تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / ورود به سایت ثبت نام کنکور سراسری | sanjesh.org

ورود به سایت ثبت نام کنکور سراسری | sanjesh.org

نحوه ورود به سایت ثبت نام کنکور سراسری
سایت ثبت نام کنکور سراسری

معمولا هر ساله، ثبت نام کنکور سراسری از نیمه دوم بهمن ماه آغاز می شود و داوطلبان در این بازه زمانی فرصت دارند نسبت به جمع آوری و آماده نمودن مدارک مورد نیاز اقدام کرده و در موعد مقرر به بارگذاری آن ها و همچنین تکمیل فرم تقاضانامه مربوطه در سایت ثبت نام این آزمون بپردازند. بنابراین با توجه به این که مجری برگزاری کنکور سراسری سازمان سنجش آموزش کشور می باشد، نام نویسی داوطلبان نیز از طریق سایت این سازمان انجام می گیرد. اما چگونه و با استفاده از چه اطلاعاتی می توان از خدمات این سایت بهره برد؟

لینک مستقیم ثبت نام کنکور سراسری 1402

sanjesh.org

فرآیند ثبت نام کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

معرفی سایت ثبت نام کنکور سراسری

همان طور که اشاره کردیم، سازمان سنجش آموزش کشور مسئولیت برگزاری کنکور سراسری را عهده دار می باشد، بنابراین داوطلبان برای انجام ثبت نام خود در کنکور تمام دانشگاه های روزانه، غیرانتفاعی، نوبت دوم، پردیس خودگردان، پیام نور و حتی دانشگاه آزاد باید به سایت اختصاصی این سازمان به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، سایت مذکور دارای بخش های مختلفی است که شرکت کنندگان آزمون سراسری به نحو زیر می توانند از خدمات موجود در آن استفاده کنند.

معرفی سایت ثبت نام کنکور

شماره 1: متقاضیان می توانند پس از ورود به سایت سازمان سنجش، از منوی سمت راست اولین گزینه را انتخاب نموده و در صفحه ای که نمایان می شود، بر روی لینک ثبت نام کلیک نموده و این فرآیند را به انجام برسانند.

شماره 2: متقاضیانی که قصد دارند با سازمان سنجش ارتباط برقرار کرده و هر نوع درخواست خود را در خصوص آزمون با این سازمان در میان بگذارند، با توجه به نوع تقاضای خود می توانند هر یک از گزینه های موجود در این بخش را انتخاب نموده و درخواست خود را مطرح و پیگیری نمایند.

شماره 3: داوطلبان می توانند دفترچه ثبت نام کنکور سراسری را از صفحه اول دریافت نموده و با مطالعه آن، اطلاعات کامل را در خصوص نام نویسی کسب کنند.

شماره 4: همچنین می توان بدون ورود به صفحه سراسری، دسترسی آسان تر و مستقیم تری به لینک ثبت نام داشت.

یکی دیگر از بخش های مهم این سایت، قسمت “اطلاعات مورد نیاز” است که متقاضیان باید از این بخش تمامی آنچه که باید در فرم تقاضانامه خود درج کنند را دریافت نمایند. از جمله اطلاعاتی که داوطلب باید قبل از انجام ثبت نام، آن ها را جمع آوری نماید عبارت اند از کد منطقه، کد دیپلم، کد استان، کد بخش، کد پیگیری اتباع غیرایرانی و….

راهنمای ثبت نام کنکور سراسری در سایت سنجش

بنابر آنچه گفته شد، علاقه مندانی که قصد ثبت نام در کنکور را دارند می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و به کسب تمامی اطلاعات لازم در خصوص شرایط شرکت در کنکور سراسری بپردازند. سپس مراحل پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری  و نام نویسی خود را طبق راهنمای زیر طی کنند.

 • پس از ورود به سامانه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، گزینه “سراسری” را از قسمت سمت راست صفحه انتخاب نمایید.مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری 1401
 • در صفحه ای که مقابلتان گشوده خواهد شد، بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1402” کلیک کنید.مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • اکنون می بایست هزینه ثبت نام در آزمون را بپردازید و سریال 12 رقمی مربوطه را خریداری نمایید. بنابراین مطابق تصویر، بر روی لینک “خرید سریال ثبت نام” کلیک نمایید.مرحله 3 ثبت نام کنکور سراسری
 • اکنون نوع سریال ثبت نام مدنظر خود را مشخص نموده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید. همچنین اگر تمایل دارید در دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور انتخاب رشته نمایید، باید برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری کنید.مرحله 4 ثبت نام کنکور سراسری
 • در گام بعدی می بایست اطلاعات خواسته شده را در کادرهای نشان داده شده در تصویر زیر وارد نمایید. پس از انتخاب درگاه پرداخت، گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • به صفحه ای هدایت می شوید که اطلاعات درج شده شما را نمایش می دهد که در صورت مورد تایید بودن، باید تیک عبارت پایین جدول را علامت بزنید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • پس از ورود به درگاه پرداخت اینترنتی سایت سازمان سنجش، لازم است با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتابی که رمز پویای آن فعال است، هزینه لازم را پرداخت نمایید. در انتها یک شماره پیگیری پرداخت به شما ارائه می شود که باید آن را حفظ و در صورت نیاز پرینت کنید.مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • حال می توانید به صفحه اول سامانه ثبت نام بازگردید و پس از مطالعه نکات و اطلاعات موجود، بر روی دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.مرحله 8 ثبت نام کنکور سراسری
 • در این مرحله سریال ثبت نام خریداری شده، شماره تلفن همراه و کد امنیتی را در قسمت مربوطه درج کرده و سپس گزینه “تایید” را انتخاب کنید.مرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسری

در مراحل بعدی لازم است تصویر خود را با فرمت های خواسته شده در قسمت های تعیین شده بارگذاری نموده و نسبت به ثبت اطلاعات خواسته شده با دقت در فرم ثبت نام اقدام کنید. نهایتا از فرم ثبت نام خود که حاوی شماره پرونده و کد پیگیری است یک نسخه پرینت شده، تهیه نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود حفظ کنید.

یکی از اطلاعاتی که لازم است در فرم ثبت نام درج گردد، کد نظام وظیفه آقایان می باشد که متقاضیان جهت دریافت آن می بایست از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند. به همین منظور می توانند از راهنمای دریافت کد نظام وظیفه کنکور سراسری استفاده کنند. همچنین کد سوابق تحصیلی نیز با مراجعه به سایت مذکور قابل دریافت می باشد که جهت آگاهی از نحوه انجام آن می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور سراسری از چه طریقی انجام می شود؟

نام نویسی در این آزمون به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

2- کدام یک از فرآیندهای شرکت در آزمون سراسری از طریق سایت ثبت نام آن انجام می گیرد؟

مراحل پرداخت هزینه، دریافت کارت ورود به جلسه، مشاهده نتایج، انجام انتخاب رشته، ویرایش اطلاعات و سایر امور مربوط به ثبت نام در کنکور سراسری از طریق این سایت انجام می گیرد.

3- چه اطلاعاتی از طریق سایت ثبت نام کنکور قابل دریافت می باشند؟

کد منطقه، کد دیپلم، کد استان، کد بخش، کد پیگیری اتباع غیرایرانی و... برای شرکت کنندگانی که قصد ثبت نام در کنکور را دارند، با مراجعه به سایت سازمان سنجش قابل دسترسی می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۳۹ نظر

 1. سلام من از کنکور جا موندم ترو خدا بگید تمدید میشه یا نه من تمام این یک سال وقتم رو. گذاشتمه، این روزا دارم دیونه میشم هی چک میکنم میبینم خبری نیست

  • با سلام، در حال حاضر اطلاعیه در رابطه با تمدید مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری منتشر نشده است. در صورت تمایل می توانید با ورود به بخش سیستم پاسخگویی سازمان سنجش، درخواست ارسال کنید.

  • با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری منتشر نشده است؛ جهت اطلاع از آخرین اخبار، می توانید عضو کانال تلگرام کنکور باشید.

 2. سلام ببخشید سوال من اینه که سایت کنکور یک بار باز میشه درسته من سال ۱۴۰۰ نتونستم کنکور ثبت نام کنم دیگه سایت تمدید نمیشه

 3. سلام لطفا یه مهلت دیگه برا ثبت نام بدید

 4. لطفا بگید چطور میتونیم ثبت نام کنیم

 5. سلام منم جا موندم از ثبت نام کنکور سراسری لطفاً راهنمایی کنید

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی منتشر شده از سوی سایت سازمان سنجش زمان نام نویسی تمدید نخواهد شد اما شما میتوانید از بخش سیستم پاسخگویی درخواست خود را ثبت نمائید.

 6. نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.
  سلام من از ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ جامونده چی کار باید بکنم که ثبت نام کنم راهنمایی کنید لطفا

  • با سلام و احترام، مطابق با اطلاعیه ی منتشر شده از سوی سایت سازمان سنجش زمان نام نویسی کنکور سراسری سال ۱۴۰۱، تمدید نخواهد شد اما شما میتوانید از بخش سیستم پاسخگویی، درخواست خود را ثبت نمائید.

 7. سلام من از ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ جامونده چی کار باید بکنم که ثبت نام کنم راهنمایی کنید لطفا

 8. سلام سوال داشتم من سهمیه پنج درصدی و برای ثبت نام لحاظ نکردم چون کارت نداشتیم اینا بعد الان میتونم ویرایش کنم ؟

 9. وقت بخیر
  من کد ثوابق تحصیلی برام نمیومد خطا میداد
  این چند وقته هم درگیرش بودم بازم نشد
  آخرین روزش بود ک با همون فرمول کد استان و… ک اخرش ۶ رفتم ثبت نام کنم، ثبت نامم ناموفق شد
  اگه امکانش هست خواهش میکنم یه فرصت دیگه به ما بدید ثبت نام کنیم

  • با سلام و احترام، متاسفانه هم اکنون زمان نام نویسی کنکور سراسری سال ۱۴۰۱، به پایان رسیده است لذا شما میتوانید از بخش سیستم پاسخگویی، درخواست خود ثبت کنید.

 10. رامین خدادادی آرپناهی

  سلام من از ثبت نام کنکور جا موندم باید چیکار کنم

  • با سلام، با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش، شما می توانید از تاریخ یکم تا چهارم اسفند ماه اقدام به ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۱ نمایید.

 11. با سلام من رشته ی دبیرستانم انسانی بوده و دانشگاه لیسانس مدیریت گرفتم میخاستم بدونم الان برای رشته ی پزشکی میتونم دفترچه یکنکور سراسری یا آزاد ثبت نام کتم؟؟

  • با سلام، در صورتی که شما خدمت سربازی نرفته باشید، با داشتن مدرک کارشناسی، مجاز به شرکت مجدد در کنکور سراسری نمی باشید و معمولا فقط می توانید برای مقطع بالاتر (کارشناسی ارشد) اقدام کنید.

 12. سلام میشه همزمان دو تا کنکور نظری شرکت کرد ؟

  • با سلام، شما می توانید برای شرکت در کنکور سراسری، اقدام به ثبت نام در حداکثر یک گروه آزمایشی اصلی (ریاضی، تجربی یا انسانی) و حداکثر ۲ گروه آزمایشی شناور (هنر و زبان) نمایید.

 13. سلام ببخشید من شماره همراه رو اشتباه وارد کردم که بخواد برام پیامک بیاد امکان ویرایش هست؟

  • با سلام، در حال حاظر امکان ویرایش وجود ندارد. شما می توانید از قسمت سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش در خواست خود را مبنی بر تغییر شماره تلفن ارسال نمایید.

 14. سلام‌ ببخشیدتودفترچه‌ پاسخ‌ کنکورتجربی‌ اسمو فامیلوامضارونزدم‌ ومراقباهم‌ هیچی نگفتن‌ یعنی تصحیح‌ نمیکنن‌ برگموتوروخداجواب‌ بدیدنگرانم

  • با سلام و درود، جهت رفع مشکل خود، می بایست در قسمت سیستم پاسخگویی سایت سنجش ارسال درخواست انجام دهید.

 15. سلام من متاسفانه نتونستم برای کنکور عملی ثبت نام کنم دیگه تمدید نمیشه ؟
  هیچ راه دیگه ای ندارم

  • با سلام و درود، می توانید نسبت به ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

 16. باسلام..
  سوالم این بود من خودم نرسیدم ک واسه کنکور ثبت نام کنم به رفیقم گفته بودم اون ثبت نامم کرد ولی الان که کارت ورود به جلسه رو گرفتم متوجه شدم محل برگزاری آزمون رو واسم بد انتخاب کرده خواستم ببینم الان دیگه راه حلی هس درستش کنم؟؟

  • با سلام و درود، جهت تغییر حوزه آزمون می توانید نسبت به مراجعه حضوری به باجه های رفع نقص اقدام کرده تا در صورت موافقت حوزه آزمون شما را تغییر دهند.

 17. با سلام من از ثبت نام کنکور جا موندم سایت دوباره باز خواهد شد یا نه

 18. سلام. من دیپلم انسانی دارم و الان ترم ۶ کارشناسی هستم. میخواستم بدونم میتونم ۱۴۰۱ در کنکور تجربی شرکت کنم؟

 19. سلام اگه کسی براساس سراسری فرهنگیان وبراساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نوربیاره ولی مصاحبه فرهنگیان روردبشه آیامیتونه دردانشگاه پیام نورکه قبول شده ثبت نام کنه؟

  • با سلام و درود، در صورت قبولی در پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، می توانید در رشته مورد نظر ثبت نام نمایید.

دریافت مشاوره پیج کنکور