ac.ir انجام شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره