تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1400

مهلت نام نویسی کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور آزاد 1400
زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1400

همان طور که می دانید در سال های اخیر بخش زیادی از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها به پذیرش بدون کنکور اختصاص یافته است و بسیاری از افراد می توانند بدون شرکت در کنکور سراسری به تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازند. دانشگاه آزاد نیز برای مقاطع کاردانی و کارشناسی برای جذب دانشجو به صورت بدون آزمون و صرفا از طریق بررسی سوابق تحصیلی آن ها اقدام به انتشار اطلاعیه ثبت نام می نماید.

داوطلبانی که مدرک کاردانی خود را دریافت کرده اند و قصد شرکت در دوره های کارشناسی دانشگاه آزاد بدون شرکت در آزمون ورودی آن را دارند، می توانند پیش از پایان یافتن مهلت تعیین شده، فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته خود را به انجام برسانند. این فرآیند معمولا در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه صورت می گیرد که در ادامه این مقاله اطلاعات لازم در خصوص زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400 مقطع کاردانی به کارشناسی را بیان کرده ایم.

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا روز دوشنبه مورخ 15 شهریور تمدید شد.

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1400

معمولا دانشگاه آزاد همه ساله برای دوره های کاردانی و کارشناسی خود نسبت به جذب دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اقدام می نماید که ثبت نام دوره کاردانی به کارشناسی یا همان کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه نیر همانند دیگر مقاطع تحصیلی آن، در دو نیمسال اول و دوم انجام می پذیرد.

مهلت ثبت نام نیمسال اول

پس از پایان فرآیند ثبت نام بدون کنکور آزاد در مقطع کارشناسی ناپیوسته در روز 22 تیر ماه سال جاری، مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه برای متقاضیانی که به هر دلیل موفق بهتکمیل مراحل نام نویسی در فرصت اولیه نشده اند، مهلت نام نویسی را 4 مرتبه تمدید نمود که جرئیات مربوط به این زمان بندی را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید. طبق اطلاعیه منتشر شده در سایت دانشگاه آزاد، چهارمین تمدید مهلت ثبت نام، آخرین فرصت برای متقاضیان جهت انجام روند نام نویسی می باشد.

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد مهر ماه 1400
تمدید اول مهلت ثبت نام  23 تیر الی 8 مرداد ماه 1400
تمدید دوم مهلت ثبت نام  9 الی 30 مرداد 1400
تمدید سوم مهلت ثبت نام 31 مرداد الی 5 شهریور ماه 1400
تمدید چهارم مهلت ثبت نام 6 الی 15 شهریور ماه 1400

مهلت ثبت نام نیمسال دوم 

دانشگاه آزاد بعد از پایان یافتن ثبت نام متقاضیان دوره بدون کنکور کاردانی به کارشناسی مهر ماه، در بهمن ماه نیز نسبت به انتشار اطلاعیه ثبت نام اقدام می نماید که این امر را می توان به نوعی تکمیل ظرفیت پذیرش نیمسال اول تلقی نمود. هنوز تاریخ دقیق نام نویسی بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته بهمن ماه سال جاری اعلام نشده است اما با توجه به روند سال های گذشته انتظار می رود که ثبت نام این دوره از اواخر آذر ماه آغاز شده و تا اواسط دی ماه نیز ادامه یابد.

شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از انتشار آخرین اخبار در خصوص مهلت ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400 برای مقطع کاردانی به کارشناسی مطلع گردید.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1400

معمولا فرآیند نام نویسی مهر ماه به صورت اینترنتی و بهمن ماه به صورت حضوری صورت می پذیرد که البته در سال گذشته با توجه به شیوع بیماری کرونا، ثبت نام متقاضیان در نیمسال دوم نیز به صورت اینترنتی و مطابق مهر ماه انجام شد. در صورتی که فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته جهت تحصیل در رشته های بدون آزمون مقطع کارشناسی نایپوسته دانشگاه آزاد، اینترنتی پیگیری شود لازم است که مطابق با راهنمای زیر عمل نمایید.

  • وارد سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و یا azmoon.iau.ac.ir شده و روی لینک فعال “سامانه ثبت نام دوره بدون آزمون مقطع کارشناسی ناپیوسته (پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی) سال 1400” کلیک نمایید.
  • اکنون می بایست هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را با فشردن کلید “خرید کارت” پرداخت کنید.
  • بعد از واریز وجه و دریافت شناسه 8 رقمی نام نویسی، به صفحه اولیه بازگردید و این بار گزینه “ثبت نام” را برگزینید.
  • پس از درج اطلاعات خواسته شد، روی عبارت “ورود به ثبت نام” کلیک نمایید.
  • عکس خود را بارگذاری کرده و سپس حداکثر 20 کد رشته محل انتخابی خود را با دقت درج نمایید.
  • فرآیند ثبت نام را با تایید نهایی کدهای وارد شده و دریافت کد رهگیری به پایان برسانید.

شرکت کنندگانی که قصد ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود و یا کدرشته محل های وارد شده را دارند می توانند تا پایان بازه ثبت نام و پس از آن در مهلت مجدد، جهت انجام اصلاحات لازم به حساب کاربری خود در سایت دانشگاه آزاد شده و مشخصات مورد نظر را ویرایش نمایند.

 

سوالات متداول

1- مهلت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 1400 مهر ماه تا چه تاریخی تمدید شده است؟

این فرآیند تا روز 15 شهریور ماه سال جاری تمدید شد.

2- نام نویسی بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد بهمن ماه چه زمانی آغاز می شود؟

برای ثبت نام متقاضیان این دوره در نیمسال دوم هنوز تاریخ دقیقی مشخص نشده است اما روند فوق معمولا از اواخر آذر ماه آغاز می شود.

3- ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ماه از چه طریقی انجام می پذیرد؟

ثبت نام نیمسال دوم احتمالا به علت شیوع بیماری کرونا مانند پذیرش مهر ماه از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه انجام شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره