خانه کنکور سایت ثبت نام کنکور سراسری | sanjesh.org

سایت ثبت نام کنکور سراسری | sanjesh.org

نحوه ورود به سایت ثبت نام کنکور سراسری
سایت ثبت نام کنکور سراسری

به داوطلبان در بازه زمانی ثبت نام کنکور سراسری، این فرصت داده می شود تا با جمع آوری و آماده نمودن مدارک ثبت نام کنکور و بارگذاری آن ها، به تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری به صورت اینترنتی در سایت sanjesh.org بپردازند. بنابراین با توجه به این که مجری برگزاری کنکور سراسری، سازمان سنجش آموزش کشور می باشد، نام نویسی متقاضیان نیز از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد. اما چگونه و با استفاده از چه اطلاعاتی می توان از خدمات این سایت بهره برد؟

 

فرآیند ثبت نام کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

معرفی سایت ثبت نام کنکور سراسری

همان طور که اشاره کردیم، سازمان سنجش آموزش کشور مسئولیت برگزاری کنکور سراسری را عهده دار می باشد، بنابراین داوطلبان برای انجام ثبت نام خود در کنکور تمام دانشگاه های روزانه، غیرانتفاعی، نوبت دوم، پردیس خودگردان، پیام نور و حتی دانشگاه آزاد باید به سایت اختصاصی این سازمان به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، سایت مذکور دارای بخش های مختلفی است که شرکت کنندگان آزمون سراسری به نحو زیر می توانند از خدمات موجود در آن استفاده کنند.

معرفی سایت ثبت نام کنکور سراسری

شماره 1

متقاضیان می توانند پس از ورود به سایت سازمان سنجش، از منوی سمت راست اولین گزینه را انتخاب نموده و در صفحه ای که نمایان می شود، بر روی لینک ثبت نام کنکور سراسری کلیک نموده و این فرآیند را به انجام برسانند.

شماره 2

فلش شماره دو به “اخبار ویژه” اشاره می کند که در این قسمت خبرهای مهم در این بخش بارگزاری شده و شما یا کلیک بر روی آن می توانید از مطالب مهم آگاه شوید.

شماره 3

متقاضیانی که قصد دارند با سازمان سنجش ارتباط برقرار کرده و هر نوع درخواست خود را در خصوص آزمون با این سازمان در میان بگذارند، با توجه به نوع تقاضای خود می توانند هر یک از گزینه های موجود در این بخش را انتخاب نموده و درخواست خود را باثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش مطرح و پیگیری نمایند. لازم به ذکر است این قسمت خود شامل پنج بخش زیر می شود:

 داوطلبان می توانند دفترچه ثبت نام کنکور سراسری را از صفحه اول دریافت نموده و با مطالعه آن، اطلاعات کامل را در خصوص نام نویسی کسب کنند.

شماره 4

“اخبار ویژه” شامل اطلاعیه هایی است که به زمان، دفترچه، نحوه … نام نویسی در آزمون ها اشاره می کند. برای مثال اگر در زمان نزدیک به ثبت نام کنکور سراسری وارد سایت سازمان سنجش شوید، با “برنامه زمانی ثبت نام و برگزاری آزمون‌های سراسری سال 1402” رو به رو می شوید.

یکی دیگر از بخش های مهم این سایت، قسمت “اطلاعات مورد نیاز” است که متقاضیان باید از این بخش تمامی آنچه که باید در فرم تقاضانامه خود درج کنند را دریافت نمایند. از جمله اطلاعاتی که داوطلب باید قبل از انجام ثبت نام، آن ها را جمع آوری نماید عبارت اند از کد منطقه، کد دیپلم، کد استان، کد بخش، کد پیگیری اتباع غیرایرانی و….

راهنمای ثبت نام کنکور سراسری در سایت سنجش

بنابر آنچه گفته شد، علاقه مندانی که قصد ثبت نام در کنکور را دارند می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و به کسب تمامی اطلاعات لازم در خصوص شرایط شرکت در کنکور سراسری بپردازند. سپس مراحل پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری  و نام نویسی خود را طبق راهنمای زیر طی کنند.

 • پس از ورود به سامانه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، گزینه “سراسری” را از قسمت سمت راست صفحه انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1402 (نوبت اول دی ماه 1402)” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • پیش از اقدام به تکمیل فرم نام نویسی، باید هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و یک سریال ثبت نام خریداری کنید. بدین منظور از قسمت پیوند های مورد نیاز موجود در بخش راست صفحه، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • اکنون نوع سریال ثبت نام مدنظر خود را مشخص نموده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید. همچنین اگر تمایل دارید در دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور انتخاب رشته نمایید، باید برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری کنید.

 • در گام بعدی می بایست اطلاعات خواسته شده را در کادرهای نشان داده شده در تصویر زیر وارد نمایید. پس از انتخاب درگاه پرداخت، گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • به صفحه ای هدایت می شوید که اطلاعات درج شده شما را نمایش می دهد که در صورت مورد تایید بودن، باید تیک عبارت پایین جدول را علامت بزنید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.

مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • پس از ورود به درگاه پرداخت اینترنتی سایت سازمان سنجش، لازم است با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتابی که رمز پویای آن فعال است، هزینه لازم را پرداخت نمایید. در انتها یک شماره پیگیری پرداخت به شما ارائه می شود که باید آن را حفظ و در صورت نیاز پرینت کنید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • حال می توانید به صفحه اول سامانه ثبت نام بازگردید و پس از مطالعه نکات و اطلاعات موجود، بر روی دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • در این مرحله سریال ثبت نام خریداری شده، شماره تلفن همراه و کد امنیتی را در قسمت مربوطه درج کرده و سپس گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

مرحله نهم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

در مراحل بعدی لازم است تصویر خود را با فرمت های خواسته شده در قسمت های تعیین شده بارگذاری نموده و نسبت به ثبت اطلاعات خواسته شده با دقت در فرم ثبت نام کنکور سراسری اقدام کنید. نهایتا از فرم ثبت نام خود که حاوی شماره پرونده و کد پیگیری است یک نسخه پرینت شده، تهیه نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود حفظ کنید.

بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی کنکور از طریق سایت سنجش

همان طور که گفته شد، یکی از کارکرد های سایت ثبت نام کنکور سراسری این است که داوطلبان در صورت فراموشی و از دست دادن شماره پرونده و شماره داوطلبی خود، می توانند با طی نمودن مراحل ذیل، به بازیابی آن بپردازند.

 • بدین منظور لازم است داوطلبان در ابتدا به سایت سازمان سنجش وارد شده و از منوی سمت چپ گزینه “ورود به سیستم پاسخگویی” را انتخاب نمایند.

مرحله اول ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • در این مرحله چنانچه افراد در سایت عضویت ندارند باید گزینه “عضویت در سایت” را انتخاب نموده و مراحل مربوطه را طی کنند و سپس از به این صفحه بازگشته و گزینه “ورود به سیستم” را بفشارند.

مرحله دوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • اکنون لازم است نام کاربری و رمز عبور خود را وارد و کلید “ورود” را انتخاب نمایند.

مرحله چهارم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • سپس  بر روی کلید “درخواست جدید” کلیک کرده و با انتخاب نوع درخواست خود فرآیند مربوطه را به انجام رسانند.

مرحله پنجم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • حالا باید در صفحه ای که گشوده می شود، با انتخاب نوع آزمون و سال برگزاری آن بر روی گزینه “جستجو” کلیک کرده و با انتخاب عبارت “دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام” نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور از طریق سایت سنجش

یکی دیگر از فرآیند هایی که ممکن است پس از ثبت نام به هر دلیلی نیازمند انجام آن باشید، ویرایش اطلاعاتی است که موقع نام نویسی در سایت ثبت نام کنکور وارد نموده اید. به همین دلیل در این بخش با نحوه ویرایش این موارد آشنا خواهید شد.

 • ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 1402

 • کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری 1402 (دوره اول دی ماه 1401)”

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 1402

 • برگزیدن گزینه “ویرایش اطلاعات” از منوی سمت راست

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 1402

 • درج اطلاعات خواسته شده و فشردن کلید“تایید”

 • اصلاح اطلاعات مورد نظر در فرم ثبت نام کنکور

یکی از اطلاعاتی که لازم است در فرم ثبت نام درج گردد، کد نظام وظیفه آقایان می باشد که متقاضیان جهت دریافت آن می بایست از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند. به همین منظور می توانند از راهنمای دریافت کد نظام وظیفه کنکور سراسری استفاده کنند. همچنین کد سوابق تحصیلی نیز با مراجعه به سایت مذکور قابل دریافت می باشد که جهت آگاهی از نحوه انجام آن می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور سراسری از چه طریقی انجام می شود؟

نام نویسی در این آزمون به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

2- کدام یک از فرآیندهای شرکت در آزمون سراسری از طریق سایت ثبت نام آن انجام می گیرد؟

مراحل پرداخت هزینه، دریافت کارت ورود به جلسه، مشاهده نتایج، انجام انتخاب رشته، ویرایش اطلاعات و سایر امور مربوط به ثبت نام در کنکور سراسری از طریق این سایت انجام می گیرد.

3- چه اطلاعاتی از طریق سایت ثبت نام کنکور قابل دریافت می باشند؟

کد منطقه، کد دیپلم، کد استان، کد بخش، کد پیگیری اتباع غیرایرانی و... برای شرکت کنندگانی که قصد ثبت نام در کنکور را دارند، با مراجعه به سایت سازمان سنجش قابل دسترسی می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۳ نظر

 1. من دیشب خواستم ثبت‌نام کنم برام یک ریز خطا میزد که تاریخ تولدت باشماره کارت ملیت تطابق نداره و من ثبت‌نام نکردم
  چرا کارت ملی من این مشکلو داشته باشه چرا شناسنامه مشکل داشته باشه
  آه ما که باهامون اینجوری میکنید ریشه کنتون کنه
  نفرین بر شما نفرین بر شما نفرین بر شما و بر اونی که یه ثبت‌نام و انقد سخت کرده و بر اون که اینجور مدیریت میکنه و این وضعیت کارت ملی و شناسنامه منه
  من پدرم جانباز ۸ سال جبهه بود گوشت دم توپ شما بوده العان خانوادش باید شناسنامه و کارت ملی ناقص داشته باشه

  • با سلام ، شما می توانید با مراجعه به سایت سنجش ، از قسمت ارسال درخواست و سپس با ثبت نام و طرح درخواست عمومی اقدام به مطرح مشکل خود با کارشناسان سازمان سنجش نمایید.

 2. سلام اخه بعضی موسسات میگن حتی اگه زمان تموم شده باشه ما براتون حضوری میریم ثبت نام میکنیم. درسته؟

  • با سلام و درود، خیر، همچنین موردی صحت ندارد، چرا که امکان ثبت نام کنکور سراسری صرفا از طریق سایت سازمان سنجش وجود دارد.

 3. تو روند ثبت نام ،جایی ک نوشته معدل دیپلم، من چون هنو معدل دیپلم رو نگرفتم باید خالی باشه ،ولی مشکل اینجاس نمیتونم خالی نگهش دارم برا همین معدل سال یازدهمم رو گذاشتم، مشکلی هس؟؟

 4. یه سوال برام پیش اومده. الان دقیقا دروس کنکور هنر چیا هستن؟ هر کی ی چی میگه

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با آخرین اطلاعیه ها، دروس کنکور هنر شامل: درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی- فیزیک و خلاقیت تصویری و تجسمی می باشد.

 5. سلام برای کنکور دانشگاه ازاد از کدوم سایت باید ثبت نام کنم؟

  • با سلام، کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اند و از طریق سایت سنجش ثبت نام انجام میشود.

 6. من هرچی وارد سایت میشم لینک ثبت نامو نمیبینم. چجوری باید ثبت نام کنم؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر ثبت نام کنکور سراسری نوبت اول دی ماه، آغاز نشده است؛ به محض شروع نام نویسی، لینک مربوطه در سامانه سنجش فعال خواهد شد.

 7. با سلام من از ثبت نام کنکور سراسری جا ماندم میشه به من بگید سایت کی باز میشه

 8. سلام من از کنکور جا موندم ترو خدا بگید تمدید میشه یا نه من تمام این یک سال وقتم رو. گذاشتمه، این روزا دارم دیونه میشم هی چک میکنم میبینم خبری نیست

  • با سلام، در حال حاضر اطلاعیه در رابطه با تمدید مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری منتشر نشده است. در صورت تمایل می توانید با ورود به بخش سیستم پاسخگویی سازمان سنجش، درخواست ارسال کنید.

  • با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری منتشر نشده است؛ جهت اطلاع از آخرین اخبار، می توانید عضو کانال تلگرام کنکور باشید.

 9. سلام ببخشید سوال من اینه که سایت کنکور یک بار باز میشه درسته من سال ۱۴۰۰ نتونستم کنکور ثبت نام کنم دیگه سایت تمدید نمیشه

 10. سلام لطفا یه مهلت دیگه برا ثبت نام بدید

 11. لطفا بگید چطور میتونیم ثبت نام کنیم

 12. سلام منم جا موندم از ثبت نام کنکور سراسری لطفاً راهنمایی کنید

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی منتشر شده از سوی سایت سازمان سنجش زمان نام نویسی تمدید نخواهد شد اما شما میتوانید از بخش سیستم پاسخگویی درخواست خود را ثبت نمائید.

 13. نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.
  سلام من از ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ جامونده چی کار باید بکنم که ثبت نام کنم راهنمایی کنید لطفا

  • با سلام و احترام، مطابق با اطلاعیه ی منتشر شده از سوی سایت سازمان سنجش زمان نام نویسی کنکور سراسری سال ۱۴۰۱، تمدید نخواهد شد اما شما میتوانید از بخش سیستم پاسخگویی، درخواست خود را ثبت نمائید.

 14. سلام من از ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ جامونده چی کار باید بکنم که ثبت نام کنم راهنمایی کنید لطفا

 15. سلام سوال داشتم من سهمیه پنج درصدی و برای ثبت نام لحاظ نکردم چون کارت نداشتیم اینا بعد الان میتونم ویرایش کنم ؟

 16. وقت بخیر
  من کد ثوابق تحصیلی برام نمیومد خطا میداد
  این چند وقته هم درگیرش بودم بازم نشد
  آخرین روزش بود ک با همون فرمول کد استان و… ک اخرش ۶ رفتم ثبت نام کنم، ثبت نامم ناموفق شد
  اگه امکانش هست خواهش میکنم یه فرصت دیگه به ما بدید ثبت نام کنیم

  • با سلام و احترام، متاسفانه هم اکنون زمان نام نویسی کنکور سراسری سال ۱۴۰۱، به پایان رسیده است لذا شما میتوانید از بخش سیستم پاسخگویی، درخواست خود ثبت کنید.

 17. رامین خدادادی آرپناهی

  سلام من از ثبت نام کنکور جا موندم باید چیکار کنم

  • با سلام، با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش، شما می توانید از تاریخ یکم تا چهارم اسفند ماه اقدام به ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۱ نمایید.

 18. با سلام من رشته ی دبیرستانم انسانی بوده و دانشگاه لیسانس مدیریت گرفتم میخاستم بدونم الان برای رشته ی پزشکی میتونم دفترچه یکنکور سراسری یا آزاد ثبت نام کتم؟؟

  • با سلام، در صورتی که شما خدمت سربازی نرفته باشید، با داشتن مدرک کارشناسی، مجاز به شرکت مجدد در کنکور سراسری نمی باشید و معمولا فقط می توانید برای مقطع بالاتر (کارشناسی ارشد) اقدام کنید.

 19. سلام میشه همزمان دو تا کنکور نظری شرکت کرد ؟

  • با سلام، شما می توانید برای شرکت در کنکور سراسری، اقدام به ثبت نام در حداکثر یک گروه آزمایشی اصلی (ریاضی، تجربی یا انسانی) و حداکثر ۲ گروه آزمایشی شناور (هنر و زبان) نمایید.

 20. سلام ببخشید من شماره همراه رو اشتباه وارد کردم که بخواد برام پیامک بیاد امکان ویرایش هست؟

  • با سلام، در حال حاظر امکان ویرایش وجود ندارد. شما می توانید از قسمت سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش در خواست خود را مبنی بر تغییر شماره تلفن ارسال نمایید.

 21. سلام‌ ببخشیدتودفترچه‌ پاسخ‌ کنکورتجربی‌ اسمو فامیلوامضارونزدم‌ ومراقباهم‌ هیچی نگفتن‌ یعنی تصحیح‌ نمیکنن‌ برگموتوروخداجواب‌ بدیدنگرانم

  • با سلام و درود، جهت رفع مشکل خود، می بایست در قسمت سیستم پاسخگویی سایت سنجش ارسال درخواست انجام دهید.

 22. سلام من متاسفانه نتونستم برای کنکور عملی ثبت نام کنم دیگه تمدید نمیشه ؟
  هیچ راه دیگه ای ندارم

  • با سلام و درود، می توانید نسبت به ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

 23. باسلام..
  سوالم این بود من خودم نرسیدم ک واسه کنکور ثبت نام کنم به رفیقم گفته بودم اون ثبت نامم کرد ولی الان که کارت ورود به جلسه رو گرفتم متوجه شدم محل برگزاری آزمون رو واسم بد انتخاب کرده خواستم ببینم الان دیگه راه حلی هس درستش کنم؟؟

  • با سلام و درود، جهت تغییر حوزه آزمون می توانید نسبت به مراجعه حضوری به باجه های رفع نقص اقدام کرده تا در صورت موافقت حوزه آزمون شما را تغییر دهند.

 24. با سلام من از ثبت نام کنکور جا موندم سایت دوباره باز خواهد شد یا نه

 25. سلام. من دیپلم انسانی دارم و الان ترم ۶ کارشناسی هستم. میخواستم بدونم میتونم ۱۴۰۱ در کنکور تجربی شرکت کنم؟

 26. سلام اگه کسی براساس سراسری فرهنگیان وبراساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نوربیاره ولی مصاحبه فرهنگیان روردبشه آیامیتونه دردانشگاه پیام نورکه قبول شده ثبت نام کنه؟

  • با سلام و درود، در صورت قبولی در پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، می توانید در رشته مورد نظر ثبت نام نمایید.

دریافت مشاوره پیج کنکور