تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

تاریخ نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

مرکز سنجش آموزش پزشکی تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، برای پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی اقدام به برگزاری آزمون ورودی می نماید. داوطلبانی که علاقه دارند در رشته های گروه پزشکی وزارت بهداشت پذیرش شوند باید حدنصاب نمره قبولی را در این آزمون کسب نمایند. با آغاز مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت متقاضیان باید به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه نموده و نام نویسی خود را انجام دهند.

فرآیند ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در اسفند ماه 99 انجام می گیرد.

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

داوطلبانی که علاقه دارند تحصیلات خود را در رشته های گروه پزشکی و در مقطع کارشناسی ارشد از طریق شرکت در آزمون ورودی آن ارتقا دهند، از 29 بهمن ماه لغایت 10 اسفند ماه 99 فرصت دارند اقدامات لازم برای نام نویسی خود را انجام دهند. ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به صورت اینترنتی از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس الکترونیکی sanjeshp.ir انجام می گیرد. پس از پایان یافتن زمان ثبت نام ممکن است بسیاری از داوطلبان موفق به تکمیل مراحل نام نویسی خود نشده باشند.

از همین رو، مرکز سنجش پزشکی با تعیین زمانی به عنوان مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400، فرصت دوباره ای را در اختیار این دست از متقاضیان قرار می دهد. ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 1400 که قرار بود در بازه زمانی مذکور انجام گیرد، مطابق با اطلاعیه ای که به تازگی منتشر شده است، با تاخیر زمانی یک هفته ای مواجه شد و از روز 6 الی 16 اسفند 99 انجام گرفت.

سازمان سنجش آموزش پزشکی مهلت ثبت نام این آزمون را یک نوبت از 23 الی 25 اسفند و یک بار دیگر از روز 23 لغایت 25 فروردین ماه 1400 تمدید کرد تا جاماندگان از این فرآیند بتوانند ثبت نام کنند. لازم به ذکر است که از مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400، افرادی که قبلا نام نویسی کرده اما نیاز به اصلاح اطلاعات خود دارند نیز می توانند استفاده کنند.

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

متقاضیانی که مایل اند شانس خود را برای پذیرش در این دوره آزمون ارشد وزارت بهداشت امتحان نمایند، می بایست پس از انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 و با رعایت تمامی نکات و در نظر گرفتن ضوابط قید شده در آن به انجام ثبت نام خود در سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت بپردازند. می توانید مراحل زیر را، راهنمای خود قرار داده و به این ترتیب عمل کنید.

  1.  وارد شدن به صفحه اینترنتی مرکز سنجش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir و کلیک بر روی لینک “ثبت نام آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال 1400”
  2. در مرحله دوم باید واریز هزینه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 1400 و خرید کارت اعتباری مربوطه انجام شود.
  3.  اکنون می بایست به دریافت فرم ثبت نام و تکمیل آن مطابق با اطلاعات هویتی و تحصیلی اقدام کرد.
  4.  پس از تکمیل فرم ثبت نام و تائید نهایی، سامانه یک کد پیگیری 16 رقمی برای داوطلبان صادر می نماید که لازم است آن را تا پایان مراحل پذیرش در دانشگاه نزد خود حفظ کنید. 

لازم به ذکر است داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در 2 گروه امتحانی می باشند، باید 2 کارت اعتباری خریداری نمایند.

نکاتی در خصوص ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 1400

  • یکی از عواملی که به داوطلبان کمک خواهد کرد تا ثبت نام خود را بدون نقص انجام دهند، آگاهی کامل از مفاد دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون می باشد، چرا که این دفترچه شامل تمامی نکات در خصوص شرایط و ضوابط آزمون، مدارک لازم و فرم های مورد نیاز برای ثبت نام می باشد.
  • برای تسریع در انجام فرآیند ثبت نام به داوطلبان توصیه می کنیم که قبل از ورود به سامانه ثبت نام، حتما فایل اسکن مدارک ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت خود را از قبل آماده داشته باشند. تصویر مدارکی از جمله عکس 4*3، اصل شناسنامه (صفحه اول و در صورت وجود توضیحات، صفحه آخر) و اصل کارت ملی (هر دو سمت آن) در هنگام ثبت نام مورد نیاز می باشد. 

ممکن است داوطلبانی که در موعد مقرر در آزمون ورودی رشته های گروه پزشکی مقطع کارشناسی ارشد نام نویسی کرده اند، پس از اتمام بازه ثبت نام متوجه شوند که در درج اطلاعات و یا بارگذاری عکس خود دچار اشتباه شده اند. در این صورت می توانند در فرصتی که برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 دارند اصلاحات مورد نظر را اعمال نمایند.

با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت 1400 متقاضیان می بایست در موعد مقرر نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه ارشد وزارت بهداشت 1400 خود اقدام کرده و آن را در جلسه آزمون با خود به همراه داشته باشند. جهت اطلاع بیشتر از موارد ذکر شده بر روی لینک های فوق کلیک فرمایید.

سوالات متداول

1- ثبت نام داوطلبان برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند با تاخیری که در زمان اولیه اتفاق افتاد، در روز 6 اسفند ماه آغاز شده و تا 16 اسفند 99 ادامه دارد.

2- آیا مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 تمدید می گردد؟

بله، مرکز سنجش پزشکی مهلت ثبت نام در این آزمون را یک بار از 23 تا 25 اسفند ماه 99 و یک بار از 23 الی 25 فروردین ماه 1400 تمدید نمود.

3- آیا برای نام نویسی در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می بایست حضورا مراجعه کنیم؟

خیر؛ ثبت نام در آزمون مذکور به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjeshp.ir انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد